HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 21:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Umjetna trava
PostPostano: 07 stu 2022, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2016, 10:09
Postovi: 4
Ne znam da li je odabran dobar podforum ali trebam pomoć oko odabrira umjetne trave. Ovo ljeto sunce je uništilo svu travu pa razmišljam staviti umjetnu travu.
Ima li neko iskustva sa njom što odabrati i postaviti?
Hvala
:herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 07 stu 2022, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Zašto nisi zalivao travu? Imaš one mreže što se stave iznad travnjaka kako bi se reducirao prodor sunca.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 07 stu 2022, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8565
Lokacija: banana
Ja mislio on misli na CBD.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 07 stu 2022, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Bubalo, travnjak oko kuće ili teren za nekakav sport!?
Ko još stavlja umjetnu travu u dvorište?
Svašta!
Pokosis, povremeno zalijevas ili staviš one prskalice...naravno, ne po suncu, ujutro ili predvečer.
Ja izvadim ono spremište za travu kada kosim, jer bude gusca trava, ponekad zalijem, a možeš i kupiti sjeme za travu koje pomijesas s pijeskom i siješ slično kao pšenicu. Takva trava je meksa, lakše se kosi i ima manje korova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 15 stu 2022, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2016, 10:09
Postovi: 4
Ma to je dvorište ispred terase, sa roštiljem, za druženje. Mislim da ispod trave ide neka podloga pa je mekše kada pijan padneš :zivili
Nekako mi se čini da bi umjetna trava tu baš pasala i da nemam brige
Vidim i da ova https://www.konveks.hr/umjetna-trava-ecopet lijepo izgleda, bar na slikama i podržava velike temperature.
Poslao sam upit da vidim koja je cijena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 15 stu 2022, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 00:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
MilanBubalo je napisao/la:
Ma to je dvorište ispred terase, sa roštiljem, za druženje. Mislim da ispod trave ide neka podloga pa je mekše kada pijan padneš :zivili
Nekako mi se čini da bi umjetna trava tu baš pasala i da nemam brige
Vidim i da ova https://www.konveks.hr/umjetna-trava-ecopet lijepo izgleda, bar na slikama i podržava velike temperature.
Poslao sam upit da vidim koja je cijena.


Ako misliš na terasu može ovako samo da se stavi, a na zemlju moraš prvo preorati šta god je ispod pa onda sitan šljunak pa nekoliko slojeva geotekstila pa tek onda ova trava, inače će ti kroz par godina probijati drveće odozdo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 15 stu 2022, 21:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3981
Kako ti misliš čistiti tu umjetnu travu? Kad se ptice iskenjaju po prirodnoj travi, ukloni se košenjem, na umjetnoj travi to ostaje.

Druga stvar je drenaža, ako je teren kos, onda ni bi trebalo biti problema, ako je ravan i konkavan onda možeš dobiti lokvu u umjetnoj travi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 16 stu 2022, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2016, 10:09
Postovi: 4
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Kako ti misliš čistiti tu umjetnu travu? Kad se ptice iskenjaju po prirodnoj travi, ukloni se košenjem, na umjetnoj travi to ostaje.

Druga stvar je drenaža, ako je teren kos, onda ni bi trebalo biti problema, ako je ravan i konkavan onda možeš dobiti lokvu u umjetnoj travi.


Što se tiče podloge to se treba cijela podloga urediti
https://www.konveks.hr/ponuda/izrada-po ... stavljanje
Kažu da oni to sve rade

A što se tiče čišćenja piše da se samo sa vodom i šlaufom opere i nekom metlom
https://www.konveks.hr/blog/odrzavanje-umjetne-trave
ali ipak ima tu neki strojevi za šeljanje, pranje i kada pogledam sve skupa nekako mi se ne čini baš isplativo, dosta su skupi strojevi.
Doduše kažu da se može sve ručno riještiti bez strojeva za manje kvadrature kao kod mene, nije problem, nisam baš pamentan :confused1
Muči me sa travom i ostalim raslinjem ispod te podloge za umjetnu travu, uvijek nešto izađe neočekivano, onda treba krpati travu ???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 16 stu 2022, 14:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3981
A da pripremiš podlogu i postaviš travu u roli (prava trava), nekoliko eura po kvadratu, ne znam kolike su sad cijene.

Prednost prirodne trave u roli je što ne moraš zamijeniti sve kad se ošteti, nego izrežeš i izvadiš oštećeno i ubaciš novi komad na tom mjestu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Umjetna trava
PostPostano: 16 stu 2022, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5231
Ovisi kolika je kvadratura toga dvorista
Ako je mala onda je bolje betonirati pa prostrti tu travu odnosno tepih i onda si miran. Inace moras dosta toga, priprema, geotekstil i kojekakva cuda
Ako kvadratura ipak nije mala onda pravoj travi nema alternative

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO