HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 21 kol 2024, 17:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 422 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2023, 12:16
Postovi: 889
A o cemu pricas? Zlocini su stvarni, ti verovatno govoris o brojci, ona je svakako velika, bez obzira o kojoj licitiranoj brojci se radi. Ja sam rekao, meni su dovoljna ova dvojica, nadam se i svim Srbima. Ima tu mnogo jezivijih stvari nego sto ti mislis. Jednostavno ne znas, niti imas zelju da znas. I to je ok, ja to prihvatam... Nisam kao vi ili muslimani da trazim katarzu. Znam i zasto trazite katarzu i zasto ti kazes da hoces zid i minsko polje... sve ja to znam, svi to znamo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2344
Lokacija: Negdi na granici svitova
Sibinjanin Janko je napisao/la:
To je posledica NDH, moj batice... navikni se na to, promeniti se nece. Skini te sovinisticke naocare, mozda progledas i uvidis ko je koga oslobodio, a ko je iskoristio mucki agresora da pocini najmonstruoznije zlocine. Videces da to nisu Srbi.... Al posto se to vec dogodilo, nema sad nazad. Mi cemo biti sve gori.


Ćemo ćete će, bismo biste bi

Ne sviraj kurcu, drži se teme ili ćeš letit

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 08:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Koji mrtvi debil ni jednu prosto proširenu rečenicu ne može napisast o temi samo prosipa svoje idiotarije. Slika i prilika nepismenog kafanskog geopolitičara. Glup, tup i neupotrebljiv. Malo je jedan Jasenovac za takve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 08:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Divizija, kad smo već kod bitke kod Angore i njenih posljedica. Pogodi tko je aktivno sudjelovao u građanskom ratu među turcima koji je usljedio, i to s obe strane, umisto da se pokuša oslobodit? Pomoć ću ti, jedan od njih je danas svetac jedne susjedne pravoslavne crkve.

I onda se očekuje skupljanje neke križarske vojske sa zapada kad prvi oni koju su turski vazali ne pomišljaju na ustanak već potpomažu strane u sukobu ne bi li dobili privilegije od budućeg sultana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Imota je napisao/la:
Divizija, kad smo već kod bitke kod Angore i njenih posljedica. Pogodi tko je aktivno sudjelovao u građanskom ratu među turcima koji je usljedio, i to s obe strane, umisto da se pokuša oslobodit? Pomoć ću ti, jedan od njih je danas svetac jedne susjedne pravoslavne crkve.

I onda se očekuje skupljanje neke križarske vojske sa zapada kad prvi oni koju su turski vazali ne pomišljaju na ustanak već potpomažu strane u sukobu ne bi li dobili privilegije od budućeg sultana.


kršćanska vojska bi se skupila tada, ali paradoskalno nisu vidjeli tada Osmanlije, nego Timura kao prijetnju, pa se nisu zamarali da ih unište.

nakon par godina sve se preokrenulo, Timur je umro, carstvo mu se raspalo, a Mehmed opet dignuo Turke

povijest je puna takvih situaicja i zaot je uvijek opasno gledati prijentju samo tamo gdje je ona naizgled očita

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 09:00 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2022, 17:36
Postovi: 262
Sibinjanin Janko je napisao/la:
A o cemu pricas? Zlocini su stvarni, ti verovatno govoris o brojci, ona je svakako velika, bez obzira o kojoj licitiranoj brojci se radi. Ja sam rekao, meni su dovoljna ova dvojica, nadam se i svim Srbima. Ima tu mnogo jezivijih stvari nego sto ti mislis. Jednostavno ne znas, niti imas zelju da znas. I to je ok, ja to prihvatam... Nisam kao vi ili muslimani da trazim katarzu. Znam i zasto trazite katarzu i zasto ti kazes da hoces zid i minsko polje... sve ja to znam, svi to znamo...

Ako su vama dovoljna dvojica, onda su nama trojica, pogotovo ona iza kojih je bila većina naroda, za koje je, umjesto smrtne kazne, počinitelj ladao - po državnom nalogu. jel tako

Kao broj nebitan, a non-stop o njemu na sva zvona. Lažeš i znaš da lažeš

Ti ne tražiš našu katarzu, ti tražiš anhilaciju.

Zid i minsko polje nikad nikog nisu napali. Drago mi je da to znaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2023, 12:16
Postovi: 889
znatizeljan431 je napisao/la:
Sibinjanin Janko je napisao/la:
A o cemu pricas? Zlocini su stvarni, ti verovatno govoris o brojci, ona je svakako velika, bez obzira o kojoj licitiranoj brojci se radi. Ja sam rekao, meni su dovoljna ova dvojica, nadam se i svim Srbima. Ima tu mnogo jezivijih stvari nego sto ti mislis. Jednostavno ne znas, niti imas zelju da znas. I to je ok, ja to prihvatam... Nisam kao vi ili muslimani da trazim katarzu. Znam i zasto trazite katarzu i zasto ti kazes da hoces zid i minsko polje... sve ja to znam, svi to znamo...

Ako su vama dovoljna dvojica, onda su nama trojica, pogotovo ona iza kojih je bila većina naroda, za koje je, umjesto smrtne kazne, počinitelj ladao - po državnom nalogu. jel tako

Kao broj nebitan, a non-stop o njemu na sva zvona. Lažeš i znaš da lažeš

Ti ne tražiš našu katarzu, ti tražiš anhilaciju.

Zid i minsko polje nikad nikog nisu napali. Drago mi je da to znaš.


21. vek je, nema anhilacije... al sve drugo da. Zivimo u civilizovanom vremenu i varvarske metode koje ste vi radili ne mogu biti uzvracene na isti nacin. Sto se tice broja, kod nas se o tome najmanje govori. Vi ste prvi krenuli sa snizavanjem i licitiranjem. Kad nas se kaze jame, gradiska, jasenovac, jastrebarsko, logor za decu. I to je to, sta ce ti brojka kad cujes ,,logor za decu''? Druga stvar, mi smo stvorili drzavu srednje velicine i podelili vam svima ista prava. Sve je funkcionisalo po nacionalnom kljucu i po principu slaba Srbija, jaka Jugoslavija. Kod nas je bio veliki udar na crkvu, a vama i muslimanima je bilo dozvoljeno da slobodno ispovedate. U Sloveniji ko je sluzio vojsku uvek kaze da je na svakoj banderi video okacenog Isusa Hrista, a kod nas ako zapalis tamjan imas probleme. I malo vam je i to bilo, pa ste se okrenuli protiv svoje drzave jer ste lobotomirani nekim sranjima da se Srbi za sve pitaju, nekakva srpska dominacija :D
Musliman je nekrst, a Srbin je antikrst... Trebas biti lobotomiran do bola da popusis takva sranja. I tu je taj osecaj izdaje i nepravde nanete i on nece nikad proci. Zato brojka nije ni bitna, bitno je samo uvek govoriti i podsecati na zlocine da se taj ahilejski bes odrzava. Tako ce biti stalno, nema katarze.

Sve ovo pisem jer si trazio katarzu za Srbe, a u istoj recenici rekao da vas je Hitler oslobodio od ,,istocnjaka'' (sa tigra i eufrata?) :D

Kad rasclanis tvoju recenicu vidis - katarza za jedan ceo narod, Hitler oslobodilac i termin istocnjaci gde se insinuira da su Srbi neka horda iz Azije koja je okupirala Evropu. S druge strane pokusavas te tvoje gluposti da izjednacis sa tim sto mi pominjemo Jasenovac itd... Odakle nama pravo da mi pricamo o tome u medijima itd?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 15:02 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2022, 17:36
Postovi: 262
Sibinjanin Janko je napisao/la:
znatizeljan431 je napisao/la:
Ako su vama dovoljna dvojica, onda su nama trojica, pogotovo ona iza kojih je bila većina naroda, za koje je, umjesto smrtne kazne, počinitelj ladao - po državnom nalogu. jel tako

Kao broj nebitan, a non-stop o njemu na sva zvona. Lažeš i znaš da lažeš

Ti ne tražiš našu katarzu, ti tražiš anhilaciju.

Zid i minsko polje nikad nikog nisu napali. Drago mi je da to znaš.


21. vek je, nema anhilacije... al sve drugo da. Zivimo u civilizovanom vremenu i varvarske metode koje ste vi radili ne mogu biti uzvracene na isti nacin. Sto se tice broja, kod nas se o tome najmanje govori. Vi ste prvi krenuli sa snizavanjem i licitiranjem. Kad nas se kaze jame, gradiska, jasenovac, jastrebarsko, logor za decu. I to je to, sta ce ti brojka kad cujes ,,logor za decu''? Druga stvar, mi smo stvorili drzavu srednje velicine i podelili vam svima ista prava. Sve je funkcionisalo po nacionalnom kljucu i po principu slaba Srbija, jaka Jugoslavija. Kod nas je bio veliki udar na crkvu, a vama i muslimanima je bilo dozvoljeno da slobodno ispovedate. U Sloveniji ko je sluzio vojsku uvek kaze da je na svakoj banderi video okacenog Isusa Hrista, a kod nas ako zapalis tamjan imas probleme. I malo vam je i to bilo, pa ste se okrenuli protiv svoje drzave jer ste lobotomirani nekim sranjima da se Srbi za sve pitaju, nekakva srpska dominacija :D
Musliman je nekrst, a Srbin je antikrst... Trebas biti lobotomiran do bola da popusis takva sranja. I tu je taj osecaj izdaje i nepravde nanete i on nece nikad proci. Zato brojka nije ni bitna, bitno je samo uvek govoriti i podsecati na zlocine da se taj ahilejski bes odrzava. Tako ce biti stalno, nema katarze.

Sve ovo pisem jer si trazio katarzu za Srbe, a u istoj recenici rekao da vas je Hitler oslobodio od ,,istocnjaka'' (sa tigra i eufrata?) :D

Kad rasclanis tvoju recenicu vidis - katarza za jedan ceo narod, Hitler oslobodilac i termin istocnjaci gde se insinuira da su Srbi neka horda iz Azije koja je okupirala Evropu. S druge strane pokusavas te tvoje gluposti da izjednacis sa tim sto mi pominjemo Jasenovac itd... Odakle nama pravo da mi pricamo o tome u medijima itd?

Nema anhilacije jer ne smijete i ne možete. Probali ste na Kosovu, probali prethodno u Hr i Bih. Nije išlo. To je jedini razlog. Da vam se pusti na volju i da niste tako loši ratnici - ne sumnjam da bi bilo krvi u potocima.

Kod vas se uopće ne govori. koliko laži i gluposti.
jasenovac broj žrtava site:.rs
Oko 17.900 rezultata (0,34 sek)

jasenovac broj žrtava site:.hr
Oko 14.000 rezultata (0,42 sek)

Tko je krenuo s čim prvi, manje bitno. Bitno je da je polje tamo i da ga izbjegavate pretražiti. Samo jedan zaključak imam po tom pitanju, a taj je da vas je strah da se otkrije čega ispod zemlje nema. Svatko normalan bi žrtve primjereno prebrojao, identificirao (koliko je to moguće), pokopao. Vi i jedino vi to izbjegavate. Muljaža.

Ako još koji puta napišeš logor za djecu možda promijeniš povijest i on postane stvarnost u prošlosti.

Te bajke o yu pričaj neupućenima, koji ne znaju tko je činio većinu kadra u službama koje su držale vlast i budžet. Ovdje kardinal robijao, pobilo u postotku najviše svećenika na svijetu, a ti drobiš gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2023, 12:16
Postovi: 889
Hahahah vidim da jako lose kapiras sve sto je bilo i sto se desilo. Ja sam vrlo objektivan kada govorim o ovim stvarima. Prakticno sam bez ikakvih emocija. Tako je losi smo ratnici... :D

Pa ja sam za to da se zrtve prebroje, ali broj nije ni bitan. Bitan je logor za decu. Drugo, to je komunisticka vlast stavila pod tepih jer je brojka ogromna. Kako ces sada izbrojati? Sta je sa onima istopljenim u kazanima, kako ces njih da izbrojis? Postoje druge metode utvrdjivanja broja stradalih u Drugom svetskom ratu. Naravno da brojka od 700.000 nije tacna, ali je svakako ogromna i nisu svi stradali u Jasenovcu, vec po citavoj teritoriji. Kao sto sam ti poslao ove mongoloide umrljane krvlju srpskih civila kako se cerekaju. To za mene nisu normalni ljudi. Problem nije u njima, vec u tome ko i sta ih je indoktrinisalo da budu takvi i ko je i zasto im to omogucio?

I onda dodjes ti i kazes da te je Hitler oslobodio, pa ste tako oslobodjeni cinili monstruozne zlocine? Pretpostavljam da je morao Hitler da vas oslobodi jer ste bolji ratnici od nas. Da smo mi tako losi i bezopasni, ne bi ti trazio katarzu Srba, vec ja od vas. Svet ide ka globalizmu i melting potu, nisam ja siguran ni da moze zbog toga doci do bilo kakve konfrontacije, ali nikad se ne zna. Ako bude nekog sveopsteg haosa u Evropi, ko zna...

inace u Kraljevini Jugoslaviji Hrvati su bili nesrazmerno vise zastupljeni u komandnom kadru zandarmerije, nego sto bi trebalo po broju. Toliko o tim sranjima. Oko 3000 svestenika vam je ucestvovalo u zlocinima imenom i prezimenom, ako su ih pobili pa sta? kako mi nismo imali nekog popa po nadimku Sotona?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 15:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32022
Tema je Srbi petokolonaši.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8192
Naša Kvačica je napisao/la:
Tema je Srbi petokolonaši.

Znaci povratak na temu Srbi petokolonasi.
U jednom od najkriticnijih momenata za BiH, kad su Madjari krenuli da ociste Turke iz BiH, Hrvoje Vukčić Hrvatinić zove u pomoc Isak Bega i zajedno sa njim potuce hriscansku vojsku do nogu. (Doboj 1415)
Usput, Hrvojeva ekipa je ubila Srbina pavla Radenovića koji se borio protiv Turaka.
Citat:
Turske čete su preko Bosne prodirale u Dalmaciju, Krajinu, sve do Šibenika. Hrvoju su Turci omogućili da se održi na svojim posjedima u Donjim Krajevima.Sa turskim četama, Hrvoje se 1415. godine spremao da napadne Split. ...

Ali to nije nikakvo iznenadjenje obzirom da je Hrvoje Vukčić Hrvatinić bio pravoslavac, znaci lazno se predstavljao za katolika da bi lakse porobio hrvatske krajeve.

Obzirom da je Dubrovnik 400 godina finansirao Otomansko carstvo, vise para davao nego danas MMF Ukrajini, to znaci samo jedno: U Dubrovniku su zivjeli Srbi, lazno se predstavljali za Hrvate i finansirali Turke da naude Hrvatima.

Takodje, katolici martolozi, najkrvolocniji dio placenicke vojske (narocito oni iz i oko Imotskog), su ustvari Srbi koji su se lazno predstavljali i krvolocno napadali Hrvate. Kako bi Turci osvojili Balkan da nije bilo tih Hrvata, pardon Srba.

Posto je ovaj forum visoko civilizovan, nadam se da i dalje nece biti ad hominem komentara, nego ciste ,lako provjerljive cinjenice, i da nece biti generalizacije za koju Ministar banuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
A prije toga Turci došli avionom na ovo područje?
Kako vješto manipulišete podacima, vidi se Risto Đogo škola.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
bezimeni12 je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Tema je Srbi petokolonaši.

Znaci povratak na temu Srbi petokolonasi.
U jednom od najkriticnijih momenata za BiH, kad su Madjari krenuli da ociste Turke iz BiH, Hrvoje Vukčić Hrvatinić zove u pomoc Isak Bega i zajedno sa njim potuce hriscansku vojsku do nogu. (Doboj 1415)
Usput, Hrvojeva ekipa je ubila Srbina pavla Radenovića koji se borio protiv Turaka.
Citat:
Turske čete su preko Bosne prodirale u Dalmaciju, Krajinu, sve do Šibenika. Hrvoju su Turci omogućili da se održi na svojim posjedima u Donjim Krajevima.Sa turskim četama, Hrvoje se 1415. godine spremao da napadne Split. ...

Ali to nije nikakvo iznenadjenje obzirom da je Hrvoje Vukčić Hrvatinić bio pravoslavac, znaci lazno se predstavljao za katolika da bi lakse porobio hrvatske krajeve.

Obzirom da je Dubrovnik 400 godina finansirao Otomansko carstvo, vise para davao nego danas MMF Ukrajini, to znaci samo jedno: U Dubrovniku su zivjeli Srbi, lazno se predstavljali za Hrvate i finansirali Turke da naude Hrvatima.

Takodje, katolici martolozi, najkrvolocniji dio placenicke vojske (narocito oni iz i oko Imotskog), su ustvari Srbi koji su se lazno predstavljali i krvolocno napadali Hrvate. Kako bi Turci osvojili Balkan da nije bilo tih Hrvata, pardon Srba.

Posto je ovaj forum visoko civilizovan, nadam se da i dalje nece biti ad hominem komentara, nego ciste ,lako provjerljive cinjenice, i da nece biti generalizacije za koju Ministar banuje.


Šta čovjek napriča :zubati . Kao prvo trebao bi postaviti sve što je prethodilo toj bitci, a ne izvući citat koji ti odgovara i na osnovu tih par riječi graditi neku svoju priču.
To nije bio sukob Mađara s Osmanlijama, nego Hrvoja i još nekih bosanskih plemića s ugarskim kraljem. Turska vojska je u toj bitci bila plaćenička vojska.
I ako ćeš istini za volju bosanski plemići koji su tursku vojsku koristili kao plaćeničku za korist svojih unutarnjih sukoba, su pri napadu Turaka na Bosnu itekako ratovali protiv Turaka, od Pavlovića, Kosača pa nadalje, a i nakon pada Bosne su sudjelovali u oslobađanju Bosne, odnosno dijelova Bosne koji su se uspjeli osloboditi. Tako da tu nikako ne možeš povući znak jednakosti sa srpskim plemstvom koje je ratovalo rame uz rame s Turcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19388
zalutala je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Znaci povratak na temu Srbi petokolonasi.
U jednom od najkriticnijih momenata za BiH, kad su Madjari krenuli da ociste Turke iz BiH, Hrvoje Vukčić Hrvatinić zove u pomoc Isak Bega i zajedno sa njim potuce hriscansku vojsku do nogu. (Doboj 1415)
Usput, Hrvojeva ekipa je ubila Srbina pavla Radenovića koji se borio protiv Turaka.

Ali to nije nikakvo iznenadjenje obzirom da je Hrvoje Vukčić Hrvatinić bio pravoslavac, znaci lazno se predstavljao za katolika da bi lakse porobio hrvatske krajeve.

Obzirom da je Dubrovnik 400 godina finansirao Otomansko carstvo, vise para davao nego danas MMF Ukrajini, to znaci samo jedno: U Dubrovniku su zivjeli Srbi, lazno se predstavljali za Hrvate i finansirali Turke da naude Hrvatima.

Takodje, katolici martolozi, najkrvolocniji dio placenicke vojske (narocito oni iz i oko Imotskog), su ustvari Srbi koji su se lazno predstavljali i krvolocno napadali Hrvate. Kako bi Turci osvojili Balkan da nije bilo tih Hrvata, pardon Srba.

Posto je ovaj forum visoko civilizovan, nadam se da i dalje nece biti ad hominem komentara, nego ciste ,lako provjerljive cinjenice, i da nece biti generalizacije za koju Ministar banuje.


Šta čovjek napriča :zubati . Kao prvo trebao bi postaviti sve što je prethodilo toj bitci, a ne izvući citat koji ti odgovara i na osnovu tih par riječi graditi neku svoju priču.
To nije bio sukob Mađara s Osmanlijama, nego Hrvoja i još nekih bosanskih plemića s ugarskim kraljem. Turska vojska je u toj bitci bila plaćenička vojska.
I ako ćeš istini za volju bosanski plemići koji su tursku vojsku koristili kao plaćeničku za korist svojih unutarnjih sukoba, su pri napadu Turaka na Bosnu itekako ratovali protiv Turaka, od Pavlovića, Kosača pa nadalje, a i nakon pada Bosne su sudjelovali u oslobađanju Bosne, odnosno dijelova Bosne koji su se uspjeli osloboditi. Tako da tu nikako ne možeš povući znak jednakosti sa srpskim plemstvom koje je ratovalo rame uz rame s Turcima.


Srpsko plemstvo moze da se poredi sa Englezima i Francuzima koji su u Krimskom ratu ratovali rame uz rame sa Turcima. :neznam
A mogu i sa tim tvojim po Bosni u smislu: sve kombinacije su moguce!

Nego, mozes li ti kao devojcica da kazes da ja na ovoj temi delujem najsarmantnije i najpametnije? :wub :winkiss :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8192
aleksije radicevic je napisao/la:


Srpsko plemstvo moze da se poredi sa Englezima i Francuzima koji su u Krimskom ratu ratovali rame uz rame sa Turcima. :neznam
A mogu i sa tim tvojim po Bosni u smislu: sve kombinacije su moguce!


Kao sto doticna rece, trebalo bi vidjeti sta je prethodilo tome sto je srpsko plemstvo nakon Kosovske bitke sklopilo mir sa Turcima.
Madjari nisu poslali nikakvu pomoc Srbima za bitku na Kosovu, a poslali su i Hrvati i Albanci. No, kad su Srbi u nokautu nakon Kosova, sve plemstvo izginulo, Madjari sa sjevera napadaju Srbiju....
Steta sto nisu uhvatili Zigmunda ( Sigismunda) u Nikopolju i nabili ga na kolac.
Ionako je Stefan bio na strani Turaka oko desetak godina a Srbi iz Dubrovnika citavih 400.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
aleksije radicevic je napisao/la:
zalutala je napisao/la:

Šta čovjek napriča :zubati . Kao prvo trebao bi postaviti sve što je prethodilo toj bitci, a ne izvući citat koji ti odgovara i na osnovu tih par riječi graditi neku svoju priču.
To nije bio sukob Mađara s Osmanlijama, nego Hrvoja i još nekih bosanskih plemića s ugarskim kraljem. Turska vojska je u toj bitci bila plaćenička vojska.
I ako ćeš istini za volju bosanski plemići koji su tursku vojsku koristili kao plaćeničku za korist svojih unutarnjih sukoba, su pri napadu Turaka na Bosnu itekako ratovali protiv Turaka, od Pavlovića, Kosača pa nadalje, a i nakon pada Bosne su sudjelovali u oslobađanju Bosne, odnosno dijelova Bosne koji su se uspjeli osloboditi. Tako da tu nikako ne možeš povući znak jednakosti sa srpskim plemstvom koje je ratovalo rame uz rame s Turcima.


Srpsko plemstvo moze da se poredi sa Englezima i Francuzima koji su u Krimskom ratu ratovali rame uz rame sa Turcima. :neznam
A mogu i sa tim tvojim po Bosni u smislu: sve kombinacije su moguce!

Nego, mozes li ti kao devojcica da kazes da ja na ovoj temi delujem najsarmantnije i najpametnije? :wub :winkiss :D



Mislim da ne može, Krimski rat je ako se ne varam povezan s Napoleonom, Rusijom itd., a ne sa širenjem Osmanlija.
Sa mojima u Bosni ne mogu. Kao što sam već napisala, moji u Bosni su tursku vojsku koristili kao plaćeničku, istina da su to na kraju skupo platili, no nemaš niti jedne bitke u kojoj je bosanska vojska ratovala na strani Turaka u bitci protiv kršćanske alijanse.

Najpametniji si i najšarmantniji :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
bezimeni12 je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:


Srpsko plemstvo moze da se poredi sa Englezima i Francuzima koji su u Krimskom ratu ratovali rame uz rame sa Turcima. :neznam
A mogu i sa tim tvojim po Bosni u smislu: sve kombinacije su moguce!


Kao sto doticna rece, trebalo bi vidjeti sta je prethodilo tome sto je srpsko plemstvo nakon Kosovske bitke sklopilo mir sa Turcima.
Madjari nisu poslali nikakvu pomoc Srbima za bitku na Kosovu, a poslali su i Hrvati i Albanci. No, kad su Srbi u nokautu nakon Kosova, sve plemstvo izginulo, Madjari sa sjevera napadaju Srbiju....
Steta sto nisu uhvatili Zigmunda ( Sigismunda) u Nikopolju i nabili ga na kolac.
Ionako je Stefan bio na strani Turaka oko desetak godina a Srbi iz Dubrovnika citavih 400.



Sad je bitno što je prethodilo.
Dvostruka mjerila?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8192
zalutala je napisao/la:



Sad je bitno što je prethodilo.
Dvostruka mjerila?

A sad nije bitno?
Izaberi koju god hoces varijantu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 20:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
bezimeni12 je napisao/la:
Znaci povratak na temu Srbi petokolonasi.
U jednom od najkriticnijih momenata za BiH, kad su Madjari krenuli da ociste Turke iz BiH, Hrvoje Vukčić Hrvatinić zove u pomoc Isak Bega i zajedno sa njim potuce hriscansku vojsku do nogu. (Doboj 1415)
Usput, Hrvojeva ekipa je ubila Srbina pavla Radenovića koji se borio protiv Turaka.
Turske čete su preko Bosne prodirale u Dalmaciju, Krajinu, sve do Šibenika. Hrvoju su Turci omogućili da se održi na svojim posjedima u Donjim Krajevima.Sa turskim četama, Hrvoje se 1415. godine spremao da napadne Split. ...


zbog svega ovoga ja ne gotivi Hrvoja. iako je dobar za vadit mast šnjoooocima, neoprostivo je ovo njegovo Turčenje


bezimeni12 je napisao/la:
Obzirom da je Dubrovnik 400 godina finansirao Otomansko carstvo, vise para davao nego danas MMF Ukrajini, to znaci samo jedno: U Dubrovniku su zivjeli Srbi, lazno se predstavljali za Hrvate i finansirali Turke da naude Hrvatima.

Takodje, katolici martolozi, najkrvolocniji dio placenicke vojske (narocito oni iz i oko Imotskog), su ustvari Srbi koji su se lazno predstavljali i krvolocno napadali Hrvate. Kako bi Turci osvojili Balkan da nije bilo tih Hrvata, pardon Srba.

Posto je ovaj forum visoko civilizovan, nadam se da i dalje nece biti ad hominem komentara, nego ciste ,lako provjerljive cinjenice, i da nece biti generalizacije za koju Ministar banuje.
[/quote]

Dubrovnik je Turke plaćao da preživi, da ga ne zbrišu s lica zemlje. On nije imao drugu opciju. Niti je s njima pljačka, ratovao i klao okolo. A ovo o krvoločnim katoličkim martolozima je tvoje opetovane lupetanje. Ne postoji niti jedan jedini prostor uz granicu s Austrijom i Venecijom gdje su Turci naselili katolike, svugdje su naselili pravoslavce.

Tako da poslušaj svoj savijet i drži se lako provjerivih činjenica

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:

Srpsko plemstvo moze da se poredi sa Englezima i Francuzima koji su u Krimskom ratu ratovali rame uz rame sa Turcima. :neznam


Zapravo ne mogu.

Englezi i Francuzi su bili daleko veća gamad.

Srpsko plemstvo je vrludalo, al ije bar donekle pokušavalo i suprotstaviti se Turcima. Englezi i Francuzi su gamad koja uopće nije bila ugrožena osmanskom ekspanziju, ali je zato SPRIJEČAVALA njihovo protjerivanje iz Europe.

S druge strane, Srbi su u fazi propadnaja Osmanlija ipak uradil isve da tom propadanju pripomognu. Srbija bi se davno prije i manje žrtava oslobodila Turaka da nije bilo Franuza i Engleza.

A s njima ste se kasnije ipak povezali, iako su ovi 200 godina pomagali Turke i dok ste se vi proitv njih borili. Prije ili poslije aleksije, shvatit ćeš da ste u 20. stoljeću bili saveznici najvećem smeću koje postoji, koje je usto i prije i poslije bilo i antisrpsko i radil ovam direktno o glavi.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
bezimeni12 je napisao/la:
zalutala je napisao/la:



Sad je bitno što je prethodilo.
Dvostruka mjerila?

A sad nije bitno?
Izaberi koju god hoces varijantu.


Izaberi ti.
Kad si pisao o Hrvoju nisi uzeo u obzir da to nije bio sukob Osmanlija i Mađara nego Hrvoja i ugarskog kralja, niti ti je bilo bitno što je tome prethodilo. Ali kada si pisao o Srbima, e tad je već bitno što je prethodilo. Mada bi bilo korektno da si spomenuo npr. sporazum u Tati ili Vukov ustanak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7093
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
zalutala je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Znaci povratak na temu Srbi petokolonasi.
U jednom od najkriticnijih momenata za BiH, kad su Madjari krenuli da ociste Turke iz BiH, Hrvoje Vukčić Hrvatinić zove u pomoc Isak Bega i zajedno sa njim potuce hriscansku vojsku do nogu. (Doboj 1415)
Usput, Hrvojeva ekipa je ubila Srbina pavla Radenovića koji se borio protiv Turaka.

Ali to nije nikakvo iznenadjenje obzirom da je Hrvoje Vukčić Hrvatinić bio pravoslavac, znaci lazno se predstavljao za katolika da bi lakse porobio hrvatske krajeve.

Obzirom da je Dubrovnik 400 godina finansirao Otomansko carstvo, vise para davao nego danas MMF Ukrajini, to znaci samo jedno: U Dubrovniku su zivjeli Srbi, lazno se predstavljali za Hrvate i finansirali Turke da naude Hrvatima.

Takodje, katolici martolozi, najkrvolocniji dio placenicke vojske (narocito oni iz i oko Imotskog), su ustvari Srbi koji su se lazno predstavljali i krvolocno napadali Hrvate. Kako bi Turci osvojili Balkan da nije bilo tih Hrvata, pardon Srba.

Posto je ovaj forum visoko civilizovan, nadam se da i dalje nece biti ad hominem komentara, nego ciste ,lako provjerljive cinjenice, i da nece biti generalizacije za koju Ministar banuje.


Šta čovjek napriča :zubati . Kao prvo trebao bi postaviti sve što je prethodilo toj bitci, a ne izvući citat koji ti odgovara i na osnovu tih par riječi graditi neku svoju priču.
To nije bio sukob Mađara s Osmanlijama, nego Hrvoja i još nekih bosanskih plemića s ugarskim kraljem. Turska vojska je u toj bitci bila plaćenička vojska.
I ako ćeš istini za volju bosanski plemići koji su tursku vojsku koristili kao plaćeničku za korist svojih unutarnjih sukoba, su pri napadu Turaka na Bosnu itekako ratovali protiv Turaka, od Pavlovića, Kosača pa nadalje, a i nakon pada Bosne su sudjelovali u oslobađanju Bosne, odnosno dijelova Bosne koji su se uspjeli osloboditi. Tako da tu nikako ne možeš povući znak jednakosti sa srpskim plemstvom koje je ratovalo rame uz rame s Turcima.

Sve su vojske u to vrijeme bile plaćeničke.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 17 svi 2023, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 22:04
Postovi: 2034
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Srpsko plemstvo moze da se poredi sa Englezima i Francuzima koji su u Krimskom ratu ratovali rame uz rame sa Turcima. :neznam


Zapravo ne mogu.

Englezi i Francuzi su bili daleko veća gamad.

Srpsko plemstvo je vrludalo, al ije bar donekle pokušavalo i suprotstaviti se Turcima. Englezi i Francuzi su gamad koja uopće nije bila ugrožena osmanskom ekspanziju, ali je zato SPRIJEČAVALA njihovo protjerivanje iz Europe.

S druge strane, Srbi su u fazi propadnaja Osmanlija ipak uradil isve da tom propadanju pripomognu. Srbija bi se davno prije i manje žrtava oslobodila Turaka da nije bilo Franuza i Engleza.

A s njima ste se kasnije ipak povezali, iako su ovi 200 godina pomagali Turke i dok ste se vi proitv njih borili. Prije ili poslije aleksije, shvatit ćeš da ste u 20. stoljeću bili saveznici najvećem smeću koje postoji, koje je usto i prije i poslije bilo i antisrpsko i radil ovam direktno o glavi.


Kao da ti biras saveznike, kao da je Srbija i imala nekog izbora... ne bi ni postojala da je imala druge saveznike, da je prevagnula na luzersku germansku stranu.

Sto se tice ove teme, klasicna jeftina podmetacina kako bi se srpska istorija naruzila u onom oprobanom srbomrzackom maniru da sve iz Srbije je apsolutno zlo, jad i cemer... ideologija koja se zapatila od Starcevica, i traje citavo 20. stolece... glavne teze su prihvatili milogorci i muslimanski intelektualci, i tu se tacno vidi isti rukopis, iste teze, i besomucno ponavljanje.

Da bi se ozbiljno pricalo o tom vremenu, prvo mora da se razume kontekst, da se neko ko o tome pise, uzivi u to vreme, obicaje, strukturu i odnose medju drzavama... da ima mnogo sire obrazovanje kako bi izvlacio prave zakljucke, inace se to ubrzo svede na kafansku pricu.

Pre svega treba prouciti Vizantiju, imperiju koja je postojala citav milenijum, koja je u mnogome oblikovala i ove krajeve, na osnovu cijih zapisa ponesto malo i znamo o nasoj prvobitnoj istoriji, koja je prva prevela na hriscanstvo sve ove narode. Sta je uzrok njenog uspona, zenita, i pada... mnogo knjiga o tome treba procitati da bi se uopste neko kvalifikovao za ovaj razgovor.

Uspon srpske drzavnosti koincidira sa slabljenjem i propadanjem Vizantije, na kolenima kad je bila, kad su je opljackali krstasi, par godina kasnije, Srbija postaje kraljevina, i to je krunu dobila od Rima. Srbija kao srednjevekovna drzava se razvijala po uzoru na Vizantiju, a istovremeno joj je bila najozbiljniji neprijatelj, pored Madjara, jer geostrateski je pretendovala na zemlje na koje su obe mocne drzave imale pik, i tesko je tu bilo izmedju dva klina opstati i razviti se.

Takva Srbija je uspela za 150 godina da od slabasne i male drzave postane carstvo, da nakratko ovlada vecinom Balkana. Pad Vizantije jeste pomogao Srbiji, ali na tom mestu je ojacala osmanska drzava, koja je u perspektivi bila opasnost i sila koja se ipak nije mogla pobediti.

Srbi su se tukli sa Turcima citavo stolece, prve borbe je imao car Dusan jos 1352. godine... onda sledi slom na Marici, pobede na Dubravici i Plocniku, pa Kosovska bitka koja je ojadila i obezglavila obe drzave... tada Srbiju napadaju Madjari sa severa, i da bi opstala u bilo kojoj formi, postaje na kratko turski vazal.

Stefan Lazarevic je neko ko je neopravdano zapostavljen, a ubedljivo je najvazniji Srbin tog doba posle cara Dusana. Njegova biografija je za Holivud. Bio je presudni adut bitaka i kod Nikopolja, i Angore. Za ono vreme kao da je igrao finale Lige Sampiona, i tu bio MVP... tuci se sa Timurom, i tako se pokazati u bici da ti taj legendarni borac oda priznanje, i pusti sestru iz zarobljenistva, nezabelezena je stvar.

Dal je Stefan Lazarevic kriv zbog ekspanzije Turaka na Balkanu u siroj slici...naravno da nije... posle relativno kratkog vazalnog odnosa, on se okrece protiv Turaka, madjarski kralj Zigmund koga je porazio kod Nikopolja mu daje Beograd na upravljanje, i uvrstava u red najvecih evropskih vitezova, do kraja zivota je bio turski neprijatelj, a zasluzan je za razvoj poslednje srpske nezavisne srednjevekovne drzave.

I njegovi naslednici Brankovici su se borili do samog kraja, pada Smedereva 1459. godine, tih godina pada i Bosna, i Turci posle nastavljaju sve do Beca...

Ima tu mnogo detalja jos koje necu da natrpavam u jedan post. Ovo je samo ukratko.

_________________
Pokaj se Grobi!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 18 svi 2023, 07:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
divizija je napisao/la:
Imota je napisao/la:
Divizija, kad smo već kod bitke kod Angore i njenih posljedica. Pogodi tko je aktivno sudjelovao u građanskom ratu među turcima koji je usljedio, i to s obe strane, umisto da se pokuša oslobodit? Pomoć ću ti, jedan od njih je danas svetac jedne susjedne pravoslavne crkve.

I onda se očekuje skupljanje neke križarske vojske sa zapada kad prvi oni koju su turski vazali ne pomišljaju na ustanak već potpomažu strane u sukobu ne bi li dobili privilegije od budućeg sultana.


kršćanska vojska bi se skupila tada, ali paradoskalno nisu vidjeli tada Osmanlije, nego Timura kao prijetnju, pa se nisu zamarali da ih unište.

nakon par godina sve se preokrenulo, Timur je umro, carstvo mu se raspalo, a Mehmed opet dignuo Turke

povijest je puna takvih situaicja i zaot je uvijek opasno gledati prijentju samo tamo gdje je ona naizgled očita


Ma nema tu neke jedinstvene volje, pa Kastilja je svoje prve veze s bliskim istokom baš imala kod Timura, njeni veleposlanici su bili na njegovom dvoru. Timur je bio zauzet s učvršćivanjem na bliskom istoku i srednjoj aziji nije se bavioe uropom nit su ga europljani kolektivno dozivljavali ko posebnu prijetnju. I Francuzi su s njim razmjenjivali diplomate.

Više se stvar da je baš tada rasulo svagddje uključujući i katoličku Crkvu koja je baš u postangorsko doba došla u trenutku da ima 3 pape.

A srbi su vjerno služili kod obe strane u turskom građanskom ratu nisu se bunili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 18 svi 2023, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
DzonBG je napisao/la:

Kao da ti biras saveznike, kao da je Srbija i imala nekog izbora... ne bi ni postojala da je imala druge saveznike, da je prevagnula na luzersku germansku stranu..


a što, oni koji su bili na toj strani ne postoje?

osim toga, kako je rkenulo, nitko od nas neće postojati, ispada da je jedini mogući spas čitave Europe bio u tome da su luzeri pobjedili. Iz perspektive svih nas, u oba rata su pobjedili krivi i to će nas sve doći glave.

vi jeste birali saveznike, kad ste ubili Obrenoviće i doveli Krađorđeviće ste esencijalno izabrali anglomasonsku stranu. Koja je dotad radila sve na vašu štetu, a i poslije i koja je najgore zlo koje svijet pozna..

DzonBG je napisao/la:
Sto se tice ove teme, klasicna jeftina podmetacina kako bi se srpska istorija naruzila u onom oprobanom srbomrzackom maniru da sve iz Srbije je apsolutno zlo, jad i cemer...


ne, ova tema je prije svega odgovor na vašu patetičnu mitomaniju, koju ovdje ponajviše aleksije prodaje.

Dok vi od sebe radite ultimativnog remove kebab wariora, realnost je da ste vrludali i priklanjali se sad ovom sad onom, ovisno o situaciji i procjeni ko je jači. S Turcima ste ratovali uglavnom kad su bili slabi ili kad su se takvim dojimali. Kad su biili jaki ste im uglanvom pokorno služili ili ratovali za njih.

I to nije ništa posebno tragično, u nekim okolnostima je to i za razumjeti, kao recimo nakon Kosovske bitk, uslijed Žigmundove pogubne politike, koja i njega samog skoro glave koštala. Međutim, nije stvar u tome kakva je povijest, nego što se s vaše strane od toga pravi mitomanija i epopeja kojom se preserava okolo, a koja nije realna.

Na to se moe odgovoriti samo ridikulizacijom svega toga.. Nema drugog načina.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 422 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO