HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 17:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 575 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 00:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35986
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
U rimskoj religiji su bile još ravnopravnije, odatle i dolazi taj bolji status.


Zato je većina i rađe izabrala kršćanstvo nasuprot muške religije.

Inače se Mitrin kult najviše širio među vojnicima i trgovcima, nije bio obiteljska religija zato je i i izgubio.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
daramo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
U rimskoj religiji su bile još ravnopravnije, odatle i dolazi taj bolji status.


Zato je većina i rađe izabrala kršćanstvo nasuprot muške religije.

Inače se Mitrin kult najviše širio među vojnicima i trgovcima, nije bio obiteljska religija zato je i i izgubio.


Kako stvari stoje, i kršćanstvo će tako. Dobiva po ušima diljem svijeta. Jedina je civilizacija koja je potpuno prihvatila političku korektnost, jednakost žena, promidžbu prava ******** i trankensteina, sve goru rasnu podjelu na crne i bijele kršćane.

Dobro dođe vjera u spasitelja, kad tako uspiješ zabrljati sve. Realno i treba ti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Da ponovim post od jučer, jer je ostao nekomentiran...

Citat:
Evanđelje po Marku 6

1 I otišavši odande, dođe u svoj zavičaj. A doprate ga učenici. 2I kada dođe subota, poče učiti u sinagogi. I mnogi što su ga slušali preneraženi govorahu: Odakle to ovome? Kakva li mu je mudrost dana? I kakva se to silna djela događaju po njegovim rukama? 3 Nije li ovo drvodjelja, sin Marijin, i brat Jakovljev, i Josipov, i Judin, i Šimunov? I nisu li mu sestre ovdje među nama? I sablažnjavahu se o njega. 4 A Isus im govoraše: Nije prorok bez časti doli u svom zavičaju i među rodbinom i u svom domu. 5 I ne mogaše ondje učiniti ni jedno čudo, osim što ozdravi nekoliko nemoćnika stavivši ruke na njih. 6 I čudio se njihovoj nevjeri. Obilazio je selima uokolo i naučavao.

Ne govori li Krist ovdje o sebi u trećem licu kao o proroku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
buenos aires je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Zanimljvo kako je priča o posljednjoj večeri protumačena kao potreba za uvodjenjem rituala pijenja božje krvi i jedenja božjeg tijela, dapače fizičko konzumiranje je nužno za potpun ritual, ali su onda jednostavno izbacili vino iz sire upotrebe (pije ga samo svećenik) jer je skupo za razliku od onih krekera, i udar na budžet crkve. :zubati

Isus: Jedite moje tijelo
Crkva: Ok

Isus: Pijte moju krv
Crkva: Znaš li ti koliko vino košta ?

Mogla je crkva postati glavni proizvodjac jeftinog a kvalitetnog vina.


I oko toga ima bezbroj nesporazuma, zašto se pije, što to znači, trebamo li misliti da doista pijemo krvi ili je vino samo simbolična gesta i sjećanje na taj događaj...

Našao sam negdje da je KC jedno vrijeme koristila zlatne slamčice za vjernike. Ne šalim se, mogu pronaći ponovo...



Mar-kan vam je obojici dobro napisao. Citajte Bibliju i izucite jer ovakim nasumicnim bacanjem citata sa interneta necete nista postici ni nauciti. Krscanstvo zahtjeva teologiju i pamet zato i jest bolje i I zanimljivije od svih drugih dosadnih religija. Da bi se shvatilo Krista i krscanstvo mora se shvatiti zidovstvo i stari zavjet... Sta su Zidovi vjerovali o zrtvama, o krvi i sta su s njom radili… Kad to sve proucite i naucite bit ce vam jasno i sve drugo
A onda ce vam biti jasno da to nema ni veze sa mitraizmom ama bas nikakve
Manite se bezveznih balinskih bacanja citata

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 09:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
krstjanin je napisao/la:

Mar-kan vam je obojici dobro napisao. Citajte Bibliju i izucite jer ovakim nasumicnim bacanjem citata sa interneta necete nista postici ni nauciti. Krscanstvo zahtjeva teologiju i pamet zato i jest bolje i I zanimljivije od svih drugih dosadnih religija. Da bi se shvatilo Krista i krscanstvo mora se shvatiti zidovstvo i stari zavjet... Sta su Zidovi vjerovali o zrtvama, o krvi i sta su s njom radili… Kad to sve proucite i naucite bit ce vam jasno i sve drugo
A onda ce vam biti jasno da to nema ni veze sa mitraizmom ama bas nikakve
Manite se bezveznih balinskih bacanja citata


:palacgore1

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
krstjanin je napisao/la:

Da bi se shvatilo Krista i krscanstvo mora se shvatiti zidovstvo i stari zavjet... Sta su Zidovi vjerovali o zrtvama, o krvi i sta su s njom radili… Kad to sve proucite i naucite bit ce vam jasno i sve drugo


Zašto židovski teolozi nisu impresionirani kršćanskim argumentima po tom pitanju? :neznam

Oni su nesumnjivo stručni po pitanju židovstva i Starog zavjeta, ali eto iz nekog razloga ne prihvaćaju kršćanstvo i ne smatraju Isusa mesijom. Očigledno stvari nisu tako jednostavne i jednoznačne kako ih kršćanski apologeti prikazuju svojim suvjernicima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
dunno je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Da bi se shvatilo Krista i krscanstvo mora se shvatiti zidovstvo i stari zavjet... Sta su Zidovi vjerovali o zrtvama, o krvi i sta su s njom radili… Kad to sve proucite i naucite bit ce vam jasno i sve drugo


Zašto židovski teolozi nisu impresionirani kršćanskim argumentima po tom pitanju? :neznam

Oni su nesumnjivo stručni po pitanju židovstva i Starog zavjeta, ali eto iz nekog razloga ne prihvaćaju kršćanstvo i ne smatraju Isusa mesijom. Očigledno stvari nisu tako jednostavne i jednoznačne kako ih kršćanski apologeti prikazuju svojim suvjernicima.

Koji konkretno "židovski" teolozi? Tipa oni koji su dali da se ubije Krist?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
Mar-kan je napisao/la:

Koji konkretno "židovski" teolozi?


Pa evo današnji. Koliko znam židovstvo postoji i dan danas.

Iz nekog razloga im ti kršćanski argumenti nisu uvjerljivi, a itekako poznaju Stari zavjet i ovo o čemu @krstjanin govori.


Mar-kan je napisao/la:
Tipa oni koji su dali da se ubije Krist?


Oni se ne slažu da je to bio Krist, u tome i jest poanta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
dunno je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Da bi se shvatilo Krista i krscanstvo mora se shvatiti zidovstvo i stari zavjet... Sta su Zidovi vjerovali o zrtvama, o krvi i sta su s njom radili… Kad to sve proucite i naucite bit ce vam jasno i sve drugo


Zašto židovski teolozi nisu impresionirani kršćanskim argumentima po tom pitanju? :neznam

Oni su nesumnjivo stručni po pitanju židovstva i Starog zavjeta, ali eto iz nekog razloga ne prihvaćaju kršćanstvo i ne smatraju Isusa mesijom. Očigledno stvari nisu tako jednostavne i jednoznačne kako ih kršćanski apologeti prikazuju svojim suvjernicima.



U tome i jest stvar. Mozes vjerovati Kristu i onako kako opisuju Evandjelja ili ne. Krist je donio nesto sasvim drugo sto oni nisu ocekivali. Cinjenica je da se sve to uklapa u zidovsku religiju ali ne onako kako oni misle da se treba uklapati.

Druga stvar zidovi medju sobom ne znaju kako i sta treba zapravo biti Mesija. Imaju samo skup mesijanskih spisa koje jedni tumace ovako drugi onako. Osnovna mesijanska zadaca po zidovstvu je oslobodjenje Izraela i pobjeda nad neprijateljima.
E sad Krist kaze ja sam vas oslobodio od smrti i grijeha a oni se nadali (vecina) da ce ih osloboditi od tjelesnih neprijatelja.
Ono sto ih je definitivno iznenadilo i sto odbacuju a radi cega su ga ubili je njegova tvrdnja da je sin bozji tj. da je bozanskog porijekla sto je za zidove neshvatljivo.

Medjutim ja sam ovdje govorio o krscanskoj liturgiji krvi i tjelu. Sto nije nista drugo nego preslika zidovskog hrama i zrtve sad samo umjesto jaraca i ovnova Krist koji sve te zrtve ispunjuje odnosno zamjenjuje. A jedenjem odnosno pijenjem krvi dobija zivot jer za zidove je u krvi zivot i dusa=dakle krscani se pijenjem i jedenjem zrtve=Krista=krvi i tjela pobozanstvenjuju. Dok se u starom zavjetu krv iskljucivo zrtvovala bogu i bilo je zabranjeno piti Krist je upravo iz ovoga razloga daje na pice=jer se jedino tako mogu pobozanstveniti kroz njega odnosno nju. Zbog toga se i nazivaju djeca Bozija=kroz Krista, a ne vise djeca Abrahamova

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 15 ožu 2021, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
dunno je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Da bi se shvatilo Krista i krscanstvo mora se shvatiti zidovstvo i stari zavjet... Sta su Zidovi vjerovali o zrtvama, o krvi i sta su s njom radili… Kad to sve proucite i naucite bit ce vam jasno i sve drugo


Zašto židovski teolozi nisu impresionirani kršćanskim argumentima po tom pitanju? :neznam

Oni su nesumnjivo stručni po pitanju židovstva i Starog zavjeta, ali eto iz nekog razloga ne prihvaćaju kršćanstvo i ne smatraju Isusa mesijom. Očigledno stvari nisu tako jednostavne i jednoznačne kako ih kršćanski apologeti prikazuju svojim suvjernicima.


Zato što ćeš njima teže prodati mačku u džaku. To nije glup narod, da nije Židova mi bi se još drveću klanjali... I još imamo aroganciju tvrditi da su oni u krivu kad tumače vlastite svete spise.

Što se kod naših učenjaka temelji na pisanju jednog samozvanog apostola.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 06 svi 2023, 10:19 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
-------------
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???
Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –
onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------
Trojstvo objašnjeno

https://www.youtube.com/watch?v=0p0sZrn ... rhqJv8Fovs


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 07 svi 2023, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
@Zoran Štros: Koje pismene dokaze očevidaca i skupine vjernika iz prvog stoljeća imaš koji potvrđuju tvoju verziju?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 14 svi 2023, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
Bilic07 je napisao/la:
@Zoran Štros: Koje pismene dokaze očevidaca i skupine vjernika iz prvog stoljeća imaš koji potvrđuju tvoju verziju?

PRVO
nisi odgovorija na niti jedno moje pitanje
što jasno dokazuje da nešto muljaš

prvo odgovori na pitanja - stihovima
pa možemo dalje
ili
lakše ti je
priznaj da TIH laži NEMA u istinitoj Bibliji

pitanje za te
u kojoj Crkvi Organizaciji Zajednici si ti?

i
ispit savjesti -

TKO je tvoj Bog ili tvoji BOGOVI?
ime - IMENA?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 14 svi 2023, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zoran Štros je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
@Zoran Štros: Koje pismene dokaze očevidaca i skupine vjernika iz prvog stoljeća imaš koji potvrđuju tvoju verziju?

PRVO
nisi odgovorija na niti jedno moje pitanje
što jasno dokazuje da nešto muljaš

prvo odgovori na pitanja - stihovima
pa možemo dalje
ili
lakše ti je
priznaj da TIH laži NEMA u istinitoj Bibliji

pitanje za te
u kojoj Crkvi Organizaciji Zajednici si ti?

i
ispit savjesti -

TKO je tvoj Bog ili tvoji BOGOVI?
ime - IMENA?


Da shvatiš:

Postavio si tezu i 12 pitanja
Dokument/dokaz nisi ni jedan postavio, zar ti muljaš?

Ponovo pitam:
Koji dokaz iz prvog stoljeća imaš za tvoju herezu?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 14 svi 2023, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
slika

https://www.glas-koncila.hr/uz-svetkovinu-presvetoga-trojstva-covjekova-ljubav-u-nespoznatljivoj-tajni-trojstvene-ljubavi/

Citat:
UZ SVETKOVINU PRESVETOGA TROJSTVA Čovjekova ljubav u nespoznatljivoj tajni trojstvene Ljubavi


Veliki su ljudski umovi tijekom povijesti pokušavali razumski približiti to otajstvo, a velika većina u njega je samo čvrsto vjerovala, te simbolički na izvanjski način: gradeći crkve, podižući spomenike, crtajući alegorijske oblike, nazivajući po njemu trgove, naselja, biljke i dr., iskazivala mu svoju ljubav, pouzdanje i vjernost.

Otajstvo Presvetoga Trojstva središnje je otajstvo kršćanske vjere i života. To je otajstvo Boga u njemu samom. Stoga je to izvor svih drugih otajstava vjere i svjetlo koje ih obasjava. To je najtemeljniji i najbitniji nauk u ‘hijerarhiji istina’ vjere«, stoji u Katekizmu Katoličke Crkve u br. 234.

I površnim poznavateljima crkvenih prilika poznato je da je otajstvo Presvetoga Trojstva vjerski kamen temeljac svih pravoslavnih Crkava
...



Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 14 svi 2023, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
https://www.glas-koncila.hr/uz-svetkovinu-presvetoga-trojstva-covjekova-ljubav-u-nespoznatljivoj-tajni-trojstvene-ljubavi/

Uoala, vidite ovo:

Citat:
Tradicionalni habit trinitaraca, u kojem se prikazuje i svetac osnivač sv. Ivan iz Mathe, bijele je boje – simbol svjetla i time Boga Otca, a na prsima se ističe prepoznatljivi pečat crvene i plave boje. Crvena boja predstavlja krv koju je prolio Sin, a plava boja simbolizira vjetar odnosno Duha Svetoga.


E, ovo objašnjenje kolurih mi se sviđa. Naše su kolure crvena, bila i plava, i one su nami iz kršćanske tradicije, a ne iz one sotonističke masonske francuske revolucije "bratstvo, jednakost, sloboda".

Crvena - Isus
Bila - Duh Sveti
Plava - Bog Otac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 14 svi 2023, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
http://www.ivanjareka.zupa.hr/2021/05/presveto-trojstvo/

Bog nad svimen ka Otac, koji je sve stvoria po Sinu, a u svemu pribiva u Duhu Svetemu.
Bog nan se u svemu objavljije ka Trojstvo.

Objavu o Trojstvu, o jednon Bogu u zajedništvu jubavi Triju Osoba, donia nan je Isus, a dotad su proroci govorili o jednon Bogu stvoriteju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 14 svi 2023, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1253
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
-------------
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???
Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –
onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------
Trojstvo objašnjeno

https://www.youtube.com/watch?v=0p0sZrn ... rhqJv8Fovs



Pokušat ću

1. Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam! Ivan 8,58

2,3,4,5,6- Sv. Trojstvo. Valjda znaš što je pa nema potrebe da to postavljam. Vezano za stvaranje također Sv. Trojstvo- Tada reče Bog: "Načinimo čovjeka na sliku i priliku svoju! Postanak 1,26

7. Tada ga upitaše: "Tko si ti?" Isus im odgovori: "Početak, koji vam i govorim. Ivan 8,25

8. Ne znam. Trebala bih malo bolje potražiti.

9. Zato idite i učinite sebi sve narode učenicima krštavajući ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Matej 28,19

Isus im reče: "Kad bi Bog bio vas otac, vi biste ljubili mene; jer ja od Boga izađoh i dođoh. Ne dođoh sam od sebe, nego me on posla. Ivan 8,42

Ja govorim, što sam vidio u Oca svojega; i vi činite, što ste čuli od oca svojega." Ivan 8,38

10. On im reče: "Vi ste odozdo, ja sam odozgo; vi ste od ovoga svijeta, ja nijesam od ovoga svijeta.
Rekoh vam: "Umrijet ćete u grijehima svojim, jer ako ne uzvjerujete, da sam ja, umrijet ćete u grijehima svojim." Ivan 8,23 i Ivan 8,24

11. Ivan Krstitelj pojavio se je u pustinji i propovijedao je krštenje pokajanje za oproštenje grijeha.
Tada je izlazila k njemu sva zemlja Judeja i svi stanovnici Jerusalema. Oni su se dali krstiti od njega u Jordanu i pritom su ispovijedali grijehe svoje.
I propovijedao je: "Moćniji od mene ide za mnom. Ja nijesam dostojan kleknuti i odriješiti mu remena na obući.
Ja sam vas krstio vodom, on će vas krstiti Duhom Svetim Marko 1,4, Marko 1,5 Marko 1,7 Marko 1,8

12. Zato idite i učinite sebi sve narode učenicima krštavajući ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Matej 28,19


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?



Pokušat ću

1. Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam! Ivan 8,58

PITANJE JE BILO -
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?

GDJE u tvom odgovoru ima napisano
da je SIN reko - JA SAM BOG???
NIGDJŽĐE !!!

.
IVAN 8,58 –
PRIJE ABRAHAMA
=========
IVAN 8,58
Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam:
prije negoli Abraham posta, JA JESAM!
,,,,,,,,,,,,,,
ŠTO dokazuješ gornjim stihom?

Stih jasno kaže da je SIN od Boga Jedinoga Oca YHVH -
G Yehoshua - postojao prije nego li se je
Abraham rodio.

Ništa više od toga!
______
Da li TO znači da je G Yehoshua = BOG
zato što je prije postojanja Abrahama, sam postojao?
,,,,,,,,,,,,,
Sotona je postojao prije Abrahama.
Po tvojoj dogmi
SOTONA JE BOG.
Je li tako?

Anđeli su postojali prije Abrahama.
Po tvojoj dogmi
ANĐELI SU BOGOVI.
Je li tako?
------------
Izjednačuješ stvorenje sa STVORITELJEM.
Kaznu za to znaš?
--------------------------
.
YHVH ------------ JESAM
H3068 ------------H1961
היה ---------------- יהוה
yehôvâh --------- hâyâh
yeh-ho-vaw' ----- haw-yaw'

========
glagolski oblik Jesam – glagola BITI
– nema nikakove veze sa
Osobnim Imenom Jedinoga Boga Oca – YHVH.
========

Jesam je samo obični glagoski oblik glagola BITI.
Jesam govore i svi ljudi u svakodnevnom razgovoru.
Jesam nije ništa posebno.
Osim onima koji žele neistinu progurati kao istinu
Da bi dokazali svoju neistinu – da je G Yehoshua = YHVH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?



Pokušat ću

2,3,4,5,6- Sv. Trojstvo. Valjda znaš što je pa nema potrebe da to postavljam. Vezano za stvaranje također Sv. Trojstvo- Tada reče Bog: "Načinimo čovjeka na sliku i priliku svoju! Postanak 1,26


opet nikakova odgovora od tebe
nikakova dokazna stiha
samo - magla svuda magla oko tebe
----------
.
POSTANAK 1,26 – množina ???
========
Stvaranje je opisano u POSTANAK 1:1-31,
Gdje je jasno opisano KAKO Bog Jedini Jahve stvara
PO svojoj Stvaralačkoj Riječi!
-------------
A oni koji vjeruju u TTT, odmah se vezuju na;
...............
POSTANAK 1,26
I reče Bog: "NAČINIMO čovjeka na svoju sliku,
sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim
i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"
,,,,,,,,,,,,,,,
vezuju se na NAČINIMO čovjeka – da je u MNOŽINI!
------------
ALI TO - NIJE IZVRŠENA RADNJA
NEGO SAMO PRIJEDLOG!
,,,,,,,,,,,,,
Da, je, taj jedan stih je rečeno kao PRIJEDLOG u množini,
ALI JE DO TADA 25 STIHOVA U JEDNINI,
gdje se govori o ostalom stvaranju, ali to tada ti zaboravljaju.
-----------
Ali takvi izbjegavaju i da čitaju dalje;
.............
POSTANAK 1,27
Na svoju sliku STVORI BOG čovjeka,
na sliku Božju ON GA STVORI,
muško i žensko STVORI IH.
-----------
Sljedeći stih je IZVRŠENA RADNJA – U JEDNINI!
----------
Bog Otac Jahve je stvorio čovjeka – ne SIN G Jehoshua, ne SD!
U 27. stihu se ponavlja 3 x da je Jedini Bog Otac Jahve stvorio čovjeka.
On Sam Jedini Stvoritelj.
Nema množine.
Svi ostali stihovi, do 31. su – Jednina!
Nastavak je Drugi izvještaj o Stvaranju – sve u jednini!
-----------
Da pojasnim – kaže Bog Otac Jahve u množini! Znači netko je sa Njime.
Tko je to – ne znamo. Nije rečeno. Da je važno – pisalo bi.

Ono što je važno – u Bibliji piše na jako puno mjesta, da se ureže!
To je mogao biti Sin, ili Anđeli, ili neko treći. Nije važno za nas.
-----------
U Jobu, Jedini Bog Otac YHVH kaže tko je s njime – SINOVI,
a u TE sinove spadaju sva Nebeska Duhovna Bića,
angeli, kerubini, serafini, bića...

JOB 1,6
Jednoga dana dođu SINOVI BOŽJI da stanu pred Jahvu,
a među njima pristupi i SATAN.
JOB 2,1
Jednoga dana dođu opet SINOVI BOŽJI da stanu pred Jahvu,
a među njima pristupi i SATAN.

TADA je bio i SOTONA sa Bogom Ocem YHVH.
SIN G Yehoshua se NE SPOMINJE!

Ali je najvažnije da piše da je sve stvorio Jedan Jedini Stvoritelj Bog Otac YHVH,
a ne Sin Jehoshua Pomazanik – niti kao pomoćnik niti kao graditelj – NIKAKO
jer SIN NIJE STVORITELJ NIJE BOG.
----------
Tu množinu mogu predočiti – vozač vozi auto i kaže suvozaču –
Idemo! (množina) skrenuti desno.
Suvozač može biti za to ili ne,
ali će biti kako vozač napravi, ne suvozač!
----------
Donje stihove govori Yehoshua –
jasno kaže da On – Yehoshua nije ništa stvorio.
---------
MATEJ 19,4
On odgovori: "Zar niste čitali:
STVORITELJ OD POČETKA MUŠKO I ŽENSKO STVORI IH
MARKO 10,6
OD POČETKA STVORENJA MUŠKO I ŽENSKO STVORI IH.
MARKO 13,19
jer će onih dana biti tjeskoba kakve ne bi
od POČETKA STVORENJA, KOJE STVORI BOG, sve do sada, a neće je ni biti.
----------
TKO je sve sa Bogom Ocem Jedinim JAHVOM na Nebu?
=====
OTKRIVENJE 4,8
Ta su ČETIRI BIĆA - u svakoga po šest krila - sve naokolo i iznutra puna očiju. Bez predaha dan i noć govore: "Svet! Svet! Svet Gospodin, Bog Svevladar, Onaj koji bijaše i koji jest i koji dolazi!

1. KRALJEVIMA 22,19
A Mihej reče: "Zato čuj riječ Jahvinu: vidio sam Jahvu gdje sjedi na svome prijestolju, a sva mu VOJSKA NEBESKA stajaše zdesna i slijeva.

2. LJETOPISA 18,20
Tada uđe JEDAN DUH, stade pred Jahvu i reče: `Ja ću ga zavesti!` Jahve ga upita: `Kako?`
..............
Na nebu oko Boga Oca YHVH su sva nebeska duhovna bića,
angeli, kerubini, serafini,...
a kad je bilo stvaranje – bio je i Lucifer.
======

Da je Bog Otac Jahve sve SAM stvorio
BEZ POMOČI IČIJE
kaže ti stih:
...........
IZAIJA 44,24
Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe:
"Ja sam JAHVE koji sam sve stvorio,
Koji sam nebesa SAM razapeo
i učvrstio zemlju
BEZ POMOĆI IČIJE.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------

7.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?



Pokušat ću


7. Tada ga upitaše: "Tko si ti?" Isus im odgovori: "Početak, koji vam i govorim. Ivan 8,25


dal ti znaš čitati i pročitati napisano pitanje?
pogledaj ŠTO odgovaraš na postavljeno pitanje!?!??!?

.
ALFA I OMEGA
========
OTKRIVENJE 1,1
Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je BOG - koji je SINU G Yehoshui - DAO Otkrivenje?
BOG JEDINI OTAC YHVH!
Time jasno rečeno – SIN G Yehoshua - NIJE BOG,
jer postoji samo Jedan Bog – Otac YHVH!

Kroz cijelo Otkrivenje imamo DVOJICU –
Jedan je Bog Otac YHVH - Drugi je SIN G Yehoshua.

SIN G Yehoshua nije Bog – ne zna budućnost – što je i sam rekao.
Zato Jedini Bog Otac YHVH, daje SINU G Yehoshui – Otkrivenje.
Jer samo Bog Otac YHVH zna budućnost.

Dvoje ih je. Jasno su odvojeni –
Jedan je SIN G Yehoshua – koji NIJE Bog,
Drugi je Jedini Bog Otac YHVH.
----------
OTKRIVENJE 1,8
Ja sam Alfa i Omega, GOVORI GOSPODIN BOG
,,,,,,,,,,,,,,
GOSPODIN BOG OTAC YHVH GOVORI - JA SAM ALFA I OMEGA.
Ne govori SIN G Yehoshua – jasno rečeno – govori Bog Otac YHVH.

Ponovno pročitaj prvi stih Otkrivenje 1,1
--------------
A&O JE BOG OTAC YHVH
SIN G Yehoshua nije ni Bog ni A&O
-------------
.
TKO je A&O?
=======
Otkrivenje 1,8
JA SAM ALFA I OMEGA,
govori Gospodin Bog -
ONAJ KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI,
Svevladar.
----------
A TKO je OVAJ?
,,,,,,,,,,,
Otkrivenje 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir od
ONOGA KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI
i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim

a TKO je ovaj?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
OTKRIVENJE 1,5
i
od ISUSA KRISTA, Svjedoka vjernoga, Prvorođenca od mrtvih,
Vladara nad kraljevima zemaljskim. Njemu koji nas ljubi,
koji nas krvlju svojom otkupi od naših grijeha
------------------
KOJA je razlika između
ONOGA KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI,
koji je Bog A&O
i
ISUSA KRISTA
??
=======
...
ALFA I OMEGA
je Bog Jedini Otac YHVH
a NE – SIN G Yehoshua!
===========
OTKRIVENJE 21,3
I začujem jak GLAS S PRIJESTOLJA:
..............
Na Božjem prijestolju sjedi Bog Jedini Otac YHVH.
SIN G Yehoshua sjedi ZDESNA!!!
TO govori Bog Jedini Otac YHVH!
1. KRALJEVIMA 22,19
A Mihej reče: "Zato čuj riječ JAHVINU: vidio sam JAHVU gdje SJEDI NA
SVOME PRIJESTOLJU, a sva mu vojska nebeska stajaše zdesna i slijeva.
-----------------
OTKRIVENJE 21,3
"Evo Šatora BOŽJEG s ljudima!
..............
Šator je OD Boga Jedinoga Oca YHVH -
IZLAZAK 40,34
A onda oblak prekri ŠATOR SASTANKA i
slava JAHVINA ispuni Prebivalište.
-----------------
OTKRIVENJE 21,3
ON ĆE PREBIVATI S NJIMA:
..............
ON = Bog Jedini Otac YHVH!

ZAHARIJA 2,15
U onaj dan mnogi će narodi uz JAHVU prionuti i bit će narod moj,
a JA ĆU PREBIVATI USRED TEBE."
-----------------
OTKRIVENJE 21,3
ONI ĆE BITI NAROD NJEGOV,
..............
Narod Božji je samo onaj koji je od
Boga Jedinoga Oca YHVH.

IZLAZAK 5,1
... "Ovako veli JAHVE, Bog Izraelov: `Pusti NAROD MOJ
da ode i u moju čast slavi svetkovinu.`
------------------
OTKRIVENJE 21,3
a ON ĆE BITI BOG S NJIMA.
..............
ON = Bog Jedini Otac YHVH.

EZEKIEL 34,24
a JA, JAHVE, BIT ĆU NJIHOV BOG,
i moj sluga David bit će im knez.
Ja, JAHVE, rekoh!
-----------------
OTKRIVENJE 21,4
I otrt će im svaku suzu s očiju te SMRTI VIŠE NEĆE BITI,
ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu.
..............
Bog Jedini Otac YHVH NE MOŽE UMRIJETI!
SIN G Yehoshua je UMRO – NIJE BOG!
Bog Otac YHVH dao je ŽIVOT svome SINU G Yehoshui.
-----------------
OTKRIVENJE 21,5
Tada ONAJ ŠTO SJEDI NA PRIJESTOLJU reče:
..............
Na Božjem prijestolju sjedi Bog Jedini Otac YHVH.
SIN G Yehoshua sjedi ZDESNA!!!
TO govori Bog Jedini Otac YHVH!
PSALAM 103,19
JAHVE U NEBU POSTAVI PRIJESTOLJE SVOJE,
i kraljevska vlast svemir mu obuhvaća.
-----------------
OTKRIVENJE 21,5
"Evo, SVE ČINIM NOVO!" I doda:
"Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite.
..............
ČINI NOVO! – Jedini Stvoritelj svega je
Jedini Bog Otac YHVH.
SIN G Yehoshua nije ni Bog ni Stvoritelj,
nego je stvorenje stvoreno od Boga Oca YHVH.
4. Jahvina Zapovjest:
IZLAZAK 20,11
Ta i JAHVE je šest dana STVARAO
nebo, zemlju i more i sve što je u njima,
-----------------
OTKRIVENJE 21,6
I još mi reče: "Svršeno je!
JA SAM ALFA I OMEGA, Početak i Svršetak!
Ja ću žednomu dati s IZVORA VODE ŽIVOTA zabadava.
..............
Iz svih gornjih stihova jasno je da je
A&O = Bog Jedini Otac YHVH,
a NE – SIN G Yehoshua,
jer SIN nije ni Bog ni Stvoritelj.
-----------------
...
OTKRIVENJE 1,8
Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog -
Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi,
SVEVLADAR
=========
Onaj Koji je A&O
Taj je i SVEVLADAR!
Taj je i BOG Jedini!
_________
OTKRIVENJE 15,3 –
PJESMA OD Sina G Yehoshue
svome Bogu i Ocu - YHVH -
Koji je SVEVLADAR = SVEDRŽITELJ = EL ŠADAJ = SVEMOGUĆI
==========
OTKRIVENJE 15,3
Pjevaju pjesmu Mojsija, sluge Božjega, i PJESMU JAGANJČEVU:
"Velika su i čudesna djela tvoja, Gospodine, Bože, SVEVLADARU!
Pravedni su i istiniti putovi tvoji, Kralju naroda!
OTKRIVENJE 15,4
Tko da te se ne boji, Gospodine, tko da ne slavi ime tvoje!
Ti si jedini svet!
I zato svi će narodi doći i klanjati se pred tobom
jer se očitovahu pravedna djela tvoja!
-----------------
G Yehoshua je na Nebu.
ALI!

I nadalje G Yehoshua ima svoga Boga Oca YHWH.
I nadalje G Yehoshua slavi Ime Boga YHWH.
I nadalje G Yehoshua tvrdi da je JEDINO YHWH – SVET.
I nadalje G Yehoshua tvrdi da je YHWH Jedini Bog.
I nadalje G Yehoshua se klanja Jedinome Bogu YHWH.

G Yehoshua je stavljen u (skoro) istu poziciju kao i Mojsije.
-----------------
I nadalje G Yehoshua tvrdi da je Bog = OTAC = YHWH = El Šadaj (Svemogući)
Time G Yehoshua kaže da On – Yehoshua - NIJE A&O,
jer je A&O – BOG i El Šadaj – a G Yehoshua TO nije.
----------------
G Yehoshua NIJE i NEĆE nikada biti Bog.
=========
G3841
παντοκράτωρ - pantokratōr - pan-tok-rat'-ore
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
From G3956 and G2904; the all ruling, that is, God (as absolute and universal sovereign): - Almighty, Omnipotent.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Iz G3956 i G2904; sve vladajuće, to jest, Bog (kao apsolutni i univerzalni SUVEREN): SVEMOGUĆI, SVEMOĆNI.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Total occurrences: 10
...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------

9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?


Pokušat ću


9. Zato idite i učinite sebi sve narode učenicima krštavajući ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Matej 28,19


ti očito imaš oči a ne vidiš!!!!!!
NISI dala niti jedan traženi stih !!!

.
KRŠTENJE
=========
MATEJ 28,19
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode
KRSTEĆI IH U IME OCA I SINA I DUHA SVETOGA

????????

Zašto NITKO NIKAD NIJE u Bibliji TAKO krstio?
Zašto NITI jedan od apostola NIJE poslušao
NAREDBU SINA G Yehoshue,
i NIJE NIKAD NIKOGA tako krstio?

Zašto ima samo zapisa
da su apostoli krštavali u ime SINA G Yehoshue????

ZATO jer je OČITO da je TO nadodano!
_________
Stih kaže - ... U IME OCA I SINA I SD...
TU se spominje JEDNO IME,
a Biblija jasno kaže kako je kome ime.

Da je TO nadodano dokazuje i Biblijska donja istina.

SVAKA OSOBA IMA SVOJE OSOBNO IME
ne postoji ZAJEDNIČKO ime za Oca Sina SD!
========
1.

Ime Boga Oca je YHVH
,,,,,,,,,,,,,,,,,
IZLAZAK 3,15
Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:
JAHVE,
Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` TO MI JE IME DOVIJEKA,
TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..
========
2.

Ime Božjeg Sina je Yehoshua
Božjem Sinu je Bog Otac YHVH dao Ime Yehoshua
,,,,,,,,,,,,,,,,
MATEJ 1,21
Rodit će sina, a ti ćeš mu NADJENUTI IME ISUS
jer će on spasiti narod svoj od grijeha njegovih.
MATEJ 1,25
I ne upozna je dok ne rodi sina. I NADJENU MU IME ISUS.
.................
Yehoshua = OD YHVH dolazi spasenje
OD Koga?
OD SINA G Yehoshue?
NEEEEEEEEEEEEEEE!
Nego OD Boga Oca Jedinoga YHVH!
========
3.

Sveti Duh NEMA Ime jer NIJE OSOBA
nego „OSOBNOST“ Boga Oca YHVH
=========
Catholic Cardinal Joseph Ratzinger (pope Benedict XVI)

„The basic form of our (Matthew 28:19 Trinitarian)
profession of faith took shape during the course of
the second and third centuries in connection with
the ceremony od baptism.
So far as its place of
origin is concerned, the text (Matthew 28:19)
came from the city of Rome.“

Source: Ratzinger, Joseph (1968. Introduction to
Christianity, Munich, pp. 82,83.
--------------


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 16:26 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------

9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?



Pokušat ću


Isus im reče: "Kad bi Bog bio vas otac, vi biste ljubili mene; jer ja od Boga izađoh i dođoh. Ne dođoh sam od sebe, nego me on posla. Ivan 8,42

Ja govorim, što sam vidio u Oca svojega; i vi činite, što ste čuli od oca svojega." Ivan 8,38

.
SIN od Boga Jedinoga Oca YHVH -
G Yehoshua = POSLANIK
poslan od Boga Oca Jedinoga YHVH

Bog NE šalje Boga!
Bog šalje svoga SLUGU!
...................

NIJE SE BOG JEDINI OTAC YHVH UTJELOVIO
NEGO JE BOG OTAC YHVH UTJELOVIO SVOGA SINA
DO TADA NEBESKO DUHOVNO BIĆE
I POSLAO SVOGA SINA NA ZEMLJU

stihovi samo iz Ivana
od SAMOGA SINA
=========

IVAN 3,17
Ta BOG nije POSLAO SINA na svijet da sudi svijetu,
nego da se svijet spasi po njemu.
IVAN 3,34
Uistinu, ONAJ KOGA BOG POSLA Božje riječi govori
jer Bog Duha ne daje na mjeru.
IVAN 4,34
Kaže im Isus: "Jelo je moje vršiti volju ONOGA KOJI ME POSLA
i dovršiti djelo njegovo.
IVAN 5,23
da svi časte Sina kao što časte Oca. Tko ne časti Sina,
ne časti ni OCA KOJI GA POSLA.
IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje ONOMU KOJI ME POSLA, ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
IVAN 5,30
Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj pravedan jer ne tražim svoje volje, nego volju ONOGA KOJI ME POSLA.
IVAN 5,36
Ali ja imam svjedočanstvo veće od Ivanova: djela koja mi je dao izvršiti OTAC, upravo ta djela koja činim, svjedoče za mene - da me POSLAO OTAC.
IVAN 5,37
Pa i OTAC KOJI ME POSLA sam je svjedočio za mene.
Niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,
IVAN 5,38
a ni riječ njegova ne prebiva u vama jer ne vjerujete ONOMU KOJEGA ON POSLA.
IVAN 6,29
Odgovori im Isus: "Djelo je BOŽJE da vjerujete u onoga KOJEGA JE ON POSLAO.
IVAN 6,38
jer siđoh s neba ne da vršim svoju volju, nego volju ONOGA KOJI ME POSLA.
IVAN 6,39
A ovo je volja ONOGA KOJI ME POSLA: da nikoga od onih
koje mi je dao ne izgubim, nego da ih uskrisim u posljednji dan.
IVAN 6,44
Nitko ne može doći k meni ako ga ne povuče OTAC KOJI ME POSLA;
i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
IVAN 6,57
Kao što je MENE POSLAO ŽIVI OTAC i ja živim po OCU,
tako i onaj koji mene blaguje živjet će po meni.
IVAN 7,16
Nato im Isus odvrati: "Moj nauk nije moj, nego ONOGA KOJI ME POSLA.
IVAN 7,18
Tko sam od sebe govori, svoju slavu traži, a tko traži slavu
ONOGA KOJI GA POSLA, taj je istinit i nema u njemu nepravednosti.
IVAN 7,28
Nato Isus, koji je učio u Hramu, povika: "Da! Poznajete me i znate odakle sam!
A ipak ja nisam došao sam od sebe: postoji JEDAN ISTINITI KOJI ME POSLA.
NJEGA VI NE ZNATE.
IVAN 7,29
Ja ga znadem jer sam od njega i ON ME POSLAO.
IVAN 7,33
Tada Isus reče: "Još sam malo vremena s vama i odlazim
ONOMU KOJI ME POSLA.
IVAN 8,16
no ako i sudim, sud je moj istinit jer nisam sam, nego –
ja i ONAJ KOJI ME POSLA, OTAC.
IVAN 8,18
Ja svjedočim za sebe, a svjedoči za mene i ONAJ KOJI ME POSLA, OTAC.
IVAN 8,26
"Ta što da vam s početka opet zborim? Mnogo toga imam o vama zboriti i suditi; no ONAJ KOJI ME POSLA istinit je, i što sam čuo od njega, to ja zborim svijetu.
IVAN 8,29
ONAJ KOJI ME POSLA sa mnom je i ne ostavi me sama
jer ja uvijek činim što je njemu milo.
IVAN 8,42
Reče im Isus: "Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene jer sam ja od BOGA izišao i došao; nisam sam od sebe došao, nego ON ME POSLA.
IVAN 9,4
"Dok je dan, treba da radimo djela ONOGA KOJI ME POSLA.
Dolazi noć, kad nitko ne može raditi.
IVAN 10,36
kako onda vi onome KOG OTAC POSVETI I POSLA na svijet možete reći:
`Huliš!` - zbog toga što rekoh: `Sin sam Božji!`
...
..
.
........
IVAN 20,17
Kaže joj Isus:
"Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh
OCU, = BOGU YHVH -
nego idi mojoj braći i javi im:
Uzlazim OCU = BOGU YHVH -
svomu
i
OCU = BOGU YHVH -
vašemu,
BOGU = OCU YHVH -
svomu
i
BOGU = OCU YHVH -
vašemu.
_______
SIN G Yehoshua ima svoga Boga i Oca.
Bog OD SINA je i Bog OD ljudi.
Otac OD SINA je i OTAC OD ljudi.
TKO je TAJ Bog Otac OD SINA G Yehoshue i OD ljudi?
YHVH Bog Otac Jedini!
------------
Kako Bog Sin ima svoga Boga?
Bog ima Boga?
_______
I sami apostoli naučavaju da njihov Bog Jedini – OTAC – YHVH,
Koji je i Bog jedini i Otac od SINA G Yehoshue -
.....................................
2. KORINĆANIMA 1,2
Milost vam i mir od BOGA, OCA = YHVH -
našega,
i
Gospodina Isusa Krista!

2. KORINĆANIMA 1,3
Blagoslovljen Bog i Otac = YHVH -
Gospodina našega Isusa Krista,
Otac = BOG JEDINI YHVH -
milosrđa i
Bog = OTAC JEDINI YHVH -
svake utjehe!
=======
Jasno rečeno:
========
DVIJE OSOBE ! !
-------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC YHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca YHVH =
Gospodin Yehoshua
koji NIJE Bog

jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC – YHVH
=======
KOLIKO BOGOVA TI IMAŠ?

TKO je BOG i OTAC od SINA?
TKO je JEDINI BOG i OTAC od LJUDI?

Dal je Bog Otac i tvoj JEDINI Bog?
------------


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?


Pokušat ću


10. On im reče: "Vi ste odozdo, ja sam odozgo; vi ste od ovoga svijeta, ja nijesam od ovoga svijeta.
Rekoh vam: "Umrijet ćete u grijehima svojim, jer ako ne uzvjerujete, da sam ja, umrijet ćete u grijehima svojim." Ivan 8,23 i Ivan 8,24

čitaj pitanje
čitaj svoj odgovor???

ako ti nije jasno što je pitanje - a što je tvoj odgovor
idi u osnovnu školu da ti prvašići objasne!

.
IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam:
tko sluša moju riječ
i
VJERUJE ONOMU = BOGU OCU JEDINOME YHVH -
KOJI ME POSLA,
ima ŽIVOT VJEČNI i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
,,,,,,,,,,,
Treba vjerovati Onome koji je poslao SINA Gospodin Yehoshuu.
Tko je poslao SINA Gospodin Yehoshuu?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac YHVH.
Uz Boga YHVH – za spasenje je potrebno vjerovati još i u
Božjeg SINA – u Gospodina Yehoshuu – koji NIJE Bog.
--------
.
IVAN 17,3
A ovo je ŽIVOT VJEČNI:
DA UPOZNAJU TEBE, = BOGA OCA YHVH -
JEDINOGA ISTINSKOG BOGA,= OCA YHWH -
i
koga si poslao - Isusa Krista.
,,,,,,,,,,,,,,
Što sam SIN Gospodin Yehoshua kaže gore?
Da li si ti upoznao Boga Oca YHVH?
Ako nisi – nemaš vječni život!

Treba vjerovati ONOME koji je poslao SINA Gospodina Yehoshuu.
Tko je poslao SINA Gospodin Yehoshuu?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac YHVH!!!

I u još Jednoga treba vjerovati za spasenje – ali tek od NZ!
Znači treba vjerovati u Dvojicu, ali NE kao u DVA Boga!

Prva Osoba je Bog Jedini YHVH – koji je Jedini Bog!
Druga osoba je Jahvin SIN - Gospodin Yehoshua pomazanik.
SIN Yehoshua je POSLANIK poslan od Boga Jedinoga Oca YHVH.
SIN Gospodin Yehoshua nije Bog.
----------
.
IVAN 14,1
"Neka se ne uznemiruje srce vaše!
VJERUJTE U BOGA = OCA YHVH -
i
u mene vjerujte! = ČOVJEKA
,,,,,,,,,,,,,,
Što ti sam SIN Gospodin Yehoshua kaže?
Treba vjerovati u Osnovu – BOGA – Oca YHVH,
I još
U Jahvina SINA G Yehoshuu.
SIN Gospodin Yehoshua se jasno odvaja – nije Bog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 22 svi 2023, 16:30 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 157
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
-------------
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???
Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –
onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------
Trojstvo objašnjeno

https://www.youtube.com/watch?v=0p0sZrn ... rhqJv8Fovs



Pokušat ću

1. Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam! Ivan 8,58

2,3,4,5,6- Sv. Trojstvo. Valjda znaš što je pa nema potrebe da to postavljam. Vezano za stvaranje također Sv. Trojstvo- Tada reče Bog: "Načinimo čovjeka na sliku i priliku svoju! Postanak 1,26

7. Tada ga upitaše: "Tko si ti?" Isus im odgovori: "Početak, koji vam i govorim. Ivan 8,25

8. Ne znam. Trebala bih malo bolje potražiti.

9. Zato idite i učinite sebi sve narode učenicima krštavajući ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Matej 28,19

Isus im reče: "Kad bi Bog bio vas otac, vi biste ljubili mene; jer ja od Boga izađoh i dođoh. Ne dođoh sam od sebe, nego me on posla. Ivan 8,42

Ja govorim, što sam vidio u Oca svojega; i vi činite, što ste čuli od oca svojega." Ivan 8,38

10. On im reče: "Vi ste odozdo, ja sam odozgo; vi ste od ovoga svijeta, ja nijesam od ovoga svijeta.
Rekoh vam: "Umrijet ćete u grijehima svojim, jer ako ne uzvjerujete, da sam ja, umrijet ćete u grijehima svojim." Ivan 8,23 i Ivan 8,24

11. Ivan Krstitelj pojavio se je u pustinji i propovijedao je krštenje pokajanje za oproštenje grijeha.
Tada je izlazila k njemu sva zemlja Judeja i svi stanovnici Jerusalema. Oni su se dali krstiti od njega u Jordanu i pritom su ispovijedali grijehe svoje.
I propovijedao je: "Moćniji od mene ide za mnom. Ja nijesam dostojan kleknuti i odriješiti mu remena na obući.
Ja sam vas krstio vodom, on će vas krstiti Duhom Svetim Marko 1,4, Marko 1,5 Marko 1,7 Marko 1,8

12. Zato idite i učinite sebi sve narode učenicima krštavajući ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Matej 28,19

.
TKO JE TVOJ BOG ???
=======
Najteže pitanje za 99%
današnjih SAMOZVANIH Kršćana!
=======
Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------
Dokaži svoju tvrdnju
sa 2-3 istoznačna ne dvosmislena Biblijska STIHA tipa -
Ime Boga je……………

U ispravno prevedenoj Bibliji postoji zapisano
Sveto Ime Boga Jedinoga - YHVH – NA 7.000 mjesta !!!

Npr - http://biblija.biblija-govori.hr/?term= ... ra%C5%BEi#
----------
ILI
TKO SU SVE TVOJI bogovi?
=====
.
1. Božja Zapovjest –
DA LI JE POŠTUJEŠ?
=====
IZLAZAK 20,2
"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,
YHVH JE BOG Otac, A NE SIN Gospodin Yehoshua
YHVH je izveo iz Egipta, a NE SIN Gospodin Yehoshua
----------
IZLAZAK 20,3
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI SINA Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA - UZ BOGA Oca YHVH
----------
Svak onaj koji NE poštuje 10BZ,
a naročito NE poštuje 1.BZ
sigurno neće do Raja doč!
....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 575 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO