HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 19:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zlo
PostPostano: 25 kol 2023, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
VBA2024 je napisao/la:
Zašto netko dobro čini drugima ? Iz iskrene nesebičnosti ili si kroz tu strategiju obećava najbolje izglede za preživljavanje ?

Primjer bogataša koji živi među siromašnima. Davat će im onoliko koliko treba da ga ne bi napali. Ali nikad ih neće naučiti kako da i sami postanu bogati, a samim tim i konkurencija njemu.

Bila bi zanimljiva tema da se vidi koliko zlobe može da se krije u naizgled dobrim djelima.


Ovdje bih se mogla prepoznati. Naravno ne govorim da sam ovaj bogataš ili da neke stvari činim iz zlobe.
Al često samu sebe uhvatim, kad napravim neko dobro djelo, u razmišljanju: tko zna možda će jednog dana i meni trebati pomoć, ili ono možda će mi to biti pripisano u dobro djelo.
Iz osobnog iskustva, ponekad imam osjećaj da to činim iz sebičnosti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlo
PostPostano: 25 kol 2023, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:14
Postovi: 10777
Zlo se pojačava starenjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlo
PostPostano: 25 kol 2023, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 10:10
Postovi: 4541
Lokacija: Grobnik
zalutala je napisao/la:
VBA2024 je napisao/la:
Zašto netko dobro čini drugima ? Iz iskrene nesebičnosti ili si kroz tu strategiju obećava najbolje izglede za preživljavanje ?

Primjer bogataša koji živi među siromašnima. Davat će im onoliko koliko treba da ga ne bi napali. Ali nikad ih neće naučiti kako da i sami postanu bogati, a samim tim i konkurencija njemu.

Bila bi zanimljiva tema da se vidi koliko zlobe može da se krije u naizgled dobrim djelima.


Ovdje bih se mogla prepoznati. Naravno ne govorim da sam ovaj bogataš ili da neke stvari činim iz zlobe.
Al često samu sebe uhvatim, kad napravim neko dobro djelo, u razmišljanju: tko zna možda će jednog dana i meni trebati pomoć, ili ono možda će mi to biti pripisano u dobro djelo.
Iz osobnog iskustva, ponekad imam osjećaj da to činim iz sebičnosti


O tomu Pavao govori, kad govori o ljubavi. Sve što je napravljeno bez ljubavi bude nekako uzaludno. A i Isus kaže, da kad činiš nešto dobro neka desnica ne zna što čini ljevica i obrnuto...
Mislim da svaki kršćanin ima taj problem da kad pomaže bude stisnut između sebičnosti i ljubavi spram bližnjeg...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlo
PostPostano: 26 kol 2023, 11:12 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
dane-croatia je napisao/la:
zalutala je napisao/la:

Ovdje bih se mogla prepoznati. Naravno ne govorim da sam ovaj bogataš ili da neke stvari činim iz zlobe.
Al često samu sebe uhvatim, kad napravim neko dobro djelo, u razmišljanju: tko zna možda će jednog dana i meni trebati pomoć, ili ono možda će mi to biti pripisano u dobro djelo.
Iz osobnog iskustva, ponekad imam osjećaj da to činim iz sebičnosti


O tomu Pavao govori, kad govori o ljubavi. Sve što je napravljeno bez ljubavi bude nekako uzaludno. A i Isus kaže, da kad činiš nešto dobro neka desnica ne zna što čini ljevica i obrnuto...
Mislim da svaki kršćanin ima taj problem da kad pomaže bude stisnut između sebičnosti i ljubavi spram bližnjeg...


Možda ima veze koliko nam je osoba/e kojoj pomažemo bliska. Npr ako pomognemo bratu najvjerojatnije neće u primisli biti možda će jednog dana i meni trebati, no ako uplatimo donaciju za npr pomoć pri nekoj elementarnoj nepogodi, ljudima koje nikad nismo vidjeli i koji su udaljeni od nas tu će najvjerojatnije u primisli biti možda se to i meni može dogoditi.
Naravno ovo je samo moje razmišljanje , ne mora značiti da sam u pravu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlo
PostPostano: 10 ruj 2023, 04:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72100
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Lapo-lapo je napisao/la:
Zlo se pojačava starenjem.



Svekrva?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO