HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1225 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 49  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 02:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I čovek želi tu smejuruiju sa 150 milona € budžeta koja ne može sebi ni gaće da kupi da razbija, i da pravi odvojene vojske koje bi onda drastično povećale budžete, jer ne bi bilo naše zabrane da se budžet povaćava sa tog komedijaškog nivoa. I onda bi Muslimani imali svoju vojsku sa duplo većim budžetom od VRS. Pazi ti koji je to genijalac. Ali šta ima veze, neće njegova deca da ginu, nego tuđa, drugi treba da se žrtvuju i ginu za otadžbinu, a on će da filozofira preko okeana. Nisam još siguran da li je glup ili zao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 02:16 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Uzgred u slucaju sukoba te vojske bi se opet formirale za 5 minuta. Dobra strana kod OS BiH (sto je bio i srpski uslov kad su se stvarale) je sto postoje tri nacionana pesadijska puka kao osnove, i sto je svaka strana (VRS i VFBiH) zadrzala skoro svu svoju tehniku na svojoj teritoriji. Velik deo toga je doduse propao i otpisan u medjuvremenu, pa je tesko utvrditi pravo stanje, ali nezvanicne brojke i dalje daju odnos 2:1 izmedju tehnike stacionirane u FBiH i Srpskoj. Taj odnos 2:1 je regulisan sporazumima u Firenci i Becu 1996. i prenesen je i u OS BiH (nacionalna zastupljenost i budzet). Ne znam da li nesto slicno postoji i unutar Federacije na relaciji Muslimani-Hrvati ili je tu sve sem pesadijskih pukova i procenta u OS izmesano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 02:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Aleksije je svakako neobičan forumaš, rekao bih najčudniji kojeg sam uopće sreo na ovom forumu, iz sva 3 naroda.

Na stranu smaranje sa četnicima i kraljem na hrvatskom forumu za koje ni Srbima ovdje nije stalo, ali on bi stalno nešto dokazivao i zahtijevao dok ima neki kao galantan stil. Pa onda dokazuje o hrvatskoj povijesti i što je rekao znanstveni autoritet Džoni Štulić, on bi i neke dijelove u RH na nekoj bizarnoj nevjerojatno tankoj osnovi iako sada više nije devesprva i Srba više tamo nema te bi značilo bi da jedna država baš napada drugu, iako bi i srpska pobjeda uništila trajno hrvatsko-srpske odnose i ostavila samo bijesne Hrvate par kilometara dalje i time garantirala nova klanja, plus oba naroda imaju tolikih problema s bijelom kugom da se tamo ne bi baš imalo ni koga naseliti i to su ionako uglavnom pasivni krajevi... Pa onda spominje da bi vi to ispregovarali, iako to ionako ne bi bilo moguće izvesti na terenu štogod tko potpisao jer bi se cijela zemlja digla i rasparala i papir na kojem bi se tako nešto potpisalo i potpisnika. Ne znam kako on to zamišlja. A još i ne živi u Srbiji. Čudan lik.

Svi se ovdje uglavnom slažemo da čudovišna BIH treba umrijeti i zato je ovdje i toliko Srba, ali on ide u neke sasvim druge vode. Obično takvi ovdje popiju ban, ali on je već dugo tu i drži se pravila izgleda, no sadržaj je bizaran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 02:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naravno da bi se formirale za 5 minuta. Ali bolje da u tom slučaju Muslimani mogu da formiraju samo par hiljada ljudi sa pešadijskim naoružanjem koja ne bi mogla ništa da uradi osim da gleda, nego da formiraju ozbiljniju vojsku od toga, što ovaj strateg predlaže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
Aleksije je svakako neobičan forumaš, rekao bih najčudniji kojeg sam uopće sreo na ovom forumu, iz sva 3 naroda.

Na stranu smaranje sa četnicima i kraljem na hrvatskom forumu za koje ni Srbima ovdje nije stalo, ali on bi stalno nešto dokazivao i zahtijevao dok ima neki kao galantan stil. Pa onda dokazuje o hrvatskoj povijesti i što je rekao znanstveni autoritet Džoni Štulić, on bi i neke dijelove u RH na nekoj bizarnoj nevjerojatno tankoj osnovi iako sada više nije devesprva i Srba više tamo nema te bi značilo bi da jedna država baš napada drugu, iako bi i srpska pobjeda uništila trajno hrvatsko-srpske odnose i ostavila samo bijesne Hrvate par kilometara dalje i time garantirala nova klanja, plus oba naroda imaju tolikih problema s bijelom kugom da se tamo ne bi baš imalo ni koga naseliti i to su ionako uglavnom pasivni krajevi... Pa onda spominje da bi vi to ispregovarali, iako to ionako ne bi bilo moguće izvesti na terenu štogod tko potpisao jer bi se cijela zemlja digla i rasparala i papir na kojem bi se tako nešto potpisalo i potpisnika. Ne znam kako on to zamišlja. A još i ne živi u Srbiji. Čudan lik.

Svi se ovdje uglavnom slažemo da čudovišna BIH treba umrijeti i zato je ovdje i toliko Srba, ali on ide u neke sasvim druge vode. Obično takvi ovdje popiju ban, ali on je već dugo tu i drži se pravila izgleda, no sadržaj je bizaran.

Još jedna stvar kada kažeš da nije devedsprva, on kao dokaz ispravnosti svojih tvrdnji navodi primer iz prošlosti, baš te devedesprve, a totalno zanemaruje da više nema vojno obučenih regruta, oružja Teritorijalne odbrane, Arsenala JNA.... Nijednog od faktora koji su omogućavali da brzo stvoriš vojsku ni iz čega više nema, ali on meni traži da mu opovrgnem tvrdnju kako je rat moguć, navodeći kao dokaz taj primer iz prošlosti koji danas nije relevantan jer su okolnosti potpuno drugačije. On misli da su ovi današnji gejmeri, koji nisu proveli sat vremena vojne obuke i koji nemaju oružje isti *** kao mladići od pre 30 godina, tek izašli iz kasarni i sa gomilom oružja. I ja sad treba da mu odgovaram na tu budalaštinu... Nakačio se čovek na temu o kojoj apsolutno blege veze s vezom nema i neumorno gusla i gusla nebuloze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
ali NE uvek!

Kad i gde se to desilo? Daj jedan primer. I molim te pročitaj pažljivije šta sam rekao. Nigde nisam spominjao državu. Štaviše, država je u manjem broju slučajeva kolovođa, ali kolovođe koje organizuju odozgo uvek postoje. Uvek. Ljudi nemaju kolektivnu svest kao mravi ili pčele pa da se spontano bez ičijeg podsticaja organizuju i okupe. Dakle, kada i gde je bilo to NE uvek! Barem jedan primer.


Nisi mislio na državu nego na vođstvo koje iznikne iz naroda na talasu narodnog pokreta? Pa tako vođstvo ne možeš nazvati "odozgo", jer je izniklo "odozdo" iz naroda. Normalno je da se neko vođstvo profiliše.
Mogu ti navesti primer Čaušeskuove Rumunije. Dakle, vlast dovede narod na miting podrške Čaušeskuu. On drži govor, a onda neki tajac, taj isti narod spontano kreće prema ulazu zgrade sa kojeg Čaušesku govori. Tu je Sekuritatea koja ga evakuiše, gasi se tv program itd. Dakle, tu nema govora da je neko odozgo pokrenuo narod, a vođe su kasnije pojavile "odozdo".

Ili, Zapadni Berlin za vreme vijetnamskog rata. Frustrirani zbog Zida, nisu za SSSR. Nešto pre toga bio je Kenedi kod njih, i izrazio je solidarnost prema njihovoj situaciji "Ich bin ein Berliner". Dakle, Rusi nemaju uticaj na njih, Zapadna Nemačka je proamerička, oni su proamerički, ali odjednom počinju da demonstriraju protiv američke politike u Vijetnamu.

Ili, hipi pokret u Americi. Država ih svakako nije organizovala, nego ih je stavila pod represiju. Mnogi su morali da menjaju identitet. A bili su veliki pokret.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ok. Donekle korektni primeri, mada hipike ne bih baš okarakterisao kao pokret, nego kao subkulturu, mada je imalo i elemenata pokreta, ali ova druga dva primera prihvatam u određenoj meri. KGB imao veliki uticaj u Zapadnoj Nemačkoj, imao si i Armee Rotte, nemačke komuniste koje su oni stvorili, tako da to uzimam sa rezervom. Ono u Temišvaru jeste bilo spontano. Međutim, i tu se ljudi nisu okupli protiv vlasti, nego ih je vlast dovela na trg da ih podrži, sad što stvari nisu išle po planu, jbg. Nigde tu nemaš čistog spontanog okupljanja. Daj mi primer gde su se ljudi okupili oko nečeg a da ih niko nije pozvao. Ovo što si naveo ne odgovara na moje pitanje, a rekao sam ga u rečenici ore ove. Ljudi se skupili sami od sebe. Niko ih nije zvao rekao im da se skupe. Kad i gde?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
I čovek želi tu smejuruiju sa 150 milona € budžeta koja ne može sebi ni gaće da kupi da razbija, i da pravi odvojene vojske koje bi onda drastično povećale budžete, jer ne bi bilo naše zabrane da se budžet povaćava sa tog komedijaškog nivoa. I onda bi Muslimani imali svoju vojsku sa duplo većim budžetom od VRS. Pazi ti koji je to genijalac. Ali šta ima veze, neće njegova deca da ginu, nego tuđa, drugi treba da se žrtvuju i ginu za otadžbinu, a on će da filozofira preko okeana. Nisam još siguran da li je glup ili zao.


Za tebe se zna da si i zao i glup. Menjaš razloge za neobnavljanje VRS. Prvo ti je bio razlog da će muslimani pokrenuti rat, a onda ti je razlog da se nema para. To nikada i nije bila tema moje diskusije. Da si nekad prošao pred škole, znao bi da pri pravljenju analize neke stvari se apstrahuju.
Pa ako je pitanje: da li je za nas bolje ili gore formiranje tri vojske? onda se podrazumeva da ćemo to razmatrati pod pretpostavkom da su uslovi ispunjeni. A ne pod pretpostavkom da nisu.

Za tebe je neprihvatljiva obnova VRS, čak i ako bi to bilo moguće. U tome je spor.

I dokle ćeš biti idiot koji ne može da shvati da ako ja npr. ćutim o ratu, kao što ti želiš, ne znači da rata neće biti. Kao što ne znači da će ga biti ako govorim o mogućnosti da ga bude. I kako je moguće da si takav idiot da ako neko misli da će se rat desiti, ne znači nužno da ga priziva i priželjkuje. Već sam ti objasnio da one devojke koje u vremenskoj prognozi najavlju sneg ne priželjkuju nužno da svi budemo zatrpani. Kako je moguće da si takav debil, čoveče? =))

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja bih bio za obnovu VRS, kada bi nam to odgovaralo. Pošto znam da nam to ne bi odgovaralo, jer znam da bi VRS bio slabiji od muslimanske vojske zato što bi imao značajno manji budžet, onda sam za rešenje koje nam odgovara, a to je da držimo muslimane na uzici dok se OSBiH ne pretvori u lovačko društvo.

Što se tiče vremenske prognoze, u sadašnjim uslovima, rat je nemoguć, ili vrlo malo verovatan, a čak i da se se desi ta mala verovatnoća, to bi bila lokalna puškaranja bez mnogo žrtava. U sadašnjim uslovima. A ti bi da radikalno menjaš uslove, a objašnjeno ti je sto puta koje su verovatne posledice menjanja uslova na način na koji ti želiš. Eto iz čega zaključujem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ok. Donekle korektni primeri, mada hipike ne bih baš okarakterisao kao pokret, nego kao subkulturu, mada je imalo i elemenata pokreta, ali ova druga dva primera prihvatam u određenoj meri. KGB imao veliki uticaj u Zapadnoj Nemačkoj, imao si i Armee Rotte, nemačke komuniste koje su oni stvorili, tako da to uzimam sa rezervom. Ono u Temišvaru jeste bilo spontano. Međutim, i tu se ljudi nisu okupli protiv vlasti, nego ih je vlast dovela na trg da ih podrži, sad što stvari nisu išle po planu, jbg. Nigde tu nemaš čistog spontanog okupljanja. Daj mi primer gde su se ljudi okupili oko nečeg a da ih niko nije pozvao. Ovo što si naveo ne odgovara na moje pitanje, a rekao sam ga u rečenici ore ove. Ljudi se skupili sami od sebe. Niko ih nije zvao rekao im da se skupe. Kad i gde?


Dao sam tri primera gde pokreti nisu organizovani "odozgo". Uključujući i kad i gde. Ako tebe ne zadovoljavaju, žao mi je. Mene zadovoljavaju. :001_smile

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
NiceBoyZg je napisao/la:
Aleksije je svakako neobičan forumaš, rekao bih najčudniji kojeg sam uopće sreo na ovom forumu, iz sva 3 naroda.

Na stranu smaranje sa četnicima i kraljem na hrvatskom forumu za koje ni Srbima ovdje nije stalo, ali on bi stalno nešto dokazivao i zahtijevao dok ima neki kao galantan stil. Pa onda dokazuje o hrvatskoj povijesti i što je rekao znanstveni autoritet Džoni Štulić, on bi i neke dijelove u RH na nekoj bizarnoj nevjerojatno tankoj osnovi iako sada više nije devesprva i Srba više tamo nema te bi značilo bi da jedna država baš napada drugu, iako bi i srpska pobjeda uništila trajno hrvatsko-srpske odnose i ostavila samo bijesne Hrvate par kilometara dalje i time garantirala nova klanja, plus oba naroda imaju tolikih problema s bijelom kugom da se tamo ne bi baš imalo ni koga naseliti i to su ionako uglavnom pasivni krajevi... Pa onda spominje da bi vi to ispregovarali, iako to ionako ne bi bilo moguće izvesti na terenu štogod tko potpisao jer bi se cijela zemlja digla i rasparala i papir na kojem bi se tako nešto potpisalo i potpisnika. Ne znam kako on to zamišlja. A još i ne živi u Srbiji. Čudan lik.

Svi se ovdje uglavnom slažemo da čudovišna BIH treba umrijeti i zato je ovdje i toliko Srba, ali on ide u neke sasvim druge vode. Obično takvi ovdje popiju ban, ali on je već dugo tu i drži se pravila izgleda, no sadržaj je bizaran.


Zar te nije sadržaj mojih upisao naveo da proveriš kako hrvatski srednjoškolci percipiraju ulogu Srbije u 1.s.r? Zar ne mogu makar za to da dobijem neko kredit od tebe?

I da, nekad sam neozbiljniji, nekad ozbiljniji, u zavisnosti od situacije. Ne možeš npr, ostati ozbiljan na Cehine mape...

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ok. Donekle korektni primeri, mada hipike ne bih baš okarakterisao kao pokret, nego kao subkulturu, mada je imalo i elemenata pokreta, ali ova druga dva primera prihvatam u određenoj meri. KGB imao veliki uticaj u Zapadnoj Nemačkoj, imao si i Armee Rotte, nemačke komuniste koje su oni stvorili, tako da to uzimam sa rezervom. Ono u Temišvaru jeste bilo spontano. Međutim, i tu se ljudi nisu okupli protiv vlasti, nego ih je vlast dovela na trg da ih podrži, sad što stvari nisu išle po planu, jbg. Nigde tu nemaš čistog spontanog okupljanja. Daj mi primer gde su se ljudi okupili oko nečeg a da ih niko nije pozvao. Ovo što si naveo ne odgovara na moje pitanje, a rekao sam ga u rečenici ore ove. Ljudi se skupili sami od sebe. Niko ih nije zvao rekao im da se skupe. Kad i gde?


Dao sam tri primera gde pokreti nisu organizovani "odozgo". Uključujući i kad i gde. Ako tebe ne zadovoljavaju, žao mi je. Mene zadovoljavaju. :001_smile

Rekao sam da zadovoljavaju u određenoj meri. Ali razgovor na koji se ti referišeš između mene i novovrijemena se ticao spotanog okupljanja ljudi na određenoj lokaciji. I ja sam mu odgovorio da to ne postoji i da okupljanje ljudi uvek neko mora da organizuje, a ako neko nešto organizuje, onda taj neko sigurno nije "odozdo".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja bih bio za obnovu VRS, kada bi nam to odgovaralo. Pošto znam da nam to ne bi odgovaralo, jer znam da bi VRS bio slabiji od muslimanske vojske zato što bi imao značajno manji budžet, onda sam za rešenje koje nam odgovara, a to je da držimo muslimane na uzici dok se OSBiH ne pretvori u lovačko društvo.

Što se tiče vremenske prognoze, u sadašnjim uslovima, rat je nemoguć, ili vrlo malo verovatan, a čak i da se se desi ta mala verovatnoća, to bi bila lokalna puškaranja bez mnogo žrtava. U sadašnjim uslovima. A ti bi da radikalno menjaš uslove, a objašnjeno ti je sto puta koje su verovatne posledice menjanja uslova na način na koji ti želiš. Eto iz čega zaključujem.


Pa možda bi promena uslova, dovela do toga da ne bude ni tog puškaranja. Zašto bi baš sve moralo da kren po zlu.
Uostalom, nemoj da raspravljaš sa mnom.
Raspravljaj sa Dodikom koji isto govori o mogućnosti obnove VRS.
Ili još bolje, raspravljaj sa muslimanskim sponzorima. Ako si već zaključio da su muslimani glupi zato što neće tri vojske, valjda im neki njihov pokrovitelj može šapnuti na uvo da je to bolje za njih, da će ih naoružati, obučiti i sl. Neobično je da ni takve inicijative nema.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa naravno da nema takve inicijative iz tvoje poslednje rečenice, jer ni MZ ovde ne želi rat. I shvati da je Dodikova izjava klasična pregovaračka taktika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Dao sam tri primera gde pokreti nisu organizovani "odozgo". Uključujući i kad i gde. Ako tebe ne zadovoljavaju, žao mi je. Mene zadovoljavaju. :001_smile

Rekao sam da zadovoljavaju u određenoj meri. Ali razgovor na koji se ti referišeš između mene i novovrijemena se ticao spotanog okupljanja ljudi na određenoj lokaciji. I ja sam mu odgovorio da to ne postoji i da okupljanje ljudi uvek neko mora da organizuje, a ako neko nešto organizuje, onda taj neko sigurno nije "odozdo".


Pa ako je teoretski moguće da se ovi iz primera okupe, onda je moguće da se okupe i ti iz vašeg razgovora. Razlika je jedino u povodu.
Očigledno je da imamo različitu predstavu o tome šta je "odozdo", a šta "odozgo". "Odozgo" je kad vlasti organizuju. A "odozdo" je kad se organizacija i vođstvo formira iz samog pokreta, kada neki pojedinci se istaknu i preuzmu upravljanje pokretom.
Po tebi je "odozdo" odsustvo svake organizacije i vođstva, kako mi se čini.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa ko je okupio masu u Temišvaru? Vlast.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nego, gde nestadoše onoliki smajliji kada si samouvereno tvrdio da je instant stvaranje vojske danas moguće zato što se dogodilo pre trideset godina i da je to ultimativan dokaz da si u pravu.


Pod skroz petnaestim okolnostima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa naravno da nema takve inicijative iz tvoje poslednje rečenice, jer ni MZ ovde ne želi rat. I shvati da je Dodikova izjava klasična pregovaračka taktika.


Pa ako MZ ne želi rat, onda ga neće biti čak i ako muslimani dobiju vojsku. Ne misliš valjda da bi oni samoinicijativno krenuli?!

Što se tiče Dodikove taktike, oko čega taktizira?
Ako je proklamovao kao cilj vraćanje na izvorni Dejton, ukidanje OS je neizostvan, možda najvažniji deo cele priče. Ne može biti taktika.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa ko je okupio masu u Temišvaru? Vlast.


Pa nije ih vlast organizovala u pokret protiv same sebe.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nego, gde nestadoše onoliki smajliji kada si samouvereno tvrdio da je instant stvaranje vojske danas moguće zato što se dogodilo pre trideset godina i da je to ultimativan dokaz da si u pravu.


Pod skroz petnaestim okolnostima...


Drugačije okolnosti ne znače da je nemoguće organizovati bilo kakvu vojsku. Drugačije okolnosti samo znače da bi te nove vojske bile drugačije od onih od pre 30 godina.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 05:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ajde prvo nek vrati bar nekoliko od desetina nadležnosti. Ajde prvo nek vrati sve nadležnosti, a vojsku tj ono što ostane od nje, ostavi za kraj. On gusla o vraćanju nadležnosti već deset godina, vratio je nijednu. Simpatičan je i meni Dodik, ali ajde da ga ne kujemo u neko božanstvo. Bitnija su dela od reči.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 06:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nego, gde nestadoše onoliki smajliji kada si samouvereno tvrdio da je instant stvaranje vojske danas moguće zato što se dogodilo pre trideset godina i da je to ultimativan dokaz da si u pravu.


Pod skroz petnaestim okolnostima...


Drugačije okolnosti ne znače da je nemoguće organizovati bilo kakvu vojsku. Drugačije okolnosti samo znače da bi te nove vojske bile drugačije od onih od pre 30 godina.

Pod drugačije misliš petnaest puta manje i nesposobne za ofanzivne operacije? Pošto bi tako bile drugačije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 06:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa ko je okupio masu u Temišvaru? Vlast.


Pa nije ih vlast organizovala u pokret protiv same sebe.

Razume se da nije, ali činjenica je da su ih oni doveli da čuju mudre reči velikog vođe. Da su znali da će da se dogodi sranje, ne bi ni organizovali miting.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
aleksije radicevic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
A Dodik ne misli ozbiljno svaku koju kaze. Udarice na OS BiH da dobije na drugom mjestu. Bitnijem mjestu.


Dodika opravdano bije glas da ume da oseti kad je vreme za određenu politiku. Zbog toga je i opstao toliko dugo. OS su u paketu sa drugim insitucijama uz PDV, graničnu službu, neke nametnute agencije, na koje se može principijelno udariti. Možda ima bitnije mesto, ali ne znam koje bi to bilo? Ili ti samo nagađaš da eventualno ima?


Pa eto PDV je sto puta bitniji. Sad kad tzv. BiH ostane bez privremenog finansiranja naše pare od PDVa ce ostati zarobljene tamo negdje na računu nakaradne tvorevine.
A najbitnije bi bio udariti na najnebitniju prenesenu nadležnost tipa "Agencija za drkanje kurca". Neka koja može proci ispod radara, zbog koje se neće dici kuka i motika iz MZ. Pa da znamo da se klupko pocelo odmotavati, da nam nisu vise ukradene 83 naleznosti nego 82.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
ali NE uvek!

Kad i gde se to desilo? Daj jedan primer. I molim te pročitaj pažljivije šta sam rekao. Nigde nisam spominjao državu. Štaviše, država je u manjem broju slučajeva kolovođa, ali kolovođe koje organizuju odozgo uvek postoje. Uvek. Ljudi nemaju kolektivnu svest kao mravi ili pčele pa da se spontano bez ičijeg podsticaja organizuju i okupe. Dakle, kada i gde je bilo to NE uvek! Barem jedan primer.


U slučaju da migrnati udare na RS i počnu krasti, silovati... ne treba narodu niko ništa reći. Narod će se samoinicijativno organizovati. Država može samo da spriječi i sačuva migrante da ih žive ne pojedemo. Misliš da ćemo ja i moje komšije čekati Dodika i naredbu dok nam Islamisti hodaju po naselju i upadaju u kuće? :wacko

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1225 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 49  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, iprodano, kily, Tomba17 i 279 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO