HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 05:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 08 vel 2023, 08:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 22:04
Postovi: 5191
Micanje sata je genijalan izum. Osobno smatram da bi bilo još bolje kad bi pomaknuli za 2 sata, a ne samo za 1 jer nam ljeti sunce izlazi oko 5 ujutro.
Imam jedno pitanje za genijalce koji bi ukidali:
Koje biste vrijeme zadržali?
Ako zadržimo ljetno više nismo ista vremenska zona sa zapadnom Europom.
Ako zadržimo zimsko ljeti će nam sunce izlaziti oko 4 ujutro, a zalaziti prije 8 navečer.
Ukidanje je glupa i zaostala solucija, a svakog tko kmeči da mu taj 1 sat jako smeta trebalo bi globit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 08 vel 2023, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Micanje sata je genijalan izum. Osobno smatram da bi bilo još bolje kad bi pomaknuli za 2 sata, a ne samo za 1 jer nam ljeti sunce izlazi oko 5 ujutro.
Imam jedno pitanje za genijalce koji bi ukidali:
Koje biste vrijeme zadržali?
Ako zadržimo ljetno više nismo ista vremenska zona sa zapadnom Europom.
Ako zadržimo zimsko ljeti će nam sunce izlaziti oko 4 ujutro, a zalaziti prije 8 navečer.
Ukidanje je glupa i zaostala solucija, a svakog tko kmeči da mu taj 1 sat jako smeta trebalo bi globit.



Vec smo pisali o tome i nema smisla ponavljati i blebetati. To je najgluplji leftardski izum koji je netko mogao uvesti. Ako se ukine onda je normalno da se bude za logicno odnosno ispravno vrijeme, a to je ono zimsko

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 08 vel 2023, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6351
Nek sviće i u 3 i 30, samo nek nije leftardski. Jel.

Svakom ko išta misli je jasno da je promjeranje jedina valjana opcija . Ali i ovdje možemo vidjeti kako mase prihvaćaju bespogovorno ono što ima kažu leftardi, sad je najednom promjeranje svima stres, moš mislit, i treba ga ukinuti .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 08 vel 2023, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17440
Lokacija: יום טוב
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Micanje sata je genijalan izum. Osobno smatram da bi bilo još bolje kad bi pomaknuli za 2 sata, a ne samo za 1 jer nam ljeti sunce izlazi oko 5 ujutro.
Imam jedno pitanje za genijalce koji bi ukidali:
Koje biste vrijeme zadržali?
Ako zadržimo ljetno više nismo ista vremenska zona sa zapadnom Europom.
Ako zadržimo zimsko ljeti će nam sunce izlaziti oko 4 ujutro, a zalaziti prije 8 navečer.
Ukidanje je glupa i zaostala solucija, a svakog tko kmeči da mu taj 1 sat jako smeta trebalo bi globit.


mrš!

nemaš šta zadržavati, zna se da je ljetno računanje vremena umjetno, kao da se iskoristi duži dan. evo, ubismo se od produktivnosti i štednje struje. ako si u zatvorenom prostoru, svjetlo gori dok si u njemu, bilo sunce vani ili ne bilo.
to što se ljudima poremeti bioritam, nema veze, poremetit ćemo ga opet najesen.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 08 vel 2023, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
zaba1111 je napisao/la:
Nek sviće i u 3 i 30, samo nek nije leftardski. Jel.

Svakom ko išta misli je jasno da je promjeranje jedina valjana opcija . Ali i ovdje možemo vidjeti kako mase prihvaćaju bespogovorno ono što ima kažu leftardi, sad je najednom promjeranje svima stres, moš mislit, i treba ga ukinuti .


Kakva valjana opcija? Pomjeranje je iskljucivo bilo radi "ustede struje" u industriji. Danas svjetla rade dan noc i vecina firmi ima 3 smjene. Kakva usteda i gluposti i pomjeranje
Pomjeranje bioritmu svih zivih bica pravi probleme i nema nijednog logicnog razloga za pomjeranje kao ni za stalno uvodjenje umjetnog vremena

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 08 vel 2023, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5752
Lokacija: planina
Prirodno se bioritam tisućama godina ravnao po suncu, dakle ako sunce zimi izlazi u 7 - 8 ujutro otprilike tada se i čovjek budi. Ako sunce ljeti izlazi u 4 - 5 onda se shodno tomu prirodno čovjek ljeti ranije budio. Danas, s obzirom da imamo fiksna radna vremena, i da firme ne pomjeraju kada se kreće sa poslom jutri ovisno o godišnjem dobu, pomjeranje sata je sasvim razumno i u onom periodu sa najdužim danima bi se komotno moglo pomaknit kazaljku 2 sata unaprid.
Alternativa bi bila da firme pomjeraju početak i kraj radnog vremena shodno godišnjem dobu.
A tko ne radi svakako mu nije bitno šta je na satu nego se ravnaj po suncu kao i dosad što se radilo i ćao, ne vidim šta se takvi bune, prirodno ti je di je sunce a ne šta piše na kazaljki.
Uglavnom pomjeranje kazaljke na satu je s obzirom na moderni način života i rada i činjenicu da što ideš dalje od ekvatora to su oscilacije u duljini dana ljeti i zimi veće jedan sasvim razuman izum i čak ne bi bilo loše uvesti recimo da se kazaljka pomjera jednom pred kraj drugog mjeseca i onda još jednom pred kraj četvrtog mjeseca kad se već škole i firme ne prilagođavaju prirodnim promjenama duljine dana.

U biti cijela bit pomjeranja kazaljke i jest usklađivanje prirodnog sunčevog vremena sa našim umjetnim kazaljkama po kojima se ravnamo i po kojima navijamo alarme.

Ako vazda ustaješ u 7 na posao zimi ćeš ustajati po mraku a ljeti će ti već proći 2 i kusur sata dana. Pomjeranje kazaljke i jest da se to malo izbalansira. Razumna čeljad nema ništa protiv toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 14 vel 2023, 03:03 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:58
Postovi: 1206
I to je neka vrsta torture nametnuta od strane Zapada.Svaki pola godine moram pomjerati zidne casovnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 27 ožu 2023, 01:47 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:58
Postovi: 1206
Opet,svaki 6 mjeseci veceras izgleda kao vise sati i kafane se ranije zatvorile po starom vremenu.Sat koji se nemoze sam vratiti najbolje ne dirati 6 mjeseci i poslje ce doci na svoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 27 ožu 2023, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32755
spliter1 je napisao/la:
I to je neka vrsta torture nametnuta od strane Zapada.Svaki pola godine moram pomjerati zidne casovnike.


Ranije sam iz čiste lijenosti ostavljao sat kakav jest i pola godine u glavi oduzimao sat vremena. :zubati

Sreća sad to ide automatski.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 27 ožu 2023, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10411
Lokacija: Banja Luka
Dobro je da Zapad i u glavu poboljela Gejropa , nisu u stanju kontrolisati nagib Zemljine ose ,njenu rotaciju i kruženje oko Sunca .
Da mogu , najveći dio Svjeta bi im plaćao da im ''puste '' malo proljeća , ljeta ili obdanice .
PS.
Đubrad.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 27 ožu 2023, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8406
Evo na poslu radim od 8 sati ujutro, prije pomicanja sata sam radio od 7 sati.
Meni se ništa nije promijenilo osim kazaljki na satu, dižem se u isto vrijeme cijelu godinu.
Izabereš pametnu firmu ako možeš i nemaš problema.

Inače ako mogu birati birao bih prirodno vrijeme kad je 12h da je sunce u zenitu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 02 tra 2023, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:58
Postovi: 1206
i_jopet je napisao/la:
Evo na poslu radim od 8 sati ujutro, prije pomicanja sata sam radio od 7 sati.
Meni se ništa nije promijenilo osim kazaljki na satu, dižem se u isto vrijeme cijelu godinu.
Izabereš pametnu firmu ako možeš i nemaš problema.

Inače ako mogu birati birao bih prirodno vrijeme kad je 12h da je sunce u zenitu.

Al su me zeznuli bilo izlezavanje do 20 a sad je to 21 i moram ici sat prije ako hocu stici negdje sto radi do 21.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 03 tra 2023, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17440
Lokacija: יום טוב
mrzim pomicanje sata. pod umjetnim svjetlom sam stalno, bio vani mrak ili sunce. dok se priviknem na ranije ustajanje, opet će se vratiti unazad. :rolajz

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NISTA OD UKIDANJA POMJERANJA SATA
PostPostano: 04 tra 2023, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:58
Postovi: 1206
ZGabriel je napisao/la:
mrzim pomicanje sata. pod umjetnim svjetlom sam stalno, bio vani mrak ili sunce. dok se priviknem na ranije ustajanje, opet će se vratiti unazad. :rolajz

Jesi ti zensko?Da u pravu si,znao sam zbog tog pomicanja sata naprijed,imati taj problem da kasnije lezem po novom vremenu i ustajem kasnije ako ujutro ne radim,a isto po starom vremenu,ali na mnogim stvarima gubim sat vremena s obzirom da sve radi po novom vremenu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO