HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 02:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23076 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 912, 913, 914, 915, 916, 917, 918 ... 924  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18478
I Iran je pun Mossadovih agenata.
Tamo mnogi mrze teokratsku vlast i islam općenito

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 10233
lider30 je napisao/la:
Ovo je nova razina ratovanja od Izraela. :wacko Kakvu ce paniku imati Hezbollah od koristenja tehnike ubuduce, to nisu istine. Ne bih se cudio da budu morali uvesti razmjenu informacija preko teklica.

Kakva ce sada biti panika od smartphonea, laptopa, bilo kakvih odasiljaca radio valova...

Ta panika sutra vrlo lako moze i tebe ili bilo koga uhvatiti, ako se krene u ovom smjeru.
Pogotovo kad zavladaju elektricni automobili.

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 10233
lider30 je napisao/la:
Bošnjak..007 je napisao/la:
Mozda se vecina nece sloziti sa mnom ali msm da nije najveca prednost Izraela to sto su tehnoloski jaki i sto im u praćenju i inovacijama pomazu Ameri. Smatram da je najveca snaga Izraela i njihovih sluzbi cinjenica da uvijek mogu pronaci bitnu kariku u lancu koju ce kupit tj podmitit. Jednostavno oni mogu kupit gotovo bilo koga da radi za njih. Msm da je i ova akcija dosla kupovinom vise karika u lancu.


Mossad je premocan za tu okolnu fanatiziranu rulju. Kao da Real igra BiH ligu.

Definitvno u dvije-tri najjace tajne sluzbe na svijetu. Uz bok CIA-i.

Jeste, nakon sto je Amerika zbombala Irak i Siriju a i Jordan i Egipat bi da nisu poslusni.
Nema tu nikakve mistike oko Jevreja, jednostavno su najpodlini na svijetu i nemaju donju moralnu granicu. To je tajna uspjeha.

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23978
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Karabaja je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Ovo je nova razina ratovanja od Izraela. :wacko Kakvu ce paniku imati Hezbollah od koristenja tehnike ubuduce, to nisu istine. Ne bih se cudio da budu morali uvesti razmjenu informacija preko teklica.

Kakva ce sada biti panika od smartphonea, laptopa, bilo kakvih odasiljaca radio valova...

Ta panika sutra vrlo lako moze i tebe ili bilo koga uhvatiti, ako se krene u ovom smjeru.
Pogotovo kad zavladaju elektricni automobili.


Ovi su jucer i danas na svjetsku pozornicu uveli buducnost ratovanja. Od ovoga se svi pomalo jezimo.

Visoka tehnologija je ucinila ranjivim zemlje koju je uvoze. Samo tko kod sebe pravi visokotehnoloske uredjaje, moze biti donekle siguran. A to je tek nekoliko zemalja na svijetu.
U biti vecina proizvodjaca uvozi bar poneku komponentu za ovakve uredjaje.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23978
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mislim da je i sada jasno kako je iranski predsjednik poginuo prije nekoliko mjeseci.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18478
Hezbollah members in jannat after their pagers exploded today.

slika

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 2295
Karabaja je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Da sam Karabaja za svaki slučaj ga ne bi palio.
Nego gdje nam je HHerceg, sad sam ozbiljno zabrinut za njega .

Ja sam civil, zasto zelis da mi usadis strah teroristo?



Za Izrael ne postoje civili koji podržavaju Hamas i Hezbollah, postoje samo takvi teroristi.

Zato ti čovjek poručuje da malo razmotriš tu svoju tehniku koju koristiš, možda da ne ideš uopće na uređaje s lithiumskom baterijom do daljnjeg :scared

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:01 
Online

Pridružen/a: 04 sij 2022, 10:07
Postovi: 2020
Haha šta im Židovi rade, ovo nisu istine. :sega :klanjam

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18478
Izraelski premijer objavio je početak specijalne vojne operacije protiv Hezbolaha u južnom Libanonu.

„Obećao sam da ćemo sjevernjake vratiti kući i da će bit potpuno sigurni - sada upravo to radimo“

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:04 
Online

Pridružen/a: 04 sij 2022, 10:07
Postovi: 2020
Karabaja je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Da sam Karabaja za svaki slučaj ga ne bi palio.
Nego gdje nam je HHerceg, sad sam ozbiljno zabrinut za njega .

Ja sam civil, zasto zelis da mi usadis strah teroristo?

Ima li Merkava?

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23978
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Sada ofenziva od strane Izraela bi bila dobro tempirana. Nekoliko tisuca Hesbollahovaca je izvan stroja, sad ce trajati nekoliko tjedana kaos sa komunikacijama i sta mogu koristiti, a sta ne.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 2295
Bošnjak..007 je napisao/la:
Koliko god podrzavao Hezbollah moram konstantovati tri stvari.
1. Mislim da imaju veći procenat izdajnika koje je Izrael potkupio
2. Napravili su glupost što uopće bilo šta kupuju sa Zapada
3. Na njihovom mjestu ja bih opremu samo i isključivo uzimao od Rusije i Kine uz dodatno vlastitu provjeru

Istina da Izrael igra pičkasto jer su uostalom Zidovi takvi-pokvareni podmukli ali ovo je rat i sada će ovi iz Hezbollaha naučiti da moraju biti dodatno oprezni.

P.s. Mislim da sluga sotone Bin Salman ne spava od jučer i da se sve oko njega provjerava. Jest da su mu Izraelci korektni saradnici trenutno ali ko zna sta ga moze stići ako odluči skretati sa puta.


Koliko god ti bio teroristički simpatizer moraš priznati i da je lako potkupiti ljude koji žive u teroru zadrtih islamističkih režima.

Pa nije ni Iran sirotinja baš, pa eto ne potkupe nijednog židova koji radi blizu Netanyahua da mu takvu nekakvu spravicu podmetne.

Što se tiče kupovine sa "mrskoga zapada", pa to je glupost koju i ti sam konstantno činiš.

Ili ćeš zamiijeniti što god voziš za Ladu?

Uostalom, Tajvan nije "zapad". Ako su to mogli nariktati da eksplodira onda nisu sigurne ni sve one Toyote koje teroristi vole voziti.

Provjera svih kuća članova Hezbollaha bi bila solidna mjera opreza, kao i svih pošiljki tehnologije na exploziv, šteta samo što su vam psi haram pa ih nemožete dresirati i koristiti za pronalazak exploziva.

Valja i dalje riskirati život svaki puta kada se pristupi digitronu. Nema drugog izbora.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29270
slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 2295
Prošlo je nekako u sjeni ovih zanimljivosti, ali evo i rezolucija, još jedna.

Jednako bitna ili nebitna kao i ona o Srebrenici, prosudite sami.

Živcira me malo ovaj stav Hrvatske, iako smo podučeni da suzdržanost zapravo znači protivljenje, ali ipak smo trebali biti jasno i glasno PROTIV kao jaki saveznici Izraela.

Znam da je Herceg-Bosna neovisna da bi glasala protiv ovakvih ideja.

Naravno, Albanci su veoma mudri, bez da uzrujavaju ostalu islamsku braću glasuju suzdržano i time kupuju naklonost Izraela i Amerike.

Bošnjaci trče da glasuju ZA i tako gube u geopolitičkom smislu od albanaca.

Albancima paše da se Srbija namiri na RS-u pa da pusti Kosovo, naši bošnjaci to ne kuže pa misle da su im albanci saveznik :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bih- ... /240918148

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74605
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Broj mrtvih u eksplozijama voki-tokija narastao na 20. Libanon: Ovo je uvod u rat

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74605
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Radost za crtače mapa.

Nadam se stavljanjem pod kontrole cijelog juga, guranjem šiita na sjever, te razjebati Bejrut, za početak luku i aerodrom.

Ako bude silina napada kao u Gazi, bježat će u Siriju.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 18 ruj 2024, 23:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74605
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Evo detaljne karte Libanona

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2024, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
potocnj je napisao/la:
Prošlo je nekako u sjeni ovih zanimljivosti, ali evo i rezolucija, još jedna.

Jednako bitna ili nebitna kao i ona o Srebrenici, prosudite sami.

Živcira me malo ovaj stav Hrvatske, iako smo podučeni da suzdržanost zapravo znači protivljenje, ali ipak smo trebali biti jasno i glasno PROTIV kao jaki saveznici Izraela.

Znam da je Herceg-Bosna neovisna da bi glasala protiv ovakvih ideja.

Naravno, Albanci su veoma mudri, bez da uzrujavaju ostalu islamsku braću glasuju suzdržano i time kupuju naklonost Izraela i Amerike.

Bošnjaci trče da glasuju ZA i tako gube u geopolitičkom smislu od albanaca.

Albancima paše da se Srbija namiri na RS-u pa da pusti Kosovo, naši bošnjaci to ne kuže pa misle da su im albanci saveznik :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bih- ... /240918148


Ja to gledam na dvije razine.

Prvo-Plenković nije državnik, pa slijedi razumnu politiku. A valja uzeti u obzir da Izrael nije nešto na našoj strani, medijski su česti drukali za Srbiju- i u zadnje vrijeme- a kad je bilo ono glasanje gdje smo bili na njihovoj strani, spomenuli su samo Češku i Mađarsku, a nas- ne.

Drugo- nema razloga za veliku simpatiju prema njim u kurentnim odnosima. Iz Europe, Mađarska je glasala za njih kao razvikani prgavi anti-EU nosorog, a Češka iz simpatija kao pozitivci koji nisu imali antisemitizam.Ne zabravimo ni veliki plus što su češki komandosi likvidirali glavnog arhitekta holokausta, Heydricha, naravno ne zbog Židova, no svejedno .... No, oficijelne židovske zajednice su za te zemlje, dok su često seronje protiv nas i recimo Poljske, koja je bila na rubu da i Izrael i američke Židove pošalje u mp3. Ne zaboravimo tradicionalni židovski antipolonizam koji se nastavlja. Kod nas je to da su ustaše uprskali, a Židovi to pamte, pa su realno opstruirali samostalnost Hrvatske u ratu koliko su mogli (Igor Primoratz je to javno rekao), a s tom politikom nastavljaju i sa Srbima se ližu kao prasci.

Pragmatičko, treba imati dobre odnose s Izraelom iz više razloga, no- nema tu iskrenih afiniteta. A ne zaboravimo da su Izraelci u mnogočem đubretari, npr. odnos prema Armencima.

Dakle, ovo je po meni dobra odluka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2024, 00:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74605
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Gazu će se nastaviti bombardirati (ali će postati Tema #2) i svako malo mijenjati granice sigurnih zona, šetati ih gore-dole-gore-dole sa sjevera na jug, dok im ne dopizdi i odjebu u Egipat.

Pravi rat se nastavlja u Libanonu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2024, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 2295
Bošnjak..007 je napisao/la:
Samo par činjenica

1. Ti si kloc
2. Izrael je tehnološki napredniji od Irana i proxy ekipe a imaju uz sebe SAD i zapadni napredni svijet
3. Ja kupujem sa zapada jer sam zapad a nisam ni u ratu sa Izraelom
4. Tajvan je klasičan zapad( ne geografski) kao i Japan i Australija
5. Nariktali su upravo zato što su ovi bili naivni pa kupili sa zapada ( zadnja vijest od japanske firme) a oni na zapadu su svi u saradnji sa Izraelom i Amerikom
6. Da su to kupili u Kini ili Rusiji sigurno bi šanse za curenje informacija bile manje
7. Još nemamo potpune inf. pa stvaramo sliku od onoga što imamo


Ako si zapadnjak onda su ovi događaji odlične vijesti za tebe!

Zapadnjački Izrael rastura istočnjačke kozojebe. :D

Kina je poznata po tome da voli koristiti svoju tehnologiju za špijunažu, a i kupovina od rusa ima svoju cijenu.

Rizik za curenjem informacija uvijek postoji, ali očito nisu smatrali da uopće postoji mogućnost da sam uređaj bude sredstvo izvršenja, vjerojatno su mislili da je rizik samo od lociranja.

Naravno, da psi nisu haram, lako se moglo to provjeriti i pronaći exploziv.

Da je Muhamed volio cucke sada bi džihad bolje stajao u ovom sukobu.

I dalje mi nisi pojasnio kako su muslimani toliko potkupljiviji od židova?

Ako sam kloc sigurno onda misliš da moja teorija o tom kako ima mnogo muslimana koji žele pobjeći od islamističkih režima, pogrešna, za razliku od židova, kojima je dobro u svojoj zemlji, Izraelu, pa nemaju razloga da budu potkupljivi.

Nije svaki izraelac koji ima doticaja sa Netanyahuom bogataš i elita, ali opet tu nema slabih karika.

Jer riktanje WC školjke i postavljanje exploziva na nju, kako je skončao onaj Hamasov vođa baš u glavnom gradu Irana, nije bilo pitanje tehnologije. Svatko danas ima tu tehnologiju.

Pitanje je bilo isključivo pristupa.

Izrael iznova i iznova dokazuje da ga ima.

Svatko zna da je bolje biti prosječan čovjek u Izraelu jer živiš u normalnoj zemlji, nego izdat to za kakve god pare da ponude neprijatelji Izraela.

Obrnuto ne vrijedi, ponudi nekome tko ima pristup Hezbollahu, Hamasu, ili nekome u Iranu alternativu i mnogi će se hvatati za to.

Jasno je da egzekutor u Iranu nije bio hebrej nego perzijanac.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2024, 00:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Htio bih samo nešto dodati.

Znamo kakvi su Arapi i muslimani, ne treba razjašnjenja. Izrael je uspjela moderna država generalno u okviru zapada. No oni nisu dio zapadne civilizacije i ne ponašaju se tako u praksi. Dobar dio mrzi Europu, povijesnu Europu, i pokušavali su zasrati da u Europu uvale razne crnce i muslimane. Npr. dio crnaca koji im se ukrijumčario uz Etiopije i Somalije, htio je Netanyahu uvaliti u Europu, a to hoće i s ovih 2 milijuna iz Gaze.

Nemojte imati iluzija o Izraelcima ni Židovima općenito. To što su uspješni i funkcionalni na više načina, a Arapi prava pošast, nije zanemarivo- no, ne padajte u iluzuju da oni imaju ikakvih simpatija prema povijesnoj, bjelačko-antičko-kršćanskoj Europi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2024, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 tra 2023, 00:54
Postovi: 2315
Nemoj tako, nisu svi Arapi krstjani.

Znamo kakvi su Arapi i muslimani, ne treba razjašnjenja, ali ..

Nemojte imati iluzija o Izraelcima ni Židovima općenito. To što su uspješni i funkcionalni na više načina, ali ..

_________________
Iuste ambulans coram Deo pretium non habet
Tko pronađe sarkazam nek si ga zadrži.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23076 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 912, 913, 914, 915, 916, 917, 918 ... 924  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO