HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 03 kol 2024, 22:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 02 pro 2023, 17:17
Postovi: 1050
Mujage liju krtokodilske syuze za posavskim Hrvatima , toliko da bi se od njihovih suza morli kristali napraviti .
Tooiko suza ima dovoljno da Aralsko jezero nikad ne presuši .
Uvel malaze u SH odosu , a bujičari i svesrdno pomažu .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Revizija je napisao/la:
Mujage liju krtokodilske syuze za posavskim Hrvatima , toliko da bi se od njihovih suza morli kristali napraviti .
Tooiko suza ima dovoljno da Aralsko jezero nikad ne presuši .
Uvel malaze u SH odosu , a bujičari i svesrdno pomažu .


A kad su bile borbe na tzv. koridoru tuzlanski korpus metka nije ispalio, taman im laknulo da ide sjevernije. Još su kmečali o mješanju HV u bih poslove i tražili rezolucije protiv Hrvatske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Fire Dragon je napisao/la:
3. Hrvati katolici iz Srednje Bosne su Sarajevu najbliži, ali se radi o seoskom stanovništvu koje je i prije rata bilo zatvoreno za komunikaciju sa Sarajevom i Bosancima, a kamoli nakon ratnih događanja. Zadrti katolici prilično, sa ogromnim predrasudama.


Tko su za tebe Bosanci iz Sarajeva?

Hrvati katolici iz Srednje Bosne su regionalno također Bosanci.

Zašto bi Bosanci bili zatvoreni za komunikaciju s Bosancima?

Zato, jer Bosanci iz Sarajeva koje spominješ nisu katolici? Ili, budući da nisu Hrvati?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Fire Dragon je napisao/la:
Hrvati iz Hrvatske imaju među normalnim Bošnjama kultni status i divljenje za borbu u Domovinskom ratu i za Oluju. Zaslužili su poštovanje i imaju ga.


Bošnje su Bošnjaci-muslimani. Kako se onda oni razlikuju od maloprije spomenutih Bosanaca s kojima Hrvati iz Srednje Bosne navodno ne žele komunicirati?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2340
Lokacija: Negdi na granici svitova
Robi žao što je titulu muslimanske sotone dobio Gazda, a ne on :zubati
Široki, Mostar i Stolac su im deveti krug pakla

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 14:06 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2869
Imota je napisao/la:
Vidi ovog poremećenog islamista. pripadnik religije di je dan danas kamenovanje i odsjecanje glava normalna stvar priča o toleranciji. nešto tako bezobrazno i beščašno ne obitava u svemiru, ono da otkrijemo vanzemaljsku civilizaciju negdi naišli bi na normalnija bića s više obraza.

Bosanski franjevci su prema vama pretolerantni i maltene pucaju od ulizivanja pa ste ih klali i iživljavali se nad njima. A ovi zatucani iz Kiseljaka su sačuvali glavu okruženi vašim krvožednim fanatičnim hordama, zato su valjda i zatucani.

Hrvati iz Hrvatske vas ne znaju, tolika ste egzotika, jer Hvala Bogu nakon rekonkviste u Hrvatskoj od islama i osmanlija nije osta kamen na kamenu. Doslovno imaju 2 i po ruševine, ko da vas nikad na teritoriju RH bilo nije.


Imaš izdanu zapovijed za napad iz Hadzica na Kreševo kad su pocistili 6 hrvatskih sela i htjeli naseliti ove iz istočne Bosne.
Šta misliš koliko danas Hrvata ima u tim selima?
I nakon tog bi ovi trebali njih ugostiti i družiti se s njima?
Nigdje veze.

https://crodex.net/28-godina-od-agresij ... a-kresevo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dobar je ovaj FD pa uzdiže 'Hrvate u Hrvatskoj' u odnosu na nas.

A ne znaju jadni da postoji razlog zašto skoro otomanski kamen nije ostao u Hrvatskoj.

Mi smo naviknuli na Muslimane, danas Bošnjake. Na ono što jesu i što nisu. Živimo jedni pored drugih godinama odvojeno u puno stvari ali i zajedno.

Kad dođu u Hrvatsku živjeti oni i njihova djeca će biti kao i u Sloveniji pod strašnim asimilacijskim pritiskom. Iako formalno postoji podrška manjinama to baš i ne funkcionira u praksi. Ili si naš ili seli. Već prva generacija se poluasimilira, druga skoro potpuno, treću ne kužiš osim ako ne ispituješ.

Kad dođu tu, bosanski muslimyni lijepe se za mene a ne za domaće. :D

Ako bi se slučajno Hr proširila na Federaciju, vidjeli bi oni što su 'Hrvati iz Hrvatske', i to sve na fin način, bez prisiljavanja. :D


Danas živimo posve odvojeno u paralelnim društvima u BiH, čak niti više jedni pored drugih.

Otomanski kamen je kamen od okupatora i uopće nije važno da nije ostao nijedan. To važi i za sve ostale okupatore.

Apsolutno glasujem za RH način, pod uvjetom da nema ubijanja i progona.
Onaj ili ovaj kulturološki obrazac. Vrlo važno.

Nebitne stvari za normalne prosječne ljude.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 15:54 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Noname01 je napisao/la:
Imota je napisao/la:
Vidi ovog poremećenog islamista. pripadnik religije di je dan danas kamenovanje i odsjecanje glava normalna stvar priča o toleranciji. nešto tako bezobrazno i beščašno ne obitava u svemiru, ono da otkrijemo vanzemaljsku civilizaciju negdi naišli bi na normalnija bića s više obraza.

Bosanski franjevci su prema vama pretolerantni i maltene pucaju od ulizivanja pa ste ih klali i iživljavali se nad njima. A ovi zatucani iz Kiseljaka su sačuvali glavu okruženi vašim krvožednim fanatičnim hordama, zato su valjda i zatucani.

Hrvati iz Hrvatske vas ne znaju, tolika ste egzotika, jer Hvala Bogu nakon rekonkviste u Hrvatskoj od islama i osmanlija nije osta kamen na kamenu. Doslovno imaju 2 i po ruševine, ko da vas nikad na teritoriju RH bilo nije.


Imaš izdanu zapovijed za napad iz Hadzica na Kreševo kad su pocistili 6 hrvatskih sela i htjeli naseliti ove iz istočne Bosne.
Šta misliš koliko danas Hrvata ima u tim selima?
I nakon tog bi ovi trebali njih ugostiti i družiti se s njima?
Nigdje veze.

https://crodex.net/28-godina-od-agresij ... a-kresevo/


30 godina iza rata pričati o tome je bolesno. Ako nismo u stanju biti makar kurtoazno ljubazni, onda mi uopće ne možemo živjeti nikako.

Postoji obilje takvih primjera i na HVO strani, pa ja želim da vidim ono pozitivno u ljudima, a ne negativno.

Ekstremni stavovi i ponašanja prave Bliski Istok od BiH i ugrožavaju građanski mir i red, ma od koga to dolazilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Fire Dragon je napisao/la:
Noname01 je napisao/la:

Imaš izdanu zapovijed za napad iz Hadzica na Kreševo kad su pocistili 6 hrvatskih sela i htjeli naseliti ove iz istočne Bosne.
Šta misliš koliko danas Hrvata ima u tim selima?
I nakon tog bi ovi trebali njih ugostiti i družiti se s njima?
Nigdje veze.

https://crodex.net/28-godina-od-agresij ... a-kresevo/


30 godina iza rata pričati o tome je bolesno. Ako nismo u stanju biti makar kurtoazno ljubazni, onda mi uopće ne možemo živjeti nikako.

Postoji obilje takvih primjera i na HVO strani, pa ja želim da vidim ono pozitivno u ljudima, a ne negativno.

Ekstremni stavovi i ponašanja prave Bliski Istok od BiH i ugrožavaju građanski mir i red, ma od koga to dolazilo.


Samo jedni u bih su bliskoistočnjaci, vlak za zapad ste propustili kad smo naivno nudili ruku. Odabrali ste islam i zločinačku armiju bih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Graničar Jozo je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:

Hrvati u Hrvatskoj su imali i imaju velikosrpskog neprijatelja i izborili su se za neovisnost i suverenitet u borbi sa njima. Mi se u BiH možemo izuzetno identificirati sa njima.

Hrvati katolici u BiH su priča za sebe.

1. HDZ BiH je kao politička elita Hrvata u BiH monopolizirao odnose među "narodima" koji se svode na dogovore političkih mafija i tajkuna oko podjele plijena (vlast, kladionice, tenderi itd.). Politika HDZ BiH je išla u smjeru odvajanja naroda i po horizontali i po vertikali i vrlo su rijetka mjesta gdje katolici i muslimani žive više zajedno, a i ako žive katolici idu u svoje škole i usmjeravaju se u aktivnosti koje organizira Crkva. Društvo je potpuno podijeljeno i ne postoje mjesta i prilike za susrete. Kako da pravimo mostove i surađujemo gdje nam se interesi poklapaju i gdje ???

Za HDZ BiH su "muslimani" strateški neprijatelj, a ne Srbi, koji su prijatelji i saveznici, i oni se slažu sa srpskom državom nakon rasapa BiH, pod uvjetom da se ostvari Banovina Hrvatska.

Mi nemamo ništa zajedničko, čak niti neprijatelja.

Nemojte se praviti naivni.

2. Moj osobni kontakt sa Hrvatima katolicima se svodi na posjete Hrvatskoj bilo na odmoru ili poslovno, i službene odnose sa poslovnim partnerima. Popije se koje pivo, čaša vina i kava, izađe na službeni ručak, neki seminar i kud koji mili moji. Imam nekoliko poznanika, nađemo se na kavi i pivu usput i to je to. Bude i nekih shema sa polovnjačama, ali vrlo slabo i to. U BiH nemam mogućnosti za kontakt sa Hrvatima katolicima, jer ih više slabo ima u Sarajevu. Dometi su koncerti HKD Napredak za Božić, ili neka manifestacija, to su stariji ljudi, provrtiš se i na vrata.

3. Hrvati katolici iz Srednje Bosne su Sarajevu najbliži, ali se radi o seoskom stanovništvu koje je i prije rata bilo zatvoreno za komunikaciju sa Sarajevom i Bosancima, a kamoli nakon ratnih događanja. Zadrti katolici prilično, sa ogromnim predrasudama. Moj kontakt sa njima se svodio na posjete FIS Vitezu nakon rata, ali ne idemo više jer imamo sve u Sarajevu i tamo se povoljno mogla kupiti polovna računalna oprema prije 5-6 godina pa sam kupovao što mi je trebalo. Sad i to imamo, pa ne idemo u Kiseljak više.

Surađivao sam poslovno sa strancima koji su išli na seminare po Franjevačkoj teologiji u Neđarićima, ali nikada nisam pozvan ni da uđem tamo. Dovezem ih do vrata i bok. Dosta su ih pozivali na druženja po Kiseljaku i Vitezu, ali ja nikada nisam pozvan tamo, iako su svi dobro znali da postojim. Ne bi im pala kruna sa glave da su me par puta pozvali na kavu, ali ni toliko odgoja i kulture nemaju. Pa ti vidi sa kakvim "ljudima" mi imamo posla. To je kanom "duhovna elita" rvatskog naroda. :eek

Ja nisam kriv što su vaši veliki primitivci i vjerski fanatici i što ne komuniciraju ni sa kim tko nije kršćanin, i što nemaju kritičku distancu prema HDZ i "svojima". Katotalibani. Nemaju niti elementarnu kulturu civiliziranog ophođenja. Čudni ljudi.

Ne može se ljubav isforsirati, kad sami Hrvati katolici u BiH ne žele ništa da imaju sa "muslimanima" i sve gledaju kroz religiju. To je bolesno, ali je tako.

To je u Hrvatskoj puno manje izraženo izvan Rimo-katoličke Crkve i društvo ipak ima potencijal za integraciju i asimilaciju.


Meni je ovaj tvoj upis jako stupnjevan, počinje lagodno, a završava prijezirom.

Kako to?


Bez obzira na sve, svatko normalan bi trebao težiti pomirbi, miru i dobru. Meni je jako žao što politička i duhovna elita BH Hrvata ne vidi stvari tako, ali sam uvjeren da nade ima i da kada pomru oni koji su bili sudionici sukoba, među novim generacijama bi trebalo biti sve više normalnih ljudi.

Trovanje ideologijom to sve odlaže, ali netko će dočekati, pa čak i ako to nećemo biti mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 16:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2024, 00:34
Postovi: 526
Citat:
Meni je jako žao što politička i duhovna elita BH Hrvata ne vidi stvari tako


Daj malo objasni, kako tocno Hrvati u BiH tebi zagorcavaju zivot?

I po cemu je tocno neki politicar iz SDA drugaciji od ovoga iz HDZ-a?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 16:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71682
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Fire Dragon je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

Meni je ovaj tvoj upis jako stupnjevan, počinje lagodno, a završava prijezirom.

Kako to?


Bez obzira na sve, svatko normalan bi trebao težiti pomirbi, miru i dobru. Meni je jako žao što politička i duhovna elita BH Hrvata ne vidi stvari tako, ali sam uvjeren da nade ima i da kada pomru oni koji su bili sudionici sukoba, među novim generacijama bi trebalo biti sve više normalnih ljudi.


Da.

I ta normalizacija će se svesti na nebitnost rata iz 1990 kao političke teme, i na to da im današnja entička mapa BiH bude prirodna, a ne ona iz 1991.

I kroz odustajanje od teritorijalnih pretenzija na ono izgubljeno u ratu prije pola stoljeća (tada će biti pola stoljeća), na sve tri strane.

To je normalizacija kroz koju svaka dva normalna europska naroda prođu.

Ako očekuješ da se desi kod nekoga "da priznajemo da smo vas brutalno zgazili u ratu i da je bilo zločina, evo vam nazad teritorij" onda ćeš se načekati na takvo što bilo gdje u Europi. :zubati Ni u Hrvatskoj kako vrijeme ide neće se javiti nikakva "kritična masa" koja smatra da Zadar treba vratiti Italiji, dapače. :zubati Dapače jedino će talijanske pretenzije na Zadar pasti. Hrvatske neće jer Hrvati žive u Zadru, kao i Srbi u Foči npr.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 15 svi 2024, 16:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71682
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Također, normalizacija će se svesti na to da Muslimanima slijedeće generacije neće biti problem reći "Volim Republiku Srpsku, posebno onaj dio oko Banja Luke", kao što mađarski turist kaže "I love Croatia! Especially the coast! "

Ako pod normalizaciju misliš da će Hrvati ili Srbi spustiti gard, dok Muslimani glume da su spustili a nisu, opet ćeš se načekati na period kada mi budemo gluplji i naivniji narod.

Svaki Musliman koji ne kaže "Obožavam Republiku Srpsku!" Srbima će u budućnosti biti sumnjiv, pa ti gledaj.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 03:12 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Robbie MO je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:

Bez obzira na sve, svatko normalan bi trebao težiti pomirbi, miru i dobru. Meni je jako žao što politička i duhovna elita BH Hrvata ne vidi stvari tako, ali sam uvjeren da nade ima i da kada pomru oni koji su bili sudionici sukoba, među novim generacijama bi trebalo biti sve više normalnih ljudi.


Da.

I ta normalizacija će se svesti na nebitnost rata iz 1990 kao političke teme, i na to da im današnja entička mapa BiH bude prirodna, a ne ona iz 1991.

I kroz odustajanje od teritorijalnih pretenzija na ono izgubljeno u ratu prije pola stoljeća (tada će biti pola stoljeća), na sve tri strane.

To je normalizacija kroz koju svaka dva normalna europska naroda prođu.

Ako očekuješ da se desi kod nekoga "da priznajemo da smo vas brutalno zgazili u ratu i da je bilo zločina, evo vam nazad teritorij" onda ćeš se načekati na takvo što bilo gdje u Europi. :zubati Ni u Hrvatskoj kako vrijeme ide neće se javiti nikakva "kritična masa" koja smatra da Zadar treba vratiti Italiji, dapače. :zubati Dapače jedino će talijanske pretenzije na Zadar pasti. Hrvatske neće jer Hrvati žive u Zadru, kao i Srbi u Foči npr.


Hrvatska nije entitet u Italiji, i u Hrvatskoj ne žive Italijani koji su protjerani nakon 2 svjetskog rata pa se vratili.

Suludo je na forumu Hrvata pa makar i HB Hrvata biti vražiji advokat Velike Srbije, općenito bilo kojeg velikodržavnog projekta.

Ti djelomice nisi baš normalan čovjek u smislu trollanja i traženja psihičke zadovoljštine u kontrašenju pod svaku cijenu.

Mir i dobro, kao i pomirba ne mogu biti uvjetovani bilo čime.
Ili si čovjek mira ili nisi.

Ja sam čovjek mira, a ti očigledno nisi, i nisi jedini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 03:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19327
Upozorenja: 3
Fire Dragon je napisao/la:
Ti djelomice nisi baš normalan čovjek smislu trollanja i traženja psihičke zadovoljštine u kontrašenju pod svaku cijenu.


=)) Sta bi tek rekao za MiBa? :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 03:29 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
aleksije radicevic je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:
Ti djelomice nisi baš normalan čovjek smislu trollanja i traženja psihičke zadovoljštine u kontrašenju pod svaku cijenu.


=)) Sta bi tek rekao za MiBa? :D


Ovdje glavnu riječ vode likovi koji em u stvarnom životu možda nikad ne bi stali iza onog što ovdje propovijedaju, em žive vani totalno van ovog prostora. Pa lako je na riječima se igrati sudbinama čitavih prostora i milijuna ljudi.

Koliko je tu i osobne frustracije, a koliko stvarne politike, Boga pitaj...

I mesijanski sindrom, mi pa mi ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 03:34 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Robbie MO je napisao/la:
Također, normalizacija će se svesti na to da Muslimanima slijedeće generacije neće biti problem reći "Volim Republiku Srpsku, posebno onaj dio oko Banja Luke", kao što mađarski turist kaže "I love Croatia! Especially the coast! "

Ako pod normalizaciju misliš da će Hrvati ili Srbi spustiti gard, dok Muslimani glume da su spustili a nisu, opet ćeš se načekati na period kada mi budemo gluplji i naivniji narod.

Svaki Musliman koji ne kaže "Obožavam Republiku Srpsku!" Srbima će u budućnosti biti sumnjiv, pa ti gledaj.


Mir i dobro, kao i pomirba su bezuvjetni. Nema postavljanja uvjeta.

Pa kad prihvatiš vrijednost mira i stabilnosti kao najviše vrijednosti, kroz to i vrijednost ljudskog života, ali svakoga, onda možemo pričati o nečemu.

Kakvi narodi, kakve države, kojih za 1000 godina više neće biti.

I ti bi navlačio ljude da danas ginu i pate za to.

Pa nije život 200 godina i ne živi se za socijalne konstrukte naroda i nacija, niti fikcije zvane države.

Ne možeš sa tom šupljom sa ozbiljnim ljudima razgovarat, to je za navijačke grupe adolescenata po Hercegovini i jadnu djecu po KŠC-ima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 03:37 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46
Postovi: 7072
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Robbie MO je napisao/la:
Također, normalizacija će se svesti na to da Muslimanima slijedeće generacije neće biti problem reći "Volim Republiku Srpsku, posebno onaj dio oko Banja Luke", kao što mađarski turist kaže "I love Croatia! Especially the coast! "

Ako pod normalizaciju misliš da će Hrvati ili Srbi spustiti gard, dok Muslimani glume da su spustili a nisu, opet ćeš se načekati na period kada mi budemo gluplji i naivniji narod.

Svaki Musliman koji ne kaže "Obožavam Republiku Srpsku!" Srbima će u budućnosti biti sumnjiv, pa ti gledaj.

Srpskim građanima muslimanske vjere ili Bošnjacima kako sebe od nedavno nazivlju,Srpska je domovina na jednako kao i svim drugim srpskim građanima.Tačnije jedina domovina ali oni (većina) tu činjenicu za sad odbijaju da priznaju.

_________________
The ratio of 51:49 of the territorial proposal of the Contact Group is a foundation of the agreement. That territorial proposal is open for changes resulting from the joint agreements.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 03:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71682
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Fire Dragon je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Također, normalizacija će se svesti na to da Muslimanima slijedeće generacije neće biti problem reći "Volim Republiku Srpsku, posebno onaj dio oko Banja Luke", kao što mađarski turist kaže "I love Croatia! Especially the coast! "

Ako pod normalizaciju misliš da će Hrvati ili Srbi spustiti gard, dok Muslimani glume da su spustili a nisu, opet ćeš se načekati na period kada mi budemo gluplji i naivniji narod.

Svaki Musliman koji ne kaže "Obožavam Republiku Srpsku!" Srbima će u budućnosti biti sumnjiv, pa ti gledaj.


Mir i dobro, kao i pomirba su bezuvjetni. Nema postavljanja uvjeta.

Pa kad prihvatiš vrijednost mira i stabilnosti kao najviše vrijednosti, kroz to i vrijednost ljudskog života, ali svakoga, onda možemo pričati o nečemu.



Ok, idemo staviti pred tebe ovu sliku mira.

2040 je godina.
45-godišnji musliman rođen u Bijeljini, rođen je u Republici Srpskoj. 45-godišnji Srbin rođen u Bijeljini, rođen je u Republici Srpskoj.
Zagrljeni pjevaju "Volimo te, volimo te, naša Srpska Republiko!", pripremajući se za veliki jubilej 50 godina Republike Srpske.

Tvoja reakcija su suze radoznice, kao ljubitelja bilokakvog mira?

Ili para iz ušiju. :D

Možda mir ipak nije bezuvjetan, nego bi neki "muslimanski mir" za kojeg građani Republike Srpske nisu zainteresirani :zubati

S Hrvatima i defacto Hercegbosnom jednako tako.

Naravno, još jedna vrsta mira je i mirni razlaz.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 04:15 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Robbie MO je napisao/la:
Fire Dragon je napisao/la:

Mir i dobro, kao i pomirba su bezuvjetni. Nema postavljanja uvjeta.

Pa kad prihvatiš vrijednost mira i stabilnosti kao najviše vrijednosti, kroz to i vrijednost ljudskog života, ali svakoga, onda možemo pričati o nečemu.



Ok, idemo staviti pred tebe ovu sliku mira.

2040 je godina.
45-godišnji musliman rođen u Bijeljini, rođen je u Republici Srpskoj. 45-godišnji Srbin rođen u Bijeljini, rođen je u Republici Srpskoj.
Zagrljeni pjevaju "Volimo te, volimo te, naša Srpska Republiko!", pripremajući se za veliki jubilej 50 godina Republike Srpske.

Tvoja reakcija su suze radoznice, kao ljubitelja bilokakvog mira?

Ili para iz ušiju. :D

Možda mir ipak nije bezuvjetan, nego bi neki "muslimanski mir" za kojeg građani Republike Srpske nisu zainteresirani :zubati

S Hrvatima i defacto Hercegbosnom jednako tako.

Naravno, još jedna vrsta mira je i mirni razlaz.


Da li je entitet RS dio BiH ili Srbije?
Da li građani entiteta RS koriste BH putovnice ili srbijanske, kao i osobne?
Da li više koriste bosansku marku ili srbijanski dinar?
Itd. itd.

Imamo i mir.

Nemamo stabilnost, jer neki Dodici i co. seru okolo.
Ali, ugasiš TV i njega nema više.
Izađeš na ulicu, ptičice pjevaju, nebo plavo, zrak čist...

Da vrijeme radi za projekte rasapa, ne bi se dizala ovolika buka i zakuhavanje, već bi se sjedilo mirno i čekalo. Niti bi HDZ ovoliko pritiskao za Vukoju. Bilo bi im svejedno.

Zamisli sliku 2040 ili 2050 ležiš u krevetu, boli te po čitavom tijelu, u agoniji si, krvave komade stomaka pljuješ, odlaziš kao i svi ljudi, i BiH je još uvijek tu, Dayton, entiteti, županije, neki novi likovi na sceni.
Ja to tebi ne želim, ali svatko će otić, i ja i ti i mi svi, netko sutra, netko za 20 godina, netko za 50, ali svi odlazimo.

Sve o čemu pričaš je besmisleno, izuzev kao vrelo zarade i manipulacije nad manje pametnim ljudima.

Prošlog ljeta sam bio po entitetu BiH - RS kao planinar. Hodali smo par dana, a nismo vidjeli srpsku trobojku, samo išli po bošnjačkim selima, tamo i spavali i jeli. Pusto i veliko.

Od tvoje priče nema ništa, inače od bilo koje priče nema ništa, sve dok je mir i stabilnost i dok se cijeni ljudski život, nema ništa.

Zar bi bilo bolje da se krvari i stradava?
Zašto, za neke fikcije i projekte kartel nacionalnih političkih elita.

Tko ih više jebe...

Moj status ne bi bio ništa bolji kao čovjeka, čak i da je BiH nacionalna država Bošnjaka.

Ništa bolji, ja ne bih bio na vlasti niti profiter, tek običan čovjek koji se bori od mjeseca do mjeseca da preživi.

I zato se ne vrijedi boriti ako imaš zadovoljavajući status quo.

Hrvatska je nacionalna država hrvatskog naroda, pa masa Hrvata bježi vani da živi i nema mjesta za njih unatoč svim parolama i pričama.

Laži i gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 05:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31772
Larse jesi bio za mir kad je Karadžić prijetio ostanite u Jugoslaviji pa će biti mir.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 05:50 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Naša Kvačica je napisao/la:
Larse jesi bio za mir kad je Karadžić prijetio ostanite u Jugoslaviji pa će biti mir.


Ta situacija onda i naša danas nisu usporedive.
Nema JNA na brdima i Srbija nema niti 20% vojnih kapaciteta tadašnje SFRJ.
Tada sam bio dijete i nisam razumio o čemu se radi u potpunosti, čak niti djelomice. Gledo da da popijem pivu, i popušim krišom koji Marlborough sa rajom iza škole. I da safatam neku vršnjakinju gdje.

Da su mi onda ove godine, bio bih za mir.
Druga je stvar što je to onda bilo nerealno.
A danas je mir realnost, i životi će nam vrijediti samo onoliko koliko bude mira.

Politika i religija nisu u fokusu mog života.
Nikad ni bili. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 06:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31772
Pa razlog više ako je JNA na brdu da budeš za mir i ostaneš u Jugoslaviji.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 16 svi 2024, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Fire Dragon je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Larse jesi bio za mir kad je Karadžić prijetio ostanite u Jugoslaviji pa će biti mir.


Ta situacija onda i naša danas nisu usporedive.
Nema JNA na brdima i Srbija nema niti 20% vojnih kapaciteta tadašnje SFRJ.
Tada sam bio dijete i nisam razumio o čemu se radi u potpunosti, čak niti djelomice. Gledo da da popijem pivu, i popušim krišom koji Marlborough sa rajom iza škole. I da safatam neku vršnjakinju gdje.

Da su mi onda ove godine, bio bih za mir.
Druga je stvar što je to onda bilo nerealno.
A danas je mir realnost, i životi će nam vrijediti samo onoliko koliko bude mira.

Politika i religija nisu u fokusu mog života.
Nikad ni bili. :neznam


Opet lažeš samog sebe, uzmi onda kuran i popišaj se na njega kad ti je religija nebitna.

Kod nas je grijeh nijekat svoju vjeru vas ona pustinjska sotona uči da je normalno takijat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gradacija Hrvata na dobre i zle, kod Muslimana
PostPostano: 17 svi 2024, 02:50 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2024, 16:26
Postovi: 83
Naša Kvačica je napisao/la:
Pa razlog više ako je JNA na brdu da budeš za mir i ostaneš u Jugoslaviji.


Da nije bilo povijesti 200 godina pokolja muslimanskog, ali i ponegdje katoličkog stanovništva pod četničkom čizmom, rata u Sloveniji i Hrvatskoj, šansa da BiH ostane u krnjoj Jugoslaviji je bila vrlo velika, gotovo sigurna. 99%.

Ali, sa takvom poviješću, prije svega Hrvatskoj obavijenoj plamenom rata, ratnim zločinima i zlu koje je divljalo, BiH nije imala šanse, ma koliko je meni mir i linija manjeg otpora bili dragi.

Velikosrbi niti su imali mudrosti, niti pameti, niti strpljenja da glume toleranciju u situaciji kada su bili jači. Sve je pokuljalo iz njih i izručilo se na sve nas.

Pa ljudi su do zadnjeg dana mira nosali Titove slike, i jugoslavenske trobojke, i opet ih to nije spasilo. :neznam

Nije bilo ni sreće ni sudbine, da već tada pobjegnem u inozemstvo, jer u ratu i nakon rata za mene više nije bilo sreće i osobne pobjede i ostvarenja. Moj i naš svijet se srušio da se nikad više ne vrati.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: dreamteam, Josip Filipović, Patriota, Robbie MO, Teuton i 54 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO