HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ruj 2024, 05:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 190  Sljedeća

Koja opcija
0 34%  34%  [ 21 ]
1 13%  13%  [ 8 ]
2 7%  7%  [ 4 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 7%  7%  [ 4 ]
5 10%  10%  [ 6 ]
6 5%  5%  [ 3 ]
7 5%  5%  [ 3 ]
8 7%  7%  [ 4 ]
9 3%  3%  [ 2 ]
10 7%  7%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 61
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 17 svi 2023, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60091
Lokacija: DAZP HQ
Novdan je napisao/la:
Treba dudu malo češće komentirati da popravi depresivnu i defetističku atmosferu.

Inače, molim dudua da mi da broj svog dilera ili da mi objasni koja je tajna njegove sreće i vječnog optimizma. Nek mi se javi na privatnu poruku. Iskreno bih volio znati


Evo upravo otkazan F1 u Imoli, trebao s braćom i prijateljima ići, propao cijeli vikend, utakmica Seria A, sve živo.

Svi su ludi, skoro pa plaču jer je gotovo nemoguće dogovoriti takav vikend pored silnih žena i djece i ipak im kažem, momci glavu gore ne samo da ćemo na Imolu dogodine, nego već ove godine idemo na Monzu. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 17 svi 2023, 14:35 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4018
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Koji je tu glavni sastojak, Jugoslavija ili komunizam? Da umjesto ove RH imamo neku Socijalističku Republiku Hrvatsku koju je mirno osamostalio Stipe Šuvar, u kojoj radnici rade u škverovima i tvoricama traktora 07-15, bi li demografska situacija bila bolja ili bi djeca tih radnika isto otišla u Europu?



Mogu samo nagađati, ali imamo u susjedstvu Socijalističku Republiku Sloveniju koji je mirno osamostalio Milan Kučan, i gdje je opstalo više tvornica i koje nisu poklanjanje podobnim pojedincima nego su svi radnici dobili vaučere da kupe dionice, znači i manje socijalnog raslojavanja.

Pa koji je omjer iseljavanja kod njih a koji kod nas?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 17 svi 2023, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4515
Kaftanzoglio je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Koji je tu glavni sastojak, Jugoslavija ili komunizam? Da umjesto ove RH imamo neku Socijalističku Republiku Hrvatsku koju je mirno osamostalio Stipe Šuvar, u kojoj radnici rade u škverovima i tvoricama traktora 07-15, bi li demografska situacija bila bolja ili bi djeca tih radnika isto otišla u Europu?



Mogu samo nagađati, ali imamo u susjedstvu Socijalističku Republiku Sloveniju koji je mirno osamostalio Milan Kučan, i gdje je opstalo više tvornica i koje nisu poklanjanje podobnim pojedincima nego su svi radnici dobili vaučere da kupe dionice, znači i manje socijalnog raslojavanja.

Pa koji je omjer iseljavanja kod njih a koji kod nas?
Slovenaca na slovenskom etničkom prostoru danas živi manje nego 1991.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 17 svi 2023, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Slovenaca na slovenskom etničkom prostoru danas živi manje nego 1991.


ne samo da ih je manje, nego ih je relativno drastično manje u samoj Sloveniji

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 17 svi 2023, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Dutch01 je napisao/la:
Profa je u pravu. Promjene ne mogu doći same od sebe, nešto veliko ih mora pokrenuti
Humanizam i renesansa nastupili nakon crne kuge 1346-1348.
Također je dolazilo do velikih promjena bilo političkih, ekonomskih, socijalnih, kulturnih za vrijeme ili nakon ratova, ustanaka, revolucija i drugih sukoba i prolijevanja krvi.


jedni primjer mirne revolucije je po meni leftardsko-financijško preuzimanje SADa od industrijsko-tradicionalne elite.

međutim, postoje i oni koj itvrde da je to bilo zaprao programirano od početka, odnosno da je "duboka država" i strukture koje stoje iza samog nastanaka SADa, takav scenarij od početka imala uračunat i samo ga u pravom trenutku aktivirala.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 17 svi 2023, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Jefferson Davis je napisao/la:
Dakle neki optimizam u pesimizmu ili obrnuto. Pesimizam u smislu da se samo ratom može promijeniti stanje, a optimizam u smislu da se rat ili bolest itekako mogu dogoditi. Zvuči morbidno al je tako :zubati


na jednoj drugoj temi sam to objašnjaao našim "desnocentristima".

u uvjetima u kojima smo mi, gore je bolje. stvari koje inače konzervativci (pa i ja) zastupaju, poput stabilnosti i opreza, su sada posve kontraprodutkivne.

stabinost sada znači stabilno truljenje. nama ne treba stabilnost, treba nam urušavanje poretka i gradnja novog/starog. u tom smislu sve pto urušava j dobro.

nije dovoljn biti konzervativan, potrebno je biti reakcionaran.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 22 svi 2023, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5510
Što se tiče državljanstva tu SOA odlučuje, to je i razlog zašto stranci ne mogu dobit državljanstvo.
Da je do policije svih 100.000 strani radnika bi dobili RH papire za 100€

Međutim zato se u SOA-u upucalo 40% žena u zadnjih 10-ak godina, to je politika gurala jer žene su po sociologiji gluplje od muškaraca i odobravaju lakše azil i sva ta sranja koja vode do državljanstva.

Što se tiče Njemačke niste sagledali sve činjenice uključujući i onu najveću, a to je da je BRD pripojio DDR sebi i svu tu sirotinju s istoka. Da nije toga bilo nikad Merkel nebi ni došla na vlast...


Ja sam davno iznio teoriju da se politika dijeli na nacionaliste i imperijaliste sve ovo ostalo su izmišljotine i to se svakim danom sve više potvrđuje.
Nacionalista (radnik) - gradi svoju kuću (državu) i razvija svoj život (biznis)
Imperijalista (linčina) - otima tuđu kuću (USA/EU) i ima robove da rade za njega (pakistance, nepalce itd.)

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 svi 2023, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Brane je napisao/la:
Što se tiče državljanstva tu SOA odlučuje, to je i razlog zašto stranci ne mogu dobit državljanstvo.
Da je do policije svih 100.000 strani radnika bi dobili RH papire za 100€

Međutim zato se u SOA-u upucalo 40% žena u zadnjih 10-ak godina, to je politika gurala jer žene su po sociologiji gluplje od muškaraca i odobravaju lakše azil i sva ta sranja koja vode do državljanstva.

Što se tiče Njemačke niste sagledali sve činjenice uključujući i onu najveću, a to je da je BRD pripojio DDR sebi i svu tu sirotinju s istoka. Da nije toga bilo nikad Merkel nebi ni došla na vlast...


Ja sam davno iznio teoriju da se politika dijeli na nacionaliste i imperijaliste sve ovo ostalo su izmišljotine i to se svakim danom sve više potvrđuje.
Nacionalista (radnik) - gradi svoju kuću (državu) i razvija svoj život (biznis)
Imperijalista (linčina) - otima tuđu kuću (USA/EU) i ima robove da rade za njega (pakistance, nepalce itd.)



Nije mi jasno koji su točno arugmenti za dodjelu ili odbijanje statusa azilanta. Teoretski bilo tko tko je iz npr. Afganistana može reći da ima pravo na azil jer dolazi iz zemlje u rasulu, može reći da ga talibani žele ubiti jer je surađivao s prošlom vlašću itd. No, očito je da većinom ne dobiju azil. Što naši službenici navedu kao razlog? Sigurno neće napisati da im nisu odobrili status jer su muslimani


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 svi 2023, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36925
Lokacija: Gl. grad regije
Kaftanzoglio je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Koji je tu glavni sastojak, Jugoslavija ili komunizam? Da umjesto ove RH imamo neku Socijalističku Republiku Hrvatsku koju je mirno osamostalio Stipe Šuvar, u kojoj radnici rade u škverovima i tvoricama traktora 07-15, bi li demografska situacija bila bolja ili bi djeca tih radnika isto otišla u Europu?



Mogu samo nagađati, ali imamo u susjedstvu Socijalističku Republiku Sloveniju koji je mirno osamostalio Milan Kučan, i gdje je opstalo više tvornica i koje nisu poklanjanje podobnim pojedincima nego su svi radnici dobili vaučere da kupe dionice, znači i manje socijalnog raslojavanja.

Pa koji je omjer iseljavanja kod njih a koji kod nas?



Iako i ja mislim da je Slovenija nama dobar primjer, posebno imigracije, oni isto nisu ni blizu zadovoljni privatizacijom.

Uostalom ništa 2 milijuna ljudi u Sloveniji ne živi bolje niti manje seli od 2 mil. ljudi zapadno od VKK linije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 24 svi 2023, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4018
Junuz Djipalo je napisao/la:


Iako i ja mislim da je Slovenija nama dobar primjer, posebno imigracije, oni isto nisu ni blizu zadovoljni privatizacijom.

Uostalom ništa 2 milijuna ljudi u Sloveniji ne živi bolje niti manje seli od 2 mil. ljudi zapadno od VKK linije.


Ova zadnja rečenica je totalno netočna jer ima toliko dnevnih migranata na posao u Sloveniji koji očito žive zapadno od te linije.

Većina graničnog područja sa Slovenijom je izrazito pasivan kraj osim tamo oko Krapine, ostalo je Žumberak , Gorski kotar , Ćićarija vrlo slabo što se tiče ekonomskih aktivnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 24 svi 2023, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60091
Lokacija: DAZP HQ
koji god nogometaš dođe u Zagreb sa strane na kraju želi živjeti u Zagrebu.

odlično je kad se to radi o Viduki i Šimuniću, ajde i Etto i Lucho nisu loši, sad i Hilal Sudani najavljuje da mu je ideja živjeti u Zagrebu i to ni manje ni više nego dolazi direkt iz Alžira gdje igra zadnjih godinu, dvije.

slika

Prema informacijama kojima raspolažemo, Soudani je blizu povratka u HNL. Naime, Alžirac je u odličnim odnosima s trenerom Gorice Željkom Sopićem i upravo ta veza mogla bi biti ključna u povratku Soudanija u HNL.

Iz Saudijske Arabije javio nam se Soudani i za Sportske novosti potvrdio da je u kontaktu sa Sopićem koji je još ranije tijekom dana ovu temu u javnost plasirao preko portala Germanijak.

- Ističe mi ugovor i razgovarao sam sa Sopićem, on je moj prijatelj. Ništa još uvijek nije riješeno, ni dogovoreno, ali ako postoji mogućnost da zaigram za Goricu, zašto ne? Želim se vratiti u Hrvatsku, u Zagreb u kojem živim i mislim tamo i dalje živjeti. Nakon svega mi treba životnog mira kojeg ću u Zagrebu imati - rekao nam je Soudani pa nastavio:

- Sa velikim zadovoljstvom bih opet igrao u Hrvatskoj. Nikada ne znaš što život nosi. Možda Gorica, a možda i Dinamo, ima opcija. Pričekajmo još malo. Vidjet ćemo kako će se sve dalje odvijati - poručio je Soudani.

Soudani, kojeg su mediji prozvali Mr. Derby jer je često imao ključnu ulogu u derbijima s Hajdukom, je s Dinamom osvojio četiri naslova prvaka Hrvatske i tri Kupa. Iz Dinama je otišao 2018. godine kada je prešao u engleski Notthingham Forest. Igrao je i za Olympiacos i saudijski Al-Fateh, a onda je 2021. godine prešao u već spomenuti Damac.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 24 svi 2023, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Da je katolik pa ajde. Ovako nikad Hrvata od njega, ni za 100 godina.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Jiv je napisao/la:
Da je katolik pa ajde. Ovako nikad Hrvata od njega, ni za 100 godina.


jeste, nema šta, totalno bi se transformirao ,bio bi skroz drugi čovjek da ga sad pratar poškorpi svetom vodom.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
divizija je napisao/la:
Jiv je napisao/la:
Da je katolik pa ajde. Ovako nikad Hrvata od njega, ni za 100 godina.


jeste, nema šta, totalno bi se transformirao ,bio bi skroz drugi čovjek da ga sad pratar poškorpi svetom vodom.


Da, bio bi.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Hrvati nažalost ne prave nikakvu razliku između hinduista iz Nepala i Indije u odnosu na muslimane iz Pakistana i Bangladeša, no statistike pokazuju ogromnu razliku između ovih populacija.

slika

https://twitter.com/BefittingFacts/stat ... 16/photo/1

Kao što vidite, muslimani čine 4% britanske populacije, a čak 18% britanske zatvorske populacije. Nasuprot tome, hinduista ima oko 2%, a u zatvorima gotovo da ih uopće nema!

slika

Isto tako, vidljivo je da su Indijci (velikom većinom hinduisti) daleko financijski uspješniji od Bangladešana i Pakistanaca, koji su gotovo isključivo muslimani.

Isti narodi, isti jezici, iste prehrambene navike, ali druga vjera.

Naravno u Hrvatskoj nikoga nije briga za ovo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:

Isti narodi, isti jezici, iste prehrambene navike, ali druga vjera.

Naravno u Hrvatskoj nikoga nije briga za ovo


zato jer je to sve isti qrac.

naš problem sa strancima nije pti us ovakvi ili onakvi, nego što su STRANCI, tuđini, nisu naši.

stranci koji se znaju ponašati su kao bolest koja je boli. ubija jednako

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 23:23 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Jiv je napisao/la:

Da, bio bi.


ima jedna pjesam za tebe, o toj temi: https://www.youtube.com/watch?v=Qj9szLLW_DM

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 19:23
Postovi: 3470
divizija je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Isti narodi, isti jezici, iste prehrambene navike, ali druga vjera.

Naravno u Hrvatskoj nikoga nije briga za ovo


zato jer je to sve isti qrac.

naš problem sa strancima nije pti us ovakvi ili onakvi, nego što su STRANCI, tuđini, nisu naši.

stranci koji se znaju ponašati su kao bolest koja je boli. ubija jednako

Potpuno se slažem. Mene, recimo, uopće ne zanimaju nikakvi "ekonomski argumenti".
Argument je samo jedan: Oni nisu Hrvati, nemaju pravo živjeti na hrvatskoj zemlji, i tu sva priča staje.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3358
Harezm je napisao/la:
Argument je samo jedan: Oni nisu Hrvati, nemaju pravo živjeti na hrvatskoj zemlji, i tu sva priča staje.


Hrvati nisu samoodrživa populacija i kako se čini, nezaustavljivo opadaju, samim time argument ti je šupalj. To da je zemlja nečija je isto samo šupljak. Zemlja je jučer bila ilirska, danas je hrvatska, sutra će bit nečija drugo. Mi je samo trenutno koristimo. Nisu stari indijanci bili ludi jer su vjerovali da se zemlja ne može posjedovati nego da ona posjeduje nas. Prihvatite da ništa nije vječno, niti jedan narod, nacija ni država.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Novdan je napisao/la:
Hrvati nažalost ne prave nikakvu razliku između hinduista iz Nepala i Indije u odnosu na muslimane iz Pakistana i Bangladeša, no statistike pokazuju ogromnu razliku između ovih populacija.

slika

https://twitter.com/BefittingFacts/stat ... 16/photo/1

Kao što vidite, muslimani čine 4% britanske populacije, a čak 18% britanske zatvorske populacije. Nasuprot tome, hinduista ima oko 2%, a u zatvorima gotovo da ih uopće nema!

slika

Isto tako, vidljivo je da su Indijci (velikom većinom hinduisti) daleko financijski uspješniji od Bangladešana i Pakistanaca, koji su gotovo isključivo muslimani.

Isti narodi, isti jezici, iste prehrambene navike, ali druga vjera.

Naravno u Hrvatskoj nikoga nije briga za ovo


Samo katolike treba uvoziti. Jer tu postoji kakav-takav potencijal asimilacije.

Sve drugo je samoubojstvo.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 25 svi 2023, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3358
Uopće nije bitno koga će se uvoziti, bitka je dugoročno za Hrvate svakako izgubljena jer nemaju djece, iseljavaju i nije ih briga za opstojnost države i nacije. Prema tome sve je jasno i to treba prihvatiti i idemo dalje. Nema se tu što filozofirat, naricat nad sudbinom kletom, širit moralnu paniku, kola su otišla nizbrdo, ne mogu se zaustavit i to je to.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 svi 2023, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25575
Lokacija: Heartbreak Hotel
Primarijus je napisao/la:
Uopće nije bitno koga će se uvoziti, bitka je dugoročno za Hrvate svakako izgubljena jer nemaju djece, iseljavaju i nije ih briga za opstojnost države i nacije. Prema tome sve je jasno i to treba prihvatiti i idemo dalje. Nema se tu što filozofirat, naricat nad sudbinom kletom, širit moralnu paniku, kola su otišla nizbrdo, ne mogu se zaustavit i to je to.


Na taj način ne idemo nigdje.

Nije u pitanju svijest naroda ili stav pojedinca. Za rješavanje takvih stvari postoji država. Država je upravo nastala da osigura opstojnost ljudi koji u njoj žive. S tim u svezi budućnost Hrvatske je stvar državnih struktura na kojima je riješiti ta pitanja u korist ljudi koji u HR žive. a ne prebacivati lopticu na neku imaginarnu, amorfnu masu individua.

Ukoliko to država Hrvatska nije u stanju treba se zapitati tko to ne dozvoljava i na taj način identificirati tko je najveći hrvatski dušmanin. Dakako, da bi odgovor na to bio "Zapad", te je to i razlog zašto se izbjegava prokazati krivca.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 svi 2023, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25575
Lokacija: Heartbreak Hotel
Primarijus je napisao/la:

Hrvati nisu samoodrživa populacija i kako se čini, nezaustavljivo opadaju, samim time argument ti je šupalj. To da je zemlja nečija je isto samo šupljak. Zemlja je jučer bila ilirska, danas je hrvatska, sutra će bit nečija drugo. Mi je samo trenutno koristimo. Nisu stari indijanci bili ludi jer su vjerovali da se zemlja ne može posjedovati nego da ona posjeduje nas. Prihvatite da ništa nije vječno, niti jedan narod, nacija ni država.



Ljudi koji tako misle su na pogrešnom mjestu, tj forumu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 svi 2023, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3358
Bobovac je napisao/la:
Nije u pitanju svijest naroda ili stav pojedinca. Za rješavanje takvih stvari postoji država. Država je upravo nastala da osigura opstojnost ljudi koji u njoj žive. .


Zašto ti misliš da država sama može riješit to? Pogotovo ovako mala i siromašna? :neznam
Država postoji da osigura opstojnost svojih građana tako što ih štiti prvo od njih samih, a onda od potencijalne vanjske ugroze, a ne da im pravi djecu i da ih prisiljava da ne odlaze. To je osnovni preduvjet da se može o bilo čemu razgovarati, a Hrvati ga ne ispunjavaju i što se može.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 svi 2023, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
divizija je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Isti narodi, isti jezici, iste prehrambene navike, ali druga vjera.

Naravno u Hrvatskoj nikoga nije briga za ovo


zato jer je to sve isti qrac.

naš problem sa strancima nije pti us ovakvi ili onakvi, nego što su STRANCI, tuđini, nisu naši.

stranci koji se znaju ponašati su kao bolest koja je boli. ubija jednako


Slažem se da su i jedni i drugi stranci, no ne slažem se da je sve isti k. Nije. Uvijek imaš veće i manje zlo.

Puno sam pisao na ovoj temi, tako da i sam znaš da nisam zagovornik masovne imigracije, a pogotovo sam protiv toga da straci dobivaju hrvatska državljanstva.

Samo sam izrazio žaljenje što, kada već uvozimo velik broj stranaca, ne pravimo makar neku minimalnu selekciju. Ništa drugo

I stranci nisu bolest. Stranci su ljudi iz drugih zemalja koji su došli trbuhom za kruhom.

Nisu oni krivi za raspad hrvatske demografije ili ponašanje hrvatskih elita.

Ono što je bolesno je ponašanje naših poslodavaca i vlade koja je otjerala Hrvate, a sad traže strane robove


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 190  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO