HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 03:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1785 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 72  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 21 pro 2020, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Dođe i taj dan , banjalučki ( republikosrpski :zubati )filmski umjetnici napraviše regionalnu hit seriju .
Ne pretjerujem kad kažem da je među najboljim koje sam ove godine odgledao , a mnoge sam pogledao.
Nama Srbima najbolje leži crna komedija , naši najbolji filmovi i serije su tako spakovani .
U njima istovremeno popijemo i ''otrov i protivotrov'' ,pa ne opteretimo želudac.
Kosti su ''crne''( bez komedije) ...ipak , nisu beznadežno crne .
Serija je rađena u produkciji RTS , ali uglavnom snagama sa ove strane naše lijepe Drine .



Preporuka

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 02 sij 2021, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Gledao prvu sezonu, ova sad mi ništa nije jasna, isti glumci druge uloge, ili se radi o drugoj seriji?

Serija fantastična crnilo i sivilo balkana, kriminal i svakodnevnica, i ako sam težak po pitanju serija ova mi je top

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 sij 2021, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
30 novčića (horor/religiozni horor), HBO Europa (Španjolska), za sad jako dobro. Na engleskom je "30 coins", na hrvatskom "30 novčića" iako bi trebalo biti "30 srebrnjaka".




_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 ožu 2021, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Jel ko gleda The Terror? Blizim se kraju prve sezone, kazu da drugu ne treba ni gledat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 ožu 2021, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Završio sam prvu sezonu, odlična, glumci, atmosfera, sve je visoke kvalitete. Priča se ugrubo temelji na ekspediciji za pronalazak sjeverozapdnog prolaza uz dodane elemente fantastike. Drugu neću ni gledati, potpuno drugi glumci, redatelj, priča, nije uopće ista serija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 ožu 2021, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
useless je napisao/la:
Završio sam prvu sezonu, odlična, glumci, atmosfera, sve je visoke kvalitete. Priča se ugrubo temelji na ekspediciji za pronalazak sjeverozapdnog prolaza uz dodane elemente fantastike. Drugu neću ni gledati, potpuno drugi glumci, redatelj, priča, nije uopće ista serija.


Pa ne kasniš puno, svega tri godine. Toliko ima otkako smo mi na ovom podforumu to komentriali.

post1114808.html?hilit=terror#p1114808

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 ožu 2021, 16:38 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Dobar sam, moga bi sad gledat breaking bad. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 ožu 2021, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Upravo sam odgledao novu rusku seriju o Ivanu Groznom , i mogu reći da je jako dobra kako izgledom tako i atmosferom i pričom.

https://www.imdb.com/title/tt13523738/



Inače u seriji glumi i ova naša #metoo glumica Milena Radulović , ima ulogu druge žene Ivana Groznog.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 17 ožu 2021, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
joe enter je napisao/la:
Upravo sam odgledao novu rusku seriju o Ivanu Groznom , i mogu reći da je jako dobra kako izgledom tako i atmosferom i pričom.

https://www.imdb.com/title/tt13523738/



Inače u seriji glumi i ova naša #metoo glumica Milena Radulović , ima ulogu druge žene Ivana Groznog.


Dobra.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 05 tra 2021, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kakva je ovo serija? "Porodica" O zadnjim danima slobode Slobodana Miloševića.

:zubati


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 05 tra 2021, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ja na drugoj sezoni men in high castle

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 06 tra 2021, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
slika

Preporuka.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 tra 2021, 07:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bobovac je napisao/la:
Kakva je ovo serija? "Porodica" O zadnjim danima slobode Slobodana Miloševića.

:zubati



Odgledao sam ovu mini-seriju i mogu vam reći da nije loša.

Sad, neki sudionici zbivanja istu hvale a neki kude. Neki smatraju da su Sloba i Mira prikazani previše karikaturalno i da je radnja pojednostavljena. Može biti, ali kao serija, nevezano za objektivnost, je dobar uradak, zanimljiva i uzbudljiva. Gluma je dobra, likovi su dobro skinuti (barem koliko mi koji ih znamo preko TV možemo zaključiti).
Sadržaj i ako jeste pojednostavljen opet daje onu osnovnu sliku i očarava atmosferu vezanu za ta zbivanja, te je i takav jedan korak naprijed u pravcu kritičkog vrjednovanja istih.
Slobo je u seriji prikazan manje-više kao jedna jaka i staložena osoba, definivno ne kao negativac. Žena mu je pak prikazana, prema ocjenama očevidaca tih zbivanja, prikazana pretjerano nerotično i zlo, prava Lady Macbeth.
Meni se osobno nije svidio lik Legije (Vuk Kostić), jednostavno mi ne djeljuje uvjerljivo.
Zanimljivo Šešelj jako hvali seriju, spominje da su neki likovi nevjerojatno realno odglumljeni (Zoran Đinđić, general Pavković...)
Kao manu bih naveo povremenu kaotičnost,tj toliko je radnje i pogotovu likova da više ne znaš "tko je tko i tko tu koga", ali to je razumljivo za nas koji nismo Srbijanci. Osim toga, to ide u prilog simplifikaciji radnje, jer da su pazili na svaki detalj, uveli svaki lik i događaj, pitanje je koliko bi serija i bila gledljiva. Ovako je napravljen kompromis nužan za svako kvalitetno kinematografsko djelo.


Slobodan Milošević u kampu "Eagle" kod Tuzle - pred izručenje u Hag 2001. godine
https://www.youtube.com/watch?v=c6g88lxm6dU&t=16s

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 svi 2021, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
U jbt , stiže domaći x-files. :zubati



_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 13 svi 2021, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Sutra je premijera serije Beležnica na youtube u 20h , pa evo linka ko hoće da gleda:

https://www.youtube.com/watch?v=Ld7AtNE1UME&list=PLEllmPQU_yo5LG9Km9GXdVb6BH36tZMZv

Sinposis:

Priča nas vodi kroz slučajeve pune fantastike, magije i neverovatnih situacija paralelno na dva koloseka: jedan deo radnje smešten je u prve godine 21. veka a drugi deo u 70-e godine 20. veka.

U BELEŽNICI su bili opisani slučajevi koje je etnolog Mišković decenijama sakupljao po Srbiji a čija je suština misterioznost. Te slučajeve, jednostavno rečeno, nije moguće racionalno objasniti; od nestajanja ljudi koji se pojavljuju godinama kasnije, bez traga starosti na sebi, preko priča o mestima na kojima se događa nešto što može da se čuje ali ne može da se vidi, do neobjašnjivih sila koje se pojavljuju u neočekivanim situacijama, kad čovek ostane bez tračka nade, i čine čuda…

Kako su se protagonisti serije, Boško i Jelisaveta, našli u ovim okolnostima kao i kakve sve tajne krije BELEŽNICA preminulog etnologa Miškovića, gledamo u ovoj mističnoj seriji!

U glavnim ulogama igraju: Momčilo Otašević, Milena Radulović, Miloš Samolov, Anica Dobra, Svetozar Cvetković, Irfan Mensur, Isidora Janković, Aleksandar Radojičić, Tijana Čurović, Danica Radulović, Aleksandar Srećković- Kubura, Miodrag Krivokapić, Dejan Lutkić, Nebojša Kundačina, Pavle Veselinović i drugi!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 svi 2021, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Ova prva epizoda sasvim solidna.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 svi 2021, 05:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Svarog je napisao/la:
Ova prva epizoda sasvim solidna.


Da , sasvim OK , samo produckija je ipak na nezavidnom nivou.
Ona magla je totalno jeftina , ono baš se vidi da je onaj aparat što pušta ona dim kao u tv-muzičkim emisijiama 80' godina , i fotografija serije bi morala imati neku upečatljiviju atmosferu jer sam žanr to zahteva.

Ja očeekujem više od one serije Crna Svadba koja će ići na jesen , jer nju rade dvojica mladih prijatelja(režiser i scenarista Ćeranić i Madžarević) za koje kažu da odavno nije bilo tako talentovanih u smislu znanja šta znači raditi žanrovske serije i filmove da od malo para stvoriš odlične stvar.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 svi 2021, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
joe enter je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Ova prva epizoda sasvim solidna.


Da , sasvim OK , samo produckija je ipak na nezavidnom nivou.
Ona magla je totalno jeftina , ono baš se vidi da je onaj aparat što pušta ona dim kao u tv-muzičkim emisijiama 80' godina , i fotografija serije bi morala imati neku upečatljiviju atmosferu jer sam žanr to zahteva.

Ja očeekujem više od one serije Crna Svadba koja će ići na jesen , jer nju rade dvojica mladih prijatelja(režiser i scenarista Ćeranić i Madžarević) za koje kažu da odavno nije bilo tako talentovanih u smislu znanja šta znači raditi žanrovske serije i filmove da od malo para stvoriš odlične stvar.


Odgledah seriju. Nije loša, mada me nerviraju 2-3 stvari. Prvo (a što je praksa srbijanskih serija i filmova) da radnju skoro uvijek stavljaju u ljetu. Pa tako i u ovoj seriji gdje se radnja zbiva u trećem mjesecu ljudi su obučeni u kratke rukave a drveće se zeleni.
Drugo, ja nikada nisam prolazio tim putem, ali zar je prostor od Beograda i Subotice tako brdovit i šumovit??
Treće, nekako mi glupo da, koje li slučajnosti, od 10 ljudi u državi, baš otac bude upućen u tajnu bilježnice (jeftino skroz).

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 16 svi 2021, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Bobovac je napisao/la:

Odgledah seriju. Nije loša, mada me nerviraju 2-3 stvari. Prvo (a što je praksa srbijanskih serija i filmova) da radnju skoro uvijek stavljaju u ljetu. Pa tako i u ovoj seriji gdje se radnja zbiva u trećem mjesecu ljudi su obučeni u kratke rukave a drveće se zeleni.
Drugo, ja nikada nisam prolazio tim putem, ali zar je prostor od Beograda i Subotice tako brdovit i šumovit??
Treće, nekako mi glupo da, koje li slučajnosti, od 10 ljudi u državi, baš otac bude upućen u tajnu bilježnice (jeftino skroz).


Serija je snimana u vreme korone letos pa valjda zato izgledaju neusklađene vremenske prilike sa radnjom.
Brdovito i šumovito je od Beograda do Novog Sada ako se ide starim putem preko Fruške Gore(Srem).
I meni je izgledalo bezveze da je baš otac upućen u beležnicu , ali onda sam shvatio da je sin novinar zapravo unapred predodređen da dobije beležnicu.
Mislim da je to i jedna od kvaka serije , ono kao događaji iz prošlosti i budućnosti se na neki misteriozan način preklapaju , i neka sila tu kroji unapred zapisanu sudbinu prekrajajući protok vremena bla,bla,bla,...
Bilo bi zanimljivo videti hoćete li se i vi Hrvati uključiti u regionalni dosije-x :zubati , jer ako se sećaš pomenuto je u prvoj epizodi onaj slučaj otkazivanja radara i let aviona iznad Jadrana kod Zadra gde je pilot kao video neki totalno drugačiji grad koji zapravo ne postoji inače.
Možda postoji neka paralelna Dalmacija?! :zubati , ali da ne kenjam , videćemo šta će biti , možda će do kraja biti žešće *** od serije.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 svi 2021, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Maloprije pričam s drugarom , inače je filmski i tv snimatelj .
Iznenadio me je kada mi reče da se u Srbiji u ovom trenutku radi na projektima 35 serija . On zadnjih sedmica radi na jednoj koja je u fazi snimanja , a bezecovan je i za još jednu.
Veliko je to ''gradilište'' na kojem će mnogi naći posla .
Sigurno će biti i jako dobrih :kava

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Alien Worlds (2020) Netflix

Koje jeftino sranje od firme koja je debela milijarde $.

Od 50 minuta nekih 10 minuta života na drugim planetama. Ostatak planeta Zemlja i sranja već viđena milijun puta, Jer PC grafika strane planete košta a oni ne bi htjeli trošiti, samo zarađivati maksimalno.
I od tih 10 minuta grafike o drugim planetama masa ponavljanja scena.
Plus masa SciFi teškog populizma. Neke bitne znanstvene stvari prešute jer bi im kvarilo priču.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
Alien Worlds (2020) Netflix

Koje jeftino sranje od firme koja je debela milijarde $.

Od 50 minuta nekih 10 minuta života na drugim planetama. Ostatak planeta Zemlja i sranja već viđena milijun puta, Jer PC grafika strane planete košta a oni ne bi htjeli trošiti, samo zarađivati maksimalno.
I od tih 10 minuta grafike o drugim planetama masa ponavljanja scena.
Plus masa SciFi teškog populizma. Neke bitne znanstvene stvari prešute jer bi im kvarilo priču.



Nisam ni ja bio zadovoljan.

Bas to sto si opisao.

3 minute zanimljivih animacija i onda 30 minuta gubljenja vremena i tako u krug.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hvala Bogu na opciji premotavanja. Pa sam sve nastavke pregledao za 15 minuta i Zbogom.
I to besplatno. Od kad su me varali i nudili mi 1080p rezoluciju, a uvaljivali mi 720p misleći da neću saznati, iako imam super brzu vezu. Ne bih im platio ni jedan € da su jedini na svijetu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mali dodatak. Sad sam pogledao neke reviews ove serije i tip je kontrolirao. Prosjek od 7-8 minuta CGI grafike alien svijeta, bez ponavljajućih scena. Od 50 minuta serije o "Alien World". Drže nas za budale.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
Mali dodatak. Sad sam pogledao neke reviews ove serije i tip je kontrolirao. Prosjek od 7-8 minuta CGI grafike alien svijeta, bez ponavljajućih scena. Od 50 minuta serije o "Alien World". Drže nas za budale.


Ono što su po Zemlji snimali (od toga pola monolozi i intervjui), to je edukacija. :zubati

Ali u trailerima samo luksuzne animacije.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1785 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 72  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO