HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 08:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 04:45 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
Komunizam se definitivno povampirio... U Hrvatskoj pogotovu... Mesić je uskrsnuo komuniste titoistie, jugoslovene i ostale demone prošlosti koji se danas kriju pod imenom "antifašisti"... Nevjerojatno je to što nam se događa u 21. stoljeću i u suverenoj i neovisnoj hrvatskoj državi...

Nevjerojatne stvari slušam, kao recimo "maršal Tito je heroj"... Nevjerojatne stvari čitam, kao recimo "Tito ponos Hrvatske"... Ma koji hebeni heroj i ponos Hrvatske... Pa taj zločinac i diktator bi se u grobu mrtav okrenuo da vidi da je Hrvatska danas neovisna država...

Postavlja se pitanje, kako se boriti protiv toga... Sanader šuti ko zaliven... Prohravtski mediji i novinari su praktički eliminirani.... Tako danas skoro ne postoji nitko tko bi se kritički osvrnuo na povampireni komunizam... Da nema Čička i Banca, postavlja se pitanje tko bi uopće bio oponent mesićevom divljanu...

Pao mi je na pamet humor... Mesić, Kajin, Pusićka i ostala ekipa su odlični za parodiranje... I cijeli taj njihov "antifašizam" je doista inspirativan za zahebanciju... Nažalost u Hrvata nema nitko tko bi to iskoristio... Možda bi mi mogli ovdje napraviti nekakvu duhovitu "antifašističku" kolekciju slika, viceva...

Ma nemam pojma.... Ljut sam a nešto se mora učiniti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 06:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9476
Lokacija: HR HB
Lustracija, kao u svim exkomunističkim državama,..., "jednom komunjara ili UDBAš, uvijek..." :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 07:32 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2009, 19:40
Postovi: 264
bumbar92 je napisao/la:
Lustracija, kao u svim exkomunističkim državama,..., "jednom komunjara ili UDBAš, uvijek..." :-kava

Točno tako i da se više rješimo udbaškog kdra tipa šeks,bebić i slični :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 11:25 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
Viper gts je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Lustracija, kao u svim exkomunističkim državama,..., "jednom komunjara ili UDBAš, uvijek..." :-kava

Točno tako i da se više rješimo udbaškog kdra tipa šeks,bebić i slični :-kava


Kako provesti lustraciju kada o donošenju takvog zakona odlučuju upravo oni na koje bi se ta lustracija itekako odnosila...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Mali Hrvat je napisao/la:
Komunizam se definitivno povampirio... U Hrvatskoj pogotovu... Mesić je uskrsnuo komuniste titoistie, jugoslovene i ostale demone prošlosti koji se danas kriju pod imenom "antifašisti"... Nevjerojatno je to što nam se događa u 21. stoljeću i u suverenoj i neovisnoj hrvatskoj državi...

Nevjerojatne stvari slušam, kao recimo "maršal Tito je heroj"... Nevjerojatne stvari čitam, kao recimo "Tito ponos Hrvatske"... Ma koji hebeni heroj i ponos Hrvatske... Pa taj zločinac i diktator bi se u grobu mrtav okrenuo da vidi da je Hrvatska danas neovisna država...

Postavlja se pitanje, kako se boriti protiv toga... Sanader šuti ko zaliven... Prohravtski mediji i novinari su praktički eliminirani.... Tako danas skoro ne postoji nitko tko bi se kritički osvrnuo na povampireni komunizam... Da nema Čička i Banca, postavlja se pitanje tko bi uopće bio oponent mesićevom divljanu...

Pao mi je na pamet humor... Mesić, Kajin, Pusićka i ostala ekipa su odlični za parodiranje... I cijeli taj njihov "antifašizam" je doista inspirativan za zahebanciju... Nažalost u Hrvata nema nitko tko bi to iskoristio... Možda bi mi mogli ovdje napraviti nekakvu duhovitu "antifašističku" kolekciju slika, viceva...

Ma nemam pojma.... Ljut sam a nešto se mora učiniti...


Ma ko se "krije"!?...biti antifašist je po meni jednako pojmu antikomunist,antitotalitarist,kako želiš.
ja sam antifašist!...nisam bio nikakav partizan 41-45,pa sam svejedno antifašist,a kao što rekoh i sve ono drugo "anti"....
Činjenica je kako su otpor fašizmu organizirali komunisti tj. KP,ali nisu oni imali 400 000 članova kojima su podijelili oružje i krenuli u šumu!
ww2 je prekompleksna tema da bismo danas rekli...ma svi su oni gamad ili još gore...jedni su ***,a drugi anđeli!
Sve tragedije tj. stratišta treba obilježavati kao takva,od jasenovca do bleiburga.Ali samo je jedan pokret otpora fašizmu i sluganstvu,a to je bio NOB.Ako ćemo pravo,bio je organiziran u hrvatskoj i prvaci tog pokreta su uglavnom bili Hrvati.Zašto nije stvoren neki paralelni pokret otpora...od strane HSS ili nekog trečeg?...nemam pojme niti je to danas važno.Jugoslavija je bila komunistička diktatorska tvorevina i što mislimo o tome ili njoj smo rekli 91.Trebalo nam je 45 godina da to shvatimo.Čemu se sad čuditi što to nisu vidli partizani 43 ili 45?....
Uostalom Stipu iz neke dalmatinske brigade nitko nije pitao kakvu državu želiš i sa kime se želiš ili ne ujediniti.A kad pričam o antifašizmu,ja pričam upravo o Stipi!
Zato živio Stipe!....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
boogyman je napisao/la:
Ma ko se "krije"!?...biti antifašist je po meni jednako pojmu antikomunist,antitotalitarist,kako želiš.
ja sam antifašist!...nisam bio nikakav partizan 41-45,pa sam svejedno antifašist,a kao što rekoh i sve ono drugo "anti"....
Činjenica je kako su otpor fašizmu organizirali komunisti tj. KP,ali nisu oni imali 400 000 članova kojima su podijelili oružje i krenuli u šumu!
ww2 je prekompleksna tema da bismo danas rekli...ma svi su oni gamad ili još gore...jedni su ***,a drugi anđeli!
Sve tragedije tj. stratišta treba obilježavati kao takva,od jasenovca do bleiburga.Ali samo je jedan pokret otpora fašizmu i sluganstvu,a to je bio NOB.Ako ćemo pravo,bio je organiziran u hrvatskoj i prvaci tog pokreta su uglavnom bili Hrvati.Zašto nije stvoren neki paralelni pokret otpora...od strane HSS ili nekog trečeg?...nemam pojme niti je to danas važno.Jugoslavija je bila komunistička diktatorska tvorevina i što mislimo o tome ili njoj smo rekli 91.Trebalo nam je 45 godina da to shvatimo.Čemu se sad čuditi što to nisu vidli partizani 43 ili 45?....
Uostalom Stipu iz neke dalmatinske brigade nitko nije pitao kakvu državu želiš i sa kime se želiš ili ne ujediniti.A kad pričam o antifašizmu,ja pričam upravo o Stipi!
Zato živio Stipe!....


:-umirem A jesi ga svašta nadrobio... Zbrda, zdola i na kraju jedno veliko ništa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Mali Hrvat je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
Ma ko se "krije"!?...biti antifašist je po meni jednako pojmu antikomunist,antitotalitarist,kako želiš.
ja sam antifašist!...nisam bio nikakav partizan 41-45,pa sam svejedno antifašist,a kao što rekoh i sve ono drugo "anti"....
Činjenica je kako su otpor fašizmu organizirali komunisti tj. KP,ali nisu oni imali 400 000 članova kojima su podijelili oružje i krenuli u šumu!
ww2 je prekompleksna tema da bismo danas rekli...ma svi su oni gamad ili još gore...jedni su ***,a drugi anđeli!
Sve tragedije tj. stratišta treba obilježavati kao takva,od jasenovca do bleiburga.Ali samo je jedan pokret otpora fašizmu i sluganstvu,a to je bio NOB.Ako ćemo pravo,bio je organiziran u hrvatskoj i prvaci tog pokreta su uglavnom bili Hrvati.Zašto nije stvoren neki paralelni pokret otpora...od strane HSS ili nekog trečeg?...nemam pojme niti je to danas važno.Jugoslavija je bila komunistička diktatorska tvorevina i što mislimo o tome ili njoj smo rekli 91.Trebalo nam je 45 godina da to shvatimo.Čemu se sad čuditi što to nisu vidli partizani 43 ili 45?....
Uostalom Stipu iz neke dalmatinske brigade nitko nije pitao kakvu državu želiš i sa kime se želiš ili ne ujediniti.A kad pričam o antifašizmu,ja pričam upravo o Stipi!
Zato živio Stipe!....


:-umirem A jesi ga svašta nadrobio... Zbrda, zdola i na kraju jedno veliko ništa...



E jbga sad....ko' da pričam s Anđelkom.... :D

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 12:18 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
boogyman je napisao/la:
E jbga sad....ko' da pričam s Anđelkom.... :D


Odgovorio bih ti na onaj tvoj upis ali ne znam odakle i kako da krenem jer mi nikako nisu jasne tvoje pozicije... Tvrdiš da je "antifašist" isto što "antikomunist" a onda podržavaš Stipu, koji "antikomunist" očigledno nije... Probaj pisati kraće postove, sa malo manje teza... :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 12:49 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Mali Hrvat je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
E jbga sad....ko' da pričam s Anđelkom.... :D


Odgovorio bih ti na onaj tvoj upis ali ne znam odakle i kako da krenem jer mi nikako nisu jasne tvoje pozicije... Tvrdiš da je "antifašist" isto što "antikomunist" a onda podržavaš Stipu, koji "antikomunist" očigledno nije... Probaj pisati kraće postove, sa malo manje teza... :-zubati



E pa vidiš...znači nisi shvatio...moju tanku crvenu nit...zlobnici bi rekli...ono osnovno u postu... :D

Ali šalim se, shvatio si ti,samo ti se ne sviđa...ne uklapa se u teoriju "povampirenog komunizma".
Komunizam u svom punom "sjaju" Stipo nije upoznao,ali fašizam je!...on se pobunio protiv onoga što zna.O komunizmu su mu pričali sve najbolje...jednakost,pravda,bratstvo...kako nacionalna,tako i socijalna...gdje ćeš ljepše.
Stipo je ostario i vjerojatno umro čekajući "društvo pravednosti"....ko' zna,mora da se malo i bunio,možda je i zaglavio koju godinu na goljaku...možda je Stipo s vremenom postao i antikomunist,ali nije bilo "kritične mase".A možda ga je malo kočilo i ono....jbga,pa ja sam se za to borio...bio je u ideološkom bunilu.Kao i ogromna večina nacije.
Tek Stipin unuk se uspio odhrvati toj indoktrinaciji i postati pravi antikomunist,a gledajući sa vremenske distance i uzimajući sve povijesne okolnosti jednog i drugog trenutka....čak i ti ćeš vidjeti poveznicu.....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
@boogyman,

kakav je tvoj prijedlog za današnju borbu protiv komunizma?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Naša Kvačica je napisao/la:
@boogyman,

kakav je tvoj prijedlog za današnju borbu protiv komunizma?



Nema danas komunizma....vrag je opet pustio maglu....nema komunizma, ali ima ljudi čije smo političke profile nekada nazivali komunjarskim!...Oni idu na Jasenovačke obljetnice,idu i na bleiburške....slave dan antifašizma,ali se ne libe otvoriti i bocu šampanjca 10. travnja...sve u rok političke službe!.....

Oni starčići sa titovim slikama što drhtavim rukicama brišu znoj sa čela kad prevale put do mjesta komemoracije....nisu oni nikakva opasnost.To su ljudi koji žele dati smisao svojoj mladosti,prošlosti...tko bi se toga odrekao?
Čak i starčići sa antinim slikama ili crnim kapicama nisu nešto čega bismo se trebali sramiti....oni se povode istim motivom kao oni prvi.
Ne možeš čovjeku reći....život ti je prošao bez veze i smisla....

Problem leži u onima gore navedenim,bivšim komunjarama....i nisu svi nužno zaista i bili "komunisti"....ima tu novih generacija ove kaste...odgojene u istom duhu svojih predhodnika....a svjetonazor tu ne postoji,on je samo fleksibilna podloga djelovanja,ništa drugo.
Ove priče o ww2 su samo kulisa....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
boogyman je napisao/la:
Jugoslavija je bila komunistička diktatorska tvorevina i što mislimo o tome ili njoj smo rekli 91.Trebalo nam je 45 godina da to shvatimo.Čemu se sad čuditi što to nisu vidli partizani 43 ili 45?....
Uostalom Stipu iz neke dalmatinske brigade nitko nije pitao kakvu državu želiš i sa kime se želiš ili ne ujediniti.A kad pričam o antifašizmu,ja pričam upravo o Stipi!Zato živio Stipe!....


Partizani su ju tada tek stvarali kao zlocinacku diktatorsku tvorevinu, bila je jos u povoju. Nisu u samom pocetku znali kakvog ce maha to sve uzeti, imali su ideale i ideje, al je sve bilo pred njima. Nije se samo Jugoslavija u to vrijeme formirala, preokret je bio maltene u cijeloj evropi.

"Mi" je pausalno za sve Hrvate sto apsolutno nije tocno. Dosta njih je znalo od samog pocetka kakva ce to drzava biti, al nam je trebalo toliko godina da se oslobodimo iz tog kaveza! Isti oni kojima to nije smetalo tih 45 godina i danas trkeljaju o svetoj Jugi, a sto je najgore imaju i potomke.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
boogyman je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
@boogyman,

kakav je tvoj prijedlog za današnju borbu protiv komunizma?



Nema danas komunizma....vrag je opet pustio maglu....nema komunizma, ali ima ljudi čije smo političke profile nekada nazivali komunjarskim!...Oni idu na Jasenovačke obljetnice,idu i na bleiburške....slave dan antifašizma,ali se ne libe otvoriti i bocu šampanjca 10. travnja...sve u rok političke službe!.....

Oni starčići sa titovim slikama što drhtavim rukicama brišu znoj sa čela kad prevale put do mjesta komemoracije....nisu oni nikakva opasnost.To su ljudi koji žele dati smisao svojoj mladosti,prošlosti...tko bi se toga odrekao?
Čak i starčići sa antinim slikama ili crnim kapicama nisu nešto čega bismo se trebali sramiti....oni se povode istim motivom kao oni prvi.
Ne možeš čovjeku reći....život ti je prošao bez veze i smisla....

Problem leži u onima gore navedenim,bivšim komunjarama....i nisu svi nužno zaista i bili "komunisti"....ima tu novih generacija ove kaste...odgojene u istom duhu svojih predhodnika....a svjetonazor tu ne postoji,on je samo fleksibilna podloga djelovanja,ništa drugo.
Ove priče o ww2 su samo kulisa....


Problem leži u rasvjetljivanju i zvaničnoj konkretnoj osudi komunističkih zločina. Znači bez skrivanja iza fašizma (fašizam osuđujemo), istraživanje, osuda komunističkih zločina i kazneni progon zločinaca sa imenom i prezimenom.

To je jedan od glavnih problema, a jedan od sporednih bi bio uklanjanje imena komunističkog diktatora sa trgova, ulica i sl. Pa neka se preimenuje u npr. trg žrtava totalitarnih režima ako već bez rezerve osuđujemo totalitarne režime. :-top

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 14:34 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Naša Kvačica je napisao/la:
boogyman je napisao/la:


Nema danas komunizma....vrag je opet pustio maglu....nema komunizma, ali ima ljudi čije smo političke profile nekada nazivali komunjarskim!...Oni idu na Jasenovačke obljetnice,idu i na bleiburške....slave dan antifašizma,ali se ne libe otvoriti i bocu šampanjca 10. travnja...sve u rok političke službe!.....

Oni starčići sa titovim slikama što drhtavim rukicama brišu znoj sa čela kad prevale put do mjesta komemoracije....nisu oni nikakva opasnost.To su ljudi koji žele dati smisao svojoj mladosti,prošlosti...tko bi se toga odrekao?
Čak i starčići sa antinim slikama ili crnim kapicama nisu nešto čega bismo se trebali sramiti....oni se povode istim motivom kao oni prvi.
Ne možeš čovjeku reći....život ti je prošao bez veze i smisla....

Problem leži u onima gore navedenim,bivšim komunjarama....i nisu svi nužno zaista i bili "komunisti"....ima tu novih generacija ove kaste...odgojene u istom duhu svojih predhodnika....a svjetonazor tu ne postoji,on je samo fleksibilna podloga djelovanja,ništa drugo.
Ove priče o ww2 su samo kulisa....


Problem leži u rasvjetljivanju i zvaničnoj konkretnoj osudi komunističkih zločina. Znači bez skrivanja iza fašizma (fašizam osuđujemo), istraživanje, osuda komunističkih zločina i kazneni progon zločinaca sa imenom i prezimenom.

To je jedan od glavnih problema, a jedan od sporednih bi bio uklanjanje imena komunističkog diktatora sa trgova, ulica i sl. Pa neka se preimenuje u npr. trg žrtava totalitarnih režima ako već bez rezerve osuđujemo totalitarne režime. :-top



jbga sad Kvaka....slažem se.... :-zubati :-zubati :-zubati

Ali čisto da se nebismo previše slagali....upravo veliki dio problema i leži u tom nerasvjetljavanju zločina,pa se javlja ogroman prostor za špekulacije i ovo morbidno i neukusno loptanje žrtvama.
E...a ja se nemogu ne zapitati,kome to odgovara!?
prošlo je 18 godina od kada ovakva vrsta istraživanja po ničemu nebi smjela biti opstruirana ili priječena.gdje su ti silni povjesničari,stručnjaci,osnivali su razne "stručne skupine" sa naravno,pripadajučim financijskim budgetima...gdje su konkretni rezultati tih istraživanja!?
Evi ti Jurčevića...frajer živi od te teme,a nije dao još niti jedan konkretan zaključak.Sve one silne jame...ko,koliko,kada?....kažu preskupi su postupci istraživanja.
Možda,ali ja vidim da je ova informacijska rupa savršen poligon za dnevnopolitička razračunavanja....i mislim da je to sve puno skuplje,a pomalo već sumnjam i u namjere tih stručnjaka koji bi zaključkom teme,zaključili i priljev financijskih sredstava.

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
boogyman je napisao/la:
jbga sad Kvaka....slažem se.... :-zubati :-zubati :-zubati

Ali čisto da se nebismo previše slagali....upravo veliki dio problema i leži u tom nerasvjetljavanju zločina,pa se javlja ogroman prostor za špekulacije i ovo morbidno i neukusno loptanje žrtvama.


Na žalost, u potpunosti se slažem.. :-neznam :-zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 15:02 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Mali Hrvat je napisao/la:
Komunizam se definitivno povampirio... U Hrvatskoj pogotovu... Mesić je uskrsnuo komuniste titoistie, jugoslovene i ostale demone prošlosti koji se danas kriju pod imenom "antifašisti"... Nevjerojatno je to što nam se događa u 21. stoljeću i u suverenoj i neovisnoj hrvatskoj državi...

Nevjerojatne stvari slušam, kao recimo "maršal Tito je heroj"... Nevjerojatne stvari čitam, kao recimo "Tito ponos Hrvatske"... Ma koji hebeni heroj i ponos Hrvatske... Pa taj zločinac i diktator bi se u grobu mrtav okrenuo da vidi da je Hrvatska danas neovisna država...

Postavlja se pitanje, kako se boriti protiv toga... Sanader šuti ko zaliven... Prohravtski mediji i novinari su praktički eliminirani.... Tako danas skoro ne postoji nitko tko bi se kritički osvrnuo na povampireni komunizam... Da nema Čička i Banca, postavlja se pitanje tko bi uopće bio oponent mesićevom divljanu...

Pao mi je na pamet humor... Mesić, Kajin, Pusićka i ostala ekipa su odlični za parodiranje... I cijeli taj njihov "antifašizam" je doista inspirativan za zahebanciju... Nažalost u Hrvata nema nitko tko bi to iskoristio... Možda bi mi mogli ovdje napraviti nekakvu duhovitu "antifašističku" kolekciju slika, viceva...

Ma nemam pojma.... Ljut sam a nešto se mora učiniti...




HAjde ne drami bez veze. kakav komunizam, toga skoro da nema. Jugoslavije nema. Ima nesto orjunaskih nostalgicara po medijima i to je sve.
A to sto ti i 6takvi endeha nostalgicari prodajete muda pod bubrege pa u svemu vidite komunizam to je druga stvar. A ti i nemas blage veze stra je komunizam zapravo.
U zvanicnoj hrvatskoj povijesti tito figurira kao pozitivan lik. ZAVNOH u preambuli Ustava. Ova drzava vuce korijen iz ZAVNOH-a i NOP-a pa ti sada sebi testise pojedi od muke.
To su pozitivna naslijedja NOP-a a ako je to tebi komunizam to je druga stvar. I Francuzima je njihova gradjanska revolucija sveta stvar pa niko to ne dozivljava kao povampirenje jakobinaca niti bonapartizma niti cega slicnoga.
Bila jedna epoha i jedan pokret - NOP sa Titom na celu, ono sto je birno ostalo je onosto nije nestalo je i to je to. Period SFRJ i vladavine SKJ je povijest i ne moze se izbrisati i nista nije crno-bijelo.
Uostalom ako je pozitivan stav o naslijedju hrvatskog NOP-a znak povampirenja komunizma, onda ti je Ustav RH komunisticki i jugoslavenski a sam pokojni predsjednik Tudjman je po takvj kretenskoj logici onda bio jugonostalgicar i komunist i orjunas. Jer kao povjesnicar je bio svjestan znacaja za Hrvatsku iTtita i NOP-a. I o svemu tome do kraja zivota imao pozitivan stav. I nije dao da se anziv Trga u Zagrebu mijenja.
Svoditi cijeli WWII na Bleiburg koji nije do kraja ni rasvijetljen da bi se time ishodila revizija povijesti, Sizifov je posao. Nemoguc. Sta da vam radim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 15:06 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
I jos nesto - taj Banac, to djubre pokvareno koje radi za ko zna ciji racun, o Tudjmanu je i dok je bio ziv, isto kao i danas bljuvao bujice kleveta punih mrznje i sad neki to zaboravljaju.
On mi nikada ne moze biti mjerodavan za bilo sto. Bolje da se drzi svoje Amerike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Jaooo, ne bi da nam 100.000 srpocekicasa demonstrira na po Jelacic placa.. Ako ce mo se plasit onih 90-to godisnjih Boska Buha i Sirogojna po Kumrovcu, onda nismo ni za sta. Ovi shugavi politicari koji koketiraju sad sa "U" na celu sad sa srpovima a svega mi i cekicima nisu ni za popisat pored puta.
Probem, jedini problem su "face" poput latina i jos pokojeg novinarcica koji uporno nesto laprdaju o ex drzavi, ali niko vise na njih i ne obraca puno paznje.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Najbolja borba protiv komunizma je zapravo kao i svaka druga borba protiv idolatrije i kulta ličnosti&djela.Parodija.

Pisana riječ, odmjerena, cinična, bez natruhe ijedne fekalne note i psihopatije, ukazivanje na praktične smijurije propalog sisteme.Priče o konkretnim izvalama i best-off najvećih gluposti sivih činovnika, gospode i drugova su najotrovniji i najbolniji udarac.

Nijedan totalitarni sistem ni njegovi sljedbenici koji se kunu u njega i pričaju samo najljepše o njemu, ne vole humor na račun istoga.Zapanjujuće ali je tako-ni trunke zdrave zajebancije na račun Lika&Djela, kako Mašinbravara Waltera, tako ni onih koji štuju Vođe suprotstavljenih pokreta.Odmah za oči skaču i pokazuju koliko je isprazna sva ta priča.

Oni koji ostaju dostojanstveni i ne uzvraćaju na parodiranje uvredama, oni pak zaslužuju politički i građanski respekt jer poštuju demokratski duh i razumiju humor.Parodija je namjenjena samo šupljim kutnjacima koji se brzo upale.

Dakle, djeluje :-zubati

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 16:37 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
Ringo59 je napisao/la:
HAjde ne drami bez veze. kakav komunizam, toga skoro da nema. Jugoslavije nema. Ima nesto orjunaskih nostalgicara po medijima i to je sve.
A to sto ti i 6takvi endeha nostalgicari prodajete muda pod bubrege pa u svemu vidite komunizam to je druga stvar. A ti i nemas blage veze stra je komunizam zapravo.


Jao... Ja NDH nostalgičar... :-umirem Očigledno ne poznaješ moje stavove... A ti očigledno nemaš blage veze nit o komunizmu nit o Titu... Zato evo ti odgovor, i to u stilu "NDH nostalgičara"... Ako je Tito pozitivan lik, onda je Pavelić svetac...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Mali Hrvat je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:
HAjde ne drami bez veze. kakav komunizam, toga skoro da nema. Jugoslavije nema. Ima nesto orjunaskih nostalgicara po medijima i to je sve.
A to sto ti i 6takvi endeha nostalgicari prodajete muda pod bubrege pa u svemu vidite komunizam to je druga stvar. A ti i nemas blage veze stra je komunizam zapravo.


Jao... Ja NDH nostalgičar... :-umirem Očigledno ne poznaješ moje stavove... A ti očigledno nemaš blage veze nit o komunizmu nit o Titu... Zato evo ti odgovor, i to u stilu "NDH nostalgičara"... Ako je Tito pozitivan lik, onda je Pavelić svetac...



Citirat ću jednog forumaša:

"A jesi ga svašta nadrobio... Zbrda, zdola i na kraju jedno veliko ništa..." :-zubati :-zubati :-zubati

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
boogyman je napisao/la:
Citirat ću jednog forumaša:

"A jesi ga svašta nadrobio... Zbrda, zdola i na kraju jedno veliko ništa..." :-zubati :-zubati :-zubati


Problem je što ti relativiziraš mesićeve nastupe, odnosno problem povampirenog komunizma koji on proizvodi... Pričati danas afirmativno o Titu je u najmanju ruku smiješno... Da ne koristim neke gore riječi, kao recimo bolesno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 25 lip 2009, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Nije toliki problem pisati afirmativno o Titu iz nekog povijesnog osvrta (svako ima svoje mišljenje) nego to što ga se priziva nazad jer ko biva prije je bilo bolje.
Takve očajnike u slučaju BiH i nekako, ali jedva, mogu i da shvatim.
U slučaju Hrvatske sa pobjedonosno izvojevanim ratom, rješenim nacionalnim pitanjem i kakvom-takvom ekonomskom situacijom-ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 26 lip 2009, 02:11 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
Sve imam nekakav osjećaj de će se Mesić kad završi mandat baviti nekakvim "dilanjem"... Djela i lika dragog mu Josipa Broza.... Zato sada Titi i pravi takvu reklamu... :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se boriti protiv "povampirenog" komunizma?
PostPostano: 26 lip 2009, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
boogymen kako mi ovo objasnjavas
http://www.youtube.com/watch?v=AV-uijB52A8
Hvala


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Diablo, Google [Bot], neretvanin i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO