HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 17:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
srb je napisao/la:
Rusija nije stabilna država, nije sigurna. Amerika je barem svojim građanima u kratkoj historiji osigurala skoro 2 stoljeća mira, niko im ne moze prismrditi tamo, ne dotiče ih se. Nema državnih udara, nema raspadanja država, nema revolucija, nema unutrašnjih građanskih ratova unatoč krizama koje se spominju. Rusi to stalno prolaze već 100 godina.


Hahahaha... A upadi u Capitol Hill, pljackanja sirom drzave posle ubistva Geogre Floyda, paljenje policijsih automibla i celih stanica, tamo je gradjanski rat vec poceo samo vam niko nije javio u Hrvatskoj. Mi ovde to vec znamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60396
Lokacija: DAZP HQ
Haram je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Rusija je svjetska velesila, nju nitko ne može izravno savladati, to je i suludo pomisliti, ali na unutarnjem planu je već drugo pitanje. možda je drugorazredna svjetska velesila pored Amerike i Kine, ali je jedina još prava velesila, ovo ostalo su privjesci.



Nije bas na egal s druge 2 imperije ali ju velicina teritorija i atomski arsenal uz solidan broj stanovnika ipak cine silom.


Ali kao sto rekoh, kad bi Kona dopustila da Zapad potisne Rusiju u potpunosti u ovom ratu, to bi bilo kao kad bi Dodik dopustio da BOsnjaci potisnu Hrvate. Glupa su mi inace ta poredjenja ali ovo slikovito opisuje sta zelim reci.


zaključili smo već da Rusija nije ultimativni cilj nego Kina.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
Neuporedivo nešto. Pričam o raspadu države kao što je bio raspad SSSR-a ili poslije boljševika, građanskim ratovima kao što su Čečenski i drugi, ne o protestima. Taj upad je bio od strane antiameričkih debila koji danas boluju od putinofilije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Crnivuk je napisao/la:
srb je napisao/la:
Rusija nije stabilna država, nije sigurna. Amerika je barem svojim građanima u kratkoj historiji osigurala skoro 2 stoljeća mira, niko im ne moze prismrditi tamo, ne dotiče ih se. Nema državnih udara, nema raspadanja država, nema revolucija, nema unutrašnjih građanskih ratova unatoč krizama koje se spominju. Rusi to stalno prolaze već 100 godina.


Hahahaha... A upadi u Capitol Hill, pljackanja sirom drzave posle ubistva Geogre Floyda, paljenje policijsih automibla i celih stanica, tamo je gradjanski rat vec poceo samo vam niko nije javio u Hrvatskoj. Mi ovde to vec znamo.


Nije zapoceo ali je drustvo podijeljeno kao nikad.

Neoliberalizam/kapitalizam ce to drzati na okupu dok god je para.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5421
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
srb je napisao/la:
Rusija nije stabilna država, nije sigurna. Amerika je barem svojim građanima u kratkoj historiji osigurala skoro 2 stoljeća mira, niko im ne moze prismrditi tamo, ne dotiče ih se. Nema državnih udara, nema raspadanja država, nema revolucija, nema unutrašnjih građanskih ratova unatoč krizama koje se spominju. Rusi to stalno prolaze već 100 godina.


Pa dva vijeka bez rata na njihovom teritoriju, ne znači baš dva vijeka mira za građane. (U ww1 i ww2 su ih hvatali po ulicama i slali na front).

Ali dobro, sigurnija od Rusije svakako jeste bila, zato je danas prva sila, a Rusija tek treća.

Nego, kakve to sad veze ima? Komunistička revolucija, i Putinova(prilično suverena)vlasti danas? Možda si i upravu, možda ga sutra smijene, ali nije bas da izgleda da će tako biti.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
srb je napisao/la:
Neuporedivo nešto. Pričam o raspadu države kao što je bio raspad SSSR-a ili poslije boljševika, građanskim ratovima kao što su Čečenski i drugi, ne o protestima. Taj upad je bio od strane antiameričkih debila koji danas boluju od putinofilije.


To si u pravu, ali se fokusiraj samo na zadnjih 5 godina.

Rusija nikad stabilnija, a u Americi imaš sukobe BLM, Antifa, Far right na ulicama.

Otvorene pljačke i uništavanja radnji prilikom protesta, za vreme posle ubistva George Floyda palila su se i policjska kola i stanice širom zemlje.

I na kraju taj Capitol Hill, odnosno zgrada skupštine.

Toga nema u Rusiji, zapravo podrška Putinu je 80%, dok je Bidonu oko 30-40%.

Ali za raspad SSSRa si u pravu, ali ja mislim da Ameriku čeka ista sudbina, podela na manje države.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32976
Haram je napisao/la:
Ali kao sto rekoh, kad bi Kona dopustila da Zapad potisne Rusiju u potpunosti u ovom ratu, to bi bilo kao kad bi Dodik dopustio da BOsnjaci potisnu Hrvate. Glupa su mi inace ta poredjenja ali ovo slikovito opisuje sta zelim reci.


Niđe ruja :neznam Kome se da detaljnije guglati o ruskim ulaganjima u PRC..
Citat:
Main Investing Countries 2019, in %
The Mainland of China 69.7
Singapore 5.5
South Korea 4.0
Virgin Islands 3.6
Japan 2.7
USA 1.9
Cayman Islands 1.8
Germany 1.2


Citat:
Who are the foreign investors in China?
Rezultat slika za investment in china by country
FDI into China Rises 6.3% in 2022

Increases were seen in FDI from South Korea (64.2%), Germany (52.9%), the UK (40.7%), the EU (92.2%), and the ASEAN countries (8.2%).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
Crnivuk je napisao/la:
srb je napisao/la:
Neuporedivo nešto. Pričam o raspadu države kao što je bio raspad SSSR-a ili poslije boljševika, građanskim ratovima kao što su Čečenski i drugi, ne o protestima. Taj upad je bio od strane antiameričkih debila koji danas boluju od putinofilije.


To si u pravu, ali se fokusiraj samo na zadnjih 5 godina.

Rusija nikad stabilnija, a u Americi imaš sukobe BLM, Antifa, Far right na ulicama.

Otvorene pljačke i uništavanja radnji prilikom protesta, za vreme posle ubistva George Floyda palila su se i policjska kola i stanice širom zemlje.

I na kraju taj Capitol Hill, odnosno zgrada skupštine.

Toga nema u Rusiji, zapravo podrška Putinu je 80%, dok je Bidonu oko 30-40%.

Ali za raspad SSSRa si u pravu, ali ja mislim da Ameriku čeka ista sudbina, podela na manje države.


Državu koja, navodno, vodi rat za svoj opstanak i egzistenciju u drugoj državi i ubija svoju "braću" dok hoda po ivici nuklearne provalije ja ne bih nazvao stabilnom a naročito nikad stabilnijom ali opet možda ti to drugačije gledaš. Što se tiče podrške naroda u totalitarnim sistemima ne znam šta bih ti rekao, mislim da nije nizašto relevantan podatak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
srb je napisao/la:
Crnivuk je napisao/la:

To si u pravu, ali se fokusiraj samo na zadnjih 5 godina.

Rusija nikad stabilnija, a u Americi imaš sukobe BLM, Antifa, Far right na ulicama.

Otvorene pljačke i uništavanja radnji prilikom protesta, za vreme posle ubistva George Floyda palila su se i policjska kola i stanice širom zemlje.

I na kraju taj Capitol Hill, odnosno zgrada skupštine.

Toga nema u Rusiji, zapravo podrška Putinu je 80%, dok je Bidonu oko 30-40%.

Ali za raspad SSSRa si u pravu, ali ja mislim da Ameriku čeka ista sudbina, podela na manje države.


Državu koja, navodno, vodi rat za svoj opstanak i egzistenciju u drugoj državi i ubija svoju "braću" dok hoda po ivici nuklearne provalije ja ne bih nazvao stabilnom a naročito nikad stabilnijom ali opet možda ti to drugačije gledaš. Što se tiče podrške naroda u totalitarnim sistemima ne znam šta bih ti rekao, mislim da nije nizašto relevantan podatak.



Mislio sam vise na period pre Specijalne Operacije, ali kad si je vec spomenuo, zar ti nije neverovatan uspeh da je unutar Rusije onako mirno stanje, uprkos ratu, bez ikakvih nereda, dok je u Americi sasvim drugo stanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:30 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
I u Sjevernoj Koreji je uglavnom mirno pa opet mi nije nešto primamljiva. Nije velika razlika između te dvije države i ta dva sistema, ne misliš valjda da su slučajni prijatelji?
Samo je Rusija mnogo bogatija, bliža, bila potrebnija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5421
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Sad već počinješ previše da sereš. Prijatelji su zbog zajedničkog neprijatelja. Americi ne smeta "diktatura" u Saudijskoj Arabiji.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Sjedinjene Americke Drzave imaju potpuno isti sistem kao Rusija i Severna Koreja. Razlike su u nijansama a ne u sustitini. Zapravo je Svajcarska jedino prava demokratija danas.

Samo sto u Rusiji i Severnoj Koreji vlada 1 covek, dok u Americi vladaju razni oligarsi, medijski, industrijski, farmaceutski, vojni, kompleksi i ostai lobisti.

A meni je svakako bolje da mi vlada 1 covek, nego 50 njih na primer. Dok se tih 50 u Americi dogovori oko "etickih principa" razvoja vestake inteligencije, Kina ih vec prestigne.

Severna Koreja ima jedinu manu sto ima jako los geografski polozaj inace mislim da bi bila dosta bogatija, kao danasnja Kina i Rusija, ili Belorusija.

Je li SAD imaju Guantanamo, jeli Rusija nekad imala gulaga. Je li Kina ima kampove za Ujgure? Meni je to sve jasno.

Jedina razlika je sto su i SAD i Kina diktature, samo sto je Kina mnogo efikasnije zato sto njom upravlja samo 1 covek, a u Americi njih par stotina mozda vaznih ljudi, odn. oligarha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
srb je napisao/la:
I u Sjevernoj Koreji je uglavnom mirno pa opet mi nije nešto primamljiva. Nije velika razlika između te dvije države i ta dva sistema, ne misliš valjda da su slučajni prijatelji?
Samo je Rusija mnogo bogatija, bliža, bila potrebnija.


Ovo je klasično zapadno propagandno baljezganje. Rusija ne samo da nije komunistička nego je i mnogo slobodnije tržište nego EU, manje regulacija, hoćeš da otvoriš firmu izvoli, onda mnogo su manji porezi, mnogo manje papirologija, taksi, mnogo su brži i efikasniji sudovi, skoro sve što ima veze sa državom može preko aplikacije da se završi, što u Srbiji definitivno ne može a nije moglo ni u Nemačkoj pre nekoliko godina kad sam tamo živeo.

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:44 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
Ima li ijedan demokratska ili nazovi demokratska država svijeta da je na strani Rusije? Zašto je otvoreno podržavaju samo one zemlje gdje su diktatori na vlasti i koje imaju i njeguju zajedničku komunističku prošlost sa Rusima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
srb je napisao/la:
Ima li ijedan demokratska ili nazovi demokratska država svijeta da je na strani Rusije? Zašto je otvoreno podržavaju samo one zemlje gdje su diktatori na vlasti i koje imaju i njeguju zajedničku komunističku prošlost sa Rusima.


Svajcarska je prava demokratija na primer. Amerika je Oligarhija, isto kao i EU.

Samo sto u Rusiji vlada 1 covek, a tamo 50 mocnih milijardera, lobista, korporacija, kompleksa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
Megatron je napisao/la:
srb je napisao/la:
I u Sjevernoj Koreji je uglavnom mirno pa opet mi nije nešto primamljiva. Nije velika razlika između te dvije države i ta dva sistema, ne misliš valjda da su slučajni prijatelji?
Samo je Rusija mnogo bogatija, bliža, bila potrebnija.


Ovo je klasično zapadno propagandno baljezganje. Rusija ne samo da nije komunistička nego je i mnogo slobodnije tržište nego EU, manje regulacija, hoćeš da otvoriš firmu izvoli, onda mnogo su manji porezi, mnogo manje papirologija, taksi, mnogo su brži i efikasniji sudovi, skoro sve što ima veze sa državom može preko aplikacije da se završi, što u Srbiji definitivno ne može a nije moglo ni u Nemačkoj pre nekoliko godina kad sam tamo živeo.


Možeš li osim ovog baljezganja ponuditi neke dokaze za ove tvrdnje, no ja ni nisam rekao da je komunistička nego vid diktature, više je feudalnog uređenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
U Americi zaglavis 5 godina robije ako uvredis transdzendera, ili Guantanamo ako si Musliman. Jebes takvu "slobodu"... Najvise ljudi drze po zatvorima na celoj planeti, a imaju i smrtnu kaznu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
srb je napisao/la:
Ima li ijedan demokratska ili nazovi demokratska država svijeta da je na strani Rusije? Zašto je otvoreno podržavaju samo one zemlje gdje su diktatori na vlasti i koje imaju i njeguju zajedničku komunističku prošlost sa Rusima.


Demokratska zemlja kao hamerika gde su svi izbori od 2018. pokradeni, gde je na predsedničkim izborima krađa bila toliko očigledna da je vučić pocrveneo? Jel na takve demokratske zemlje misliš? Ili na slobodne zemlje kao mala britanija gde te hapse za mišljenje napisano na internetu i gde su zabranili snimanje migranata?

Svi ste na isti šablon pravljeni, isti tekst čitate kao u kol centru, iste floskule ponavljate kao da vas je soroš napravio.

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:51 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
To opet nema nikakve veze sa tržištem i tom vrstom slobode koja se gore spominje iako ni to navedeno naravno nije tačno. Nećeš u Guantanamo zato što si musliman niti ćeš u 5 godina zatvora ako uvrijediš transgendera, zašto trebaš izmišljati takve gluposti pored svih ludorija koje dolaze iz USA?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
srb je napisao/la:
Megatron je napisao/la:

Ovo je klasično zapadno propagandno baljezganje. Rusija ne samo da nije komunistička nego je i mnogo slobodnije tržište nego EU, manje regulacija, hoćeš da otvoriš firmu izvoli, onda mnogo su manji porezi, mnogo manje papirologija, taksi, mnogo su brži i efikasniji sudovi, skoro sve što ima veze sa državom može preko aplikacije da se završi, što u Srbiji definitivno ne može a nije moglo ni u Nemačkoj pre nekoliko godina kad sam tamo živeo.


Možeš li osim ovog baljezganja ponuditi neke dokaze za ove tvrdnje, no ja ni nisam rekao da je komunistička nego vid diktature, više je feudalnog uređenja.


Slobodno tržište = tržište bez spoljnog mešanja u tržišne mehanizme pronalaska cena i uspostavljanja ekonomskih odnosa.

U Rusiji možeš da rešiš jednog dana da otvoriš u svom stanu frizerski salon, odeš u lokalnu administrativnu kancelariju i prijaviš se kao IP, dobiješ poreski broj kao firma i možeš istog popodneva da počneš da radiš. Ili kupiš autobus i rešiš da prevoziš ljude, ista procedura. Kupiš lokal i hoćeš da otvoriš kafić. Ne trebaju ti meseci jurenja papira, inspekcija i dozvola kao u EU (ili pak u Srbiji).

Drugo i mnogo očiglednije, Rusija nije zabranila svojim građanima da posluju sa stranim bankama i firmama, EU jeste. Rusija nije konfiskovala novac stranaca koji posluju u Rusiji, EU jeste. EU je klasična tiranija. A ja nemam pojma što tebi sorošoidu ovo objašnjavam, lakše je uličnoj mački objasniti trigonometriju.

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
srb je napisao/la:
To opet nema nikakve veze sa tržištem i tom vrstom slobode koja se gore spominje iako ni to navedeno naravno nije tačno. Nećeš u Guantanamo zato što si musliman niti ćeš u 5 godina zatvora ako uvrijediš transgendera, zašto trebaš izmišljati takve gluposti pored svih ludorija koje dolaze iz USA?



To sam malo karikirao, ali ako oces konkretno u Americi imas samo 2 partije i par kandidata koje finansiraju milijarderi, korporacije, razne interesne grupe.

Znaci ti tamo mozes glasati A ili B, ali ne mozes C. Isto kao i u Kini na nizim nivoima mozes glasati izmedju clanova komunisticke partije, tako i ovde slicno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 18 vel 2023, 23:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60396
Lokacija: DAZP HQ
Crnivuk je napisao/la:
Sjedinjene Americke Drzave imaju potpuno isti sistem kao Rusija i Severna Koreja. Razlike su u nijansama a ne u sustitini. Zapravo je Svajcarska jedino prava demokratija danas.

Samo sto u Rusiji i Severnoj Koreji vlada 1 covek, dok u Americi vladaju razni oligarsi, medijski, industrijski, farmaceutski, vojni, kompleksi i ostai lobisti.

A meni je svakako bolje da mi vlada 1 covek, nego 50 njih na Primjer. Dok se tih 50 u Americi dogovori oko "etickih principa" razvoja vestake inteligencije, Kina ih vec prestigne.

Severna Koreja ima jedinu manu sto ima jako los geografski polozaj inace mislim da bi bila dosta bogatija, kao danasnja Kina i Rusija, ili Belorusija.

Je li SAD imaju Guantanamo, jeli Rusija nekad imala gulaga. Je li Kina ima kampove za Ujgure? Meni je to sve jasno.

Jedina razlika je sto su i SAD i Kina diktature, samo sto je Kina mnogo efikasnije zato sto njom upravlja samo 1 covek, a u Americi njih par stotina mozda vaznih ljudi, odn. oligarha.


ovo što navodiš kao prednost Kine je zapravo mana, pogotovo nakon što se Xi obračunao sa svim unutrašnjim izazivačima i praktički se izolirao strahovladom. tko njemu smije uopće proturječiti sad, odveo je Kinu politički nazad u tvrdi komunizam, a na taj način nećeš postati svjetski hegemon nego ćeš srljati iz greške u grešku.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 19 vel 2023, 00:04 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2023, 22:10
Postovi: 43
Megatron je napisao/la:
srb je napisao/la:

Možeš li osim ovog baljezganja ponuditi neke dokaze za ove tvrdnje, no ja ni nisam rekao da je komunistička nego vid diktature, više je feudalnog uređenja.


Slobodno tržište = tržište bez spoljnog mešanja u tržišne mehanizme pronalaska cena i uspostavljanja ekonomskih odnosa.

U Rusiji možeš da rešiš jednog dana da otvoriš u svom stanu frizerski salon, odeš u lokalnu administrativnu kancelariju i prijaviš se kao IP, dobiješ poreski broj kao firma i možeš istog popodneva da počneš da radiš. Ili kupiš autobus i rešiš da prevoziš ljude, ista procedura. Kupiš lokal i hoćeš da otvoriš kafić. Ne trebaju ti mjeseci jurenja papira, inspekcija i dozvola kao u EU (ili pak u Srbiji).

Drugo i mnogo očiglednije, Rusija nije zabranila svojim građanima da posluju sa stranim bankama i firmama, EU jeste. Rusija nije konfiskovala novac stranaca koji posluju u Rusiji, EU jeste. EU je klasična tiranija. A ja nemam pojma što tebi sorošoidu ovo objašnjavam, lakše je uličnoj mački objasniti trigonometriju.


Zna se zašto je zabranjeno ako je ili konfiskovano. Zabranili su im da govore protiv režima, SVO, kritiku rata, zabranili su strane medije, organizacije, valute, nametnuli razna ograničenja svojim građanima a i stranim, bili su najavili konfiskovanje imovine stranih kompanija ali ne znam da li su sporveli, vjerovatno nisu kao što se ni zapadne firme nisu povukle skroz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 19 vel 2023, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
srb je napisao/la:
Zabranili su im da govore protiv režima, SVO, kritiku rata, zabranili su strane medije, organizacije, valute, nametnuli razna ograničenja svojim građanima a i stranim, bili su najavili konfiskovanje imovine stranih kompanija ali ne znam da li su sporveli


Pričaš o tzv. zapadu ili Rusiji? Sve je ovo urađeno na tzv. zapadu. Zabranjeni su RT, Sputnik i ostali ruski mediji (u nekim od država daleko pre 2022., proguglaj malo šta je bilo sa RT Deutsch), zabranili su trgovinu u Rubljima, uveli su ograničenja svojim i stranim građanima koji hoće da posluju ili imaju bilo kakve veze sa Rusijom, zamrzli su i najavili su konfiskovanje imovine ruskih kompanija, pojedinaca i države, itd.

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 19 vel 2023, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
dudu je napisao/la:

ovo što navodiš kao prednost Kine je zapravo mana, pogotovo nakon što se Xi obračunao sa svim unutrašnjim izazivačima i praktički se izolirao strahovladom. tko njemu smije uopće proturječiti sad, odveo je Kinu politički nazad u tvrdi komunizam, a na taj način nećeš postati svjetski hegemon nego ćeš srljati iz greške u grešku.



To sto si naveo je meni pozitivno a tebi mozda negativno. To za mene znaci brze donosenje i provodjenje odluka,

U ovom 21 veku brzine, gde je jedna godina kao 100 godina tehnoloskog napretka nekada, brzina je najbitnija.

Sve ide jako brzo u ovom svetu i autokratija je postala superiorni oblik drzavnog uredjenja. To mnogi teoretisu.

Zato sto dok u Americi ili Zapadu sprovedu sve zakone, procedure, dogovore se izmedju sebe, urade "ekoloske studije",

I jos mnogo toga, Kina ih pretenke i sad ima ne znam kolko vise uradjenih brzih pruga i jace infrastrukture.

Tako mislim i da ce ici za genetske tehnologije, AI, Big Data i ostalo, dok se ovi dogovore oko "enitckih principa", prosao voz.

Po meni je ovaj 21 vek, vek autokratija i Kine. Takozvane demokratije su zastareli model za ovo turbo-brzo novo doba.

Moze se kladitit ali ja mislim da ce Kina pobediti na kraju i da ce njihov drustveno-politicki sistem zavladati celim svetom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: daramo i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO