HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 22 sij 2022, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Jedan od najboljih hadisa koji pokazuje zao koncept Islama da čak male bebe mogu ići u pakao

'Aiša, majka vjernika, rekla je da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pozvan da predvodi dženazu namaz djeteta Ensarija. rekao sam:

Allahov Poslaniče, sreća je za ovo dijete koje je ptica od džennetskih ptica jer nije počinilo grijeh niti je dostiglo godine kada se može počiniti. Rekao je: 'Aiša, po pustolovini, može biti drugačije, jer je Bog stvorio za Džennet one koji su za to sposobni dok su još bili u bedrima svoga oca i stvorio za Džehennem one koji će u Džehennem. Stvorio ih je za pakao dok su još bili u nedrima svoga oca.

Sahih Muslim
https://sunnah.com/muslim:2662c

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 23 sij 2022, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2020, 18:06
Postovi: 322
Lokacija: Obečano zemljište
Bilic07 je napisao/la:
Opet dolazimo do zaključka da 10 Božijih zapovijedi nema u Kuranu
-fali zapovijed ne poželi tuđu ženu
-fali zapovijed ne laži
-fali zapovijed ne ubiji

Kuran nudi drugačiji koncept zapovijedi i morala nego Biblija.
Dokaz da kuranski Allah nije Bog Biblije.

“And do not covet what Allah has favored some of you over others.( 4:32 )

“And do not stretch your eyes towards what We have provided some of them.” (15:88)

“And They (Servants of God) do not testify falsely.” (25:72)

And if you give your word, do it justice...
Surah Al-An'am - 152

“And do not kill anybody that Allah has prohibited except when you have a right to kill” (6:151)

Nemoj da lažeš.

_________________
القوة تكمن في التفاني


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 23 sij 2022, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Ekdaim je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Opet dolazimo do zaključka da 10 Božijih zapovijedi nema u Kuranu
-fali zapovijed ne poželi tuđu ženu
-fali zapovijed ne laži
-fali zapovijed ne ubiji

Kuran nudi drugačiji koncept zapovijedi i morala nego Biblija.
Dokaz da kuranski Allah nije Bog Biblije.

“And do not covet what Allah has favored some of you over others.( 4:32 )

“And do not stretch your eyes towards what We have provided some of them.” (15:88)

“And They (Servants of God) do not testify falsely.” (25:72)

And if you give your word, do it justice...
Surah Al-An'am - 152

“And do not kill anybody that Allah has prohibited except when you have a right to kill” (6:151)

Nemoj da lažeš.


I ne ubijajte nikoga koga je Allah zabranio osim kada imate pravo da ubijete 6:151
Ubijanje dozvoljeno u nekim slučajevima

Laganje: dozvoljeno u ratu, da spariš dvojicu u svađi, prema ženi

Muhamed kao nabolji primjer Muslimanima, poželio i oženio ženu drugoga.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 25 sij 2022, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bilic07 je napisao/la:
I ne ubijajte nikoga koga je Allah zabranio osim kada imate pravo da ubijete 6:151
Ubijanje dozvoljeno u nekim slučajevima

Laganje: dozvoljeno u ratu, da spariš dvojicu u svađi, prema ženi

Muhamed kao nabolji primjer Muslimanima, poželio i oženio ženu drugoga.


Ovo je ono što je prvi put mene odbilo od islama kad sam ga krenuo proučavati , i prvi put uvideo problem islama sa slobodnom voljom kod čoveka. , a da ne govorim da su ljudi alahovi robovi.

Uglavnom bog je dao smernice ljudima da ne greše , dakle ne kradi,ne ubij,ne laži,...ali bog ne sme i ne bi trebao da usmerava ljude kad mogu lagati,krasti,ubiti,...bez obzira što postoji ljudska nužda za to , jer ako bog odredi da možeš ubiti i lagati u određenim situacijama a ne dati to čoveku da radi po ličnoj savesti i slobodnoj volji , onda se otvara pandorima kutija gde svaki musliman ima pravo ubiti nevernika i lagati kad hoće jer prosto sam sebi kaže da je uvek u ratu sa nevernicima.

Zato kad čujem ono pravdanje:"Ne,ne,..nije muslimanima dozvoljeno lagati i ubijati , samo je dozvoljeno u određenim situacijama" , a ko određuje određene situacije kad mogu postojati mali milion određenih situacija koja je svaka validna za ubiti i slagati.

Zamisli 10 božji zapovesti gde u svakoj ima ono "ali" i "određena situacija". :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 25 sij 2022, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2020, 18:06
Postovi: 322
Lokacija: Obečano zemljište
Bilic07 je napisao/la:
Ekdaim je napisao/la:
“And do not covet what Allah has favored some of you over others.( 4:32 )

“And do not stretch your eyes towards what We have provided some of them.” (15:88)

“And They (Servants of God) do not testify falsely.” (25:72)

And if you give your word, do it justice...
Surah Al-An'am - 152

“And do not kill anybody that Allah has prohibited except when you have a right to kill” (6:151)

Nemoj da lažeš.


I ne ubijajte nikoga koga je Allah zabranio osim kada imate pravo da ubijete 6:151
Ubijanje dozvoljeno u nekim slučajevima

Laganje: dozvoljeno u ratu, da spariš dvojicu u svađi, prema ženi

Muhamed kao nabolji primjer Muslimanima, poželio i oženio ženu drugoga.

Nije zabranjeno ubijanje u krščanstvu već umorstvo. Da je ubijanje zabranjeno onda nebi nikad bilo ni smrtnih kazni ni ratova. Ne manipuliraj.
Za poslanika vrijede posebne privilegije. No Islam dopušta malo više alfa ponašanje.

_________________
القوة تكمن في التفاني


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 26 sij 2022, 21:50 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Ekdaim je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

I ne ubijajte nikoga koga je Allah zabranio osim kada imate pravo da ubijete 6:151
Ubijanje dozvoljeno u nekim slučajevima

Laganje: dozvoljeno u ratu, da spariš dvojicu u svađi, prema ženi

Muhamed kao nabolji primjer Muslimanima, poželio i oženio ženu drugoga.

Nije zabranjeno ubijanje u krščanstvu već umorstvo. Da je ubijanje zabranjeno onda nebi nikad bilo ni smrtnih kazni ni ratova. Ne manipuliraj.
Za poslanika vrijede posebne privilegije. No Islam dopušta malo više alfa ponašanje.


Ne ubiji je zapovijed, da se ljudi toga ne drže nije ništa novo ali zapovijed ostaje ista.
Opet dolazimo do zaključka da 10 Božijih zapovijdi u Islamu nema.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 30 sij 2022, 01:57 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
U islamu ima dosta zanimljivih i logičnih citata ili hadisa sura kako oni kažu,ali ima dosta ne logičnih stvari.
Čitao sam jedno vrijeme kuran i sve nekako odiše razumom.
Okrenem drugu stranicu pa to sve pršti od neke frustracije. Kao da je knjigu pisao odrastao čovjek sa nekim kompleksima ili kao da su knjigu pisale dvije različite osobe.
Najviše mi smeta što se stalno porede sa Jevrejima i hrišćanima,dok se u bibliji nikad ne blati neka druga vjera. Nisam čuo da se u bibliji spominje budizam ili hinduizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 02 vel 2022, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 21:13
Postovi: 2042
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
Lutorčina je napisao/la:
U islamu ima dosta zanimljivih i logičnih citata ili hadisa sura kako oni kažu,ali ima dosta ne logičnih stvari.
Čitao sam jedno vrijeme kuran i sve nekako odiše razumom.
Okrenem drugu stranicu pa to sve pršti od neke frustracije. Kao da je knjigu pisao odrastao čovjek sa nekim kompleksima ili kao da su knjigu pisale dvije različite osobe.
Najviše mi smeta što se stalno porede sa Jevrejima i hrišćanima,dok se u bibliji nikad ne blati neka druga vjera. Nisam čuo da se u bibliji spominje budizam ili hinduizam.

Zato što se islam smatra prirodnim nasljednikom judaizma i kršćanstva. O kršćanstvu niti o kršćanima se ne govori loše, osim da je jedan dio kršćana u nekom trenutku izmijenio Božiju riječ, proglasio Isusa sinom Božijim i na taj način zalutao. Kasnije se to prenijelo na sve kršćane. O judaizmu se također ne govori ništa loše, ali o Jevrejima jeste.

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 03 vel 2022, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zamislite ovako nešto moliti?
Absurdno proklinjati tkzv. Muhamedovog ujaka (Abu Lahab)

Sura 111
Neka propadne Ebu Leheb,* i propao je!
neće mu biti od koristi blago njegovo, a ni ono što je stekao,
ući će on, sigurno, u vatru rasplamsalu,
i žena njegova, koja spletkari;
o vratu njenu biće uže od ličine usukane!

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 04 vel 2022, 00:52 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije u Kuranu epizoda 7512

Kuran tvrdi da su svi ajeti objašnjeni, 41:3
˹It is˺ a Book whose verses are perfectly explained—a Quran in Arabic for people who know,
— Dr. Mustafa Khattab, the Clear Quran

17:1
Hvaljen neka je Onaj koji je u jednom času noći preveo Svoga roba iz Hrama časnog u Hram daleki, čiju smo okolinu blagoslovili kako bismo mu neka znamenja Naša pokazali.* - On, uistinu, sve čuje i sve vidi.

-Gdje je „hram časni“?
-Gdje je „hram daleki“?
-Tko je rob?

Molim isključivo odgovore/citate iz Kurana, jer je navodno „perfectly explained“

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 04 vel 2022, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2021, 10:21
Postovi: 2157
Bilic07 je napisao/la:
Zamislite ovako nešto moliti?
Absurdno proklinjati tkzv. Muhamedovog ujaka (Abu Lahab)

Sura 111
Neka propadne Ebu Leheb,* i propao je!
neće mu biti od koristi blago njegovo, a ni ono što je stekao,
ući će on, sigurno, u vatru rasplamsalu,
i žena njegova, koja spletkari;
o vratu njenu biće uže od ličine usukane!


To proklinjanje Muhamedovog ujaka je jedna od najčešćih sura za klanjanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 04 vel 2022, 07:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bilic07 je napisao/la:
Kontradikcije u Kuranu epizoda 7512

Kuran tvrdi da su svi ajeti objašnjeni, 41:3
˹It is˺ a Book whose verses are perfectly explained—a Quran in Arabic for people who know,
— Dr. Mustafa Khattab, the Clear Quran

17:1
Hvaljen neka je Onaj koji je u jednom času noći preveo Svoga roba iz Hrama časnog u Hram daleki, čiju smo okolinu blagoslovili kako bismo mu neka znamenja Naša pokazali.* - On, uistinu, sve čuje i sve vidi.

-Gdje je „hram časni“?
-Gdje je „hram daleki“?
-Tko je rob?

Molim isključivo odgovore/citate iz Kurana, jer je navodno „perfectly explained“


Samo u islamu postoji čitava nauka o njegovon tumačnju i razumevanju kurana(tefsir) , jer kad zbrkaš u jedan koš nepovezane stihove iz raznih hrišćanskih himni na aramejskom jeziku,talmudske citate,bulažnjenja nekih gnostika,priče lutajućih monaha,...a onda dodaš arapska negiranja svega toga i sve to prevedeš na neki alternativni arapski jezik , logično je da "perfektno objašnjena knjiga" zahteva tumačnja i objašnjenja.

Nemoj Biliću tako o majci svih gradova(Mekki) za koji niko nije čuo i u kojem se nalazi časni hram(Ibrahimov) za koji takođe niko nije čuo do 8.veka , jbt kako ne razumeš nešto što je pefrfektno svima jasno?! , sve lepo piše u kuranu. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 vel 2022, 11:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
joe enter je napisao/la:
Koja mržnja čoveče?? , ja samo govorim o onome šta čitam iz kurana i islamskih spisa i refereišem se na ono šta neki muslimani rade na osnovu tih spisa.

Jedini pravi muslimani su ISIS i talibani , jer oni rade i shvataju boga upravo onako kako su to radili Muhamed i njegova bratija , dakle rat i osvajanje u ime boga , a posle osvajanja stvaranje države(kalifat) i zakona(šerijat) jedinim mogućim načinom(džihad)

Uzmi brate čitaj , i uverićeš se sam ako hoćeš otvoriti oči.
Ja ništa ne izmišljam u smislu da je Muhamed vozio motor,pio pivo i jebo zečeve , već samo prenosim ono šta on sam govori i šta su o njemu govorili rani muslimani , a to je rat,ubijanje,ropstvo,pedofilija,....

Mislim da ti kao svetosavski pagansko-totemistički krmožder, sa formalnim pečatom hrišćanstva, nemaš predispozicije u genetskom kodu, da komentarises neku monoteisticku religiju.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 vel 2022, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Karabaja je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Koja mržnja čoveče?? , ja samo govorim o onome šta čitam iz kurana i islamskih spisa i refereišem se na ono šta neki muslimani rade na osnovu tih spisa.

Jedini pravi muslimani su ISIS i talibani , jer oni rade i shvataju boga upravo onako kako su to radili Muhamed i njegova bratija , dakle rat i osvajanje u ime boga , a posle osvajanja stvaranje države(kalifat) i zakona(šerijat) jedinim mogućim načinom(džihad)

Uzmi brate čitaj , i uverićeš se sam ako hoćeš otvoriti oči.
Ja ništa ne izmišljam u smislu da je Muhamed vozio motor,pio pivo i jebo zečeve , već samo prenosim ono šta on sam govori i šta su o njemu govorili rani muslimani , a to je rat,ubijanje,ropstvo,pedofilija,....

Mislim da ti kao svetosavski pagansko-totemistički krmožder, sa formalnim pečatom hrišćanstva, nemaš predispozicije u genetskom kodu, da komentarises neku monoteisticku religiju.

Islam je ideologija zla.

Nešto najodvratnije, najogavnije izmišljeno u povjesti.

Pakao na zemlji za njene sluge...vječno prokletstvo i karmička kazna.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 vel 2022, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Karabaja je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Koja mržnja čoveče?? , ja samo govorim o onome šta čitam iz kurana i islamskih spisa i refereišem se na ono šta neki muslimani rade na osnovu tih spisa.

Jedini pravi muslimani su ISIS i talibani , jer oni rade i shvataju boga upravo onako kako su to radili Muhamed i njegova bratija , dakle rat i osvajanje u ime boga , a posle osvajanja stvaranje države(kalifat) i zakona(šerijat) jedinim mogućim načinom(džihad)

Uzmi brate čitaj , i uverićeš se sam ako hoćeš otvoriti oči.
Ja ništa ne izmišljam u smislu da je Muhamed vozio motor,pio pivo i jebo zečeve , već samo prenosim ono šta on sam govori i šta su o njemu govorili rani muslimani , a to je rat,ubijanje,ropstvo,pedofilija,....

Mislim da ti kao svetosavski pagansko-totemistički krmožder, sa formalnim pečatom hrišćanstva, nemaš predispozicije u genetskom kodu, da komentarises neku monoteisticku religiju.


Ajd u redu što sam svetosavski totemistički paganin , ali krmožder?? , to je već uvreda. :zubati

Čekaj malo , zaboravio si da pomeneš priču o pranju guzice posle sranja kod nas paganskih svetosasvskih totemističkih krmoždera , u tu tematiku su najupućeniji bosanski muslimani , jer su nas kao i Hrvate vekovima gledali krišom dok seremo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 vel 2022, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Bilic07 je napisao/la:
Zamislite ovako nešto moliti?
Absurdno proklinjati tkzv. Muhamedovog ujaka (Abu Lahab)

Sura 111
Neka propadne Ebu Leheb,* i propao je!
neće mu biti od koristi blago njegovo, a ni ono što je stekao,
ući će on, sigurno, u vatru rasplamsalu,
i žena njegova, koja spletkari;
o vratu njenu biće uže od ličine usukane!

priprosta,bijedna,neotesana religija bas kao i nasi bosnjaci.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 vel 2022, 11:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
joe enter je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Mislim da ti kao svetosavski pagansko-totemistički krmožder, sa formalnim pečatom hrišćanstva, nemaš predispozicije u genetskom kodu, da komentarises neku monoteisticku religiju.


Ajd u redu što sam svetosavski totemistički paganin , ali krmožder?? , to je već uvreda. :zubati

Čekaj malo , zaboravio si da pomeneš priču o pranju guzice posle sranja kod nas paganskih svetosasvskih totemističkih krmoždera , u tu tematiku su najupućeniji bosanski muslimani , jer su nas kao i Hrvate vekovima gledali krišom dok seremo.

Samo kazem da ti ne mozes razumjeti monoteisticku religiju, kao sto ja ne mogu recimo hinduizam.
Krmožder je od milja.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 vel 2022, 15:52 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Karabaja je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Ajd u redu što sam svetosavski totemistički paganin , ali krmožder?? , to je već uvreda. :zubati

Čekaj malo , zaboravio si da pomeneš priču o pranju guzice posle sranja kod nas paganskih svetosasvskih totemističkih krmoždera , u tu tematiku su najupućeniji bosanski muslimani , jer su nas kao i Hrvate vekovima gledali krišom dok seremo.

Samo kazem da ti ne mozes razumjeti monoteisticku religiju, kao sto ja ne mogu recimo hinduizam.
Krmožder je od milja.


Optužuješ druge što citiraju islamske izvore i to nazivaš mržnjom? Logika ti baš ne leži.

Islam nije monotestička religija nego paganski kult:
-Arapski kuran 33:56: tkzv Allah se moli za Muhameda.
-na sudnji dan će kuran kao osoba zastupati vjernike kulta pred tkzv.Allahom
-kaaba uz dodir otpušta grijehe
(Više od tri idola)
-17:1
Hvaljen neka je Onaj koji je u jednom času noći preveo Svoga roba iz Hrama časnog u Hram daleki, čiju smo okolinu blagoslovili kako bismo mu neka znamenja Naša pokazali.* - On, uistinu, sve čuje i sve vidi.

Tkzv.Allah govori u množini, onda kaže “On” što je neka treća osoba

-51:47-51
Mi smo nebo moći Svojoj zazidali, a Mi, uistinu, još neizmjerno mnogo možemo,
i Zemlju smo prostrli - tako je divan Onaj koji je prostro! ( čije su to riječi?) -
i od svega po par stvaramo da biste vi razmislili!
"Zato požurite Allahu, ja sam vam od Njega da vas javno upozorim;
ne prihvatajte drugog boga osim Allaha, ja sam vam od Njega da vas jasno opomenem!"

Tkzv.Allah priča mi ovo mi ono, potom “ ja sam vam od Njega” što nije tkzv.Allahova izjava.

Tafsir ibn Abbas 51:50 potvrđuje moj stav
(Therefore flee unto Allah) flee from Allah unto Allah; it is also said that this means: flee from contravening against Allah to obeying Him; (lo! I am a plain warner unto you from Him) I am a warning messenger who explains matters to you in a language you understand.

Zaključak:
Nije samo jedan tkzv. Allah u Islamu, postoje više idola.
U Kuranu nisu samo riječi tkzv.Allaha nego i drugih.
S time propada teza da je kuran isključivo riječ tkzv.Allaha i da je Islam monoteistički.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 09 vel 2022, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744


Odlična priča ovog Francuza o postojanju prvotnog arhikurana koji je odbačen i napravljen novi , a dokazi za to su u samom novm kuranu koji danas postoji.
Poa meni vrlo logično jer je stvarno kuran nelogičan do panja.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 22 tra 2022, 09:31 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kuranske greške Epizoda 755: Sura 24:43 Planine u nebu???

Sahih International: Do you not see that Allah drives clouds? Then He brings them together, then He makes them into a mass, and you see the rain emerge from within it. And He sends down from the sky, mountains [of clouds: ovo je ubačeno, nije u arapskom tekstu] within which is hail, and He strikes with it whom He wills and averts it from whom He wills. The flash of its lightening almost takes away the eyesight.

Sahih International: Zar ne vidite da Allah tjera oblake? Zatim ih spaja, zatim ih čini u masu, i vidite kako kiša izlazi iz nje. I spušta s neba planine unutar kojih je tuča, i udara njome koga hoće i odvraća od koga hoće. Bljesak njegovog sijanja gotovo oduzima vid.

Tafsir ibn Abbas
(Hast thou not seen) have you not been informed, O Muhammad, in the Qur'an about (how Allah wafteth) drives about (the clouds, then gatherth them) then brings the clouds together, (then maketh them layers, and thou seest the rain come forth from between them) from between the clouds; (He sendeth down from the heaven mountains wherein is hail) He says: He sends down hail from mountains in heaven, (and smiteth therewith) and with hail He punishes (whom He will, and averteth it) and averts its punishment (from whom He will. The flashing of His lightning) the light emanating from lightning in the clouds (all but snatcheth away the sight) from the intensity of its light.

(Sve informacije u zagradama nisu dio originalnog arapskog teksta)

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 22 tra 2022, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bilic07 je napisao/la:
Kuranske greške Epizoda 755: Sura 24:43 Planine u nebu???

Sahih International: Do you not see that Allah drives clouds? Then He brings them together, then He makes them into a mass, and you see the rain emerge from within it. And He sends down from the sky, mountains [of clouds: ovo je ubačeno, nije u arapskom tekstu] within which is hail, and He strikes with it whom He wills and averts it from whom He wills. The flash of its lightening almost takes away the eyesight.

Sahih International: Zar ne vidite da Allah tjera oblake? Zatim ih spaja, zatim ih čini u masu, i vidite kako kiša izlazi iz nje. I spušta s neba planine unutar kojih je tuča, i udara njome koga hoće i odvraća od koga hoće. Bljesak njegovog sijanja gotovo oduzima vid.

Tafsir ibn Abbas
(Hast thou not seen) have you not been informed, O Muhammad, in the Qur'an about (how Allah wafteth) drives about (the clouds, then gatherth them) then brings the clouds together, (then maketh them layers, and thou seest the rain come forth from between them) from between the clouds; (He sendeth down from the heaven mountains wherein is hail) He says: He sends down hail from mountains in heaven, (and smiteth therewith) and with hail He punishes (whom He will, and averteth it) and averts its punishment (from whom He will. The flashing of His lightning) the light emanating from lightning in the clouds (all but snatcheth away the sight) from the intensity of its light.

(Sve informacije u zagradama nisu dio originalnog arapskog teksta)


Kuran je kompilacija raznih himni i pripovesti sa različitih jezika koje su zbrda-dola prevedene na neki alternativni arapski , i zato je kuran zapravo najnerazumljivija verka knjiga , i zato postoje mnogi prevodi gde sam prevoditelj ne zna šta da radi sa tekstom pa posegne za ličnim intepretacijom i na osnovu toga kreira prevod.

Korkutov prevod tog ajeta se razliku:
Citat:
Zar ne vidiš da Allah razgoni oblake, i onda ih spaja i jedne nad drugima gomila, pa ti vidiš kišu kako iz njih pada; On s neba, iz oblaka veličine brda, spušta grad, pa njime koga hoće pogodi, a koga hoće poštedi - blijesak munje Njegove gotovo da oduzme vid.


Ovde Korkut kako sam već i rekao na osnovu svoje logike kreira prevod pa osim što je kako si ti Biliću naveo da reč "brdo" je naknadno ubačeno , Korkut ide dalje pa kaže "oblak veličine brda" , što znači da ovaj ajet svakako je čudan i nelogičan i zato prevodioci mu svojim intervenicjama daju smisao i logiku.
Odakle Korkutu reč "veličine"??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 25 tra 2022, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kuranske greške Epizoda 756: Islamski Allah i Šejtan su jedno te isto

27:4 Kuranski Allah navodi na grijeh:
Sahih International: Indeed, for those who do not believe in the Hereafter, We have made pleasing to them their deeds, so they wander blindly.
27:4
Sahih International: Zaista, za one koji ne vjeruju u Ahiret, Mi smo učinili da im djela budu ugodna, pa slijepo lutaju.

6:43 Šejtan navodi na grijeh:
Sahih International: Then why, when Our punishment came to them, did they not humble themselves? But their hearts became hardened, and Satan made attractive to them that which they were doing.
6:43
Sahih International: Zašto se onda, kada ih je Naša kazna stigla, nisu ponizili? Ali njihova su srca otvrdnula, a Sotona im je učinio privlačnim ono što su radili.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 22 ruj 2022, 21:01 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Bilic07 je napisao/la:
Vremenski nemoguće

Dok je Muhamed živio nije postojala knjiga Kuran.
Nakon njegove smrti je Abu Bakr prvi sastavio knjigu.

Kako je onda Muhamed recitirao ovaj stih?
Zar ga sljedbenici nebi pitali: Alo ba, koja knjiga?

4:136
O vjernici, vjerujte u Allaha, i Poslanika Njegova, i u Knjigu koju On Svome Poslaniku objavljuje, i u Knjigu koju je objavio prije. A onaj ko ne bude vjerovao u Allaha, i u meleke Njegove, i u knjige Njegove, i u poslanike Njegove, i u onaj svijet - daleko je zalutao.


Tafsir al-Jalalayn

O you who believe believe with perseverance in God and His Messenger and the Book which has been revealed to His Messenger Muhammad (s) and that is the Qur’ān; and the Book which was revealed before to the messengers namely the scriptures a variant reading for nuzzila and unzila ‘was revealed’ has the active form for both verbs nazzala and anzala ‘He revealed’. And whoever disbelieves in God and His angels and His Books and His messengers and the Last Day verily he has strayed far away from the truth.


Mogla bi se i teza proto-kurana postaviti da se 4:136 uopće ne odnosi na Muhameda ( koji nije imenom naveden) nego na Isusa.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 05 lis 2022, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Nije iz kurana al posto nema tema o nelogicnostima biblije neka ovde ionako je to sve u pet deka

slika

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 06 lis 2022, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
@Haram

Nitko tvrdi da je Bog diktirao Bibliju.
Kod Kurana je to drugačije, Muslimani tvrde da je to sve Allahova riječ. Sve bezvezarije i gluposti idu direktno na Allahov račun. Jbg sad

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO