HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 lis 2024, 21:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2625 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 105  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
aleksije radicevic je napisao/la:
Oce li Kina podviti rep?

Nemoj i ti tu moronsku terminologiju. Kina može da podvije rep samo zbog sebe i svojih interesa. Ne može da podvije rep zbog nas. Nas može samo da proda, ako im Ameri ponude nešto korisnije nego da nas podržavaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
weasel je napisao/la:
Nego "braćo" Srbi ako ne pomaže Kina i drugovi, probajte se prešaltat na Indiju i nesvrstane, možda oni vrate Kosmet? :neznam



Neće oni vraćati Kosmet nego mi.

Sve što treba je da nas niko ne zaustavlja.

A tvoja Hamerika neće nikoga zaustavljati kad padne na treće mesto... :palacgore1

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Grobar je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Seso i kompanijo, pa izgubismo se u merenju Kinine i Americine duzine one stvari...

Kina verovatno nije svemoguca kao sto misli Jussi. Za nas je bitno koliko Kina zeli i moze da pomogne nama, i sta u slucaju ako Amerikanci ne odobravaju tu pomoc. Oce li Kina podviti rep?
Mozete li takvu neku sliku da kompletirate?



Za nas je bitno da Amerika više ne zavrće ruke nama pre svega.

A kao buduća treća ekonomija sveta, to sigurno neće moći.
Već sada je u defanzivi.
Ne mogu da nateraju Vučića da im isporuči Vjericu Radetu.. :)


Da je Amerika na našoj strani, koga bi bolelo dupe i za Kinu i Rilusiju.


Ovde su naši interesi najbitniji.
A naš interes je da Amerika ekonomski kihne i padne na treće mesto.


A to se i dešava.

.


Ko je na drugom mestu po ekonomskoj moci? EU?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Ostaće većina Evrope i Amerike. Ostaće 0 od Kine. Jednostavno stvar brojki.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Oce li Kina podviti rep?

Nemoj i ti tu moronsku terminologiju. Kina može da podvije rep samo zbog sebe i svojih interesa. Ne može da podvije rep zbog nas. Nas može samo da proda, ako im Ameri ponude nešto korisnije nego da nas podržavaju.



Pa mi smo Kineski interes.

Kina ubedljivo najviše u Evropi ulaže u Srbiju.
Mi smo Kineska odskočna daska ka daljoj penetraciji u fufici Evropi.


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Što mene briga za Kosovo, to je vaš problem, samo mi je smiješno kako se ponašate kao Bošnje, dat će hincko i Biden Gradžansku, tako vi s Kinezima.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
aleksije radicevic je napisao/la:
Grobar je napisao/la:


Za nas je bitno da Amerika više ne zavrće ruke nama pre svega.

A kao buduća treća ekonomija sveta, to sigurno neće moći.
Već sada je u defanzivi.
Ne mogu da nateraju Vučića da im isporuči Vjericu Radetu.. :)


Da je Amerika na našoj strani, koga bi bolelo dupe i za Kinu i Rilusiju.


Ovde su naši interesi najbitniji.
A naš interes je da Amerika ekonomski kihne i padne na treće mesto.


A to se i dešava.

.


Ko je na drugom mestu po ekonomskoj moci? EU?

Mislim fa je EU čak na drugom, ali se ne računa jer nije država. Ima veći ukupan GDP od USA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Oce li Kina podviti rep?

Nemoj i ti tu moronsku terminologiju. Kina može da podvije rep samo zbog sebe i svojih interesa. Ne može da podvije rep zbog nas. Nas može samo da proda, ako im Ameri ponude nešto korisnije nego da nas podržavaju.


Pa sta je realno da se desi, s obzirom na svetsku konstelaciju moci, ekonomske i svake druge? Da se mozemo oslanjati na Kinu ili ne mozemo? Ili bolje, do koje mere mozemo?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ostaće većina Evrope i Amerike. Ostaće 0 od Kine. Jednostavno stvar brojki.



Ne neće.
Ostaće cela Kina malo ogrebana, a od Amerike i Z.Evrope baš ništa.


Stvar nauke.


Jelouston. :zivili


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 13:17
Postovi: 766
Vezano uz broj kineskih nuklearnih bojevih glava službena brojka je 300, međutim zapadnjačke konzervativne procjene govore o 500-700 komada, i to one koje su prema vlastitoj konstataciji podcjenjivale brzinu rasta kineske vojske za nekih 30%, pa ako i to eskontiramo u brojke, što oni nisu napravili, dobijamo brojke koje možda idu i do blizu 1000 bojevih glava.

Inače, ima u Pentagonovom izvješću od prije par dana zanimljiva konstatacija da Kina može ravnopravno sudjelovati u svim regionalnim scenarijima nuklearnog sukoba i većini interkontinentalnih, uz očekivanje da će i taj gap kroz par godina biti prevladan. Detalje naravno ne navode, ali možemo pretpostaviti da Kina nije spremna na najekstremnije scenarije gdje recimo ne uspijevaju izazvati uništenje i SADa i Rusije istovremeno, u okolnostima kada se ovi aktivno brane i svojim nuklearnim kapacitetima napadaju njihove poligone za lansiranje. Kina vjerojatno u takvom sukobu više ne bi postojala, dok Rusija i SAD bi, osim u slučaju da međusobno zarate.

Također možemo govoriti o vjerojatnosti ograničenog nuklearnog sukoba, ekvivalent primjeni bojnih otrova u Prvom svjetskom, ali otom potom. Treći svjetski, kad bi sada izbio, uz postojeće tehnologije i stupanj razvoja, po mom misljenju bi bio ograničeno nuklearni uz cestu regionalnu upotrebu sa taktickim horizontom. Do strateške all out razmjene teško da bi došlo jer se nijedna sila ne bi našla u takvoj očajničkoj situaciji niti bi jedna drugu uopće pokušavale stjerati u kut. Većina bombi, ako ne i sve, bi ionako lupala po proxijima. Sve drugo je prerizično.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nemoj i ti tu moronsku terminologiju. Kina može da podvije rep samo zbog sebe i svojih interesa. Ne može da podvije rep zbog nas. Nas može samo da proda, ako im Ameri ponude nešto korisnije nego da nas podržavaju.


Pa sta je realno da se desi, s obzirom na svetsku konstelaciju moci, ekonomske i svake druge? Da se mozemo oslanjati na Kinu ili ne mozemo? Ili bolje, do koje mere mozemo?




Realno je samo da se desi da Kina bude prva ekonomija sveta, Indija druga, a Amerika i njene nuklearne glave tek treća. :palacgore1


Sve ostalo je plod tripova u zadimljenoj sobi... :D


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Grobar je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nemoj i ti tu moronsku terminologiju. Kina može da podvije rep samo zbog sebe i svojih interesa. Ne može da podvije rep zbog nas. Nas može samo da proda, ako im Ameri ponude nešto korisnije nego da nas podržavaju.



Pa mi smo Kineski interes.

Kina ubedljivo najviše u Evropi ulaže u Srbiju.
Mi smo Kineska odskočna daska ka daljoj penetraciji u fufici Evropi.


.

I šah mat. Amerika je tu potpuno nemoćna i ne može da ponudi Kini ništa primamljivije...

Sa kojim ja moronima pričam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Šta da im ponudi?

Sebe kao odskočnu dasku? :laugh

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nemoj i ti tu moronsku terminologiju. Kina može da podvije rep samo zbog sebe i svojih interesa. Ne može da podvije rep zbog nas. Nas može samo da proda, ako im Ameri ponude nešto korisnije nego da nas podržavaju.

Dok oni nas podržavaju, treba da održavamo što je moguće bolje odnose sa njima. To je valjda logično.
Pa sta je realno da se desi, s obzirom na svetsku konstelaciju moci, ekonomske i svake druge? Da se mozemo oslanjati na Kinu ili ne mozemo? Ili bolje, do koje mere mozemo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Grobar je napisao/la:
Šta da im ponudi?

Sebe kao odskočnu dasku? :laugh

Naravno da ne. Ali može da zamoli svoje prijatelje iz Holandije da ponudi Roterdam kao odskočnu dasku. Kad si već u tripu da je "odskočna daska" jedina moguća tema razgovora između dve najjače svetske zemlje. Oni samo nas imaju kao temu, druge tem gde bi Kina mogla da izvuče koncesije ne postoje. Samo mi postojimo u vakuumu svemira.

Koji je tebi ***, jebote. Aj upali mozak malo, nisam navikao sa tobom da pričam kao sa onim debilom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
aleksije radicevic je napisao/la:

Ko je na drugom mestu po ekonomskoj moci? EU?



EU je politički patuljak.

EU je u relaciji Kina-Amerika bitna samo kao tržište.
Kina želi EU tržište a Rusija želi da ih nakači na svoje gasovode.

Amerika ne da, i to je sve, jer ako se to desi, ode mast u propast.

Srbija je kineska odskočna daska ka daljoj penetraciji u EU.
Bog nas je pogledao ovaj put. :palacgore1

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Grobar je napisao/la:
Šta da im ponudi?

Sebe kao odskočnu dasku? :laugh

Naravno da ne. Ali može da zamoli svoje prijatelje iz Holandije da ponudi Roterdam kao odskočnu dasku. Kad si već u tripu da je "odskočna daska" jedina moguća tema razgovora između dve najjače svetske zemlje. Oni samo nas imaju kao temu, druge tem gde bi Kina mogla da izvuče koncesije ne postoje. Samo mi postojimo u vakuumu svemira.

Koji je tebi ***, jebote. Aj upali mozak malo, nisam navikao sa tobom da pričam kao sa onim debilom.



Da ponude Roterdam kao odskočnu dasku?

Pa ti si još gluplji nego što si bio.


Pa oni se svim silama trude da udalje Rusiju i Kinu od fufice.. :D

Ovo je borba pimpova, a EU je kurvica.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 22:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Amerika NEĆE ispustiti globalno liderstvo bez rata.
Briti, Fr, Nizozemci su u 2 opijumska rata RAZHEBALI Kinu.

Tako su bili I ww i II ww, zbog ekonomske dominacije i preslagivanja vođstva....

Rusi pamte po ZLU žute, Džingis kana, Tatare, Zlatnu hordu.

Osobno mislim da će SUVEZ Amerika, Rus, Indija PORAZITI Kinu.

Jer Rusiji ni Amer ni Indus nisu bliska pretnja.
Dok u kineskim doktrina a su Mandžurija i okolina "privremeno okupira teritorij"...

Jussi je mlad 25 g.... borbe, shvatiće.
Mog sina sa 26 g zanima samo biznis, ribe i svaki dan treninzi kik boksa, prvak je Sr u nekoj kategoriji oko 90 kg i ako je fakultetski obrazovan.

Tako da se DIVIM OVIM MLADIM ovde, koje ovo zanima.


I, da Kina je CARSTVO ZLA.... mnogo gore od bilo kog.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Znaci Kinezi ce da bace blizu 20 milijardi kredita u Srbiji, za infrstrukturu, deponije, kanalizaciju, tunele, obilaznice, autputeve, brze pruge, Ling Long, Zijin, Zelezaru, ostale kompanije, dugogodisnje tradicionalno prijateljstvo sa Srbijom, Evropski glas po pitanju Ujgura, Hong Konga, jedine Evropske zemlje koja uzima njihova oruzja i daje im marketing, ko zna kolko jos planira uzeti, CVORISTE Kineskog Put Svile za Evropu, pravac iz dve Kineske Luke u Bugarskoj, Varna Burgas, Pravac od Kineskih Luka Solun i Pirej, Kineska nova Luka Bar, pa onda brze pruge do svih njih, i td...

Pa ja mislim da bi to iznosilo negde oko 100-200 milijardi sve ukupno, ustvari takve stvari ni ne mogu da se kupe.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Grobar je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ko je na drugom mestu po ekonomskoj moci? EU?



EU je politički patuljak.

EU je u relaciji Kina-Amerika bitna samo kao tržište.
Kina želi EU tržište a Rusija želi da ih nakači na svoje gasovode.

Amerika ne da, i to je sve, jer ako se to desi, ode mast u propast.

Srbija je kineska odskočna daska ka daljoj penetraciji u EU.
Bog nas je pogledao ovaj put. :palacgore1

.


Seacm se da je za vreme Tadica potpisano sa Kinom nesto kao da Srbija ima najpovlascniji status u trgovini sa Kinom, ili tako nek vrsta ugovora, ne secam se...
Pa su komentari bili da takav ugovor sa Kinom ima samo 5 zemalja, medju kojima je Srbija. Da je Srbija jedina evropska zemlja sa takvim ugovorom i jedina mala zemlja za takvim ugovorom.
U pocetku je bilo smesno, u fazonu "sta mi ima da ponudimo Kini", danas izgleda kao da se isplatilo, mada kineske investicije nam zagadjuju zemlju, za autoputeve angazuju sopstvene firme, i sve u svemu novac koji stize iz Kine manji je od onog koji dolazi sa zapada u Srbiju. Tako da nije sve idilicno...

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
To sam rekao jer si kao mazga insistirao na nekoj odskočnoj dasci kao jedinoj mogućoj temi. Pa ni Amerikanci ne bi mogli da nagovote Hokanđane, ali morao sam da karikiram, pa sam izabrao drugu po važnosti luku u svetu da to uradim.

Jel tebi jasno da mi nećemo uopšte biti pomenuti nabtom sastanku. Kakva luke, pruge, daske??? Pa jel su Kinezi do sada pregovarali o tome sa Amerima. Naravno fa nisu, to su kikiriki teme. Oni pričaju o dskeko ozbiljnijim stvarima, nama se bave zamenici pomoćnika, a ne predsednici.

Smirite hormone, fesiće se ništa u vezi nas. Razgovori će biti o Južnom kineskom moru, Filipinima, Vijetnamu, Pakistanu, Centrslnoj Aziji, Africi. Neće biti nikakvog razgovorima o nama mravima ovde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
K:M je napisao/la:
Amerika NEĆE ispustiti globalno liderstvo bez rata.
Briti, Fr, Nizozemci su u 2 opijumska rata RAZHEBALI Kinu.

Tako su bili I ww i II ww, zbog ekonomske dominacije i preslagivanja vođstva....

Rusi pamte po ZLU žute, Džingis kana, Tatare, Zlatnu hordu.

Osobno mislim da će SUVEZ Amerika, Rus, Indija PORAZITI Kinu.

Jer Rusiji ni Amer ni Indus nisu bliska pretnja.
Dok u kineskim doktrina a su Mandžurija i okolina "privremeno okupira teritorij"...

Jussi je mlad 25 g.... borbe, shvatiće.
Mog sina sa 26 g zanima samo biznis, ribe i svaki dan treninzi kik boksa, prvak je Sr u nekoj kategoriji oko 90 kg i ako je fakultetski obrazovan.

Tako da se DIVIM OVIM MLADIM ovde, koje ovo zanima.


I, da Kina je CARSTVO ZLA.... mnogo gore od bilo kog.


Pa i mene zanima biznis. Sta mislis zasto sam ovde po ceo dan? Ovde sam dok pazim dnevna desavanja na berzama. Nemam sta drugo raditi, a volim Kinu i Srbiju. :zivili

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Jussi je napisao/la:
Znaci Kinezi ce da bace blizu 20 milijardi kredita u Srbiji, za infrstrukturu, deponije, kanalizaciju, tunele, obilaznice, autputeve, brze pruge, Ling Long, Zijin, Zelezaru, ostale kompanije, dugogodisnje tradicionalno prijateljstvo sa Srbijom, Evropski glas po pitanju Ujgura, Hong Konga, jedine Evropske zemlje koja uzima njihova oruzja i daje im marketing, ko zna kolko jos planira uzeti, CVORISTE Kineskog Put Svile za Evropu, pravac iz dve Kineske Luke u Bugarskoj, Varna Burgas, Pravac od Kineskih Luka Solun i Pirej, Kineska nova Luka Bar, pa onda brze pruge do svih njih, i td...

Pa ja mislim da bi to iznosilo negde oko 100-200 milijardi sve ukupno, ustvari takve stvari ni ne mogu da se kupe.




Kinezi se ubiše da se domognu neisprekidane logistike do Srbije putem toplih mora.

Preoteli luku Pirej zbog Grčkih dugova.


Ugasili Crnu Goru sa jednim kreditom, samo da se logistički domognu Srbije iz više pravaca, ali eto Ameri će im dati Roterdam i ubrzati taj isti proces preuzimanja EU tržišta kome Kina teži :D



Šeša stajl... :D

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
aleksije radicevic je napisao/la:
mada kineske investicije nam zagadjuju zemlju, za autoputeve angazuju sopstvene firme, i sve u svemu novac koji stize iz Kine manji je od onog koji dolazi sa zapada u Srbiju. Tako da nije sve idilicno...


Pa i zapadne firme grade u Srbiji sa svojim radnicima.

Moravski Koridor, gradi američko-turski konzorcijum i sve su firme njihove, kao i radnici.


Ljudi gde vi živite?
Pa ko daje kredit taj danas odredjuje i radnike.



Uostalom, mi više radnike za gradjevinu nemamo.
Preko puta mog posla, radi se zgrada u Zemunu i radnici su iz Nepala i Butana, a investitor je naš.

Mi ne možemo više da nadjemo radnu snagu za gradjevinu jer se gradi na svakom ćošku zemlje.

Plate su na gradilištima od 800-1000 evra.


Oni i kad bi nam dozvolili da rade naši radnici mi ih nebi imali.

Zato se i stvara Mini-Šengen, izmedju ostalog.


Srbija ima mastodonske gradjevinske projekte u narednih 10 godina.


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 24 tra 2021, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Grobar je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Znaci Kinezi ce da bace blizu 20 milijardi kredita u Srbiji, za infrstrukturu, deponije, kanalizaciju, tunele, obilaznice, autputeve, brze pruge, Ling Long, Zijin, Zelezaru, ostale kompanije, dugogodisnje tradicionalno prijateljstvo sa Srbijom, Evropski glas po pitanju Ujgura, Hong Konga, jedine Evropske zemlje koja uzima njihova oruzja i daje im marketing, ko zna kolko jos planira uzeti, CVORISTE Kineskog Put Svile za Evropu, pravac iz dve Kineske Luke u Bugarskoj, Varna Burgas, Pravac od Kineskih Luka Solun i Pirej, Kineska nova Luka Bar, pa onda brze pruge do svih njih, i td...

Pa ja mislim da bi to iznosilo negde oko 100-200 milijardi sve ukupno, ustvari takve stvari ni ne mogu da se kupe.




Kinezi se ubiše da se domognu neisprekidane logistike do Srbije putem toplih mora.

Preoteli luku Pirej zbog Grčkih dugova.


Ugasili Crnu Goru sa jednim kreditom, samo da se logistički domognu Srbije iz više pravaca, ali eto Ameri će im dati Roterdam i ubrzati taj isti proces preuzimanja EU tržišta kome Kina teži :D



Šeša stajl... :D

.


Mi smo Kinesko Evropsko CVORISTE, hvala dragom Bogu za to! Dokaz da postoji nesto, neka visa sila.

Objektivna cinjenica je da Kinezi zele da salju SVOJU robu, samo u SVOJE luke! A gde su njihove luke u Evropi? :D

Sve idu kroz Srbiju, iz koje ce se sve to nadlgedati kad se one renoviraju, zavrse pruge, autoputevi, i td...

To je sva Kineska filozofija i Put Svile.

Inace, slucajnost. Skoro svaka Kineska luka u Aziji, je ujendo i prikrivena vojna baza. :D

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2625 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 105  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: daramo i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO