HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 srp 2024, 18:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3025 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 121  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 17:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31568
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
. Ne pričestiti razvedene je teško farizejstvo, veći grijeh nego razvod.


razvedeni se smiju pričestiti. razvedeni koji žive u životnoj i seksualnoj zajednici s drugom osobom se ne smiju, jer žive u grijehu, a u stanju grijeha se ne smije pričestiti


Ispovijedi se, bez grijeha je, pričesti se sve je legalno, idi u miru. :zubati

Ne bi se nitko pričestio da je tako strogo. I ja pogledam s požudom Lidiju Bačić, ispovijedim se, pričestim, i opet pogledam s požudom Lidiju Bačić. Ne ponosim se time ali budimo realni. Svi smo mi griješnici uključujući i one u braku. :zubati

slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16635
divizija je napisao/la:
dunno je napisao/la:
Bitno je u kontekstu ove teme.

Pavao VI. je bio Franjo svojeg vremena, a danas je proglašeni svetac KC. Tako će vjerojatno i Franjo biti par godina poslije smrti..


nije bitno za ono što sam ja htio reći, a to je da je od tog vremena krenuo sunovrat.

…svetac na zemlji i tibga pljuješ a ko neki si vjernik..uostalom tebi nitko ne valja nije cudo ni najvećeg kancelara ne poštuješ… :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5794
Bilic07 je napisao/la:
Jučer zovem nadbiskupiju u Splitu i pitam što oni misle o ‚Fiducia Supplicans‘-u
Odgovor: „ to je više za Njemačku, to neće proći kod nas.“

Ima nade

Osobno mislim da bas zbog toga nema nade, dok god biskupi ne budu spremni jasno i glasno reci Franjo presao si mjeru.
Po principu sutjeti i cekati da prodje i glumiti da nisi dio opce crkve je zapravo pocetak kraja.

Zar je moguce da samo nekolicina biskupa ima muda ispod halja
Zbog ovakih biskupa bih volio da zivim u Kazahstanu

https://www.vjeraidjela.com/nadbiskupij ... upplicans/

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16635
krstjanin je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Jučer zovem nadbiskupiju u Splitu i pitam što oni misle o ‚Fiducia Supplicans‘-u
Odgovor: „ to je više za Njemačku, to neće proći kod nas.“

Ima nade

Osobno mislim da bas zbog toga nema nade, dok god biskupi ne budu spremni jasno i glasno reci Franjo presao si mjeru.
Po principu sutjeti i cekati da prodje i glumiti da nisi dio opce crkve je zapravo pocetak kraja.

Zar je moguce da samo nekolicina biskupa ima muda ispod halja
Zbog ovakih biskupa bih volio da zivim u Kazahstanu

https://www.vjeraidjela.com/nadbiskupij ... upplicans/

…vama je isil uzor…Papa je svetac.. :zivili :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 22:38
Postovi: 2005
zalutala je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Najgore tog dokumenta Fiducia Supplicans je, da nestretnim sugerira da je njihova veza validna. Jedna vrsta zamjene za brak.
Vrlo opasna zabluda koja otvara mogućnost niz drugih situacija:
-dečko/lik vodi curu/razvedenu ženu na “blagoslov” da ju brže iskoristi.
-brak ili “blagoslov” će se mladi pitati, sakrament braka gubi vrijednost
-svečenici u sjemeništu će odustati jer vide da jedno piše a drugo se radi u praksi
-itd


Ne moraš meni odgovoriti, odgovori sam sebi. Jesi li prije ovog dokumenta i jednu iskoristio? Onako bez blagoslova?


Relativiraš zlo.
To me podsjeća na diskusije s Muslimanima o laganju.
Laganje je zabranjeno u Islamu !
Ali postoje tri iznimke.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:

Ispovijedi se, bez grijeha je, pričesti se sve je legalno, idi u miru. :zubati

Ne bi se nitko pričestio da je tako strogo. I ja pogledam s požudom Lidiju Bačić, ispovijedim se, pričestim, i opet pogledam s požudom Lidiju Bačić. Ne ponosim se time ali budimo realni. Svi smo mi griješnici uključujući i one u braku. :zubati


relativiziraš stvari što je put u propast.

ponovno oženjenima pričest nije dopuštena jer žive u stanju grijeha. ne možeš ispovijediti i dobiti odrešenje za grijeh koji ŽIVIŠ dok ga ispovijedaš.

svako od nas na ispovijedi obećaje da neće više griješiti. naravno, nitko od nas ne može ispuniti obećanje, ali može se truditi.

osoba koja je ponovno oženjena na ispovijedi LAŽE dok daje to obećanje. u trenutku dok ga daje, zna da ga neće ni pokušati ispuniti. Time nema validnosti odriješenja.

stoga je ponovno oženjenima pričest zabranjena. UVIJEK BILA. davno prije kvačice i divizije. Crkva nije nastala jučer, ni njena pravila. Ko je u stanju grijeha ne smije na pričest. Isus je rekao: ko se oženi otpuštenom, čini preljub. i ko otpusti ženu i ponovno se oženi - čini preljub.

ne možeš u stanju grijeha na pričest, ne možes se ti ispovijediti za ponovni brak, kad ga nisi razvrgnuo. ispoviejdamo samo gbrijehe iza nas, ne one koji traju dok se ispovijedamo.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
krstjanin je napisao/la:
Osobno mislim da bas zbog toga nema nade, dok god biskupi ne budu spremni jasno i glasno reci Franjo presao si mjeru.
Po principu sutjeti i cekati da prodje i glumiti da nisi dio opce crkve je zapravo pocetak kraja.

Zar je moguce da samo nekolicina biskupa ima muda ispod halja
Zbog ovakih biskupa bih volio da zivim u Kazahstanu

https://www.vjeraidjela.com/nadbiskupij ... upplicans/


dio klera samtra, ako ostanu pritajeni, da će nakon Franje dobiti nekog boljeg. boje se glasno reći da ih ne odsjeće.

ali bojim se da će se desiti suprotno, da će zbog toga svega Franju još gori nasljediti, ako ga uopće nasljedi itko.

Crkva, ona stvarna, će ostati samo u katakombama.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:52 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 22:38
Postovi: 2005
divizija je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Osobno mislim da bas zbog toga nema nade, dok god biskupi ne budu spremni jasno i glasno reci Franjo presao si mjeru.
Po principu sutjeti i cekati da prodje i glumiti da nisi dio opce crkve je zapravo pocetak kraja.

Zar je moguce da samo nekolicina biskupa ima muda ispod halja
Zbog ovakih biskupa bih volio da zivim u Kazahstanu

https://www.vjeraidjela.com/nadbiskupij ... upplicans/


dio klera samtra, ako ostanu pritajeni, da će nakon Franje dobiti nekog boljeg. boje se glasno reći da ih ne odsjeće.

ali bojim se da će se desiti suprotno, da će zbog toga svega Franju još gori nasljediti, ako ga uopće nasljedi itko.

Crkva, ona stvarna, će ostati samo u katakombama.


Slažem se.
Mislim da je heretik Fernandez sljedeći u planu.

Dosta nas je spremno ići u “katakombe”, administracija nije.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31568
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ispovijedi se, bez grijeha je, pričesti se sve je legalno, idi u miru. :zubati

Ne bi se nitko pričestio da je tako strogo. I ja pogledam s požudom Lidiju Bačić, ispovijedim se, pričestim, i opet pogledam s požudom Lidiju Bačić. Ne ponosim se time ali budimo realni. Svi smo mi griješnici uključujući i one u braku. :zubati


relativiziraš stvari što je put u propast.

ponovno oženjenima pričest nije dopuštena jer žive u stanju grijeha. ne možeš ispovijediti i dobiti odrešenje za grijeh koji ŽIVIŠ dok ga ispovijedaš.

svako od nas na ispovijedi obećaje da neće više griješiti. naravno, nitko od nas ne može ispuniti obećanje, ali može se truditi.

osoba koja je ponovno oženjena na ispovijedi LAŽE dok daje to obećanje. u trenutku dok ga daje, zna da ga neće ni pokušati ispuniti. Time nema validnosti odriješenja.

stoga je ponovno oženjenima pričest zabranjena. UVIJEK BILA. davno prije kvačice i divizije. Crkva nije nastala jučer, ni njena pravila. Ko je u stanju grijeha ne smije na pričest. Isus je rekao: ko se oženi otpuštenom, čini preljub. i ko otpusti ženu i ponovno se oženi - čini preljub.

ne možeš u stanju grijeha na pričest, ne možes se ti ispovijediti za ponovni brak, kad ga nisi razvrgnuo. ispoviejdamo samo gbrijehe iza nas, ne one koji traju dok se ispovijedamo.


To stoji slažem se.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

896 of 2558 - 35.03%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 18:59 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1359
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
. Ne pričestiti razvedene je teško farizejstvo, veći grijeh nego razvod.


razvedeni se smiju pričestiti. razvedeni koji žive u životnoj i seksualnoj zajednici s drugom osobom se ne smiju, jer žive u grijehu, a u stanju grijeha se ne smije pričestiti


Nije ni to baš tako jednostavno:
Ovdje razlikujemo dva slučaja: 1. Onaj tko trpi rastavu, tj. onaj koji je ne želi. Tko trpi rastavu, poštuje ženidbenu vjernost, i ako je zauzet u odgoju djece i živi kršćanskim životom, zaslužuje punu potporu od svoje braće. Tko je nedužan i trpi rastavu i ponaša se kako je gore rečeno, može se pripustiti sakramentu Ispovijedi i Euharistije. Ovdje se preporučuje, radi sigurnosti, da se obrati mjesnom ordinariju radi dopuštenja primanja sakramenata, iako i bez toga obraćanja, ako ne želi rastavu i živi kršćanski, može primati sakramente.

2. Onaj tko traži i dobiva civilnu rastavu ne može se pripustiti sakramentu Ispovijedi i Euharistije prije nego svoje stanje sredi kod mjerodavnih crkvenih vlasti, tj. mjesnog ordinarija.
https://hkm.hr/vjera/smiju-li-rastavlje ... akramente/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
zalutala je napisao/la:

Nije ni to baš tako jednostavno:
Ovdje razlikujemo dva slučaja: 1. Onaj tko trpi rastavu, tj. onaj koji je ne želi. Tko trpi rastavu, poštuje ženidbenu vjernost, i ako je zauzet u odgoju djece i živi kršćanskim životom, zaslužuje punu potporu od svoje braće. Tko je nedužan i trpi rastavu i ponaša se kako je gore rečeno, može se pripustiti sakramentu Ispovijedi i Euharistije. Ovdje se preporučuje, radi sigurnosti, da se obrati mjesnom ordinariju radi dopuštenja primanja sakramenata, iako i bez toga obraćanja, ako ne želi rastavu i živi kršćanski, može primati sakramente.

2. Onaj tko traži i dobiva civilnu rastavu ne može se pripustiti sakramentu Ispovijedi i Euharistije prije nego svoje stanje sredi kod mjerodavnih crkvenih vlasti, tj. mjesnog ordinarija.
https://hkm.hr/vjera/smiju-li-rastavlje ... akramente/


treba razlikovati rastavu od PONOVNOG BRAKA.

rastavu Crkva dopušta pod određenim okolnostima.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5794
divizija je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Osobno mislim da bas zbog toga nema nade, dok god biskupi ne budu spremni jasno i glasno reci Franjo presao si mjeru.
Po principu sutjeti i cekati da prodje i glumiti da nisi dio opce crkve je zapravo pocetak kraja.

Zar je moguce da samo nekolicina biskupa ima muda ispod halja
Zbog ovakih biskupa bih volio da zivim u Kazahstanu

https://www.vjeraidjela.com/nadbiskupij ... upplicans/


dio klera samtra, ako ostanu pritajeni, da će nakon Franje dobiti nekog boljeg. boje se glasno reći da ih ne odsjeće.

ali bojim se da će se desiti suprotno, da će zbog toga svega Franju još gori nasljediti, ako ga uopće nasljedi itko.

Crkva, ona stvarna, će ostati samo u katakombama.



I ja mislim da je to. Medjutim takvim stvarima stete vlastitim vjernicima i gube kredibilitet.
Ali za razliku od njih postoje i oni koji i dalje pokusavaju opravdati Franju. Osobno me je iznenadio Mario Knezovic koji slovi ko pratar "bez dlake na jeziku" ali u ovome se slucaju priklonio onima koji vicu kako car ima divno odjelo. Franjo je međutim gol, ogolio ga je mekoputac Tucho. I krajnje je vrijeme da "pastiri i katolici" to kazu. Ne kazu li sada ceka ih jos gore nakon Franje koliko se god oni nadali da ce biti bolje s novim

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1359
divizija je napisao/la:
zalutala je napisao/la:

Ako si katolik kome ćeš biti lojalan nego Rimu.



kako biti lojalan Rimu ako Rim nije lojalan Kristu?

zalutala je napisao/la:
Po forumu pišeš da se KC treba vrati unazad. Šta misliš treba li se vratiti i po pitanju pobačaja unazad?
Ovo nije ex cathedra, i nije obvezujuće. Ne kažem da se neće stvoriti problemi unutar KC i da je ovaj papa sjajan. No ako se vratiš unazad imao si vremena i kada su bila i po dvojica papa, i ekskomunikacije s obje strane(međusobne i pristaša). Bilo je svega i svačega kroz povijest KC i ona je još uvijek tu. Ako si već vjernik za kakvog se predstavljaš, onda malo vjere ne bi škodilo.



sve je to meni jasno, samo govorim da trenutno hijerarhija Crkve igra protiv Evanđelja. A to je nama kao običnim vjernicima problem, jer mi nismo protestanti da vjerujemo u samovođenje vjernika, nego vjerujemo da je Isus postavi oapostole da uspsotave Crkvu da vodi vjernike.

A Crkva ih trenutno često vodi u krivom smjeru



Govorimo o deklaraciji u kojoj piše da osobe na koje se odnosi, pri traženju blagoslova ne traže potvrdu legitimiteta svoje veze, u kojoj piše da je blagoslov van liturgijski, da ne postoje nikakve propisane norme(odnosno da će svećenici sami procjenjivati može li se ii ne može blagosloviti) i tolika bura se digla unutar KC. Da nas hijerarhija toliko vodi u pogrešnom smjeru ne bi se oko ovog dokumenta lomila koplja, unutar hijerarhije, do onog najobičnijeg seoskog župnika. Jednostavno bi svi pristali na ovo i to bi bilo to.
Vodi li te tvoj župnik u pogrešnom smjeru i protiv Evanđelja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5794
Zalutala doticni dokument jest naucavanje ex cathedra.
Za Franju bi bolje bilo da taj dokument sto prije povuce, a za sve biskupe da se jasno izjasne. Jer po dogmi papa ne moze zabludjeti. Bude li se drzao nauka (skupa sa biskupima) iznesenom u dokumentu nije papa jer se sam eskomunicirao naucavanjem hereze.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16635
…u hr sv.otac Franjo se riješava katolibana s novoizabranom biskupima od Splita Zagreba rijeke i Dubrovnika ..crkva se vraća narodu a pogotovo izgubljenim ovcama…hvala sveti oce..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
zalutala je napisao/la:
Govorimo o deklaraciji u kojoj piše da osobe na koje se odnosi, pri traženju blagoslova ne traže potvrdu legitimiteta svoje veze, u kojoj piše da je blagoslov van liturgijski, da ne postoje nikakve propisane norme(odnosno da će svećenici sami procjenjivati može li se ii ne može blagosloviti) i tolika bura se digla unutar KC. Da nas hijerarhija toliko vodi u pogrešnom smjeru ne bi se oko ovog dokumenta lomila koplja, unutar hijerarhije, do onog najobičnijeg seoskog župnika. Jednostavno bi svi pristali na ovo i to bi bilo to.
Vodi li te tvoj župnik u pogrešnom smjeru i protiv Evanđelja?


ne govorim o hijerarhiji u cijelosti, ali govorim o papi i Vatikanu.

ovo je ex-cathedra dokument koji je moralno invalidan i stoga moram intelektualno biti prisljen prihvatiti sedevacantističku poziciju ili barem sedeprivacionističku https://en.wikipedia.org/wiki/Sedeprivationism#Summary

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 19:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37073
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hijerarhija je maknuta, Franjo je postavio sve svoje poslušnike.
Kadroviranje u rangu stranačkog kod nas u BiH, podobni prije svega.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 22:38
Postovi: 2005
zalutala je napisao/la:
divizija je napisao/la:


kako biti lojalan Rimu ako Rim nije lojalan Kristu?




sve je to meni jasno, samo govorim da trenutno hijerarhija Crkve igra protiv Evanđelja. A to je nama kao običnim vjernicima problem, jer mi nismo protestanti da vjerujemo u samovođenje vjernika, nego vjerujemo da je Isus postavi oapostole da uspsotave Crkvu da vodi vjernike.

A Crkva ih trenutno često vodi u krivom smjeru



Govorimo o deklaraciji u kojoj piše da osobe na koje se odnosi, pri traženju blagoslova ne traže potvrdu legitimiteta svoje veze, u kojoj piše da je blagoslov van liturgijski, da ne postoje nikakve propisane norme(odnosno da će svećenici sami procjenjivati može li se ii ne može blagosloviti) i tolika bura se digla unutar KC. Da nas hijerarhija toliko vodi u pogrešnom smjeru ne bi se oko ovog dokumenta lomila koplja, unutar hijerarhije, do onog najobičnijeg seoskog župnika. Jednostavno bi svi pristali na ovo i to bi bilo to.
Vodi li te tvoj župnik u pogrešnom smjeru i protiv Evanđelja?


Reci cijelu istinu!
Ne radi se o legitimitetu veze nego o činu blagoslova homo-para i tako njihove veze.

https://www.vaticannews.va/hr/vatikan/n ... arovi.html

Doktrinarna deklaracija otvara mogućnost blagoslova za "neregularne" parove

Prema doktrinarnoj deklaraciji naslovljenoj „Fiducia supplicans“ Dikasterija za nauk vjere, koju je Papa odobrio, bit će moguće blagosloviti parove koje čine osobe istoga spola, ali izvan svakog obreda i oponašanja vjenčanja. Nauk o braku se ne mijenja; blagoslov ne znači odobravanje zajednice

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 20:05 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 22:38
Postovi: 2005
Fiducia Supplicans
Blagoslov Sodom i Gomore

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5794
Bilic07 je napisao/la:
zalutala je napisao/la:


Govorimo o deklaraciji u kojoj piše da osobe na koje se odnosi, pri traženju blagoslova ne traže potvrdu legitimiteta svoje veze, u kojoj piše da je blagoslov van liturgijski, da ne postoje nikakve propisane norme(odnosno da će svećenici sami procjenjivati može li se ii ne može blagosloviti) i tolika bura se digla unutar KC. Da nas hijerarhija toliko vodi u pogrešnom smjeru ne bi se oko ovog dokumenta lomila koplja, unutar hijerarhije, do onog najobičnijeg seoskog župnika. Jednostavno bi svi pristali na ovo i to bi bilo to.
Vodi li te tvoj župnik u pogrešnom smjeru i protiv Evanđelja?


Reci cijelu istinu!
Ne radi se o legitimitetu veze nego o činu blagoslova homo-para i tako njihove veze.

https://www.vaticannews.va/hr/vatikan/n ... arovi.html

Doktrinarna deklaracija otvara mogućnost blagoslova za "neregularne" parove

Prema doktrinarnoj deklaraciji naslovljenoj „Fiducia supplicans“ Dikasterija za nauk vjere, koju je Papa odobrio, bit će moguće blagosloviti parove koje čine osobe istoga spola, ali izvan svakog obreda i oponašanja vjenčanja. Nauk o braku se ne mijenja; blagoslov ne znači odobravanje zajednice


To ti je zdravorazumski i zdravonarodski receno. Nije go*** vec se pas posro

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16635
daramo je napisao/la:
Hijerarhija je maknuta, Franjo je postavio sve svoje poslušnike.
Kadroviranje u rangu stranačkog kod nas u BiH, podobni prije svega.

…zasto ne kazes koji su smjenili one koji su se odnarodili sebe držali bogovima…razmisli malo..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 22:38
Postovi: 2005
Po tom dokumentu, švaler i švalerka mogu pitati za blagoslov.
Ili lik sa pet žena.
Pandoras box

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 20:42 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2260
Citat:
Prema doktrinarnoj deklaraciji naslovljenoj „Fiducia supplicans“ Dikasterija za nauk vjere, koju je Papa odobrio, bit će moguće blagosloviti parove koje čine osobe istoga spola, ali izvan svakog obreda i oponašanja vjenčanja. Nauk o braku se ne mijenja; blagoslov ne znači odobravanje zajednice.


Ovaj dio mi je najsmješniji. Tko ozbiljan vjeruje u to da će ljudi koji budu tražili taj blagoslov i svećenici koji im ga budu dijelili izbjegavati "oponašanje vjenčanja" ili da blagoslov ne znači odobravanje zajednice? =))

Doslovno vrijeđanje inteligencije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 21:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16147
Pobjeć od katoličke ******** hereze glavom bez obzira


_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 pro 2023, 21:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16147

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3025 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 121  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO