HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Planina je napisao/la:
saskia je napisao/la:

A moj Duvnjak ti još u problemu neženjstva, morat ću ja sa tobom u Elements u Duvno da probremo "štogot", iako su mene već godine odnjele dalje od toga :zubati :smajl010


Dogovoreno, ja ti diablo, to je udarna dinarska postava, ako se svaki ne vrati kući sa po dvi pod rukama ne valja posa.

Kakav ja, zauzet momak ,nista to :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
:zubati Znači, ništa od orođavanja! Šteta, takvi momci!
A da još pokušamo, recimo da proširimo ponudu, budući da je potražnja velika, a ponuda nikakva!
Što mora biti rod!? Može kuma raspuštenica, strina i ujna udovica, komšinica, prija...
Nego me više brinu preporuke! Kako bi preporučili Dijabla, Maga...?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Namirio se i Diablo, neka neka, nego ko će onda s menom u šćetu, ko su forumski stari momci i neženje, nemojte se krit znamo da vas ima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Planina je napisao/la:
Namirio se i Diablo, neka neka, nego ko će onda s menom u šćetu, ko su forumski stari momci i neženje, nemojte se krit znamo da vas ima.

Neženjeni jarani su modovi. Previše posla i ovlasti za sex.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
zašto mi je ikavica diskutanta sokolić neugodna za čitati, dok kod drugih koji koriste ikavsko narječje ista djeluje prirodno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
jeremy10 je napisao/la:
zašto mi je ikavica diskutanta sokolić neugodna za čitati, dok kod drugih koji koriste ikavsko narječje ista djeluje prirodno

I meni isto! Kao loša imitacija dalmatinskog ili otočarskog bodula!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 20:57 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Lapo-lapo je napisao/la:
:zubati Znači, ništa od orođavanja! Šteta, takvi momci!
A da još pokušamo, recimo da proširimo ponudu, budući da je potražnja velika, a ponuda nikakva!
Što mora biti rod!? Može kuma raspuštenica, strina i ujna udovica, komšinica, prija...
Nego me više brinu preporuke! Kako bi preporučili Dijabla, Maga...?

Dođi da vidiš dođi da se diviš :zubati . Inače sviđa mi se tvoja ideja o širenju ponude.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 17 sij 2021, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4683
Lapo-lapo je napisao/la:
jeremy10 je napisao/la:
zašto mi je ikavica diskutanta sokolić neugodna za čitati, dok kod drugih koji koriste ikavsko narječje ista djeluje prirodno

I meni isto! Kao loša imitacija dalmatinskog ili otočarskog bodula!


Varaš se. Moja malenkost je izvorni ikavac, da izvorniji ne more bit. Drugo, a koji su to "drugi" koji koriste ikavski govor? "Ikavsko narječje" ne postoji, nego samo ikavski govor, koji se javlja kod sva tri hrvatska naričja. Treće, kako oti "drugi" koriste ikavicu? Je li ka oni neprirodni "pseudodalmatinci" iz crtića koji loše oponašadu naglaske iz Zagore? Ili koji lik kojem u poruci zaluta jedna rič napisana ikavicom na koju dođe 30 riči ijekavski? To nije prirodna ikavica. Četvrto, a koji ste vi čimbenik za prosudit tko dobro govori ikavicon a tko nije? Odakle ste? Iz Rogatice i Bileće? Pa sami ne znate pisat ikavicon. Vami je svaka ikavska rič neprirodna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 02:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Osobno pišem ili mojim lokalnim govorom (ikavicom) ili književno, nekad i pomišam :zubati, sve ovisi od konteksta. Što se sokolića tiče možda čovik stvarno tako priča ali ja koji dolazim iz najljuće jezgre ikavštine nisam još čuo ovako nešto.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 04:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
Sokolić je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
I meni isto! Kao loša imitacija dalmatinskog ili otočarskog bodula!


Varaš se. Moja malenkost je izvorni ikavac, da izvorniji ne more bit. Drugo, a koji su to "drugi" koji koriste ikavski govor? "Ikavsko narječje" ne postoji, nego samo ikavski govor, koji se javlja kod sva tri hrvatska naričja. Treće, kako oti "drugi" koriste ikavicu? Je li ka oni neprirodni "pseudodalmatinci" iz crtića koji loše oponašadu naglaske iz Zagore? Ili koji lik kojem u poruci zaluta jedna rič napisana ikavicom na koju dođe 30 riči ijekavski? To nije prirodna ikavica. Četvrto, a koji ste vi čimbenik za prosudit tko dobro govori ikavicon a tko nije? Odakle ste? Iz Rogatice i Bileće? Pa sami ne znate pisat ikavicon. Vami je svaka ikavska rič neprirodna.


istina, u svojoj brzopletosti teško pogriješih, za narječje.
shvatio si moju opasku kao napad na osobnoj razini, nije mi bila namjera. niti sam ikakav 'čimbenik' za prosuđivanje, niti lingvist. iznio sam samo svoj dojam.
samo bez nervoze. jer evo, odaslao sam pomirljive tonove umjesto onih tipa 'zavidat ću ti trisku brale i prokinit nogon, ae.'
s poštovanjem.
uroš, bileća.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 08:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
saskia je napisao/la:
Osobno pišem ili mojim lokalnim govorom (ikavicom) ili književno, nekad i pomišam :zubati, sve ovisi od konteksta. Što se sokolića tiče možda čovik stvarno tako priča ali ja koji dolazim iz najljuće jezgre ikavštine nisam još čuo ovako nešto.


Očito mu je ikavica bitna pa vjerojatno forsira neki govor iz starih knjiga. Čisto sumnjam da se danas igdje ovako govori, bar ja nisam čuo.

Ali ok, poštujem kulturnu baštinu. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Govoridu umjesto govore nisam čuo u svom kraju, ali jesam od nekih Dalmoša, samo ne znam za koji točno kraj bi povezao takve završetke? Zagora, obala, otoci?
Dok npr. knjigaman jesam znao čuti od svoje babe pa mislim i od nekih Imoćana, ima smisla jer je slično sa npr. odaklen.
Sokoliću otkalen si ako nije tajna? Rekao si da živiš u Splitu ali ne sjećam se da sam čuo takvu ikavicu od fetivih splićana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Planina je napisao/la:
Govoridu umjesto govore nisam čuo u svom kraju, ali jesam od nekih Dalmoša, samo ne znam za koji točno kraj bi povezao takve završetke? Zagora, obala, otoci?
Dok npr. knjigaman jesam znao čuti od svoje babe pa mislim i od nekih Imoćana, ima smisla jer je slično sa npr. odaklen.
Sokoliću otkalen si ako nije tajna? Rekao si da živiš u Splitu ali ne sjećam se da sam čuo takvu ikavicu od fetivih splićana.

Naravno da nisi zato što Splićani tako ne govore, Sokolić je s nekog otoka, to je otočni govor, samo ne znam točno koji, treba nam ceha skočit u pomoć.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
weasel je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Govoridu umjesto govore nisam čuo u svom kraju, ali jesam od nekih Dalmoša, samo ne znam za koji točno kraj bi povezao takve završetke? Zagora, obala, otoci?
Dok npr. knjigaman jesam znao čuti od svoje babe pa mislim i od nekih Imoćana, ima smisla jer je slično sa npr. odaklen.
Sokoliću otkalen si ako nije tajna? Rekao si da živiš u Splitu ali ne sjećam se da sam čuo takvu ikavicu od fetivih splićana.

Naravno da nisi zato što Splićani tako ne govore, Sokolić je s nekog otoka, to je otočni govor, samo ne znam točno koji, treba nam ceha skočit u pomoć.

Krk?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 18 sij 2021, 22:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Malo proguglah, izgleda da se tako na Braču govori(lo), vjerojatno i na drugim otocima oko Splita Šolti, Hvaru itd.

Oli nema nitko više ništa reći o rodicama?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 19 sij 2021, 02:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4683
Planina je napisao/la:
Govoridu umjesto govore nisam čuo u svom kraju, ali jesam od nekih Dalmoša, samo ne znam za koji točno kraj bi povezao takve završetke? Zagora, obala, otoci?
Dok npr. knjigaman jesam znao čuti od svoje babe pa mislim i od nekih Imoćana, ima smisla jer je slično sa npr. odaklen.
Sokoliću otkalen si ako nije tajna? Rekao si da živiš u Splitu ali ne sjećam se da sam čuo takvu ikavicu od fetivih splićana.


Iz Splita. Baš fetivi Splićanin od kolina nisan. Postojidu još jedni Splićani. Znaš ono, "mi smo Splićani po' Vlaji, po' Bračani". Zato se uz starosplitske osebujnosti javljadu mišanja Zagore, otoka, Primorja, Poljica...

Ne znan koje si to Splićane sria. Nemoj ih računat po oviman šta su u medijima a niti in se ne nazire spli'ski naglasak, a kudli da bi in "pobigla" koja splitska rič. Splitski studio od Hrv. televizije je bez naglaska. Sablasno. Drugi su još pokupili druge naglaske ka Nađvinski ili Severina, a ćera od Dina Dvornika ni traga roditejskega naglaska.

Osobito mi ide na niku stvar domaća splitska inteligencija koja te još čudnovato gleda kad tvrdo govoriš u naričju. Zašto bih govoria nikin standardom? U ime čega? Šta će mi to? Standardon se služin kad govorin s Hrvatima iz drugih krajeva di su druga naričja. Čim se počneš udaljavat od svog govora jer je tobože "nazadan", "neurbani"... aj Bog, gotovo je, govor ti izumire, a zašto? Zato šta je nika glasna ovca rekla da to ne valja pa onda od te glasne ovce cilo stado se ponaša suprotno svom izvornom stavu?

To mi je tako gadljivo. Splitski naglasak je ono šta je uvik bilo šarmantno, popularno. Split je za Hrvate i susidne slavenske narode ono šta je francuski i talijanski za europsku kulturu. Zašto bih se odreka onog šta je popularno? Ljudi su se trudili upit splitski naglasak za se moć prikazat u društvu, to je bilo prestižno.

Gadi mi se koliko se ekipi utira engleski u jezik. Iz preseransa in se utra di ga nikad nije bilo. Engleski je i pri ulazia u hrvatski jezik, no prirodnon stopon. Ova stopa kojon danas ulazi prišla je svaku miru. Sad bih bia znači, svitskiji kad bih govoria te engleske riči, a stidia bih se govora svog kraja, pa i svojih starih? Zašto bih čuva engleski, a potiskiva svoje ka' ništo sramotno?

Po istoj šemi mi smeta kako je ekipa upila riči iz onoga šta su čuli na TV di čujen samo ovaj iskrivljeni zagrebački govor ili bosanski (i to najviše muslimane), pa umisto splitskih čujen te riči i izraze. Uzmaknit od jezika svog kraja po meni je gubitničko ponašanje. Luzerstvo, ako hoćete tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 19 sij 2021, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Svaka čast što držiš do svog govora, dijalekte treba očuvati kao i svu ostalu raznoliku kulturnu baštinu hrvatskog naroda.
Ja se na forumu trudim pisati standardom jer mislim da je tako čitkije nego da svi pišemo na svojim dijalektima, ali naravno inače svugdje drugo koristim svoju ikavicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 19 sij 2021, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
đe sam i počeo o ovom, oćerasmo daleko
(prijevod za ikavce - žao mi je što je mojim upisom tema otišla u off topic, vratimo se na nju)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 19 sij 2021, 14:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Htio si reći: ža mi je... :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 19 sij 2021, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
Naša Kvačica je napisao/la:
Htio si reći: ža mi je... :zubati

opet off, ali ne mogu odoljeti. vama, tj. upravništvu općilišta ću uputiti slijedeći upis nakon prvog upozorenja koje zaradim

slika

možda i za ovo dobijem ukor :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 19 sij 2021, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
jeremy10 je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Htio si reći: ža mi je... :zubati

opet off, ali ne mogu odoljeti. vama, tj. upravništvu općilišta ću uputiti slijedeći upis nakon prvog upozorenja koje zaradim

slika

možda i za ovo dobijem ukor :zubati


:D :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 20 sij 2021, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4683
Izabra si dobru temu. Ako itko ovdi od svojih rodic uspije nać ovdi družbenika, vridilo je. :smajl032 :smajl015

pa ćemo svi ovdi proslavit :smajl010


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 21 sij 2021, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Sokolić je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Govoridu umjesto govore nisam čuo u svom kraju, ali jesam od nekih Dalmoša, samo ne znam za koji točno kraj bi povezao takve završetke? Zagora, obala, otoci?
Dok npr. knjigaman jesam znao čuti od svoje babe pa mislim i od nekih Imoćana, ima smisla jer je slično sa npr. odaklen.
Sokoliću otkalen si ako nije tajna? Rekao si da živiš u Splitu ali ne sjećam se da sam čuo takvu ikavicu od fetivih splićana.


Iz Splita. Baš fetivi Splićanin od kolina nisan. Postojidu još jedni Splićani. Znaš ono, "mi smo Splićani po' Vlaji, po' Bračani". Zato se uz starosplitske osebujnosti javljadu mišanja Zagore, otoka, Primorja, Poljica...

Ne znan koje si to Splićane sria. Nemoj ih računat po oviman šta su u medijima a niti in se ne nazire spli'ski naglasak, a kudli da bi in "pobigla" koja splitska rič. Splitski studio od Hrv. televizije je bez naglaska. Sablasno. Drugi su još pokupili druge naglaske ka Nađvinski ili Severina, a ćera od Dina Dvornika ni traga roditejskega naglaska.

Osobito mi ide na niku stvar domaća splitska inteligencija koja te još čudnovato gleda kad tvrdo govoriš u naričju. Zašto bih govoria nikin standardom? U ime čega? Šta će mi to? Standardon se služin kad govorin s Hrvatima iz drugih krajeva di su druga naričja. Čim se počneš udaljavat od svog govora jer je tobože "nazadan", "neurbani"... aj Bog, gotovo je, govor ti izumire, a zašto? Zato šta je nika glasna ovca rekla da to ne valja pa onda od te glasne ovce cilo stado se ponaša suprotno svom izvornom stavu?

To mi je tako gadljivo. Splitski naglasak je ono šta je uvik bilo šarmantno, popularno. Split je za Hrvate i susidne slavenske narode ono šta je francuski i talijanski za europsku kulturu. Zašto bih se odreka onog šta je popularno? Ljudi su se trudili upit splitski naglasak za se moć prikazat u društvu, to je bilo prestižno.

Gadi mi se koliko se ekipi utira engleski u jezik. Iz preseransa in se utra di ga nikad nije bilo. Engleski je i pri ulazia u hrvatski jezik, no prirodnon stopon. Ova stopa kojon danas ulazi prišla je svaku miru. Sad bih bia znači, svitskiji kad bih govoria te engleske riči, a stidia bih se govora svog kraja, pa i svojih starih? Zašto bih čuva engleski, a potiskiva svoje ka' ništo sramotno?

Po istoj šemi mi smeta kako je ekipa upila riči iz onoga šta su čuli na TV di čujen samo ovaj iskrivljeni zagrebački govor ili bosanski (i to najviše muslimane), pa umisto splitskih čujen te riči i izraze. Uzmaknit od jezika svog kraja po meni je gubitničko ponašanje. Luzerstvo, ako hoćete tako.

Nije loše ali mi se čini da bi i ti trebao još neke korekcije napraviti da se primakneš fetivim Splićanima.
Npr., koliko znam Splićani ne bi rekli "splitski" nego "spli'ski" i ne bi rekli " bih" nego " bi", ali nije loše.


Vrh
   
 
 Naslov: Vratimo se na temu
PostPostano: 22 sij 2021, 03:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4683
bezimeni12 je napisao/la:
Nije loše ali mi se čini da bi i ti trebao još neke korekcije napraviti da se primakneš fetivim Splićanima.
Npr., koliko znam Splićani ne bi rekli "splitski" nego "spli'ski" i ne bi rekli " bih" nego " bi", ali nije loše.


Čuj, gori i jesan napisa "spliski", "spli'ski". "T" se izgovori, uzdahom, ne lupi se jezikom o zube :) pa ga se ka ono ne čuje. Zato ono zapišen i "spliTski". Tu je i ono splitsko mišano vlaško i bodulsko pa eto. Spli'skih konstrukcijih ima još. Boduli izgovaradu "h", pa ga imadu u kondicionalu 1.o.j. (bih), a u 2.o.j. glasi kod Bodula "bis". Prima sivernen Jadranu gre oblik "biš".

A sa' se ajmo vratit na temu neudatih koka. Ala brale koja koka svak' je bere ispo' oka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neudate rodice
PostPostano: 02 vel 2021, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Rodice se udale, a vi ostadošte ,,neudati,,!!!

NEŽENJENI MOMCI

Ajmo braćo neoženjeni momci
poć na preko jednoj djevojci.
Ajmo je braćo sada isprositi.
jednu lipu pismu njoj otpivati.

Ajmo braćo nek u selu znaju
da isprosim curu po starom običaju.
Mi ćemo njena ćaću upitati
oćeli nam ruku kćerke svoje dati.

Ako dragi bog i srića naša da
da nam njezin ćaća kćerku obeća.
Iz torbe ćemo ljutu rakiju izvaditi
svima redom u kući nazdravili.

Tada ćemo mladoj curi prsten dati
ona će se našom snajom zvati.
Tad je vodimo do naša bilog dvora
na pragu kuće sitnicu baciti mora.

Mora izmoliti zdravo Mariju
i poljubiti svekra i svekrvu najmiliju.
Još ako bog i naša srića dade
da nam snaha svašta raditi znade.

Sada braćo zapivajmo sa ramena
divojka je sad postala mlada žena.
Naš momak posta ljudina i po
pomoglo ih sveto ime Isusovo.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO