|
|
Stranica: 82/119.
|
[ 2955 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
HHerceg
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 01 ožu 2021, 13:15 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35 Postovi: 9998 Lokacija: No Country for White Men
|
Ja bih napravio iznimku i pozvao Sejdu. Ipak je on najavljivao da će zaustavit gradnju. 
_________________ Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 01 ožu 2021, 14:36 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12 Postovi: 29445
|
VUKsaJUGA je napisao/la: HHerceg je napisao/la: Treba li pozvat Predsjedništvo BiH na otvorenje? Ma jok, samo Dodika i Covica. Da se druze sa EU diplomatima. Da, gobline koji su se bunili protiv gradnje nema smisla zvati
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 01 ožu 2021, 14:37 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12 Postovi: 29445
|
Sokolić je napisao/la: Ceha je napisao/la: Dok BiH još postoji. Likovi mislili da će graditi državu ucjenjujući RH. Baš ka' u Jugoslaviji. Stalno tražit novce od Hrvatske, a kad Hrvatska ne da, onda idu optužbe "nacisti, fašisti, ustaše, kontrarevolucionari..." Gotovo in je. Sad su prćvarnica ka' šta su uvik i bili. Ima da ih nema Dosta su živjeli na naš račun
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reis Sejdo
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 01 ožu 2021, 14:44 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2009, 21:37 Postovi: 1807
|
|
Dodik će doći na otvorenje Pelješkog i biti će gost s posebnim počastima.
_________________ Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda
|
|
| Vrh |
|
 |
|
POL_GASOL
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 01 ožu 2021, 17:17 |
|
Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:54 Postovi: 7534 Lokacija: Danska
|
_________________ Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%
“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 01 ožu 2021, 22:20 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39 Postovi: 63043 Lokacija: DAZP HQ
|
Ajde da i to dočekam, Caspian report o izoliranju muslimana. 
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 00:44 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58 Postovi: 22563
|
Bit će sjele neke Saint Luis pare na patreon. 
_________________ 🟥⬜🟥⬜🟥 ⬜🟥⬜🟥⬜ 🟥⬜🟥⬜🟥 ⬜🟥⬜🟥⬜ ⠀⠀⬜🟥⬜
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Josip Filipović
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 01:04 |
|
Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50 Postovi: 2650
|
weasel je napisao/la: Bit će sjele neke Saint Luis pare na patreon.  Oni su sada u uvjerenju da ih može spasiti samo lobiranje, trpanje para (kojih nemaju) na sve strane i na sve vrste projekata, pa i amaterske YouTube gluposti. Netko beskrupulozan bi mogao izmusti veliku lovu nudeći im promociju, zastupanje njihovih interesa, pravljenje raznih materijala i tako dalje.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Planina
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 02:24 |
|
Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28 Postovi: 5860 Lokacija: Zavelim
|
dudu je napisao/la: Ajde da i to dočekam, Caspian report o izoliranju muslimana.  Meh, nadao sam se Cehinim mapama kroz video ali ništa, bezveze drobi. Očito ga podmazala st. Louis bojna, Zli Hrvati Rusi Kinezi, Bidon heljp Baznija
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 10:12 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48 Postovi: 108302 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Odvagan je video ako si gledao do kraja. Oni koji bi prekinuli na pola dobili bi krivi dojam.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
alh84001
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 13:25 |
|
Pridružen/a: 23 svi 2012, 23:49 Postovi: 1811
|
|
Ja sam pogledao do trece minute, i bilo je toliko gluposti izreceno, pocevsi od "Bosnia" u naslovu, da nije bilo druge nego zatvoriti tab.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 13:32 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39 Postovi: 63043 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Na kraju je lijepo zaključio, Bošnjaci su protiv, Hrvati u Neumu nemaju ništa protiv, a Srbi su nezainteresirani.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 13:46 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29 Postovi: 86011 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
dudu je napisao/la: Na kraju je lijepo zaključio, Bošnjaci su protiv, Hrvati u Neumu nemaju ništa protiv, a Srbi su nezainteresirani. Ali je sve to zgurao u 30 sekundi.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
HHerceg
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 13:52 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35 Postovi: 9998 Lokacija: No Country for White Men
|
|
Da nema Malostonskog zaljeva trebalo je davno nasut tu materijala i mirna Bosna.
_________________ Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 13:55 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58 Postovi: 22563
|
|
Kako se nitko od komunista u SFRJ nije sjetio tražiti Neum za Hrvatsku, koliko bi si problema spasili danas.
Da ne govorim što bi mujage tada 90-ih odustali od doline Neretve zato što bi im i teoretska šansa za more bila 0%.
_________________ 🟥⬜🟥⬜🟥 ⬜🟥⬜🟥⬜ 🟥⬜🟥⬜🟥 ⬜🟥⬜🟥⬜ ⠀⠀⬜🟥⬜
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reconquista
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 02 ožu 2021, 14:23 |
|
Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23 Postovi: 12454
|
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 10 ožu 2021, 14:53 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39 Postovi: 63043 Lokacija: DAZP HQ
|
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
tucepi
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 10 ožu 2021, 15:21 |
|
Pridružen/a: 08 kol 2020, 21:26 Postovi: 1651
|
Ne štedi se na željezu...  
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Sokolić
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 11 ožu 2021, 01:40 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25 Postovi: 5786
|
weasel je napisao/la: Kako se nitko od komunista u SFRJ nije sjetio tražiti Neum za Hrvatsku, koliko bi si problema spasili danas.
Da ne govorim što bi mujage tada 90-ih odustali od doline Neretve zato što bi im i teoretska šansa za more bila 0%. A šta ćeš kad su komunjare dokazivale jugoslavenstvo raspiškavanjem Hrvatske svakoj budali koja je zatražila koji komad zemlje. Jamena u Srimu se prvotno našla u NR Hrvatskoj, a onda su ovi htili bit u Srbiji i onda se prominilo granicu na šćetu Hrvatske, a Hrvatska dakako ništa nije dobila zauzvrat. Nebeski državotvorni najjugoslavenskiji narod moga je šta je htia. Neumljani nisu ni smili pomislit na ništo tako i zatražit bit u Hrvatskoj. Crnogorci su bili pametni, zaminili su komad vukojebine za Sutorinu. Tribali su možda tako u NR Hrvatskoj, uvalit koji komad vukojebine di su Srbi u zaminu za Neum. Uostalon, Neum i Sutorina izvorno nisu ni bili osmanski posid, nego su ih Dubrovčani prodali Turcima za izbić izravnu suhozemnu granicu s Mlečanima. Drugin ričima, to je bia dil Dubrovačke Republike.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
VUKsaJUGA
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 11 ožu 2021, 12:14 |
|
Pridružen/a: 16 ožu 2010, 22:38 Postovi: 4526
|
Sokolić je napisao/la: weasel je napisao/la: Kako se nitko od komunista u SFRJ nije sjetio tražiti Neum za Hrvatsku, koliko bi si problema spasili danas.
Da ne govorim što bi mujage tada 90-ih odustali od doline Neretve zato što bi im i teoretska šansa za more bila 0%. A šta ćeš kad su komunjare dokazivale jugoslavenstvo raspiškavanjem Hrvatske svakoj budali koja je zatražila koji komad zemlje. Jamena u Srimu se prvotno našla u NR Hrvatskoj, a onda su ovi htili bit u Srbiji i onda se prominilo granicu na šćetu Hrvatske, a Hrvatska dakako ništa nije dobila zauzvrat. Nebeski državotvorni najjugoslavenskiji narod moga je šta je htia. Neumljani nisu ni smili pomislit na ništo tako i zatražit bit u Hrvatskoj. Crnogorci su bili pametni, zaminili su komad vukojebine za Sutorinu. Tribali su možda tako u NR Hrvatskoj, uvalit koji komad vukojebine di su Srbi u zaminu za Neum. Uostalon, Neum i Sutorina izvorno nisu ni bili osmanski posid, nego su ih Dubrovčani prodali Turcima za izbić izravnu suhozemnu granicu s Mlečanima. Drugin ričima, to je bia dil Dubrovačke Republike. Znaci da nisu Komunisti krivi ?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reconquista
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 11 ožu 2021, 13:40 |
|
Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23 Postovi: 12454
|
tucepi je napisao/la: Ne štedi se na željezu...   Kažu navodno da su Kinezi još malo spustili visinu mosta kad su čuli da i BiH ima Ujgure...
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
tucepi
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 12 ožu 2021, 00:03 |
|
Pridružen/a: 08 kol 2020, 21:26 Postovi: 1651
|
https://tradingeconomics.com/commodity/steelJeste li ljudi svjesni da je ugovor za pelješki most potpisan u vrijeme kad je čelik bio jeftin, baziran na cijenama iz 2017 ?? čelik je poskupio sa 3000 yuana po toni na 4600. Danas bi pelješki most stajao barem 20-30% više. Nadam se da su se kinezi osigurali tj. hedžirali kod dobrog osiguravatelja. Inače se to ugradjuje u ugovor do neke granice. Kinezi rade na granici rentabilnoati, možda i sa troškovims
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Sokolić
|
Naslov: Cine u juanima Postano: 12 ožu 2021, 00:49 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25 Postovi: 5786
|
|
Čoviče, kažeš čelik je poskupio sa 3000 yuana po toni na 4600. Cine su pri bile u dolarima, digod u eurima, a evo juana.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
tucepi
|
Naslov: Re: Cine u juanima Postano: 12 ožu 2021, 00:52 |
|
Pridružen/a: 08 kol 2020, 21:26 Postovi: 1651
|
Sokolić je napisao/la: Čoviče, kažeš čelik je poskupio sa 3000 yuana po toni na 4600. Cine su pri bile u dolarima, digod u eurima, a evo juana. Kinezi valjda tope/prave 60%-70% čelika u svijetu, yuan postao službeno mjerilo.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Barba Ibrahim Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu Postano: 12 ožu 2021, 08:18 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39 Postovi: 63043 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Čelik je jako poskupio, ali transport iz Kine još i više, cijena kontejnera se više nego uduplala, navodno je samo privremeno, ali bumo vidli.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|