HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: sub tra 04, 2020 7:15 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: pet ožu 13, 2020 9:53 am 

Sherlock, odmori 7 dana i razmisli o vlastitom ponašanju.

Izuzetno je glupo da mi raspravljamo o nekom forumašu sa imenom crv, koji je član drugog foruma. Tko je on i zašto bi nas trebalo biti briga. Trebao bi biti svjestan da iza forumskog nicka može biti bilo tko, i mi nemamo mogućnost utvrditi nečiji identitet. Tzv. crv, tko god da je, nema autoritet pričati o HVO-u. To može biti dijete od 10 godina, može biti Muharem iz Zenice, može biti bilo tko. Ovo je sramota da moram objašnjavati. Ako hoćeš razgovarati o HVO, moraš koristiti javne reference: tko je rekao imenom i prezimenom.

Pitaš zašto tzv. crv ima animozitet prema Hercegovcima? Boli nas kita zašto nas "crv" ne voli. Evo ne znam kako mogu biti jasniji.

Vrh

PostPostano: sub ožu 14, 2020 7:24 pm 

Nema sumnje, BH Hrvati su činili jezgru najranijih MUP-ovih snaga, kasnije i 1.Gar.zdrug.

A HVO gledajući širu sliku je bio kvalitetnija vojska od svih, osim HV-a. Kad se pogleda broj ljudi i kilometri linije vidi se koliko su bili razvučeni, a ipak se nije pomicala linija.

I oprema i naoružanje jednog vojnika je bilo bolje u usporedbi sa Srbima i Muslimanima. Tuđman nije štedio na bojovnicima.

Kriminala je bilo, ali je bilo i drugdje, a u početku je bila i loša organiziranost posebno u Srednjoj Bosni.

I da, bilo je slučajeva da gardisti iz HV-a uzmu nešto, predaju HVO-u, ovi se povuku bez puno borbe. Ali to nije zbog razlike u kvaliteti između HV-a i HVO-a, već u razlici između garde i pričuvnih postrojbi. Isto se desilo i na Bokševici nekoliko puta. Jednostavno se sa višestruko brojnijim neprijateljem nisu mogle nositi domobranske postrojbe, ne uvijek.

Vrh

PostPostano: sub ožu 14, 2020 7:48 pm 

Tema, njen neinformirani pokretač i početna teza su potpuno bespredmetne.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: