HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 116 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 05 lip 2020, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Dudu,

ispada da to nije loše na duge staze! Sa nama da su ostali broj bi im rastao eksponencionalno-ovako im pada eksponencialno... :neznam

A samo prošle godine su izgubili 18, tj. 20 % država povuklo Priznanja tzv "Kosova". :smajl043

Tim tempom, za 5 god ih više niko neće priznavati... a nama nije hitno, ne mora uopšte tim tempom... polako, lagano, bez žurbe... :kava

Bog čuva Srbe! :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 05 lip 2020, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
ikmandvaradtist je napisao/la:
Dudu,

ispada da to nije loše na duge staze! Sa nama da su ostali broj bi im rastao eksponencionalno-ovako im pada eksponencialno... :neznam

A samo prošle godine su izgubili 18, tj. 20 % država povuklo Priznanja tzv "Kosova". :smajl043

Tim tempom, za 5 god ih više niko neće priznavati... a nama nije hitno, ne mora uopšte tim tempom... polako, lagano, bez žurbe... :kava

Bog čuva Srbe! :klanjam


Dok je trenutna konstelacija snaga u svijetu, Kosovo je pa-pa. Ja mislim , da vam je za sljedećih 100-200 godina pa-pa. Za 100 godina će svakako nestati nacije i biti civilizacije.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 05 lip 2020, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
lider30 je napisao/la:
Ja mislim , da vam je za sljedećih 100-200 godina pa-pa. Za 100 godina će svakako nestati nacije i biti civilizacije.


Ja sam opštu & zagarantovanu slobodu govora ali kad - nakon svega što se izdešavalo u poslednjih 25 god - neko uzme da predviđa bilo šta za narednih 100 god... :rolleyes

A tek predviđanje za narednih 200? Čak i razmišljanje o tome bih zabranio... :nono


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 05 lip 2020, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
ikmandvaradtist je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Ja mislim , da vam je za sljedećih 100-200 godina pa-pa. Za 100 godina će svakako nestati nacije i biti civilizacije.


Ja sam opštu & zagarantovanu slobodu govora ali kad - nakon svega što se izdešavalo u poslednjih 25 god - neko uzme da predviđa bilo šta za narednih 100 god... :rolleyes

A tek predviđanje za narednih 200? Čak i razmišljanje o tome bih zabranio... :nono


Slažem se generalno za predviđanja. Ali da će koncept nacije (kakve sada znamo) opstati do kraja stoljeća je smiješno očekivati. To je izvjesna stvar. Druge stvari je nemoguće predviđati. Već se vidi da je na Zapadu taj koncept obesmišljen do krajnjih granica. Bit će možda pojam nacije, ali nikakve veze s etnicitetom.

Kosovo više nikad neće biti dio istog političkog prostora s Beogradom, osim u nekim širim konfederacijama/federacijama je isto izvjesno.

Naravno da Srbi neće pogledati istinu u oči, jer je lakše živjeti u nadi.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 05 lip 2020, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Lideru,

to samo tako deluje. I ja sam mislio tako kao ti.

No, nova istraživanja pokazuju da su nove generacije (Z) konzervativnije nego što se moglo i zamisliti.

Uostalom, najveći ljudski umovi su 60ih bili ubeđeni da je izvesno da ćemo 2020 imati kolonije na Marsu... batalimo se toga, previše varijabli je u pitanju a tek naša lična subjektivnost i ograničenja...

Na Temu:

neverovatno je da je nama i Šumadija visila 1990e - ostalo (Bosna, Vojvodina, Krajina, Kosovo) je prećutno bilo otpisano... sećam se kuknjave kako će nam Mađari garantovano uzeti Vošu, Muslimani Rašku a Albanci doći do Beograda! :crying

I stvarno, sa tadašnjim kretanjima to je zaista izgledalo prilično verovatno... sreća pa ste svi požurili... a "što je brzo-to je i kuso!" :zubati

Ima li ko detaljne podatke i kretanja 1990. pa da precizno izračunavamo koliko biste nas ispoklapali na kojim teritorijama?

Mislim, znam da vam je mrska Tema, mučno je prisećati se propuštenih životnih prilika koje će se ko zna kad a možda i nikad opet ukazati... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 06 lip 2020, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
E, da krenemo redom da guštamo šta su sve propustili... :zubati

Nemam kartu Jugoslavije iz 1990., moraće da posluži ona iz '81 (mada je '90e stanje sigurno već pogoršano):

slika

I jedna procentualna:

slika

Lepo. A sad druga, kasnija, da bismo pravili poređenje i analizirali:

slika

Sad kad imamo repere - krećemo! :clap


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 06 lip 2020, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
ikmandvaradtist, moram reći da ti hipoteza ima dosta smisla i moguće je da bi bila istina. Samo trebao bi uzeti u obzir da bi dolazio prelazak iz socijalizma u novi kapitalistički sistem. Privatizacija je uništila istočnu Europu.

Sada, da ti dopunim hipotezu. Hrvatska je danas kao Francuska između dva svjetska rata. Hrvati su danas toliki materijalisti postali da ih više boli briga za nacionalizam. Liberalizam ovdje također cvijeta. S druge strane imam dojam da su Srbi i sutra spremni ratovati (šaljete volontera u Ukrajini) . Kada bi Srbija sutra napala Hrvatsku bojim se da bi trpili poraze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 07 lip 2020, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
master_mind_ je napisao/la:
ikmandvaradtist, moram reći da ti hipoteza ima dosta smisla i moguće je da bi bila istina. Samo trebao bi uzeti u obzir da bi dolazio prelazak iz socijalizma u novi kapitalistički sistem. Privatizacija je uništila istočnu Europu.

Sada, da ti dopunim hipotezu. Hrvatska je danas kao Francuska između dva svjetska rata. Hrvati su danas toliki materijalisti postali da ih više boli briga za nacionalizam. Liberalizam ovdje također cvijeta. S druge strane imam dojam da su Srbi i sutra spremni ratovati (šaljete volontera u Ukrajini) . Kada bi Srbija sutra napala Hrvatsku bojim se da bi trpili poraze.


Srbija (pogotovo Beograd) je isto dosta liberalizovana, velegrad prati svetske trendove... nas vadi što smo primitivniji, jedan stepenik (možda čak i 2) iza smo u toj uljuđenosti, modernosti, "first world problems" sranjima... u 21. veku je ekšli prednost biti primitivniji, razumeš? Ali, imamo i mi "Junuza", ne boj se...

Elem, na temu: ne znam odakle da krenem! Prave slatke muke... :zubati

'Ajmo od Srbije... dakle 1990., kakve predikcije možemo da napravimo na osnovu prve karte:

- na KiM smo bili većina u jednoj jedinoj opštini :smajl043
- na Jugu Srbije 3 opštine praktično otpisane, Vranje visi, ugrožena Kuršumlija i sve do Leskovca-starost našeg naroda i iseljavanje + njihov Natalitet ne ostavljaju mesta sumnji da je moguće da išta od toga ostane u našim rukama duže od 30 god
- tzv. "Sandžak" praktično otpisan (u 2 opštine koje dele Muslimane od Bosne smo bili tanka većina ali sa tadašnjim njihovim Natalitetom nismo se mogli nadati ničemu-sve što im je trebalo je decenija ili dve da se spoje sa braćom) i preti odsecanjem dodira sa Black Mountain :scared
- cela gornja polovina Vojvodine mešana i neobezbeđena, Mađara tada solidnih 350 K (blizu 20 %), mi slaba većina sa 57 % i najnižim natalitetom, čak i vas ima dosta i držite mnoga mesta...

Svima je bilo jasno da su Srbi na nizbrdici - od '48 spali sa 74 na 65 % populacije Srbije... tope se kao sladoled u železari i na drugim područjima ali Matica je ono gde preti komadanje između Albanaca (tada 17 % ali sa jakim izgledima brzog udvostručenja-ali pošto su bojkotovali popis možda su naši i umanjili ovom procenom što samo povećava opasnost), Muslimana (1/4 M, sa izgledima lakog dupliranja a jednom kad se stvori dodir sa Bosnom to bi bila finiširana "Zelena transferzala"- čak su i delovi njihovog naroda bojkotovali, tako da ih je možda bilo i više...), Mađara koji bi spremno čekali da iskoriste neku frku... Armageddon u najavi... samo crni oblaci su se nadvijali nad Srbijom, Srbi su u sopstvenoj matici noktima jedva držali tanku većinu u mnogo opština:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 07 lip 2020, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Idemo dalje za iste pare!

Šta nam kaže 1. karta za Black Mountain? Kaže nam da Srbi u njoj drže većinu u 4 gradića!!! U to doba vašeg zicera ni u jednoj jedinoj opštini nismo većina!!! :smajl043

A danas? Pa, držimo praktično pola države! Uzeli smo čak i Budvu, najbogatiju opštinu i generator turizma... :yes

Od 0 opština 1990. do pola države danas... :zubati

Dušmani Srba čitaju moju Hipotezu a onda zajedno horski pevaju:



:smajl010


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 07 lip 2020, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
master_mind_ je napisao/la:
ikmandvaradtist, moram reći da ti hipoteza ima dosta smisla i moguće je da bi bila istina. Samo trebao bi uzeti u obzir da bi dolazio prelazak iz socijalizma u novi kapitalistički sistem. Privatizacija je uništila istočnu Europu.

Sada, da ti dopunim hipotezu. Hrvatska je danas kao Francuska između dva svjetska rata. Hrvati su danas toliki materijalisti postali da ih više boli briga za nacionalizam. Liberalizam ovdje također cvijeta. S druge strane imam dojam da su Srbi i sutra spremni ratovati (šaljete volontera u Ukrajini) . Kada bi Srbija sutra napala Hrvatsku bojim se da bi trpili poraze.


Ratuje se mamlazima koji su u naponu snage a nemaju život, većini ljudi je dosta svega, mogućih ratova pogotovo.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 07 lip 2020, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Dakle, od najtežeg testa vida za dobijanja pilotske dozvole zvanog "Pronađi na slici ružičastu boju (Srbe)" 1990. :

slika

Do "sve je lepše kad gora zazeleni" 2011. :

slika

Srpski jezik:

slika

Nije loše za nekog ko je trebao da potpuno nestane tamo, a? :zubati

A Muslimani-koji su i u CG imali natprosečan Natalitet-nadali se nečemu nakon onog "referenduma" u tzv. "severnom Sandžaku"... no, tadašnja Srbenda Yiannopoulos im je poslao gore izvesne Četničine koje su ih "nagovorile" da budu mirni kao bubice...

"Neka, neka", mislili su tada oni, "vi umirete i odlazite... mi ćemo se poslednji smejati: osiguraćemo mi Natalitetom & vašim nestajanjem 'Sandžak' za nas do 2020.! Ujedinjeni 'Sandžak' imaće tada blizu M stanovnika, i naslonjen na 3 M naše braće u Bosni, biće tvrd orah Islama u Evropi!"

A kad dođe 2020. šta imamo?

slika

Čak opali u % u nekim područjima! :smijeh Đe si bio, šta si radio? Srbe si mislio poda se, je li?

Albanci 1990. na vrhuncu - Bar se već smatrao njihovim, za Budvu se strahovalo, delovi Podgorice otpisani, od Gusinja se širio pojas... kad ono:

slika

Ispade taj Bar baš daleko:

slika

Hrvati isto imali vlažne snove, nadali se da nije predavno bilo:

slika

Ali, avaj, sudbo kleta :crying :

slika

Neprijatelji Srba čitaju ovu Temu i uglas ridaju:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 07 lip 2020, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Gledaju dušmani šta smo tada čvrsto držali apsolutnom većinom (jedva Centralnu Srbiju i deo DDG):

slika

I, kad se sete šta sve danas imamo zabetonirano, misle se:

slika

Ubijanje, proterivanje, bombardovanje, zulum, zlo prema nama?

Srbi:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 09 lip 2020, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Idemo dalje sa ovom za neke bolnom Temom! :zubati

Bosna!

Pogledajmo kartu - Srba je procentualno najviše u DGG... besperspektivnom, pasivnom, izumirućem kraju:

slika

Gde smo većina-tanka i slaba smo većina ili na prostoru bez budućnosti, gde god je bitno sve nešto mešano i mix... nigde parčeta da možemo, u slučaju "ne daj Bože", reći da je čvrsto naše...

slika

Srbi u BiH u vrtoglavom padu - od 1948. i 45 % spali smo na bednih 31 % 1990.! :smajl043 Što je najgore, predikcije su još poraznije i najavljuju još gore propadanje... očekuje se da Srbi u narednih par decenija postanu smešna, zanemarljiva manjina bez ikakvih mogućnosti da ozbiljno utiču na prilike u republici...

Kontrastno nama - Muslimani nezadrživo rastu! Blizu 2 M ih je i sve govori da će oni za to vreme doći do najmanje 3 M... možda čak i 3,5 M! Činiće i preko 70 % populacije i zauzimati svu BiH! Uz to, ove 2 male opštine u Srbiji koje ih odvajaju od Sjenice & N.Pazara kao i Pljevlja u CG takođe ubrzano postaju Muslimanske, praveći solidan, podebeo muslimanski koridor do KiM i zapadne Makedonije i Albanije, iliti čuvenu "Zelenu transferzalu" - neizbežnim scenariom! :eek

Stanje za Srbe teško može biti gore nego je no u odsutnom trenutku dolazi spas iz neočekivanog pravca: i Muslimani (kao i druga 2 "mudra" naroda) odlučuju da ne čekaju Siguricu (kladioničarskim rečnikom rečeno "troznak", iliti 1X2) već idu na čist fix 1 (veća kvota :neznam)! Plan te 1990. je da uzmu BiH ne za 30 god već - odmah!

Danas, pak, kad se sete tadašnjeg rasporeda snaga... mogućnosti... predikcija... Nataliteta... ambicija... i tog svog Plana, suznih očiju zapevaju :crying :



Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 11 lip 2020, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Ko je sledeći u analizi? Hrvatska! :001_smile

Dakle, rekli smo-umesto ukidanja Konstitutivnosti, otkaza, pritisaka... u ovom alternativnom scenariju Hrvati igraju lukavo, Strateški, prefrigano... dugoročno! I odlučuju da svoje Srbe umesto odstranjivanja - apsorbuju!

Kreću sa maženjem njihovog Ega ("Ako nekog hoćeš da uništiš-daj mu sve!"): "Vi ste naši Spartanci!"; "Vi ste nas odbranili od Islamske plime!"; "Sve vam dugujemo!"; "Dobićete penzije za svoje zaštitništvo!"; "2. Svetski rat je samo Incident, mi vas zapravo obožavamo!", itd slične ušećerene baljezgarije.... :rigam Ovi kakvi su-primaju se na taj bulšit... počinju da veruju da ih Hrvati stvarno vole... malo po malo, mic po mic, počinju da vide Hrvatsku kao svoju a niz budala na čelu Matice ih odaljava od iste svojim svinjarijama...

I to nije jedina spika koju Hrvatska forsira-tu je i Zapadnjački imidž! Jer, 90e su to: pobednički Američki San nakon pobede u Hladnom ratu... Švarcika sa svojim akcionim filmovima koje smo svi gutali... muzika-Nirvana, RATM, Pop, ceo MTV... nedodirljiva NBA... neponovljivi američki muscle automobili... američka vojska koja vodi video-igre ratove... europski Standard sa svom uređenošću i čistotom gradova... kompletna američkoeuropeanska kultura koja posle sloma SSSRa potpuno zavladava bez konkurencije... sve oči opčinjeno gledaju u tom pravcu... i to forsira Hrvatska: uljudbu, finoću, naprednost, Modernost, savremenost, Građanstvo, Kosmopolitizam... kopiraju se Zapadni obrasci, usvajaju i podstiču... stvara se "JUgoslovensko Europejstvo", moderne blagodeti Evrpske civilizacije sa domaćim šmekom... Turizam cveta i razmena znanja i iskustava sa najrazvijenijim narodima... raste Standard, usvajaju se nove tehnologije... Muslimani, Makedonci, Crnogorci nadiru u "Razvijeni Svet"-kako zovu Hrvatsku... stanovnitvo Hrvatske raste velikom brzinom jer svi žele da budu deo "Domaćeg Zapada"-Hrvatske koja nudi približan standard ali uz domaću atmosferu i jezik...

Što bode oči kao kaktus u kontrastu sa Srbijom i krkanima koji vladaju tamo sa svim Primitivizmom, zaostalošću, prevaziđenošću, ... svi se sa zgražavanjem okreću od Srbije i pećinskih ljudi koji je vode, gledajući u Hrvatski kao Svetionik Civilizacije... što sve još više razdražuje i izaziva zavist u srpskom vrhu koji još više tone u Primitivizam... što, pak, još više izdiže Hrvatsku u očima naroda...
to dvoje hrane jedno drugo... u nemoćnom besu i ljubomori, očaju što čak i stanovništvo Srbije (mladi koji ne žele da budu deo pećine Srbije) oduševljeno odlazi u Hrvatsku i kreću i prve pretnje na adresu Hrvatske...

Hrvatski Srbi samoinicijativno osnivaju "Krajišku vojsku za zaštitu Hrvatske" sa Ramzanslavom Kadirovićem na čelu... "Nećemo tolerisati pretnje Našoj Lepoj!" - uzvikuje ovaj na TV. "Nama je Hrvatska Domovina! Ona nam je dala sve i ne damo nikom na nju!" Lepe reči, ali Krajina se prazni, mladi hitaju u Zagreb i na obalu, primamljeni svim sjajem "Jugoslovenske Amerike", vrlo lako se poistovećuju sa Hrvatskim identitetom...

Uskoro Srbija, u kojoj Muslimani & Albanci skoro da čine većinu, u aktu poslednjeg očaja napada Hrvatsku... na čelu vojske još prevaziđeniji likovi od JNA generala 90ih gube rat, Kadirovićeve snage same poražavaju upad demoralisanih na silu mobilisanih regruta preko Dunava; Muslimani u tzv. "Sandžaku" se dižu, proglašavaju "republiku Sandžačku"... na Kosovu isti scenario... Voša se odriče primitivne južne braće, Srbija nemoćna da ih zaustavi...

Jugoslavija opstaje-sve republike predaju Moć Hrvatskoj da je vodi... Hrvatska, najmnogoljudnija, najrazvijenija, najbogatija i najmoćnija konačno preuzima kormilo velike države: Prestonica postaje Zagreb, Srbija je izdeljena na republike/pokrajine i pretvorena skoro u patetični Beogradski pašaluk pod marionetskom vladom a i stanovništvo je spalo na nivo Bosne, sa ostalima lako donosi odluke koje želi... Bosna (sa tzv. "Sandžakom"), Voša, Crna Gora nudi da se pridruži Hrvatskoj koja može da se otcepi i formira ne "Veliku hrvatsku" već "Gigantsku Hrvatsku" kad poželi ili sačuva Hrvatslaviju! Po svom ćefu!

I živeli su svi srećno, hrvatski i Katolički do kraja života... :zubati

(prolazi me jeza do kostiju koliko ste ekšli lako ovo mogli izvesti... :001_unsure )


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 06:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58907
Lokacija: DAZP HQ
Ma ja ba, sve si pogodio u mm. Šteta samo da su Srbi imali JNA, sve bi bilo točno ovako.

Nismo mi slovenčad pa da lako trpimo istočnu bratiju ili priželjkujemo njihov dolazak u Hrvatsku. Šuz u guz naša je deviza.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30493
Osnovna greška hipoteze, je što polazi od ideje da su Hrvati htjeli uništiti Srbe, pa kao propustili su priliku.

Hrvati su otprilike i uzeli što im treba. Nije neuspjeh, jer nije bilo ni namjere. Mi sukobe sa Srbima smatramo uspješnim. Jedino problematično može biti gubitak par općina u Posavini.

Dakle, Hrvati nisu ni imali cilj uništavati Srbe, to je samo srpska propaganda na koju ikmandvaradtist nasjeda, a koja od Hrvata pravi nekakve negativce. Hrvati su se jednostavno brinuli za sebe i željeli samostalnost gdje su većina. Ni manje ni više od toga. Dakle bavili se sami sobom, a Srbi nas uopće ne zanimaju previše. Planova o uništenju Srba jednostavno nema, i Srbi se što se tiče Hrvata mogu osjećati sasvim sigurno. :zivili

Osim naravno ako nam stanu na put i smetaju u vezi naših interesa, ali to je već sami pali, sami se ubili. Nisu Hrvati krivi za pogrešnu srpsku politiku, pa jel? Vi izaberete pogrešno i onda mi krivi. To tako ne ide. Izaberite mudre vođe koji se dogovaraju sa Hrvatima i poštuju svoga korektnog susjeda, i neće biti nikakvih problema. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ja isto mislim da su teze promašaj, jer neimati Crnu Goru i 25% Kosova u državi sada 2020. godine- osvrćući se na 1990. je debakl.

Naravno još se ne gleda istina u oči, da Kosovo više nikad neće biti dio istog poltičkog prostora s Beogradom, osim u velikim konsocijacijama, pa kao se amortizira bol.

Onako prosrpski orijentirane Crnogorce 1990. godine ne zadržati u državi je fail stoljeća.

Za Muslimane se u procjekciji uzimada bi išli linearno, bez iseljavanja, bez tranzijskih problema. Inače problem ovakvih nategnutih projekcija, što se za sebe predviđa najcrnji scenarij, a za druge najidealniji, te se izvlače svoje početne teze.

Muslimani bi isto devedesetih padali s fertilitetom i imaali bi porblema s iseljavanjem.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Naša Kvačica je napisao/la:
Osnovna greška hipoteze, je što polazi od ideje da su Hrvati htjeli uništiti Srbe, pa kao propustili su priliku.

Hrvati su otprilike i uzeli što im treba. Nije neuspjeh, jer nije bilo ni namjere. Mi sukobe sa Srbima smatramo uspješnim. Jedino problematično može biti gubitak par općina u Posavini.

Dakle, Hrvati nisu ni imali cilj uništavati Srbe, to je samo srpska propaganda na koju ikmandvaradtist nasjeda, a koja od Hrvata pravi nekakve negativce. Hrvati su se jednostavno brinuli za sebe i željeli samostalnost gdje su većina. Ni manje ni više od toga. Dakle bavili se sami sobom, a Srbi nas uopće ne zanimaju previše. Planova o uništenju Srba jednostavno nema, i Srbi se što se tiče Hrvata mogu osjećati sasvim sigurno. :zivili

Osim naravno ako nam stanu na put i smetaju u vezi naših interesa, ali to je već sami pali, sami se ubili. Nisu Hrvati krivi za pogrešnu srpsku politiku, pa jel? Vi izaberete pogrešno i onda mi krivi. To tako ne ide. Izaberite mudre vođe koji se dogovaraju sa Hrvatima i poštuju svoga korektnog susjeda, i neće biti nikakvih problema. :palacgore1


Koga lažete?

U 11 opština u onom što je Tito napravio Hrvatsku niste bili većina. Šta tražite u Glamoču, Grahovu, Drvaru gde vas nema ni 1%, šta ste tražili Mrkonjiću i Šipovu gde vas je isto manje od 1%?
Šta ste tražili u Derventi i Brodu gde ste bili manjina?
Šta tražite u Stocu gde vas je bilo jedva 12% pre rata?

Bezobzirno širenje laži i onda ajmo se kao dogovarati. Pa dogovarajte se sa vašim federalnim partnerima Muslimanima.
Srbi imaju svoju Republiku Srpsku i nemaju s vama ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
krivi podforum, ovo je za humor. :kava

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30493
Vujadin je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Osnovna greška hipoteze, je što polazi od ideje da su Hrvati htjeli uništiti Srbe, pa kao propustili su priliku.

Hrvati su otprilike i uzeli što im treba. Nije neuspjeh, jer nije bilo ni namjere. Mi sukobe sa Srbima smatramo uspješnim. Jedino problematično može biti gubitak par općina u Posavini.

Dakle, Hrvati nisu ni imali cilj uništavati Srbe, to je samo srpska propaganda na koju ikmandvaradtist nasjeda, a koja od Hrvata pravi nekakve negativce. Hrvati su se jednostavno brinuli za sebe i željeli samostalnost gdje su većina. Ni manje ni više od toga. Dakle bavili se sami sobom, a Srbi nas uopće ne zanimaju previše. Planova o uništenju Srba jednostavno nema, i Srbi se što se tiče Hrvata mogu osjećati sasvim sigurno. :zivili

Osim naravno ako nam stanu na put i smetaju u vezi naših interesa, ali to je već sami pali, sami se ubili. Nisu Hrvati krivi za pogrešnu srpsku politiku, pa jel? Vi izaberete pogrešno i onda mi krivi. To tako ne ide. Izaberite mudre vođe koji se dogovaraju sa Hrvatima i poštuju svoga korektnog susjeda, i neće biti nikakvih problema. :palacgore1


Koga lažete?

U 11 opština u onom što je Tito napravio Hrvatsku niste bili većina. Šta tražite u Glamoču, Grahovu, Drvaru gde vas nema ni 1%, šta ste tražili Mrkonjiću i Šipovu gde vas je isto manje od 1%?
Šta ste tražili u Derventi i Brodu gde ste bili manjina?
Šta tražite u Stocu gde vas je bilo jedva 12% pre rata?

Bezobzirno širenje laži i onda ajmo se kao dogovarati. Pa dogovarajte se sa vašim federalnim partnerima Muslimanima.
Srbi imaju svoju Republiku Srpsku i nemaju s vama ništa.


Vujadine dragi, trebaš čitati cijeli post a ne samo jedan dio. Ako čitaš samo pola onda se gubi kontekst.

Jasno sam dakle naglasio klauzulu "osim ako nam stanu na put". Da ste se lijepo dogovarali sa Hrvatima 1990-te, sigurno ne bi mi došli ni u Glamoč, ni Grahovo, ni Drvar, pa ni Mrkonjić ni Šipovo itd. Nama to uopće ni ne treba. Ali obzirom da ste u početku bili agresivni i rušili tenkovima gradove, onda je to prouzročilo cijeli ovaj nesretni slijed događaja. Prirodni zakon akcije i reakcije. Hrvat naime zaista zna biti naopak, to nam je ekstremna mana, i hoće ubit ako mu se želi oteti lijepa naša i lijepo plavo more.

Svi žalimo zbog događanja iz prošlosti, ali ih nismo u mogućnosti promijeniti. Prošlost jednostavno ne možemo promijeniti. Najbolje što možemo svi skupa je promijeniti se na bolje i ne ponavljati iste greške opet.

U tom smislu, uljudno pozivam Srbe neka civilizirano razgovaraju sa Hrvatima na obostrani interes. To uopće nije tako teško. :palacgore1

To je najbolje za sve, jer alternativa je siva. Kako bi rekao prvi hrvatski predsjednik, pokojni dr. Franjo Tuđman "Inače... Hrvatska zadržava pravo ... " da se ne podsjećamo kako to na kraju završi. Umjesto da počinjemo ispočetka, ajdemo se za promjenu ponašati kao npr. Česi i Slovaci.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30493
ZGabriel je napisao/la:
krivi podforum, ovo je za humor. :kava


Pa Zabava >> Chat, što ima veze, tu je to negdje. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58907
Lokacija: DAZP HQ
Naša Kvačica je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Koga lažete?

U 11 opština u onom što je Tito napravio Hrvatsku niste bili većina. Šta tražite u Glamoču, Grahovu, Drvaru gde vas nema ni 1%, šta ste tražili Mrkonjiću i Šipovu gde vas je isto manje od 1%?
Šta ste tražili u Derventi i Brodu gde ste bili manjina?
Šta tražite u Stocu gde vas je bilo jedva 12% pre rata?

Bezobzirno širenje laži i onda ajmo se kao dogovarati. Pa dogovarajte se sa vašim federalnim partnerima Muslimanima.
Srbi imaju svoju Republiku Srpsku i nemaju s vama ništa.


Vujadine dragi, trebaš čitati cijeli post a ne samo jedan dio. Ako čitaš samo pola onda se gubi kontekst.

Jasno sam dakle naglasio klauzulu "osim ako nam stanu na put". Da ste se lijepo dogovarali sa Hrvatima 1990-te, sigurno ne bi mi došli ni u Glamoč, ni Grahovo, ni Drvar, pa ni Mrkonjić ni Šipovo itd. Nama to uopće ni ne treba. Ali obzirom da ste u početku bili agresivni i rušili tenkovima gradove, onda je to prouzročilo cijeli ovaj nesretni slijed događaja. Prirodni zakon akcije i reakcije. Hrvat naime zaista zna biti naopak, to nam je ekstremna mana, i hoće ubit ako mu se želi oteti lijepa naša i lijepo plavo more.

Svi žalimo zbog događanja iz prošlosti, ali ih nismo u mogućnosti promijeniti. Prošlost jednostavno ne možemo promijeniti. Najbolje što možemo svi skupa je promijeniti se na bolje i ne ponavljati iste greške opet.

U tom smislu, uljudno pozivam Srbe neka civilizirano razgovaraju sa Hrvatima na obostrani interes. To uopće nije tako teško. :palacgore1

To je najbolje za sve, jer alternativa je siva. Kako bi rekao prvi hrvatski predsjednik, pokojni dr. Franjo Tuđman "Inače... Hrvatska zadržava pravo ... " da se ne podsjećamo kako to na kraju završi. Umjesto da počinjemo ispočetka, ajdemo se za promjenu ponašati kao npr. Česi i Slovaci.


ispričavamo se što je Hrvatskoj lakše vršljati po BIH nego Srbiji, ali to je tako oduvijek, od vremena provale Turaka kad se Hrvatska branila u Jajcu pa u Bihaću, do upada AU u BIH, prvog i drugog svjetskog rata i ovog zadnjeg 90-tih, uvijek je tu Hrvatska bila u punom zamahu prisutna za razliku od Srbije. bit će i opet ako bude stani-pani, sve je na svijetu promjenjivo samo je to oduvijek konstanta.

neka nama našeg DGG-a, nije hrvatski teritorij prevelik (za neke moje planove, nebitno sad), svakako je dobro da imamo Nove teritorije (Novo Posušje po mojim planovima, ali nebitno sad).

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
dudu je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Vujadine dragi, trebaš čitati cijeli post a ne samo jedan dio. Ako čitaš samo pola onda se gubi kontekst.

Jasno sam dakle naglasio klauzulu "osim ako nam stanu na put". Da ste se lijepo dogovarali sa Hrvatima 1990-te, sigurno ne bi mi došli ni u Glamoč, ni Grahovo, ni Drvar, pa ni Mrkonjić ni Šipovo itd. Nama to uopće ni ne treba. Ali obzirom da ste u početku bili agresivni i rušili tenkovima gradove, onda je to prouzročilo cijeli ovaj nesretni slijed događaja. Prirodni zakon akcije i reakcije. Hrvat naime zaista zna biti naopak, to nam je ekstremna mana, i hoće ubit ako mu se želi oteti lijepa naša i lijepo plavo more.

Svi žalimo zbog događanja iz prošlosti, ali ih nismo u mogućnosti promijeniti. Prošlost jednostavno ne možemo promijeniti. Najbolje što možemo svi skupa je promijeniti se na bolje i ne ponavljati iste greške opet.

U tom smislu, uljudno pozivam Srbe neka civilizirano razgovaraju sa Hrvatima na obostrani interes. To uopće nije tako teško. :palacgore1

To je najbolje za sve, jer alternativa je siva. Kako bi rekao prvi hrvatski predsjednik, pokojni dr. Franjo Tuđman "Inače... Hrvatska zadržava pravo ... " da se ne podsjećamo kako to na kraju završi. Umjesto da počinjemo ispočetka, ajdemo se za promjenu ponašati kao npr. Česi i Slovaci.


ispričavamo se što je Hrvatskoj lakše vršljati po BIH nego Srbiji, ali to je tako oduvijek, od vremena provale Turaka kad se Hrvatska branila u Jajcu pa u Bihaću, do upada AU u BIH, prvog i drugog svjetskog rata i ovog zadnjeg 90-tih, uvijek je tu Hrvatska bila u punom zamahu prisutna za razliku od Srbije. bit će i opet ako bude stani-pani, sve je na svijetu promjenjivo samo je to oduvijek konstanta.

neka nama našeg DGG-a, nije hrvatski teritorij prevelik (za neke moje planove, nebitno sad), svakako je dobro da imamo Nove teritorije (Novo Posušje po mojim planovima, ali nebitno sad).


Hrvatska je prestala da postoji dvesta godina pre provale Turaka. :D
Kad kažeš da se ona branila u Jajcu, onda možeš reći da se kraljevstvo Ostrogota branilo od provale Turakana istom mestu. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58907
Lokacija: DAZP HQ
aleksije radicevic je napisao/la:
dudu je napisao/la:

ispričavamo se što je Hrvatskoj lakše vršljati po BIH nego Srbiji, ali to je tako oduvijek, od vremena provale Turaka kad se Hrvatska branila u Jajcu pa u Bihaću, do upada AU u BIH, prvog i drugog svjetskog rata i ovog zadnjeg 90-tih, uvijek je tu Hrvatska bila u punom zamahu prisutna za razliku od Srbije. bit će i opet ako bude stani-pani, sve je na svijetu promjenjivo samo je to oduvijek konstanta.

neka nama našeg DGG-a, nije hrvatski teritorij prevelik (za neke moje planove, nebitno sad), svakako je dobro da imamo Nove teritorije (Novo Posušje po mojim planovima, ali nebitno sad).


Hrvatska je prestala da postoji dvesta godina pre provale Turaka. :D
Kad kažeš da se ona branila u Jajcu, onda možeš reći da se kraljevstvo Ostrogota branilo od provale Turakana istom mestu. :D


Okani se kompleksa, samo si otežavaš, sigurno ti teško pada da su vas takvi Hrvati našamarali zadnjih 100 godina. Lijepa naša i Tamo daleko.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: 1990a, zicer za neprijatelje Srba
PostPostano: 12 lip 2020, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
dudu je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Hrvatska je prestala da postoji dvesta godina pre provale Turaka. :D
Kad kažeš da se ona branila u Jajcu, onda možeš reći da se kraljevstvo Ostrogota branilo od provale Turakana istom mestu. :D


Okani se kompleksa, samo si otežavaš, sigurno ti teško pada da su vas takvi Hrvati našamarali zadnjih 100 godina. Lijepa naša i Tamo daleko.


Navedoh ti prostu istorijsku činjenicu. Zašto bih ja imao kompleks zbog činjece da je nekakva hrvatska država nestala dvestotinak godina pre provale Turaka na Balkan?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO