HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 lis 2024, 20:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89118 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 08:53 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10806
Lokacija: No Country for White Men
Naša Kvačica je napisao/la:
Kreativan je napisao/la:

S prijezirom odbacujem vašu optužbu.

Nije šovinizam, nego činjenice o većini predratne populacije Hrvata u Mostaru. Urbani Jugoslaveni.

Primjeti da se ovdje svakodnevno vježba šovinizam prema 'perecima'.

Ja sam Hrvat iz Hrvatske, iako mi je geneza kao i većini Hrvata iz Hrvatske iz BiH, mogao bih vikati šovinizam svaki put kad netko kaže 'perec'.

Ne želim više čuti ove nebuloze o šovinizmu, čitaj što se piše bez da ti osjećaji prorade (osim ako se ne osjećaš prozvano, no onda to potvrđuje konstatacije) jer ja bih mogao napuniti teglu suzama kako se govori o Hrvatima iz Hrvatske na ovom forumu.

Svi znamo što je bio predratni Mostar i kakvi su bili predratni 'originalni' Hrvati Mostarci.
Centar UDBE, Jugoslavenstva, snisihodljivosti prema 'škutoriji', 'Tito mi te volimo' poviše Mostara, 'Tite mi' kunjenje, ljubakanje sa sunitima. Izuzev Cima, napominjem, njih su iz kotline smatrali ruralnom ustašijom.

Dan danas kad dođem u Mostar, izgmižu "čistokrvni" Mostarci sa svojim imenima crvene buržoazije i dođu mi se jadati kako im se svašta spustilo u grad, kako su na istočnoj strani pravi Mostarci ostali (valjda misle da su sunitska plemena Podveležja koja šetaju u bradama i zavjesama originalni Mostarci).
Misle valjda pošto sam iz Hrvatske da ću se složiti? Valjda i oni imaju mišljenje o perecima kao na ovom forumu.

Ponavljam, govorilo se za vrijeme rata: jedina promašena granata je ona koja završi u Neretvi.

Zapadni Mostar je resetiran na tvorničke postavke i probuđena mu je nacionalna svijest.

Basta.


7 dana. :kava

Pa ti si na ovom forumu priznao da si u svitaj rata lovao muslimanku i da te nije zanimalo je li Mostar upada u hrvatski ili bošnjački teritorij po mirovnom planu.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 08:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6339
HHerceg je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

7 dana. :kava

Pa ti si na ovom forumu priznao da si u svitaj rata lovao muslimanku i da te nije zanimalo je li Mostar upada u hrvatski ili bošnjački teritorij po mirovnom planu.

Stvarno? Hahaha.

Edit:Da nisi kvačice navijao i za CZ u finalu LP?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
daramo je napisao/la:
zato Možemo i rastura u Zagrebu jer čak i ovakvi iz Hercegovine glasaju za njih da biznis ne propadne.

Ne znam otkud ti ovo, nije to istina uopće
Ljudi porijeklom iz HB su najveće glasačko tijelo protiv Možemo u Zagrebu. Pogledaj kako dišu Sesvete i Dubrava pa ti je sve jasno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Mostarci se prave da imaju duh Zagrepčana ili Sarajlija čak, ali su premala sredina da bi konkurirali već spomenutim
Možda je Mostar za hercegovačke pojmove velik, ali kad se malo odzumira mapa nije da je toliko velik i značajan
Trenutno Mostar ima svoju makroregiju zato što ne postoji nijedan grad te veličine da bi mu konkurirao u blizini
Da se kojim slučajem HB pripoji Hrvatskoj, Mostar bi vrlo brzo bio zasjenjen Splitom i sav bi talent umjesto u Mostar išao u Split. U najboljem bi slučaju Mostar završio kao nešto između Zadra i Šibenika, županijsko središte, ali nedovoljno jak da bi bio nekakvo veće središte
Kakav god da je, dobro da uopće i imamo Mostar tu di ga imamo

Mislim da bi Mostarci trebali steknut perspektivu da se natječu s drugim gradovima, ne sa "škutorima".
Trebaju se natjecat sa Splitom, Sarajevom, Tuzlom i pojačavat svoj grad
Šteta što se u Mostaru stalno moramo natjecat s Muslimanima, bilo bi lakše kad bi imali takav grad negdje u pozadini, ne na liniji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2971
estoyAqui je napisao/la:
daramo je napisao/la:
zato Možemo i rastura u Zagrebu jer čak i ovakvi iz Hercegovine glasaju za njih da biznis ne propadne.

Ne znam otkud ti ovo, nije to istina uopće
Ljudi porijeklom iz HB su najveće glasačko tijelo protiv Možemo u Zagrebu. Pogledaj kako dišu Sesvete i Dubrava pa ti je sve jasno


Ima ih također u sdp a bome i nemožemo.
Početkom 2000. "naših" je bilo među najvećim sponzorima hns-a i veleizdajnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2971
estoyAqui je napisao/la:
Mostarci se prave da imaju duh Zagrepčana ili Sarajlija čak, ali su premala sredina da bi konkurirali već spomenutim
Možda je Mostar za hercegovačke pojmove velik, ali kad se malo odzumira mapa nije da je toliko velik i značajan
Trenutno Mostar ima svoju makroregiju zato što ne postoji nijedan grad te veličine da bi mu konkurirao u blizini
Da se kojim slučajem HB pripoji Hrvatskoj, Mostar bi vrlo brzo bio zasjenjen Splitom i sav bi talent umjesto u Mostar išao u Split. U najboljem bi slučaju Mostar završio kao nešto između Zadra i Šibenika, županijsko središte, ali nedovoljno jak da bi bio nekakvo veće središte
Kakav god da je, dobro da uopće i imamo Mostar tu di ga imamo

Mislim da bi Mostarci trebali steknut perspektivu da se natječu s drugim gradovima, ne sa "škutorima".
Trebaju se natjecat sa Splitom, Sarajevom, Tuzlom i pojačavat svoj grad
Šteta što se u Mostaru stalno moramo natjecat s Muslimanima, bilo bi lakše kad bi imali takav grad negdje u pozadini, ne na liniji


E to su sami krivi jer se nisu uspjeli osloboditi grad od džihadista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
daramo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

U to ni sam ne vjeruješ. :zubati


Nisam baš uvjeren, ne možeš drugima zamjerati praksu koju i sam odobravaš i koju provode "tvoji".
Nema tu naših i vaših, osim kod ovakvih poput Diabla za koje Hrvati iz Mostara ili Bosne nisu dovoljno Hrvati, samo su oni Hrvatine ali im je ipak biznis ispred hrvatstva i nekretnina u Zagrebu i Makarskoj ispred fizičkog opstanka Hrvata.

Ovdje se dosta pljuvalo po hrvatskim poduzetnicima u SBŽ a ništa drugačiji nisu niti u HNŽ-u ili ZHŽ-u, čak vidimo da i forumaši iz Širokog podržavaju tu praksu dovlačenja Nepalaca i muslimana u Hrvatsku i HB, zato Možemo i rastura u Zagrebu jer čak i ovakvi iz Hercegovine glasaju za njih da biznis ne propadne.
Diablo prvo tvrdi da kako on to kaže jugohrvati vole muslimane i džamije, valjda onda nije čudno kad takvi zapošljavaju muslimane ali kad to rade "njegovi" onda je to da ne propadne biznis.

Evo nedavno je bio slučaj s jednim vrtićem u Mostaru gdje je vlasnica objavila da je uvjet za posao posjedovanje hrvatske putovnice i neka muslimanka je odmah prijavila sarajevskim medijima.
Nakon toga se vlasnica opravdava da je to greška i da je njen vrtić kao Jugoslavija u malom i da ima teta muslimanka i Srpkinja, kad netko šalje djecu u takav vrtić koji je Jugoslavija u malom ne znam šta očekuje nego da dobije takve jugohrvate, za to vrijeme u istočnom Mostaru su sve tete muslimanke koju djecu uče o dušmanima u vrtićima El Fatih.

O cemu pricas jadan ne bio ? Mozes nadosirat jos mjesec dana al ostaje cinjenica da visoko imucniji mostarci imaju jedno ili nijedno dijete , zbog cega muslimani malo po malo i preuzimaju sve.

Ovoliko godina nakon rata,nakon ulozenih velikih sredstava mi jos uvijek slavimo sto smo neka blaga vecina dole. Sve zbog vaseg mentaliteta gdje je bitnije sve ostalo osim djece.

Cak i nije potrebno uspoređivat se sa Širokim koji Ce kad tad postat najveci Hrvatski grad , vas doslovno sisaju svi hercegovacki gradići iako je ekonomija daleko gora...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60330
Lokacija: DAZP HQ
Rika sv Vida je napisao/la:
Zašto ste tolko sigurni da je ovogodišnji pad u Mostaru hrvatski? Zar nije bio podatak iz naše bolnice o rekordnom broju poroda?


Klasično lupetanje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 16 stu 2022, 16:51
Postovi: 74
Čitam ove komentare o preseljenju i ne mogu vjerovati da neshvaćate osnovu opstanka.
Ako netko negdje preseli, npr. SBZ u HBZ, i nema stabilan posao niti perspektivu a ni nekretnine, zadržat će se onoliko dugo dok ne naleti neki komšija i kaže mu da ima posao u njemačkoj... ti kao takvi, kada izsele, jako se brzo asimiliraju u turskonjemačku ili arabijskofrancusku kulturu.
Preseljenje se može samo planski vršiti!
Otvorite veliki drvnoprerađivački kompleks u HBZ, pokrenite proizvodnju opreme za obnovljive izvore (FN instalacijsku opremu, oremu za održavanje VE) i zaposlite po 150 ljudi sa plaćom od 1200 € u prosjeku.
Tako se radi selidba....

A vi bi sirotinju premještali iz kazamata u kazamt?!?!?
----------------------------------------------------------------------
Zna li tko koliko je broj rođenih u MO po nacionalnosti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32619
HHerceg je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

7 dana. :kava

Pa ti si na ovom forumu priznao da si u svitaj rata lovao muslimanku i da te nije zanimalo je li Mostar upada u hrvatski ili bošnjački teritorij po mirovnom planu.


I zbog toga mi treba baciti granatu na glavu? :zubati

To nije bilo udbaša u zapadnoj Hercegovini?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32619
zaba1111 je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Pa ti si na ovom forumu priznao da si u svitaj rata lovao muslimanku i da te nije zanimalo je li Mostar upada u hrvatski ili bošnjački teritorij po mirovnom planu.

Stvarno? Hahaha.

Edit:Da nisi kvačice navijao i za CZ u finalu LP?


Srećom nisam pratio nogomet. :sega

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 09:33 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10806
Lokacija: No Country for White Men
Naša Kvačica je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Pa ti si na ovom forumu priznao da si u svitaj rata lovao muslimanku i da te nije zanimalo je li Mostar upada u hrvatski ili bošnjački teritorij po mirovnom planu.


I zbog toga mi treba baciti granatu na glavu? :zubati

To nije bilo udbaša u zapadnoj Hercegovini?

Pa naravno da ne triba ali ovo nije za 7 dana. :)
Imali smo i mi svojih UDBAša, nije nam ih falilo.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Jel bi netko mogao reć gdje bi bila granica između načina života kao u Mostaru i u Zapadnoj Hercegovini?

Ok, zaključili smo da bi Cim pripadao načinu života u Zapadnoj Hercegovini
Kako stoje ostala naselja?
Rodoč/Jasenica
Prognanička naselja južno od Mostara na lijevoj obali(Ortiješ, Buna, Žitomislić)
Naša naselja na sjeveru(Vojno, Potoci)
Mostarsko blato mi se čini da su više kao u Zapadnoj Hercegovini

Također kakvi su doseljenici u Mostar, jel se prilagođavaju Mostaru ili i dalje drže svoje? Je li kao u ostalim gradovima gdje se prva generacija koja odrasta u gradu još nekako drži, al već druga postane kao i svi ostali?

Isto jel postoji razlika između načina života u gradu Mostaru i u prigradskim naseljima(i kod Muslimana i kod Hrvata)?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Mislim ako bi Hrvati ikad pomišljali da demografski povećaju svoj postotak u Mostaru, onda to nužno mora bit u prigradskim naseljima.
Zato Muslimani uspjevaju očuvat svoj postotak(pola ih je u prigradskim naseljima)
Umjesto da se grade zgrade po Mostaru, bolje je gradit kuće po Rodoču, Ortiješu i Potocima.
Štoviše imamo savršene preduvjete za to
Pruga ide po našim naseljima na sjeveru i jugu, za 5/10 minuta si na kolodvoru. Da je malo pojačat prigradsku željeznicu, izgradit par stanica i voila

Tako su se prigradska naselja oko Zagreba razvila
Gdje je bilo pruge, tu su ljudi dolazili. Ti iz nekog sela pored Zagreba brže dođeš u centar grada, nego da si na Jarunu ili Dubravi
I način života u tim selima je zdraviji nego u gradu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Baš gledam red vožnja vlakova između Mostara i Čapljine
Danas je subota i samo tri vlaka danas
Treba bar 3 puta toliko više puta bit
Svakih pola sata radnim tjednom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2023, 07:26
Postovi: 226
Lokacija: Kamenjar
Naša Kvačica je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Pa ti si na ovom forumu priznao da si u svitaj rata lovao muslimanku i da te nije zanimalo je li Mostar upada u hrvatski ili bošnjački teritorij po mirovnom planu.


I zbog toga mi treba baciti granatu na glavu? :zubati

To nije bilo udbaša u zapadnoj Hercegovini?


Znači čovik ti je skoro pročita JMBG i ti ga na 7 dana. :sega

Lovio muslimanku za vrime rata i nije ga bilo briga čiji će Mostar biti??? :smajl007 :ucelo

Druže Kvačice, pročita san mu post, govoria je šta je bila izreka u ratu, al očigledno te promašila granata. :zastava_Hrvata

Ja bi maka Praljka s avatara da san to napisa na ovon forumu.

_________________
RH + HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 12:20
Postovi: 512
Glupe su vam te rasprave i dijeljenje Škutorija-Mostar.

Široki ne može bez Mostara jer mu treba urbani centar, stolni grad, nazovi kako hoćeš, sa svim institucijama. A bome niti hrvatski Mostar ne može bez Širokog kao demografski hrvatski rezervoar i “čuvanje leđa”. Široki se brani u Mostaru.

Zato Mostarci nek prestanu sa gledanjem s visoka, ko fol neki građani spočitavaju Škutorima seljakluk. A isto tako Škutori nek prestanu Mostarcima spočitavat manjak nacionalizma ili mjerkanje domoljublja busanjem u prsa. Kukolja ima s obe strane.

Samo zajedno smo jači. Treba gledat kako još bolje iskoristit potencijal te simbioze


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 12:12 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2023, 07:26
Postovi: 226
Lokacija: Kamenjar
carles je napisao/la:
Glupe su vam te rasprave i dijeljenje Škutorija-Mostar.

Široki ne može bez Mostara jer mu treba urbani centar, stolni grad, nazovi kako hoćeš, sa svim institucijama. A bome niti hrvatski Mostar ne može bez Širokog kao demografski hrvatski rezervoar i “čuvanje leđa”. Široki se brani u Mostaru.

Zato Mostarci nek prestanu sa gledanjem s visoka, ko fol neki građani spočitavaju Škutorima seljakluk. A isto tako Škutori nek prestanu Mostarcima spočitavat manjak nacionalizma ili mjerkanje domoljublja busanjem u prsa. Kukolja ima s obe strane.

Samo zajedno smo jači. Treba gledat kako još bolje iskoristit potencijal te simbioze


Mostar je selo ruku na srce dok god ima muslimana u sebi, a ne mogu virovat da Hrvati iz Mostara s visoka gledaju druge Hrvate iz zapadne Hercegovine, nama ste svi isti - Hercegovci :zubati :zastava_Hrvata

Ne bi ti ja leta po lojavim mahalama, bizi ca, zato preferiran Siroki ka stolni grad

_________________
RH + HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2023, 07:26
Postovi: 226
Lokacija: Kamenjar
estoyAqui je napisao/la:
Mostarci se prave da imaju duh Zagrepčana ili Sarajlija čak, ali su premala sredina da bi konkurirali već spomenutim
Možda je Mostar za hercegovačke pojmove velik, ali kad se malo odzumira mapa nije da je toliko velik i značajan
Trenutno Mostar ima svoju makroregiju zato što ne postoji nijedan grad te veličine da bi mu konkurirao u blizini
Da se kojim slučajem HB pripoji Hrvatskoj, Mostar bi vrlo brzo bio zasjenjen Splitom i sav bi talent umjesto u Mostar išao u Split. U najboljem bi slučaju Mostar završio kao nešto između Zadra i Šibenika, županijsko središte, ali nedovoljno jak da bi bio nekakvo veće središte
Kakav god da je, dobro da uopće i imamo Mostar tu di ga imamo

Mislim da bi Mostarci trebali steknut perspektivu da se natječu s drugim gradovima, ne sa "škutorima".
Trebaju se natjecat sa Splitom, Sarajevom, Tuzlom i pojačavat svoj grad
Šteta što se u Mostaru stalno moramo natjecat s Muslimanima, bilo bi lakše kad bi imali takav grad negdje u pozadini, ne na liniji


Mostarci nemaju duh Splicana, kakvih Zagrepcana majko bozja
Niti velicine niti sadrzaja, svi bize u Zagreb i Split na studij, neka neka, bude frama popunjena zato, kad nasi ne idu mladi u crkvu bas

_________________
RH + HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 12:53 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2023, 07:26
Postovi: 226
Lokacija: Kamenjar
A i smisan mi je naziv 'škutor'.
Tako Posušani zovu nas Imoćane, škut je sač pa pošto nismo imali oklopa, borili smo se protiv Turaka sa sačem.
Nema lipšeg komplimenta od toga da me se nazove borcen protiv Turaka.

Onda krenu da smo Hercegovci, a mi njima da su oni Imotska bekija, sta ce da kaže ostatak župe Imote koja je išla do Širokog sa Širokin i da su oni hercegovizirani Dalmatinci.

Sve karte pišu Türkische Dalmatien za zapadnu Hercegovinu, Turci dovukli ime Bosna i ime Hercegovina zapadnije nego sta su te pokrajine ikad bile.

Hercegovina je za nas uvik bila istočno od Neretve sve tamo do po Crne Gore di je sad 'stara Hercegovina', a Duvno ilitiga Dumno, tj. Dlmno po plemenu Delmata, stolni grad dalmatinstva. :smajl034

Okanite se podjela Hrvati, samo se držite svoje vire i ne dajte na svoj teritorij. Za to tribate brigat za identitet i kad puca i kad ne puca. Nemojte bit ka Kvačica :zubati

_________________
RH + HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 12:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
carles je napisao/la:
Glupe su vam te rasprave i dijeljenje Škutorija-Mostar.

Široki ne može bez Mostara jer mu treba urbani centar, stolni grad, nazovi kako hoćeš, sa svim institucijama. A bome niti hrvatski Mostar ne može bez Širokog kao demografski hrvatski rezervoar i “čuvanje leđa”. Široki se brani u Mostaru.

Zato Mostarci nek prestanu sa gledanjem s visoka, ko fol neki građani spočitavaju Škutorima seljakluk. A isto tako Škutori nek prestanu Mostarcima spočitavat manjak nacionalizma ili mjerkanje domoljublja busanjem u prsa. Kukolja ima s obe strane.

Samo zajedno smo jači. Treba gledat kako još bolje iskoristit potencijal te simbioze


Idiotske i kompleksaške tvrdnje, u biti malograđanske i velikoseljačke.
U biti ovi što gledaju s visoka su većinom sami slegli u Mostar ili su im roditelji, a ovi što laju na Hrvate u Mostaru se razvaljuje na narodnjacima po zapadnoj Hercegovini.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
carles je napisao/la:
Glupe su vam te rasprave i dijeljenje Škutorija-Mostar.

Široki ne može bez Mostara jer mu treba urbani centar, stolni grad, nazovi kako hoćeš, sa svim institucijama. A bome niti hrvatski Mostar ne može bez Širokog kao demografski hrvatski rezervoar i “čuvanje leđa”. Široki se brani u Mostaru.

Zato Mostarci nek prestanu sa gledanjem s visoka, ko fol neki građani spočitavaju Škutorima seljakluk. A isto tako Škutori nek prestanu Mostarcima spočitavat manjak nacionalizma ili mjerkanje domoljublja busanjem u prsa. Kukolja ima s obe strane.

Samo zajedno smo jači. Treba gledat kako još bolje iskoristit potencijal te simbioze

Potpuno si promasio meritum teme prateci daramo koji Ce krenut spominjat i vanzemaljce samo nece potvrdit cinjenicu da smo zbog nakaradnog mostarskog mentaliteta jos uvijek u egalu s muslimanima.

Samo sam konstatirao da dobar dio njih ima jedno ili nijedno dijete iako raspolazu sa velikim bogatstvom.
Imaju par stanova u vlasnistvu,dobre pozicije u javnim firmama, doktori ,sefovi itd al neki siri doprinos zajednici ne postoji. Naravno ,uvijek postoji ono "cast izuzecima"...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Croative je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

I zbog toga mi treba baciti granatu na glavu? :zubati

To nije bilo udbaša u zapadnoj Hercegovini?


Znači čovik ti je skoro pročita JMBG i ti ga na 7 dana. :sega

Lovio muslimanku za vrime rata i nije ga bilo briga čiji će Mostar biti??? :smajl007 :ucelo

Druže Kvačice, pročita san mu post, govoria je šta je bila izreka u ratu, al očigledno te promašila granata. :zastava_Hrvata

Ja bi maka Praljka s avatara da san to napisa na ovon forumu.

Nadajmo se da je to bila samo takija da obrlati hanumu :zubati

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 13:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2019, 22:36
Postovi: 392
Lokacija: Heronville
Koliko je kvadrat stana u Mostaru, a koliko prosjecna placa mladjih od 35?

Pitam jer, mozda, samo mozda, na natalitet vise utjecaja ima cijena stanovanja nego udba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 kol 2023, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Ma nije samo do para...
Jasno da to ima utjecaja, jer su i inače kroz povijest ljudi u gradu imali manje djece. Ali nije glavni uzrok

Glavni je uzrok feministički pokret i moderni život gdje te baba, ćaća, selo ili sama nužda ne tjeraju na nužne poteze u životu
Problem je što žena samo gura karijeru, slika se za instagram i šeće male psiće i tek s 32 shvati da mora imat dicu. Ovo se "slučajno" poklapa s vremenom kad žena više ne budi toliki interes drugih muškaraca i kad joj se sve prijateljice porode
Tj cijeli se proces produženja vrste u trenutnom društvu nalazi ispod prioriteta feminističkog pokreta
Sreća je da žena rodi i jedno dvoje iza 32. Neke ni ne mogu imat djecu, jer do 30-e 90% jajašca nestane
Nek me stariji forumaši isprave ako sam u krivu

Toga ima manje u ruralnim prostorima, jer su gradske sredine više u kontaktu s globalnim trendovima dok se na selu kultura još nešto opire
Za bilo kakvu obnovu fertiliteta je nužan pad feminizma kao dominantne kulturne odrednice modernog vremena
Feminizam je moderna UDBA


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89118 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3248, 3249, 3250, 3251, 3252, 3253, 3254 ... 3565  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Hagresor, hoblatopla, Naša Kvačica, Robbie MO, Tomba17 i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO