HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 srp 2024, 23:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 556 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbi su najslabija karika u BiH
PostPostano: 21 lis 2022, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36517
Lokacija: Gl. grad regije
Naša Kvačica je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Reci cu ti ja. Niste

Znas ili mantras postapalicu koju cesto pricate?


Jer statistika KC kaze:
Od strane postrojbi Armije BiH srušeno je, teško oštećeno ili oštećeno ukupno 294 katoličke crkve i ostala vjerska objekta, od toga 290 u Vrhbosanskoj nadbiskupiji, 3 u Mostarsko-duvanjskoj i 1 u Banjalučkoj biskupiji.

S tim da ste ubili i 2 svecenika u sred samostana ni kriva ni duzna


Pojedinačni incidenti. Tisuće pojedinačnih građanskih incidenata. :osama


GraDŽanski incidenti počistili muslimaniju od Hrvata bolje od srpskog etničkog čišćenja RS.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi su najslabija karika u BiH
PostPostano: 21 lis 2022, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
mirusvijetu je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Reci cu ti ja. Niste

Znas ili mantras postapalicu koju cesto pricate?


Jer statistika KC kaze:
Od strane postrojbi Armije BiH srušeno je, teško oštećeno ili oštećeno ukupno 294 katoličke crkve i ostala vjerska objekta, od toga 290 u Vrhbosanskoj nadbiskupiji, 3 u Mostarsko-duvanjskoj i 1 u Banjalučkoj biskupiji.

S tim da ste ubili i 2 svecenika u sred samostana ni kriva ni duzna


Nisu to nikakve mantre.

Valjda trebam vjerovati tebi umjesto svojim očima.

I vi i četnici ste masovno i sistematski rušili bogomolje čak i u gradskim sredinama gdje nije bilo ratnih dejstava i gdje bi se očekivalo da je taj neki stepen civiliziranosti veći od zaostalijih, seoskih sredina. Moram li nabrojati gradove.
Seoske bogomolje i ne spominjem, tu bi vojska prošla i popalila sve živo.

To se savršeno uklapalo u vaše strateške ciljeve stvaranja etnički i religijski čistih teritorija, što je podrazumjevalo uklanjanje džamija kao ostataka osmanlijske okupacije, kako vi to neskriveno rezonirate.

Pa eto, i ovaj forum vrvi od postova koji što u nešaljivom što u kvazišaljivom tonu govore i rušenju džamiju. Naravno, klix forumu takvo što nisam mogao pročitat.

No, nemoj mislit da nešto apelujem na promjenu stava i razmišljanja, davno sam došao do zaključka da postoji značajan civilizacijski raskorak između nas, vas i njih.


Svi su rušili okupatorske džamije.
I Grci i Bugari i Mađari i Srbi i Hrvati naravno.
Što bi mi bili drugačiji od ostatka Balkana? Nema logike zar ne.

Šta misliš kako bi prošli da ste okupirali Ameriku pa im napravili hiljade džamija. Da li bi ostali dugmići od vas? Ko je vas zvao da pravite džamije na Balkanu? Jeste li imali dozvolu? Na čijoj zemlji ste ih gradili? Šta ima civilizovano u porobljavanju, ubijanju, islamiziranju Srba i Hrvata prije 500 godina?

Aj da ste vi neki fini ljudi pa da kažete "Jbg bilo je kako je bilo, izvinite, nećemo više nikad!" i da se toga držite 200 godina. Al jok. Nego čim vam se ukaže prilika vi pušku u ruku pa metak Srbinu u glavu. Jel vam to civilizacija?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi su najslabija karika u BiH
PostPostano: 21 lis 2022, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 12:05
Postovi: 559
Hajd ne brabonjaj francuz, tom logikom nije ni crkvi nekad bilo ovdje, pa šta treba porušiti ih?!
Daješ sebi nekakvo ekskluzivno pravo kao da je svijet počeo sa tobom i sa tobom treba završiti.
Rušili ste, palili, ubijali, više nećete.
Nikad se nećete otrgnuti od pe.derliberalnog zapada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi su najslabija karika u BiH
PostPostano: 21 lis 2022, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Rutiner je napisao/la:
Hajd ne brabonjaj francuz, tom logikom nije ni crkvi nekad bilo ovdje, pa šta treba porušiti ih?!
Daješ sebi nekakvo ekskluzivno pravo kao da je svijet počeo sa tobom i sa tobom treba završiti.
Rušili ste, palili, ubijali, više nećete.
Nikad se nećete otrgnuti od pe.derliberalnog zapada.


Odakle tebi pravo da dođeš u Evropu i pričaš kako tu crkvama nije mjesto?
Šta bi bilo kad bih ja došao u vašu pustinju i pričao kako tu nije džamijama mjesto? Koliko dugo bih imao glavu na ramenima? Koristite hrisćansku dobrotu da serete po nama.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi su najslabija karika u BiH
PostPostano: 21 lis 2022, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08
Postovi: 4869
Lokacija: Bosna
novovrijeme je napisao/la:
mirusvijetu je napisao/la:

Nisu to nikakve mantre.

Valjda trebam vjerovati tebi umjesto svojim očima.

I vi i četnici ste masovno i sistematski rušili bogomolje čak i u gradskim sredinama gdje nije bilo ratnih dejstava i gdje bi se očekivalo da je taj neki stepen civiliziranosti veći od zaostalijih, seoskih sredina. Moram li nabrojati gradove.
Seoske bogomolje i ne spominjem, tu bi vojska prošla i popalila sve živo.

To se savršeno uklapalo u vaše strateške ciljeve stvaranja etnički i religijski čistih teritorija, što je podrazumjevalo uklanjanje džamija kao ostataka osmanlijske okupacije, kako vi to neskriveno rezonirate.

Pa eto, i ovaj forum vrvi od postova koji što u nešaljivom što u kvazišaljivom tonu govore i rušenju džamiju. Naravno, klix forumu takvo što nisam mogao pročitat.

No, nemoj mislit da nešto apelujem na promjenu stava i razmišljanja, davno sam došao do zaključka da postoji značajan civilizacijski raskorak između nas, vas i njih.


Svi su rušili okupatorske džamije.
I Grci i Bugari i Mađari i Srbi i Hrvati naravno.
Što bi mi bili drugačiji od ostatka Balkana? Nema logike zar ne.

Šta misliš kako bi prošli da ste okupirali Ameriku pa im napravili hiljade džamija. Da li bi ostali dugmići od vas? Ko je vas zvao da pravite džamije na Balkanu? Jeste li imali dozvolu? Na čijoj zemlji ste ih gradili? Šta ima civilizovano u porobljavanju, ubijanju, islamiziranju Srba i Hrvata prije 500 godina?

Aj da ste vi neki fini ljudi pa da kažete "Jbg bilo je kako je bilo, izvinite, nećemo više nikad!" i da se toga držite 200 godina. Al jok. Nego čim vam se ukaže prilika vi pušku u ruku pa metak Srbinu u glavu. Jel vam to civilizacija?


Ne moraš se meni objašnjavat :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi su najslabija karika u BiH
PostPostano: 21 lis 2022, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 12:05
Postovi: 559
novovrijeme je napisao/la:
Rutiner je napisao/la:
Hajd ne brabonjaj francuz, tom logikom nije ni crkvi nekad bilo ovdje, pa šta treba porušiti ih?!
Daješ sebi nekakvo ekskluzivno pravo kao da je svijet počeo sa tobom i sa tobom treba završiti.
Rušili ste, palili, ubijali, više nećete.
Nikad se nećete otrgnuti od pe.derliberalnog zapada.


Odakle tebi pravo da dođeš u Evropu i pričaš kako tu crkvama nije mjesto?
Šta bi bilo kad bih ja došao u vašu pustinju i pričao kako tu nije džamijama mjesto? Koliko dugo bih imao glavu na ramenima? Koristite hrisćansku dobrotu da serete po nama.


Isto odakle tebi pravo da u BiH nije mjesto džamijama.

Jer eto svijet je postao kad je tvoj pra prađed digo crkvu, prije toga nemre ništa bit. Jel tako? Jes al u kurcu.

To našu pustinju zajebi. Nisam ja ni iz kakve pustinje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 556 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO