HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1440 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 26 ruj 2021, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Buenos Aires, picketina koja ne bi ni postojala danas kao Bunjevac da mu nije te Srpske 'netolerancije' sram te bilo, nas odnos prema manjinama narucito u Vojvodini je najbolji na Balkanu ubedljivo, nikakva asimiliacija, Bugara kojih ima 200 u Vojvodini imaju svoj jezik na tablama, na ponos svih nas, i to u situaciji kada se nas narod fizicki napada od Hrvatske preko Crne Gore do Kosmeta sada vec na bukvalno dnevnom nivou, SRAM TE BILO

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 26 ruj 2021, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Da ponovimo i ovde:

SRBIJA IZDVAJA VISE PARA ZA HRVATE U SRBIJI NEGO ZA SVE SRBE U REGIONU.



Niko ne ocekuje od Vas ovde da nam cestita ili da nas hvali zbog toga, ali biste trebali da imate postovanje prema tome neko osnovno-bazicno, uvazavanje takve cinjenice, pa onda sa tim u glavi da pisete a ne auto-pilot kenjanje po Srbima.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 26 ruj 2021, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Strpi se malo u vezi Buenosa.
On menja oblike na forumu.

Ove nedelje je očigledno Hrvat iz Vojvodine, sledeće će možda biti Bunjevac iz severne Srbije, a već one tamo Srbin - nacionalista.

Pa opet novi krug... :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zor ... 68304.html
https://hr.n1info.com/regija/vuin-milan ... unjevcima/
https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... ovicu.html
https://glashrvatske.hrt.hr/hr/izvan-do ... -a-3057089


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Tankosic je napisao/la:
Buenos Aires, picketina koja ne bi ni postojala danas kao Bunjevac da mu nije te Srpske 'netolerancije' sram te bilo, nas odnos prema manjinama narucito u Vojvodini je najbolji na Balkanu ubedljivo, nikakva asimiliacija, Bugara kojih ima 200 u Vojvodini imaju svoj jezik na tablama, na ponos svih nas, i to u situaciji kada se nas narod fizicki napada od Hrvatske preko Crne Gore do Kosmeta sada vec na bukvalno dnevnom nivou, SRAM TE BILO


Ne mogu se nestale osobe novcima oterati u zaborav, Tankosicu. Porodice tih ljudi i dalje traže odgovore, i odgovorne... A njih nema pa nema.

Popišam ti se na pare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
Tankosic je napisao/la:
Da ponovimo i ovde:

SRBIJA IZDVAJA VISE PARA ZA HRVATE U SRBIJI NEGO ZA SVE SRBE U REGIONU.



Niko ne ocekuje od Vas ovde da nam cestita ili da nas hvali zbog toga, ali biste trebali da imate postovanje prema tome neko osnovno-bazicno, uvazavanje takve cinjenice, pa onda sa tim u glavi da pisete a ne auto-pilot kenjanje po Srbima.


Ha, ha, ha...
Pa ovaj biser mi je promaknuo.
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/ ... i-10272850

Predsjednik Demokratskog saveza Hrvata Vojvodine (DSHV) Tomislav Žigmanov zatražio je u ponedjeljak od hrvatske vlade da se kod srbijanskih vlasti založi za financiranje hrvatske manjine i njen status u Srbiji, ukazavši na primjer financiranja srpske manjine u Hrvatskoj.

Čelnik DSHV-a u svom se priopćenju pozvao na odluku hrvatske vlade o raspodjeli sredstava od 21. travnja, prema kojoj je za srpsku zajednicu iz državnoga proračuna opredijeljeno 11.931.000 kuna, odnosno više od milijun i pol eura.

„Ista je novčana svota, također, 20 posto veća u odnosu na 2019., kada je s državne razine za potrebe kulturne autonomije Srba u Hrvatskoj izdvojeno 9.005.000 kuna“, naveo je Žigmanov pohvalivši taj potez vlade te navodeći da pozitivna ocjena vrijedi i kada je riječ o društvenom položaju i pravima građana srpske nacionalnosti u RH.
Kako ističe čelnik jedine hrvatske političke stranke u Srbiji, takvu situaciju i takve trendove, nažalost, „ne bilježimo u Republici Srbiji, kada je riječ o odnosu spram financiranja kulturne autonomije ovdašnjih Hrvata, a ako zanemarimo tijela Autonomne Pokrajine Vojvodine – uopće ne registriramo pozitivne trendove“.

Još uvijek nema službenih stajališta o iznosu financiranja potreba Hrvata u Srbiji za ovu godinu, premda su hrvatske institucije i organizacije neslužbeno obaviještene da će se negativne posljedice 'koronakrize' odraziti i na financiranje kulturne autonomije i na ostvarivanje manjinskih prava, ističe prvi čovjek DSHV-a.

Žigmanov stoga moli hrvatsku vladu i mjerodavna tijela da spomenutu informaciju ozbiljno razmotre pri projekciji svojih političkih aktivnosti u zalaganjima za reciprocitet, budući da, ako se takvo što dogodi, funkcioniranje institucija hrvatske zajednice i značajan broj započetih aktivnosti mogu biti dovedeni u pitanje.

Financiranje s državne razine Hrvata u Srbiji podrazumijeva gotovo deset puta manja financijska sredstva u odnosu na Srbe u Hrvatskoj, ističe Žigmanov dodavši da samo Grad Zagreb iz svog proračuna izdvaja Srpskom narodnom vijeću više sredstava nego cijela Republika Srbija Hrvatskom nacionalnom vijeću.

Čelnik DSHV-a ukazao je i na druge negativne trendove koji se bilježe godinama. Tako je Srbija iz Proračunskog fonda za nacionalne manjine 2019. dodijelila zajednici Bunjevaca nehrvata, koja je četiri puta brojčano manja od zajednice Bunjevaca koji se na popisu stanovništva prepoznaju kao Hrvati, sedam puta više financijskih sredstava za istu vrstu manifestacije koju imaju i Hrvati, a koja predstavlja jedan od "temeljnih identitetskih markera“ bunjevačkih Hrvata. Riječ je o žetvenim svečanostima pod nazivom „Dužijanca“, koju kao svoju promiče i zajednica Bunjevaca, ne-Hrvata na sjeveru Bačke.

Uz to, supredsjedatelj Međuvladinog mješovitog odbora za provedbu Sporazuma o zaštiti Hrvata u Republici Srbiji i Srba u Republici Hrvatskoj sa srbijanske strane Ivan Bošnjak više od četiri mjeseca ne želi odgovoriti hrvatskim medijima u Srbiji na pitanja o ključnim problemima s kojima se suočavaju pripadnici hrvatske zajednice, ističe također Žigmanov.

On je stoga pozvao sve razine vlasti u Hrvatskoj da, osim stalnog interesa za društveni položaj Hrvata u Srbiji, osnaže i svoju političku i financijsku podršku. Također ističe da bi to trebala pratiti i snažnija podrška diplomatsko-konzularnih predstavništava Republike Hrvatske u Republici Srbiji "bez da izostaje i elementarna komunikacija s predstavnicima legitimnih hrvatskih institucija i organizacija, kao što je trenutačno slučaj“.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
snowflake je napisao/la:
Vojna obveza je u Hr trenutno suspendirana. Ne moraš služiti vojsku niti ići na vježbe ako se sam ne prijaviš u Pričuvni sastav. Ili si dio aktivnog sastava HV-a

Inače, čak i kada je bio vojni rok na snazi, dakle do 2001. Srbi su tada imali moratorij na 10 godina da ne trebaju služiti u HV.

Kako je u međuvremenu ukinut vojni rok ovo pitanje je postalo riješeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
buenos aires je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
Buenos Aires, picketina koja ne bi ni postojala danas kao Bunjevac da mu nije te Srpske 'netolerancije' sram te bilo, nas odnos prema manjinama narucito u Vojvodini je najbolji na Balkanu ubedljivo, nikakva asimiliacija, Bugara kojih ima 200 u Vojvodini imaju svoj jezik na tablama, na ponos svih nas, i to u situaciji kada se nas narod fizicki napada od Hrvatske preko Crne Gore do Kosmeta sada vec na bukvalno dnevnom nivou, SRAM TE BILO


Ne mogu se nestale osobe novcima oterati u zaborav, Tankosicu. Porodice tih ljudi i dalje traže odgovore, i odgovorne... A njih nema pa nema.

Popišam ti se na pare.

Priča gluposti, kao i obično. Sve što se ne uklapa u njihovu sliku, ne postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
snowflake je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Ne mogu se nestale osobe novcima oterati u zaborav, Tankosicu. Porodice tih ljudi i dalje traže odgovore, i odgovorne... A njih nema pa nema.

Popišam ti se na pare.

Priča gluposti, kao i obično. Sve što se ne uklapa u njihovu sliku, ne postoji.


Razmeću se datim novcima, posli nemaju za mliko dici...
Gologuzija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
buenos aires je napisao/la:
snowflake je napisao/la:
Priča gluposti, kao i obično. Sve što se ne uklapa u njihovu sliku, ne postoji.


Razmeću se datim novcima, posli nemaju za mliko dici...
Gologuzija.

Ma, kako sam pokazala, ne izdvajaju, odnosno daju siću... A za Hrvate ne bi izdvajali ni da imaju; za Bunjevce koji nisu Hrvati bi, i to nekoliko puta više, ali, Bože sačuvaj, da je to asimilacijska politika, nije asimilacijska politika kad napade na nepoćudne policija uopće ne vodi kao međunacionalne sukobe, nije asimilacijska politika kad ti ne daju školski centar, nije asimilacijska politika kad ostaneš bez svih mehanizama moći, koja ti je kao manjini ionako dostupna u ograničenom opsegu, ništa od toga naravno nije asimilacijska politika.
I trebamo cijeniti njihovo veledušje. Jer, naravno da su velikodušni. I više od toga.
To nije (samo) asimilacijska politika, to jest institucijsko i institucionalno organizirano nasilje.

A postoji još jedan razlog zašto to nije asimilacijska politika, dakle, to nije asimilacijska politika zato jer su oni sami to tako rekli i to više milijuna puta.
A mi se nismo oglašavali. A rađaju se velikodušni. Svi u njihovoj blizini znaju koliki je brend "srpska duša".
Nju da rastegneš k'o čungalungu i, hop, pokrije ti celu Panonsku niziju.
P.S. Moram reći da me razmišljanje o srpskoj duši neobično inspirira; kako i ne bi kad je riječ, kako rekoh, o najvažnijem srpskom brendu, uz leskovački ajvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
snowflake je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Razmeću se datim novcima, posli nemaju za mliko dici...
Gologuzija.

Ma, kako sam pokazala, ne izdvajaju, odnosno daju siću... A za Hrvate ne bi izdvajali ni da imaju; za Bunjevce koji nisu Hrvati bi, i to nekoliko puta više, ali Bože sačuvaj da je to asimilacijska politika, nije asimilacijska politika kad napade na nepoćudne policija uopće ne vodi kao međunacionalne sukobe, nije asimilacijska politika kad ti ne daju školski centar, nije asimilacijska politika kad ostaneš bez svih mehanizama moći, koja ti je kao manjini ionako dostupna u ograničenom opsegu, ništa od toga naravno nije asimilacijska politika.
I trebamo cijeniti njihovo veledušje. Jer, naravno da su velikodušni. I više od toga.
To nije (samo) asimilacijska politika, to jest institucijsko i institucionalno organizirano nasilje.

A postoji još jedan razlog zašto to nije asimilacijska politika, dakle, to nije asimilacijska politika zato jer su oni sami to tako rekli i to više milijuna puta.
A mi se nismo oglašavali. A rađaju se velikodušni. Svi u njihovoj blizini znaju koliki je brend "srpska duša".
Nju da rastegneš k'o čungalungu i, hop, pokrije ti celu Panonsku niziju.
P.S. Moram reći da me razmišljanje o srpskoj duši neobično inspirira; kako i ne bi kad je riječ, kako rekoh, o najvažnijem srpskom brendu, uz leskovački ajvar.


Vidi da ti kažem, ja se u to tušta ne mišam. Ja ne dobijam platu na konto nacionalnosti, već zato što imam konkretno radno misto s konkretnim obavezama. Badava kruva u životu sam se slabo naboko. A ni ne triba drukčije bit ako je čovik - čovik...
Ti novci o kojima divani nevaspitani žvaljo Tankosic, iđu na ruke Žigmanovu i ekipi oko njega, oće KUD ovaj onaj dobit novce i igrat, meni ni iz džepa ni u džep. Nisu me udruge učile ko sam i šta sam, već pokojni dida dok sam bio dite. To se upije za cili život.

Prezentiranje kulturnog nasliđa triba mlađim naraštajima, a ovaj je te novce pridstavio ko da ja lično sidim na 10% od njegove plate... Cirkus, veze s realnošću nema. Di je 10% od plate koje je meni skidano četiri godine? Dragi Bog zna. Nikad nam ni objašnjeno nije za šta se to uzimalo. Iđu novci za Beograd, to je već indikativno šta su motivi. Blagodeti 1918-te...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
Ostala sam duzna s jedne druge teme otprije koji tjedan.
Među novim naslovima publicistike o Hrvatima o Srbiji, tj. Vojvodini, ističe se knjiga dr. Roberta Skenderovića:"Povijest podunavskih Hrvata (Bunjevaca i Šokaca) od doseljavanja do propasti Austro- Ugarske Monarhije". R. Skederović je povjesničar na Hrvatskom institutu za povijest, Zagrepčanin, porijeklom Bunjevac iz Vojvodine. .
Knjiga je namijenjena i stručnjacima i širokoj publici, sveobuhvatnija je nego bilo što što je dosad o Bunjevcima napisano jer je autor prošao svu relevantnu bibiografiju o temi te mađarske, srpske, hrvatske i ine arhive. Vremenski okvir staje sa 1918. godinom jer je autor želio pokazati da su Bunjevci tada, dakle u južnoj Ugarskoj, već odavno dio hrvatske etnije i hrvatskog naroda.
Izdanje je dobilo nekoliko važnih nagrada. Nagradu "Mirjana Gross" za najbolju knjigu iz povijesti za 2017. g. u Zagrebu i nagradu Instituta vojvođanskih Hrvata.

https://www.bib.irb.hr/923809


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
buenos aires je napisao/la:
snowflake je napisao/la:
Ma, kako sam pokazala, ne izdvajaju, odnosno daju siću... A za Hrvate ne bi izdvajali ni da imaju; za Bunjevce koji nisu Hrvati bi, i to nekoliko puta više, ali Bože sačuvaj da je to asimilacijska politika, nije asimilacijska politika kad napade na nepoćudne policija uopće ne vodi kao međunacionalne sukobe, nije asimilacijska politika kad ti ne daju školski centar, nije asimilacijska politika kad ostaneš bez svih mehanizama moći, koja ti je kao manjini ionako dostupna u ograničenom opsegu, ništa od toga naravno nije asimilacijska politika.
I trebamo cijeniti njihovo veledušje. Jer, naravno da su velikodušni. I više od toga.
To nije (samo) asimilacijska politika, to jest institucijsko i institucionalno organizirano nasilje.

A postoji još jedan razlog zašto to nije asimilacijska politika, dakle, to nije asimilacijska politika zato jer su oni sami to tako rekli i to više milijuna puta.
A mi se nismo oglašavali. A rađaju se velikodušni. Svi u njihovoj blizini znaju koliki je brend "srpska duša".
Nju da rastegneš k'o čungalungu i, hop, pokrije ti celu Panonsku niziju.
P.S. Moram reći da me razmišljanje o srpskoj duši neobično inspirira; kako i ne bi kad je riječ, kako rekoh, o najvažnijem srpskom brendu, uz leskovački ajvar.


Vidi da ti kažem, ja se u to tušta ne mišam. Ja ne dobijam platu na konto nacionalnosti, već zato što imam konkretno radno misto s konkretnim obavezama. Badava kruva u životu sam se slabo naboko. A ni ne triba drukčije bit ako je čovik - čovik...
Ti novci o kojima divani nevaspitani žvaljo Tankosic, iđu na ruke Žigmanovu i ekipi oko njega, oće KUD ovaj onaj dobit novce i igrat, meni ni iz džepa ni u džep. Nisu me udruge učile ko sam i šta sam, već pokojni dida dok sam bio dite. To se upije za cili život.

Prezentiranje kulturnog nasliđa triba mlađim naraštajima, a ovaj je te novce pridstavio ko da ja lično sidim na 10% od njegove plate... Cirkus, veze s realnošću nema. Di je 10% od plate koje je meni skidano četiri godine? Dragi Bog zna. Nikad nam ni objašnjeno nije za šta se to uzimalo. Iđu novci za Beograd, to je već indikativno šta su motivi. Blagodeti 1918-te...


Imaš pravo misliti kako misliš. Biti Hrvat u Srbiji općenito nije neka sreća. Znaš bolje od mene kako te okolina gleda.
A Žigmanov se također naslušao uvreda. Znam da tzv. obični ljudi uvijek misle da su ovi na pozicijama grebatori, pa i Žigmanov, ali novca do prije koju godinu, ni od Hrvatske ni od Srbije jednostavno nije bilo.
Sad se to malo promijenilo, a tek bi se trebalo s, ako Bog da, osnivanjem Crofonda.
Svrha svega toga, i KUD-ova i ostalog, bi trebala biti da razviju emocionalnu povezanost i ponos kod mladih.
Jer, u većinskom okružju nijednu pozitivnu riječ o narodu kojem pripadaju oni neće čut. Nažalost, ali tako je.
Slažem se da sama financijska podrška nije dovoljna, podrška mora biti i politička i emocionalna od strane RH. U ovoj prvoj smo i napravili neke iskorake, u dvjema potonjima nismo, nažalost.

P.S. Hrvati u Srbiji su udaljeni od vlasti, a time i od slasti i propulzivnosti. Voditi zajednicu koja nema pristup moći nije neka posebna privilegija. Pripadnicima te zajednice otežava društvena stratfikacija, društveni pomak prema gore, dok se izjašnjavaju kako se izjašnjavaju.
P.PS. Nadam se da, kad se osnuje Crofond, da će i tebi kapnuti neka lovica, pa ćeš promijeniti mišljenje. ;)
Znam da je i sama najava osnivanja izazvala određenu živost i zanimanje u zajednici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 30 ruj 2021, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4683
Hrvatska je primalo učinila za Hrvate u Vojvodini. Da je samo za njih dala koliko je dala za Feral 2 t.j. za Pupovčeve Novosti, opsta bi Radio Subotica na hrvatskom. Tko ih je vidia, zna da je imala najlipše i najintuitivnije uređene stranice u Hrvata, pored svih inih postaja. Čitka arhiva, sve. Sve na hrvatskom.

https://www.dw.com/hr/radio-subotica-na ... /a-2669756

https://www.maxportal.hr/vijesti/ugasen ... om-jeziku/

https://matis.hr/dogadanja/ugasena-radio-subotica/

https://www.hina.hr/vijest/9072837 Privatizacija medija u Srbiji gasi manjinske programe, pred nestankom hrvatski radijski program

Umisto Feralu 2, tribali su dat program tamošnjim Hrvatima. Toliko se novaca dalo za Feral 2 da se mogla oformit i samostalna televizijska postaja na hrvatskom u Subotici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 01 lis 2021, 06:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
snowflake je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Vidi da ti kažem, ja se u to tušta ne mišam. Ja ne dobijam platu na konto nacionalnosti, već zato što imam konkretno radno misto s konkretnim obavezama. Badava kruva u životu sam se slabo naboko. A ni ne triba drukčije bit ako je čovik - čovik...
Ti novci o kojima divani nevaspitani žvaljo Tankosic, iđu na ruke Žigmanovu i ekipi oko njega, oće KUD ovaj onaj dobit novce i igrat, meni ni iz džepa ni u džep. Nisu me udruge učile ko sam i šta sam, već pokojni dida dok sam bio dite. To se upije za cili život.

Prezentiranje kulturnog nasliđa triba mlađim naraštajima, a ovaj je te novce pridstavio ko da ja lično sidim na 10% od njegove plate... Cirkus, veze s realnošću nema. Di je 10% od plate koje je meni skidano četiri godine? Dragi Bog zna. Nikad nam ni objašnjeno nije za šta se to uzimalo. Iđu novci za Beograd, to je već indikativno šta su motivi. Blagodeti 1918-te...


Imaš pravo misliti kako misliš. Biti Hrvat u Srbiji općenito nije neka sreća. Znaš bolje od mene kako te okolina gleda.
A Žigmanov se također naslušao uvreda. Znam da tzv. obični ljudi uvijek misle da su ovi na pozicijama grebatori, pa i Žigmanov, ali novca do prije koju godinu, ni od Hrvatske ni od Srbije jednostavno nije bilo.
Sad se to malo promijenilo, a tek bi se trebalo s, ako Bog da, osnivanjem Crofonda.
Svrha svega toga, i KUD-ova i ostalog, bi trebala biti da razviju emocionalnu povezanost i ponos kod mladih.
Jer, u većinskom okružju nijednu pozitivnu riječ o narodu kojem pripadaju oni neće čut. Nažalost, ali tako je.
Slažem se da sama financijska podrška nije dovoljna, podrška mora biti i politička i emocionalna od strane RH. U ovoj prvoj smo i napravili neke iskorake, u dvjema potonjima nismo, nažalost.

P.S. Hrvati u Srbiji su udaljeni od vlasti, a time i od slasti i propulzivnosti. Voditi zajednicu koja nema pristup moći nije neka posebna privilegija. Pripadnicima te zajednice otežava društvena stratfikacija, društveni pomak prema gore, dok se izjašnjavaju kako se izjašnjavaju.
P.PS. Nadam se da, kad se osnuje Crofond, da će i tebi kapnuti neka lovica, pa ćeš promijeniti mišljenje. ;)
Znam da je i sama najava osnivanja izazvala određenu živost i zanimanje u zajednici.


Iz socijalnog aspekta, mi smo tu u malo boljoj poziciji od Jehovinih svidoka. U smislu da nas je više, imamo matičnu državu, und und und. Ali zajednica jeste mala, pa ako te dave likovi u kasnim dvadesetim kojima je događaj godine hodočašće u Međugorje, onda si izvisio... No, dobro. Moj izbor je bio da je bolje slušati tišinu nego tuđe gluposti. I držim se tog.

Svaki oblik vlasti i vođstva donosi i nekakav kajmak sa sobom, pa bio i vođa prosjaka... To je priroda pozicije. Neću mu brojat zalogaje al ne trpi on baš sve iz čiste ljubavi. Naslušo se uvrida, a ko od nas nije? U Srbiji je opsovat čoviku mater ko pljunit digod nuz put. Istini za volju meni su na ovom forumu i Hrvati pretili, pa oni koji su se možda pripoznali sve nji ovom prilikom lipo pozdravljam! :zubati Kako dolikuje, odgojenom katoliku...

Taki fond Mađari imaju već godinama, tetak mi je Mađar. Kupio je njevim novcima traktor i sve što iđe uz to od mehanizacije, odneseš mađarske papire, upišu te tamo i za po sata gotovo. Efikasni su, složni i ne štede novce na svoje... Nisu najjača manjinska zajednica samo zato što ih najviše, već tiraju složno svoju politiku i podmažu di triba.

Ja se sićam da smo 1992 dobijali nike novce ko pomoć, pa smo od ti novaca dvi nedilje kupovali konzerve govedine EZ na buvljaku, bilo badava skoro. U to vrime svaka je pomoć bila dobrodošla. Fala i na tom. Da se nadam novim vitrovima iz Zagreba na ovu stranu, ne nadam se. Mi smo tradicionalno skrajnuti a to je teško prominit, niki razlozi su opravdani a niki nisu. Al ne krivim nikog za to. Ako bude kaki novaca, triba to dat studentariji i škularcima, nek iđu vidit Hrvatsku. Više će je volit i imat uzase kad se vrate, to je važno u životu. Ja sam za 43 godine života u Hrvatskoj bio 5 dana, pošteno su mi ispraznili buđelar. Šta da ti divanim dalje... Matorog kera ne možeš naučit novim trikovima, triba radit s mladima. Oni su prioritet.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1440 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO