HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 271 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
podrinje je napisao/la:
Čestitam na svim navedenim uspesima, zaista za svaku pohvalu. Samo sam, eto, pojasnio kakvo je meni žensko čeljade zanimljivo. Mlado! Nije mi bila namera da se time iko nađe ili oseća odbačeno, manje vredno, manje poželjno ili nedaj Bože - uvređeno. Na šta posebno moramo povesti pažnju, u ovo naše današnje vreme... :D

Naopako bi bilo da sam u grupi uvređenih, odbačenih i poželjnih.
Današnje vreme je većinom vreme zla.

Neka te sreća prati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Čarls Bukovski – Mase

Svi ogorčeni,
jadni,
usamljeni ljudi
s osjećajem da su prevareni,
s osjećajem da su ih prevarili silnici,
optužuju život,
optužuju okolnosti,
optužuju druge,
dok su zaista oni
savršeno neprobavljivi,
pokorno neizvorni,
kukavički i tihi;
utonuli u samosažaljenju,
ne učinivši ništa dobro,
oni još osjećaju da su prevareni,
pužući Zemljom sa svojim pritužbama,
svojim mržnjama –
mrtvih očiju usred nigdine,
ti milioni ljudskih grešaka,
idući iz dana u dan i iz noći u noć
kroz svoje jalovo površno djelovanje,
koje povrjeđuje samu Zemlju,
povrjeđuje sve to traćenje,
užas cijele te uzaludnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Ksenija je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Čestitam na svim navedenim uspesima, zaista za svaku pohvalu. Samo sam, eto, pojasnio kakvo je meni žensko čeljade zanimljivo. Mlado! Nije mi bila namera da se time iko nađe ili oseća odbačeno, manje vredno, manje poželjno ili nedaj Bože - uvređeno. Na šta posebno moramo povesti pažnju, u ovo naše današnje vreme... :D

Naopako bi bilo da sam u grupi uvređenih, odbačenih i poželjnih.
Današnje vreme je većinom vreme zla.

Neka te sreća prati.


Mislim da si izostavila negaciju kod "poželjnih". :001_smile

Proradio u momentu grammar nazi, profesionalna deformacija.

Sve najbolje i tebi, naravno.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 17:16 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
podrinje je napisao/la:
Mislim da si izostavila negaciju kod "poželjnih". :001_smile

Proradio u momentu grammar nazi, profesionalna deformacija.

Sve najbolje i tebi, naravno.


Nikako, greške nema jer, ja ne želim da budem poželjna već željena.

A da li sam, to je informacija za moju stranu monitora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Ksenija je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Mislim da si izostavila negaciju kod "poželjnih". :001_smile

Proradio u momentu grammar nazi, profesionalna deformacija.

Sve najbolje i tebi, naravno.


Nikako, greške nema jer, ja ne želim da budem poželjna već željena.

A da li sam, to je informacija za moju stranu monitora.


Neka te sreća prati.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Meni se cini da je vama oboma potrebna sreca na putu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 04 tra 2020, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
podrinje je napisao/la:
Neka te sreća prati.

Hvala, od Boga ti zdravlje i sreća!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 11 tra 2020, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
nista sreca,sluso sam zizeka na yubitubi.
veli mi slovence da ljudi nezele bit sretni nego je to samo privid,ljudi zele bit zanimljivi.

predpostavljam zanimljivi kao neshvaceni knjiski likovi,mozda je to razlog sto su svi ljudi nekako "u filmovima"

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 12 tra 2020, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Heero je napisao/la:
nista sreca,sluso sam zizeka na yubitubi.
veli mi slovence da ljudi nezele bit sretni nego je to samo privid,ljudi zele bit zanimljivi.

predpostavljam zanimljivi kao neshvaceni knjiski likovi,mozda je to razlog sto su svi ljudi nekako "u filmovima"

Ima li sta ljepse Heero nego pobijeci od stvarnog zivota i biti ,,u nekom svom filmu,, ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 19 tra 2020, 02:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Hteo bih da kažem dvije o ženskom telu iz malo drugačijeg ugla. Filozofičesko izobraženije mi daje mogućnost da životno iskustvo pretočim u poruku koja može biti poučna za ljude.

Žensko telo je fenomen na kojem se vidi spoj između duhovnosti i duše, s jedne, i tela sa druge strane. Jer žensko telo savršeno reaguje na duhovne impulse.
Muškarci se ne zapitaju baš često, zašto je jedan isti dodir, nekada za ženu prijatan, a nekada neprijatan? Ili ako se zapitaju "zašto ona sad kaže da nije prijatno", daju glup odgovor tipa: folira kučka, pretvara se i sl. A oće. Međutim, radi se o odsustvu ili nekvalitetnom duhovnom impulsu koji je prethodno upućen ženi. Dakle prvo mora da dođe do kvalitetnog duhovnog impulsa, posle kojeg čak i nešto što liči na udarac (npr. pljeskanje) može da ženi da bude prijatan dodir.
Kad je reč o tim impulsima, u principu se radi o rečima, mislima, šalama, poklonima, tj. o nečemu što može da znači i da impresionira.

Ženskom telu prijatan dodir, izazvan kvalitetnim duhovnim impulsom, vodi dalje u još jedan koliko duhovni, toliko i fizički, fenomen - to je ženski orgazam. Ili orgazmi (množina).
Neretko muškarci ne posvećuju dovoljno interesovanja za taj veličanstveni fenomen, jer im je penetracija vrhunac seksualnog čina. I onda naravno dolazak do njegovog (muškog) orgazma.
Često se od žena čuje, da čak nije sve u orgazmu (ženskom) pa se ne bune uvek ako ga ne dožive. To je istina, jer žene prilikom seksa ostvaruju komunikaciju sa partnerom ne samo na fizičkom nego i na duhovnom nivou. Pa ako u duhovnom nivou nađu zadovoljstvo, onda mogu da zanemare odsustvo orgazma. Npr. to je slučaj kod zaljubljenih žena.

Međutim, da li je zamislivo da muškarac ostvari duhovno zadovosljtvo zbog ženskog orgazma, tako intenzivno da može da bez frustracije podnese nedoživljavanje sopstvenog orgazma?
Mnogi ne veruju, ali moguće je. I u tome je čudesnost ženskog tela -to što izuzetno telesno usmerena bića vinu u duhovne sfere.

Kako to ide? Pa kroz sam seksualni čin. Ako npr. muškarac uđe u taj čin, a da sebi odredi da će samo da se posveti orgazmu žene, to već znači da ulazi sa odlukom iz duhovnih sfera. Ali tu već nije bitna samo odluka, nego i neko znanje. A opet većina muškaraca je fokusirana na penetraciju, svoje zadovoljstvo i sl. pa ga i ne zanima da se usavršava i saznaje. Ili misli da nema više od onoga što on želi. Čak i mnoge žene, zavisno od životnog puta, ne znaju granice sopstvenog zadovoljstva.

Dakle, bitno je da se zna gde je ključna tačka na ženskom telu za orgazme. Ona se nalazi u genitalnom predelu naravno. Ženski seksualni organ ima spreda brdašce, dole ispod razdvaju je velike usne (one po kojima rastu dlake) i koje gledane sa strane imaju konturu parabole. Između tih velikih usana, nalaze se unutrašnje usnice. Ispod njih je kanal vaginalni. Ali tačka se nalazi na vrhu, tačno ispod tačke gde se unutrašnje usnice razdvajaju. To mesto gde se unutrašnje usne razdvajaju je vrlo vrlo vrlo osetljivo. Muškarac ne može tu senzaciju da zamisli jer jednostavno nema taj i takav deo tela.
Pristup tom mestu mora da ide polako. Dodiri treba da krenu od margina tela u odnosu na osetljivu tačku ispod mesta razdvajanja unutrašnjih usnica. A margina tela mogu da budu stopala, kosa, ruke, noge. A onda naravno grudi i zadnjica, da prostite. Znači najbolji efekat se postiže kad milovanje krene od ovih margina prema centru. A kad se dođe u vaginalnu zonu, muškarac obično poleti da gurne prst unutra. To je pogrešno. Prst dakle treba malo oko ulaza u vaginalni kanal promuvati, čisto da ne bude suv. A kad se ovlaži, onda između unutrašnjih usnica povući do mesta gde te usnice razdvajaju, i onda vrlo vrlo vlo nežno dodirnuti mesto, taj maleni grumenčić (ne znam kako da se izrazim. Nisam anatomiju studirao). I već na prvi dodir žena će blago izgubiti kontrolu i napraviće trzaj. E na toj tačci/grumenčiću ne treba se dugo zadržavati. Pomaziti još par puta, ponavljam - vrlo vrlo nežno! E onda se prelazi ritmično masiranje na drugom mestu, nedaleko od glavne tačke. To mesto je s desne strane unutrašnih usnica. Mada može na trenutke malo i levo. Tu se dakle masira. A žena će to osetiti i u onoj najvažnijoj tački koja je prethodno probuđena dodirima. I kad masiranje traje ide se prema orgazmima. Žena se više ne kontroliše nego trza bokovima, i nekontrolisano mlati nogama. Sasvim je u redu upotrebiti koliko god treba fizičke sile one ruke koja je slobodna da bi se ženski trzaji i mlataranje nogama pomalo obuzdavali, ali ne dokraja. Naravno, ekstremno je važno da se ne izgubi kontakt prsta kojim se masira pored unutrašnih usnica, i mesta po kojem se masira. Može se naravno malo produžiti naniže, pa malo ući u kanal, ali ne gurati kao sivonja.
Onda dolaze orgazmi. Dakle, žena se ukoči ispruženih nogu, i onda se malo trese kao u groznici, to je prvo orgazam, i tu se proces ne završava. Znači, prst ostaje na istom mestu, u istoj funkciji. Kratko se žena vrati na prethodno stanje rada bokova i nogu, do sledećeg orgazma. I tako nekoliko puta. Znači žena može da doživi dosta orgazama pre onog glavnog. Jedna je meni rekla da je imala tridesetak, onako zadihana, možda se zabrojala. Teško je poverovati, ali ja sam samo muškarac. :D
Dakle, ceo ovaj proces prate uzdazi, nekad i glasni, naročito pri orgazmima. Onda na kraju dolazi veliki orgazama. Opet ukočenost tela, jaki uzdasi kod žene, to traje duže nego manji početni orgazmi.
Posle tog velikog orgazma, skloniti ruku od žene. Da se malo smiri. Telo kao da joj trne, pa čak i ako je pipneš u lakat, nije joj baš prijatno.

Eh, u čemu je tu zadovljstvo za muškarca? Pa ako je na kvalitetan način u procesu, on je toliko duhovno povezan sa ženom, da sa njenim paralelno raste i njegovo zadovoljstvo. Čak može i on da počne da uzdiše iako nema nadražaja u genitalnom predelu.
Onda je na kraju smeh, kod oboje, i to je to duhovno zadovoljstvo ili razmena.
I onda se javlja još jedan duhovni fenomen. Posle takvog seksualnog čina, žena ima ogromnu potrebu da uzvrati, tako da posle tog čina muškarac će svakako doživeti ono čega se u početku odricao u korist žene. Bitno je dakle ne biti konj i samo misliti na banalni prohtev za penetracijom i sopstvenim orgazmom.

Ovo je bez penetracije, mada naravno i s njom može isto tako kavlitetno da se izvede seksualni čin. Ali tada dolazi do drugačije senzacije kod muškarca i kod žene. Kad prođe izvesno vreme, noć npr. oni još uvek znaju šta se prethodno desilo, ali nikako ne mogu da prizovu samu telesnu senzaciju u mislima, tj. sećanjima. Iako se sećaju celog procesa (Nadam se da je ovo razumljivo!). Vrlo interesantno!

To je jedan praktični primer kako je duhovno iznad telesnog. Duhovno, ako mu se da prvenstvo, potire one banalne prefencije: volim starije, volim mlađe, volim punačke, volim mršave i sl. Čudna mi čuda opredeljivati se na takav način. Uz taj duhovni pristup, te nijanse se potiru, a zadovoljstvo i telesno i duhovno naći će se u svakoj od varijanti koja naleti.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 29 tra 2020, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
Aleksa, ni Sigmund ti nije ravan! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 29 tra 2020, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Aleksa kao da je cijelog zivota ,,radio na zeni,,?! Zapanjujuce znanje, cak pomalo i zastrasujuce!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 29 tra 2020, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Lapo-lapo je napisao/la:
Heero je napisao/la:
nista sreca,sluso sam zizeka na yubitubi.
veli mi slovence da ljudi nezele bit sretni nego je to samo privid,ljudi zele bit zanimljivi.

predpostavljam zanimljivi kao neshvaceni knjiski likovi,mozda je to razlog sto su svi ljudi nekako "u filmovima"

Ima li sta ljepse Heero nego pobijeci od stvarnog zivota i biti ,,u nekom svom filmu,, ?

Nezz.
Moguce.
Ali bi onda samo tio istaknuti da je ljudska existencija sranje.

Eto.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 29 tra 2020, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Citat:
Međutim, da li je zamislivo da muškarac ostvari duhovno zadovosljtvo zbog ženskog orgazma, tako intenzivno da može da bez frustracije podnese nedoživljavanje sopstvenog orgazma?
Mnogi ne veruju, ali moguće je. I u tome je čudesnost ženskog tela -to što izuzetno telesno usmerena bića vinu u duhovne sfere.


Ovo nema veze sa tijelom nego sa kemijom u glavi.
Normalno ako je volis dosta ti je da je blizu tebe.


lapo jesi otkrila ovu
https://www.youtube.com/watch?v=M1rFkz0HUh8

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 29 tra 2020, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Citat:
akle, bitno je da se zna gde je ključna tačka na ženskom telu za orgazme. Ona se nalazi u genitalnom predelu naravno. Ženski seksualni organ ima spreda brdašce, dole ispod razdvaju je velike usne (one po kojima rastu dlake) i koje gledane sa strane imaju konturu parabole. Između tih velikih usana, nalaze se unutrašnje usnice. Ispod njih je kanal vaginalni. Ali tačka se nalazi na vrhu, tačno ispod tačke gde se unutrašnje usnice razdvajaju. To mesto gde se unutrašnje usne razdvajaju je vrlo vrlo vrlo osetljivo. Muškarac ne može tu senzaciju da zamisli jer jednostavno nema taj i takav deo tela.
Pristup tom mestu mora da ide polako. Dodiri treba da krenu od margina tela u odnosu na osetljivu tačku ispod mesta razdvajanja unutrašnjih usnica. A margina tela mogu da budu stopala, kosa, ruke, noge. A onda naravno grudi i zadnjica, da prostite. Znači najbolji efekat se postiže kad milovanje krene od ovih margina prema centru. A kad se dođe u vaginalnu zonu, muškarac obično poleti da gurne prst unutra. To je pogrešno. Prst dakle treba malo oko ulaza u vaginalni kanal promuvati, čisto da ne bude suv. A kad se ovlaži, onda između unutrašnjih usnica povući do mesta gde te usnice razdvajaju, i onda vrlo vrlo vlo nežno dodirnuti mesto, taj maleni grumenčić (ne znam kako da se izrazim. Nisam anatomiju studirao).


Eeeeem

Zar nemoze samo obrnutu kaubojku radit?
Mislim *** ima ono zadebljanje pa se to poklapa sa tim cudom sto ti opisujes:

Eto forumasice pitanje dana,razvalil vas obrnuta kaubojka??

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 02 svi 2020, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nema puno filozofiranja
Žensko tijelo je umjetničko djelo ako je
Onako kako treba da bude, a muškarci jako dobro znaju kako to izgleda. Nemojmo se lagati

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 02 svi 2020, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Heero je napisao/la:
Citat:
Međutim, da li je zamislivo da muškarac ostvari duhovno zadovosljtvo zbog ženskog orgazma, tako intenzivno da može da bez frustracije podnese nedoživljavanje sopstvenog orgazma?
Mnogi ne veruju, ali moguće je. I u tome je čudesnost ženskog tela -to što izuzetno telesno usmerena bića vinu u duhovne sfere.


Ovo nema veze sa tijelom nego sa kemijom u glavi.
Normalno ako je volis dosta ti je da je blizu tebe.


lapo jesi otkrila ovu
https://www.youtube.com/watch?v=M1rFkz0HUh8

:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 02 svi 2020, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Rezultat strazivanja u Teksasu je pokazao da savršeno tijelo ima Kelly Brook. Mozda djeluje kao da ima visak kilograma, ali kada uzmemo u obzir da je u Teksasu prosjek tezine zena 85 kg razumljivo je sto su odabrali malo puniju zenu za primjer savrsenstva zenskog tijela.

slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 02 svi 2020, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Lapo-lapo je napisao/la:
Rezultat strazivanja u Teksasu je pokazao da savršeno tijelo ima Kelly Brook. Mozda djeluje kao da ima visak kilograma, ali kada uzmemo u obzir da je u Teksasu prosjek tezine zena 85 kg razumljivo je sto su odabrali malo puniju zenu za primjer savrsenstva zenskog tijela.

slika
slika


Odakle joj ovolike lubenice u ovom periodu. Ogladneo sam sad. Houston we have a problem!

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 03 svi 2020, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Tulkas je napisao/la:
Nema puno filozofiranja
Žensko tijelo je umjetničko djelo ako je
Onako kako treba da bude, a muškarci jako dobro znaju kako to izgleda. Nemojmo se lagati


Tu postoji jedan nemali problem, a to je prećutni konsenzus među praktično svim ženama da im se dodeljuje status Venere, i to ne na konto lepote, već proste biološke pripadnosti ženskom rodu. Jedno je slaviti plodnost žene (jer i ružna žena može da rodi kao i lepa) a drugo laskati ženi da dobro izgleda, kad nije tako...

Debeljuce i ružnjikave u licu često imaju iste visoke standarde kao vitke prelepe devojke, koje lako dolaze do uspešnih i atraktivnih muškaraca.

Na kraju low quality ribe žive sa 8 mačaka i lože se na Klaru Cetkin, muškarci su od reda svinje jer ni jedan Apolon nije hteo da ih oženi, a ove high quality projebu mladost na ima 1,3 miliona sledbenika na Instagramu. Jer bez novih sličica nema ni novih lajkova.

Mislim da su oba pola prilično uslovljena da se posvete sporednim stvarima u životu, trošeći novac koji nemaju ne bi li se hvalili stvarima koje im ne trebaju.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žensko tijelo
PostPostano: 03 svi 2020, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Nbgd88 je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Rezultat strazivanja u Teksasu je pokazao da savršeno tijelo ima Kelly Brook. Mozda djeluje kao da ima visak kilograma, ali kada uzmemo u obzir da je u Teksasu prosjek tezine zena 85 kg razumljivo je sto su odabrali malo puniju zenu za primjer savrsenstva zenskog tijela.

slika
slika


Odakle joj ovolike lubenice u ovom periodu. Ogladneo sam sad. Houston we have a problem!

Višak kilograma i jako izdržljiv grudnjak. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 271 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO