HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 02:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 21:24
Postovi: 1356
Britanci su prosrpski koliko i Hrvati u prosjeku, čak i manje. Što se tiče komunikacija Tuđman-Milošević i generalno hrvatsko-srpskih veza svakako da ih je bilo i da je to bila dobra stvar jer se dosta toga moglo ispregovarati bez stranaca i što je najvažnije sprovesti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 03 vel 2021, 09:45
Postovi: 263
Hercegoac je napisao/la:
nesorta je napisao/la:
To su vam puste ludosti da bih u onakvom HVO-u neko nekoga mogao privoliti da iz Hercegovine(gdje se tada normalno i udobno živjelo) da ide u okružene enklavice u Bosni. Ja sam tada bio u HVO-u u Hercegovini i bilo je takvih priča u obliku glasina. Nezamisliv mi je scenarij da me netko prebacuje u okrženje daleko na sjeveru, mogao sam samo naguliti u suprotnom pravcu.

Pičko


Majmune vjerovatno si p...a i kompleksaš kada imaš potrebu iz anonimnosti da vrijeđaš, vjerovatno nisi bio ni okoćen tada. Bolje da ne laprdaš o stvarima koje ne poimaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9750
Lokacija: Usa
Nije picka, samo tipicno razmisljanje seoske vojske kakav je HVO bio tada, mislim rang seoske milicije, parohija cuvam svoje selo a dalje me ne zanima.

Nije tajna da u Mostaru vecinu vojnika HVO nije interesiralo nista istocno od bulevara, cak i neka pjesma je bila na tu temu.

Da si imao profi gardijske brigade od pocetka, i odluku da se ide, isli bi. Kod nas cesto nisu htjeli ni na crtu ici ako je daleko od njegovog sela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 20:37 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2023, 15:28
Postovi: 602
Lokacija: Zapadna Hercegovina
nesorta je napisao/la:
Hercegoac je napisao/la:
Pičko


Majmune vjerovatno si p...a i kompleksaš kada imaš potrebu iz anonimnosti da vrijeđaš, vjerovatno nisi bio ni okoćen tada. Bolje da ne laprdaš o stvarima koje ne poimaš.

Nemam komentara :001_smile

_________________
Za gradžansku!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2023, 15:28
Postovi: 602
Lokacija: Zapadna Hercegovina
crni_bombarder je napisao/la:
Nije picka, samo tipicno razmisljanje seoske vojske kakav je HVO bio tada, mislim rang seoske milicije, parohija cuvam svoje selo a dalje me ne zanima.

Nije tajna da u Mostaru vecinu vojnika HVO nije interesiralo nista istocno od bulevara, cak i neka pjesma je bila na tu temu.

Da si imao profi gardijske brigade od pocetka, i odluku da se ide, isli bi. Kod nas cesto nisu htjeli ni na crtu ici ako je daleko od njegovog sela.

S obzirom da smo imali mal broj profesionalnih vojnika bil morali angažirati HV u većem broju ako bi išli u proboj prema Lepenici?

_________________
Za gradžansku!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 03 vel 2021, 09:45
Postovi: 263
Nije bilo nikakvih planova ni namjera spajanja sa enklavama. To bih iziskivalo puni angažman HV pored tada postojeće Krajine i sankcije Hrvatskoj. Zato je stvorena FBiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32598
nesorta je napisao/la:
Nije bilo nikakvih planova ni namjera spajanja sa enklavama..

Bilo je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 21:24
Postovi: 1356
Teoretski mogli ste trupe dovući preko naše teritorije da smo se eventualno dogovorili, ali ne bi imali dozvolu Amerike najverovatnije i to je to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
Mystic C je napisao/la:
Britanci su prosrpski koliko i Hrvati u prosjeku, čak i manje. Što se tiče komunikacija Tuđman-Milošević i generalno hrvatsko-srpskih veza svakako da ih je bilo i da je to bila dobra stvar jer se dosta toga moglo ispregovarati bez stranaca i što je najvažnije sprovesti.


Majorova politika je bila prosrpska.
Ali Englezi su gamad, a Srbi se u prosjeku baš nisu proslavili inteligencijom kada su imali posla s njima.
Vjerojatno su ih potaknuli na gluposti prije ww1, a i puč 41. je njihova politika bila.
Oni su bili spremni ratovati do posljednjeg Srbina.
A 90ih su ih poticali na rat radi sprečavanja "njemačkog utjecaja".
Za to su im se 90ih odužili intervencijom na Kosovu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lepenicka dolina 1993 i nedostatak objektivnosti obe strane u vezano za sukob u SB.
PostPostano: 03 lip 2023, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22447
nesorta je napisao/la:
Nije bilo nikakvih planova ni namjera spajanja sa enklavama. To bih iziskivalo puni angažman HV pored tada postojeće Krajine i sankcije Hrvatskoj. Zato je stvorena FBiH.

Bilo je i priča ne bi dugo trajala.

Sankcije bi bile problem, jbg.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO