HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 ožu 2021, 20:04 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4893
Ovako ti ulete Džaferovi seksi puleni par puta i možeš motat kablove. I ti i onaj koji šalje robu preko tvoje špedicije. Mislim da će ovaj gazda odsad sam vršit inspekcije kamiona prije puta

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 ožu 2021, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hagresor je napisao/la:
BALKANSKA RUTA "Nema dana da jedan vozač kamiona iz BiH ne plati kaznu"

Vozač kamiona firme "P&L Transport" iz Žepča kažnjen je danas sa 4.500 eura na granici BiH i Hrvatske jer su u njegovom kamionu carinici iz Hrvatske pronašli grupu migranata, saznaje portal "Avaza".

Kako je za ovaj portal ispričao vlasnik kompanije Ivica Lučić, vozač je od jutros na granici, ne smije da se pomjeri od kamiona i policija ga tretira kao posljednjeg kriminalca.



- Kakva je ovo država? Migranti, lica bez dokumenata uđu u kamion i moj vozač je sada kriv i mora da plati kaznu! Otkud njemu tolike pare, mora pola kuće da proda da bi platio kaznu. Ovo nigdje na svijetu nema - kaže na početku razogovra za "Avaz" Ivica Lučić.

Kaže da su migranti u kamion najvjerovatnije ušli u Visokom. Migranti kriju lica od fotografiranja

- Neko je znao gdje transport ide. I znali su kada će kamion biti na parkingu ispred firme. Sve je ograđeno, ali to migrantima ništa ne znači. Vjerujte, da nema dana da jedan vozač kamiona iz BiH ne plati kaznu. Kako je moguće da se osobe bez ikakvih dokumenata slobodno kreću po našoj zemlji i da nama stvaraju velike probleme - pita se Lučić. ​​​​​​​​​​​​​​

Otkrio nam je da je odmah po pozivu vozača koji nije ni jeo niti pio i koji cijeli dan sjedi pored kamiona, krenuo na granicu s Hrvatskom kako bi platio kaznu i oslobodio svog uposlenika.

- Prošlog tjedna je kamion stigao u Njemačkoj. I tek gore su vidjeli da su unutra bili migranti. Jeli su, vršili veliku nuždu. U Njemačkoj nisu htjeli da prime tu robu, pa je čovjek o svom trošku morao vratiti teret nazad i plus platiti robu. Faktura je bila na 10.000 eura - kaže Lučić. ​​​​​​​



Kaže da ga je savladao bijes kada je došao i vidio migrante koji su mu napravili velike probleme.

- Pitao sam policiju jesu li to ti. Htio sam se s njima obračunati. Oni stoje sa strane, provociraju, šalju nam puse. Majko draga, šta je ovo - ogorčen je Lučić. ​​​​​​​



Pitao je, kaže policiju šta će sada biti s migrantima koje su našli u njegovom kamionu.

- Rekli su mi da će ih vratiti do Doboja. I šta sad, eto njih sutra opet u neki kamion, možda moj. Šta radi to Ministarstvo sigurnosti - pita se Lučić. ​​​​​​​



Na kraju je uputio apel nadležnima.

- Zar se i u ovim teškim vremenima mora inzistirati na zakonima, zašto nam se ne oprosti da ne plaćamo ove kazne. Koji normalan čovjek vozio migrante među kojima ima i kriminalaca
- zaključuje razgovor za naš portal Ivica Lučić.



Koja gomila dreka. Prevoze migrante i još se prave ludi, da eto nisu znali da su bili u kamionu. Da su nekao, oh, ušli potajno.
Mater vam jebem lopovsku, koga vi zajebavate! Pregledajte kamione prije polaska pa neće biti migranata.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 ožu 2021, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
EU je danas donela odluku o keširanju blizu 300 miliona evra za izgradnju i obnovu 5 migrantskih kampova na grčkim ostrvima Samos, Hios, Kos, Lesbos i Leros.
Dragi USKovci, ako Grci očekuju veći priliv migranata do sledeće zime, očekujte ga i vi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 ožu 2021, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Agathonikos je napisao/la:
EU je danas donela odluku o keširanju blizu 300 miliona evra za izgradnju i obnovu 5 migrantskih kampova na grčkim ostrvima Samos, Hios, Kos, Lesbos i Leros.
Dragi USKovci, ako Grci očekuju veći priliv migranata do sledeće zime, očekujte ga i vi.


Sto vise migranata u USK, to bolje po nas jer ce se nakaradna Bejha brze raspasti. Samo tako, zna Vucic zasto ih propusta gde treba! :palacgore1

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 ožu 2021, 21:36 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4893
Koja gomila dreka. Prevoze migrante i još se prave ludi, da eto nisu znali da su bili u kamionu. Da su nekao, oh, ušli potajno.
Mater vam jebem lopovsku, koga vi zajebavate! Pregledajte kamione prije polaska pa neće biti migranata.[/quote]


Ovo na kraju je i meni upalo u oko. A i slika skoro praznog šlepera u članku


Na kraju je uputio apel nadležnima.

- Zar se i u ovim teškim vremenima mora inzistirati na zakonima, zašto nam se ne oprosti da ne plaćamo ove kazne. Koji normalan čovjek vozio migrante među kojima ima i kriminalaca - zaključuje razgovor za naš portal Ivica Lučić.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 30 ožu 2021, 03:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nakon što je došla korona, prestalo se pričati o migrantima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 02 tra 2021, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
Hagresor je napisao/la:
BALKANSKA RUTA "Nema dana da jedan vozač kamiona iz BiH ne plati kaznu"

Vozač kamiona firme "P&L Transport" iz Žepča kažnjen je danas sa 4.500 eura na granici BiH i Hrvatske jer su u njegovom kamionu carinici iz Hrvatske pronašli grupu migranata, saznaje portal "Avaza".

Kako je za ovaj portal ispričao vlasnik kompanije Ivica Lučić, vozač je od jutros na granici, ne smije da se pomjeri od kamiona i policija ga tretira kao posljednjeg kriminalca.



- Kakva je ovo država? Migranti, lica bez dokumenata uđu u kamion i moj vozač je sada kriv i mora da plati kaznu! Otkud njemu tolike pare, mora pola kuće da proda da bi platio kaznu. Ovo nigdje na svijetu nema - kaže na početku razogovra za "Avaz" Ivica Lučić.

Kaže da su migranti u kamion najvjerovatnije ušli u Visokom. Migranti kriju lica od fotografiranja

- Neko je znao gdje transport ide. I znali su kada će kamion biti na parkingu ispred firme. Sve je ograđeno, ali to migrantima ništa ne znači. Vjerujte, da nema dana da jedan vozač kamiona iz BiH ne plati kaznu. Kako je moguće da se osobe bez ikakvih dokumenata slobodno kreću po našoj zemlji i da nama stvaraju velike probleme - pita se Lučić. ​​​​​​​​​​​​​​

Otkrio nam je da je odmah po pozivu vozača koji nije ni jeo niti pio i koji cijeli dan sjedi pored kamiona, krenuo na granicu s Hrvatskom kako bi platio kaznu i oslobodio svog uposlenika.

- Prošlog tjedna je kamion stigao u Njemačkoj. I tek gore su vidjeli da su unutra bili migranti. Jeli su, vršili veliku nuždu. U Njemačkoj nisu htjeli da prime tu robu, pa je čovjek o svom trošku morao vratiti teret nazad i plus platiti robu. Faktura je bila na 10.000 eura - kaže Lučić. ​​​​​​​



Kaže da ga je savladao bijes kada je došao i vidio migrante koji su mu napravili velike probleme.

- Pitao sam policiju jesu li to ti. Htio sam se s njima obračunati. Oni stoje sa strane, provociraju, šalju nam puse. Majko draga, šta je ovo - ogorčen je Lučić. ​​​​​​​



Pitao je, kaže policiju šta će sada biti s migrantima koje su našli u njegovom kamionu.

- Rekli su mi da će ih vratiti do Doboja. I šta sad, eto njih sutra opet u neki kamion, možda moj. Šta radi to Ministarstvo sigurnosti - pita se Lučić. ​​​​​​​



Na kraju je uputio apel nadležnima.

- Zar se i u ovim teškim vremenima mora inzistirati na zakonima, zašto nam se ne oprosti da ne plaćamo ove kazne. Koji normalan čovjek vozio migrante među kojima ima i kriminalaca
- zaključuje razgovor za naš portal Ivica Lučić.



Koja gomila dreka. Prevoze migrante i još se prave ludi, da eto nisu znali da su bili u kamionu. Da su nekao, oh, ušli potajno.
Mater vam jebem lopovsku, koga vi zajebavate! Pregledajte kamione prije polaska pa neće biti migranata.


Lažu normalno. Ako ne žele kazne nek parkiraju malo ispred graničnog prijelaza i pregledaju svoj tovar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 05 tra 2021, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čiji allah je jači ?

Citat:
Osmogodišnji dječak iz Iraka teško ranjen u obračunu migranata u Velikoj Kladuši

Ispred tržnog centra u Velikoj Kladuši u 18:20 sati došlo je do pucnjave u kojoj je teško ranjen osmogodišnji dječak iz Iraka.
Kako saznajemo, pucnjava je uslijedila nakon sukoba između dvije grupe migranata


Neće ovo dugo na Facebook ostati.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 05 tra 2021, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Erdogan im šalje još ovakvih u velikim hordama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 05 tra 2021, 10:50 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
BBC je napisao/la:
Erdogan im šalje još ovakvih u velikim hordama.

Zamisli, naoruzat ih preko tajnih sluzbi. Podijelit 1000 kalasa, onako radi reda... :laugh

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 05 tra 2021, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Postoji li odluka da se ovi rasporeduju i po nasim kantonima i sprovodi li se to u praksi?

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 05 tra 2021, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Old Fridolin je napisao/la:
Postoji li odluka da se ovi rasporeduju i po nasim kantonima i sprovodi li se to u praksi?

Pa pokušali su.Nije da nisu.
Jesi ti bre, lud?
:D

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 05 tra 2021, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
elit star je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Postoji li odluka da se ovi rasporeduju i po nasim kantonima i sprovodi li se to u praksi?

Pa pokušali su.Nije da nisu.
Jesi ti bre, lud?
:D

Pa nisam sasvim. Zapravo mi je uvijek drago da neko potvrdi da se jos uvijek uspjesno opiremo.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 06 tra 2021, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zahtijevam od svih muslimana koji su vrijeđali Šveđane i Nijemce da su "rasisti" i "fašisti" da odu u džamiju i pomole se za njihovo blagostanje da se iskupe za svoje zablude.
Ovo u USK nije ni 1% od onoga što Šveđani proživljavaju.

Citat:
Detalji obračuna migranata u Velikoj Kladuši: Dvojica Afganistanaca koji su izbodeni nožem zadobili teže povrede

Lakše povrede zadobio Marokanac koji je pronađen u ulici Đure Pucara Starog

Novi obračun migranata desio se sinoć u Velikoj Kladuši. Građani su oko 21 sata prijavili policiji da u ulici Đure Pucara Starog jedan migrant ima povrede nanesene hladnim oružjem, te su na lice mjesta odmah upućeni patrola policije i radnici Doma Zdravlja Velika Kladuša, kazao je za "Avaz" Ale Šiljdedić, portparol MUP-a Unsko-Sanskog Kantona.

Na putu pokupili još dvojicu
Na licu mjesta zatekli su migranta iz Maroka koji je imao povrede nanesene nožem.

- Kada je vožen prema Domu zdravlja da mu se ukaže pomoć, Hitna pomoć je na putu u ulici Milana Pilipovića pronašla još dva lica koja su također imala povrede nanesene nožem, te je povezla i njih dvojicu. Radi se o dvojici Afganistanca- kazao je Šiljdedić.

Dodao je da je kasnije je utvrđenio da je Markonac zbog kojeg je policija izašla na lice mjesta imao lekše povrede i nakon ukazane pomoći nije zadržan, dok su dvojica Afganistanaca zadobili teške tjelesne povrede i upućeni su u Kantonalnu bolnicu Bihać. Nisu životno ugroženi ali se radi o teškim tjelesnim povredema.

Sukobile se dvije grupe migranata
- Rađen je uviđaj sinoć i jutros i prema onome što smo utvrdili, radilo se o sukobu dvije grupe migranata. Tragamo za vinovnicima, nemamo ni predmet kojim je izvršeno krivično djelo, ali nastojimo da dobijemo informacije od povrijeđenih. Čim prije budemo mogli uzećemo izjave od njih, a onda nastaviti dalju istragu oko utvrđivanja svoh okolnosti ovog događaja- rekao je Šiljdedić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 07 tra 2021, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Guardian sa novom pričom nadmašio sam sebe.

Mada, njihovi su novinari žešći skribomani i svakodnevno pišu gomilu stvari sa svih strana svijeta, tako da ovdje nije pozornost na hrvatskoj granici kao što se čini.

Već je palo sa naslovnice.

Citat:
Croatian border police accused of sexually assaulting Afghan migrant

Asylum seeker says she was threatened at knifepoint in latest in string of reports of violent pushbacks on Bosnia–Croatia border

A woman from Afghanistan was allegedly sexually abused, held at knifepoint and forced to strip naked by a Croatian border police officer, during a search of a group of migrants on the border with Bosnia.

The European commission described it as a “serious alleged criminal action’’ and urged the Croatian authorities “to thoroughly investigate all allegations, and follow up with relevant actions”.

According to a dossier from the Danish Refugee Council (DRC), the incident occurred on the night of 15 February, in Croatian territory, a few kilometres from the Bosnian city of Velika Kladuša.

In the report, seen by the Guardian, the woman said she tried to cross the border with a group of four others, including two children, but they were stopped by an officer who allegedly pointed a rifle at them. The Afghans asked for asylum. However, according to the witnesses, one of the officers tore the papers apart and laughed.

“He insulted us, slapped the elderly man who was with us and the children, and told us to empty our pockets and show them our bags,” said the woman. “Then he took me aside and started to search me,” she said. “I insisted that he should not be touching me. He asked me why. I told him because I am a woman and a Muslim and it’s haram. The officer slapped me over the head and told me: ‘If you are Muslim, why did you come to Croatia, why didn’t you stay in Bosnia with Muslims?’”

The officer allegedly removed the woman’s headscarf and jacket.

“After he removed my jacket, he started to touch my breasts, and I started to cry,” said the woman. “I gave the police officer 50 euros that I had in my pocket, hoping that he would stop touching me. The officer ordered me to remove all my shirts and I refused. He continued to touch me on my breasts and behind, and I cried a lot. The officer told me to stop crying while gesticulating that he would strangle me if I continued. I was scared but I stopped crying.”

An officer again asked the woman to strip naked.

“I objected and I was slapped hard in the face and told: ‘strip naked,’” she said. “I had six T-shirts and three pairs of pants on me. I removed all but one shirt and trousers and I covered myself with a blanket. An officer approached me and started to touch me over the blanket. He felt my clothes and slapped me, saying I needed to remove everything, even underwear. The officer started to search and touch me, while I was naked. He then asked me if I loved him. He told me: ‘I love you, do you love me? Do you want me to take you somewhere to be with me?’.

“I was scared and in tears. He asked to take me to the forest and asked me if I understood what he meant. I gestured to him that I didn’t understand. I did. The officer then grabbed my shoulder and pushed me in the direction of another officer. They both had flashlights on the forehead and I couldn’t see well. The officer that had touched me pulled out a knife and put it on my throat. He told me that, if I ever said anything to anyone, he would kill me, and, if I ever came back to Croatia, I would meet my end, in the forest, under him.”

The officer allegedly hit the woman again and the other members of the group on their faces, heads and legs. Then the officers reportedly ordered them to walk to Bosnia.
...

In response, the Croatian interior ministry said the police would investigate the allegations but that in preliminary checks there was no recorded dealings with “females from the population of illegal migrants” on the day in question.

It added: “With their humane acts of saving the lives of hundreds of migrants by pulling them out of minefields, ravines, rescuing them from drowning, carrying them for miles through snowstorms, the Croatian police showed, not only an organised and professional approach in the protection of the state border of the Republic of Croatia and the external border of the EU, but, above all, dedication and humanity.

“The persistent portrayal of the Croatian police as a brutal and inhumane group prone to robberies and abuse of illegal migrants has now become commonplace without a single [piece of] evidence.

“In order to achieve their objective, migrants are ready to use all means and even consciously risk their lives and the lives of their family members, knowing that the Croatian police will save them when they find themselves in such danger. In addition, if the Croatian police prevent them from illegally entering, they are ready to falsely accuse those same police of abuse and denying access to the system of international protection.

“After being hurt by accident, or in mutual physical conflicts, migrants always say that it was the police of the country they wish to enter that beat them.”

https://www.theguardian.com/global-deve ... an-migrant


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 07 tra 2021, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ožu 2021, 21:37
Postovi: 741
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Guardian sa novom pričom nadmašio sam sebe.

Mada, njihovi su novinari žešći skribomani i svakodnevno pišu gomilu stvari sa svih strana svijeta, tako da ovdje nije pozornost na hrvatskoj granici kao što se čini.

Već je palo sa naslovnice.

Citat:
Croatian border police accused of sexually assaulting Afghan migrant

Asylum seeker says she was threatened at knifepoint in latest in string of reports of violent pushbacks on Bosnia–Croatia border

A woman from Afghanistan was allegedly sexually abused, held at knifepoint and forced to strip naked by a Croatian border police officer, during a search of a group of migrants on the border with Bosnia.

The European commission described it as a “serious alleged criminal action’’ and urged the Croatian authorities “to thoroughly investigate all allegations, and follow up with relevant actions”.

According to a dossier from the Danish Refugee Council (DRC), the incident occurred on the night of 15 February, in Croatian territory, a few kilometres from the Bosnian city of Velika Kladuša.

In the report, seen by the Guardian, the woman said she tried to cross the border with a group of four others, including two children, but they were stopped by an officer who allegedly pointed a rifle at them. The Afghans asked for asylum. However, according to the witnesses, one of the officers tore the papers apart and laughed.

“He insulted us, slapped the elderly man who was with us and the children, and told us to empty our pockets and show them our bags,” said the woman. “Then he took me aside and started to search me,” she said. “I insisted that he should not be touching me. He asked me why. I told him because I am a woman and a Muslim and it’s haram. The officer slapped me over the head and told me: ‘If you are Muslim, why did you come to Croatia, why didn’t you stay in Bosnia with Muslims?’”

The officer allegedly removed the woman’s headscarf and jacket.

“After he removed my jacket, he started to touch my breasts, and I started to cry,” said the woman. “I gave the police officer 50 euros that I had in my pocket, hoping that he would stop touching me. The officer ordered me to remove all my shirts and I refused. He continued to touch me on my breasts and behind, and I cried a lot. The officer told me to stop crying while gesticulating that he would strangle me if I continued. I was scared but I stopped crying.”

An officer again asked the woman to strip naked.

“I objected and I was slapped hard in the face and told: ‘strip naked,’” she said. “I had six T-shirts and three pairs of pants on me. I removed all but one shirt and trousers and I covered myself with a blanket. An officer approached me and started to touch me over the blanket. He felt my clothes and slapped me, saying I needed to remove everything, even underwear. The officer started to search and touch me, while I was naked. He then asked me if I loved him. He told me: ‘I love you, do you love me? Do you want me to take you somewhere to be with me?’.

“I was scared and in tears. He asked to take me to the forest and asked me if I understood what he meant. I gestured to him that I didn’t understand. I did. The officer then grabbed my shoulder and pushed me in the direction of another officer. They both had flashlights on the forehead and I couldn’t see well. The officer that had touched me pulled out a knife and put it on my throat. He told me that, if I ever said anything to anyone, he would kill me, and, if I ever came back to Croatia, I would meet my end, in the forest, under him.”

The officer allegedly hit the woman again and the other members of the group on their faces, heads and legs. Then the officers reportedly ordered them to walk to Bosnia.
...

In response, the Croatian interior ministry said the police would investigate the allegations but that in preliminary checks there was no recorded dealings with “females from the population of illegal migrants” on the day in question.

It added: “With their humane acts of saving the lives of hundreds of migrants by pulling them out of minefields, ravines, rescuing them from drowning, carrying them for miles through snowstorms, the Croatian police showed, not only an organised and professional approach in the protection of the state border of the Republic of Croatia and the external border of the EU, but, above all, dedication and humanity.

“The persistent portrayal of the Croatian police as a brutal and inhumane group prone to robberies and abuse of illegal migrants has now become commonplace without a single [piece of] evidence.

“In order to achieve their objective, migrants are ready to use all means and even consciously risk their lives and the lives of their family members, knowing that the Croatian police will save them when they find themselves in such danger. In addition, if the Croatian police prevent them from illegally entering, they are ready to falsely accuse those same police of abuse and denying access to the system of international protection.

“After being hurt by accident, or in mutual physical conflicts, migrants always say that it was the police of the country they wish to enter that beat them.”

https://www.theguardian.com/global-deve ... an-migrant

Gurdian često izađe sa plaćenim člancima u svrhu blaćenja Hrvatske...
Pogodite tko plaća...

Austrijski Standard, Guardian,...ima ih još...

_________________
"Trgovac ti laže sa smijehom, žena laže suze prosipljući, a niko krupno ka Turčin ne laže."
Petar Petrović Njegoš


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 08 tra 2021, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To kao onaj koji "je izgubio kćerku" u Hrvatskoj, pa dobio azil u Italiji a nikad nije imao djecu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 08 tra 2021, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Vezano za priču oko tzv. pushbacks. Što vrijedi za Egejsko more,
vrijedi i za kopno.

Citat:
U pravnom smislu, situacija ni u kojem slučaju nije tako jasna kao što sugerira općenito određivanje odbijanja, kao što to "ilegalno" sugerira. U uredbi EU-a koju su 2014. godine dogovorili Europski parlament i Vijeće ministara crno-bijelo stoji da brodovi moraju promijeniti kurs ako je potrebno ako se potvrdi sumnja da se njima koristi za „krijumčarenje migranata“. To je obično slučaj na Egejskom moru. Pravni pomaci nisu izum izvršnog direktora, već se temelje na UN-ovoj konvenciji iz 2000. godine koja poziva države da poduzimaju dosljedne mjere protiv krijumčara ljudi. Imajući to na umu, ugovori EU također žele „pojačati borbu protiv“ ilegalnog ulaska. Frontex je stvoren za postizanje ovih ciljeva.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 08 tra 2021, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Muslimani razvili veliki biznis s migrantima! Oko 500 zaposlenih živi od međunarodnih
organizacija
.

Citat:
LJUBICA MILJANOVIC poslanica Predstavničkog/Zastupničkog doma Parlamentarne
skupštine Bosne i Hercegovine, u skladu sa članom 166. i članom 170. Poslovnika
Predstavničkog doma Parlamentame skupštine BiH uputila je Vijeću ministara BiH, odnosno
ministru siguvosti BiH, poslaniiko pitanje, koje glasi:

"Interesuje me da li postoji evidencija, odnosno registar međunarodnih organizacija,
koje djeluju na zbrinjavanju migranata? Da li posjedujete podatke o broju zaposlenih,
njihovom radno-pravnom statusu, profesionalnoj strukturi i porjeklu ljudi, koji su
angažovani za rad sa migrantima?"


Odgovor:

U skladu sa dostavljenim podacima navedenih organizacija, Međunarodna organizacija za
migracije (IOM)
ima 423 uposlenika, od dega je 421 državljanin Bosne i Hercegovine i dva
strana državljana. Raspodjela uposlenika IOM-a prema prebivalištu je sljedeća: Bihać, - 220
uposlenika, Sarajevo - 128
, Istočno Sarajevo 20, Velika Kladuša 12, Cazin i Mostar - po
7,Drvar - 5,Tuzla - 4, Bjeljina i Bosanska Krupa - po 3,Breza i Prozor - po 2, dok je 8
uposlenika pojedinadno rasporedeno u sljedećim prebivalištima: Banja Luka, Bosanska
Otoka, Bužim, Donji Vakuf, Livno, Srebrenik, Trebinje i Zenica. Pored toga, na osnovu
ugovora sa IOM-om u Službi za poslove sa strancima angažovane su 34 osobe.

Populacijski fond Ujedinjenih Nacija (I-INFPA) ima 27 uposlenika od kojih je 26 državljana
Bosne i Hercegovine,
a jedan stranac.

Dansko vijeće za izbjeglice u Bosni i Hercegovini (DRC) ima 78 uposlenika i svi su
državljani Bosne i Hercegovine
.

http://static.parlament.ba/doc/139744_1 ... %20BiH.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 09 tra 2021, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Ma kako da ne, hrvatski policajci jedva cekaju da pipkaju te beskucnice koje se provlace bez da se operu, po svakakvim prljavim lokacijama i koje se ne urede nikako.

Koja je ovo glupa prica, bez dokaza. Ogavni ljevicarski guardian.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 17 tra 2021, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Aj super. U Švedskoj dobiju ovoliko kad ubiju 3 osobe.

Citat:
Migrant osuđen na godinu i po zatvora zbog razbojništva nad Zeničankom
Osuđen Marokanac Ramiriz Kamal Slavi zbog napada na G. S.

Kantonalni sud u Zenici, postupajući po optužnici Kantonalnog tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona, donio je osuđujuću, prvostepenu i nepravosnažnu presudu protiv migranta iz Maroka Ramiriza Kamala Slavija, zbog krivičnog djela razbojništva.

Marokancu je izrečena kazna zatvora u od godinu i šest mjeseci.

Oštećena žena G. S. nad kojom je izvršeno razbojništvo upućena je sa imovinsko-pravnim zahtjevom na parnični postupak.

Podsjećamo, optužnicom se navedeno lice tereti da je s ciljem pribavljanja protivpravne imovinske koristi, upotrebom opasnog oruđa, oduzeo tuđu pokretninu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 18 tra 2021, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bakir se o ovome možda jednom javio i opet napao Srbe. Tako bi ih "branio" u ratu.

Citat:
Stanari u Bihaću nalaze migrante i na svojim balkonima

VIJESTI
tra 18, 2021
Foto: Nezavisne.com

Iako su pripadnici policije USŽ u proteklom periodu u nekoliko navrata obavljali prisilno iseljavanje migranata iz Doma umirovljenika, oni bi se uvijek ponovno vraćali.

Stanari zgrada u Bihaću, koji žive u neposrednoj blizini nedovršenog objekta Doma umirovljenika u tom gradu, izrazili su okupljanjem u subotu svoje nezadovoljstvo zbog problema s velikim brojem migranata koji već godinama borave u toj građevini, pišu Nezavisne.com.

Kažu kako su u svakodnevnom strahu za osobnu sigurnost te da često svjedoče fizičkim obračunima migranata, a učestale su krađe i provale u njihovu imovinu.

"Ovo je već postalo neizdrživo jer mi kroz svoje prozore promatramo kako netko vrši nuždu ili radi neke druge neprilične stvari. Od buke, dobacivanja i galame se ne može živjeti, svakodnevno bacaju i nagomilavaju smeće, pale vatre i naročito je neizdrživo u ljetnom periodu kada se svuda širi nesnosan smrad", kaže Zlatan Elezović, jedan od stanara.

Također, kako ističu građani, migranti obilaze stanove u zgradama i okolne kuće te provjeravaju boravi li netko u njima.

"Čovjek je četiri puta izbacivao migrante sa svoga balkona i na kraju je bio primoran zazidati ga. Bezbroj puta smo upozoravali nadležne institucije, ali uzalud. Sada ih preko tri stotine boravi u Domu umirovljenika", kaže Elezović.

Iako su pripadnici policije USŽ u proteklom periodu u nekoliko navrata obavljali prisilno iseljavanje migranata iz Doma umirovljenika, oni bi se uvijek ponovno vraćali.
Ova zgrada je, uz još nekoliko napuštenih i devastiranih objekata u Bihaću, u posljednje četiri godine postala privremeni dom za migrante koji pokušavaju dokopati se Hrvatske.

U policiji kažu kako je u ovome trenutku najveći problem njihov smještaj, s obzirom na to da su kapaciteti svih prihvatnih centara u kojima oni borave prebukirani.
Trenutno u tim centrima boravi oko 2500 migranata, a procjene su da ih isto toliko u ovome trenutku nema riješeno pitanje smještaja.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 tra 2021, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
"Bojimo se izići iz kuće da nas ne pokradu, susjedu su pretukli"

tra 23, 2021

Sve su bliže topliji dani, a samim tim i priljev migranata u BiH bit će veći. Najviše tereta migrantske krize preuzima USŽ, ali problema je sve više i u drugim županijama.

U naselju Bistarac u Lukavcu učestale su provale u obiteljske kuće, zbog čega mještani žive u strahu. Sumnjaju da su na meti migranata i traže zaštitu policije. Ljubica Lukanović je nedavno, nakon povratka od djece iz Njemačke, zatekla potpuno devastiranu kuću. Živi sama i u strahu. Kaže da provalnicima više nije bitno živi li u kući netko ili ne.

- Cijeli sam dan zaključana kao životinja. I zvono su mi iščupali. Kad netko pozvoni, uvijek pitam tko je. Cure mi sada znaju doći na prozor i kažu: “Strina, mi smo”. Najgore je u pet, šest sati. Pogotovo kada mi nema Ante. Sebi unesem ugljen i drva i više ne izlazim van - kazala je Lukanović za BHRT.

Finki Dragić provalnici su dva puta provjeravali je li kuća prazna. Susjedna kuća je zapaljena i sve je iz nje izneseno. Kaže da su noći najgore, a nedavno je jedna susjeda pretučena. Mještani tvrde kako su u proteklih mjesec dana pedeset puta bili na meti provalnika.

- Nama građanima zabranjeno je šetati od 21 sat, a ovdje oni rade što hoće i kako hoće. Tko ne bi bio zabrinut? Svatko bi bio. Nema veze koje su godine, ali mi pogotovo. Nas pola Bistarca nema, ljudi su pomrli, djeca su vani, kuće su prazne - istaknula je Dragić. - Vjerujete li vi da ljudi ovdje u Bistarcu više ne smiju ići od kuće? Boje se izići na sat-dva jer, kad se vrate, isto netko dežura i napravi se što se napravi - rekao je Anto Tunjić. Mještani su pomoć tražili od policije. Da je broj krađa i provala povećan, potvrđuju i u MUP-u Tuzlanske županije.

Sve više kaznenih djela

U BiH su 4682 migranta koja su prijavljena u prihvatnim centrima. Međutim, gotovo još toliko ih tumara ulicama i boravi u napuštenim objektima. Nakon što su građani prijavili da je u posljednjih 20 dana sve više migranata na mostu u blizini trgovačkog centra Otoka u Sarajevu, gdje na štandovima prodaju raznu robu, na lice mjesta izašla je inspekcija Županijske uprave za inspekcijske poslove SŽ-a i uz podršku pripadnika MUP-a SŽ-a uklonila migrante s ove lokacije.

- Prodavali su sve i svašta, od kozmetike pa do električnih uređaja, neotpakiranih. Ne znam otkud im to - kazao je jedan trgovac. Migranti ne prezaju ni od napada i pljački građana BiH. Županijski sud u Zenici, postupajući po optužnici Županijskog tužiteljstva ZDŽ-a, donio je osuđujuću, prvostupanjsku i nepravomoćnu presudu protiv migranta iz Maroka Ramiriza Kamala Slavija zbog kaznenog djela razbojstva. Marokancu je izrečena kazna zatvora od godinu i šest mjeseci zbog pljačke Zeničanke i napada na nju. Obitelj Jasmina Berovića, koga su ubili migranti u Sarajevu, još uvijek čeka pravdu.

U pucnjavi kojoj je prethodio sukob dviju skupina migranata početkom ovog mjeseca kod migrantskog kampa Miral u Velikoj Kladuši ranjen je dječak (8) iz Iraka. U mjestu Begov Han kod Žepča sredinom ovog mjeseca došlo je do tučnjave migranata, tom prilikom ozlijeđene su tri osobe. Krajnje je vrijeme da se nešto poduzme jer su građani Bosne i Hercegovine očigledno postali taoci bahatih stranaca u vlastitoj zemlji.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 tra 2021, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Dogovorio sam se poslijepodne da s jednim prijateljem odem na piće. Prije nego što krenuh on me zove telefonom i kaže mi da ne može doći jer su mu migranti provalili u kuću i devastirali je, ložili vatru na parketu itd.
Znači riječ je o novoj kući u okolici Čapljine u koju je on trebao useliti uskoro i zato nije bilo nikoga u njoj.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 tra 2021, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Tomba17 i 300 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO