HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 lis 2024, 20:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
Rika sv Vida je napisao/la:
Granica Srbije i Mađarske, s obje strane granice Mađari većina, srpski dio otet od Mađarske


Od 19 pograničnih naselja Mađari u Srbiji apsolutna većina u 6, a relativna u jednom naselju...

Ako uzmemo pogranične opštine (Sombor, Subotica, Kanjiža, Novi Kneževac) kao i većinski mađarske opštine koje se naslanjaju na njih (Bačka Topola, Mali Iđoš, Senta, Ada, Čoka) 2019. je u njima rođeno 1.140 Srba i 944 Mađara. Ubedljiva većina Mađari sa srpske strane granice, nema šta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60122
Lokacija: DAZP HQ
ikmandvaradtist je napisao/la:
Sa morem bi se Mađarska podigla za ceo Nivo iznad u svakom smislu. Sa Vojvodinom... ma, sa celom osvojenom Srbijom - ne


Znači priznaš da Jadran vrijedi više nego sav Balkan.

Lijepo od tebe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60122
Lokacija: DAZP HQ
Lucho je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Granica Srbije i Mađarske, s obje strane granice Mađari većina, srpski dio otet od Mađarske


Od 19 pograničnih naselja Mađari u Srbiji apsolutna većina u 6, a relativna u jednom naselju...

Ako uzmemo pogranične opštine (Sombor, Subotica, Kanjiža, Novi Kneževac) kao i većinski mađarske opštine koje se naslanjaju na njih (Bačka Topola, Mali Iđoš, Senta, Ada, Čoka) 2019. je u njima rođeno 1.140 Srba i 944 Mađara. Ubedljiva većina Mađari sa srpske strane granice, nema šta.


Hrvate slobodno pridruži Madjarima i Bunjevce vjerojatno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1914
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
ikmandvaradtist je napisao/la:
Flamel je napisao/la:
Vama u pravoslavnu teologiju nije ugrađen Aristotel,pa ste cijepljeni od svakog smisla za logiku...

A zašto bi Mađari napadali teritorij koji ima izrazito mali postotak njihovih sunarodnjaka,i to s još masu potencijalno neprijateljskog stanovništva,na koje bi morali trošiti ogromne resurse u svrhu pacifikacije.

Pa što ako se Orban i oblizuje na Jadran?I slijepcu je jasno da Panoniju od Jadrana razdvajaju Dinaridi,ne zna Viktor što su Uskoci i hajduci...



A eto Srbija ima "veliki" postotak u pičku materinu:



http://www.politika.rs/thumbs//old/uplo ... _ffrf1.jpg



Pre deceniju 250 K... znači sada oko 200... i to STARACA... i zbog toga će da napadnu Srbiju i time dobiju... pa, nešto što vi Hrvati znate da je vredno napada na nas! :neznam

Naravno da su minijaturni izgledi da će ikoga napasti, ali ako ikog vredi napasti iz mađarske perspektive i sa stanovište "uloženo-dobijeno" onda ste to vi.


Rika sv Vida je napisao/la:
Upravo je napad na vojvodinu najlakši i nasavršeniji. Neprirodna umjetna granica bez ikakvih barijeri, sve ravnica , samo jurišaju. Dok je između Hrvatske i Mađarske tisućljetna prirodna granica Drava.



Da, Drava je pravi Amazon... strašna prepreka! :smijeh

A granica 500 km... odbrana istanjena da se sve pokrije... teren SAVRŠENSTVO... nigde ozbiljnijeg brda do Velebita... a iza Velebita - more! :drool

Sa morem bi se Mađarska podigla za ceo Nivo iznad u svakom smislu. Sa Vojvodinom... ma, sa celom osvojenom Srbijom - ne bi.

Mada ja mislim da bi - kad bi ikako mogli - oni po Rumunima raspalili! :yes

Ali kako:


slika


slika
Pa i vaša područja u Hrvatskoj su do početka 90-ih bila u fazi depopulacije,pa ste to svejedno naumili "prisajediniti".

Čak i da upadnu na naš teritorij,stvarno misliš da ne bi bila organizirana neka gerila?
Imaš u središnjoj Slavoniji brdovita područja (Papuk,Psunj),na kojima su se u WW2 skrivali Titovi partizani,pa što ne bi nama bila od koristi?

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Lucho je napisao/la:
Od 19 pograničnih naselja Mađari u Srbiji apsolutna većina u 6, a relativna u jednom naselju...

Ako uzmemo pogranične opštine (Sombor, Subotica, Kanjiža, Novi Kneževac) kao i većinski mađarske opštine koje se naslanjaju na njih (Bačka Topola, Mali Iđoš, Senta, Ada, Čoka) 2019. je u njima rođeno 1.140 Srba i 944 Mađara. Ubedljiva većina Mađari sa srpske strane granice, nema šta.



Ma, kome pričati, matori... njihova "CROgic" ("Croatian Logic") je nešto najbliže Antilogici.

Mađari su u 2 Svetska rata dolazili velikom silom u Vošu u kojoj su imali i blizu Milion svog stanovništva pa su ispraćeni a sada će im 200 K staraca omogućiti da prave dar-mar po Srbiji... :smijeh

Čuj "morali bi da troše ogromne resurse u Hrvatskoj"... eto, u Srbiji ne bi ništa trošili već bi se prikopčali kao na punjač i punili... :smijeh


Flamel,

zaprepastio si me ovim, bio sam ubeđen da si među ovim koliko toliko Racionalnim Hrvatima... :ohmy

dudu je napisao/la:
Znači priznaš da Jadran vrijedi više nego sav Balkan.

Lijepo od tebe.


Ne. Rekao sam da bi se podigla jer joj baš to - izlaz na more - fali, ne još teritorije. Za razliku od vas - vama ne treba više obale ali vam nasušno treba Kopna! :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
dudu je napisao/la:
Lucho je napisao/la:

Od 19 pograničnih naselja Mađari u Srbiji apsolutna većina u 6, a relativna u jednom naselju...

Ako uzmemo pogranične opštine (Sombor, Subotica, Kanjiža, Novi Kneževac) kao i većinski mađarske opštine koje se naslanjaju na njih (Bačka Topola, Mali Iđoš, Senta, Ada, Čoka) 2019. je u njima rođeno 1.140 Srba i 944 Mađara. Ubedljiva većina Mađari sa srpske strane granice, nema šta.


Hrvate slobodno pridruži Madjarima i Bunjevce vjerojatno.


Za Bunjevce ne bih rekao, ali i ako dodamo Hrvate i Bunjevce Mađarima onda je odnos rođenih 50-50 kada se uzme gore navedeni deo, sa trendom povećanja u korist Srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Ti sto se rode, cim napune 20, odma napustaju, EU putovnica i dovidjenja.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
A Bunjevci su nasa braca.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18048
Doduše i nije nam svuda Drava granica. Nakon mađarskog svojatanja Hrvatske je ban Jelačić bio prisljen preć Dravu i oslobodit hrvatsko Međimurje, ali tu je Mura granica

slika

Kao što smo bili prisljeni i oslobodit hrvatsku Baranju, eto jedino ona nema prirodnu granicu

slika

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503





Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Flamel je napisao/la:
Pa i vaša područja u Hrvatskoj su do početka 90-ih bila u fazi depopulacije,pa ste to svejedno naumili "prisajediniti".


Čekaj, čekaj...

Ti ozbiljno porediš 700 K sa 200 K?
Porediš našu vojnu nadmoć u odnosu na vas sa njihovom približno podjednakom snagom u odnosu na nas (razlika je 10-20 % max)?
Porediš našu samouverenost na istorijskoj osnovi sa njihovm PORAZNOM istorijskom osnovom u Srbiji?
Itd, itd...


Flamel je napisao/la:
Čak i da upadnu na naš teritorij,stvarno misliš da ne bi bila organizirana neka gerila?
Imaš u središnjoj Slavoniji brdovita područja (Papuk,Psunj),na kojima su se u WW2 skrivali Titovi partizani,pa što ne bi nama bila od koristi?



Zar sam to rekao?
Naravno da biste se borili. Možda biste i pobedili! Nisam ni ulazio u to i ružno je da mi guraš reči u usta. Sve što sam rekao je da ste vi najsočnija Meta i da je Reljef povoljan. To je sve, ne znam koji je tebi *** odjednom jer te ne znam ovakvog.

Da nisam video Avatar mislio bih da je neko od ovih zapanjenih IsCROričara...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1914
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
ikmandvaradtist je napisao/la:

Flamel,

zaprepastio si me ovim, bio sam ubeđen da si među ovim koliko toliko Racionalnim Hrvatima... :ohmy



Čime sam te točno zaprepastio?

Uvijek sam racionalan,nemam problem priznati neke stvari,koje su i možda neugodne za domaći narativ,ali bilo bi fer da se i druga strana malo pogleda
u ogledalo i zapita neke stvari.

Dio tvojih budalastih sunarodnjaka ima sreće što je moderacija ovdje širokogrudna (uglavnom ovdje naginju protumuslimanskoj liniji što razumijem,jer su bosanski muslimani shithole Europe nastao u jednom incestuoznom procesu),da ja ovdje imam glavnu riječ,dobili bi šup karte par exellence.

To što su vam generacijama punili glavu pričama kako smo mi neki tetkasti gayevi koji su se skrivali iza mletačkih,habsburških i papinskih skuta,a vi najveći Spartanci,Casanove i olimpijci u ovom dijelu Europe je prvenstveno vaš problem,ali kad tad dođe do otriježnjenja.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 18 vel 2018, 00:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Rika sv Vida je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
Da, zamisli: dopušteno mi je da konstatujem očiglednu Činjenicu da je konfiguracija terena Hrvatske iz mađarske perspektive najsavršenija za mehanizovani napad od svih drugih kandidata među kojima smo i mi. Strašno!



Upravo je napad na vojvodinu najlakši i nasavršeniji. Neprirodna umjetna granica bez ikakvih barijeri, sve ravnica , samo jurišaju. Dok je između Hrvatske i Mađarske tisućljetna prirodna granica Drava.


I narod koji je u nekoliko mjeseci izgubio područje veličine pola Slovenije u Hrvatskoj i Zapadnoj Bosni, upravo su takvi "knindže" većina u Vojvodini, kao onaj Vujadin koji je tu pisao.
Idealna meta kako god okreneš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1914
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
ikmandvaradtist je napisao/la:
Da nisam video Avatar mislio bih da je neko od ovih zapanjenih IsCROričara...


Misliš na likove poput MIR-a i dane-croatia?

Vjeruj mi,i ja ih smatram običnim histericima.Mislim da se tu možemo složiti.

Ima jedan forum kojeg su osnovali disidenti s ovog općilišta,prepun ustašoljubaca,mene prvog bi proglasili Jugoslavenčinom i srbofilom.
Mogao bih ti čak navesti u čemu se oni i ja razilazimo.Pošteno?

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Flamel je napisao/la:
Čime sam te točno zaprepastio?

Uvijek sam racionalan,nemam problem priznati neke stvari,koje su i možda neugodne za domaći narativ,ali bilo bi fer da se i druga strana malo pogleda
u ogledalo i zapita neke stvari.

Dio tvojih budalastih sunarodnjaka ima sreće što je moderacija ovdje širokogrudna (uglavnom ovdje naginju protumuslimanskoj liniji što razumijem,jer su bosanski muslimani shithole Europe nastao u jednom incestuoznom procesu),da ja ovdje imam glavnu riječ,dobili bi šup karte par exellence.

To što su vam generacijama punili glavu pričama kako smo mi neki tetkasti gayevi koji su se skrivali iza mletačkih,habsburških i papinskih skuta,a vi najveći Spartanci,Casanove i olimpijci u ovom dijelu Europe je prvenstveno vaš problem,ali kad tad dođe do otriježnjenja.



Podmetanjem onoga što nisam ni napisao.

Slažem se da ima naših koji preteruju, da neki i previše seru i divljaju ali moraš priznati da je još više tolerisanja vašim preterivačima (lično mi je psovana "četnička" majka masu puta, podmetane su mi laži, bez ikakvog dokaza lažno optuživan sam da "pozivam na istrebljenje Hrvata", da mrzim Hrvate, da sam "Četnik", Banovan sam bez razloga ili zajedno sa nekim našim budalama iako ja lično nisam učestvovao u divljanju, itd, itd). Takve stvari su meni ispod časti - čak ni ne pišem na Temama gde se TurboHrvatine i Tirbo Srbende kolju kome je veći.

Ja nigde nisam tvrdio da smo mi nešto naročito - osim u šali kad se nadgornjavam sa Duduom. Na više Tema sam jasno naveo da smatram da smo "balkanska bagra svi ovde" i da je Tito napravio ČUDO kad je od ovakvog "materijala" uspeo da napravi Državu (veliko "D").

A jesu vas potcenjivali i otreznili ste ih. Bili su budale. Kao što su budale ovi vaši kojima je VRSK = VS , RSK = Srb , Knin = Beograd itd. Lično imam respekt prema Hrvatima ali se često našalim i sprdam na račun vaših Preterivača kojih je - na moj šok - više nego naših Mitomana (što se vidi na Temama podele BiH gde je vama UVEK malo a nama uglavnom dosta još malo preko RS).

Po meni, ovako ide tabela eventualnih mađarskih invazionih ambicija:

1. Hrvatska (jer najviše dobijaju, jer je povoljan Reljef i jer ima 3 X manje stanovnika i vojske)

2. Slovačka (jer imaju pola M svojih tamo i to u ravnom selu koji ih jedini zanima)

3. Ukrajina (ali samo AKO pukne u Donbasu, inače ne)

4. Voša (jer imaju 200 K svojih i istorijsko trajanje u Voši)

5. Erdelj (jer im je tamo 1, 5 M ljudi).

Eto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1914
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
ikmandvaradtist je napisao/la:


Podmetanjem onoga što nisam ni napisao.

Slažem se da ima naših koji preteruju, da neki i previše seru i divljaju ali moraš priznati da je još više tolerisanja vašim preterivačima (lično mi je psovana "četnička" majka masu puta, podmetane su mi laži, bez ikakvog dokaza lažno optuživan sam da "pozivam na istrebljenje Hrvata", da mrzim Hrvate, da sam "Četnik", Banovan sam bez razloga ili zajedno sa nekim našim budalama iako ja lično nisam učestvovao u divljanju, itd, itd). Takve stvari su meni ispod časti - čak ni ne pišem na Temama gde se TurboHrvatine i Tirbo Srbende kolju kome je veći.

Ja nigde nisam tvrdio da smo mi nešto naročito - osim u šali kad se nadgornjavam sa Duduom. Na više Tema sam jasno naveo da smatram da smo "balkanska bagra svi ovde" i da je Tito napravio ČUDO kad je od ovakvog "materijala" uspeo da napravi Državu (veliko "D").

A jesu vas potcenjivali i otreznili ste ih. Bili su budale. Kao što su budale ovi vaši kojima je VRSK = VS , RSK = Srb , Knin = Beograd itd. Lično imam respekt prema Hrvatima ali se često našalim i sprdam na račun vaših Preterivača kojih je - na moj šok - više nego naših Mitomana (što se vidi na Temama podele BiH gde je vama UVEK malo a nama uglavnom dosta još malo preko RS).

Po meni, ovako ide tabela eventualnih mađarskih invazionih ambicija:

1. Hrvatska (jer najviše dobijaju, jer je povoljan Reljef i jer ima 3 X manje stanovnika i vojske)

2. Slovačka (jer imaju pola M svojih tamo i to u ravnom selu koji ih jedini zanima)

3. Ukrajina (ali samo AKO pukne u Donbasu, inače ne)

4. Voša (jer imaju 200 K svojih i istorijsko trajanje u Voši)

5. Erdelj (jer im je tamo 1, 5 M ljudi).

Eto.


1.Ako si zaista nastradao kao kolateralna žrtva tuđih sukoba,iskreno mi je žao,također ako te je i neki od naših debila napadao.

2.Ove "turbohrvatine" misle da smo mi i vi dva svemira,a ja ne mislim tako.Nemam problem priznati da dijelimo neke sličnosti,da postoje neke specifičnosti koje nas odvajaju od srednje Europe i vuku k Balkanu.Ja prvi bih bio zbog toga označen kao crna ovca u njihovim očima.

3.Što se tiče pretjerivanja oko BiH,ja sam za to da dobijemo svakom svoje (nama Hercegovina,Tropolje,Srednja Bosna,Posavska županija),ja bih čak bio spreman vama vratiti DGG (za što bi me neki objesili i pobili mi svu obitelj),Banjalučka Krajina je vaša 1/1,a to što neki Hrvati i tu još vide prijetnju je njihova
stvar (pa i Hrvatska je na jedva 100 km od Beograda).

4.Oko potencijalne mađarske invazije-s nama bi mogli dobiti najviše,a isto tako bi mogli najviše i izgubiti.

Jedine šanse imaju s Ukrajinom.Što se tiče Rumunja,sve više respekta imam prema njima,i da Orban opet počne čačkati mečku njima,ovi bi se sjurili u Budimpeštu,odvukli Orbana kod sebe,i natjerali bi ga da gol maršira po Bukureštu s natpisom "Ližem Sorošu jaja"

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Glavni razlog je ugled Madarske i ozbiljnost kao geopolitickog igraca.

Madarska zeli da je nitko ne potcjenjuje, u ijednom smislu. Imaju oprezni i neidealisticki stav. Ideja da se Madarska sprema na nekakvi osvajaci rat je cisto idiotski i totalno van dodira s realnosti. Opcenito ta fascinacija ratom je komicna. Ljudi uzmite transparent u ruke i idite vikat u korist nacionalnih interesa, razgovarajte s poznanicima o moralu. Tresite camac uzivo a nemojte mastat kako x napada y

To su alati kojim se stvara uspjeh naseg kolektiva. Nece Madarska napadat nikoga niti bockanje Srba ili Hrvata je ista produktivno, samo preglup hobi.

Madarska zna da ako ce problem doc od igdi, to ce bit od zapada jer su predesno za ukus brisela i globalista.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Flamel je napisao/la:
1.Ako si zaista nastradao kao kolateralna žrtva tuđih sukoba,iskreno mi je žao,također ako te je i neki od naših debila napadao.

2.Ove "turbohrvatine" misle da smo mi i vi dva svemira,a ja ne mislim tako.Nemam problem priznati da dijelimo neke sličnosti,da postoje neke specifičnosti koje nas odvajaju od srednje Europe i vuku k Balkanu.Ja prvi bih bio zbog toga označen kao crna ovca u njihovim očima.

3.Što se tiče pretjerivanja oko BiH,ja sam za to da dobijemo svakom svoje (nama Hercegovina,Tropolje,Srednja Bosna,Posavska županija),ja bih čak bio spreman vama vratiti DGG (za što bi me neki objesili i pobili mi svu obitelj),Banjalučka Krajina je vaša 1/1,a to što neki Hrvati i tu još vide prijetnju je njihova
stvar (pa i Hrvatska je na jedva 100 km od Beograda).

4.Oko potencijalne mađarske invazije-s nama bi mogli dobiti najviše,a isto tako bi mogli najviše i izgubiti.

Jedine šanse imaju s Ukrajinom.Što se tiče Rumunja,sve više respekta imam prema njima,i da Orban opet počne čačkati mečku njima,ovi bi se sjurili u Budimpeštu,odvukli Orbana kod sebe,i natjerali bi ga da gol maršira po Bukureštu s natpisom "Ližem Sorošu jaja"



Hvala ti.

I meni je žao ako neki od naših majmuna vas i vama šta je drago psuje i sere po tome. Lično nastojim da držim neki nivo komunikacije i kroz sami taj čin izrazim poštovanje ovom Forumu i vama kao sagovornicima. Nikad ovde nisam pozvao ni na čije Banovanje (na moje jesu nebrojeno puta) ali ne bi bilo loše da se nađe način da se Forumaši nekako prisile na Civilizovan nivo komunikacije (ako ništa makar brisanjem Postova). Bilo bi lepo da nema toliko Seirenja, likovanja na tuđoj nesreći i priželjkivanja Zla drugima ali lično tu ne mogu ništa osim da se sam ne upuštam u tako nešto.

Neki misle da Memeove pravim da bih vas Hrvate ponižavao ali iako bih voleo ja zaista nemam osnova da pravim iste za moje - iz prostog razloga jer ovi moji Preterivači ipak ne idu do tih daljina kao vaši (hrvatske nuklearne rakete; istovremeni ulazak HV u Rim, Budimpeštu i Beograd; podela Srbije između Hrvatske, Bugarske i Albanije; HM poslala celu Žabarsku flotu na dno; itd, itd... eto čisto nabrojah nekoliko onako koje sam se prve setio, a stvarno nikad nisam video taj LEVEL preterivanja naših ali ne kažem da ga nije bilo i promaklo meni). Čim budu zabrazdili i oni - automaCki idu u Memeove i oni...

Slažem se sa svim što si napisao, do poslednjeg slova. :palacgore2

U pravu si za ovu brdsku grupaciju u sred Posavine i oko Zg, odlična su prilika za gerilske grupe (OGROMNA karta, uvećajte na max):



slika



Doduše mogu ih obići i ostaviti u obruču ali bi im to vezalo neke snage.

Vas "jebe" i nedostatak dubine Slavonije (baš ono što ste imali protiv napada iz Srbije)... nemate mnogo prostora "na rezervne položaje iza" jer ubrzo stižete do Save... ali teško bi im išlo, ne bi bilo "lakih poena", naravno...

Čak i ako bi nekako uspeli da dođu do uskog grla kod Karlovca tu teren već postaje gadan i sužen te bi teško probili vaše koncentrovane trupe...

Ali ko zna kako bi to išlo, uvek je motivisaniji onaj ko se brani, oni bi i ako bi uspeli uz pomoć materijalne & brojčane nadmoći platili cenu velikh gubitaka... Vazduhoplovstvo je ono gde imaju najveću prednost u odnosu na vas a na ravnom isto dolazi do izražaja... ne bi bilo lako uopšte, nema više lakih ratova...

Kod nas im je baš sužen front (na vrhu Voše najuži) te ne bi imali prostora za manevar a od tih 200 K staraca mogli bi par K momaka organizovati nešto u našoj pozadini ali čissto sumnjam da bi Žandari i npr. Kobre imali velikih problema da te grupice srede... protiv nas njihovo Vazduhoplovstvo nije na lakom terenu te bi bilo gadno za njih s obzirom na naš solidan PVO... mi bi koncentrisali artiljeriju i raketne bacače da deluju na te male prostore njihovog upada i uz koncentrisano ljudstvo oni bi gadno krvarili a do Bg ima dosta (Voša je dublja od većine Posavine a uz to je oblikovana blago kao obrnuti levak te mi delujemo sa širine na njihovo skupljeno ljudstvo na malom prostoru)...

Rumunija je "liga za sebe" ovde, glupo je i pročati o tome...

Ukrajina je močna što se tiče oružja ali je sve ostalo upitno...

Slovačka mi je misterija, ne znam šta bi tu bilo ali računam da bi maksimalno koristili planine iznad da ih odozgo zasipaju jer ovi moraju podići istima ako uđu...

Austriju nemaju razloga da napadaju - mada bi baš to bio odličan faktor iznenađenja... :zubati

Da ponovim: šanse za ikakav rat su 1 % max...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4400
Je li ovdje zaista netko misli da će jedna europska zemlja napasti drugu?
Izuzev su jedino BiH, KiM zbog istaknutog turskog nasljeđa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1914
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Jefferson Davis je napisao/la:
Je li ovdje zaista netko misli da će jedna europska zemlja napasti drugu?
Izuzev su jedino BiH, KiM zbog istaknutog turskog nasljeđa.


Ma ovo je sve u domeni razbibrige,čak i da Mađari pokušaju nešto,brzo bi ih slovačko-rumunjsko-srpski savez lupio po glavi.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 16:23
Postovi: 3548
A i ovi Mađari ko Srbi nemaju svoje povijesne velikane, pa haj malo da vidimo šta ima kod Hrvata, inače ovaj Ikman je srpska verzija lasice, s tim što ovaj prvi svoje komplekse i opsesiju prema Hrvatima liječi preko tuđeg kurca(talijana i Mađara)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60122
Lokacija: DAZP HQ
Madjari se kao i mi pripremaju za udar na 3 fronta, ako udarimo koordinirano s njima jao si ga svima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60122
Lokacija: DAZP HQ
Gazda je napisao/la:
A i ovi Mađari ko Srbi nemaju svoje povijesne velikane, pa haj malo da vidimo šta ima kod Hrvata, inače ovaj Ikman je srpska verzija lasice, s tim što ovaj prvi svoje komplekse i opsesiju prema Hrvatima liječi preko tuđeg kurca(talijana i Mađara)


Mi ćemo svoj plan nazvati Erdödy 2030.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Jefferson Davis je napisao/la:
Je li ovdje zaista netko misli da će jedna europska zemlja napasti drugu?

Ma zabrijala je ekipa. Ovo ka u osnovnoj. 'Braleee jesi znaaa da su Rusi napravili Car bombuuu ima iljadu ultratona TNTa siiiinkooo mogu sta oce!'

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 16:23
Postovi: 3548
ikmandvaradtist je napisao/la:
Lično nastojim da držim neki nivo komunikacije i kroz sami taj čin izrazim poštovanje ovom Forumu i vama kao sagovornicima.

Od munje, groma, grada i zle godine, oslobodi nas Gospodine, od kuge, gladi, rata, trešnje i Ikmanove komunikacije, oslobodi nas Gospodine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zrinyi ( Zrinski) 2026 - Mađarski renovatio imperii
PostPostano: 13 ožu 2021, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4400
Gazda je napisao/la:
A i ovi Mađari ko Srbi nemaju svoje povijesne velikane, pa haj malo da vidimo šta ima kod Hrvata, inače ovaj Ikman je srpska verzija lasice, s tim što ovaj prvi svoje komplekse i opsesiju prema Hrvatima liječi preko tuđeg kurca(talijana i Mađara)


A eto kao nemaju, nemoj lupati.
Zrinski je bio politički Mađar i ogroman dio posjeda Zrinskih je bio u Ugarskoj.
Uglavnom, u "vanjskoj politici" prema Zapadu oni su se ponašali kao plemići Krune Sv. Stjepana i to je to. Što su i bili.
Naravno, imali su oni sigurno svijest o svome porijeklu i materinjem jeziku, ali u visokoj politici to ne drži vodu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Legionnaire i 46 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO