HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 ruj 2024, 13:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 10:32 
Offline

Pridružen/a: 29 kol 2021, 10:33
Postovi: 22
perometličić je napisao/la:
nisammusliman je napisao/la:


Evo objašnjenja zašto nije bilo posebne postrojbe (na sreću) za Kakanjce.
Iiako je tih ideja bilo od nedoraslih seljačića koji su u tom naslućivali profiterstvo za sebe i u HVO-u u Čapljini i Stocu nisu imali ništa protiv toga. Ali protiv toga je imao pokojni Ivo Lozančić iz Žepča tada među par najmoćnijih ljudi u HRHB. Bio sam prisutan kada je u Čapljini rekao da dok se on pita to neće dozvoliti. Naime Ivo Lozančić je 1993 g. razradio planove o spajanju sa enklavama dijela općina Kakanj i Vareš a ovi su se pokazali kao nepouzdan i koruptivan element.

Kraljeva Sutejska - Vareš - Kakanj je bio skroz lud kraj u našem narodu .

Jednom prilikom smo krme opiturali u zelenu boju i poslali ga u dzamiju :zubati :zubati :zubati


Primjereno neotesanim, nezrelim imbecilima a ne ozbiljnoj vojsci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 13:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9796
Lokacija: Usa
Vares se uz kakanjska sela oko Sutjeske, mogao braniti, moje misljenje ali i ljudi koji se malo vise razumiju.

Uvjet bi bio profesionalnija vojska, oruzje su imali, vezu sa Srbima imali dakle neogranicenu logistiku, sverc je ionako cvjetao i to ne samo izmedju Srba i Hrvata, i muslimani su na tom podrucju uveliko svercali iako se malo sjevernije oko Olova grmilo i orilo zbog Krivajskog koridora.
I dan danas muslimani sa crnorjecke visoravni hvale suradnju sa Srbima sa Sokoca.

O konfiguraciji terena da ne govorim, Vares je u takvim brdima da sa par balvana blokiras sve pristupe gradu.

Medjutim, nikada nije bio ni plan braniti grad, cak mislim da su lokalni mocnici svercali mahnito u namjeri da sto prije zarade novac i ispale se preko Romanije kad za to dodje zapovjed. Zna se i koji su to ljudi, u HVO su sjedili listom prijeratni HDZovci, par njih znam recimo zapovjednika Boru, obiteljski prijatelj mojih roditelja odnosno rodjacki vezani. Danas on i zena zive negdje kod Zadra, kupili veliku kucu, a koliko se novca pokralo to ne znam. Znam da se za neke druge govorilo da su kufere novca odnijeli, ovaj jedan je u Njujorku kupio kucu ili stan, i danas tamo zivi sa obitelji.
Moglo se da se htjelo, no i uz dobru volju, uz onakvu organizaciju, nije moglo nista. HVO kaknja i varesa je vise licio na neke seoske bande, da budem radikalan u izrazaju.

Interesantno je da je taj isti HVO, odlaskom na Dastansko, drzao te polozaje bez problema i cak su davali artiljerijsku podrsku muslimanskoj vojsci u ofenzivi 94 godine na srpska sela po Zvijezdi. I tako zbijeni na jednom selu, imali su jacu vatrenu moc od muslimanske armije.

Ali sve to ne sprjecava ucviljene vareske hrvate da za sve sto ih je pogodilo, krive zle hercegovce i HVO koji ih je izdao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 29 kol 2021, 10:33
Postovi: 22
crni_bombarder je napisao/la:
Vares se uz kakanjska sela oko Sutjeske, mogao braniti, moje misljenje ali i ljudi koji se malo vise razumiju.

Uvjet bi bio profesionalnija vojska, oruzje su imali, vezu sa Srbima imali dakle neogranicenu logistiku, sverc je ionako cvjetao i to ne samo izmedju Srba i Hrvata, i muslimani su na tom podrucju uveliko svercali iako se malo sjevernije oko Olova grmilo i orilo zbog Krivajskog koridora.
I dan danas muslimani sa crnorjecke visoravni hvale suradnju sa Srbima sa Sokoca.

O konfiguraciji terena da ne govorim, Vares je u takvim brdima da sa par balvana blokiras sve pristupe gradu.

Medjutim, nikada nije bio ni plan braniti grad, cak mislim da su lokalni mocnici svercali mahnito u namjeri da sto prije zarade novac i ispale se preko Romanije kad za to dodje zapovjed. Zna se i koji su to ljudi, u HVO su sjedili listom prijeratni HDZovci, par njih znam recimo zapovjednika Boru, obiteljski prijatelj mojih roditelja odnosno rodjacki vezani. Danas on i zena zive negdje kod Zadra, kupili veliku kucu, a koliko se novca pokralo to ne znam. Znam da se za neke druge govorilo da su kufere novca odnijeli, ovaj jedan je u Njujorku kupio kucu ili stan, i danas tamo zivi sa obitelji.
Moglo se da se htjelo, no i uz dobru volju, uz onakvu organizaciju, nije moglo nista. HVO kaknja i varesa je vise licio na neke seoske bande, da budem radikalan u izrazaju.

Interesantno je da je taj isti HVO, odlaskom na Dastansko, drzao te polozaje bez problema i cak su davali artiljerijsku podrsku muslimanskoj vojsci u ofenzivi 94 godine na srpska sela po Zvijezdi. I tako zbijeni na jednom selu, imali su jacu vatrenu moc od muslimanske armije.

Ali sve to ne sprjecava ucviljene vareske hrvate da za sve sto ih je pogodilo, krive zle hercegovce i HVO koji ih je izdao.


Proveo sam u Varešu četiri mjeseca 1993 g. Iako je sve okolo gorjelo jednostavno nisu shvaćali i prihvaćali da je rat, uvjereni da će oni sve druge nadmudriti. Uskogruda kombinacija sitnočaršijskog i jugokomunističkog mentaliteta.

Nisi u pravu da se tada imalo nekog oružja, po meni zanemareno po tom pitanju od vrha politike što upućuje na nagađanja da je taj prostor bio predviđen za potkusurivanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25355
Lokacija: Heartbreak Hotel
@nisammusliman, nisi valjda i ti iz Kaknja?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9796
Lokacija: Usa
Oni su valjda racunali na dogovor sa Tuzlom, kao to im je adut u rukavu.

A onda je Alija poslao sedmu muslimansku i zenicki korpus.

Da, kratkovida politika koja i danas nosi svoje posljedice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25355
Lokacija: Heartbreak Hotel
crni_bombarder je napisao/la:
Oni su valjda racunali na dogovor sa Tuzlom, kao to im je adut u rukavu.

A onda je Alija poslao sedmu muslimansku i zenicki korpus.

Da, kratkovida politika koja i danas nosi svoje posljedice.



Kako? Pa najveći i presudan udar na Vareš je upravo izvršio tuzlanski korpus. I to ne samo iz pravca sjevera već je dio postrojbi tog korpusa napao iz pravca zone odgovornosti zeničkog korpusa.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 22:12
Postovi: 525
Haram je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Da bi ustrojili pravu i organiziranu vojsku najvažnije je imati pravu državu ili bar neku drugu učinkovitu organizaciju koja je iza vojske. Ne može se imati solidno organizirana i učinkovita vojska u okružju u kojem vlada nedostatak informacija, tolerira nedostatak stege, kriminal, dezerterstvo... Dakle, da bi se to spriječilo moramo imati jaku vlast iza.

E to mi nismo imali. U praksi je to značilo da je sve ovisilo o lokalnom stanju tj rukovodstvu.
Ponegdje se kažnjavalo. Palile kuće dezerterima. U Kiseljaku se npr dešavalo da se uhvaćeni dezerteri goli sprovode kroz grad i onda strijeljaju. To je živa istina.


U Kiseljaku su inace bili veliki humanisti i demokrate na djelu. Takozvane "maturice". Likovi od formata prosjecnog mudzahedina. Odsjeci glavu i pronijeti kroz grad takvima ko dobar dan. Tako barem pricaju.

Pričaš o junacima naše enklave u Kiseljaku .

Ti momci su udarali svugdje prvi i vraćali pozicije sa mudima do poda !
Oni su probili bašino brdo i zavrtaljku također !

Puno ih je izginilo i o takvim junacima pričaj s poštovanjem .

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9796
Lokacija: Usa
Da, kad je vec ofenziva krenula, a varesko vodstvo je cijelo vrijeme pregovaralo sa drugim korpusom, o nenapadanju i slicno, da se otvori koridor i da se ne dira Vares.

A onda je zapovjed dosla "odozgo".

Jesu, najveci pljackasi su bili iz drugog korpusa, zvornicani posebno. Sedma muslimanska i slicne trupe su odradile posao i otisle prema Zenici, a pljackali su i oni. Pljacka je bio i glavni motiv te akcije, kod muslimana, politicki koridor ali za vojnike pljacka. Jer je grad bio pun svercane robe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:57 
Offline

Pridružen/a: 29 kol 2021, 10:33
Postovi: 22
Bobovac je napisao/la:
@nisammusliman, nisi valjda i ti iz Kaknja?


Jesam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 14:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9796
Lokacija: Usa
Maturice su bili zajebani, a Rajic se nije libio i zaklati. Navodno je na trgu u Kiseljaku priklao dva ili tri Hrvata koji su dosli iz Njemacke, kao dezertere, ali to je samo prica koju sam cuo.

Slicno je bilo i u Kresevu, postojala je ekipa koja nije imala milosti, tatinog druga su ubili od batina samo zato jer je pomogao nekim muslimanima da izadju. Bio je ugledni lokalni biznismen jos od prije rata, ali milosti nije bilo, toliko su ga unakazili da ga je splitska bolnica jedva sastavila i jedva je prezivio.

No bez takvih ne dobijas rat, slicno kao Jokeri u Vitezu, takvi su obranili to. Da je Vares imao neke Maturice, ne bi ni on pao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 22:12
Postovi: 525
nisammusliman je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Ne znam tko je od vas dvojice veći fantast, ti li pok. Ivo?

Čuj spajanje Žepča sa Kaknjem i Varešom. LoL.



Ko od šale, samo da je imao tko ozbiljno tomu pristupiti. Muslimanska vojska bila je jad. Gdje god su naišli na organiziran i odlučan otpor dobili su po dupetu.

AHAHAHAHAH
mi smo u Kaknju bili lovačklo društvo i to nekog sela a ne grada .
U mom selu od 20 muškaraca u najboljim godinama za rat 20-35 dostavili su nam 3 ciganke a svaka ciganka sa 3 puna okvira metaka i to je to od municije i oružja i sa tim smo trebali odbranit selo od 30-40 mudzahedina koji su preko brda se spustili te kobnog lagano kišnog jutra ?

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 15:56 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 22:12
Postovi: 525
crni_bombarder je napisao/la:
Vares se uz kakanjska sela oko Sutjeske, mogao braniti, moje misljenje ali i ljudi koji se malo vise razumiju.

Uvjet bi bio profesionalnija vojska, oruzje su imali, vezu sa Srbima imali dakle neogranicenu logistiku, sverc je ionako cvjetao i to ne samo izmedju Srba i Hrvata, i muslimani su na tom podrucju uveliko svercali iako se malo sjevernije oko Olova grmilo i orilo zbog Krivajskog koridora.
I dan danas muslimani sa crnorjecke visoravni hvale suradnju sa Srbima sa Sokoca.

O konfiguraciji terena da ne govorim, Vares je u takvim brdima da sa par balvana blokiras sve pristupe gradu.

Medjutim, nikada nije bio ni plan braniti grad, cak mislim da su lokalni mocnici svercali mahnito u namjeri da sto prije zarade novac i ispale se preko Romanije kad za to dodje zapovjed. Zna se i koji su to ljudi, u HVO su sjedili listom prijeratni HDZovci, par njih znam recimo zapovjednika Boru, obiteljski prijatelj mojih roditelja odnosno rodjacki vezani. Danas on i zena zive negdje kod Zadra, kupili veliku kucu, a koliko se novca pokralo to ne znam. Znam da se za neke druge govorilo da su kufere novca odnijeli, ovaj jedan je u Njujorku kupio kucu ili stan, i danas tamo zivi sa obitelji.
Moglo se da se htjelo, no i uz dobru volju, uz onakvu organizaciju, nije moglo nista. HVO kaknja i varesa je vise licio na neke seoske bande, da budem radikalan u izrazaju.

Interesantno je da je taj isti HVO, odlaskom na Dastansko, drzao te polozaje bez problema i cak su davali artiljerijsku podrsku muslimanskoj vojsci u ofenzivi 94 godine na srpska sela po Zvijezdi. I tako zbijeni na jednom selu, imali su jacu vatrenu moc od muslimanske armije.

Ali sve to ne sprjecava ucviljene vareske hrvate da za sve sto ih je pogodilo, krive zle hercegovce i HVO koji ih je izdao.

Nije bilo oružja gotovo ništa .

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 22:12
Postovi: 525
Kad se već govori o švercu i švercerima tu zaista nije bilo većeg šverca nego u Hercegovini .

Pokrali su sve plaće HVO vojnika u Srednjoj Bosni . Nama je plaća bila tako da se kad je dobiješ taj dan navečer napiješ i to je to , nema ništa od plaće više .


Kakanj se nije imao šanse obranit . Svugda okolo muslimani , iz pravca Visokog 100 čisto muslimansko mjesto , Zenica - ogroman broj njihovih snaga pa sve do samog Kaknja u kojima su bili žestoka većina . A mi sa 900 lovačko naoružanih ljudi . Slava svim poginulim Sutješko-Kakanjskim braniteljima koji su i nakon pada svog mjesta ginuli za svete Hrvatske prostore Srednje Bosne prvo u Varešu pa i u Kiseljaku i Kreševu .

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 29 kol 2022, 20:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9796
Lokacija: Usa
Kad govorim o svercu, mislim na vareski hvo, sverc je bio siroko rasprostranjen jer je krajnji kupac bio musliman u Kaknju, Visokom, Brezi, Olovu, Kladnju i dalje, od Srba se kupovalo za jednu cijenu a onda muslimanima prodavalo dva tri ili deset puta skuplje.

Slicno je i Kiseljak radio.

Nista cudno u ratu, svercao je svatko nego je ovo bilo u enormnim kolicinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 24 lis 2023, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5300
Možda i nije bilo tako nemoguće. Nije stvar veličine i udaljenosti, nego nasejenosti kraja (i prometne povezanosti, za dovuć pojačanja) koji tribaš zauzet za primostit do enklava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 13 stu 2023, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Nista bolja od Armije BIH malko bolja manje zlocina od VRS.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 13 stu 2023, 07:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2774
korrisnik je napisao/la:
Nista bolja od Armije BIH malko bolja manje zlocina od VRS.


Zato je bosansko hercegovačka alkaida zvana arbih bila jednaka vrs po pitanju zločina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 14 stu 2023, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
horus je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Nista bolja od Armije BIH malko bolja manje zlocina od VRS.


Zato je bosansko hercegovačka alkaida zvana arbih bila jednaka vrs po pitanju zločina.


Tu ste negdje po kreativnosti, ugljenisana majka i dijete u Ahmićima, i zapaljena kuća u Višegradu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 14 stu 2023, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2956
korrisnik je napisao/la:
horus je napisao/la:

Zato je bosansko hercegovačka alkaida zvana arbih bila jednaka vrs po pitanju zločina.


Tu ste negdje po kreativnosti, ugljenisana majka i dijete u Ahmićima, i zapaljena kuća u Višegradu.


Igranje nogometa odsječenim glavama,bacanje u Neretvu,ubijanje i zakopavanje po cijelom Rostovu,pucanje djeci u čelo i potiljak(Uzdol,Grabovica,Doljani,).Ubojstva skoro svih zarobljenika od Hudutskog,Bikoša,Bugojna,Zenice.
Hoću još?
Isto kao i braća vam Srbi.Jedino su oni premještali mrtve.Isto kao i vi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 18 stu 2023, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72414
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
HVO je bila vojska koja je tenkovima ugurala autonomiju Hrvata u ustav BiH.

A jednom izborena autonomija ostaje za sva vremena.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 19 stu 2023, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Falilo je obučenih časnika, discipline i organizacije. Uglavnom su padali krajevi di se kasnilo s organizacijom i di su se uzdali u pregovore i dogovore.

Najgori je nedostatak hijerarhije pa svaka općina vodi neku svoju politiku. Takve stvari su skupo kostale.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 30 stu 2023, 04:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5300
Evo su čimen se je HVO bia suočava ratujuć sa srpskon stranon.
Možda je ovo boljka samo kod Srba ili izraženija kod Srba, možda je bolest svih bh.strana.

https://www.nin.co.rs/arhiva/2371/2371c.html

Duži članak, dosta zanimjiv.

Citat:
(Po)ratne price: Zivko Kuzmanovic, komandant

Krava u cizmama

Ispricali su da su na suprotnu stranu prevodili krave tako sto su im na noge navlacili cizme. Ovdje kupe kravu za 300 maraka, a tamo prodaju za 3 000 maraka. A takvog sverca je bilo svuda. Na Bihacu i Grabezu su pali toliki mladi zivoti zbog sverca. Nemate pojma koje su pare zaradjene u toj trgovini. Ja sam kod Brckog morao svojim artiljercima narediti da tuku put kojim su nasi nosili cigarete Muslimanima. Napuste liniju, sidju u Brcko, kupe karton cigareta i pravo u neprijateljski rov. Na Krizu su prodali tenk.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 30 stu 2023, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Švercalo se na veliko i to je uništavalo borbeni moral. Baš bi se stari vitez moga održat bez šverca, od čega bi živili od zraka?

Ili istočni Mostar... Kao iz Jablanice dolazila opskrba jer Jablanica je puna hrane i oružja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakva je HVO bila vojska?
PostPostano: 30 stu 2023, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2356
Lokacija: Negdi na granici svitova
Imota je napisao/la:
Švercalo se na veliko i to je uništavalo borbeni moral. Baš bi se stari vitez moga održat bez šverca, od čega bi živili od zraka?

Ili istočni Mostar... Kao iz Jablanice dolazila opskrba jer Jablanica je puna hrane i oružja.


Jedne noći istovarajući robu u istočnom Mostaru je jednog zatvorenika Muslimana vlastiti “brat” Musliman spriječio u bijegu.

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO