HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 14:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2617 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 101, 102, 103, 104, 105  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 03:17 
Offline

Pridružen/a: 20 sij 2023, 18:44
Postovi: 218
5.4 % je slab rast s obzirom na lockdown koji su imali...no to me sprečava entuzijaste poput Hanme da taj rast uspoređuju sa zapadom koji ima manji rast iako nije imao lockdown...

To samo opet pokazuje koliko su makroekonomski nepismeni.


Da ne idemo u sve ostale probleme Kine....demografija, kolaps nekretninskog sektora, rekordna nezaposlenost mladih, prezaduženost lokalnih uprava, deflacija, pad domaćeg tržišta i potražnje, pad izvoza, zaostajanje u tehnologiji najmodernijih čipova itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Lock down su imali pre skoro par godina ludaku, i čak i za vreme lockdowna su rasli brže od zombi-Zapada.

I nemaš ni pojma šta znači lockdowns, nije cela zemlja bila zaključana, nego samo kritički delovi, kritičnih gradova, u određenim vremenskim intervalima.

I baš zbog tih lockdowna su na kraju izašli sa desetinama puta manje procentualno umrlih od kovida od Zapada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
listerstorm je napisao/la:
Da ne idemo u sve ostale probleme Kine....demografija, kolaps nekretninskog sektora, rekordna nezaposlenost mladih, prezaduženost lokalnih uprava, deflacija, pad domaćeg tržišta i potražnje, pad izvoza, zaostajanje u tehnologiji najmodernijih čipova itd...



Pa ludaku, da je ovo sve neki ekonomski "problem", to bi se prvo odrazilo na BDP logično, a nije, ili šta si ti mislio, haha? :smijeh

Recimo inflacija i deindustrijalizacija u EU se veoma održava na GDP, 0.7%, tako izgleda kad je nešto pravi ekonomski "problem". :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
I znaš zašto rastu 5% ove godine umesto standardnih 7-8% pre kovida?

Pa zato što njihove glavne mušterije sa Zapada "rastu" 1%, pa nema toliko puno tražnje za kineski izvoz haha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59670
Lokacija: DAZP HQ
listerstorm je napisao/la:
5.4 % je slab rast s obzirom na lockdown koji su imali...no to me sprečava entuzijaste poput Hanme da taj rast uspoređuju sa zapadom koji ima manji rast iako nije imao lockdown...

To samo opet pokazuje koliko su makroekonomski nepismeni.


Da ne idemo u sve ostale probleme Kine....demografija, kolaps nekretninskog sektora, rekordna nezaposlenost mladih, prezaduženost lokalnih uprava, deflacija, pad domaćeg tržišta i potražnje, pad izvoza, zaostajanje u tehnologiji najmodernijih čipova itd...


Amerika nema mali rast.

https://www.poslovni.hr/svijet/amerika- ... -42-344364

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Lock down je jedna pd glupljih ideja i nije čudo sto su je smislili kineski komunisti nego šta je to i zapad popušio (doduše nešto blaze verzije).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 11 stu 2023, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Zasto Kina sada pusta sektor nekretnina da ovako opada? Pa kako bi novi kapital, pamet, fokus isli na produktivnije sektore visokih tehnologija ili industrije u ovo doba kriticnog globalnog sukoba sa Kolektivnim Zapadom. Sva mudrost.

I da ocitaju lekciju domacim investitorima i gradjevinarima, da ne bi imali mnogo vece probleme u buducnosti. Imaju 100 nacina da izvade sada taj sektor (zato sto su 100 puta efikasniji politicki sistem od Zapada i imaju daleko vise planiraniju ekonomiju i poslusnije drustvo od njih) - ali nece, pa nisu oni kao Zapad da za sve daju helikopter pare i stvaraju probleme za buduce generacije.

Oni mogu da pretrpe manji bol sada, umesto veceg bola kasnije, jer ce iovako biti na vlasti, dok Biden i ekipa znaju da su to na vlasti samo 4-8 godina, a posle sta ce biti, zabole ih racku.

I kako cene nekretnina budu padale, tako ce dolazi novi kupci za te nekretnine, zakon ponude i traznje. I po ovom sistemu su tako urbanizovali vec 60% ljudi, a ostalo je jos 40%, ne vidim zasto nece i njih. Takodje kako oni imaju daleko veci home ownership rate od SAD, kod njih nema sanse da se desi bankarska kriza (masovno odbijanje ljudi da plate hipoteke na nekretnine pa kolaps banaka).

Inace btw, vecina ovih "kriza" u Kini je nastala upravo zbog ekonomskog kolapsa Zapada, na primer biznisi ne mogu toliko da izvoze koliko su planirali i imali u skladistima jer Zapad ne raste toliko vise, pa su morali da prodaju svojim gradjanima po snizenim cenama da sve to 'ne propadne' (deflacija),

Kao i previse optimisticno gradjenje nekretnine za koje su takodje mislili da nema problema raditi, ali kako je Zapad usporio sa rastom, a kineska ekonomija 40% izvoz, doslo je do smanjenje kupaca na trzistu takodje. Ali kako se trziste sada koriguje, i cene snize, tako ce i novi kupci nekretnina doci, neke gradjevinske firme ce propasti, ali ce Kina ispuniti svoj cilj prebacivanja kapitala i ljudskih resursa na produktivnije sektore i davanje lekcije svim ucesnicima na trzistu.

Zato mi je smesno kada CIA-kontrolisani Zapadni mediji mogu jedino ovo da nadju kao neku manu Kini (a zapravo i nije mana, nego veoma pametna politika paritje kao sto sam vec objasnio), a ne vide 1000 puta gore ekonomske probleme na Zapadu. Ali jos su mi smesniji ovi zombirani NPC ljudi kao listorom koji veruju tim CIA placenin budalama kao sto je onaj Zeihan koji ima neki Miki Maus privatni fakultet iz Australije i dvocifreni IQ/deluzivnu sizofreniju.






Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 14 stu 2023, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Indija 10 puta manje proizvodnje od Kine, a zagadjeniji daleko vise. I oni bi da se mere sa Kinom, haha.


























Ne samo Rusija, nego imaju i dovoljno u drzavnim rezervama i u mega-kompanijama u drzavnim vlasnistima da izdrze bilo kakav produzeni rat.

Zato su u proslosti uvek recimo daleko vise uvozili energetske resurse, a svoje zalihe pod zemljom cuvali bas zbog ovakvih situacija.

A sto se tice hrane, takodje je vazno istaci da imaju tolike deficite u uvozu zbog uvoza non-essential goods, hrane za opstanak ima dovoljno.

Zbog energetske sigurnosti su recimo Kinezi lideri u tehnologiji obnovljivih izvora tehnologija na svetu i td. Jos malo im energenti i ne trebaju.





















Citat:
The New Silent War: China and Russia’s Military Training and Weapons in Latin America’s Terrain


https://dialogo-americas.com/articles/t ... s-terrain/






slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 14 stu 2023, 17:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16490
Vrijeme je da se Tajvan vrati matici
Ako zbog ničeg drugog da vidimo američke konjušare kako kmeče

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 14 stu 2023, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Rika sv Vida je napisao/la:
Vrijeme je da se Tajvan vrati matici
Ako zbog ničeg drugog da vidimo američke konjušare kako kmeče



Mislim da su sada sigurni u uspeh vracanja Tajvana oko 90%. Ali kako su oni najstarija civilizacija na svetu sa najvise civilizacijskog i kulturnog i etnickog kontinuiteta, mudrosti i nasledja u istoriji, oni nece nista da ubrzavaju, nego cekaju da budu na 100% sigurnosti u vracanju Tajvana. A to ce po meni biti negde oko 2035. Ili barem 95% oko 2027 ili 2030, a kako ih Amerikanci provociraju i narusavaju im prestiz u svetu zbog Tajvana, mislim da ce zrtvovati tih 5% rizika zarad brzeg vracanja Tajvana. Taman i Xi Jinping mislim da to zeli postici dok je jos na vlasti kako bi ostao zapisan u istoriji, sadasnji Politbiro isto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 14 stu 2023, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2023, 11:37
Postovi: 1110
Živjela Republika Kina



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Hanma je napisao/la:
Mislim da su sada sigurni u uspeh vracanja Tajvana oko 90%. Ali kako su oni najstarija civilizacija na svetu sa najvise civilizacijskog i kulturnog i etnickog kontinuiteta, mudrosti i nasledja u istoriji, oni nece nista da ubrzavaju, nego cekaju da budu na 100% sigurnosti u vracanju Tajvana. A to ce po meni biti negde oko 2035. Ili barem 95% oko 2027 ili 2030, a kako ih Amerikanci provociraju i narusavaju im prestiz u svetu zbog Tajvana, mislim da ce zrtvovati tih 5% rizika zarad brzeg vracanja Tajvana. Taman i Xi Jinping mislim da to zeli postici dok je jos na vlasti kako bi ostao zapisan u istoriji, sadasnji Politbiro isto.


sve sam skloniji mišljenju da će neki američki leftard mirno predati Tajvan Kini, čim SAD dislocira proizvodnju čipova odande.

Kienzi će se malo popvuć sd bliskog istoka, i to je to.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 ruj 2023, 16:02
Postovi: 307
Hanma je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Vrijeme je da se Tajvan vrati matici
Ako zbog ničeg drugog da vidimo američke konjušare kako kmeče



Mislim da su sada sigurni u uspeh vracanja Tajvana oko 90%. Ali kako su oni najstarija civilizacija na svetu sa najvise civilizacijskog i kulturnog i etnickog kontinuiteta, mudrosti i nasledja u istoriji, oni nece nista da ubrzavaju, nego cekaju da budu na 100% sigurnosti u vracanju Tajvana. A to ce po meni biti negde oko 2035. Ili barem 95% oko 2027 ili 2030, a kako ih Amerikanci provociraju i narusavaju im prestiz u svetu zbog Tajvana, mislim da ce zrtvovati tih 5% rizika zarad brzeg vracanja Tajvana. Taman i Xi Jinping mislim da to zeli postici dok je jos na vlasti kako bi ostao zapisan u istoriji, sadasnji Politbiro isto.


Čekaju jer nemaju muda.
Ovo im je idealna prilika gdje su Amerikanci razvučeni na dva fronta (Izrael i Ukrajina), a oni ništa ne poduzimaju jer su pi..., i jer znaju da nemaju ni 5% šansi za uspjeh.
Takvu priliku više neće imati.

_________________
Attack of the Clones


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59670
Lokacija: DAZP HQ
Nije Amerika razvučena jer vojno nije nigdje uključena, to što naoružavaju Ukrajinu i testiraju svoje oružje im zapravo ide u prilog, a pred Izrael su se samo parkirali s flotom, nemaju nikakvo učešće. Rekao bih da u Americi raste svijest da Rusija nije osobita prijetnja Europi i da se Europa sama može i mora nositi s Rusijom u budućnosti.

Zato mislim da će im sav fokus biti na Pacifik, naravno ako ne dođe do potpune eskalacije na svim frontovima, ali opet imaju takav skup saveznika koji može i samostalno držati frontove.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 12:13 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dudu je napisao/la:
Nije Amerika razvučena jer vojno nije nigdje uključena, to što naoružavaju Ukrajinu i testiraju svoje oružje im zapravo ide u prilog, a pred Izrael su se samo parkirali s flotom, nemaju nikakvo učešće. Rekao bih da u Americi raste svijest da Rusija nije osobita prijetnja Europi i da se Europa sama može i mora nositi s Rusijom u budućnosti.

Zato mislim da će im sav fokus biti na Pacifik, naravno ako ne dođe do potpune eskalacije na svim frontovima, ali opet imaju takav skup saveznika koji može i samostalno držati frontove.


Europa se nema uopće namjeru nositi s Rusijom, Ukrajina je potpuno ovisna o američkom oružju. Europu boli qrac za to, ispod stola žele s Rusijom surađivati, al ito ne smiju glasno reći. Sva pomoć Ukrajini iz Europe je američki pritisak. Istovremeno će Rusi vojno opskrbljivati svakog njihovog neprijatelja svugdje, posebno Iran.
Ameri nemaju nikakvog saveznika, osim Izraela, Tajvana i možda Japana nitko drugi nigdje neće podmetnuti leđa. Doslovce nitko drugi nigdje ni jednu jedinicu poslati neće. A ni njihov narod se nema namjeru uključivati igdje. Njihovi vazali zapravo u90% sluačjeva priželjkuju njihov poraz.

Američki brodovi u sredozemlju su dobro sredstvo odvraćanja dok nisu potrebni drugdje. Ako im budu potrebni na Pacifiku, biti će prerazvučeni.

Tako da dugoročno, očekujem da njihovi leftardi Tajvan puste niz vodu. kako bi se Kina maknula s bliskog istoka. Izrael ne smiju, a Ukrajinu neće zbog ideološkog fanatizma protiv Rusa. Desničari bi najradije pustili Ukrajinu, ali desnica ima puno manji utjecaj na zbivanja.

Još veći problem od prerazvučenosti za Amere je što im narod ne želi uopće ratovati za imperij. Dapače, ne žele ni novce slati proxyma. Biti će teško eliti braniti imperij, kad narod za isti ne želi podmetnuti ni leđa ni para.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
divizija je napisao/la:
Hanma je napisao/la:
Mislim da su sada sigurni u uspeh vracanja Tajvana oko 90%. Ali kako su oni najstarija civilizacija na svetu sa najvise civilizacijskog i kulturnog i etnickog kontinuiteta, mudrosti i nasledja u istoriji, oni nece nista da ubrzavaju, nego cekaju da budu na 100% sigurnosti u vracanju Tajvana. A to ce po meni biti negde oko 2035. Ili barem 95% oko 2027 ili 2030, a kako ih Amerikanci provociraju i narusavaju im prestiz u svetu zbog Tajvana, mislim da ce zrtvovati tih 5% rizika zarad brzeg vracanja Tajvana. Taman i Xi Jinping mislim da to zeli postici dok je jos na vlasti kako bi ostao zapisan u istoriji, sadasnji Politbiro isto.


sve sam skloniji mišljenju da će neki američki leftard mirno predati Tajvan Kini, čim SAD dislocira proizvodnju čipova odande.

Kienzi će se malo popvuć sd bliskog istoka, i to je to.



Mislim da nece, nema veze ko je na "vlasti" u Americi od politicara kada mi svi znamo da se politicari ne pitaju bukvalno nista tamo. Nego se pitaju razni milijarderi, mega-korporacije, lobijske grupe, vojno-industrijski kompleksi, think-tankovi, donatori, koji su resili da se obracunaju sa Kinom. Isto kako su odlucili da prebace bukvalno svu proizvodnju u Kini i ostave Ameriku kao industrijskog patuljka, tako su sada videli da ce Kina vremenom osvojiti svet, preuzeti poziciju Amerike, i kako ce im vecina bogastva propasti. Zato su sada odlucili da udju u rat sa Kinom kako bi pokusati ili kolapsirati je skroz, ili pobediti je dok sada skroz nije razvijena na svom maksimalnom potencijalu i kupiti sebi jos vremena. Ali ja mislim da su se zbog svoje imperijalne arogancije kasno setili za tako nesto. Da su krenuli da uniste Kinu pre 10-20 godina mozda bi uspeli, ali sada nemaju nikakve sanse, Kina je previse ojacala za njih. To ti je ta imperijalna arogancija, konacno su provalili da nisu Bogovi i da mogu biti uzdrmani, ali to je bilo vec kasno jbg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
dudu je napisao/la:
Nije Amerika razvučena jer vojno nije nigdje uključena, to što naoružavaju Ukrajinu i testiraju svoje oružje im zapravo ide u prilog, a pred Izrael su se samo parkirali s flotom, nemaju nikakvo učešće. Rekao bih da u Americi raste svijest da Rusija nije osobita prijetnja Europi i da se Europa sama može i mora nositi s Rusijom u budućnosti.

Zato mislim da će im sav fokus biti na Pacifik, naravno ako ne dođe do potpune eskalacije na svim frontovima, ali opet imaju takav skup saveznika koji može i samostalno držati frontove.



Kako nije vojno ukljucena kada i Ukrajini i Izraelu sada isporucuje naoruzanje iz svojih sopstvenih vojnih zaliha, i onda vojna industrija mora to da im nadohnadjuje (jako sporo, jer su oni de-industrijalizovana nacija prakticno)? Daje 100 milijardi novca njima za oruzje samo pre par nedelja bilo (tako sebi stvaraju jos vece deficite i dugovanja u budzetu koja su sada dosegla apokalipticne nivoe). Amerika i pre rata u Ukrajini nije imala dovoljno zaliha obicnih raketa da izdrzi par nedelja protiv Kine, a ne danas (imaju Miki Maus industrijske kapacitete, kao i ceo Zapad kojeg jedna Severna Koreja i Iran upravo outproducuju u Ukrajini).

Ne daju im oni samo te nove sisteme kako si rekao da isprobaju, nego i obicne rakete, artiljeriju, municiju, i td, nemaju dovoljno ni za sebe Amerikanci, a ne sada i za Ukrajinu i Izrael (stavio sam 2 linka gde se vidi tacno da i sta im salju). To je zapravo najslabija tacka Amerike u svakom potencijalnom sukobu sa nekom industrijskom vele-silom, proizvodnja obicnih raznih vrsta raketa, artiljerija, municija, odnosno ono sto oni zove "firepower", im je nista - zero.



https://www.presstv.ir/Detail/2023/11/1 ... war-Report

https://www.state.gov/u-s-security-coop ... h-ukraine/

https://asiatimes.com/2023/03/us-lacks- ... ter-china/

https://www.foxbusiness.com/politics/us ... red-report



Zamisli ovako plasticno dudu, zamisli sad da ratovi u Ukrajini i Izraelu traju 5-10 godina.

E tih 5-10 godina je Kina onda unapredjivale svoje vojne zalihe svake godine i nagomilavala,

Dok je Amerika ne da nije nagomilavala, nego je i gubila vojne zalihe davajuci ih Izraelu i Ukrajini.

A nista novo nije dodala. Znas kakva prednost se onda stvorila samo u tih 5-10 godina matematicki?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 ruj 2023, 16:02
Postovi: 307
dudu je napisao/la:
Nije Amerika razvučena jer vojno nije nigdje uključena, to što naoružavaju Ukrajinu i testiraju svoje oružje im zapravo ide u prilog, a pred Izrael su se samo parkirali s flotom, nemaju nikakvo učešće. Rekao bih da u Americi raste svijest da Rusija nije osobita prijetnja Europi i da se Europa sama može i mora nositi s Rusijom u budućnosti.

Zato mislim da će im sav fokus biti na Pacifik, naravno ako ne dođe do potpune eskalacije na svim frontovima, ali opet imaju takav skup saveznika koji može i samostalno držati frontove.


Kako god ovakvo povoljne vanjskopolitičke okolnosti NR Kina neće više imati.

_________________
Attack of the Clones


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 ruj 2023, 16:02
Postovi: 307
Nevolje u "raju".

https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/ ... a-15394534

_________________
Attack of the Clones


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Amerika prepustila celu Afriku i Latinsku Ameriku (osim par drzava), Bliski Istok (osim Izraela), Centralnu Aziju (skroz) - Rusiji i Kini, da bi sav svoj fokus i sredstva usresredila na Pacific, i onda od svih ovih drzava uspeju samo Filipine da ubede da predju na njihovu stranu totalno uz stare konjusare Japan i JK, hahahaha.

Nesposobnost na maksimum, da danas kineskim politicarima da odrade tu operaciju, ceo region bi se okrenuo protiv Kine, a ne samo Filipini (zbog straha od super-sile u dvoristu). Inace ovde nije bio Singapur ali imali su isto vezbe pre par meseci sa Kinom. Mjanmar i Pakistan stari saveznici, to su im prakticno vazali. Indonezija neutralna isto. :smijeh









Inace Kina je u proteklih 2 meseca imala zajednicke vojne vezbe i mornaricke posete u UAE, Saudijskoj Arabiji, Kuvajtu, Kataru, Omanu, i td... :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Hanma je napisao/la:
Mislim da nece, nema veze ko je na "vlasti" u Americi od politicara kada mi svi znamo da se politicari ne pitaju bukvalno nista tamo. Nego se pitaju razni milijarderi, mega-korporacije, lobijske grupe, vojno-industrijski kompleksi, think-tankovi, donatori, koji su resili da se obracunaju sa Kinom. Isto kako su odlucili da prebace bukvalno svu proizvodnju u Kini i ostave Ameriku kao industrijskog patuljka, tako su sada videli da ce Kina vremenom osvojiti svet, preuzeti poziciju Amerike, i kako ce im vecina bogastva propasti. Zato su sada odlucili da udju u rat sa Kinom kako bi pokusati ili kolapsirati je skroz, ili pobediti je dok sada skroz nije razvijena na svom maksimalnom potencijalu i kupiti sebi jos vremena. .


mislim da ti lobiji u SADu lijepo surađuju s Kinom i da je zapravo žele kopirati u SADu. Oni su je i stvorili svojim investicijama.

Kina neće preuzeti poziciju SADa zbog demografske implozije, tako da je za SAD čak besmisleno da ulaze u rat s njom, s obzirom na njen daleko veći industrijski kapacitet.

Vjerojatno će im jednog dana samo predati Tajvan, kako bi se Kina maknula od Rusije i bliskog istoka. Nije da nešto slično s Kinom nisu već napravili, kad je Nixon otišao kod Mao Ce Tunga.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
divizija je napisao/la:
Hanma je napisao/la:
Mislim da nece, nema veze ko je na "vlasti" u Americi od politicara kada mi svi znamo da se politicari ne pitaju bukvalno nista tamo. Nego se pitaju razni milijarderi, mega-korporacije, lobijske grupe, vojno-industrijski kompleksi, think-tankovi, donatori, koji su resili da se obracunaju sa Kinom. Isto kako su odlucili da prebace bukvalno svu proizvodnju u Kini i ostave Ameriku kao industrijskog patuljka, tako su sada videli da ce Kina vremenom osvojiti svet, preuzeti poziciju Amerike, i kako ce im vecina bogastva propasti. Zato su sada odlucili da udju u rat sa Kinom kako bi pokusati ili kolapsirati je skroz, ili pobediti je dok sada skroz nije razvijena na svom maksimalnom potencijalu i kupiti sebi jos vremena. .


mislim da ti lobiji u SADu lijepo surađuju s Kinom i da je zapravo žele kopirati u SADu. Oni su je i stvorili svojim investicijama.

Kina neće preuzeti poziciju SADa zbog demografske implozije, tako da je za SAD čak besmisleno da ulaze u rat s njom, s obzirom na njen daleko veći industrijski kapacitet.

Vjerojatno će im jednog dana samo predati Tajvan, kako bi se Kina maknula od Rusije i bliskog istoka. Nije da nešto slično s Kinom nisu već napravili, kad je Nixon otišao kod Mao Ce Tunga.



Nema to veze sa demografijom, svaki prosecan Kinez moze biti ekonomski produktivan kao i svaki prosecan Japanc, a sada nije (ista genetika (IQ) i radna kultura) ili cak i vise zbog daleko superiornijeg politickog sistema i zato sto je Japan samo privezak kineske civilizacije oduvek bio, dok su Kinezi real-deal. Sada 3% Japanaca radi u poljoprivredi, dok 30% Kineza radi u poljoprivredi. Zamisli kada se svi ovi Kinezi jos uvek urbaniziju. A i ovi sto su do sada bili urbanizovani i oni jos uvek nisu dostigli nivo produktivnost Japanca, jer su tek krenuli pre par decenija da se razvijaju od 70ih, a idu prema tome, sve vise tehnoloski napredniji, boje edukovani, i tako dalje, po svim statistikama. Kina ima sada kapaciteta jos da za jos 3-4 puta poveca svoj ukupan GDP. A to onda prati i vojna, geopoliticka moc, i td, toga su svesni svi na Zapadu i zato provociraju sada rat oko Tajvan dok jos nije Kina izrasla na svoj maksimum za par decenija. Ako Japan sa 125 miliona stanovnika ima 5 trillions GDP. Znaci Kina bi sa 1.4 milijarde stanovnika trebala da ima 50 trillions, a ne 17 trillions kao sto ima sada. Znaci Kina ima kapaciteta za biti 3-4 puta snaznija u buducnosti nego danas. To vide elite u Americi i znaju da ce u buducnosti Kina biti jos veci lider u svetu nego sto su oni sada, i da ce im svo bogastvo ispariti, zato sto nece vise moci da stampaju dolare iz vazduha time sto prete vojskom po celom svetu, i da onda dele tim oligarsima kako bi njihove hartije od vrednosti rasle u ceni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Mozda ce Kineza biti za 30% manje za 20 godina (lupam), ali ovi sto su ostali ce biti za 300% produktivniji nego danas (high tech, nauka, edukacija - nivo individualnog Japanca), pa su i dalje na net dobitku.



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kina
PostPostano: 15 stu 2023, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59670
Lokacija: DAZP HQ
Ekonomska moć nije ni izbliza jednaka vojnoj moći.

Iako i ekonomska nadmoć postaje upitna, sad su odgoodili prestizanje američke ekonomije do 2037., prvo je bila 2028. pa 2030., po novom 2037., a to je daleka i nepredvidiva budućnost. Što se vojnih odnosa tiče tu Ameriku neće dostići ni do 2050., a to je sve na dugom štapu i u međuvremenu se 3 puta mogu okrenuti odnosi Kine i Amerike.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2617 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 101, 102, 103, 104, 105  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: pakovic i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO