HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 21 kol 2024, 22:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3025 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 121  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 00:45 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2020, 09:50
Postovi: 568
crni_bombarder je napisao/la:
Vatikan je dugo vazio kao najveci neprijatelj odnosno zadnja velika brana sotonizmu, a sada je ocigledno pokoren.

Da, mozes prastati sve jer je krscanski, mozes blagosloviti stosta, mozes odrzati misu za Hitlera ili Ted Bandija ako obitelj to trazi, ali ne smijes blagosloviti grijeh. Tu postoji jako bitna razlika, jedno je oprostiti grijeh, drugo je blagosloviti ga.

Ovo je klasicni sotonizam.

Na koji način bi svećenik blagoslovio grijeh ako blagoslovi ljude?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
...sveti otac vuče prave poteze neki bi htijeli da katolici idu u pravcu islama..nema šanse..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 15:09
Postovi: 2543
Lokacija: HR
Papa ima 84 godine, ako bude vitalan ko drug mu Joža Manolić bit će još 20 godina papa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 00:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25271
Lokacija: Heartbreak Hotel
vjekoslava je napisao/la:
divizija je napisao/la:

ne možemo grijeh.

ko blagoslivlja grijeh je od vraga.

Antikrist je u Vatikanu. Eto nek je i Martin Luther jednom u pravu. Zapravo drugi put, i o Židovima je bio u pravu.

Razumiješ li ti pojam grijeha i grešnika?
Svakog se grešnika može blagosloviti.



Ovdje se ne daje blagoslov osobi nego paru. Znači ne pojedincu, grješniku već grješnoj vezi. Svojevrsnoj udruzi temeljenoj na grijehu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 01:22 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2020, 09:50
Postovi: 568
Bobovac je napisao/la:
vjekoslava je napisao/la:
Razumiješ li ti pojam grijeha i grešnika?
Svakog se grešnika može blagosloviti.



Ovdje se ne daje blagoslov osobi nego paru. Znači ne pojedincu, grješniku već grješnoj vezi. Svojevrsnoj udruzi temeljenoj na grijehu.

Blagoslov ide dvjema osobama.
Reci ti meni blagoslovi li svećenik zločinca koji je u smrtnoj kazni je li blagoslovio samu smrtnu kaznu?
Blagoslov je stvarno široko Božje polje. Na njemu svi mogu raditi a ne biti osuđeni već plaćeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 01:40 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
Također je pojašnjeno da se, kako bi se izbjegao “bilo kakav oblik zabune ili sablazni”, kada par u neredovitoj situaciji ili istospolni parovi zatraže blagoslov, on “nikada ne bi trebao biti udijeljen paralelno sa ceremonijama građanske zajednice, i čak ni u povezanosti s njima. Niti se smije provoditi bilo kakvom odjećom, čiunima ili riječima koji su prikladni za vjenčanje” (par. 39). Ta vrsta blagoslova „može umjesto toga pronaći svoje mjesto u drugim kontekstima, kao što je posjet svetištu, susret sa svećenikom, molitva koja se moli u skupini ili tijekom hodočašća“ (par. 40).
https://www.bitno.net/vijesti/vatikan/v ... vite-veze/

Portali se raspisali o blagoslovu istospolnih parova, a isti će moći dobiti blagoslov samo : Ta vrsta blagoslova „može umjesto toga pronaći svoje mjesto u drugim kontekstima, kao što je posjet svetištu, susret sa svećenikom, molitva koja se moli u skupini ili tijekom hodočašća
Već vidim Modnog Mačka i Momčila kako hodočaste u Međugorje ili Mariju Bistricu :zubat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 01:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22534
Katolički gej brak =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 01:46 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
Ceha je napisao/la:
Katolički gej brak =))


Nije ovo ni loše. Možda i srpska premijerka prijeđe na katolicizam. Pa da konačno Srbi dođu na svoje o pokatoličenim Srbima :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
vjekoslava je napisao/la:

Na koji način bi svećenik blagoslovio grijeh ako blagoslovi ljude?

zalutala je napisao/la:
Također je pojašnjeno da se, kako bi se izbjegao “bilo kakav oblik zabune ili sablazni”, kada par u neredovitoj situaciji ili istospolni parovi zatraže blagoslov, on “nikada ne bi trebao biti udijeljen paralelno sa ceremonijama građanske zajednice, i čak ni u povezanosti s njima. Niti se smije provoditi bilo kakvom odjećom, čiunima ili riječima koji su prikladni za vjenčanje” (par. 39). Ta vrsta blagoslova „može umjesto toga pronaći svoje mjesto u drugim kontekstima, kao što je posjet svetištu, susret sa svećenikom, molitva koja se moli u skupini ili tijekom hodočašća“ (par. 40).
https://www.bitno.net/vijesti/vatikan/v ... vite-veze/



Naivne ste ko mađarske sobarice. Ovo što Vatikan danas radi je poznati modus operandi, dopuste nešto kao "iznimku" a onda za par desetljeća to postane toliko raširena praksa da samo formaliziraju stanje na terenu uz argument "to se već odavno provodi".

Vjerojatno ćemo i u Hrvatskoj ubrzo imati takve ceremonije. Riječka nadbiskupija mi pada na pamet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 12:15 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3970
Sayeret Matkal je napisao/la:
Mi imamo na selu ovdje jednoga fratra koji je služio udbu za vrijeme Jugoslavije, zna mu se kodno ime i sve i nitko mu dan danas ne ide na misu nego idu na misu par kilometara dalje.

2 od 3 naša fratra za vrijeme Jugoslavije u Njemačkoj i ostatku dijaspore je vrbovala udba, Franju su postavile strane službe kako bi postavile Vatikan ispod sebe.

Taj čovjek nije katolik


Ne možeš cijelo katoličanstvo u svijetu od preko milijardu ljudi analizirati po kriterijima Hercegovine i udbe, što je tema koja se tiče par promila katolika u svijetu.

Kao i u svemu drugome budućnost neke organizacije pripada onima koji imaju djecu pa će možda za 200 godina u crkvama u Europi biti samo crnci koji će lelekati i to će biti pravo katoličanstvo jer drugoga neće biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 13:24 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
dunno je napisao/la:
vjekoslava je napisao/la:

Na koji način bi svećenik blagoslovio grijeh ako blagoslovi ljude?

zalutala je napisao/la:
Također je pojašnjeno da se, kako bi se izbjegao “bilo kakav oblik zabune ili sablazni”, kada par u neredovitoj situaciji ili istospolni parovi zatraže blagoslov, on “nikada ne bi trebao biti udijeljen paralelno sa ceremonijama građanske zajednice, i čak ni u povezanosti s njima. Niti se smije provoditi bilo kakvom odjećom, čiunima ili riječima koji su prikladni za vjenčanje” (par. 39). Ta vrsta blagoslova „može umjesto toga pronaći svoje mjesto u drugim kontekstima, kao što je posjet svetištu, susret sa svećenikom, molitva koja se moli u skupini ili tijekom hodočašća“ (par. 40).
https://www.bitno.net/vijesti/vatikan/v ... vite-veze/



Naivne ste ko mađarske sobarice. Ovo što Vatikan danas radi je poznati modus operandi, dopuste nešto kao "iznimku" a onda za par desetljeća to postane toliko raširena praksa da samo formaliziraju stanje na terenu uz argument "to se već odavno provodi".

Vjerojatno ćemo i u Hrvatskoj ubrzo imati takve ceremonije. Riječka nadbiskupija mi pada na pamet.


A nisi primijetio da se zezam, jer sam u nastavku napisala da već vidim Modnog Mačka i Momčila kako hodočaste u Međugorje ili Mariju Bistricu.
Sad ćemo tek vidjeti razvlačenje KC po medijima. Svaki svećenik koji ovo odbije neka prihvati da će ga jedno desetak dana razvlačiti po medijima. Nisam pročitala, pa ne znam postoje li kakvi preduvjeti za dobivanje ovog blagoslova. Ako se ovo svodi na to da homoseksualni par sretne svećenika na ulici i zatraži blagoslov, svećenik ih blagoslovi i ne znajući što su(pod uvjetom da mu ne kažu) onda to i nije blagoslov istospolnih zajednica(ili ih na takav način blagoslovi na hodočašću ili zajedničkoj molitvi i slično).
S druge strane, ako govorimo o tome da svećenik zna da blagoslivlja istospolni par ili ljude u civinom braku, onda bi po nekoj logici te osobe koje zatraže blagoslov(ako govorimo o blagoslovu istospolnih zajednica i civilnih brakova) trebale ispuniti neke preduvjete za tako nešto. Zbilja ne znam jesu li svećenicima izdane kakve smjernice, govorim o onome što mi se nameće kao logično. U svakom slučaju ovo će stvoriti konfuziju i medijsko razvlačenje KC. Sigurna sam da među osobama koje žive u istospolnim zajednicama ili osobama koje žive u neredovitim zajednicama postoji znatan broj ljudi koji traže Boga, idu na mise i slično. Pitanje za razmisliti: hoće li te osobe istupiti u medijima ako im svećenik uskrati blagoslov(i hoće li ga i tražiti) ili osobe koje ne kroče u Crkvu i zatraže blagoslov samo zbog ovog papinog odobrenja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1386
vjekoslava je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Ovdje se ne daje blagoslov osobi nego paru. Znači ne pojedincu, grješniku već grješnoj vezi. Svojevrsnoj udruzi temeljenoj na grijehu.

Blagoslov ide dvjema osobama.
Reci ti meni blagoslovi li svećenik zločinca koji je u smrtnoj kazni je li blagoslovio samu smrtnu kaznu?
Blagoslov je stvarno široko Božje polje. Na njemu svi mogu raditi a ne biti osuđeni već plaćeni.


Mislim da griješiš. Npr homoseksualac, osoba koja živi u civilnom braku, okorjeli kriminalac ili bilo tko kad ode na misu dobije blagoslov. Kako završava svaka misa?
Kada osoba(nebitno kako živi i kojeg je svjetonazora) ode kod svećenika razgovarati o bilo čemu(može biti najbanalniji ragovor) svećenik ga na kraju razgovora blagoslovi.
Kada svećenik u zatvoru posjeti okorjelog kriminalca(može biti i ateist) na kraju razgovora ga blagoslovi. Možemo tako unedogled.
Ovdje je više od toga da svećenik blagoslovi osobu ili osobe. U ovom slučaju blagoslivlja njihov način života. Npr da živim u izvanbračnoj zajednici, sa izvanbračnim suprugom odem kod svećenika zamoliti blagoslov kuće, svećenik će i mene i njega i naš dom blagosloviti, no neće blagosloviti naš način života. U ovom slučaju da odem kod svećenika sa izvanbračnim partnerom i zatražim da blagoslovi našu vezu(zajednički život), on će doslovno blagosloviti ono za što je do jučer govorio da je grijeh. Ne znam kako će se to pomiriti u praksi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3857
zalutala je napisao/la:
Nije ovo ni loše. Možda i srpska premijerka prijeđe na katolicizam. Pa da konačno Srbi dođu na svoje o pokatoličenim Srbima :zubati


Brnaba je rodjeni Hrvat tako da nema potrebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 18:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37532
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
dunno je napisao/la:
vjekoslava je napisao/la:

Na koji način bi svećenik blagoslovio grijeh ako blagoslovi ljude?

zalutala je napisao/la:
Također je pojašnjeno da se, kako bi se izbjegao “bilo kakav oblik zabune ili sablazni”, kada par u neredovitoj situaciji ili istospolni parovi zatraže blagoslov, on “nikada ne bi trebao biti udijeljen paralelno sa ceremonijama građanske zajednice, i čak ni u povezanosti s njima. Niti se smije provoditi bilo kakvom odjećom, čiunima ili riječima koji su prikladni za vjenčanje” (par. 39). Ta vrsta blagoslova „može umjesto toga pronaći svoje mjesto u drugim kontekstima, kao što je posjet svetištu, susret sa svećenikom, molitva koja se moli u skupini ili tijekom hodočašća“ (par. 40).
https://www.bitno.net/vijesti/vatikan/v ... vite-veze/



Naivne ste ko mađarske sobarice. Ovo što Vatikan danas radi je poznati modus operandi, dopuste nešto kao "iznimku" a onda za par desetljeća to postane toliko raširena praksa da samo formaliziraju stanje na terenu uz argument "to se već odavno provodi".

Vjerojatno ćemo i u Hrvatskoj ubrzo imati takve ceremonije. Riječka nadbiskupija mi pada na pamet.


Upravo tako, mic po mic i za koju godinu će se takav brak blagoslivljat i u crkvenom obredu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 18:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72135
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ceha je napisao/la:
Katolički gej brak =))


Katolički gej brak je neraskidiv.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
zalutala je napisao/la:
Mislim da griješiš. Npr homoseksualac, osoba koja živi u civilnom braku, okorjeli kriminalac ili bilo tko kad ode na misu dobije blagoslov. Kako završava svaka misa?
Kada osoba(nebitno kako živi i kojeg je svjetonazora) ode kod svećenika razgovarati o bilo čemu(može biti najbanalniji ragovor) svećenik ga na kraju razgovora blagoslovi.
Kada svećenik u zatvoru posjeti okorjelog kriminalca(može biti i ateist) na kraju razgovora ga blagoslovi. Možemo tako unedogled.
Ovdje je više od toga da svećenik blagoslovi osobu ili osobe. U ovom slučaju blagoslivlja njihov način života. Npr da živim u izvanbračnoj zajednici, sa izvanbračnim suprugom odem kod svećenika zamoliti blagoslov kuće, svećenik će i mene i njega i naš dom blagosloviti, no neće blagosloviti naš način života. U ovom slučaju da odem kod svećenika sa izvanbračnim partnerom i zatražim da blagoslovi našu vezu(zajednički život), on će doslovno blagosloviti ono za što je do jučer govorio da je grijeh. Ne znam kako će se to pomiriti u praksi.


nmeće se pomiriti nikako, nego ćče ovo biti još jedna od stvari u kojoj će modernizmom inficirana crkva propagirati protuevađeosku praksu.

nije prva stvar, kako sam ti na drugim temema ukazao.

stvari samo postaju sve gore. već smo imali molitve s idolopoklonicima, kumire umjesto jaslica u Vatikanu, podršku cijepivima rađenima na ubijenim fetusima, ljubljenje kurana, dvosmislene izjave o blasfemiji talmudizma, uzimanje svete pričesti na ruku kao prakse umjesto iznimke, prakitčki prestanak evangelizacije, prkrivanje pedofilskih afera itd....

ovo je samo nastavak prakse u Vatikanu da se udaljava od Evanđelja i nauka Krista, Svetog Pisma i Tradicije.

Još od kad je papa Pavao 6. rekao da je dim Sotone pušten u Crkvu, stvari su stalno sve gore i gore.

Sad je samo pitanje hoće li se dovoljan broj ljudi osvijestiti i shvatiti da imamo PROBLEM s HEREZOM modernizma i da se moramo VRATITI UNAZAD, vratiti korijenima, ili možemo otići svi skupa u propast sa hijerarhijom koja više nije vjerna ni vjerodostojna.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dunno je napisao/la:

Naivne ste ko mađarske sobarice. Ovo što Vatikan danas radi je poznati modus operandi, dopuste nešto kao "iznimku" a onda za par desetljeća to postane toliko raširena praksa da samo formaliziraju stanje na terenu uz argument "to se već odavno provodi".

Vjerojatno ćemo i u Hrvatskoj ubrzo imati takve ceremonije. Riječka nadbiskupija mi pada na pamet.


apsolutno se moram složiti.

ipak, treba reći da je bilo praksi, loših praksi, koje su nakon određenog vremena prekinute.

ako ova neće, morati ćemo se složiti s pravoslavcima, da je Vatikanska sljedba obična krivovjerna sekta.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16641
Upozorenja: 1
Treba se prekrstit u Rusku pravoslavnu crkvu

slika

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16641
Upozorenja: 1
laganini je napisao/la:
...sveti otac vuče prave poteze neki bi htijeli da katolici idu u pravcu islama..nema šanse..


O kakvim pravcima pričaš. Kršćanstvo je jedno jedino i vječno je i nikakvim pravcima se ne smije ić.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Najbolji papa kojeg ste ikad imali.

Samo sto ste isuvise glupi da to skuzite. Upravo ovakav papa moze sprijeciti barem kod dijela mladih da napuste crkvu tj. da se isclane iz katolicizma. U jednoj tradicionalno katolickoj Austriji broj katolika svake godine sve vise opada upravo iz razloga sto mladima religija vise nije cool, a kamoli u nekim drugim, naprednijim drustvima.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16641
Upozorenja: 1
Boli nas briga šta je cool. Kršćanstvo je jedno i tko se želi spasit bit će vjernik no članstvo u KC nije nužno za spasenje.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Hajd Rika necu da ispadam shupak jer vidim da mi stalno repliciras pa cu te skinuti s crne liste. Ali de Franje ti, onog pokojnog, kloni se barem u obracanju meni onih najgorih sranja.


Sto se tice "spasenja". Nema nam spasa. Covjek je kao covjek stvoren da nestane i iscezne. Svi smo izgubljeni vec od rodjenja kad sat pocne da otkucava. Nakon sto stane slijedi V J E C N I M R A K.

Mislim da je ko i kad te anesteziraju pri hirurskom zahvatu. Da te kojim slucajem ne probude - to bi bilo to. JEdnostavno se ne sjecas N I C E G. Kao da tokom zahvata nisi ni postojao.


Toliko o teoloskom aspektu.


Ali ja govorim o politicko identitetskom. Vecina ovde ne vjeruje u Boga, neki kazu da vjeruju ali siguran sam da ne vjeruju - izbija im to iz redova, ne boje se te famozne bozije kazne. Vecina navija za ovu ili onu vjeru jer istoj pripadaju i nadaju se da ce ista biti vecinska svugdje gdje misle da je to potrebno.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 19:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16641
Upozorenja: 1
Ne vjeruju u kršćanstvo ovi koji podržavaju ovu odluku pape. To je sigurno. Ili ovi koji su toliko zatucani katolici da zaista vjeruju u nepogrešivost pape a to već nema veze s pravim kršćanstvom

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 20:23 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
divizija je napisao/la:
Još od kad je papa Pavao 6. rekao da je dim Sotone pušten u Crkvu, stvari su stalno sve gore i gore.



Mislim da dosta vjernika pogrešno tumači taj citat, tj. izvlači ga iz konteksta: https://akacatholic.com/was-the-smoke-o ... -lefebvre/

Meni se uvijek nametalo pitanje zašto bi Pavao VI. toliko žestoko promovirao reforme, ako je smatrao da je sotonski dim u pitanju. U stvari je kritizirao ljude poput vas koji pozivate na otpor, umjesto da s radošću gutate sve što vam se servira iz Vatikana. :zubati


Haram je napisao/la:
Najbolji papa kojeg ste ikad imali.

Samo sto ste isuvise glupi da to skuzite. Upravo ovakav papa moze sprijeciti barem kod dijela mladih da napuste crkvu tj. da se isclane iz katolicizma. U jednoj tradicionalno katolickoj Austriji broj katolika svake godine sve vise opada upravo iz razloga sto mladima religija vise nije cool, a kamoli u nekim drugim, naprednijim drustvima.


Nema ništa manje cool od vjerske organizacije koja se trudi biti cool i dodvorava "mladima".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 pro 2023, 20:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37532
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Što je najgore ovim potezima neće privući te koje vjera ionako ne zanima, jedino će rastjerati one kojima vjera nešto znači.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3025 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 121  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO