HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 00:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4806 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 193  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 10:20 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
divizija je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:
Ja sam ti dao dobronamjeran savjet a ti radi sto hoces.


ja sam isto tak oodgovori ozašto mislim da je tvoj savjet promašen.

ali ti ne zamjeram ako ti je lakše živjeti u samozabludi, pa makar zbog toga jednom morao kod psihijatra po tablete za sreću.


ionako e uskoro biti obvezne za sve


Kojoj samozabludi i koje tablete za srecu?

U mnogim stvarima se slazem s tobom ali se cuvam pomracenja uma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 10:24 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
divizija je napisao/la:
dalate2020 je napisao/la:
Pola stvari koje pises ovdje na forumu bi zapravao trebao ispricati svome psihijatru.

I to bi ti veoma pomoglo.

Ovo nije ad hominem, jer ad hominem je kad u nekoj raspravi umjesto argumenta se netko osvrce na osobu.

Ja ti ovo pisem sada mimo svake rasprave, nevezano za argumente ili neku temu.

Ako nisi bot i ako zbilja imas takve misli koje tipkas tu: vec sutra odi psihijatru. Nece ti odmoci. Pomoci ce ti.

A idalje cu veoma rado citati sve tvoje upise jer su medju boljima na forumu.


a što bi trebao psihijatar, dati mi hepipils da vidim stvari ružičastije nego jesu? to nije pomoć, to ti je ono što je Huxley zvao još "soma". Tableta za umjetno održavanje sreće.

to je inače jedan evoluitiivni mehanizam, kojim se čovjek lakše suočava sa problemima i smrti itd...da gleda stvari ljepšim nego što stvarno jesu, ignorira veliko zlo oko sebe dok god može.

Sjećam se YUTELovih reportaža iz Sarajeva u jesen 1991., kak su svi zgroženi ratom u Hrvatskoj i kako ne vjeruju šta se dešava i svi KATEGORIČNO odbijaju mogućnost da bi se to moglo ponoviti kod njih.

Tako vam je i ovo, nisam ja neki pesimist, ni mračnjak niti mi treba psihijatar, samo ne volim samozavaravanje radi duševnog mira.
Većina ljudi ga voli i misli za nekog poput mene da nam treba psihijatar. To je svakako točno, ako je funkcija psihijatra da te drogira i uvjeriš se kako je sve krasno.

Ja kad viim da je sranje, ne lažem se. To je teži put, ali iskreniji.

Većini će, zbog evolucijske prilagodbe, biti lakše da se lažu.



Ni ja.

Ali se cuvam pomracenja vlastitoga uma i padanja u potpunu depresiju i defetizam. Jer je onda problem jos veci. To nikome nece pomoci.

Ako je Viktor Frankl u nacistickome logoru potpuno svjestan situacije uspio ocuvati zdravu nadu onda bi mogao i ti.

Ponavljam ti jos jednom, pokusaj se srediti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ovo što divizija propovijeda.


je što točno? da i ja saznam?


Oslanjaš se na vlastite snage.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37314
Lokacija: Gl. grad regije
Kaže moj poznanik: Uđem u tram i kad vidim da su svi ludi oko mene, odem psihiću.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6351
Divizija kritike tebi su na mjestu.
Previše gledaš pesimistično, štoviše dojam je i kao da navijaš za najgori ishod.
Stvari treba gledati realno i to je pozitivno, ali budućnost nije zadana ona je projicirana iz činjenica, ali vremena se mijenjaju i gibanje nije pravocrtno.
Evo ti primjer. Kad je Šmit trebao nametnuti, na temelju činjenica realan postotak za nametanje je postojao cijelo vrijeme jer razumno je predpostavljati da visoki predstavnici američke politike ne hodaju opetovano po Bosni bez razloga i da će se takvi uplašiti čaršije. Dakle kad je u najpesimističnije vrijeme, kad je Bundestag donio deklaraciju, i tada je na osnovu svih poznati činjenica bilo barem 30-40 posto šanse za pozitivan ishod, ja sam navijački, odnosno kao pozitivna osoba navlačio svoje procjene na 50-60 posto, ali ti si vidio 0 posto šanse.

Isto tako naša budućnost, šanse za nestanak Europe su 70-80 posto, ali rapidnim izumiranjem i pročišćavanjem društva od onih koji ne cijene život, nego slave nagone, stvari se mijenjaju.

Mi još nismo zagađeni imigracijom i nakon pročišćavanja sasvim je razumno predviđati zlatno doba u europskim oazama gdje će se normalni ljudi nastojati useliti i gdje će dođi do povratka iseljenih.
Ja čak u to i vjerujem, jedino gdje ne vidim pozitivan ishod je to da će nakon slabljenja Europe Islam vojno napasti i nas i naravno pregaziti nas. Ali opet optimistična čovjek će naći nadu u ozbiljnom oružju za obranu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Naša Kvačica je napisao/la:
A koji si ti lik sa Titanika baš me zanima? :zubati



Onaj koji objašnjava da nema čamaca za sve :zubati

1:30

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9957
Lokacija: Usa
Mislim divizija da nema svrhe, a to vidis i sam, trebas otici psihicu da ti da roza pilulu i onda ce pozar okolo izgledati sareno i veselo, a mozda ce se i ugasiti sam od sebe. Bitno je biti pozitivan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37314
Lokacija: Gl. grad regije
Poj. se Crni ti i Divizija. Pa kad budete pede.roliberali svijet će vam bit prekrasan, baš vaš.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
zaba1111 je napisao/la:
Divizija kritike tebi su na mjestu.
Previše gledaš pesimistično, štoviše dojam je i kao da navijaš za najgori ishod.
.


ajmo ovako, zamislimo scenarij

1455. je godina, ti ja živimo u nekom selu u Bosni. i ja ti govorim: Truci dolaze, uskoro će nas pokoriti, stoljećima će nas progoniti, ubijati, otimati će nam djecu i ratovat će za njih protiv nas. Većina naših će preći na islam ili biti protjerana. Oni će na mrziti još gore nego Turci, ugnjetavati će nas još stoljećima, još 550 godina od danas ubijati će naše ljude, dok nas nes ostane samo par baba u selu.

a ti meni, a i selo: "što si pesimističan, potraži psihijatra, treba te zapaliti na lomači...."

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6351
Bezveze, dao sam ti konkretne primjere i realna i optimistična predviđanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
Nitko nije rekao da te treba zapaliti na lomači, ali kako vidiš Turci su otišli, a Hrvati su i dalje tu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Oslanjaš se na vlastite snage.


glupost.

kad odeš danas na misu, dobro poslušaj prvo čitanje (da shvatuiš zašto ja NISAM ni pesimističan ni malodušan) i potom evanđelje (da shvatiš zašto moj opis crnila koje slijedi niej MOJ nego Isusov).

Evo za one koji ne idu na Misu: https://hkmlondon.org/misna-citanja-33- ... z-godinu-c

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Oslanjaš se na vlastite snage.


glupost.

kad odeš danas na misu, dobro poslušaj prvo čitanje (da shvatuiš zašto ja NISAM ni pesimističan ni malodušan) i potom evanđelje (da shvatiš zašto moj opis crnila koje slijedi niej MOJ nego Isusov).

Evo za one koji ne idu na Misu: https://hkmlondon.org/misna-citanja-33- ... z-godinu-c


Spalit će se zlikovci, sunce pravde će granuti. Ne može bolje. :zubati :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Nitko nije rekao da te treba zapaliti na lomači, ali kako vidiš Turci su otišli, a Hrvati su i dalje tu.


to s lomačom je parabola (danas te šalju psihijatru, paljenje na lomači nije in).

Turci nisu nikud otišli, nego je njihov nusprodukt i dalje tu, dominira u tom selu, u čitavoj Bosni ih ima 15 puta više od Hrvata, Hrvati su ugrožena vrsta u Bosni koja je prošla 6 stoljeća kalvarija, patnje i muke.

Ali i "diviziji" iz 1455. iz sela kraj Olova bi ekipa okolo pričala da je pesimist i mračnjak i da mu treba "pomoć".

Mogao sam ti dati još gori primjer, zamisli da si iz grada Sv. Augustina i da ti netko 630 govori - ovdje će sve nas kršćane zatrti. Što bi mu ti rekao, da je pesmist i mračnjak?

i ja vam govorim, mi kršćan i Europljani ćemo završiti u Europi GORE nego u sjevernoj Africi nekada. to vam je REALNOST.

i ne nisam zbog toga pesmist ni malodušan. nego te opet pozivam da pročitaš proroka Malahiju da vidiš i zašto

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6351
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Oslanjaš se na vlastite snage.


glupost.

kad odeš danas na misu, dobro poslušaj prvo čitanje (da shvatuiš zašto ja NISAM ni pesimističan ni malodušan) i potom evanđelje (da shvatiš zašto moj opis crnila koje slijedi niej MOJ nego Isusov).

Evo za one koji ne idu na Misu: https://hkmlondon.org/misna-citanja-33- ... z-godinu-c


Nestat će oni koji su prodali život za zadovoljenje nagona, ali nisu svi takvi i neće svi nestati.
Ako ostanemo čisti od imigracije slijedi nam zdravi rast.
Ponavljam ozbiljan problem u tom slučaju je islamski vojni napad. Ali optimizam treba tražiti u oružju.
Vremena se mijenjaju, nada uvijek postoji, Šmit je umetno iako je izgledno bilo 30-40psoto, a ti svidio nulu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:45 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Spalit će se zlikovci, sunce pravde će granuti. Ne može bolje. :zubati :palacgore1


apslutno, slava Bogu!

kada dođe Dan.

Dotada ti slijedi velika patnja jer si Božji, kako reče evanđelje. Osim ako odbaciš Isusa, onda možeš s Junuzom na kajak i biti će ti super, i meni. i njemu je.

To ti je suština današnjih čitanja I onoga što Vam @Divizija ima za reći.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:46 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
zaba1111 je napisao/la:
Nestat će oni koji su prodali život za zadovoljenje nagona, ali nisu svi takvi i neće svi nestati.
Ako ostanemo čisti od imigracije slijedi nam zdravi rast.
Ponavljam ozbiljan problem u tom slučaju je islamski vojni napad. Ali optimizam treba tražiti u oružju.
Vremena se mijenjaju, nada uvijek postoji, Šmit je umetno iako je izgledno bilo 30-40psoto, a ti svidio nulu.


Nada postoji, ali ne na ovom svijetu

mi odavno nismo čisti od imigracije i biti će samo još gore.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37314
Lokacija: Gl. grad regije
Kazem ja, kajak je spas. Ili planinarenje, brdski biciklizam... Kad se odmakneš od ljudi shvatiš da možeš imat 90 % svijeta samo za sebe dok se oni glože u 10 % površine, nagurani u zagađenom zraku i biju bitke koje su samo njima jasne.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32977
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kazem ja, kajak je spas. Ili planinarenje, brdski biciklizam... Kad se odmakneš od ljudi shvatiš da možeš imat 90 % svijeta samo za sebe dok se oni glože u 10 % površine, nagurani u zagađenom zraku i biju bitke koje su samo njima jasne.

Upravo govoriš o Božjem konceptu života za ljude. Priroda, vrt, voćnjak, šume planine...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10823
Lokacija: No Country for White Men
Velebit je napisao/la:
"Koji glupi otac, umjesto da ode malo na brdski biciklizam on bije bitke samo njemu jasne hehe"

=))

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Naša Kvačica je napisao/la:
Nitko nije rekao da te treba zapaliti na lomači, ali kako vidiš Turci su otišli, a Hrvati su i dalje tu.

I dalje smo tu na 20% BiH, a u preostalih 80% nam je izbrisan trag kao da postojali nismo.

U Srcu stare Hrvatske države gdje smo nekad bili najgušće naseljeni, od Bihaća do Banja Luke nam je zatrt spomen.

Od Turaka se nećemo oporaviti nikad, to je kao onda duboka rana od koje ostaje ožiljak doživotno.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37314
Lokacija: Gl. grad regije
Upitni izvori i vijest ali seksualna iskoristavanja djece su česta kod starih bijelaca tradicionalnih vrijednosti da ih deportiramo?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
weasel je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
A koji si ti lik sa Titanika baš me zanima? :zubati



Onaj koji objašnjava da nema čamaca za sve :zubati

1:30


Da smo je na kraju lik u pravu. Titanik će potonuti i nema dosta čamaca za sve.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:47 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2369
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kazem ja, kajak je spas. Ili planinarenje, brdski biciklizam... Kad se odmakneš od ljudi shvatiš da možeš imat 90 % svijeta samo za sebe dok se oni glože u 10 % površine, nagurani u zagađenom zraku i biju bitke koje su samo njima jasne.


:palacgore2

90% ideoloških rasprava i bitaka se svodi na palamuđenja koja veze nemaju sa stvarnim životom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 13 stu 2022, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
HHerceg je napisao/la:
Velebit je napisao/la:
"Koji glupi otac, umjesto da ode malo na brdski biciklizam on bije bitke samo njemu jasne hehe"

=))

Nisan tia da je komicno. Neku verziju toga garant ova utjelovljena nakarada misli.

'Umjesto da je pustio institucije da rade svoj poso, i malo se opustio u prirodi, uz zipline ili vinsku cestu...

...on, primitivac, isao sakama to rijesiti... a znamo da nasilje nista ne rjesava'

slika

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4806 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 193  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO