HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 06:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59667
Lokacija: DAZP HQ
da, vidiš, lijepo je kad to netko potvrdi, meni je tek od ljeta 1994. u glavi posloženo sve vremenski i prostorno, prije toga je sve u nekoj magli, ne znam je li nešto bilo 1993. ili početkom 1994. godine, ali zato sve nadalje od oslobađanja Kupresa 1994. u glavi posloženo kao vurica. jbg, tek kad sam napunio 10 godina sam dovoljno sazrio. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Bobovac je napisao/la:
To je bilo u proljeće 1994. Odmah nakon hrvatsko-muslimanskog rata. Možemo mi pričati što hoćemo ali istina je da su Tuđman i HDZ tada bili izgubili dio potpore u HR. Osobito jer su joj nad glavom visile gospodarske sankcije.
Na valu i tog nezadovoljstva i uz potporu USA i EU te dijela oporbe, Mesić i Manolić su se pokusali domoći vlasti.

Zamislimo da je Manolić tada osvojio vlast i postao doživotni diktator. :D


Mesić i Manolić su s enašli u žestokom procjepu nakon Washingtonskog sporazuma. Pobjedila je "njihova" poltika, ali u HDZu zbog toga nisu trijumfirali.

No njihov pokušaj domaganja vlasti izazivanjem izbora je bio promašaj, jer dio birača nezadovoljnih politikom HDZa okretao se oporbi, posebno HSLSu i HSSu. Tako da izazivanjem izbora nisu mogli pomoći sebi, što se kasnije i pokazalo. To je ispravno procijenio Šeks i ostao lojalan Tuđmanu. Izazivanje izbora moglo je pomoći oporbi, ali i Srbima, jer bi uvelike odgodilo naše vojne operacije, možda i učinilo nemogućim. No nije moglo pomoći nikojoj frakciji unutar HDZa. HDZ je kasnije Olujom povratio dio birača, ali kažem, birači su flukturirali između HDZa i opozicijskih stranaka, dok otpadnička frakcija nije imala težinu, kako se nadala.

Sam Mesić je po meni osoba bez ikakvog pravog stava. Bio je komunistički aparatčki, napadao Deklaraciju o hrvatskom jeziku, pa postao Maspokovac i podržavao Savku i Tripala, pa s njima odletio s položaja (čak u zatvor), pa se vratio komunistima, pa ustašovao u HDZu, pa izišao iz HDZa i odonda je ultraantinacionalist.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72051
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Bobovac je napisao/la:
dudu je napisao/la:
malo prije tog puča postojalo je izvjesno nezadovoljstvo s Tuđmanom i HDZ-om, vjerojatno zbog ratnog primirja, ne sjećam se više, znam samo da je Tuđman nakratko izgubio podršku u mojoj obitelji i da sam po školi hodao i pričao protiv HDZ-a (mislim da sam agitirao za Budišu :zubati ). nekako s tim pokušajem puča, stvari su se opet vratile u normalu.


To je bilo u proljeće 1994. Odmah nakon hrvatsko-muslimanskog rata. Možemo mi pričati što hoćemo ali istina je da su Tuđman i HDZ tada bili izgubili dio potpore u HR. Osobito jer su joj nad glavom visile gospodarske sankcije.
Na valu i tog nezadovoljstva i uz potporu USA i EU te dijela oporbe, Mesić i Manolić su se pokusali domoći vlasti.

Zamislimo da je Manolić tada osvojio vlast i postao doživotni diktator. :D


lol

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 18:11
Postovi: 1565
divizija je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
To je bilo u proljeće 1994. Odmah nakon hrvatsko-muslimanskog rata. Možemo mi pričati što hoćemo ali istina je da su Tuđman i HDZ tada bili izgubili dio potpore u HR. Osobito jer su joj nad glavom visile gospodarske sankcije.
Na valu i tog nezadovoljstva i uz potporu USA i EU te dijela oporbe, Mesić i Manolić su se pokusali domoći vlasti.

Zamislimo da je Manolić tada osvojio vlast i postao doživotni diktator. :D


Mesić i Manolić su s enašli u žestokom procjepu nakon Washingtonskog sporazuma. Pobjedila je "njihova" poltika, ali u HDZu zbog toga nisu trijumfirali.

No njihov pokušaj domaganja vlasti izazivanjem izbora je bio promašaj, jer dio birača nezadovoljnih politikom HDZa okretao se oporbi, posebno HSLSu i HSSu. Tako da izazivanjem izbora nisu mogli pomoći sebi, što se kasnije i pokazalo. To je ispravno procijenio Šeks i ostao lojalan Tuđmanu. Izazivanje izbora moglo je pomoći oporbi, ali i Srbima, jer bi uvelike odgodilo naše vojne operacije, možda i učinilo nemogućim. No nije moglo pomoći nikojoj frakciji unutar HDZa. HDZ je kasnije Olujom povratio dio birača, ali kažem, birači su flukturirali između HDZa i opozicijskih stranaka, dok otpadnička frakcija nije imala težinu, kako se nadala.

Sam Mesić je po meni osoba bez ikakvog pravog stava. Bio je komunistički aparatčki, napadao Deklaraciju o hrvatskom jeziku, pa postao Maspokovac i podržavao Savku i Tripala, pa s njima odletio s položaja (čak u zatvor), pa se vratio komunistima, pa ustašovao u HDZu, pa izišao iz HDZa i odonda je ultraantinacionalist.

Mesić je često znao spinati kako je u zatvoru završio zbog hrvatskog nacionalizma, slično kao i Tuđman i Budiša. Međutim, prava je istina kako je tamo završio zbog arivizma.. . Naime, mladi boljševički lavovi kojima je pripadao Mesić željeli su najuriti stare i zauzeti njihove pozicije, što se ovima nije svidjelo te su Mesić i ekipa otpraćeni u Lepoglavu zbog arivizma a ne hrvatskog nacionalizma. I ova sekvenca iz njegove karijere jasno pokazuje kako je riječ o jednom običnom hedonistu i bonvivanu koji po potrebi frizura svoju biografiju kad osjeti da mu je to oportuno... Po hedonizmu i bonvivanstvu čovjeka koji dolazi iz provincije jako je sličan Sanaderu.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Gaugamela93 je napisao/la:
Mesić je često znao spinati kako je u zatvoru završio zbog hrvatskog nacionalizma, slično kao i Tuđman i Budiša. Međutim, prava je istina kako je tamo završio zbog arivizma.. . Naime, mladi boljševički lavovi kojima je pripadao Mesić željeli su najuriti stare i zauzeti njihove pozicije, što se ovima nije svidjelo te su Mesić i ekipa otpraćeni u Lepoglavu zbog arivizma a ne hrvatskog nacionalizma.


Ima tu još jedna stvar. Mesić je bio žestoko prorežimski i najglasnije je napadao deklaraciju o hrvatskom jeziku.

Međutim, kad je Tito dao podršku maspoku (a inicijalno je dao), Stipa se uključio, vjerujući kako je i time prorežimski.

Kasnije Tito radi zaokret, i Stipa privremeno nagrabusio.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21577
dudu je napisao/la:


pamtim Mesića kao klinac, bio je čest gost kod mog tetka u Slavoniji, njih par osnivači HDZ-a. jedino što mu se mora priznati je da je imao muda, tako su njih dvojica solo s vozačem sjela u auto i otišli u srpsko selo u Slavoniji pregovarati sa Srbima i ispast će da je to ujedno jedino selo u Slavoniji koje se nije pobunilo protiv hrvatske vlasti. da stvar bude zajebanija selo je rodno mjesto tadašnjeg srpskog patrijarha. doslovno su išli u dvoranu pred Srbe na linč, ali su ih čak i izdominirali i primirili.


Mesić je jedna kompleksna osoba zaista, rijetko tko je kao on, ima 100 slojeva i osobnosti kroz život kao lazanje. :zubati

Ne znam tko ti je tetak ali moji su isto bili jedni od osnivača HDZ-a u Slavoniji i ajmo reći da ih je iznenadilo što je Mesić odjednom u tom kolu.

Djed mi je pričao kako je Mesić tijekom 70-ih za vrijeme proljeća glumio najvećeg desničara i cimao je ljude da vidi tko će reći što protiv režima.

Dakle lik je bio čisti udbaš 1/1. Na sreću ljudima je bilo sumnjivo kako tako slobodno dikobraz baca uvrede po režimu pa su shvatili kako tu nešto ne štima. Propala mu misija. :D

To selo koje ti pričaš se naziva Kučanci, tu je patrijarh Pavle rođen i dan danas je tamo njegova rodna kuća koju Srbi planiraju obnoviti i napraviti muzej.

Smatram se dužnim nadopuniti tvoju priću s obzirom da ponešto o tom znam. Razlog zašto je to jedno od rijetkih sela koje se nije pobunilo je taj zato što su bili okruženi sa Hrvatima.

Bili su većina u samo dva sela, Kapelna i Kučanci dok su sva okolna mjesta, naselja i gradovi bili Hrvatski. Dakle dobili bi po njušci samo takvu šamarčinu. Dakle Srbi su si računali da ne bi dobro prošli ako bi se pobunili.

Zanimljiva je činjenica da je JNA helikopterima slala dostave oružja tim Srbima tamo, očekivali su od njih da se pobune i pomognu snagama JNA koje su tada 1991. još bile po karaulama razbacane u okolini. Glavni cilj je naravno bilo vezati snage HV-a tako da Banjalučki korpus i ovi domaći odrpanci presjeku podravsku magistralu kod Virovitice i time odsjeku Slavoniju od ostatka RH.

Iz već navedenih razloga procjenili su da bi jako loše prošli, JNA bi možda presjekla kod virovitice ali oni bi bili zgaženi kao kukac.

Lokalne vlasti su iz predostrožnosti bile postavile straže ispred sela ako Srbi nešto pokušaju ali se nije išlo u raciju ili sukobljavanje već su pokušali na mirni način.

Tako da Mesić zapravo nije napravio neko čudo nego je samo Srbima lijepo objasnio kako stoje i da im je pametnije razoružati se.

Poslje kad su naši došli i pokupili to oružje imali su što vidjeti. Čede su imale oružja za naoružati svakog stanovnika sela kao Ramba.

slika
slika

Dakle kad se usporede dvije karte jasno je kao dan da nisu šanse imali, bili su predaleko od ostatka "krajine".

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59667
Lokacija: DAZP HQ
tetak je bio velika faca, predsjednik kriznog štaba i predsjednik izvršnog vijeća općine, plus preko njihove općine glavni uvoz oružja iz Mađarske za Slavoniju, a pobrinuo se i da se HVO Tomislavgrad naoruža. uz Mesića, Šeksa i Glavaša jedan od 5-6 najvažnijih HDZ-ovaca u Slavoniji 1990. i 1991., poslije se maknuo u stranu i nedugo nakon rata nakon više od 20 godina vratio se na rodnu grudu.

samo što je ostao uvijek slab na Mesića pa ga je pokušao braniti godinama, na kraju je odustao. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21577
dudu je napisao/la:
tetak je bio velika faca, predsjednik kriznog štaba i predsjednik izvršnog vijeća općine, plus preko njihove općine glavni uvoz oružja iz Mađarske za Slavoniju, a pobrinuo se i da se HVO Tomislavgrad naoruža. uz Mesića, Šeksa i Glavaša jedan od 5-6 najvažnijih HDZ-ovaca u Slavoniji 1990. i 1991., poslije se maknuo u stranu i nedugo nakon rata nakon više od 20 godina vratio se na rodnu grudu.

samo što je ostao uvijek slab na Mesića pa ga je pokušao braniti godinama, na kraju je odustao. :D


Mislim da znam tko ti je tetak. :001_rolleyes
Kao i Mesić nije baš toliko "popularan" ovdje poslje 90-ih.

Možda je to samo krivi dojam a možda je nuspojava opće divlje privatizacije 90-ih.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59667
Lokacija: DAZP HQ
weasel je napisao/la:
dudu je napisao/la:
tetak je bio velika faca, predsjednik kriznog štaba i predsjednik izvršnog vijeća općine, plus preko njihove općine glavni uvoz oružja iz Mađarske za Slavoniju, a pobrinuo se i da se HVO Tomislavgrad naoruža. uz Mesića, Šeksa i Glavaša jedan od 5-6 najvažnijih HDZ-ovaca u Slavoniji 1990. i 1991., poslije se maknuo u stranu i nedugo nakon rata nakon više od 20 godina vratio se na rodnu grudu.

samo što je ostao uvijek slab na Mesića pa ga je pokušao braniti godinama, na kraju je odustao. :D


Mislim da znam tko ti je tetak. :001_rolleyes
Kao i Mesić nije baš toliko "popularan" ovdje poslje 90-ih.

Možda je to samo krivi dojam a možda je nuspojava opće divlje privatizacije 90-ih.


moguće, ali dočekao ga je HDZ BIH sa sinekurom. doduše kokuz bio i ostao. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
Robbie MO je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Hvala :zivili

Naslušao sam se priča, a neke stvari su me i zanimale, pa :D


Ceha postoji li mogućnost da se članak o ovome događaju otvori na Wiki, barem 2 rečenice, pa neka ga poslije netko sa znanjem detalja popunjava? Ne smije se zaboraviti, nažalost ni u udžbenicima nije.

Nije loša ideja, budem pogledao što se da napraviti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
divizija je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
To je bilo u proljeće 1994. Odmah nakon hrvatsko-muslimanskog rata. Možemo mi pričati što hoćemo ali istina je da su Tuđman i HDZ tada bili izgubili dio potpore u HR. Osobito jer su joj nad glavom visile gospodarske sankcije.
Na valu i tog nezadovoljstva i uz potporu USA i EU te dijela oporbe, Mesić i Manolić su se pokusali domoći vlasti.

Zamislimo da je Manolić tada osvojio vlast i postao doživotni diktator. :D


Mesić i Manolić su s enašli u žestokom procjepu nakon Washingtonskog sporazuma. Pobjedila je "njihova" poltika, ali u HDZu zbog toga nisu trijumfirali.

No njihov pokušaj domaganja vlasti izazivanjem izbora je bio promašaj, jer dio birača nezadovoljnih politikom HDZa okretao se oporbi, posebno HSLSu i HSSu. Tako da izazivanjem izbora nisu mogli pomoći sebi, što se kasnije i pokazalo. To je ispravno procijenio Šeks i ostao lojalan Tuđmanu. Izazivanje izbora moglo je pomoći oporbi, ali i Srbima, jer bi uvelike odgodilo naše vojne operacije, možda i učinilo nemogućim. No nije moglo pomoći nikojoj frakciji unutar HDZa. HDZ je kasnije Olujom povratio dio birača, ali kažem, birači su flukturirali između HDZa i opozicijskih stranaka, dok otpadnička frakcija nije imala težinu, kako se nadala.

Sam Mesić je po meni osoba bez ikakvog pravog stava. Bio je komunistički aparatčki, napadao Deklaraciju o hrvatskom jeziku, pa postao Maspokovac i podržavao Savku i Tripala, pa s njima odletio s položaja (čak u zatvor), pa se vratio komunistima, pa ustašovao u HDZu, pa izišao iz HDZa i odonda je ultraantinacionalist.

Lik je u zatvoru završio jer je bio lopov, kasnije je to drugačije zamotao.

Koja njihova politika?
Ti misliš da su oni voljeli muslimane?
Mesić je doveo Bobana, a Manolić imao rečenicu (vidi Tuđmanove transkripte), di stipi hr čizma, to je hrvatsko.
Izašli su nakon što je Tuđman natjerao musliće na Washington.

Druga je priča što su oni oportunisti i udbaši, pa im se ne može ni riječ vjerovati.
Slizali su se s muslimanima baš zato što su početkom 90ih glumili übernacionaliste.
Ali to je bilo nakon puča, ne prije.
Htjeli su oni i s Paragom, to je komedija kad udbaš Manolić glumi ustašu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
dudu je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Čovjek je veleizdajnik.
Moj deda je početkom 90ih pričao da ga je upoznao i da je lik bio sitni lopov.
Tad je lik glumio Hrvata, pričao o "duploj pobjedi" i "otvarao usta" na utaške.

Sitni kokošar koji je dospio previsoko.
Možda zbog Manolića, ovaj je bio udbaš i ovaj ga je držao.
U svakoj mogućnosti nakon 92. je Mesić bio kontra Hrvatske.

I ima videa, ima svjedočenja gdje laže.
U jednom tvrdi jedno, u drugom drugo.

U Haagu je napravio krivokletstvo, cijela priča s UZPom je njegovo maslo, radi njega su mnogi pošteni ljudi u zatvoru završili.
A ima gomilu bisera;
Kaže da je iz HDZa izašao radi neslaganja s Tuđmanovom politikom u BiH. Iz stranke je otišao nakon prestanka sukoba.
Postavio je Bobana na čelo HDZa, kasnije je trubio da je to bilo kontra njegove volje.
Kaže da je bio kontra sukoba s muslićima, izašao je iz stranke s Manolićem, čija je izjava bila, hrvatsko u BiH će biti samo ono što drži hr.čizma.
Cinkao je hr.svakome, autor je izjave da su se srednjovosanski Hrvati sami počistili da bi mogli optužiti musliće za etničko čišćenje

Inače, moj kum je znao neku njegovu tajnicu, susjeda mu bila.
Kažeda se ta nakrala kao rijetko tko.


pamtim Mesića kao klinac, bio je čest gost kod mog tetka u Slavoniji, njih par osnivači HDZ-a. jedino što mu se mora priznati je da je imao muda, tako su njih dvojica solo s vozačem sjela u auto i otišli u srpsko selo u Slavoniji pregovarati sa Srbima i ispast će da je to ujedno jedino selo u Slavoniji koje se nije pobunilo protiv hrvatske vlasti. da stvar bude zajebanija selo je rodno mjesto tadašnjeg srpskog patrijarha. doslovno su išli u dvoranu pred Srbe na linč, ali su ih čak i izdominirali i primirili.


Mesić ti je oportunist, nothing more :D

Mene dosta žulja ono što je napravio u Haagu, zato je i predsjednik postao.
A bio je i udbaš, kao i Manolić i Paraga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
Da nije prkacin tetek?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6306
dudu je napisao/la:
tetak je bio velika faca, predsjednik kriznog štaba i predsjednik izvršnog vijeća općine, plus preko njihove općine glavni uvoz oružja iz Mađarske za Slavoniju, a pobrinuo se i da se HVO Tomislavgrad naoruža. uz Mesića, Šeksa i Glavaša jedan od 5-6 najvažnijih HDZ-ovaca u Slavoniji 1990. i 1991., poslije se maknuo u stranu i nedugo nakon rata nakon više od 20 godina vratio se na rodnu grudu.

samo što je ostao uvijek slab na Mesića pa ga je pokušao braniti godinama, na kraju je odustao. :D

Jurčević?
Nisam ga do tada poznavao, dok se nije ustao na promociji Šeksove knjige da postavi pitanje, Šeks ga je odmah prepoznao... i nakon podužeg uvoda, koji je bio interesantan, gdje je pored ostalog govorio kako su njih dvojica po Slavoniji osnivali krizne štabove i organizirali obranu... I uglavnom kad je trebao nastupiti klimaks koji je nakon uvoda zainteresirana publika očekivala, on je pitao zašto je ekipa koja pokušala izvršiti puč trajno odbačena, čime je razočarao publiku koja je zbog uvoda očekivala nešto sočno, Šeks je na to odgovorio lako u stilu iskusnog političara i kamen mu je pao sa srca jer je i on očekivao pitanje koje će ga dovesti u neugodnu situaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59667
Lokacija: DAZP HQ
zaba1111 je napisao/la:
dudu je napisao/la:
tetak je bio velika faca, predsjednik kriznog štaba i predsjednik izvršnog vijeća općine, plus preko njihove općine glavni uvoz oružja iz Mađarske za Slavoniju, a pobrinuo se i da se HVO Tomislavgrad naoruža. uz Mesića, Šeksa i Glavaša jedan od 5-6 najvažnijih HDZ-ovaca u Slavoniji 1990. i 1991., poslije se maknuo u stranu i nedugo nakon rata nakon više od 20 godina vratio se na rodnu grudu.

samo što je ostao uvijek slab na Mesića pa ga je pokušao braniti godinama, na kraju je odustao. :D

Jurčević?
Nisam ga do tada poznavao, dok se nije ustao na promociji Šeksove knjige da postavi pitanje, Šeks ga je odmah prepoznao... i nakon podužeg uvoda, koji je bio interesantan, gdje je pored ostalog govorio kako su njih dvojica po Slavoniji osnivali krizne štabove i organizirali obranu... I uglavnom kad je trebao nastupiti klimaks koji je nakon uvoda zainteresirana publika očekivala, on je pitao zašto je ekipa koja pokušala izvršiti puč trajno odbačena, čime je razočarao publiku koja je zbog uvoda očekivala nešto sočno, Šeks je na to odgovorio lako u stilu iskusnog političara i kamen mu je pao sa srca jer je i on očekivao pitanje koje će ga dovesti u neugodnu situaciju.


To je u njegovom stilu, mislim da mi je i pričao o tome, ne pamtim više detalje, ali bude me podsjetio dogodine. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5229
Robbie MO je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Hvala :zivili

Naslušao sam se priča, a neke stvari su me i zanimale, pa :D


Ceha postoji li mogućnost da se članak o ovome događaju otvori na Wiki, barem 2 rečenice, pa neka ga poslije netko sa znanjem detalja popunjava? Ne smije se zaboraviti, nažalost ni u udžbenicima nije.


Robbie MO, a zašto ga ti ne otvoriš? Zašto sve velike hrvatine ovdi uvik čekadu da netko drugi nešto napravi? Svi bi htili da nešto bude, ali nikako se sami angažirat. Svi bidu htili da jedan čovik bude mazga koji će obavit posal za vas deset.
Samo da znate, jugoslavenčine i perverznjaci obrazuju svoje pitomce na tečajima kako pisat na hr.wikipediji da bidu tekstovi ondi bili koji oni hoćedu i onakva sadržaja kakav se njima sviđa. Oni školujedu vojsku volontera. A šta činidu veliki hrvatići ovdi? Mislidu da će in netko dat 10.000 eura za napisat jedan redak ili za ispravit kad netko ubaci da je npr Domovinski rat "građanski rat" ili nečemu ukloni atribut hrvatskeg i zamini ga srpskohrvatskim i tako to. Domoljubne reakcije su volonterske, ne radi se to za novce. Naši hrvatići ovdi samo kritiziradu, prigovaradu i govoridu "tribalo bi", "tribalo bi da netko", "zašto nitko ne piše", "zašto nima ovo"...
Pa jbl vas više, maknite svoje stražnjice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5229
Pokušali su izvest privarivši birače, na isti način kako je to HDZ napravia već pri po Hrvatskoj. Birači dali mandat jednoj stranci, a onda lik otiđe u HDZ i tako je HDZ dolazia na vlast po Hrvatskoj u mistima di nije pobidia. Kad se to dogodilo HDZ-u, onda je sta zapomagat i kukat da je bia pokušaj puča.

Mislin da je to bia potpuno nerealan scenarij i da su Mesić i Manolić pricinili sebe. Sve i da su sebi privukli 50 ljudi, Tuđman bi s pravon bia raspisa nove izbore i pučisti bidu nestali.
Di je to moguće da na izborima pobidi jedna stranka, a onda makinacijama prilaska iz jedne u drugu stranku se izvrda biračka volja i na vlast dođe druga stranka?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 02:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
Sokolić je napisao/la:
Pokušali su izvest privarivši birače, na isti način kako je to HDZ napravia već pri po Hrvatskoj. Birači dali mandat jednoj stranci, a onda lik otiđe u HDZ i tako je HDZ dolazia na vlast po Hrvatskoj u mistima di nije pobidia. Kad se to dogodilo HDZ-u, onda je sta zapomagat i kukat da je bia pokušaj puča.

Mislin da je to bia potpuno nerealan scenarij i da su Mesić i Manolić pricinili sebe. Sve i da su sebi privukli 50 ljudi, Tuđman bi s pravon bia raspisa nove izbore i pučisti bidu nestali.
Di je to moguće da na izborima pobidi jedna stranka, a onda makinacijama prilaska iz jedne u drugu stranku se izvrda biračka volja i na vlast dođe druga stranka?


Njima je bila poanta napraviti kaos.
Mesić je nakon 2000. objavio Tuđmanove transkripte.
Zamisli si da je to napravio 94...

Slažem se s tobom da ne bi uspjeli, ali vjerojatno bi odgodili Oluju.
94. je bila godina gdje se gradila vojska.
Jedva smo dobili američke savjetnike.

Ovi su nakon 2000. upravo lupili na vojsku, da su to išli raditi usred rata...
Moglo je i sve dobro ispasti, mogla je biti lustracija u to doba.
Dugo se na vlasti ne bi sigurno mogli održati...
Ali bi napravili probleme.

Problem je tih what-if scenarija, što ima previše nepoznanica.
Englezi su htjeli poslati svoje specijalce 95. na Kupres i Dinaru, da spriječe Oluju.
Cilj Srba nakon 91. je ciprizacija Hrvatske...
Oni su se za rat spremali od Titove smrti, kojih 10 godina.
Puno su jače znali lobirati od nas, naši su bili prenaivni masu puta.
Mi smo očekivali poštenje i moral od raznoraznih svjetskih bitangi...

Ne znam, s jedne strane se slažem s tobom da ne bi uspjeli u zadržavanju vlasti, a s druge ne vidim koji je onda točno cilj te spletke.
Pazi, Mesić je na Haaškom sudu počinio veleizdaju, taj je na sve sposoban.
Paraga je blatio Hrvatsku u američkom kongresu.

Manolić je udbaš, ne bi poživio toliko dugo da nema i neku inteligenciju.
Negdje mora postojati kvaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 03:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72051
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Sokolić je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ceha postoji li mogućnost da se članak o ovome događaju otvori na Wiki, barem 2 rečenice, pa neka ga poslije netko sa znanjem detalja popunjava? Ne smije se zaboraviti, nažalost ni u udžbenicima nije.


Robbie MO, a zašto ga ti ne otvoriš? Zašto sve velike hrvatine ovdi uvik čekadu da netko drugi nešto napravi? Svi bi htili da nešto bude, ali nikako se sami angažirat. Svi bidu htili da jedan čovik bude mazga koji će obavit posal za vas deset.
Samo da znate, jugoslavenčine i perverznjaci obrazuju svoje pitomce na tečajima kako pisat na hr.wikipediji da bidu tekstovi ondi bili koji oni hoćedu i onakva sadržaja kakav se njima sviđa. Oni školujedu vojsku volontera. A šta činidu veliki hrvatići ovdi? Mislidu da će in netko dat 10.000 eura za napisat jedan redak ili za ispravit kad netko ubaci da je npr Domovinski rat "građanski rat" ili nečemu ukloni atribut hrvatskeg i zamini ga srpskohrvatskim i tako to. Domoljubne reakcije su volonterske, ne radi se to za novce. Naši hrvatići ovdi samo kritiziradu, prigovaradu i govoridu "tribalo bi", "tribalo bi da netko", "zašto nitko ne piše", "zašto nima ovo"...
Pa jbl vas više, maknite svoje stražnjice.


Ja sam dao desetke minornih doprinosa Wikipediji, doduse vecina toga nije u vezi povijesti ili politike nego raznih grana prirodnih i tehnickih znanosti, no ne mogu otvoriti novi clanak jer nisam clan Cehapedije.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 08:45 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 18:11
Postovi: 1565
Ceha je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:
Pokušali su izvest privarivši birače, na isti način kako je to HDZ napravia već pri po Hrvatskoj. Birači dali mandat jednoj stranci, a onda lik otiđe u HDZ i tako je HDZ dolazia na vlast po Hrvatskoj u mistima di nije pobidia. Kad se to dogodilo HDZ-u, onda je sta zapomagat i kukat da je bia pokušaj puča.

Mislin da je to bia potpuno nerealan scenarij i da su Mesić i Manolić pricinili sebe. Sve i da su sebi privukli 50 ljudi, Tuđman bi s pravon bia raspisa nove izbore i pučisti bidu nestali.
Di je to moguće da na izborima pobidi jedna stranka, a onda makinacijama prilaska iz jedne u drugu stranku se izvrda biračka volja i na vlast dođe druga stranka?


Njima je bila poanta napraviti kaos.
Mesić je nakon 2000. objavio Tuđmanove transkripte.
Zamisli si da je to napravio 94...

Slažem se s tobom da ne bi uspjeli, ali vjerojatno bi odgodili Oluju.
94. je bila godina gdje se gradila vojska.
Jedva smo dobili američke savjetnike.

Ovi su nakon 2000. upravo lupili na vojsku, da su to išli raditi usred rata...
Moglo je i sve dobro ispasti, mogla je biti lustracija u to doba.
Dugo se na vlasti ne bi sigurno mogli održati...
Ali bi napravili probleme.

Problem je tih what-if scenarija, što ima previše nepoznanica.
Englezi su htjeli poslati svoje specijalce 95. na Kupres i Dinaru, da spriječe Oluju.
Cilj Srba nakon 91. je ciprizacija Hrvatske...
Oni su se za rat spremali od Titove smrti, kojih 10 godina.
Puno su jače znali lobirati od nas, naši su bili prenaivni masu puta.
Mi smo očekivali poštenje i moral od raznoraznih svjetskih bitangi...

Ne znam, s jedne strane se slažem s tobom da ne bi uspjeli u zadržavanju vlasti, a s druge ne vidim koji je onda točno cilj te spletke.
Pazi, Mesić je na Haaškom sudu počinio veleizdaju, taj je na sve sposoban.
Paraga je blatio Hrvatsku u američkom kongresu.

Manolić je udbaš, ne bi poživio toliko dugo da nema i neku inteligenciju.
Negdje mora postojati kvaka.

Ivić Pašalić nedavno u jednom od dokumentaraca reče kako je ključna osoba Mesićeve pobjede 2000. godine bio Josip Manolić, ali isto tako i jedna od ključnih osoba osnivanja HDZ-a u lipnju 1989. godine i kasnije pobjede na izborima 1990. Bez njega Tuđman bi teško "preplivao" sve UDBINE i KOS-ove zamke. Mesić je prema Pašaliću bio samo Manolićev izvršitelj ili bolje rečeno agent provokator, a ključna osoba i pokretačke snaga svega - Manolić.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
Gaugamela93 je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Njima je bila poanta napraviti kaos.
Mesić je nakon 2000. objavio Tuđmanove transkripte.
Zamisli si da je to napravio 94...

Slažem se s tobom da ne bi uspjeli, ali vjerojatno bi odgodili Oluju.
94. je bila godina gdje se gradila vojska.
Jedva smo dobili američke savjetnike.

Ovi su nakon 2000. upravo lupili na vojsku, da su to išli raditi usred rata...
Moglo je i sve dobro ispasti, mogla je biti lustracija u to doba.
Dugo se na vlasti ne bi sigurno mogli održati...
Ali bi napravili probleme.

Problem je tih what-if scenarija, što ima previše nepoznanica.
Englezi su htjeli poslati svoje specijalce 95. na Kupres i Dinaru, da spriječe Oluju.
Cilj Srba nakon 91. je ciprizacija Hrvatske...
Oni su se za rat spremali od Titove smrti, kojih 10 godina.
Puno su jače znali lobirati od nas, naši su bili prenaivni masu puta.
Mi smo očekivali poštenje i moral od raznoraznih svjetskih bitangi...

Ne znam, s jedne strane se slažem s tobom da ne bi uspjeli u zadržavanju vlasti, a s druge ne vidim koji je onda točno cilj te spletke.
Pazi, Mesić je na Haaškom sudu počinio veleizdaju, taj je na sve sposoban.
Paraga je blatio Hrvatsku u američkom kongresu.

Manolić je udbaš, ne bi poživio toliko dugo da nema i neku inteligenciju.
Negdje mora postojati kvaka.

Ivić Pašalić nedavno u jednom od dokumentaraca reče kako je ključna osoba Mesićeve pobjede 2000. godine bio Josip Manolić, ali isto tako i jedna od ključnih osoba osnivanja HDZ-a u lipnju 1989. godine i kasnije pobjede na izborima 1990. Bez njega Tuđman bi teško "preplivao" sve UDBINE i KOS-ove zamke. Mesić je prema Pašaliću bio samo Manolićev izvršitelj ili bolje rečeno agent provokator, a ključna osoba i pokretačke snaga svega - Manolić.


Po meni, to stoji
Čovjek je star ko biblija, povlačio je gomilu konci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
Ko zna.Pobjedio je mesic iza tudjmana na izborima.*** su znala sta rade i dan danas su samo njihovi u zg.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 01 ruj 2020, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
Heero je napisao/la:
Ko zna.Pobjedio je mesic iza tudjmana na izborima.*** su znala sta rade i dan danas su samo njihovi u zg.

Je, njima je prvenstveno lova bila bitna.
U zg-u je lova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 04 ruj 2020, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5229
Ceha je napisao/la:
Englezi su htjeli poslati svoje specijalce 95. na Kupres i Dinaru, da spriječe Oluju.


To je zanimljiva tema. Tribalo bi ju otvorit.

Robbie MO je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:

Robbie MO, a zašto ga ti ne otvoriš? Zašto sve velike hrvatine ovdi uvik čekadu da netko drugi nešto napravi? Svi bi htili da nešto bude, ali nikako se sami angažirat. Svi bidu htili da jedan čovik bude mazga koji će obavit posal za vas deset.


Ja sam dao desetke minornih doprinosa Wikipediji, doduse vecina toga nije u vezi povijesti ili politike nego raznih grana prirodnih i tehnickih znanosti, no ne mogu otvoriti novi clanak jer nisam clan Cehapedije.


Znači da nisi pisa. Opet ista priča. Veliki Hrvati na ričima, a kad se triba dokazat na dilu, onda milijun škuža. I obvezno napadnu dokazanog velikog Hrvata koji nušto pokušava napravit. Ceha te ne spričava napisat članak. Registriraš se i vozi. Robbie MO, a šta to nedostaje Cehi? Ceha je samo jedan od suradnika.
Bižiš od dokazivanja pisanjem o povisnin i političkin temama na hr.wikipediji, pa se skrivaš iza tica i čelica, vida, šajba i matica. Junačiš se ovdi, a nikako to pokazat u enciklopediji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 04 ruj 2020, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72051
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Sokolić je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Englezi su htjeli poslati svoje specijalce 95. na Kupres i Dinaru, da spriječe Oluju.


To je zanimljiva tema. Tribalo bi ju otvorit.

Robbie MO je napisao/la:

Ja sam dao desetke minornih doprinosa Wikipediji, doduse vecina toga nije u vezi povijesti ili politike nego raznih grana prirodnih i tehnickih znanosti, no ne mogu otvoriti novi clanak jer nisam clan Cehapedije.


Znači da nisi pisa. Opet ista priča. Veliki Hrvati na ričima, a kad se triba dokazat na dilu, onda milijun škuža. I obvezno napadnu dokazanog velikog Hrvata koji nušto pokušava napravit. Ceha te ne spričava napisat članak. Registriraš se i vozi. Robbie MO, a šta to nedostaje Cehi? Ceha je samo jedan od suradnika.
Bižiš od dokazivanja pisanjem o povisnin i političkin temama na hr.wikipediji, pa se skrivaš iza tica i čelica, vida, šajba i matica. Junačiš se ovdi, a nikako to pokazat u enciklopediji.


političkin teman
pisanjen

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO