HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 srp 2024, 08:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 110  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 15:09
Postovi: 2543
Lokacija: HR
Masa Srba dolazi radit u Hrvatsku za vrijeme sezone. Zadovoljni su zaradom i uvjetima
Hvala Vam, zato još uvijek ne moramo gledat Nepalce, Pakistance, Filipince, Afgane i ostalu ekipu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 22:19
Postovi: 3578
Jussi je napisao/la:
Ovo sto si rekao za baustelu u Zagrebu su tek price za malu decu. Pa plate na gradjevini u Beogradu su daleko vece nego one u Zagrebu, cak i u Novom Sadu, jednostavno trziste ne moze da isprati koliko se sve ovde gradi, kao nikada u istoriji, na gradjevini su plate i preko 1000e u tim gradovima, dolaze nam Bosnje, Albanci, Pakistanci i Nepalci. Ne pada na pamet nekome ici raditi u Zagrebu za jos manju platu, to je presmesno i bajkovito.

Pa u Osijeku Nepalci rade za 1000€ na novom stadionu, a ti se hvališ za Beograd...

A na nekim gradilištima sam sreto i ljude iz Šida i Sr. Mitrovice, to sam već spominjo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Ajmo svi napisati da je Hrvatska idealno mesto za život, da se nas ne smaraju više.. :)



Pozivam i 300.000 mladih Hrvata koji su otišli od Nemačke pa sve gore do kišovite i hladne Irske, samo u zadnjih 7 godina, da se registriraju na forum i da pohvale idealnu Hrvatsku.

Nadam se da nisu zaboravili jezik.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 15:09
Postovi: 2543
Lokacija: HR
Grobaru, da sutra Srbija uđe u EU, dogodilo bi vam se isto kao Rumunjima i Bugarima. Najmanje milijun bi vas ošlo u Njemačku, Irsku, Austriju itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 01:05
Postovi: 13352
Nadam se da nikada nećemo ući. I ne samo zbog odliva ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
neretvanin je napisao/la:
Grobaru, da sutra Srbija uđe u EU, dogodilo bi vam se isto kao Rumunjima i Bugarima. Najmanje milijun bi vas ošlo u Njemačku, Irsku, Austriju itd.



E zato Srbija i neće ući u EU, ne sutra, nego nikada.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Evropska unija - tamnica hrvatskoga naroda.. :laugh

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 14:27 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
1986 je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Ovo sto si rekao za baustelu u Zagrebu su tek price za malu decu. Pa plate na gradjevini u Beogradu su daleko vece nego one u Zagrebu, cak i u Novom Sadu, jednostavno trziste ne moze da isprati koliko se sve ovde gradi, kao nikada u istoriji, na gradjevini su plate i preko 1000e u tim gradovima, dolaze nam Bosnje, Albanci, Pakistanci i Nepalci. Ne pada na pamet nekome ici raditi u Zagrebu za jos manju platu, to je presmesno i bajkovito.

Pa u Osijeku Nepalci rade za 1000€ na novom stadionu, a ti se hvališ za Beograd...

A na nekim gradilištima sam sreto i ljude iz Šida i Sr. Mitrovice, to sam već spominjo.


Pa sto bi nekao isao u Osijek za manju platu, kada u Beogradu imas desetine i desetine gradilista gde su plate 1000 evra, kao i u Novom Sadu? Jednostavno blize im je i ista je zemlja. Iz Sr Mitrovice, i Sida? Ja sam iz tih krajeva i ne lupaj, to su price za malu decu. Ili mozda bilo ali pre 5 godina.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Evo ih i ovi, ispravljaju sami sebe.. :)

Prognozirali su prvo 4,5 pa 5%, pa 5,5%, a sada kažu 6, a do kraja godine biće sigurno 7%.. :)



MMF: Realni rast BDP-a Srbije u 2021. biće šest odsto

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1878929


Citat:
MMF ocenjuje da će puna posvećenost vlasti sprovođenju planiranih strukturnih reformi podržati potencijal za privredni rast, pri čemu MMF očekuje za Srbiju nastavak visokih stopa rasta BDP-a od 4,5 odsto u 2022. i 2023. godini i četiri odsto od 2024. godine.



2022-ga i 2023-ća, kažu po 4,5%, a 2024-ta 4%..
Znači kad se budu opet ispravili, biće opet bar po 5%.. :)


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Realni rast BDP-a Srbije u 2021, MMF dakle kaze 6%, vlast kaze oko 7%, da stavimo na 6.5%, po sredini,

Prosle godine pad samo 1%, zatim ove godina rast od 6.5%, to je dakle najbolje procentualno povecanje BDP-a, u celoj Evropi, definitivno za ove 2 godine,

Znaci Srbija je procentualno za ove dve godine najvise povecala svoj BDP, u celoj Evropi. Ako razumete sta hocu reci.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 22:38
Postovi: 2005
Jussi je napisao/la:
Realni rast BDP-a Srbije u 2021, MMF dakle kaze 6%, vlast kaze oko 7%, da stavimo na 6.5%, po sredini,

Prosle godine pad samo 1%, zatim ove godina rast od 6.5%, to je dakle najbolje procentualno povecanje BDP-a, u celoj Evropi, definitivno za ove 2 godine,

Znaci Srbija je procentualno za ove dve godine najvise povecala svoj BDP, u celoj Evropi. Ako razumete sta hocu reci.


Super.
Čestitam, samo naprijed.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
MMF, WB i EK iz nekog razloga, Srbiji uvek skrate rast u prognozama, bar za 2%..



Prošlu godinu su držali -3,5% u njihovim prognozama, sve do nove godine, a na kraju je bio -1,1%..



Za prvi kvartal 2021 su prognozirali pad od 1,3%, čini mi se, a mi smo imali rast od 1,2% ..

Za celu godinu su prognozirali prvo 4,5 pa 5, pa 5,5%, da bi sada rekli 6% ...

Zato me i vesele njihove prognoze od 4,5 4,5 i 4% u naredne tri godine, jer unapred znam da to ide na 5% do 2025-te minimum.. :palacgore1

Ove godine idemo na 7% bez problema, ako Q2 bude preko 12%..

Sudeći po porastu izvoza u odnosu na Q2 - 2020-te, ne bi me čudilo.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19298
Grobar je napisao/la:
MMF, WB i EK iz nekog razloga, Srbiji uvek skrate rast u prognozama, bar za 2%..



.


Bata Grobi, mozda u Srbiji neko lazucne kad je rast u pitanju, pa doda tih barem 2%! :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Možda, ako čitaš Danas.. :)


Prošle godine su nam prognozirali pad od 3,5% a mi smo imali pad od 1%..
U Q1 su nam prognozirali pad od 1,3% a mi imali rast 1,2%

Nema šta ko da laže.
Imaš Eurostat pa pogledaj BDP na kraju svake godine pa uporedi... :)


Uostalom, ovde MMF samog sebe ispravlja, bata Aleksije.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Svi se oni posle isprave, jednostano podcenjuju nas, na prvu loptu, kako bih reko, jer nisu navikli posle onog tamnog vilajeta pod DS.

Eno i na Eurostatu osvanuo pad od 1%, prosle godine, top 3 u Evropi, dakle Vucic bio u pravu.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 15:59
Postovi: 1500
Jussi je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Pa u Osijeku Nepalci rade za 1000€ na novom stadionu, a ti se hvališ za Beograd...

A na nekim gradilištima sam sreto i ljude iz Šida i Sr. Mitrovice, to sam već spominjo.


Pa sto bi nekao isao u Osijek za manju platu, kada u Beogradu imas desetine i desetine gradilista gde su plate 1000 evra, kao i u Novom Sadu? Jednostavno blize im je i ista je zemlja. Iz Sr Mitrovice, i Sida? Ja sam iz tih krajeva i ne lupaj, to su price za malu decu. Ili mozda bilo ali pre 5 godina.


U Beogradu su prosječne plaće 700 eura, građevina ima ispod prosjeka plaće, tako da te spike o 1.000 eura na baušteli su teška laž. Osječko-baranjska županija ima 866 eura prosječne plaće tako da se isplati ići raditi u Hrvatsku na bauštelu, više nego u Srbiju. Najbolje je raditi u Zagrebu i na moru na baušteli, tamo idu svi majstori iz bliže i dalje regije na rad jer se da zaraditi dobra lova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Grunf je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Pa sto bi nekao isao u Osijek za manju platu, kada u Beogradu imas desetine i desetine gradilista gde su plate 1000 evra, kao i u Novom Sadu? Jednostavno blize im je i ista je zemlja. Iz Sr Mitrovice, i Sida? Ja sam iz tih krajeva i ne lupaj, to su price za malu decu. Ili mozda bilo ali pre 5 godina.


U Beogradu su prosječne plaće 700 eura, građevina ima ispod prosjeka plaće, tako da te spike o 1.000 eura na baušteli su teška laž. Osječko-baranjska županija ima 866 eura prosječne plaće tako da se isplati ići raditi u Hrvatsku na bauštelu, više nego u Srbiju. Najbolje je raditi u Zagrebu i na moru na baušteli, tamo idu svi majstori iz bliže i dalje regije na rad jer se da zaraditi dobra lova.


Ne, gradjevina je u Beogradu debelo iznad proseka, 1000e minimum, jer je potraznja za radnicima ogromna, ovako se nije gradilo nikada u istoriji. To ti je osnov ekonomije ponuda/traznja. Idi mitomanisi nekog drugog. Ti znas kao bolje od mene? Evo ti sta se sve gradi, a ovo nije ni pola toga: https://beobuild.rs/forum/viewforum.php?f=20

Za svojih vise od dve-ipo decnije godine zivota nisam upoznao ni jednog stanovnika Srbije da je ikada bio u Osijeku turisticki, a kamoli li poslom. Upoznao sam samo jednog, koji je bio na nekom brodu u Hrvatskoj, ali je rekao da ni to nema veze samo sa Hrvatskom, nego neka internacionalna firma.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Na gradjevini su bile dnevnice 25€ još pre 15 godina..



1000€ su "plaće" jer nema radnika, to nema veze sa minimalcima i prosecima, nego sa ponudama i potražnjama na tržištu.


Mi uvozimo radnike na gradjevini, rade nam ljudi iz Nepala i Butana po gradilištima, jer se kod nas gradi na svakom ćošku i radnika nema.

Bageristi u Srbiji imaju 80€ dnevnicu, i to ako ih nadju, jer ih nema.

Gazde gradjevinskih firmi se bukvalno pobiju oko bageriste, kad naidju na slobodnog bageristu.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 15:59
Postovi: 1500
Koliko vi možete plitko lagati, to nisu istine. Prosječna plaća u Beogradu je 700 eura, a na baušteli zarađuju 1.000 eura. Haha, kakvi igrači, prodajete lovačke spike. Stavite jednu platnu listu bauštelca, ako ima više od 550 eura, častim sladoledom sve u Pirotu. Svakom 3 kugle. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Ajde više ne lupetaj dovoljno je dva klika na internetu.

Svaka druga vest je..

I pored plate od hiljadu evra nema radnika na gradjevini..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Grunfe, ti si otprilike 3/10 ekonomski pismen, nisu ovakve teme za tebe,

Idi se presaltaj bolje malo na istoriju, crvenu Hrvatsku, povijesne teritorije, kraljeve, i td...

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Samo za Grunfija... :D

Plate u građevini i po 1.000 EVRA, ali RADNIKA NEMA

https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-f ... ma/stz4lvr


Vest iz 2018-te.
Od tada smo utrostručili broj gradilišta.. :)


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Glupo je i ovakve osnovne stvari objasnjavati, vidi se da covek nema makar osnovno znanje iz bilo kakvih ekonomskih tema,

Grunfe, bolje idi otvori temu kako su Domobrani i NDH bili najbolja stvar za Hrvatsku drzavu jos od onih drevnih Hrvatskih civilizacija, i td...

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Dobri su.
Volim tako kad se zalete, pa ih pljasnem istinom.. :)


Čuj mi idemo kod njih da radimo na gradjevinu.. :laugh

Mi nemamo za nas radnike, uvozimo Bošnje, Albance i Pakistance da nam mešaju malter.


Kod nas ko nauči da upravlja bagerom, nakon godinu dana šljake, može da kupi trosobnu gajbu sebi od plate.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 22 lip 2021, 15:59 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
To je nesto najapsurdnije sto sam ikada cuo do sada, izgleda da ovi zive totalno odvojeni od realnosti,

Gde god se okrenes u BG neki mega-projekat ili se gradi, ili se planira, radnika na trzistu NEMA,

1000e minimum, i samo se povecava traznja za radnicima i plate, nisu ni priblizno stali,

Ovi su trenutno u izgradnji: https://beobuild.rs/forum/viewforum.php?f=20

Ovi se planiraju za skorije vreme: https://beobuild.rs/forum/viewforum.php?f=21

Beograd je najvece gradiliste u celom Jugoistcnom delu Evrope, trenutno, i cela ta industrija prati, ljudi otkupljuju najobicnije male firme gradjevinskih materijala i za vise miliona eura.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 110  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO