HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 srp 2024, 14:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 sij 2022, 08:33 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Boli te k. sad si stekao prirodni imunitet kako je Divko govorio i više ne možeš dobit boleščuru.

Čekaj malo, pa i on je dobio i drugi put... :D

Doduše, kaže blaže.


nitko nikad nije govorio da ne možeš više dobiti bolešćuru, nego da si nakon preboljenja daleko spremniji na nju i da je daleko manje opasna.

jedini koji su govorili da nećeš moći više dobiti bolešćuru su oni koji su reklamirali cijepivo. tvrdil isu da 95% štiti od ZARAZE.

ne postoji način da se virus iskorijeni iz populacije, on će kao i ostali koronavirusi postati još jedna sezonska viroza. tj. već postaje.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 sij 2022, 08:41 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
DrMag je napisao/la:

Niti prirodna prokuzenost niti ona nastala cjepivom ne daju dugoracan imunitet..


imunitet je uvelike indivdualna stvar, no opće zaključke ne možemo donositi na temelju anegdotalnih primjera.

statistički se reinfekcije puno rjeđe i puno manje smrtonosne. smrtnost je kod reinfekcija, i to registriranih, ispod promila.

dakle virus se ponaša kao svi novi virusi, što ga naš imunitet bolje upoznaje, to smo zaštićeniji od njega.

što virus bude dulje u cirkulaciji, biti će manje opasan. Vjerojatno je i da cijepivo tome pomaže, ali u svakom slučaju graf zatvorenih slučajeva pokazuje smrtnost koja tendira prema 0
https://www.worldometers.info/coronavirus/

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 sij 2022, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
Starija mi ima koronu, a od simptoma je bila glavobolja, vrlo visoka temperatura (39-40) dva dana i grlobolja. Od jučer produktivan kašalj. Mlađa samo malo kašlje.

Meni i ženi (prebolili u 12 mj) za sada ništa.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 sij 2022, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
@ DrMag, kako osjetis zgrusanje krvi?

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 sij 2022, 13:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37124
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
BiH najgora u regiji po smrtnosti.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 30 sij 2022, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Graničar Jozo je napisao/la:
@ DrMag, kako osjetis zgrusanje krvi?


Nisam osjetio zgrusanje krvi, nego nisam se mogao popeti na 8 kat. Ostao bez daha. Poslije, analiza krvi pokazale na problem sa njenom gustocom, posljedicno opterecenje srca, slaba prokrvljenost tijela itd.

Aspirin 100 je nakon nekog vremena pomogao.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 31 sij 2022, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
DrMag je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:
@ DrMag, kako osjetis zgrusanje krvi?


Nisam osjetio zgrusanje krvi, nego nisam se mogao popeti na 8 kat. Ostao bez daha. Poslije, analiza krvi pokazale na problem sa njenom gustocom, posljedicno opterecenje srca, slaba prokrvljenost tijela itd.

Aspirin 100 je nakon nekog vremena pomogao.


Da, ja pijem isto andol 100 pro. I to od prvog dana korone.

Sad pomalo prorjeđujem, popijem svaki drugi dan.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
epidemija iznenade je sve gora i gora

https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... e-15153647

iznenada nemilice kosi, od čega je ne zna se

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 08:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31641
Jesu uspjeli izolirati virus Iznenade?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

904 of 2558 - 35.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 09:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Jesu uspjeli izolirati virus Iznenade?


to je teorija zavjere, a ti si ravnozemljaš.

ti su se ljudi žrtvovali za znanost

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Inače je lik i žešći rekreativac. To ja svojim kolegama govorim. Kad prebolite koronu, nema jedno 6 mjeseci utrka niti maksimalnih napora. Znam ih ja dosta koji s epokušavaju što prije vratit a to opterećuje i pluća i srce. Znači, treba se prestat odnosti prema koroni kao prehladi. I ja sam sa žešće rekreacije prešao na umjerenu. Ne valja ničeg previše.

A općenito ljudi u nas bi mogli malo češće kod kardiologa i na EKG, možda se i ne umire puno od korone ali od koronarnih bolesti umre pola ljudi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
Pa naravno da nije prehlada. Tko to tvrdi je idiot. Tko mili da je cjepivo rješenje je možda i veći.

Sve je to objasnio Srećko Sladoljev.

https://www.facebook.com/sladoljev.srec ... 0562872515

Dakle, ovo treba shvatiti jebeno i ozbiljno.

Citat:
U plućima nema mišićnog tkiva da olakša vensku cirkulaciju. Tu funkciju ima hormon angiotenzin koji djeluje na endotel vena plućnog optoka tako da se stežu i tjera krv prema lijevom srcu!
Za stvaranje angiotenzina važan je enzim ACE (angiotenzin-konvertirajući enzim) koji se nalazi posvuda u tijelu, ali u NAJVEĆOJ KONCENTRACIJI upravo u kapilarama pluća!
Spike proteini, bilo da se radi o onima na površini korona virusi ili onima koje naše tijelo MASOVNO proizvodi primitkom mRNK cjepiva, blokiraju ACE enzim čime blokiraju proizvodnju angiotenzina! To dovodi do kolapsa aktivne plućne cirkulacije! Sav teret protoka krvi kroz pluća pada na srce koje, kod onih sa srčanim problemima i povišenim tlakom, taj napor neće izdržati!

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Jos imam respiratorne probleme, pluca skripe, par puta na dan moram iskasljati sluz, nemam temperaturu, samo se osjecam umorno i ne naspavano zbog nocnih ustajanja i kasljanja, te imam golicanje u grlu koje lici na ono kad imate suhi kasalj. Predugo traje za "prehladu". Brzi testovi negativni. uvjet za pcr je pozitivan brzi test ili platiti (Ne zelim placati). vjerojatno sirim zarazu :)

Jucer citam clanak najcescih simptoma "omikrona", nekako se sve slaze. Nagla i "nicim izazvana" bezvoljnost / gubitak usredetocenosti par dana pred pocetak kaslja,najjaci je pokazatelj da je to to. Bio sam zatecen tim stanjem.

Par bliskih osoba takodjer kaslje, i imaju negativne testove, no jedna je od danas u izolaciji jer su medju njihovim svakodnevnim kontaktima jucer registrirane dvije pozitivne osobe.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32485
DrMag je napisao/la:

Jucer citam clanak najcescih simptoma "omikrona", nekako se sve slaze. Nagla i "nicim izazvana" bezvoljnost / gubitak usredetocenosti par dana pred pocetak kaslja,najjaci je pokazatelj da je to to. Bio sam zatecen tim stanjem..

Ti si izgleda upao u njihovu "familiju", napao te sin od omnija :zubati
Citat:
Australske zdravstvene vlasti objavile su da je u brojnim državama i teritorijama otkrivena nova "stealth" podvarijanta novog koronavirusa, koju mediji nazivaju "Omikronovim sinom". Ta podvarijanta nosi naziv BA.2 i smatra se da je zaraznija od originalnog Omicrona, a već je zabilježena u više od 40 zemalja, između ostalog i u susjednoj Sloveniji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2022, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
izgleda.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5729
Lokacija: planina
Stariji član rodbine, imala moždani prije nekoliko dana, došla u bolnicu, još uvijek sa dobrim šansama da preživi, kad ono pozitivna na koronu. Stavilo je na covid odjel i dok test ne pokaže da je negativna na covid nema liječenja za moždani. Naravno šta se dogodilo žena umrla nakon par dana. "Od korone". Majku li vam jebem mrtvu smradovi lažljivi zli pokvareni. Šećer na kraju sad se mora kopati u nekakvom posebnom limenom sanduku i posebnoj robi jer je "još uvijek zarazna", ne daju doć po nju kako oćeš i tu je još dodatnih 1000 KM troška. Uglavnom recimo da se sada vama ili vašem članu obitelji dogodi moždani/ srčani/ bilo šta šta zahtjeva hitno liječenje dobit će te lagani odjeb dok god ste pozitivni na "nevidljivog neprijatelja", bacit će vas na covid odjel dok ne umrete i onda ste naravno umrli od korone. Prekrasno zar ne?

Trunit će te u paklu *** prokleta za ovo sve što radite svi koji podržavate ovo ludilo, a i na ovom svijetu nećete proći lišo, krepat će te jadni i šugavi kad se najmanje budete nadali i neće vas spasiti ni 300 boostera i 600 covid potvrda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
Planina je napisao/la:
Stariji član rodbine, imala moždani prije nekoliko dana, došla u bolnicu, još uvijek sa dobrim šansama da preživi, kad ono pozitivna na koronu. Stavilo je na covid odjel i dok test ne pokaže da je negativna na covid nema liječenja za moždani. Naravno šta se dogodilo žena umrla nakon par dana. "Od korone". Majku li vam jebem mrtvu smradovi lažljivi zli pokvareni. Šećer na kraju sad se mora kopati u nekakvom posebnom limenom sanduku i posebnoj robi jer je "još uvijek zarazna", ne daju doć po nju kako oćeš i tu je još dodatnih 1000 KM troška. Uglavnom recimo da se sada vama ili vašem članu obitelji dogodi moždani/ srčani/ bilo šta šta zahtjeva hitno liječenje dobit će te lagani odjeb dok god ste pozitivni na "nevidljivog neprijatelja", bacit će vas na covid odjel dok ne umrete i onda ste naravno umrli od korone. Prekrasno zar ne?

Trunit će te u paklu *** prokleta za ovo sve što radite svi koji podržavate ovo ludilo, a i na ovom svijetu nećete proći lišo, krepat će te jadni i šugavi kad se najmanje budete nadali i neće vas spasiti ni 300 boostera i 600 covid potvrda.


U kojoj je to državi bilo?

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 13:07 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5729
Lokacija: planina
BiH, Mostar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
uobičajena priča i iz hrvatskih bolnica. bez obzira zašto ste došli u bolnicu, ak oste pozitivni na covid vas ne liječe od vaše bolesti dok ne iozdravite od covida.ako umrete, umrli ste od covida

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5729
Lokacija: planina
I niko ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:
I niko ništa.


kako ništa, uveli COVID potvrde, obvezno testiranje, trpaju djecu 5 puta godišnje u kućni pritvor, studentima ne daju prsitup faksu

sve ti je to zbog brige za zdravlje

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 22:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
kuriozitet, na Farskim otocima svaki drugi pojedinac POTVRĐENO zaražen COVIDom do sad.

U roku dva tjedna isto će biti i u Andori, a u roku dva mjeseca i na Gibraltaru.

Od većih zemlja najbliže tome su Crna Gora, Slovenija i Izrael.

Moguće je da su u nekima do tih zemalja svi ljudi dosad imali coronu, ali omicron uzrokuje reinfekcije. U HR je skoro 20% novih slučajeva reinfekcije (25% ljudi ima potvrđen COVID PCRom, i još toliko antigenskim ,antitijelima i simptomatski)

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 22:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31641
Znam gomilu ljudi koji su prije imali koronu i sad imaju omikron.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

904 of 2558 - 35.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25100
Lokacija: Heartbreak Hotel
Naša Kvačica je napisao/la:
Znam gomilu ljudi koji su prije imali koronu i sad imaju omikron.



Pa evo, ja prvi. Travanj i opet u siječnju.


Duduše, meni Covid više ništa ne može. :cool Simptomi zanemarivi osim tvotjedne blage slabosti.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 07 vel 2022, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Znam gomilu ljudi koji su prije imali koronu i sad imaju omikron.


omicron gotovo u potpunosti ignorira prethodno preboljenje ili cijepljenje. bar u smislu infekcije

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO