HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 13:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
Evo jedan clanak od austrijskog drzavnog medija ORF o pocetku tkzv. work-life-balance (lomaca za onog sto je izmislio pojam) u kojem izmedju ostalog (PRVI VIDEO) intervjuisu muskarce iz austrijske pokrajine Vorarlberg koji su ozenili Jugoslovenke ali isto tako i neke Jugoslovenke poput ove Hrvatice sto veli "Jugoslawisch Mann will nix helfen" "Jugoslovenska covjek ne voljeti pomoci"..doma i to.

Prvi video - min 1:40 cirka
https://orf.at/stories/3290407/

A takodjer su tu i muskarci iz Vorarlberga koji kazu da su im Jugoslovenke radje od Austrijanki jer su vrijednije, marljivije, privrzenije itd..


Dragi drugovi, da li ste ista naucili iz ove lekcije? Da li ste naucili da koristite usisivace i metle..vas masine i slicno?


Ja moram priznati da nisam. Dolazi mi dva puta mjesecno jedna Estonka ili Litvanka ili Latvijanka (nikad da pofatam te Balte) s kojom progovorim tu i tamo po koju na mom jadnom ruskom. Ona napravi neku vrstu polugeneralke a ja tu i tamo uradim neke sitnice. Dok sam zivio s trebom, a to prestalo da bude jos davne 2009. godine, ona, Austrijanka, je radila sve kucne poslove dok bih ja piskarao na forumu.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
Ko zna koliko njih imaju jugoslovenske mame a da znaju ili ne znaju ili je svejedno jer nisu naucili jezik.

Naumpade mi sad jedna Janine u koju sam bio onako pomalo djecacki zaljubljen u srednjoj skoli. Ona bila najbolja picka u osnovnoj i onda zavrsila u srendjoj u istom razredu. Ja mladi razuzdani punker, anti u maltene svemu, reko neam sanse tako da nisam ni pokusavo vec sam je vise tajno simpatiso. Ali nekako se nesto izdogadja u trecem, da ne gnjavim i iskren da budem ne sjecam se vise svega toga, pa na zavrsnom izletu zavrsismo u nekom satoru. Ona vec iskusna jebacica, ja mlad, nedojeban, mozda metno dva-tri puta prije toga, nisam ni skuzio da hoce da mi da pa i nisam iskoristio priliku..uglavnom sam na poslijetku skuzio da joj je stara Jugoslovenka ali da ih je napustila jos dok je ova bila mala pa stari ozenio Austrijanku. I tako naravno ova Janine nije znala rijeci naseg. Ali ono sto je bitno je to da je ona bila najbolja picka u osnovnoj i jedna od najboljih u srednjoj..ex-yu genetika.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16343
..ja mislio jugoslavenke izumrle.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
Kaj je drugovi? Ne zelite priznati da su zene od vas napravili papucare ili vas strah napisati da niste jer internet sve pamti?

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16343
...ja ne poznam ni jednu jugoslavenku..hm možda nevista ona iam čini mi se taj gen..al niko nije savršen.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
Pa bile su Jugoslovenke prije nego sto su postale Hrvatice i slicno. Vidi se i u video uredku. Tu je govor iskljucivo o Jugoslovenkama.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 13:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16343
Haram je napisao/la:
Pa bile su Jugoslovenke prije nego sto su postale Hrvatice i slicno. Vidi se i u video uredku. Tu je govor iskljucivo o Jugoslovenkama.

..nisu to je teritorijani izraz neće se austirjanac zamarat našim nacionalnostima..ko što i mi kažemo austrijanci a ima full nacija.. :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 23 lis 2022, 14:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
laganini je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Pa bile su Jugoslovenke prije nego sto su postale Hrvatice i slicno. Vidi se i u video uredku. Tu je govor iskljucivo o Jugoslovenkama.

..nisu to je teritorijani izraz neće se austirjanac zamarat našim nacionalnostima..ko što i mi kažemo austrijanci a ima full nacija.. :aleale


Odlicno poredjenje. Austrijske pokrajine i pokrajinski identiteti su trebali biti nesto sto bi smo i mi uzeli za uzor. Dakle nula bodova.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 24 lis 2022, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Podmukao i prilično neiskren narod, sve se nešto smeškaju kao OK si ti, a misle ti suprotno.

Kad stigneš u selo sa jednom crkvom a tri striptiz bara, to samo po sebi treba već da ti kaže gde si u suštini došao...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 24 lis 2022, 14:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
buenos aires je napisao/la:
Podmukao i prilično neiskren narod, sve se nešto smeškaju kao OK si ti, a misle ti suprotno.

Kad stigneš u selo sa jednom crkvom a tri striptiz bara, to samo po sebi treba već da ti kaže gde si u suštini došao...


U pravu si, i meni ta zvonjava ide na ***. :)


Da li ovde ima dvolicnosti? Ima. Vise nego kod BRD-ovaca. Sam katolicizam iziskiva to.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 24 lis 2022, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Haram je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Podmukao i prilično neiskren narod, sve se nešto smeškaju kao OK si ti, a misle ti suprotno.

Kad stigneš u selo sa jednom crkvom a tri striptiz bara, to samo po sebi treba već da ti kaže gde si u suštini došao...


U pravu si, i meni ta zvonjava ide na ***. :)


Da li ovde ima dvolicnosti? Ima. Vise nego kod BRD-ovaca. Sam katolicizam iziskiva to.


Kirche Tag procesija a kao da je sahrana gradonačelnika, stao saobraćaj na pola sata... U isto vreme, u table dance jazbini tuče tehno mjuza (njih zabole za procesiju), sredovečni Nemci kojima žene odavno nedaju ovde nalaze utehu, slinave na duge noge devojaka iz siromašnih zemalja i ostavljaju im debeo bakšiš.

I to njihovo "Morgen" na svakom ćošku, otpozdravlja te znano i neznano. Nisam fan toga uopšte.

Ne znam te? Teraj se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 24 lis 2022, 14:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
buenos aires je napisao/la:
Haram je napisao/la:

U pravu si, i meni ta zvonjava ide na ***. :)


Da li ovde ima dvolicnosti? Ima. Vise nego kod BRD-ovaca. Sam katolicizam iziskiva to.


Kirche Tag procesija a kao da je sahrana gradonačelnika, stao saobraćaj na pola sata... U isto vreme, u table dance jazbini tuče tehno mjuza (njih zabole za procesiju), sredovečni Nemci kojima žene odavno nedaju ovde nalaze utehu, slinave na duge noge devojaka iz siromašnih zemalja i ostavljaju im debeo bakšiš.

I to njihovo "Morgen" na svakom ćošku, otpozdravlja te znano i neznano. Nisam fan toga uopšte.

Ne znam te? Teraj se.


To je u manjim mjestima tako. Ima tu i gradova tipa Bec ili Grac. A nisu losi ni Innsbruck, Salzburg, pa i Linz. Ostalo je manje vise buranija jal lebdi negdje izmedju tog tradicionalnog njesra i novotarija. Najgore je to sto su novotarije koje primaju u fazonu zelenih agendi i gejpederluka. Moja teorija je da roditelji "crni", konzervativci, ÖVP stranka, proizvode nadprosjecno mnogo zelene djecurlije. I onda JA to zovem ekokonzervativizam. Gade mi se tri put vise od roditelja.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 25 lis 2022, 13:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8465
Lokacija: banana
slika

Sve do u devedesete i oficijelni narativ. Onda ljevi historicari relativiraju sve to i pokazuju kako je ustvari bilo. Jedan od tih ljevicara historicara je bio i moj prof.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jugoslawisch Mann will nix helfen..
PostPostano: 25 lis 2022, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
E isto tako ovi milogorci. Oni su siroti uvek bili za mir, velikosrbi su ih naterali.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 47 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO