HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 srp 2024, 19:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1079 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 20 tra 2020, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6329
Vlada ŽZH će uplatiti plaće za oko 2.000 radnika zaposlenih u privatnom sektoru
https://www.jabuka.tv/vlada-zzh-ce-upla ... m-sektoru/

S ciljem očuvanja što većeg broja radnih mjesta Vlada Županije Zapadnohercegovačke će svakom poslodavcu čijem je gospodarskom subjektu zabranjen rad na osnovu naredbi Županijskog stožera civilne zaštite, a koji nije otpustio radnike za iste uplatiti minimalnu neto plaću, potvrdili su dopredsjednik Vlade i ministar financija Toni Kraljević i ministar gospodarstva ŽZH Dario Sesar.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 20 tra 2020, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 17:57
Postovi: 788
Diablo je napisao/la:
Fasciniran sam, pogotovo sto je Posusje daleko hladnije od gruda... :D

ps: Mislim da ih pola i nezna kako izgleda Mostar il ga posjete samo kad ih nesto zaboli. O nekoj drugoj koristi iz Mostara kao nekog centra da i ne govorimo...

Za prosperitet je dovoljna snalazljivost,kapital i ljubav prema rodnoj grudi, sve ostalo su nebitne sitnice...


Evo jedna poluanegdota:


"Pitala bolničarka Posušanina u bolnici u Mostaru da koliko će mu izvaditi krvi?!

Kaže kralj: Krvti, ostavi da mogu do kuće."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 27 tra 2020, 17:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71361
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 27 tra 2020, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
Odličan video! Trebaju nam ovakve reportaže iz svih općina Herceg-Bosne!

Robbie MO je napisao/la:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 27 tra 2020, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2016, 00:22
Postovi: 41
http://www.brotnjo.info/2019/06/27/komp ... h-prihoda/

Većina ljudi misli da Čitluk živi od Međugorja. Ovaj mali Čitluk je isto zajeban.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6329
Robbie MO je napisao/la:

Jel ono gospodin "hvo 110" sa ovih prostora? Mozes nam odgovorit kakva je nacionalna struktura radnika kod vasih privatnika? Zaposljavaju li muslims kao jugić Gudelj il forsiraju svoje??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
Mislim da sam baš na ovoj temi i pisao o ovim firmama.
Ćosića sam spomenuo isto.

Imaco je top firma.
140-150 uposlenih, društveno odgovorni, samo za vrtić godišnje sufinancira 70.000,00 KM, te je ujedno i najzaslužnija za otvaranje vrtića jer je inicijativa krenula od njih (dosta radnika nije imalo gdje s djecom).
Osim vrtića, pomažu i svim ostalim od DZ pa do sporta, a ne vole se reklamirati s tim.
Sve što mogu zapošljavaju domaće ljude (što je bilo jako važno, a nismo imali da je nedostajalo ženskih radnih mjesta, te je u kablovskom programu 95% domaćih ljudi), a ono što nemamo kadra rade i drugi, vodeći ljudi u Upravi domaći, većinom između 30-40 godina. Plaće debelo iznad posjeka.

Preis Usora isto top firma.
Plaće odlične, Uprava 80% domaći ljudi između 25-35 godina.
Imaju oko 180 zaposlenih sve izvoz isto kao i Imaco.
U proizvodnji ima svega, ali dosta naših mladih ljudi se zaposlio, zanimanja su takva da nema dovoljno domaćeg kadra (bravari, zavarivači, farbari...).

Uskoro se otvara jedna nova firma iz Slovenije (točnije proširuje kapacitete za dodatnih 50 ljudi. a trebale bi raditi žene), danas sam čuo da ne odustaju samo prolongiraju otvaranje jer je ova korona usporila stvari, ali ugovor su potpisali za iznajmljivanje proizvodne hale sa domaćim vlasnikom.

Ima tu još dobrih firmi, od 10 do 50 zaposlenih, sa super plaćama, nezaposlenih je jako malo (većinom ti rade na crno i neće da se prijave, a zdravstveno koriste sa biroa). Ova nova firma bi mogla da popuni radnike ženskog spola kojih još ima realno nezaposlenih.
U zadnje četiri godine nove vlasti je stvarno dosta urađeno na infrastrukturi i još se gradi.

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
Usora prkosi "zakonima ekonomije" i sramoti Tomislavgrad i Livno. Bravo Usora.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
Osim ovog priloga, dan ranije je prikazan još jedan koji je snimljen isti dan, a više se bavio koronom i situacijom oko korone.

Usora je bogata, ljudi su vrijedni.
Ako pažljivo pogledate snimku vidjeti ćete da samo dvije kuće u prilogu nemaju fasade, da su okućnice uređene kao u Austriji, polja obrađena.
Dosta ljudi je kao i u većini hrvatskih krajeva u BiH od kraja šezdesetih bilo na privremenom radu.

Mislim da smo mi općina koja kad se usporedi sa stanjem koje je bilo 1990 godine na našem prostoru najviše napravili i napredovali u čitavoj BiH.
Ni jedno radno mjesto nismo imali devedesete, nikakvih institucija, apsolutno ničeg, samo ledina.
A danas kod nas dolaze da rade ljudi iz Doboja, Tešnja, Teslića, Maglaja, Žepča...
Sad sam gledao i ove podatke porezne, ni korona nije smanjila broj zaposlenih.

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 23:20
Postovi: 3546


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
Usora prkosi "zakonima ekonomije" i sramoti Tomislavgrad i Livno. Bravo Usora.

Ti mora da se razumiješ, kad već se na njih pozivaš, u EZ.
Koje bi to bile zakonitosti ekonomije kojima se ovdje prkosi, valja nam širiti znanje na sve one koji ga nemaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
zaba1111 je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Usora prkosi "zakonima ekonomije" i sramoti Tomislavgrad i Livno. Bravo Usora.

Ti mora da se razumiješ, kad već se na njih pozivaš, u EZ.
Koje bi to bile zakonitosti ekonomije kojima se ovdje prkosi, valja nam širiti znanje na sve one koji ga nemaju.


Kako ne, evo ti je HVO-110 gore nabrojao sve ekonomske prednosti:

Citat:
Ni jedno radno mjesto nismo imali devedesete, nikakvih institucija, apsolutno ničeg, samo ledina.
A danas kod nas dolaze da rade ljudi iz Doboja, Tešnja, Teslića, Maglaja, Žepča...
Sad sam gledao i ove podatke porezne, ni korona nije smanjila broj zaposlenih.


Ledina je dakle ključ uspjeha. :palacgore1

Šteta što je mala ledina u Tomislavgradu. :neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Ovo me podsjetio kad je jedan osrednje pa prema niže inteligencije kleo da kako može Dugopolje, a ne može TG, a Dugopolje je kaže do 90. bila ledina.
Dakle doslovno sve ono što sam navodio da bez toga nema razvoja, sve to ima usora, kao i Dugopolje. Pošto vidim da to tumačiti većini i nema smisla neću se ponavljati, ko je u stanju shvaćati njemu je ionako bilo dovoljno rečeno davno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
Najbolje śes i ćekat. Jah.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
Najbolje śes i ćekat. Jah.


Dobro žena kaže

Šalim se, nek ti Diablo rastumači jer čini se da se on nešto bolje razumije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
Eto ti Željezno Polje odmah pored Usore, susjedi a razlika nebo i zemlja. Ćame ćekajući dok Usora preuzima inicijativu.

Propadanje Tomislavgrada je što su preuzeli muslimansko ponašanje.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Tomislavgrad ne propada nego se razvija prilično dobro, u skladu sa mogućnostima, okolnostima i ekonomskim zakonitostima. TG općina se iseljava, također po zakonitostima koje su bile predvidljive decenijama ranije.
Ali reko eno ti Diablo pa s njim nastavi pametno divanit dalje. Ja sam svoje rekao.

Samo nas još prosvijetli kojim zakonima Usora prkosi, to je vrlo važan skup ključnih informacija.
Jer šteta da sjediš i čekaš, kad već znaš i možeš pomoći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
Kojim god da prkosi, na istom je mjestu kao Željezno Polje. A ono izgleda ovako:

slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Šta bih ja sad trebao stavit sliku Doboja koji je višestruko bliže i reći, Usora propada, pogledaj kako izgleda susjedni Doboj.
NK, zatvorenost uma i otvrdlost srca su nam najveći neprijatelji, ja sam dosad mislio da ti to znaš, međutim um ti se nešto strvrdo u zadnje vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
Bio sam u Doboju nedavno i nije me impresionirao.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
zaba1111 je napisao/la:
NK, zatvorenost uma i otvrdlost srca su nam najveći neprijatelji, ja sam dosad mislio da ti to znaš, međutim um ti se nešto strvrdo u zadnje vrijeme.


Ja samo želim sve najbolje Tomislavgradu. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Dobro da zaključimo ovu besmislenu raspravu i da zaključimo još jednom koliko su bitni ekonomski preduvjeti i kako se može stvaranjem uvjeta i u naizgled bezizglednoj situaciji napraviti velike uspjehe kao što je slučaj u Usori, koja najbolje dokazuje da stvaranjem povoljnih uvjeta perspektiva razvoja fantastično mijenja.
Dakle blizina autoputa, BL-Do i VC prolaze vrlo blizu Usore, veći centar je u neposrednoj blizini, gusto naseljene područje, povoljna klima i naravno poduzetni ljudi, mada stvaranjem uvjeta tržište će svoje odraditi i doći će ljudi sa strane i investirati ako imaju povoljne uvjete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31536
Ja ne znam zašto se vrijeđaš ako kažem ne slažem se. Ovo je jedna najobičnija debata, nije nikakva obveza da se moramo složiti. Možemo valjda ugodno razgovarati i sa različitim mišljenjima.

Ok, ti kažeš bitan je put, ja kažem stavi Japance u BiH i postat će BiH najrazvijenija država pa će napraviti i taj put, pa ćeš ti onda reći evo imaju put, put imaju. A stavi Bosance u Japan, upropastit će i Japan i puteve.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 17:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6274
Ne vrijeđam se nego me ljuti besmislenost rasprave u koju me se uvlači, nakon što sam 10 puta sve objasnio, a nastavlja se kao da ništa nisam rekao. Postavlja se pitanje smislenosti govorenja bilo čega.
Ja recimo svaku novu spoznaju uvažim, usvojim i prihvatim. Naprosto mi nije jasno zašto to drugima tako teško ide. Kao da je netko ponižen ako ga se poduči, nejerovatno. Biti podvučen je ovdje uvreda i mama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 28 tra 2020, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6329
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja ne znam zašto se vrijeđaš ako kažem ne slažem se. Ovo je jedna najobičnija debata, nije nikakva obveza da se moramo složiti. Možemo valjda ugodno razgovarati i sa različitim mišljenjima.

Ok, ti kažeš bitan je put, ja kažem stavi Japance u BiH i postat će BiH najrazvijenija država pa će napraviti i taj put, pa ćeš ti onda reći evo imaju put, put imaju. A stavi Bosance u Japan, upropastit će i Japan i puteve.

Gdje ces protiv njega, time se samo svrstavas među gluplje forumase sto ti stvarno nije potrebno... Evo vec nas sestero ima pri cemu sam ja no1 :zubati

Znaci nema rahata u hbž dok ne izađe zakon za one sa posebnim potrebama,nakon čega ce superbogata dijaspora vise slat te ulagat.
Također dolazi nam i globalno zagrijavanje, jos jedan bitan faktor za ekonomiju određenog mjesta. Treba se samo strpit...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1079 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO