HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 00:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 219  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
bezimeni12 je napisao/la:
slika


"Russia must lose this war."


=))

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
slika

U Njemackoj haman najmanje privatne svojine, dok u bivsim socijalistickim drzavama najvise. Cuda li..

Ali zato su svapski kapitalisti DALEKO najjaci. Nasi tajkuncici im ne mogu ni prismrditi.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Ono sta vam je dato za vrijeme komunizma cete i imati. Sve drugo ide gazdi pod shapu. Vracate se na polazne tacke..tamo nedje sredina 19. vijeka i vlada gradjanskih slojeva uz potporu plemstva koje igra sve manju ulogu. Bice vam Gates kralj a Musk kraljevic.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4305
Haram je napisao/la:
slika

U Njemackoj haman najmanje privatne svojine, dok u bivsim socijalistickim drzavama najvise. Cuda li..

Ali zato su svapski kapitalisti DALEKO najjaci. Nasi tajkuncici im ne mogu ni prismrditi.


Zato što je industrijalizacija u "socijalističke" komunističke država sporo ulazila. Nije bilo potrebe za industrijskim naseljima, niti je bilo novca za izgradnju istih. Istovremeno nomadsko kulturološko nasljeđe na istoku europe podrazumijevalo je da imaš svoju kolibu. Istočna Njemačka je također 45 godina bila "socijalistička" pa je tamo i dalje većina stanovništva u "društvenim" stanovima.

_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
MiB je napisao/la:
Haram je napisao/la:
slika

U Njemackoj haman najmanje privatne svojine, dok u bivsim socijalistickim drzavama najvise. Cuda li..

Ali zato su svapski kapitalisti DALEKO najjaci. Nasi tajkuncici im ne mogu ni prismrditi.


Zato što je industrijalizacija u "socijalističke" komunističke država sporo ulazila. Nije bilo potrebe za industrijskim naseljima, niti je bilo novca za izgradnju istih. Istovremeno nomadsko kulturološko nasljeđe na istoku europe podrazumijevalo je da imaš svoju kolibu. Istočna Njemačka je također 45 godina bila "socijalistička" pa je tamo i dalje većina stanovništva u "društvenim" stanovima.


Djelimicno je istina ali djelimicno ne jer se ne moze poricati cinjenica da su socijalisticke drzave izgradile milione stanova za nekoliko decenija svoje vladavine.


I mi smo stan dobili budzasta na kraju rata - stanovali u njemu prije rata, izgradila i dodijelila firma, tj. drzava.

Tu gdje sad zivim, u epicentru blagostanja, moci, demokratije i bogatstva, prosjecna porodica u kojoj rade 2 osobe sebi vise ne moze priustiti vlastiti dom - a to im je u tradiciji.

Stavise, kad vec spominjes "nomadsko naslijedje", u narodnoj im je tradiciji: schaffa, schaffa, Hüsle baua (schaffen, schaffen, Häuschen bauen - standardni njemacki), tj. "sljakaj, sljakaj, pa izgradi dom".


Takvi ljudi vise ne mogu ono sto su mogli njihovi roditelji, Trosoban stan od 80 kvadrata kosta od 450.000-500.000 evra pa navise. Moji starci u Jugi placali 1 posto od plate stanarinu i nakon rata dobili stan za shegu od iznosa. Prodali ga nekoj srpskoj udovici tj. platila opstina i tako im leze 20.000 maraka a uplatili nisu nista. Jugoslavija je dakle darovala i deceniju nakon sto su ju dusmani i idioti sahranili.


GDJE TO IMA????

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4305
Haram je napisao/la:
MiB je napisao/la:

Zato što je industrijalizacija u "socijalističke" komunističke država sporo ulazila. Nije bilo potrebe za industrijskim naseljima, niti je bilo novca za izgradnju istih. Istovremeno nomadsko kulturološko nasljeđe na istoku europe podrazumijevalo je da imaš svoju kolibu. Istočna Njemačka je također 45 godina bila "socijalistička" pa je tamo i dalje većina stanovništva u "društvenim" stanovima.


Djelimicno je istina ali djelimicno ne jer se ne moze poricati cinjenica da su socijalisticke drzave izgradile milione stanova za nekoliko decenija svoje vladavine.


I mi smo stan dobili budzasta na kraju rata - stanovali u njemu prije rata, izgradila i dodijelila firma, tj. drzava.

Tu gdje sad zivim, u epicentru blagostanja, moci, demokratije i bogatstva, prosjecna porodica u kojoj rade 2 osobe sebi vise ne moze priustiti vlastiti dom - a to im je u tradiciji.

Stavise, kad vec spominjes "nomadsko naslijedje", u narodnoj im je tradiciji: schaffa, schaffa, Hüsle baua (schaffen, schaffen, Häuschen bauen - standardni njemacki), tj. "sljakaj, sljakaj, pa izgradi dom".


Takvi ljudi vise ne mogu ono sto su mogli njihovi roditelji, Trosoban stan od 80 kvadrata kosta od 450.000-500.000 evra pa navise. Moji starci u Jugi placali 1 posto od plate stanarinu i nakon rata dobili stan za shegu od iznosa. Prodali ga nekoj srpskoj udovici tj. platila opstina i tako im leze 20.000 maraka a uplatili nisu nista. Jugoslavija je dakle darovala i deceniju nakon sto su ju dusmani i idioti sahranili.


GDJE TO IMA????


I moji su plaćali pa nikad stan nisu dobili. Tvoji dobili stan tuđim radom, a da ne govorimo o zaduženju YU koja je početkom 80tih bankrotirala, pa opet krajem tih 80tih.

_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 1054
Haram je napisao/la:
Takvi ljudi vise ne mogu ono sto su mogli njihovi roditelji, Trosoban stan od 80 kvadrata kosta od 450.000-500.000 evra pa navise. Moji starci u Jugi placali 1 posto od plate stanarinu i nakon rata dobili stan za shegu od iznosa. Prodali ga nekoj srpskoj udovici tj. platila opstina i tako im leze 20.000 maraka a uplatili nisu nista. Jugoslavija je dakle darovala i deceniju nakon sto su ju dusmani i idioti sahranili.


GDJE TO IMA????


Ti si garant hrvat (katolik) kamuflirani u bošnju, pa ovdje jeftinim trolanjem pokušavaš potvrdit sve stereotipe o muslimanima. :zubati

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
Haram je napisao/la:
GDJE TO IMA????


Nema nigdje.

Često se pogrešno postavlja dilema: kapitalizam ili socijalizam?

To nije dilema jer su komunisti propali. Nije ljudima u istočnom bloku bilo dosadno pa srušili komuniste s vlasti, nego su te države bankrotirale.

Drugim riječima, za isprobati komunizam još jednom, trebaš prvo malo sačekati da prvo kapitalizam stvori neku vrijednost, pa da onda ljevičari imaju što trošiti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
MiB je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Djelimicno je istina ali djelimicno ne jer se ne moze poricati cinjenica da su socijalisticke drzave izgradile milione stanova za nekoliko decenija svoje vladavine.


I mi smo stan dobili budzasta na kraju rata - stanovali u njemu prije rata, izgradila i dodijelila firma, tj. drzava.

Tu gdje sad zivim, u epicentru blagostanja, moci, demokratije i bogatstva, prosjecna porodica u kojoj rade 2 osobe sebi vise ne moze priustiti vlastiti dom - a to im je u tradiciji.

Stavise, kad vec spominjes "nomadsko naslijedje", u narodnoj im je tradiciji: schaffa, schaffa, Hüsle baua (schaffen, schaffen, Häuschen bauen - standardni njemacki), tj. "sljakaj, sljakaj, pa izgradi dom".


Takvi ljudi vise ne mogu ono sto su mogli njihovi roditelji, Trosoban stan od 80 kvadrata kosta od 450.000-500.000 evra pa navise. Moji starci u Jugi placali 1 posto od plate stanarinu i nakon rata dobili stan za shegu od iznosa. Prodali ga nekoj srpskoj udovici tj. platila opstina i tako im leze 20.000 maraka a uplatili nisu nista. Jugoslavija je dakle darovala i deceniju nakon sto su ju dusmani i idioti sahranili.


GDJE TO IMA????


I moji su plaćali pa nikad stan nisu dobili. Tvoji dobili stan tuđim radom, a da ne govorimo o zaduženju YU koja je početkom 80tih bankrotirala, pa opet krajem tih 80tih.


Pa da nisu bilmezi unistili drzavu mozda bi i oni docekali.

Moji su obadvoje radili - puno radno vrijeme - i nakon dvije, tri godine vec dobili stan od drzave. Krediti ili ne-krediti, bolje da kreditiramo gradjane i dizemo zivotni standard nego da od tih novaca kupujemo rakete i granate. (Doduse na to je SFRJ doista bacala pare ali ko je tad mogao biti pametan...)

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram je napisao/la:
GDJE TO IMA????


Nema nigdje.

Često se pogrešno postavlja dilema: kapitalizam ili socijalizam?

To nije dilema jer su komunisti propali. Nije ljudima u istočnom bloku bilo dosadno pa srušili komuniste s vlasti, nego su te države bankrotirale.

Drugim riječima, za isprobati komunizam još jednom, trebaš prvo malo sačekati da prvo kapitalizam stvori neku vrijednost, pa da onda ljevičari imaju što trošiti.



Nisu bankrotirale zato sto su po prirodi stvari stajali na losim nogama vec zato sto su kao protivnika imali nemilosrdni zapadnjacki kapitalizam za Amerikom na celu kolone koje je iz 2. SR izasla kao apsolutni dobitnik, dok je predvodnik "istocnog bloka" bila drzava koja je 45. imala minus 20 do 30 mio. gradjana i totalno unistenu infrastrukturu.

To je kao kad bi se ja i ti utrkivali na sto metara, ti pocnes na nula a ja na osamdeset.


Sad imamo sistem koji ce nas sve i planetu na kojoj zivimo otjerati u goli quratz.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Kronos je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Takvi ljudi vise ne mogu ono sto su mogli njihovi roditelji, Trosoban stan od 80 kvadrata kosta od 450.000-500.000 evra pa navise. Moji starci u Jugi placali 1 posto od plate stanarinu i nakon rata dobili stan za shegu od iznosa. Prodali ga nekoj srpskoj udovici tj. platila opstina i tako im leze 20.000 maraka a uplatili nisu nista. Jugoslavija je dakle darovala i deceniju nakon sto su ju dusmani i idioti sahranili.


GDJE TO IMA????


Ti si garant hrvat (katolik) kamuflirani u bošnju, pa ovdje jeftinim trolanjem pokušavaš potvrdit sve stereotipe o muslimanima. :zubati



Ponekad imam osjecaj da samo ja i nekolicina modova pisu po forumu, tj. da sam jedino ja "zaprave". Njih petorica moderisu mene.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
Haram je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Nema nigdje.

Često se pogrešno postavlja dilema: kapitalizam ili socijalizam?

To nije dilema jer su komunisti propali. Nije ljudima u istočnom bloku bilo dosadno pa srušili komuniste s vlasti, nego su te države bankrotirale.

Drugim riječima, za isprobati komunizam još jednom, trebaš prvo malo sačekati da prvo kapitalizam stvori neku vrijednost, pa da onda ljevičari imaju što trošiti.



Nisu bankrotirale zato sto su po prirodi stvari stajali na losim nogama vec zato sto su kao protivnika imali nemilosrdni zapadnjacki kapitalizam za Amerikom na celu kolone koje je iz 2. SR izasla kao apsolutni dobitnik, dok je predvodnik "istocnog bloka" bila drzava koja je 45. imala minus 20 do 30 mio. gradjana i totalno unistenu infrastrukturu.

To je kao kad bi se ja i ti utrkivali na sto metara, ti pocnes na nula a ja na osamdeset.


Sad imamo sistem koji ce nas sve i planetu na kojoj zivimo otjerati u goli quratz.


Ne vidim u čemu je problem, imali su resurse, naftu, ugalj, rude, minerale, plodnu zemlju, sve moguće prirodne uvjete. Ako im se ne isplati nisu morali nikako trgovati sa zapadom. Mogli su jednostavno imati vlastito gospodarstvo.

NATO savez 23 milijuna četvornih kilometara površine, Varšavski ugovor 23.9 milijuna četvornih kilometara površine i sa 362 milijuna stanovnika. Zašto moraju išta sa zapadom? Svoj posao, i razvijaj raj na zemlji.

Ali budimo realni, trebalo je hraniti partijske parazite. Nema zapad ništa s tim. Da su komunisti osvojili cijeli svijet isto bi propali jednostavno jer premalo proizvode. Postave partijskog direktora koji pojma nema o struci, ali dobro ponavlja parole. E i onda kad ima nečeg malo teško je dijeliti pa da si i najpošteniji, ništa meni ništa tebi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram je napisao/la:


Nisu bankrotirale zato sto su po prirodi stvari stajali na losim nogama vec zato sto su kao protivnika imali nemilosrdni zapadnjacki kapitalizam za Amerikom na celu kolone koje je iz 2. SR izasla kao apsolutni dobitnik, dok je predvodnik "istocnog bloka" bila drzava koja je 45. imala minus 20 do 30 mio. gradjana i totalno unistenu infrastrukturu.

To je kao kad bi se ja i ti utrkivali na sto metara, ti pocnes na nula a ja na osamdeset.


Sad imamo sistem koji ce nas sve i planetu na kojoj zivimo otjerati u goli quratz.


Ne vidim u čemu je problem, imali su resurse, naftu, ugalj, rude, minerale, plodnu zemlju, sve moguće prirodne uvjete. Ako im se ne isplati nisu morali nikako trgovati sa zapadom. Mogli su jednostavno imati vlastito gospodarstvo.

NATO savez 23 milijuna četvornih kilometara površine, Varšavski ugovor 23.9 milijuna četvornih kilometara površine i sa 362 milijuna stanovnika. Zašto moraju išta sa zapadom? Svoj posao, i razvijaj raj na zemlji.

Ali budimo realni, trebalo je hraniti partijske parazite. Nema zapad ništa s tim. Da su komunisti osvojili cijeli svijet isto bi propali jednostavno jer premalo proizvode. Postave partijskog direktora koji pojma nema o struci, ali dobro ponavlja parole. E i onda kad ima nečeg malo teško je dijeliti pa da si i najpošteniji, ništa meni ništa tebi.


Trebalo bi mi tri dana da opisem sve vrste opstrukcija koje je poduzimao Zapad da bi urusio komunizam/socijalizam. Kad kazem Zapad mislim na ovde vladajucu "gradjansku klasu", ta klasa koja vlada od rusenja monarhija.

Jedna stvar: nametnuta utrka u naoruzavanju koju proizvodni kapaciteti socijalistickih drzava nisu mogli dugorocno izdrzati. Pogotovo Regan je to intenzivirao, tako da nije ni cudno sto je tokom njegove vladavine socijalizam pukao, tj. CCCP (Bush je samo pokupio vrhnje).



Zato cu samo to u vezi proizvodnje: Da socijalisticke drzave nisu bile u stanju proizvoditi, NIKAD sovjetska industrija nebi bila u stanju da istanca onoliko tenkova t-34 (najproizvedeniji tenk na svijetu i u povijesti). O drugim stvarima da i ne govorimo.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
50.000 komada t-34 su proizvedeni od 41. do 45. (razni modeli)


Hitler je napao CCCP sa 3.000 tenkova. Kasnije su i oni stancali, naravno, ali mnogo manje.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4305
Haram je napisao/la:
MiB je napisao/la:

I moji su plaćali pa nikad stan nisu dobili. Tvoji dobili stan tuđim radom, a da ne govorimo o zaduženju YU koja je početkom 80tih bankrotirala, pa opet krajem tih 80tih.


Pa da nisu bilmezi unistili drzavu mozda bi i oni docekali.

Moji su obadvoje radili - puno radno vrijeme - i nakon dvije, tri godine vec dobili stan od drzave. Krediti ili ne-krediti, bolje da kreditiramo gradjane i dizemo zivotni standard nego da od tih novaca kupujemo rakete i granate. (Doduse na to je SFRJ doista bacala pare ali ko je tad mogao biti pametan...)



Ma hajde koliko su još trebali čekati nakon 20 godina čekanja? :zubati I onda napravimo kuću tako što smo zaradili za nju u Njemačkoj. Dođe rat, oni koji su živjeli u društvenim stanovima ostadoše gladni, žedni, bosi, goli i smrznuti. Danas njihovi nasljednici žive u oronulim zgradurima i mogu renovirati samo stan iznutra, sve ostalo je ničije ili svačije i ne mogu srediti iako bi željeli :evotigana Sutra da se dogodi potres kao onaj u Zagrebu i Petrinji ostali bi na ulici ili morali se zaputiti put mrskog zapada zaraditi za kuću.

Moji nisu mogli dobiti jer nismo bili UDBA / KOS suradnici, niti članovi partije, osim toga opterećivalo nas je što ni sa jedne obiteljske strane nismo učestovali u NOB-a, izuzev par njih koji su krajem 1943 nasilno mobilizirani, te su nakon dva mjeseca dezertitrali, Ali su zato svi listom bili simpatizeri ondašnjeg HSS-a, a dio je bio aktivan u Domobranima.

Previše idealiziraš doba pljačke poštenih i radišnih građana jugoslavije.

_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
MiB je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Pa da nisu bilmezi unistili drzavu mozda bi i oni docekali.

Moji su obadvoje radili - puno radno vrijeme - i nakon dvije, tri godine vec dobili stan od drzave. Krediti ili ne-krediti, bolje da kreditiramo gradjane i dizemo zivotni standard nego da od tih novaca kupujemo rakete i granate. (Doduse na to je SFRJ doista bacala pare ali ko je tad mogao biti pametan...)



Ma hajde koliko su još trebali čekati nakon 20 godina čekanja? :zubati I onda napravimo kuću tako što smo zaradili za nju u Njemačkoj. Dođe rat, oni koji su živjeli u društvenim stanovima ostadoše gladni, žedni, bosi, goli i smrznuti. Danas njihovi nasljednici žive u oronulim zgradurima i mogu renovirati samo stan iznutra, sve ostalo je ničije ili svačije i ne mogu srediti iako bi željeli :evotigana Sutra da se dogodi potres kao onaj u Zagrebu i Petrinji ostali bi na ulici ili morali se zaputiti put mrskog zapada zaraditi za kuću.

Moji nisu mogli dobiti jer nismo bili UDBA / KOS suradnici, niti članovi partije, osim toga opterećivalo nas je što ni sa jedne obiteljske strane nismo učestovali u NOB-a, izuzev par njih koji su krajem 1943 nasilno mobilizirani, te su nakon dva mjeseca dezertitrali, Ali su zato svi listom bili simpatizeri ondašnjeg HSS-a, a dio je bio aktivan u Domobranima.

Previše idealiziraš doba pljačke poštenih i radišnih građana jugoslavije.


Da se "kralo", kralo se, to mi je i stari rekao jer je bio na poziciji. Takodjer mi je rekao, a zaista nema razloga da laze vlastitog sina pogotovo sto je itekako ponosan kad tu i tamo za sitnicu "zakine" svapsku drzavu, da on nikad nije "krao" a bio je "na poziciji". Npr. bio je u mogucnosti da "sredjuje cekove" (vi stariji sigurno znate o cemu govorim) i mnogo toga posto je bio takoreci drugi covjek u firmi.


Samo, to sto je narod takav po mentalitetu - eto, danas nemas socijalizma pa opet kradu, nije kriva drzava. Ona je dala i zadala zakonske okvire, bazirane na pravednosti i jednakosti, kakve do tad nasi narodi, tj. nas narod i nasa plemena, nikad do tad nisu imali. To sto smo/ste (ja sam bio mali) zasrali, nije kriva SFRJ. Sutra da nam se da EU na upravljanje, mi bi je sjebali gore nego ova bagra oko V.D.Leyenove sto ce.

Sto se stana tice, mozda ima veze s tim sto je ovo kod mojih bilo sredinom osamdesetih. Tad se vec bolje zivjelo i dosta toga je bilo izgradjeno. A ni kod nas nije bas bilo bogzna "prvoboraca". Stavise, otac od starog je kao osamnaestogodisnjak regrutovan od strane okupatora a bio je i "kod Hrvata" (sanitet-gdje je i izucio zanat pa se njime bavio i nakon rata radeci u bolnici do kraja zivota tj. do pucanja jetre od alkohola).

Otac je naravno bio clan partije, a to clanstvo - mislim, ili se varam (?), nebi niko osporavao ni tvojima. PA i ovde u "demokratiji" oni koji su u strankama imaju bolji zivot i lakse zive. Nije nepotizam per se osobina socijalistickih struktura.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4305
Onda su mogli krsti samo ljudi bliski partiji, danas mogu svi, to je suštinska razlika. Jednom mom pradjedu su komunisti oduzeli zemlju čija bi se vrijednost danas mjerila desetinama milijuna maraka. I onda je vrijedilo bogatstvo, no dobio je izbor strogi zatvor / progon ili predati zemlju državi. Dakle pljačka. Ta država je osiromašila pradjeda i sve njegove nasljednike. I šta je država radila na toj zemlji, uzgajala žitarice kao što je činio i pradjed, ništa više uspješno, da bi na kraju 80tih sami komunisti odustali od poljoprivredne proizvodnje. Danas dobar dio te zemlje je prekrila šikara, a drugi se pretvorio u neurbanističko gradsko naselje. Na toj pljačci su i tvoji dobili stan. Tvoj stari je bio dio pljačkaškog sustava, dakle komunistička lopovčina.

_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
MiB je napisao/la:
Onda su mogli krsti samo ljudi bliski partiji, danas mogu svi, to je suštinska razlika. Jednom mom pradjedu su komunisti oduzeli zemlju čija bi se vrijednost danas mjerila desetinama milijuna maraka. I onda je vrijedilo bogatstvo, no dobio je izbor strogi zatvor / progon ili predati zemlju državi. Dakle pljačka. Ta država je osiromašila pradjeda i sve njegove nasljednike. I šta je država radila na toj zemlji, uzgajala žitarice kao što je činio i pradjed, ništa više uspješno, da bi na kraju 80tih sami komunisti odustali od poljoprivredne proizvodnje. Danas dobar dio te zemlje je prekrila šikara, a drugi se pretvorio u neurbanističko gradsko naselje. Na toj pljačci su i tvoji dobili stan. Tvoj stari je bio dio pljačkaškog sustava, dakle komunistička lopovčina.



Ako moze bez vrijedjanja, ne zovem ni ja tvog oca ustaskim supkom ili kako vec ne.

Moj stari je radio i zaradjivao vlastitim rukama platu koju je dobijao, a nije hapao sa strane. Pa sta je trebao? Da se posere na drzavu nakon sto su - i MOM DJEDU - konfiscirali jedan dio zemlje? Da kaze, jebite se i vi i Tito i partija odoh ja ushumu odmetnuti se? "odo u cetnike"..nakon sto su PETORICU brace od mog djeda - on je jedini prezivio 2. SR. - cetnici bukvalno zaklali na kucnom pragu pocetkom 42. godine..

Ta drzava, kakva god da u tvojim ocima bila, ga je iskolovala, dala mu hljeb u ruke takoreci, omogucila sve ono o cemu je njegov otac u Cvetkovic-Macek-tvorevini mogao samo sanjati. A nije ga iskolovao rodjeni otac, njega je bolio tuki..dakle sve SFRJ.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4305
Oprosti!

I moji su svi pošteno radili, niko nije krao, da jesu, kao i ostali komunistički lopovi živjeli bi u tuđim stanovima.

_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
MiB je napisao/la:
Oprosti!

I moji su svi pošteno radili, niko nije krao, da jesu, kao i ostali komunistički lopovi živjeli bi u tuđim stanovima.


Nije frka, nisam mimoza ali mislim da smo u stanju civilizovano razgovarati. Stari mi je zaista bio klasicna postenjacina koja je uzivala odredjenu vrstu ugleda u gradu. Zato vjerovatno i jesmo prosli neokrznjeni 92. godine.


Ali kao sto rekoh, i sam mi je pricao da se kralo na sve strane. Tako da ti po tom pitanju dajem zapravo. Jedino sto se ne slazem je to da je kriva SFRJ kao ustavni i zakonski, drzavni okvir. Mislim da je to mentalitet ljudi koji je rastao i izrastao takav kroz stoljeca..iz Srednjeg se vijeka direktno uslo u Osmansku carevinu itd..itd..a kakva je Kraljevina bila: dovoljno vidjeti film "Ko to tamo peva".

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2023, 17:17
Postovi: 1402
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram je napisao/la:
GDJE TO IMA????


Nema nigdje.

Često se pogrešno postavlja dilema: kapitalizam ili socijalizam?

To nije dilema jer su komunisti propali. Nije ljudima u istočnom bloku bilo dosadno pa srušili komuniste s vlasti, nego su te države bankrotirale.

Drugim riječima, za isprobati komunizam još jednom, trebaš prvo malo sačekati da prvo kapitalizam stvori neku vrijednost, pa da onda ljevičari imaju što trošiti.

Tako je da komunizam šta valja ne bi Kubanci bili pusta beda .
Komunizam je dobar samo dok se čeka .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32977
:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 ožu 2024, 23:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18466
Sigurno je Rusu bolje u Rusiji nego Nijemcu u Njemačkoj i optimističnija je budućnost ruskog naroda nego njemačkog naroda.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 20 ožu 2024, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
To nije točno. Osim u jednom dijelu. Imigracije i života u velikim gradovima. Za budućnost je moguće da je tako.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 20 ožu 2024, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
TUČNJAVA, NOŽEVI...
Zbog nasilja njemačke škole počele uvoditi privatna osiguranja: 'Učenici razbijaju prozore, vrijeđaju i prijete'

Tuče, noževi, seksualno zlostavljanje… Tko god malo prati vijesti iz njemačkih škola, lako bi mogao pomisliti da se nalazi u nekom distopijskom filmu, priči o bezakonju i pravu jačega. Radi se o desecima tisuća incidenata u školama posljednjih godina, pokazali su odgovori na upit agencije dpa.

Primjerice, samo u najmnogoljudnijoj pokrajini Sjevernoj Rajni-Vestfaliji 2022. godine bilo je 5.400 prijava za nasilne delikte u školama. To gotovo odgovara ukupnom broju škola u pokrajini, što znači da se prosječno jednom godišnje u svakoj školi prijavi ovakav incident. Koliko je neprijavljenih slučajeva, to nitko ne zna, piše Deutsche Welle.


https://www.vecernji.hr/vijesti/njemack ... ni-1755229

Dalje u tekstu navode razloge zašto je to tako sve osim onog koji to zaista i objašnjava.

Jesu mali Hans, Jürgen i Günter popizdili zbog društvenih mreža ili se radi o malom Abdullahu, Mohammadu, Mesutu, Leroyu i Jamalu uz ponekog čudnog Jonasa koji prije prijeti samoubojstvom i da će ispikati sam sebe nego svoje kolege iz razreda.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 219  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO