HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27394
Teško da se ta emisija može naći.

https://mvinfo.hr/knjiga/7513/ljudi-xx-stoljeca

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
joe enter je napisao/la:
Ovaj Jednoumlje se ponaša kao da je sad iskočio iz emisije Dozvolite Da Povratimo , a sa druge strane Inkvizitor je još uvek UjoMoj sve onako mator i blesav.
.


Zato si ti sav mlađahan ko "rosa u podne" i sav onako uman

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 19:09
Postovi: 1827
joe enter je napisao/la:
Ovaj Jednoumlje se ponaša kao da je sad iskočio iz emisije Dozvolite Da Povratimo , a sa druge strane Inkvizitor je još uvek UjoMoj sve onako mator i blesav.

Ja odavno nema priistup spram 2.sv.rata da držim nečiju stranu , ranie sam to činio jer mi je porodica učestvolala u njemu na strani partizana , ali vremeno vidiš da ovde nikad nije bilo podele na Dobre Štrumpfove i zlog Gargamela , već su svi bili kolektivno seljačka *** koja voli da ubija,pljačka i lažunja.



I to je jedan dio istine, Joe, filozofe.

Ali drugi je taj da postoji nesto poput realne politike, realnih geopolitickih okonosti, realnog rata. A u tom ratu su partizani, komunisti s Titom na celu, nama svima pred citavim Svijetom osvjetlili obraz (uprkos SVEMU, da - i ne moras mi pojasnjavati historiju, predmet mi je) kao nikad i niko u povjesti ovih bijednih prostora kojima su vecinom vladale hulje i bagra.

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 19:09
Postovi: 1827
joe enter je napisao/la:
Mora biti jasno ljudima da se komunistički ideolozi moraju zarad efikasnosti revolucije se okružiti fanaticima,ološem,ubicama,....koji reć raditi prljave poslove , i kao po defoltu kasnije ide čistka tj.međusobni sukobi.

Sava je bio previše lud i prek čovek da bi ostao živ , jer Tito je znao da bi ovaj iz besa i nekog njegovog pravdoljublja rutinski puco u glave ideologa iz vrhovnog štaba.



JEBIGA.

Sta ste vi mislili? Da se moze iz Srednjovjekovlja u moderno doba tako sto ce se gladiti jaja svakom uhljupu sto je sebi umislio ko zna sta? Pa nismo u zemlji Alisinih cudesa, vec tu, u blatu.

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Samo za postavljaca teme.
Nije Sava Kovaćević nego Sava Kovačević.
Osim ako nije iz Sarajeva, onda moze svakako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
bezimeni12 je napisao/la:
Samo za postavljaca teme.
Nije Sava Kovaćević nego Sava Kovačević.
Osim ako nije iz Sarajeva, onda moze svakako.

Da je iz Sarajeva bio bi Mirza Kovaćević.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27394
bezimeni12 je napisao/la:
Samo za postavljaca teme.
Nije Sava Kovaćević nego Sava Kovačević.
Osim ako nije iz Sarajeva, onda moze svakako.


Imali smo u drugom razredu muslimana s "č" deficitom kojeg smo natjerali
da ponavlja "Čiča čvorak čuva četu čavki..." Možeš zamisliti kakav je bio rezultat. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
novem je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Samo za postavljaca teme.
Nije Sava Kovaćević nego Sava Kovačević.
Osim ako nije iz Sarajeva, onda moze svakako.


Imali smo u drugom razredu muslimana s "č" deficitom kojeg smo natjerali
da ponavlja "Čiča čvorak čuva četu čavki..." Možeš zamisliti kakav je bio rezultat. :zubati

Čik čvorče čvrkni čavki čvor :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
jednoumlje je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ovaj Jednoumlje se ponaša kao da je sad iskočio iz emisije Dozvolite Da Povratimo , a sa druge strane Inkvizitor je još uvek UjoMoj sve onako mator i blesav.

Ja odavno nema priistup spram 2.sv.rata da držim nečiju stranu , ranie sam to činio jer mi je porodica učestvolala u njemu na strani partizana , ali vremeno vidiš da ovde nikad nije bilo podele na Dobre Štrumpfove i zlog Gargamela , već su svi bili kolektivno seljačka *** koja voli da ubija,pljačka i lažunja.



I to je jedan dio istine, Joe, filozofe.

Ali drugi je taj da postoji nesto poput realne politike, realnih geopolitickih okonosti, realnog rata. A u tom ratu su partizani, komunisti s Titom na celu, nama svima pred citavim Svijetom osvjetlili obraz (uprkos SVEMU, da - i ne moras mi pojasnjavati historiju, predmet mi je) kao nikad i niko u povjesti ovih bijednih prostora kojima su vecinom vladale hulje i bagra.


Jedino svetlo je u tvojoj glavi jer su ti isprali zakmo komunisti.

Niko nije osvetleo obraz pred bilo kime a kamoli celim svetom jer većinu ljudi i država savršno boli tuki za nas i naše koljaže.

Komunizam,partizani su nešto najgore ikada u istoriji ova 2 naroda , a to je jednoumlje koje počiva na ničemu i uvek na kraju zbog tog ničega dođe do klanja.
Prva Jugoslavija je promašaj ali je bila bar demokratska u nekom vidu , ali opet je došlo do klanja neviđenog.
Glupave komunjare šatro da reše taj problem , uvedu diktaturu pa se eto volim pod nadzorom bez ljubavi 50 godina , a onda pokolj.

Neću sad prepredam o tome kolika je laž sav taj NOP i famozni antifašizam i koliko on nikad nije bio zaslužan za isterivanje okupatora , već je samo treća totalitarnastrana takođe klanjima i kasnijim streljanjima ovih domaćih pobeđenih zamenila one starije.

Ja sam antifašista ali i antikomunista , jer njih oboje(fašiste i komunjare) je jedna luda zločinačka majka rodila.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 26 tra 2022, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 19:09
Postovi: 1827
Da, da..

:kava


Citat:
KURIR GOJKO


slika


Mali Gojko Vukadinović rođen je u selu Hrgari kod Bihaća, u siromašnoj seljačkoj porodici. Rat ga je zatekao u selu, neškolovanog, neodraslog i nezbrinutog, kao čobanče kod ovaca. Početkom ustanka 1941. godine, ustaše iz Bihaća i okolnih garnizona izlazile su u bliža sela, odvodile i ubijale odrasle muškarce, a kasnije i popalile sela. Gojkovo selo zadesila je ista sudbina. Iako popaljeno, ovo selo kao i ostala uskoro su bila oslobođena od partizanskih jedinica. Mali Gojko trčao je oko partizana, zagledao oružje, slušao razgovore i sve mu se to sviđalo. Zalio je što je mali i nejačak, te još ne može sa partizanima u borbu.

Godine 1942. sa omladinom učestvuje u izvršavanju svih zadataka koji su u to vreme pred njih postavljani, a zatim je 1943. godine preko Bihaća i Gojkovog sela protutnjala neprijateljska ofanziva poznata kao bitka na Neretvi i koja nije poštedela ni staro ni mlado. Narod je bežao i sklanjao se gde je ko znao i mogao. Negde u zbegu, u Grmeču, mali Gojko napušta svoje roditelje i rodni kraj, te odlazi u partizane. Borbe, okršaji i ratni vihor, doveli su ga u 3. krajišku brigadu. Dolaskom u brigadu, borci i starešine su malog Gojka gledali kao dečaka, koga treba zaštititi i sačuvati, jer još je mlad i nejačak. Gojku se to nije dopadalo. Neće on da bude nešto posebno i da se odvaja od boraca! Želeo je u borbi da bude ravnopravan u svakom pogledu sa ostalim borcima!

— Ja hoću u borbu. Nisam došao u partizane da se potucam za vama — govorio nam je mali Gojko.

I kada je konačno bio dodeljen u prateći vod 5. bataljona obučen u prekrojeno odelo od nemačke uniforme, sa pištoljem, bombama i mašinkom, Gojko opet nije bio zadovoljan. Hoće on u četu, u borbu, u neposredni obračun sa neprijateljem, da razoružava, zarobljava. Određen je za četnog kurira, i to mu se više dopadalo. Ponekad je mogao da “pobegne” u neposrednu borbu.

Posle kratkog vremena Gojko je povučen u štab bataljona za kurira. Mislili smo da će to mladom dečaku dati još više poleta i volje. Međutim, Gojko se izvesno vreme nekako ustručavao i povukao u sebe. Razgovarao bi samo kad njega neko nešto pita, ili kada prima zadatak pa on mora nešto da pita. Osećalo se da ga nikako ne napušta želja da neposredno učestvuje u borbi. Pažljivo je pratio kada se izdaje naređenje jedinicama. Odmah bi procenio koja jedinica dobiva glavnu ulogu, pa bi me uvek zamolio da ga pustim sa njom u borbu. Naročito je imao želju da ide sa Milom Latinovićem ili komandirom 1. čete Babićem. Nekoliko puta je i bez odobrenja odlazio u borbu. Uočivši to, pred početak svake borbe morao sam mu skrenuti pažnju da se ne sme odmicati od mene. Ali…

juna 1944. godine bataljon je bio u zasedi na komunikaciji Bugojno — Gornji Vakuf.Ovoga puta 2. četa imala je glavnu ulogu. Samo za trenutak nisam obratio pažnju na Gojka i on je to iskoristio da pobegne kod 2. čete. Sa njom je učestvovao u napadu na kamione. Četa je uspela, potukla neprijatelja i popalila kamione. Gojko je ubio 4 neprijateljska vojnika. Kada su mi u komandi čete pričali o ovom Gojkovom podvigu, Galin je dodao:

— Ne puštajte ga više, jer će poginuti. Mnogo srlja u borbi.

Gojko ga je srdito posmatrao i verovatno u sebi pomislio:

“Neću ja više s tobom ići u borbu. Ići ću sa Milom i Babićem, koje me ne optužuju.” Ja sam ga “ukorio” za samovoljno udaljavanje i skrenuo mu pažnju da to više ne sme činiti, a on će na to:

— Druže komandante, oprosti mi! Ja sam ubio četiri nemačka vojnika. Možda bi pobegli da ja nisam naišao.

Nestašnog dečaka trebalo je “obuzdati” i sačuvati, ali kako? Već posle dva dana, 12. juna 1944. godine, koristeći maglu na Velikom i Malom Stožaru, kao i pošumljeno zemljište, nemački trup jačine oko 70 vojnika provukao se između položaja naših bataljona i u selu Kukavicama kod Kupresa napao štab brigade i brigadnu bolnicu. Peti bataljon, kao brigadna rezerva, požurio je u napad na Nemce. Štab bataljona i kuriri išli su sa četom koja je jednim potokom jurišala na Nemce. Kada smo izašli na ivicu šume primetio sam da sa nama nema Gojka. Kurir Duško nije znao da kaže šta je s njim. Uputio sam dva borca da ga potraže na putu kuda smo mi prošli. Svi smo pomislili da je poginuo ili teško ranjen.

Nastavili smo juriš na Švabe i u jednom momentu neko povika:

— Pazi Gojka kako puca!?

Kod potoka, Gojko stoji potpuno mokar, a pred njim dva nemačka vojnika, podignutih ruku uvis. Da bi me preduhitrio brzo mi, na njemu svojstven način reče da ih je on razoružao, da je mašinka onog visokog plavog Švabe pa pošto je novija od njegove on je zamenio. Zaćuta za trenutak, pa nastavi:

— Vidite onu dvojicu što tamo leže, i oni su digli puške na mene, ali sam ja bio brži od njih i pre sam ih ugrabio.

Podosmo u tom pravcu i izbrojasmo 5 mrtvih nemačkih vojnika kod potoka. Primećujući zabrinutost na našim licima, ali i radost, Gojko nam razdragan ispriča:

— Dok ste vi išli napred ja sam skrenuo u potok i zagazio u vodu. Sa ovog pravca Nemci se nisu nadali. Gledali su i gađali prema vama. Ja sam se lagano privukao i onda, u bok …

Posmatrali smo ga onako malog, kako voda curi iz njegovog odela, a on ponosno pokazuje kako je išao kroz vodu i kako je potukao Nemce. Tim mladim nemačkim vojnicima koji stoje pred njim, sa podignutim rukama uvis, nije pomogla ni specijalna obuka za diverzantsko ratovanje. Mali, ali u borbi veoma lukav, Gojko ih je ovoga puta prevario. I šta smo mogli, ovoga puta on nije ukoren nego pohvaljen.

Došle su borbe u sedmoj neprijateljskoj ofanzivi. Teško je bilo i kuririma prenositi poštu, probijati se kroz krševite predele bosanskih planina, kada je na svakom koraku za odvojenog borca od njegove jedinice pretila opasnost da bude uhvaćen ili ubijen. Teški danonoćni marševi i borbe, praćene glađu preko Raduše, Vranice, Zeca, Vitreuše, Crnog vrha, Bjelašnice i drugih planina, nisu mogle omesti malog kurira Gojka da u svako doba dana ili noći, po svakom vremenu, stigne na vreme i izvrši postavljeni zadatak.

Prilikom prelaska pruge Sarajevo — Konjic, 27. juna 1944. godine, noću, desetak neprijateljskih vojnika je, prosto naletelo na štab bataljona u pokretu. Bili smo iznenađeni i mi i oni. Gojko se prvi snašao. Njegova mašinka prva je poletela na gotovs, a njegov piskavi glas prvi je viknuo:

— Bacajte oružje, predajte se!

Za tren oka je skočio među neprijateljske vojnike i skidao oružje sa njih. Zatim je došao 13. avgust 1944. godine.

Nemci, Bugari i četnici su jačim snagama preduzeli ofanzivna dejstva na položaje 1. proleterske divizije u okolini Pljevalja. Posle četiri dana borbe, 17. avgusta, Nemci su posle žestokih napada uspeli da zaobiđu levo krilo brigade i iziđu na Ljubišnju planinu. U to vreme je kod 5. bataljona stigao komandant brigade Vlado Bajić. Kada je video da su Nemci izašli tamo kuda je naša divizija u toku noći trebalo da prođe, rekao je: “Tamo je Dukić sa dva bataljona, koji su išli na Drinu da podrže prelaz Šeste ličke divizije. Nalaze se negde iza Nemaca, ali sigurno ne znaju za njih. Napisaću naređenje Dukiću da ih napadne sa one strane, a ti ćeš odovuda. Odredi ko će da mu prenese naređenje!”

Nije bilo lako proći kroz nemački raspored i preneti Dukiću naređenje. Pogotovo kada se nije tačno znalo gde se on nalazi sa ona dva bataljona. Razmišljali smo, da li da uputimo patrolu ili celo odeljenje boraca. Gojko je bio blizu, čuo je naređenje komandanta brigade i posmatrao nas kako se dogovaramo koga da uputimo. Prilazi, staje mirno, kao i obično kad prima zadatak, ili donosi izveštaj:

— Druže komandante, ja ću nositi naređenje! Posmatrali smo ga sa izvesnom nesigurnošću. Mali je, još dečak, i sad ga uputiti kroz nemačku kolonu! Uhvatiće ga, poginuće, neće pronaći Dukića. Kada sam mu ipak rekao da se spremi, dečak zateže na sebi odelo, priteže opasač, na kojem je visio pištolj i dve bombe. Pogledao je mašinku, prekontrolisao okvire sa municijom. Predajući mu naređenje, dao sam mu i neka uputstva kako da se kreće i kako da postupi u slučaju da bude u opasnosti. Pozdravio je i pošao. Pratili smo ga pogledom do zalaska u šumu, a zatim sam pogledao komandanta brigade i slegao ramenima u znak nesigurnosti.

Komandant Bajić je otišao u štab brigade i naredio mi da ga izvestim kada se Gojko vrati. Gledao sam na časovnik i strepio. Strepio i za Gojka i za naređenje: “Šta uradih?” — pitao sam sebe. Minuti su mi bili duži od časova. Neće uspeti. Neće se vratiti. Šta uradih? — razmišljajući zaboravio sam i na vreme. I kada sam mislio da je sve “gotovo” i doneo odluku da uputim jedan vod Gojkovim tragom, kad, eto njega. Prilazi mi, staje mirno, pozdravlja i raportira:

— Druže komandante, naredenje sam izvršio! Poštu sam predao.

Još smo ga gledali ne verujući da je to istina, kad on iz džepa vadi isti onaj koverat komandanta brigade na kom je ispod ranije adrese pisalo “18,30 časova. 17.VIII 1944. M. Đukić.” Malo zatim, usledio je naš napad i neprijatelj je u toku jednog časa bio proteran. Put za prolaz diviziji bio je slobodan.

Tako je, mali rastom i mlad po godmama, ali velik po hrabrosti i junaštvu, kurir Gojko izvršavao zadatke. Tukao je neprijatelja na Uvcu, Zlatiboru, Jelovoj i Ravnoj gori, u Mladenovcu, Beogradu, na Fruškoj gori i sremskom frontu do Tovarnika, kada je decembra meseca 1944. godine izvršavajući naređenje i prenoseći poštu potčinjenim jedinicama pao smrtno pogođen od neprijateljskog kuršuma.

I ovoga, poslednjeg puta, Gojko je primio naređenje i potrčao prekim putem, otkrivenim i brisanim terenom. Ratnička sreća ga je konačno izneverila. Međutim, iako teško ranjen nemačkim rafalom, još je trčao i uspeo ispružiti svoju kratku, mladu ali hrabru ruku… Podneo je poslednji raport:

— Babiću, primi naređenje, ja sam teško ranjen.

Ilija RADULOVIĆ

Sjecanja

Treca krajiska brigada




Sve laz, sve zlocinci, partizani = cetnici = ustase, ne postoji vise moral, svi su ljudi zli..und so weiter und so fort.

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 27 tra 2022, 07:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
joe enter je napisao/la:
Ja sam antifašista ali i antikomunista , jer njih oboje(fašiste i komunjare) je jedna luda zločinačka majka rodila.


ne može se biti antifašista bez komunizma.

antifašizam je savez imperijalnog ******** kapitlaizma i komunizma. obje te komponente su neodvojivi dio antifašizma.

ljudi koji govore da su antifašisti obično uopće ne navode koji sadržaj to podrazumijeva.

i fašizam i antifašizam je zločinačka sotonska ruka rodila, da uništi europsku kršćansku civilizaciju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 27 tra 2022, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
divizija je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ja sam antifašista ali i antikomunista , jer njih oboje(fašiste i komunjare) je jedna luda zločinačka majka rodila.


ne može se biti antifašista bez komunizma.

antifašizam je savez imperijalnog ******** kapitlaizma i komunizma. obje te komponente su neodvojivi dio antifašizma.

ljudi koji govore da su antifašisti obično uopće ne navode koji sadržaj to podrazumijeva.

i fašizam i antifašizam je zločinačka sotonska ruka rodila, da uništi europsku kršćansku civilizaciju.


Ja nisam od te vrste antifašista čim sam naveo da sam antikomunista , dakle ne znam zašto mi repliciraš na ovaj način kad sam bio vrlo jasan bez obzira što se značenje raznih termnologija promenilo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 04:15 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
joe enter je napisao/la:
Ja nisam od te vrste antifašista čim sam naveo da sam antikomunista , dakle ne znam zašto mi repliciraš na ovaj način kad sam bio vrlo jasan bez obzira što se značenje raznih termnologija promenilo.


ne postoji druga vrsta antifašista, kao što ne postoji fiš-paprikaš bez ribe i paprike.

dakle SVAKI antifašist je pod definciji ili komunista ili saveznik komunista.

nije se značenje ništa promijenilo, samo jednostavno moraš prihvatiti realnost, antifašizam = savez s komunizmom.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 05:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
divizija je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ja nisam od te vrste antifašista čim sam naveo da sam antikomunista , dakle ne znam zašto mi repliciraš na ovaj način kad sam bio vrlo jasan bez obzira što se značenje raznih termnologija promenilo.


ne postoji druga vrsta antifašista, kao što ne postoji fiš-paprikaš bez ribe i paprike.

dakle SVAKI antifašist je pod definciji ili komunista ili saveznik komunista.

nije se značenje ništa promijenilo, samo jednostavno moraš prihvatiti realnost, antifašizam = savez s komunizmom.


Je l' onda antikomunizam obavezno fasizam?

Divizijo, mislim da pokusavas hrvatsko iskustvo da predstavis kao univerzalno.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3936
divizija je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ja nisam od te vrste antifašista čim sam naveo da sam antikomunista , dakle ne znam zašto mi repliciraš na ovaj način kad sam bio vrlo jasan bez obzira što se značenje raznih termnologija promenilo.


ne postoji druga vrsta antifašista, kao što ne postoji fiš-paprikaš bez ribe i paprike.

dakle SVAKI antifašist je pod definciji ili komunista ili saveznik komunista.

nije se značenje ništa promijenilo, samo jednostavno moraš prihvatiti realnost, antifašizam = savez s komunizmom.
Besmislica, i Hitler je bio "saveznik" s komunizmom dvije godine, od podjele Poljske do napada na SSSR.
Grčka i Poljska su imale građanski rat između lijevih i desnih "antifašista".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Besmislica, i Hitler je bio "saveznik" s komunizmom dvije godine, od podjele Poljske do napada na SSSR.
Grčka i Poljska su imale građanski rat između lijevih i desnih "antifašista".


ništa tiu nije besmisleno, u vijeme Hitlerova saveza sa SSSRom nije postojao antifašizam. Postojali su fašizam/nacizam, lierlan kapitalizam i komunizam. Antifašizam nastaje spajanjem liberalnog kapitalizma s komunizmom.

sukobi unutar antifašista ne mijenjaju ništa na stvari, jer i kad su se sukobljavali, oept su bili u savezu protiv fašizma/nacizma. Taj savez ih definira, jednako kao što riba i parika definiraju fiš paprikaš. Da bi antifašizam u cijelini opstao, on je uključio komunizam u svoje sastojke, u protivnom bi fašizam pobjedio. postojali su i sukobi unutar komunista, pa su opet svi komunisti i sukobi unutar kršćana i unutar muslimana postoje sukobi.

antifašizam je savez liberlnog kapitlizma s komunizmom protiv fašizma/nacizma.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3936
U tvojoj glavi je potpuni nered, vratimo se na prethodni post:
divizija je napisao/la:
ne postoji druga vrsta antifašista, kao što ne postoji fiš-paprikaš bez ribe i paprike.

dakle SVAKI antifašist je pod definciji ili komunista ili saveznik komunista.

nije se značenje ništa promijenilo, samo jednostavno moraš prihvatiti realnost, antifašizam = savez s komunizmom.

Da uzmemo samo jedan primjer, recimo Armia Krajowa u Poljskoj: ili oni nisu antifašisti ili je tvoj gornji post nesuvisla besmislica?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 14:54 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 19:09
Postovi: 1827
divizija je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ja sam antifašista ali i antikomunista , jer njih oboje(fašiste i komunjare) je jedna luda zločinačka majka rodila.


ne može se biti antifašista bez komunizma.


Hvala. :)

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 15:06 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Da uzmemo samo jedan primjer, recimo Armia Krajowa u Poljskoj: ili oni nisu antifašisti ili je tvoj gornji post nesuvisla besmislica?


naranvo da su antifašiti i isto tako i samim time su i saveznici komunista. antifašizam = komunizm preko pola Europe. to je jedna od najvažnijih tekovina antifašizma.

to što neki antifašisti pokušavaj ubiti i pošteni i yebeni, pa bi malo bili saveznici komunista, malo antikomunisti je problem samo njihov i ničiji više.

I Armija Krajowa se, hotćeš neće, borila za to da Poljska postane komunistička. Možda nisu tako mislili, ali to su efekti i njihove borbe Nije ni Jovo partizan mislio da se bori za hrvatsku državnost, ali su ga Hebrang, Tito i Bakarić preyebali.
Doduše, to je za Poljake bolje nego da je ostala nacistička, jer bi onda Poljaci nestali s kugle zemaljske, ali to što su oni pokušavali istovremeno da pobjede Njemce, a da ne pobjede komunisti je samo njihova kognitivna disonanca.

Nema pobjede nad nacistima bez pobjede komunizma. Sve drugo je pokušavanje da se bude pošten i yeben, da se jede fiš paprikaš bez ribe.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 15:12 
Offline

Pridružen/a: 04 ožu 2022, 19:09
Postovi: 1827
Citat:
Nema pobjede nad nacistima bez pobjede komunizma. Sve drugo je pokušavanje da se bude pošten i yeben, da se jede fiš paprikaš bez ribe.


Dodji da te brat jednom zagrli. :)

_________________
Der Staat bin ich!


za vise savjeta zapratiteme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
jednoumlje je napisao/la:
Citat:
Nema pobjede nad nacistima bez pobjede komunizma. Sve drugo je pokušavanje da se bude pošten i yeben, da se jede fiš paprikaš bez ribe.


Dodji da te brat jednom zagrli. :)


nema nikakvog bratstva, poserem se ja na svaki antifašizam, samo im razbijam neke mitove i iluzije o dobrim i lošim asntifašistima.

antifašizam sa svim svojim komponentama, kao i fašizam u svim svojim oblicima, su aekularne religije nastale uslijed duhovne pustoši Europe, i sve su bile destruktivne i zlo.

Europa može opstati samo ako se vrati onome što ju je učinilo uspješnom i odbaci sve što je nastalo kao produkt ili nusprodukt "prosvijetiteljstva". Svi liberalizmi, socijalizmi, komunizmi, fašizmi, sve je to isti drek, sotonska laž izmišljena da zamjeni ono što je čovjeku esencijalno.

Deus Vult

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Ne znam kome je Sava Kovačević važan da bi način i pojedinosti oko njegovog uginuća opažao kao nešto što zavređuje razmatranje.Sava Kovačević i slični zaslužuju mir ali na đubrištu istorije.
Uopšte uzev,ljudi sa ovih područja jesu skloni vjerovanju u teorije zavjera ali to nije balkanska specifičnost.Slična sklonost po nekim izvorma postoji u Irskoj i svakako u SAD.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi uvjereni. Savu Kovaćevića na Sutjesci ubio partizan
PostPostano: 28 tra 2022, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27394
Važan je, zbog raskrinkavanja partizanskih mitova.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 72 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO