HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 170 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 19 ožu 2020, 03:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 00:17
Postovi: 932
Clint Eastwood je napisao/la:
Rimljani su zapamtili Liburne (područje Kvarnera i Zadra) i Ardijejce (Dubrovačko primorje) kao dobre pomorce i brodograditelje, ali i gusare.
Zapamtili su Dalmate (ikavsko područje od Neretve do Krke, glavni grad Delminium poviše duvanjskog polja) kao dobro pješaštvo koje se dugo opiralo rimljanima.
Ove ostale balkance nisu zapamtili, nisu imali po čemu, jad i bijeda u svakom pogledu, kao i danas.
Nikada nisu postojali nikakvi "Iliri" kao etnička skupina.


Ovo je toliko netočno, da izvaljuje čavle iz dasaka kad se izgovori. :ucelo

Liburni i Dalmati jesu bili pomorska sila svog vremena koja se vojnom mornicom i spretnošću ratovanja oko jadranskih otoka mogla suprotstaviti svakoj rimskoj pomorskoj sili, ali nisu bili najveća sila. Najsposobniji pomorci i najluđi gusari bili jesu, ali recimo egipatska ili grčko-makedonska mornarica je bila mnogo jača i brojnija, ali nije imala šanse protiv Rima.

Imali su jednostavnu taktiku noćnih prepada trgovačkih brodova malim barkama, i uvlačenja rimskih trirema u plićake da se nasuču, ili u kanale između otoka gdje su ih palili zapaljivim strijelama, a nakon što izgore dokusurivali u borbama prsa u prsa. Većina legionara bi se ionako utopila pod težinom opreme. Rado su ih navlačili u deltu Neretve, a onda spuštali drvene mostiće i upadali na brodove.

U Hutovom blatu su nađena jedina 2 ilirska broda uopće, jer su se tamo krili od Rimljana.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/senzacionalno-otkrice-u-hutovom-blatu/070320013

Najveća kontinentalna sila među Ilirima je bio Desidijatski Savez plemena koji je uključivao i te vaše Liburne i Dalmate sa centrom u današnjoj Vrhbosni ili sarajevskom polju pod vođstvom dva Batona, od kojih je naš sarajevski bio najjači.

Savez je imao 800 tisuća seljaka gerilaca, 200 tisuća oklopljenih kopljanika i 90 tisuća ljudi u konjici. Sila koja je 3 godine držala u šahu rimsku supersilu svog vremena.

Rimu je trebalo 15 legija (75 tisuća legionara), 56 tisuća savezničkih trupa, i 7500 specijalnih konjaničkih trupa da u najtežim borbama i uz ogromne gubitke ovladaju prostorom današnje BiH, dijela Hrvatske, Crne Gore, Srbije, Makedonije itd., mada tih toponima tada nije bilo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bellum_Batonianum

Postoji pozamašna knjiga Rimski Vuk i Ilirska Zmija o tome, a Baton je bošnjački nacionalni heroj, a i pravi preci hercegovačkih Hrvata su ti Iliri, ma kakva im etnogeneza bila. Proto-Škutori.

http://www.ff-eizdavastvo.ba/Books/SM-RIMSKI_VUK_I_ILIRSKA_ZMIJA.Posljednja_borba.pdf

slika

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 19 ožu 2020, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
a Baton je bošnjački nacionalni heroj


Hvala muhamedanskoj guji što je konačno izišla iz tanušne vikinške košuljice...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 19 ožu 2020, 08:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 00:17
Postovi: 932
podrinje je napisao/la:
Citat:
a Baton je bošnjački nacionalni heroj


Hvala muhamedanskoj guji što je konačno izišla iz tanušne vikinške košuljice...


O čemu pričaš ? Baton je i albanski i hrvatski nacionalni heroj također. Svačiji, a naš sa ovih prostora. I bošnjački između ostalog također. Srbi ne priznaju Ilire, pa još nisam čuo da ga svojataju.

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 19 ožu 2020, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Valhalla je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Hvala muhamedanskoj guji što je konačno izišla iz tanušne vikinške košuljice...


O čemu pričaš ? Baton je i albanski i hrvatski nacionalni heroj također. Svačiji, a naš sa ovih prostora. I bošnjački između ostalog također. Srbi ne priznaju Ilire, pa još nisam čuo da ga svojataju.


Bošnjaci su Srbi lošijeg kvaliteta.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 25 ožu 2020, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
slika

Zlatna diadema nađena u okolini S.Mitrovice

slika

Medicinske alatke nađene kod Kostolca(Viminacium)

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 25 ožu 2020, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
joe enter je napisao/la:
slika

Zlatna diadema nađena u okolini S.Mitrovice

slika

Medicinske alatke nađene kod Kostolca(Viminacium)


Ma nemoguće, medicinski alat je blagodet arapske civilizacije... rasisto!

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 13 kol 2020, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
https://informer.rs/vesti/drustvo/508117/neverovatno-otkrice-srbiji-nadjena-metalna-kutija-tajanstvenim-simbolima-ono-sto-bilo-njoj-zaprepastilo-arheologe

Evo ponovo nađeni čudni ostaci u Viminacijumu , pre par gpdoina nađena su srebrni i zlatni svitci sa čudnim simbolima sa imenima demona ali i boga jahvea , što aludira na gnostike.

Evo sad je nađeno čak tri groba u olovnim kovčezima i opet su sahranjeni poreklom sa blikog istoka i opet su neki čudni simboli gotovo nepoznati u arheologiji , dakle gnostički grobovi.

Sva sreća pa je većina grobova još uvek neistražena a ima ih preko 15.000 , što znači da ako bude iskopavanje išlo u redu ja se toplo nadam da će nam jednu novu sliku o tom prelaznom periodu iz paganizma u hrišćanstvo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 04:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Evo pogledah dokumantarni film prošlodišnjih početaka iskopavanja od strane srpsko-australijskog arheloške ekipe sa poznatim arheologom Richardom Milesom koja je zaista na tragu nečeg veličanstvenog pored S.Mitrovice , carske palate cara Maksimijana.



Na kraju videa su rekli da je proletos ekipa iz Austrije snimila nekim specijalnim pizdarijama lokalitet i da je zaista nešto ogromno , samo ostaje pitanje kako će to u doba korone iskopati jer i da nje nema kažu da bi iskopavanje trajalo sigurno 10 godina.

Meni se čini da su sve prilike da ova palata je i stilu Dioklecijanove , poluvojni samoodrživi kompleks sa palatom.
Kraj trećeg veka ima tzv.taj specijalni kasnoantički rimski stil gradnje.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 07:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Evo odgledao. Kažu da je ceo kompleks bio zaštićen masivnim zidinama, što govori o značaju ljudi koji su živeli u njemu. I kažu da je definitivno građen za cara, jer su pronašli neki kamen koji je došao iz kamenoloma u Egiptu i koristio se samo za carske građevine. Jedino, sudeći po brzini kojom napreduju, iskopavanje će da traje par decenija kako se meni čini. Koliko je taj lokalitet udaljen od samog grada Sirmiuma, jel znaš možda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Carmello Šešelj je napisao/la:
Evo odgledao. Kažu da je ceo kompleks bio zaštićen masivnim zidinama, što govori o značaju ljudi koji su živeli u njemu. I kažu da je definitivno građen za cara, jer su pronašli neki kamen koji je došao iz kamenoloma u Egiptu i koristio se samo za carske građevine. Jedino, sudeći po brzini kojom napreduju, iskopavanje će da traje par decenija kako se meni čini. Koliko je taj lokalitet udaljen od samog grada Sirmiuma, jel znaš možda?


Mislim da je oko 2-3 km , ne više.

Kamen je Porfirij , koliko je bio čuven za kasno antičke rimske careve govori i činjenica da mnogi i dan danas nose lična imena po njemu.
Mi imamo vladiku Porfirija , a kod Rusa je relativno često ime.

https://en.wikipedia.org/wiki/Porphyry_(geology)#Late_Roman_Empire

Ako si primetio , oni su iskopali doslovno ivicu carskog kompleksa(možda 2%) , dakle to je ogromno , meni deluje k'o 5 Gamzigrada kod Zaječara , a Felix Romuliana(Gamzigrad) je poprilično velika carska palata(samo bolje sačuvana).

http://www.arheo-amateri.rs/wp-content/uploads/2012/04/gamzigrad-11.jpg

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
joe enter je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Evo odgledao. Kažu da je ceo kompleks bio zaštićen masivnim zidinama, što govori o značaju ljudi koji su živeli u njemu. I kažu da je definitivno građen za cara, jer su pronašli neki kamen koji je došao iz kamenoloma u Egiptu i koristio se samo za carske građevine. Jedino, sudeći po brzini kojom napreduju, iskopavanje će da traje par decenija kako se meni čini. Koliko je taj lokalitet udaljen od samog grada Sirmiuma, jel znaš možda?


Mislim da je oko 2-3 km , ne više.

Kamen je Porfirij , koliko je bio čuven za kasno antičke rimske careve govori i činjenica da mnogi i dan danas nose lična imena po njemu.
Mi imamo vladiku Porfirija , a kod Rusa je relativno često ime.

https://en.wikipedia.org/wiki/Porphyry_(geology)#Late_Roman_Empire

Ako si primetio , oni su iskopali doslovno ivicu carskog kompleksa(možda 2%) , dakle to je ogromno , meni deluje k'o 5 Gamzigrada kod Zaječara , a Felix Romuliana(Gamzigrad) je poprilično velika carska palata(samo bolje sačuvana).

http://www.arheo-amateri.rs/wp-content/uploads/2012/04/gamzigrad-11.jpg

Nije mi samo jasno kako o tako ogromnoj, pa samim tim i važnoj građevini, ne postoje nikakvi pisani tragovi. Ne iskopavaju neki sumerski grad star 8000 godina, nego nešto iz kasne antike, prosto mi je neverovatno da se ne spominje ni u kakvim spisima, ni ime mu se ne zna, a radi se o gigantskom kompleksu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
U Nišu na Panteleju zadnji tjedan na 3 gradilišta 3 arheološka nalazišta. Sa 2 gradilišta oterali arheologe i raskopali.

Gube investitori vreme i novac.
Niš kao MITSKI GRAD, grad Imperatora KONSTANTINA VELIKOG....

4.000 g star, leži na raznim "slojevima povjesti".

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Carmello Šešelj je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Mislim da je oko 2-3 km , ne više.

Kamen je Porfirij , koliko je bio čuven za kasno antičke rimske careve govori i činjenica da mnogi i dan danas nose lična imena po njemu.
Mi imamo vladiku Porfirija , a kod Rusa je relativno često ime.

https://en.wikipedia.org/wiki/Porphyry_(geology)#Late_Roman_Empire



Ako si primetio , oni su iskopali doslovno ivicu carskog kompleksa(možda 2%) , dakle to je ogromno , meni deluje k'o 5 Gamzigrada kod Zaječara , a Felix Romuliana(Gamzigrad) je poprilično velika carska palata(samo bolje sačuvana).

http://www.arheo-amateri.rs/wp-content/uploads/2012/04/gamzigrad-11.jpg

Nije mi samo jasno kako o tako ogromnoj, pa samim tim i važnoj građevini, ne postoje nikakvi pisani tragovi. Ne iskopavaju neki sumerski grad star 8000 godina, nego nešto iz kasne antike, prosto mi je neverovatno da se ne spominje ni u kakvim spisima, ni ime mu se ne zna, a radi se o gigantskom kompleksu.


Pominje se , samo nema detalja da bi se automatski znalo gde se tačno nalazi lokacija u blizini Mitrovice.

https://kaleidoskop-media.com/identitet-u-amanet/misterija-palate-cara-maksimijana

„Postoji jedan antički izvor, jedan spis o životu rimskih careva, iz 4. veka koji svedoči da je car Maksimijan u neposrednoj blizini Sirmijuma podigao palatu na mestu gde su njegovi roditelji radili kao nadničari. Pošto su istraživanja Sremske Mitrovice i antičkog Sirmijuma dugogodišnja, mi znamo otprilike raspored lokaliteta i u samom Sirmijumu, Sremskoj Mitrovici, ali i u okolini", objasnio je dr Pop Lazić za RTS i dodao da je upravo to nalazište trenutno „najbolji kandidat" za Maksimilijanovu palatu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ko je oterao arheologe? Obezbeđenje koje radi za investitore? Zašto onda arheolozi ne odu u policiju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
joe enter je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi samo jasno kako o tako ogromnoj, pa samim tim i važnoj građevini, ne postoje nikakvi pisani tragovi. Ne iskopavaju neki sumerski grad star 8000 godina, nego nešto iz kasne antike, prosto mi je neverovatno da se ne spominje ni u kakvim spisima, ni ime mu se ne zna, a radi se o gigantskom kompleksu.


Pominje se , samo nema detalja da bi se automatski znalo gde se tačno nalazi lokacija u blizini Mitrovice.

https://kaleidoskop-media.com/identitet-u-amanet/misterija-palate-cara-maksimijana

„Postoji jedan antički izvor, jedan spis o životu rimskih careva, iz 4. veka koji svedoči da je car Maksimijan u neposrednoj blizini Sirmijuma podigao palatu na mestu gde su njegovi roditelji radili kao nadničari. Pošto su istraživanja Sremske Mitrovice i antičkog Sirmijuma dugogodišnja, mi znamo otprilike raspored lokaliteta i u samom Sirmijumu, Sremskoj Mitrovici, ali i u okolini", objasnio je dr Pop Lazić za RTS i dodao da je upravo to nalazište trenutno „najbolji kandidat" za Maksimilijanovu palatu.

Jebo ih MaksimILIjan nepismene. Samo jedan pisani trag? Bolje nego ništa, ali građevina tih dimenzija bi trebalo da bude čuvena širom carstva i čudi me da ima samo jedan pisani trag o njoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Vidi "Južne vesti", preneli Danas i N1

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma nema šta da gledam, rekao si mi sve što me zanima, detalji me ne interesuju. Samo konstatujem da to treba da prijave policiji i policija bi trebala, u pratnji predstavnika ministarstva za kulturu, da stopira gradnju tih objekata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jebo ih MaksimILIjan nepismene. Samo jedan pisani trag? Bolje nego ništa, ali građevina tih dimenzija bi trebalo da bude čuvena širom carstva i čudi me da ima samo jedan pisani trag o njoj.


E sad Karmelo i ti sereš kvake kao da su oni kasnoatnički carevi krivi što nisu nisu sve zabeležili video snimcima. :zubati
Ima meni se čini jedna knjiga preostala koja govori o kasnoantičkim carevima 3. i 4.veka , a to su već hrišćanski spisi ili pseudohrišćanski jer je reč prvo o Dioklecijanu kao glavnom progonitelju hrišćana pa preko njegovog suvladara(našeg Maksimijana) pa sve do prvog hrišćanskog cara Konstantina.
Jbg , i Dioklecijanova palata se samo ovlaš pominje , ali eto sreća je poslužila da bude očuvana.

Inače mi smo krivi kako zbog komunizma tako i zbog nemara i loše novčane i akademske situacije , pa Srbija sa ogromnim rimskim nasleđem ima samo 4% od toga iskopanog i uređenog(neverovatno).

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ovo su tetrasi iliti tzv.porfirski carevi sa Balkana.
Dioklecijan,Maksimian,Konstanc i Galerije.
Prvi je bio glavni baja onda je izabrao Maksimijana kao suvladara , dok je ova dvojica dobili vlast sa titulama cezara.
Venecijanci i krstaši su ukrali ovo iz Konstantinopolja.


slika

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Da, moguće je da se ne spominje jer se radi o nehrišćanskom caru. A što se tiče Dioklecijana, čudi me da mu hrišćani nisu lupili Damnatio memorii koliko ih je progonio. A stvarno je bio opičen lik, usred vladavine napusti presto i ode u Split da uzgaja kupus. Car (ne samo u bukvalnom, nego i u prenesenom značenju reči).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
i u uvali Nečujam na Šolti uzgajao ribe, mogu ti reći da se čovjek naježi kad se tamo kupa, a onda čuje da je tu noge točao i car Dioklecijan.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
joe enter je napisao/la:
Ovo su tetrasi iliti tzv.porfirski carevi sa Balkana.
Dioklecijan,Maksimian,Konstanc i Galerije.
Prvi je bio glavni baja onda je izabrao Maksimijana kao suvladara , dok je ova dvojica dobili vlast sa titulama cezara.
Venecijanci i krstaši su ukrali ovo iz Konstantinopolja.


slika

Ta tetrarhija je i umrla sa njima. Prvu je uveo Dioklecijan, sa sobom kao Avgustom i Maksimijanom kao Cezarom, a drugu je sjebao Konstantin i proglasio sebe za jedinog vladara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Inače, jel imaju Venecijanci barem jedan spomenik koji su sami napravili ili su baš svaki ukrali. Čak i kip krilatog lava, simbola Venecije, koji stoji na trgu svetog Marka, je ukraden.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da, moguće je da se ne spominje jer se radi o nehrišćanskom caru. A što se tiče Dioklecijana, čudi me da mu hrišćani nisu lupili Damnatio memorii koliko ih je progonio. A stvarno je bio opičen lik, usred vladavine napusti presto i ode u Split da uzgaja kupus. Car (ne samo u bukvalnom, nego i u prenesenom značenju reči).


Upravo je fora u tome što ga je crkva proglasili za čistog đavola , mada on to nije bio uopšte.
Neki naučnici kažu da njegovi progoni nisu bili ni blizu toliko veliki kako je to crkva predstavila , a pogotovo nisu bili razlozi u zabrani same vere već neplaćanje poreza , jer jedan od najvećih prihoda carstva je bilo od hramova i hodočasnika.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslovenski Rimljani
PostPostano: 28 lis 2020, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
Dioklecijan je morao biti iz naših krajeva, samo naša pamet može smisliti ovu poruku perzijskom vladaru. :zubati

"Kralju Kraljeva, šaljem Vam pozdrave i želim Vam brzo ozdravljenje od rana što su Vam ih zadali moji legionari koji zaslužuju kaznu jer su se usudili podići mač na božansko biće. Nadam se da ste uvidjeli kao i ja da je sreća nestalna, hirovita i da se njezini udarci ne mogu predvidjeti. Zbog toga vam preporučujem da prije nego ponovo napadnete na Rimsku Imperiju pročitate ovu poruku".

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 170 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO