HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 kol 2024, 13:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 10:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31758
Ma kakav rat, iste su i u EU i USA, nije tamo rata bilo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1828
Naša Kvačica je napisao/la:
Ma kakav rat, iste su i u EU i USA, nije tamo rata bilo.

Referiram se na Sarajku osobno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 13:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 1579
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Kome je do rezultata, koga to briga. Bez žena ne bi prstom mrdnuli. Vi ste naša vječna inspiracija. :zubati

slika



Nismo mi vama inspiracija. Nego imate strah od konkurencije. Da ne odemo s boljim i uspjesnijim. To vas motivira. Strah!


Ako se značajno zapustiš i udebljaš nitko neće imati taj strah. Idi s kim hoćeš!

Kod mnogih žena to nije toliko ni bitno koliko su mogućnosti bitne, znači ako će svi računi biti podmireni i luksuz osiguran može i Bernie Eccelstone :zubati

Naravno, razlike postoje s razlogom, žene imaju imperativ da osiguraju nekoga tko može osigurati sredstva za život, ima karakteristike koje joj poručuju da može zaštiti njih i potomstvo. To se razvilo s razlogom i neće vjerojatno nikad nestati.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 13:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 1579
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Ne govorim ti ja o zamjeni uloga. Jer ne postoji mogucnost da ti ( ne bukvalno) muskarac opcenito u nekim iskonskim vrijednostima zamjenis mene (zenu) dok ja tebe (muskarca) vec sam zamjenila. Dakle na vasu stetu ide sve u buducnosti.

Adio.


Jedino u čemu te muškarac ne može zamijeniti je da proizvode funkcionalnu jajnu stanicu i da rodi dijete.

To nisu "iskonske vrijednosti" nego biološke i realne mogućnosti.

I neznam zašto netko ne bi mogao imati te feminističke vrijednosti a biti muško?

Što je to da nama fali?

Pitam znatiželje radi, nemam nekakvu želju da te vrijednosti popunjavam, ni ja ni većina muškaraca.

Jedini muškarci koji se nešto trpaju u ženske prostore su gayevi ovi trans, mentalno bolesni likovi.

Dok suprotno nije slučaj, mnoge žene se trpaju u tradicionalno muške uloge, gdje god ima prostor ekskluzivno za muškarce ima i skupina žena, (ne samo lezbiljki i trans) koje hoće da ih se tu prihvati.

Tako hoće da sude nogometne utakmice kad igraju muški, komentiraju iste utakmice itd. Da imaju pristup muškim golf klubovima i svašta nešta, znači ne da prave žensku alternativu nego baš da uđu u tradicionalno muške prostore. Ne kažem da ti to radiš, ali ima dovoljno onih koje to rade.

Jedino u sport, baš u natjecanje s muškima, nemogu, jer doslovno se nemogu natjecati s muškima u ničemu pa ni u šahu.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1828
Trpaju se u prostore gdje vide svoje mjesto i muškarce iz tog prostora
Politika, uredi, kancelarije itd
Nećeš ženu vidit na baušteli ili naftnoj platformi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19327
Upozorenja: 3
estoyAqui je napisao/la:
Kao muškarcima nam je imperativ stvaranje dodane vrijednosti u životu
Samo sam uz to primijetio kako je ženama imperativ korištenje te stvorene dodane vrijednosti. Odugovlačit će u razgovorima, krenut te bockat na osjetljiva mjesta itd
Upravo ono suprotno stvaranju dodane vrijednosti

Jel ima igdje da imate osjećaj da u vašim životima žene daju dodatnu vrijednost?
Što vi mislite o ovom?


Prioritet zenama je da zadobiju musku ljubav.
A sve ostalo je u tu svrhu.

Teraju muskarce da stvaraju, zato jer samo na muskim delima osecaju da su zadobile musku ljubav.
A buduci da muskarci nekada zaborave zasto stvaraju vrednosti, one onda krenu da ometaju eda bi ih podsetile.

Njena karijera, brbljanje, principi, sve je to njoj nista ako nema musku ljubav, oseca se neuspesnom.

Diskutovali smo o filmu The White Masai!

slika

Kakvu je to vrednost stvorio ovaj kukavac Masai pa da se Svajcarkinja zaljubi u njega? :D

Ili Sarajkica, puna politickih stavova, beskompromisna, bla, bla... A moze da je sarmira i musliman i Hrvat, i Srbin. I to Srbin najlkase buduci da su Srbi najsarmantniji i najmuzevniji. Narocito ja.
I tako je sa drugim zenama.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
weasel je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Ne govorim ti ja o zamjeni uloga. Jer ne postoji mogucnost da ti ( ne bukvalno) muskarac opcenito u nekim iskonskim vrijednostima zamjenis mene (zenu) dok ja tebe (muskarca) vec sam zamjenila. Dakle na vasu stetu ide sve u buducnosti.

Adio.

Teške fizičke poslove koji drže niti same civilizacije rade 99% muškarci, živite u teškim ilucijama



Je, um caruje a snaga klade valja! Toliko o poslovima koji drze niti civilizacije.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
estoyAqui je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajka svršava na mogućnost da muškarci imaju štetu, pobjedonosno zaključuje, ozarena lica jer "na vašu štetu ide sve...". Odakle ta mržnja prema muškarcima, zašto im želi štetu i sretna je ako bude šteta, bolesna ideologija. :smajl025

Nema ona mržnju, ona je jednom davno bila mala uplašena djevojčica koja nije dobila od tate i mame ono što joj je trebalo
Uz to je rat bio u vrijeme njenog ranog djetinjstva pa je i to imalo efekta

Ali ne želim preduboko ulazit u spekulacije, jer joj ne želim zadavat dodatne rane



Mrznja prema anonimusima i nickovina s foruma? Ili mrznja prema muskarcima u globale? Lol koje nebuloze. Ja sa pripadnicima muskog roda nemam nikakav problem. Samo s konzervama vaseg kalibra. Si?

Bezveze me analiziras dragi i pokusavas mi dijagnosticirati neke gluposti, na osnovu forumskog opusa. :zubati :zubati i povrsnih informacija. To je neprofesionalno. :zubati i jalovo.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
potocnj je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Ne govorim ti ja o zamjeni uloga. Jer ne postoji mogucnost da ti ( ne bukvalno) muskarac opcenito u nekim iskonskim vrijednostima zamjenis mene (zenu) dok ja tebe (muskarca) vec sam zamjenila. Dakle na vasu stetu ide sve u buducnosti.

Adio.


Jedino u čemu te muškarac ne može zamijeniti je da proizvode funkcionalnu jajnu stanicu i da rodi dijete.

To nisu "iskonske vrijednosti" nego biološke i realne mogućnosti.

I neznam zašto netko ne bi mogao imati te feminističke vrijednosti a biti muško?

Što je to da nama fali?

Pitam znatiželje radi, nemam nekakvu želju da te vrijednosti popunjavam, ni ja ni većina muškaraca.

Jedini muškarci koji se nešto trpaju u ženske prostore su gayevi ovi trans, mentalno bolesni likovi.

Dok suprotno nije slučaj, mnoge žene se trpaju u tradicionalno muške uloge, gdje god ima prostor ekskluzivno za muškarce ima i skupina žena, (ne samo lezbiljki i trans) koje hoće da ih se tu prihvati.

Tako hoće da sude nogometne utakmice kad igraju muški, komentiraju iste utakmice itd. Da imaju pristup muškim golf klubovima i svašta nešta, znači ne da prave žensku alternativu nego baš da uđu u tradicionalno muške prostore. Ne kažem da ti to radiš, ali ima dovoljno onih koje to rade.

Jedino u sport, baš u natjecanje s muškima,

nemogu, jer doslovno se nemogu natjecati s muškima u ničemu pa ni u šahu.


Iskonska je podijeljenost uloga u proslosti. Na vas, koji skrbite za porodicu, donisite hranu iz lova na stol i stitite nas i potomstvo. I nas koje radjamo i brinemo se za potomstvo i obitelj Kraj!

Obzirom da je vasa uloga, razvojem ljudskog drustva postala totalno nebitna, ( jer ne lovite i ne priskrbljujete hranu vise, a ni ne stitite nas i djecu) a NASA ostala jednako i vise znacajna (i dalje radjamo i brinemo o potomstvu) PLUS:
Samostalno skrbimo. Radom obezbjedjujemo srestva za odgoj i prehranu potomstva, stitimo ga i odgajamo samostalbo itd itd HOCU RECI „Sve u buducnosti dakle ide na vasu stetu“ tj minimizira vasu ulogu. Dok nasa uloge i polozaj u iskonskim vrednotama JAČA, i to toliko da defakto samostalnoj zaposlenoj zeni, uopce ne treba muskarcac da bi zivjela komforno i ispunjeno sa svojim potomstvom. Zar ne?

Sto se sporta tice, i opcenito fizicke snage, ponovicu: um caruje a snaga klade valja!

Sah bi voljela negdje online „pokusati“ odmjeriti snage s tobom! Javno ocekujem demant i ispriku kad ( ne ako, nego kad) pobjedim!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 27 lip 2024, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
aleksije radicevic je napisao/la:
estoyAqui je napisao/la:
Kao muškarcima nam je imperativ stvaranje dodane vrijednosti u životu
Samo sam uz to primijetio kako je ženama imperativ korištenje te stvorene dodane vrijednosti. Odugovlačit će u razgovorima, krenut te bockat na osjetljiva mjesta itd
Upravo ono suprotno stvaranju dodane vrijednosti

Jel ima igdje da imate osjećaj da u vašim životima žene daju dodatnu vrijednost?
Što vi mislite o ovom?


Prioritet zenama je da zadobiju musku ljubav.
A sve ostalo je u tu svrhu.

Teraju muskarce da stvaraju, zato jer samo na muskim delima osecaju da su zadobile musku ljubav.
A buduci da muskarci nekada zaborave zasto stvaraju vrednosti, one onda krenu da ometaju eda bi ih podsetile.

Njena karijera, brbljanje, principi, sve je to njoj nista ako nema musku ljubav, oseca se neuspesnom.

Diskutovali smo o filmu The White Masai!

slika

Kakvu je to vrednost stvorio ovaj kukavac Masai pa da se Svajcarkinja zaljubi u njega? :D

Ili Sarajkica, puna politickih stavova, beskompromisna, bla, bla... A moze da je sarmira i musliman i Hrvat, i Srbin. I to Srbin najlkase buduci da su Srbi najsarmantniji i najmuzevniji. Narocito ja.
I tako je sa drugim zenama.


Vjeruj mi, da bi Sarajkica nakon kataklizme planetarnih razmjera, a da ostane sa nekim muskim pripadnicima, dozvolila da ljudski rod izumre. I krenemo opet od paramecijuma, prije no sto bi pristala da fizicki ucestvuje u produzetku ljudskog roda :pepam

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 28 lip 2024, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19327
Upozorenja: 3
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Vjeruj mi, da bi Sarajkica nakon kataklizme planetarnih razmjera, a da ostane sa nekim muskim pripadnicima, dozvolila da ljudski rod izumre. I krenemo opet od paramecijuma, prije no sto bi pristala da fizicki ucestvuje u produzetku ljudskog roda :pepam


Pa valjda ima pametnijih resenja, nacinis bebu i pobegnes od budale.
Pazi, to je apokalipsa. Ako je u nju oskudacija u 'ranu, pa naletis na vrecu ne bas kvalitetnog krompira, neces da bacis krompir pa da nastavis da gladujes, je li tako?
Tako je i sa muskarcima, priroda im je dala odgovarjuci reproduktivni materijal, pa kad ih je kataklizma ostavila malo, radis s onim sto imas. Tko bih ja. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 28 lip 2024, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5190
Žene igradu veliku ulogu. U stanju su beskonačno dugo obavljat one sitne dosadne bespotribne posle koje bi muškega satrali.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Kome je do rezultata, koga to briga. Bez žena ne bi prstom mrdnuli. Vi ste naša vječna inspiracija. :zubati

slika



Nismo mi vama inspiracija. Nego imate strah od konkurencije. Da ne odemo s boljim i uspjesnijim. To vas motivira. Strah!


Ma ne. Žena je snažno ukodirana u muški mozak. Muški je prirodno programiran za slušat žensku osobu.

Muškarac uredno funkcionira bez žene. Ipak, postoji razlog zašto se govori o polovicaman. U pravoj vezi shvatiš da si cilo vrime bia samo polovica i da si tek u vezi, tek tad ti i ona činite jedno.

Zbog rečene ukodiranosti u muški mozak, muški činidu razne stvari oko žena i za žene.
Žena se ne ponaša teritorijalno ka' drugi muškarac, pa zato muškemu ne ugrožava ni teritorij ni status. Muškarac ju ne doživjava ka' neprijatejicu.
Ženska ima oni submisivni pristup, odozdal. Muškarac u takvoj komunikaciji zadržava osićaj nadmoći i dojma je da ga ova ne ugrožava. Zato žene dobro znadu izvuć informacije od muškaraca, ide in socijalni inženjering. Pa i kad shvati da je ova ga iskoristila za to, još uvik se ne osića poražen, osramoćen... Nima tu muškeg kur*enja nad poraženin, nego imaš samo onaj mačji pogled i odgovor u stilu "mijau". Na sve to muški samo odmahne rukon i glasno promisli "nima veze" (nije bitno).
Istim putem ženska može muškega učinit napravit ništo, poduzet niku akciju, a ovaj se ne osića ka' da ga se tira. Ako je itko ikad trenira ikoji šport, jeste li uočili kako lakše slušate trenericu nego trenera? Kod trenera osićaš u glavi niki otpor, a kad ti trenerica kaže, letiš a ne znaš kako.

Naposlitku muški voli impresionirat žensku, ako ćemo govorit evolucijski i o planiranoj reproduktivnoj zajednici. Triba ju vezat za se na niki način, ali duhon. Jer ako ju nisi, sve ti je isto hoće li ota ostat samica i usidilica ili će nać drugega, stvar je u tomen šta si ti osta bez partnerice. Ako pak sumnjaš da imaš posla s nikon koja će te ostavit radi nikega koji nudi više, takva ti i ne triba. Daleko takvoj kuća bila i nikad nan se puti ne srili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 28 lip 2024, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1828
SarajkaDjevojka je napisao/la:

Mrznja prema anonimusima i nickovina s foruma? Ili mrznja prema muskarcima u globale? Lol koje nebuloze. Ja sa pripadnicima muskog roda nemam nikakav problem. Samo s konzervama vaseg kalibra. Si?

Bezveze me analiziras dragi i pokusavas mi dijagnosticirati neke gluposti, na osnovu forumskog opusa. :zubati :zubati i povrsnih informacija. To je neprofesionalno. :zubati i jalovo.

Znam da sam u pravu

Štoviše po ovome mogu sumnjati na neku vrstu NPD/BPD s majčine strane, pogotovo po ovom ovdje načinu izbijanja argumenata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 29 lip 2024, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1828
Zašto žene uopće toliko love osjećaje?
Zbog osjećaja su spremne rasturit obitelj, sebe uništit, razvalit cijeli svijet…
Čak i da osjećaji je ne vode u nikakvom pravcu, ona će svejedno za osjećajima

Isto tako me živcira kad se raspravljam sa ženama da uvijek mora netko bit dobar/loš, uvijek će se raspravljat dok ne dobije potreban emocionalni fix

Opet se sve vrti oko tih emocija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 29 lip 2024, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1828
Često sam primijetio da ljudi traže u boljim polovicama rezultate koje nisu dobili u djetinjstvu

Tata je bio odsutan pa žele muškarca koji će ih ignorirat pa onda emocionalno nagradit i repeat
Tata je bio jak i onda očekuju da će muškarac bit apsolutno kao on i ako odmakne od njega onda ne valja

Mama je bila zahtjevna pa onda očekuje ženu koja će mu poklanjat pažnju i divit mu se, jer mu mama to nije dala bez truda
Mama je bila predobra pa mu nijedna nije dobra


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
Mani se pop psihologije i gluposti. Dosano je.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
Sokolić je napisao/la:
Žene igradu veliku ulogu. U stanju su beskonačno dugo obavljat one sitne dosadne bespotribne posle koje bi muškega satrali.

SarajkaDjevojka je napisao/la:


Nismo mi vama inspiracija. Nego imate strah od konkurencije. Da ne odemo s boljim i uspjesnijim. To vas motivira. Strah!


Ma ne. Žena je snažno ukodirana u muški mozak. Muški je prirodno programiran za slušat žensku osobu.

Muškarac uredno funkcionira bez žene. Ipak, postoji razlog zašto se govori o polovicaman. U pravoj vezi shvatiš da si cilo vrime bia samo polovica i da si tek u vezi, tek tad ti i ona činite jedno.

Zbog rečene ukodiranosti u muški mozak, muški činidu razne stvari oko žena i za žene.
Žena se ne ponaša teritorijalno ka' drugi muškarac, pa zato muškemu ne ugrožava ni teritorij ni status. Muškarac ju ne doživjava ka' neprijatejicu.
Ženska ima oni submisivni pristup, odozdal. Muškarac u takvoj komunikaciji zadržava osićaj nadmoći i dojma je da ga ova ne ugrožava. Zato žene dobro znadu izvuć informacije od muškaraca, ide in socijalni inženjering. Pa i kad shvati da je ova ga iskoristila za to, još uvik se ne osića poražen, osramoćen... Nima tu muškeg kur*enja nad poraženin, nego imaš samo onaj mačji pogled i odgovor u stilu "mijau". Na sve to muški samo odmahne rukon i glasno promisli "nima veze" (nije bitno).
Istim putem ženska može muškega učinit napravit ništo, poduzet niku akciju, a ovaj se ne osića ka' da ga se tira. Ako je itko ikad trenira ikoji šport, jeste li uočili kako lakše slušate trenericu nego trenera? Kod trenera osićaš u glavi niki otpor, a kad ti trenerica kaže, letiš a ne znaš kako.

Naposlitku muški voli impresionirat žensku, ako ćemo govorit evolucijski i o planiranoj reproduktivnoj zajednici. Triba ju vezat za se na niki način, ali duhon. Jer ako ju nisi, sve ti je isto hoće li ota ostat samica i usidilica ili će nać drugega, stvar je u tomen šta si ti osta bez partnerice. Ako pak sumnjaš da imaš posla s nikon koja će te ostavit radi nikega koji nudi više, takva ti i ne triba. Daleko takvoj kuća bila i nikad nan se puti ne srili.



Meni te stvari koje se potenciraju o „ polovicama“ su logicki nategnute. Sigurno je da odredjene osobe skladnije medjusobno funkcioniraju. No razlozi su u mentalitetu ili karakteru koji se podudaraju kod ljudi. Znaci svaka osoba i muska i zenska ima vise takvih podudarnosti u R.L a ne jednu. No tesko je sve to skupa spojiti. Pa kad se spoje ljudi iz slicnih zivotnih sredina, slicnog mentaliteta i karaktera kazemo obicno da su dvije polovice… istog novcica i sl

Da je zena ukodirana u muski mozak evolucijski, vjerovatno jeste koliko je i muskarac u zenski mozak. Nema tu previse odstupanja. Pa kako se muski trude u odredjenim zivotnim segmentima impresionirati zene, tako se i zene trude takodjer impresionirati muskarce. Cesto ces vidjeti da se zena pretvara pred muskarcem u ono sto nije.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8311
Muškarci kao snažniji dio obitelji čuvaju i paze žene do neke šezdesete godine
a nakon toga žena čuva muškarca. Žene su duže vremena žilave.
Ne mogu nikako reći tko je važniji, kako daješ tako ćeš i primiti na kraju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 18:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 1579
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Iskonska je podijeljenost uloga u proslosti. Na vas, koji skrbite za porodicu, donisite hranu iz lova na stol i stitite nas i potomstvo. I nas koje radjamo i brinemo se za potomstvo i obitelj Kraj!

Obzirom da je vasa uloga, razvojem ljudskog drustva postala totalno nebitna, ( jer ne lovite i ne priskrbljujete hranu vise, a ni ne stitite nas i djecu) a NASA ostala jednako i vise znacajna (i dalje radjamo i brinemo o potomstvu) PLUS:
Samostalno skrbimo. Radom obezbjedjujemo srestva za odgoj i prehranu potomstva, stitimo ga i odgajamo samostalbo itd itd HOCU RECI „Sve u buducnosti dakle ide na vasu stetu“ tj minimizira vasu ulogu. Dok nasa uloge i polozaj u iskonskim vrednotama JAČA, i to toliko da defakto samostalnoj zaposlenoj zeni, uopce ne treba muskarcac da bi zivjela komforno i ispunjeno sa svojim potomstvom. Zar ne?

Sto se sporta tice, i opcenito fizicke snage, ponovicu: um caruje a snaga klade valja!

Sah bi voljela negdje online „pokusati“ odmjeriti snage s tobom! Javno ocekujem demant i ispriku kad ( ne ako, nego kad) pobjedim!


Većina izuma u kojima "um caruje" su proizvod muškog rada.

Nekada je to da se zadive žene, ali nije ni to toliko značajno, Nikola Tesla je recimo žene prepoznao kao smetnju u tom procesu, a ima i gayeva koji imaju značajne uloge u stvaralaštvu.

Istina da je ovo zapadno društvo koje su ti izgradili muškarci zapadnjaci, omogućilo da misliš da si sebi samodostatna, ali realno, kada bi muškarci štrajkali jedan dan, poput ono na Islandu kada žene nisu uopće radile na dan žena, mnogo toga više bi stalo i ne bi se obavilo.
Čak mislim da i nije moguće da svi muškarci jedan dan ne rade jer nema žena koje mogu, i za taj jedan dan, zamijeniti muške na tim poslovima.

Naravno, živi na zapadu gdje je ženi moguće pronać ugodan poslić, a sve popravke će odraditi majstori, bilo na zgradi, bilo na cesti, elketronici, javnom prijevozu itd. pa ti imaš nekako dojam da to radiš sama.

Ili idući puta kada ti cijev pukne negdje u stanu ili kući, ti iz principa ne prihvaćaj muškog vodoinstalatera dok ti ne dođe žena da to uradi :zubati

Što se tiče šaha ja ga baš i ne igram, poanta je da žene ne mogu s muškim velemajstorima, a tu nema neke razlike u fizičkoj snazi. To je sport u kojem "um caruje" pa opet svi najbolji muški.

Vaša uloga je i dalje da rađate, vaša sreća i ostvarenje je najveće uz svoju obitelj i djecu, koliko god ti nekakva feministička ideologija govorila drugačije.

Imaju stotine videa žena koje su ostarile vjerujući gluposti u samoostvarenje pa sada jade kako su pogriješile.

Za muškarce je ova mogućnost da društvo više ne drži nužno do tog da si otac i glava obitelji potencijalno stvorila više slobode. Mi smo oduvijek bili zamjenjiviji pa smo se tom i prilagodili kroz evoluciju, lakše pronađemo "drugu zanimaciju" u životu.

Ženama je evolucijski imperativ roditi i brinuti za djecu, i to se nije promijenilo od kako je netko izumio tampon pa omogućio ženama da izbivaju duže od kuće.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
potocnj je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Iskonska je podijeljenost uloga u proslosti. Na vas, koji skrbite za porodicu, donisite hranu iz lova na stol i stitite nas i potomstvo. I nas koje radjamo i brinemo se za potomstvo i obitelj Kraj!

Obzirom da je vasa uloga, razvojem ljudskog drustva postala totalno nebitna, ( jer ne lovite i ne priskrbljujete hranu vise, a ni ne stitite nas i djecu) a NASA ostala jednako i vise znacajna (i dalje radjamo i brinemo o potomstvu) PLUS:
Samostalno skrbimo. Radom obezbjedjujemo srestva za odgoj i prehranu potomstva, stitimo ga i odgajamo samostalbo itd itd HOCU RECI „Sve u buducnosti dakle ide na vasu stetu“ tj minimizira vasu ulogu. Dok nasa uloge i polozaj u iskonskim vrednotama JAČA, i to toliko da defakto samostalnoj zaposlenoj zeni, uopce ne treba muskarcac da bi zivjela komforno i ispunjeno sa svojim potomstvom. Zar ne?

Sto se sporta tice, i opcenito fizicke snage, ponovicu: um caruje a snaga klade valja!

Sah bi voljela negdje online „pokusati“ odmjeriti snage s tobom! Javno ocekujem demant i ispriku kad ( ne ako, nego kad) pobjedim!


Većina izuma u kojima "um caruje" su proizvod muškog rada.

Nekada je to da se zadive žene, ali nije ni to toliko značajno, Nikola Tesla je recimo žene prepoznao kao smetnju u tom procesu, a ima i gayeva koji imaju značajne uloge u stvaralaštvu.

Istina da je ovo zapadno društvo koje su ti izgradili muškarci zapadnjaci, omogućilo da misliš da si sebi samodostatna, ali realno, kada bi muškarci štrajkali jedan dan, poput ono na Islandu kada žene nisu uopće radile na dan žena, mnogo toga više bi stalo i ne bi se obavilo.
Čak mislim da i nije moguće da svi muškarci jedan dan ne rade jer nema žena koje mogu, i za taj jedan dan, zamijeniti muške na tim poslovima.

Naravno, živi na zapadu gdje je ženi moguće pronać ugodan poslić, a sve popravke će odraditi majstori, bilo na zgradi, bilo na cesti, elketronici, javnom prijevozu itd. pa ti imaš nekako dojam da to radiš sama.

Ili idući puta kada ti cijev pukne negdje u stanu ili kući, ti iz principa ne prihvaćaj muškog vodoinstalatera dok ti ne dođe žena da to uradi :zubati

Što se tiče šaha ja ga baš i ne igram, poanta je da žene ne mogu s muškim velemajstorima, a tu nema neke razlike u fizičkoj snazi. To je sport u kojem "um caruje" pa opet svi najbolji muški.

Vaša uloga je i dalje da rađate, vaša sreća i ostvarenje je najveće uz svoju obitelj i djecu, koliko god ti nekakva feministička ideologija govorila drugačije.

Imaju stotine videa žena koje su ostarile vjerujući gluposti u samoostvarenje pa sada jade kako su pogriješile.

Za muškarce je ova mogućnost da društvo više ne drži nužno do tog da si otac i glava obitelji potencijalno stvorila više slobode. Mi smo oduvijek bili zamjenjiviji pa smo se tom i prilagodili kroz evoluciju, lakše pronađemo "drugu zanimaciju" u životu.

Ženama je evolucijski imperativ roditi i brinuti za djecu, i to se nije promijenilo od kako je netko izumio tampon pa omogućio ženama da izbivaju duže od kuće.



Vasa nadprosjecnost i stvaralastvo ima korjen u cinjenici da su zene vecinu svog postojanja obespravljene. I to totalno. I u danasnjim civiliziranim drustvima. Vi ste oduvjek povlasten rod. Znaci imali ste mogucnost da se skolujete i unaprijedite svoje znanje. Mogli ste se politicki aktivirati dok je nama bilo zabranjeno pravo glasa. Do kada konkretno? Zar ne?

Znaci to sto vi imate odredjena postignuca nije nikakav vas dominantni intelekt. Nego jednostavno oduvjek ste povlasten kao muski rod. Zaista je tuzno da vi mislite da ste nadprosjecno inteligentni i da je vas mozak nesto superiorniji. Nije.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 18:59 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2856
SarajkaDjevojka je napisao/la:
potocnj je napisao/la:

Većina izuma u kojima "um caruje" su proizvod muškog rada.

Nekada je to da se zadive žene, ali nije ni to toliko značajno, Nikola Tesla je recimo žene prepoznao kao smetnju u tom procesu, a ima i gayeva koji imaju značajne uloge u stvaralaštvu.

Istina da je ovo zapadno društvo koje su ti izgradili muškarci zapadnjaci, omogućilo da misliš da si sebi samodostatna, ali realno, kada bi muškarci štrajkali jedan dan, poput ono na Islandu kada žene nisu uopće radile na dan žena, mnogo toga više bi stalo i ne bi se obavilo.
Čak mislim da i nije moguće da svi muškarci jedan dan ne rade jer nema žena koje mogu, i za taj jedan dan, zamijeniti muške na tim poslovima.

Naravno, živi na zapadu gdje je ženi moguće pronać ugodan poslić, a sve popravke će odraditi majstori, bilo na zgradi, bilo na cesti, elketronici, javnom prijevozu itd. pa ti imaš nekako dojam da to radiš sama.

Ili idući puta kada ti cijev pukne negdje u stanu ili kući, ti iz principa ne prihvaćaj muškog vodoinstalatera dok ti ne dođe žena da to uradi :zubati

Što se tiče šaha ja ga baš i ne igram, poanta je da žene ne mogu s muškim velemajstorima, a tu nema neke razlike u fizičkoj snazi. To je sport u kojem "um caruje" pa opet svi najbolji muški.

Vaša uloga je i dalje da rađate, vaša sreća i ostvarenje je najveće uz svoju obitelj i djecu, koliko god ti nekakva feministička ideologija govorila drugačije.

Imaju stotine videa žena koje su ostarile vjerujući gluposti u samoostvarenje pa sada jade kako su pogriješile.

Za muškarce je ova mogućnost da društvo više ne drži nužno do tog da si otac i glava obitelji potencijalno stvorila više slobode. Mi smo oduvijek bili zamjenjiviji pa smo se tom i prilagodili kroz evoluciju, lakše pronađemo "drugu zanimaciju" u životu.

Ženama je evolucijski imperativ roditi i brinuti za djecu, i to se nije promijenilo od kako je netko izumio tampon pa omogućio ženama da izbivaju duže od kuće.



Vasa nadprosjecnost i stvaralastvo ima korjen u cinjenici da su zene vecinu svog postojanja obespravljene. I to totalno. I u danasnjim civiliziranim drustvima. Vi ste oduvjek povlasten rod. Znaci imali ste mogucnost da se skolujete i unaprijedite svoje znanje. Mogli ste se politicki aktivirati dok je nama bilo zabranjeno pravo glasa. Do kada konkretno? Zar ne?

Znaci to sto vi imate odredjena pistignuca nije nikakav vas dominantni intelekt. Nego jednostavno oduvjek ste povlasten kao muski rod. Zaista je tuzno da vi mislite da ste nadprosjecno inteligentni i da je vas mozak nesto superiorniji. Nije.


Šta ste vi to u današnje vrijeme napravile ili zadnjih 30-40 godina ?
Koja su to dostignuća?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 30 lip 2024, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19817
Lokacija: među zvijezdama
i_jopet je napisao/la:
Muškarci kao snažniji dio obitelji čuvaju i paze žene do neke šezdesete godine
a nakon toga žena čuva muškarca. Žene su duže vremena žilave.
Ne mogu nikako reći tko je važniji, kako daješ tako ćeš i primiti na kraju.



Nema tu pravila. Mislim ko se prvi „ potrosi“. A svrha zajednice muskarca i zene i je bitna za te kasne godine. Dok je covjek mlad, svejedno je.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 01 srp 2024, 07:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 1579
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Vasa nadprosjecnost i stvaralastvo ima korjen u cinjenici da su zene vecinu svog postojanja obespravljene. I to totalno. I u danasnjim civiliziranim drustvima. Vi ste oduvjek povlasten rod. Znaci imali ste mogucnost da se skolujete i unaprijedite svoje znanje. Mogli ste se politicki aktivirati dok je nama bilo zabranjeno pravo glasa. Do kada konkretno? Zar ne?

Znaci to sto vi imate odredjena postignuca nije nikakav vas dominantni intelekt. Nego jednostavno oduvjek ste povlasten kao muski rod. Zaista je tuzno da vi mislite da ste nadprosjecno inteligentni i da je vas mozak nesto superiorniji. Nije.


Kompjutorska revolucija je krenula, baš ono značajno, od 90'tih, a vodila ju je nova generacija, tada mladih ljudi. I isključivo u zapadnim zemljama, tamo gdje su žene, do tada, već dobrano bile uključene i u radni pogon, i omogućeno školovanje itd.

I opet su dominirali muški, pa hajd to objasni?

Stanje se nije nešto značajno promijenilo ni od tada, ako si u IT sektoru i žensko imaš 10X veću šansu za pronać posao, doslovno biraš, bez obzira što nemaš iskustva ni postignuća jer kompanije nemaju žena, a hoće da imaju tu mitičnu "raznolikost".

Vi niste bile obespravljene, nego i privilegirane u mnogim segmentima, a i sada ste.

Eno primjer Ukrajina, muški ne smiju ni izaći iz zemlje a žene mogu otići, udati se za stranca pa možda i ostati u nekoj zemlji kao Austrija :001_smile

Tvoji citati iz feminističkih priručnika ne opstaju u dodiru sa stvarnošću.

Postojale su muške i ženske uloge s razlogom, a i sada, kada je omogućeno ženama da biraju puno su sretnije u svojoj tradicionalnoj ulozi.

Mislim da žena nema vremena da lovi karijeru jer joj najbolje godine za rađanje djece prođu u tome.

Eventualno može imati nekakav posao gdje ima osigurano porodiljno i dovoljno slobodnog vremena, ali ništa drastično kao nekakvi poslovi gdje se radi po 12 sati na dan i po 6 dana u tjednu, a znamo da ljudi koji tako nenormalno rade i jesu oni koji, češće, ostvaruju nekakav veliki napredak.

Skoro svaki veliki izumitelj, inovator itd. je uz to bio i veliki radoholičar. Ljudi koji rade svoj posao jer to vole ne jer su natjerani, ne primjenjuje se na većinu, naravno.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 01 srp 2024, 08:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31758
estoyAqui je napisao/la:
Zašto žene uopće toliko love osjećaje?
Zbog osjećaja su spremne rasturit obitelj, sebe uništit, razvalit cijeli svijet…
Čak i da osjećaji je ne vode u nikakvom pravcu, ona će svejedno za osjećajima

Isto tako me živcira kad se raspravljam sa ženama da uvijek mora netko bit dobar/loš, uvijek će se raspravljat dok ne dobije potreban emocionalni fix

Opet se sve vrti oko tih emocija


Nemoj raspravljati sa ženama. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žene-(bez)korisnost
PostPostano: 01 srp 2024, 08:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31758
potocnj je napisao/la:
Skoro svaki veliki izumitelj, inovator itd. je uz to bio i veliki radoholičar. Ljudi koji rade svoj posao jer to vole ne jer su natjerani, ne primjenjuje se na većinu, naravno.


Stvar je jednostavna. Za proboj u bilo kojoj oblasti potreban je fokus. Analogija je potpuno ista kao fokus sunčevih zraka kroz leću. Što manje ciljeva imaš to će biti veći efekt, ako imaš samo jedan cilj onda sva energija ide u jednu točku. S druge strane ako odeš na mnogo interesa onda nema proboja nigdje. Žene su općenito sretnije sa multi-taskingom, a muškarci lakše postanu opsesivni.

Ključ svjetskog prvaka je opsesija. :zivili

Može biti nešto vidljivo, evo npr vidimo koliko Ronaldo dnevno trenira i neki dan je sa 39. godina istrčao najbrži sprint u karijeri. Zašto njemu to treba u životu? Ima novac, može spavati negdje na jahti. Može biti i nešto manje popularno, ne mora biti motiv slava ili bogatstvo. Postoje ljudi koji desetljećima rješavaju neki matematički problem i na kraju ga riješe, nitko to ne zna osim njihove uske struke.

Nema naravno veze muško/žensko, postoje i fokusirane žene. Npr. Janica Kostelić je od malih nogu trenirala od rane zore, spavala u šatoru na planini da prije počne trening. I postala najbolja na svijetu. Sve je to jednostavno, za onog tko želi platiti cijenu uspjeha. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO