HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 12:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 195 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 10:10
Postovi: 4537
Lokacija: Grobnik
delta je napisao/la:
u mirnom livnu pa sta ste mislili da mozete doci tek tako i radit sta vam je voja.nisam ovdije sa se svadjam nego da kazem da su bili stoka prema zatvorenicima a ne zlatni gao sto se gore navodi.svaka cast pravim hrvatima bilo je jako finih ljudi.


Brate, svaka čast što si ovdje došao, ter premda si doživio neugodnosti od nekih Hrvata ne imaš mržnju u sebi i na tome svaka čast, ter se nadam kako ćeš ovdje i ostat i razgovarat s nama. Hrvata i Bošnjaci su braća i to tako mora bit. Žalostno je da je došlo do ovog sukoba u Livnu, bez obzira kako je do njega došlo, jerbo šteti svima nama.

Bio sam u Livnu u jesen prošle godine, ter sam iz pričanja čuo da i danas na žalost zna biti sukoba (makar ne velikih) katolika i muslimana među mladima, najčešće na zabavnjacima kad se malo ponapije. Osobno smo prijatelj i ja čak prošli gornjim gradom i to s ogromnim promičebnim plakatima od Miroslava Tuđmana i hrvatskom zastavom, ali nije bilo nikakvih neugodnosti od strane muslimana.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
ja ne uzimam druge gradove za primjer hocemo li govoriti o vakufu mosraru itd.ko je poceo u mostaru kao i vecini gradova?procitaj knjigu koju su napisali hrvati,srbi,muslimani ,amerikanci itd o podijeli bosna.to sto se sada desilo trebalo se desiti 70-tih jer ste vi kopali ndh od 41.kada je pokojni kraljevic ubijen sve je naopako krenulo.zasto je ubijen zapitas li se


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
hvo je napravio akciju o krenuo na gornji grad mi smo se branili


od čega ste se branili? od policajaca koji su pozivali na predaju oružja, koji nisu ispalili metak dok niste prvi zapucali i ubili 2 policajca koji su prije toga mirno i policijski razoružali cijeli grad.

prvi ste započeli sa pucanjem i ubijanjem, i predobro ste prošli jer ste ubili livnjake koji ni metka do tada nisu ispalili.

Za zatvorenike, ne znam, ali znam da nije bilo streljanja, "nestalih", zaklanih itd,...što je bio neizostavan folklor kod vaših iščekivanih "osloboditelja" harmijaša po Bosni. Ovo što spominješ Bistricu je točno, ali si izostavio reći da je bilo ljeto i ljetne temperature, a voda ni do koljena, pa nek ljudi sami zaključe o čemu se tu radi. Ovako kad te čovjek čita reko bi da su vas davili u nabujaloj rijeci. Svi su pušteni nakon maksimalno par mjeseci, a većina nakon par dana, druga je stvar što vi to pretvarate u "logor" sadakajući mirovine, nekima treba dati, ali velika većina koja je puštena skoro odmah od toga pravi mučeničku dramu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:18 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
ja nemam mrznju ni prema ikom nego nemogu slusati koje kakve gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
pa znas i sam kakva je bistrica hladna danima i satima smo stajali tako .ja sam bio 79 dana zatvoren a bilo je ljudi koji su bili po par dana slazem se sa tobom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:26 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
a ti bumbar da tvoji nisu palili srpske kuce zajedno sa mojima nebi nasili trebali ubacivati hrvatske familije iz bugojna u muslimanske kuce kao sto je kod mog rahmetli daidze bilo.nego ste mogli useliti ljude u te srpske kuce.da ne govorim o dzamiji koja je srusena u podhumu. meni nikad nebi na pamet palo da zapalim crkvu boga bi me bilo strah.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
pa znas i sam kakva je bistrica hladna danima i satima smo stajali tako .ja sam bio 79 dana zatvoren a bilo je ljudi koji su bili po par dana slazem se sa tobom.


pa znam, jebga..., a niste stajali danima nego 5-6h na dan, dok niste ispisali natpis postrojbe. Ovako kad ti opisuješ ispade da niste danima izlazili iz vode, al nije tako.

Treba biti pošten i reći da je to bilo zbog poginulih koje je ta postrojba imala na terenima po Srednjoj Bosni, i ako je trebalo bit nekog "ventila" za to, bolje da je tako ispalo kao "ljetno bućkanje" u plitkoj rjeci, nego da je bilo ubijanja i klanja.

Inače u toj postrojbi je bilo i desetak Muslimana, kao i prognanih Hrvata iz SBosne, ali većina su bili livnjaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
a ti bumbar da tvoji nisu palili srpske kuce zajedno sa mojima nebi nasili trebali ubacivati hrvatske familije iz bugojna u muslimanske kuce kao sto je kod mog rahmetli daidze bilo.nego ste mogli useliti ljude u te srpske kuce.da ne govorim o dzamiji koja je srusena u podhumu. meni nikad nebi na pamet palo da zapalim crkvu boga bi me bilo strah.


Da, da,...da nije došlo par tisuća četnika i dvadesetak JNA tenkova pred Livno i napali ga, ne bi se palilo, ratovalo i ubijalo, ne bi ništa bilo jelde?

Kada već "spajaš posude" onda ih spoji sve, a ne samo dio...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
to sto su cetnici dosli pred livno nije razlog za paljenja kuca.ja sam ucestvovao u akciji sa zutim mravim,crnim mambama i argentincevim ljudima u akciji kada su unistene 3 haubice koje su mogle gadjati livno.ali nije to razlog da se kuce pale i pljacka.za gubitke hvo-a nisam ja kriv sto su momci stradali sto nisu bakovica mlatili sto ih je slao.ja sam krv danima pisao zbog toga.jebi ga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
bumbar izvini sto te pitam koliko godina imas ako nije tajna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
kao prvo, nauči se "citirati", ispod svakog posta imaš dugme "citiraj"(odgovori) pa ga koristi jer ovako ispade isjeckano i nepovezano.

kao drugo, tema se odnosi na H-M sukob '93, tako da ne skrećeš u druge stvari, ali kada spominješ te postrojbe onda znaš i ko je to palio i haračio, livnjaci ponajmanje.

tvoje žalopoljke za dane provedene u zatvoru neće vratiti mrtve policajce, a niti će tebi pomoći da možebitne krivce dovedeš pravdi. Imaš sud i tužiteljstvo pa izvoli ako znaš ko ti je šta skrivio...

za godine, ne znam zašto to pitaš, ali za ovu temu sam dovoljno star.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 16:01 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
pitam zato sto ima ljudi koji su imali tada po 10-tak godina i sada pametuju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
pitam zato sto ima ljudi koji su imali tada po 10-tak godina i sada pametuju

vjerujem da ima i mlađih, a da mudruju i napuhavaju priče što može samo unijeti razdor među livnjake ako se iskrivljuju činjenice i plasiraju laži.

ps. de bolan koristi "citiraj" kada pišeš odgovor, imaš ispod svakog upisa to dugme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 14:37
Postovi: 900
Ovaj dodje tu sa "kako vas nije sram" a odmah zatim baljezga kako zarobljenim i razoruzanim HVO vojnicima nije falila dlaka sa glave.

Ono prvo, upotrijebi na sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
mislio sam na hvo vojnike u sarajevu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
delta je napisao/la:
mislio sam na hvo vojnike u sarajevu

jarane hvao u sarajevu je skonto da moze samo izginut pa je pametno odigrano , a ti vidis trebo bi najvise okrivljivati zapovjednistvo te vase brigade ili bojne u Livnu sto se uludo upustise u pucnjavu i zbog toga najeba ti prvi skakajuci po toj hladnoj rijeci, jebiga jarane i ja sam kad nas je armija u sarajevu razorucala kopo rovove na prvoj i najgoroj liniji u sarajevu (brdo ŽuČ) u januaru na minus 20...a nisam puco ni ja ni moji na abih pa ti skontaj,tvoji, a moze bit i ti pucali ,pala mrtva glava ,dobro si ti prosao ,opet ja tebi kazem ko u onom postu stranicu ranije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
poenta ovoga svega nije da ja kukam nego vi sto niste livnjaci neznate sta se desilo a oddije se pise da smo mi te ovo te ono a ovi zlato bili o tome se radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
znam ja vrlo dobro šta se desilo,...poenta je ta da ti je glava na ramenima, i da si bio u suhom, niti gladan ni žedan, niti si kopao rovove, a to sve u gradu punom prognanih iz Srednje Bosne kojima ste pobili pola familije, zato se poklopi i ne kukaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
jebi se ti sa tim svojim znanjem.andabakovi su bili pizde najvece kriminalci kurcili se po livnu kada bi dosli iz mostara i vakufa i sada daj takvim puske i oni mi ko biva fer bili.suti boga ti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 21:43
Postovi: 306
delta je napisao/la:
jebi se ti sa tim svojim znanjem.andabakovi su bili pizde najvece kriminalci kurcili se po livnu kada bi dosli iz mostara i vakufa i sada daj takvim puske i oni mi ko biva fer bili.suti boga ti


Koji tebe bre zao vetar nanese?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
jebi se ti sa tim svojim znanjem.andabakovi su bili pizde najvece kriminalci kurcili se po livnu kada bi dosli iz mostara i vakufa i sada daj takvim puske i oni mi ko biva fer bili.suti boga ti


ne seri više plačipičko izletit ćeš sa foruma, od te vaše žalopoljke i hauški neko bi reko da su masakri i konc-logori bili po Livnu, a ne da vas se čuvalo i to da su neki dobili bubavac u vremenu kada su se okolo ubijali i protjerivali Hrvati shvati kao šansu da se pomiriš sa tim, a ne da raspiruješ mržnju jer će trebati doći u Livno na ljeto, pa ti huškaj...

da nije bilo andabakovih među kojima je bilo i desetak muslimana, kao i zapovjednik, bila bi vam crna sudbina, zato umukni više i ne provociraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
ja neprovociram nego kazem kako je jebo te ovaj sajt sto si stavio ovu temu ?nesirim mrznju daleko od toga nego me upali kada kazes da nista nije bilo.zaboravimo ovu temu i nema frketema je bila livno a vi podjete o kulin banu i kako ste vi borci a mi cekali jna.ja sam prvi letio i gonjao cetnike po cincaru ali nema veze zaboravimo ovo.mozda se cak i poznajemo nije fino da se vrijedjamo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 22:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 10:10
Postovi: 4537
Lokacija: Grobnik
delta je napisao/la:
ja neprovociram nego kazem kako je jebo te ovaj sajt sto si stavio ovu temu ?nesirim mrznju daleko od toga nego me upali kada kazes da nista nije bilo.zaboravimo ovu temu i nema frketema je bila livno a vi podjete o kulin banu i kako ste vi borci a mi cekali jna.ja sam prvi letio i gonjao cetnike po cincaru ali nema veze zaboravimo ovo.mozda se cak i poznajemo nije fino da se vrijedjamo


Neka si došao ovdje i rekao. Ovako bi uživo tribali međusobno pričati i ljudi iz Travnika, Bugojna, Ahmića, Križančeva sela...
Nisi nikakav plačljivac već hrabar čovjek, jerbo si unapried mogao znati da ovdje ne ćeš dobiti neko veliko suosjećanje, ali je također dobar znak da vi Bošnjaci i ne mrzite Hercegovce u tolikoj mjeri kad si došao na ovu pričaonicu. Tako bi isto netko od Hrvata iz srednje Bosne tribao doći s poštovanjem na islambosnu bez da izaziva, već da izkaže činjenice o svojoj patnji, jerbo tamo neki ljudi misle kako su u srednjoj Bosni Hrvati katolici uživali u vrieme rata ili su si pak sami krivi. Barem su neki upisi išli u tom smjeru.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
ja neprovociram nego kazem kako je jebo te ovaj sajt sto si stavio ovu temu ?nesirim mrznju daleko od toga nego me upali kada kazes da nista nije bilo.zaboravimo ovu temu i nema frketema je bila livno a vi podjete o kulin banu i kako ste vi borci a mi cekali jna.ja sam prvi letio i gonjao cetnike po cincaru ali nema veze zaboravimo ovo.mozda se cak i poznajemo nije fino da se vrijedjamo

nitko ti ne spori da si imao tešku sudbinu, već ti se sugerira da si dobro prošao s obzirom na tadašnja zbivanja okolo.

sajt je otvoren za sve rasprave...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 16 svi 2010, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 01:42
Postovi: 53
ma zaboravi na ovo jer se neslazemo.nego kako je sada u livnu? ja sam samo rodjen u livnu kao beba odselio i u ratu dosao posto mi je majka livanjka.dolazio sam svake godine na ferija ali nisam do prije rata zivio u livnu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO