HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 06 lis 2024, 22:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 209 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 25 sij 2011, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 17:44
Postovi: 211
Imaju li spahije svoj forum na kojem ima slicna tema ili? :herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 15 ožu 2011, 06:45 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
pjosip je napisao/la:
Meni vrlo zanimljiva tema.

Mene zanima kako su uspjeli zauzeti Hum ?

Nisu nikad zauzeli Hum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 15 ožu 2011, 07:32 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
Sad sam procitao sve. Svasta se ovdje pise. Nasi nisu nikad drzali Zalik, netko je i to provalio. Armija nikad nije zauzela Hum. Probali su i najebali. Isto tako za njihove mrtve. Zaleglo ih je preko 100 to je onako odokativna moja procjena. Sjeverni logor je pao jer je jos u HVO postrojbama bio dobar dio muslimana. Uhvatili ih na prepad, poklali i pobili. Nasi se spasili preplivavanjem Neretve. Tad je i krenulo masovno kupljenje bez razlike, i odvodjenje na Heliodrom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 15 ožu 2011, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
tulove grede je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Meni vrlo zanimljiva tema.

Mene zanima kako su uspjeli zauzeti Hum ?

Nisu nikad zauzeli Hum.



nije istina

jesi bio tada u blizini

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 15 ožu 2011, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
tulove grede je napisao/la:
Sad sam procitao sve. Svasta se ovdje pise. Nasi nisu nikad drzali Zalik, netko je i to provalio. Armija nikad nije zauzela Hum. Probali su i najebali. Isto tako za njihove mrtve. Zaleglo ih je preko 100 to je onako odokativna moja procjena. Sjeverni logor je pao jer je jos u HVO postrojbama bio dobar dio muslimana. Uhvatili ih na prepad, poklali i pobili. Nasi se spasili preplivavanjem Neretve. Tad je i krenulo masovno kupljenje bez razlike, i odvodjenje na Heliodrom.



ovo za sj logor takodjer ne stoji

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 16 ožu 2011, 04:12 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
Bio sam u blizini, da. A i za logor, bilo je to 30.6 u zoru, pobili su nase na strazi i neke zaklali na spavanju. Bas se znalo i pripremano je bilo, vec su presli njima kad su oko 5 preko megafona pozivali na predaju. I tu sam bio u blizini, prihvatao sam nase i stitio ih dok su preplivavali Neretvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 16 ožu 2011, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
tulove grede je napisao/la:
Bio sam u blizini, da. A i za logor, bilo je to 30.6 u zoru, pobili su nase na strazi i neke zaklali na spavanju. Bas se znalo i pripremano je bilo, vec su presli njima kad su oko 5 preko megafona pozivali na predaju. I tu sam bio u blizini, prihvatao sam nase i stitio ih dok su preplivavali Neretvu.



pobogu ako hum nije pao,sto je se jurisalo opet na njega ko na isti onomad na srbe 92???

sj logor kao takav je fortifikacija koja ni u najvecem ludilu nije mogla pasti,ali naravno potreban je
bio dobar vodja i organizator obrane.e aj se sad sjeti ko je bio doticni zapovjednik tamo u to vrijeme (nije
potrebno ime pisat) i kakvo je stanje bilo tamo tada.

ovaj napad muslimana nije nista neocekivano,mislim ne znam sta je drugo trebalo da se desi,da mozda dodju
sa karanfilima

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 16 ožu 2011, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
Hum nije pao i nije se jurisalo kao 1992. A sta sad ja trebam? Tebi objasnjavati zasto je pao sjeverni logor i kako je pao? Nisam bio bas u momentu kad su nase klali na spavanju ali meni je tako receno od ljudi koji su preplivali na nasu stranu i ja im vjerujem. Daj mi reci jesi ti bio vojnik u ratu? Kakva ti je to prica da sjeverni logor ni u najvecem ludilu nije mogao pasti? Ako je pao Hum 1992 ne vidim kako logor 1993 nije mogao bas nikako pasti. Bas je imao sve predispozicije da padne. Kakav zapovjednik i gdje 'tamo'? Tamo, tada, u to vrijeme.. Ne volim tako neodredjeno pricati. Kazes da ovo moje ne stoji, pa de mi raci sta to ne stoji sta sam napisao i sta ustvari stoji. Mozda ti znas nesto sto ja ne znam. Reci brate ako nesto ne stoji a ne samo kometirati u nekom odbojnom stilu i razgulit. Nije istina, ne stoji, jesam bio tu u to vrijeme, ime zapovjednika... Kakve su ti to price? Da nisam bio nebi ni pisao. Eto ti si bio pa mi reci, sta to ne stoji sa sjevernim logorom? Nije mi jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 16 ožu 2011, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
tulove grede je napisao/la:
Hum nije pao i nije se jurisalo kao 1992. A sta sad ja trebam? Tebi objasnjavati zasto je pao sjeverni logor i kako je pao? Nisam bio bas u momentu kad su nase klali na spavanju ali meni je tako receno od ljudi koji su preplivali na nasu stranu i ja im vjerujem. Daj mi reci jesi ti bio vojnik u ratu? Kakva ti je to prica da sjeverni logor ni u najvecem ludilu nije mogao pasti? Ako je pao Hum 1992 ne vidim kako logor 1993 nije mogao bas nikako pasti. Bas je imao sve predispozicije da padne. Kakav zapovjednik i gdje 'tamo'? Tamo, tada, u to vrijeme.. Ne volim tako neodredjeno pricati. Kazes da ovo moje ne stoji, pa de mi raci sta to ne stoji sta sam napisao i sta ustvari stoji. Mozda ti znas nesto sto ja ne znam. Reci brate ako nesto ne stoji a ne samo kometirati u nekom odbojnom stilu i razgulit. Nije istina, ne stoji, jesam bio tu u to vrijeme, ime zapovjednika... Kakve su ti to price? Da nisam bio nebi ni pisao. Eto ti si bio pa mi reci, sta to ne stoji sa sjevernim logorom? Nije mi jasno.


ne zelim da vrijedjam ali ako si ti normalan onda smo i svi mi

ako hum nije pao,ko onda pobi one domobrane na humu zivota ti? sto je receno ljudima u naseljima koja leze na humu da se sklone jer je hum pao? ne znam sta si radio u ratu pa ne znas da je se hum opet zauzimao i ko ga je zauzimao (da ne navodim ime postrojbe)?

ne trebas mi objasnjavat nista za sjeverni logor,mislio sam da si malo upuceniji. sve stoji o muslimanskom napadu,samo taj napad nije toliko ni bitan koliko i razlozi uspjeha istog.
mogao si primjetiti da izbjegavam navoditi imena ljudi i postrojbi jerbo se vrlo lako sve moze zloupotrijebi,tako da si mozda i ti
jedan obicni domaci turcin u sluzbi AID-a

al ajde da barem djelomicno budem tocan. zapovjednik sj logora (nakon protjerivanja cetnika nazvan po tihi misicu) tebi vjerojatno
poznati "kodzo". u slucaju da si bio tih dana tamo znao bi i kakav je nivo spreme pod njegovim zapovjednistvom.kad bih javno napisao kako je to sve izgledalo ljudi bi pocrkali od smijeha

sj logor kao takav je bio jedan mocan komplex koji je bio veoma pogodan za obranu.takodjer tijekom toga muslimanskog napada nisam se nalazio tamo,ali mi je kolega rekao koji je bio tamo da su se posljednji bojovnici povukli jer im nije dolazilo pojacanje.
rekao je i to da su oruzja i municije imali u velikim kolicinama,ali da je razlog povlacenja ispomoc koja nikad nije dosla.dakle prenosim samo rijeci doticnog poznanika

nadam se da su ti stvari malo jasnije

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 17 ožu 2011, 05:46 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
Procitao sam malo tvoje postove, pa tebi je sve netko nesto rekao. Neki prijatelj ti rekao, povjerljivi izvor ti rekao ima li ista da si sam bio i vidio ili tipkas sve sto ti je neko rekao?? I ne mozes tako sa mnom da pricas jer ja sam bio licno na nekim mjestima pa valjda mogu i da pisem i imam svoje misljenje? Ili mi moras ti razjasniti? Cuj nadas se da mi je sad malo jasnije. Ti mene momcino zajebavas al nema veze. Normalan sam jasta sam a ovde sam dosao jer su me neki ljudi pozvali pa kad vidis neku temu u kojoj si i sam bio ucesnik, tesko je ne javit se. Ti meni nisi odgovorio, jesi bio vojnik u ratu? Reci mi to da znam s kim pricam. Dobro hajde Hum je pao da ne pilamo. Tebi je pao meni nije i to je to. Zauzimali su se neki djelovi Huma znam jako dobro kako, kad, gdje i 'ko. Domobranima svaka cast alki oni kad krenu na liniju, pola ih ne dodje jer poginu. De mi reci kako se bas dogodi da u onom naletu poginu bas domobrani? Bilo je jos nekih drugih na Humu osim domobrana, kako oni ne poginuse? Ko je uopce slao domobrane na Hum i zasto?? To ti meni reci. Zasto se slalo domobrane u sjeverni logor? Kakvi crni domobrani, kad je bilo spremnije vojske. Meni ne trebas nista navoditi ni postrojbe niti imena zapovjednika. Ma sta upuceniji za sjeverni logor? Sta trebam biti posebno upucen nesto? Pa daj me ti uputi ako znas nesto, nemoj samo pricat suplje price. Sta imam bit upucen, bio sam tamo, vidio sam kakva je vojska bila u njemu, pretezno domobrani, koji su se uhvatili noge, oni koji su ostali najebali su i eto. One nase koje smo docekali rekli su nam kako je bilo i sta sad. Kraj price. Sad mi ti pricas neke osamneste price kao da nisam bio. Nidje veze. Ja ti jos jednom kazem da sam pozvan ovdje na forum i uglavnom sam citao postove al sam se javio na neke teme o kojim mogu diskutirati. Nisam Turcin i nemoj me tako prozivati. Ti meni prenosis rijeci doticnog poznanika a ja bio tamo! Nidje veze. De ti njemu prenesi moje rijeci da pomoc nije mogla doci brzinom svjetlosti a ako jeste nek mi kaze kojim to putem. Preko onoga viseceg mosta jel? I kakve veze ima zapovjednik sjevernog logora sa padom istog? Pa nije on kriv sto su mu 80% vojske bili nesposobni domobrani od 50 godina, realno gledajuci nespremni za neku zestoku borbu. Sto nisu stavili u logor atg grupe i interventne vodove, lakojurisnu, raznorazne ppn i druge. Znalo se da je logor isturen da je na njihovoj strani i da ce kad tad biti udar i ako se vec planiralo braniti trebalo se i pripremiti. Za to nije kriv zapovjednik logora vec netko puno visi od njega. Al ovo je vec druga tema. Sjeverni logor je bio jako mocan kompleks koji je bio jako nepovoljan za obranu. Jako, jako nepovoljan. Po cemu je tebi jako povoljan meni stvarno nije jasno pa ako mozes objasni a i ne moras. Nema nikakve osnove za takvu tvrdnju i ne znam odakle ti to. Rekao ti kolega da su se posljednji bojovnici povukli jer im nije dolazilo pojacanje? A odakle da dodje?? Pa da je povoljan logor za obranu valjda bi pojacanje doslo u roku pola sata jel tako? Nije daleko druga bojna, Jel tako? Vidis da pojacanja nije ni bilo uopce, da su pruzili otpor i povlacili se. Tko ce slati pojacanje preko one cistine pa sta je tebi?? To je isto da sad kaze neko iz Armije BiH da smo mi zauzeli vranicu jer ovima u komandi cetvrtog korpusa nije stiglo pojacanje pa nisu izdrzali. Pa ko ce im slat pojacanje tamo?!? Glupa prica. Reci mi samo jesi bio vojnik u ratu? Da znam kako s tobom pricat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 20 ožu 2011, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
neke stvari sam cuo od drugih isto kao i ti,neke sam prozivio sam (prezivio)

valjda si bio "osobno" a ne licno.naravno da mozes iznosit svoje misljenje,kao i svi

ne zajebavam uopce

u ratu nisam bio kao vojnik.na osnovu svoje uloge i zadaca ne zaostajem puno manje za tobom.... ali svakako vojnik je vojnik u to ne ulazim,naprotiv cijenim

ovo za domobrane si stvarno pretjerao,stvarno.onda je po tvom i bijelo polje palo jerbo su sve bili domobrani i nesposobnjakovici koji
su ginuli gdje su stigli,na podvelezju sve domobrani bili...onda je i maka radic domobran...daj molim te kakve su to price

za sjeverni logor ti kazem da je glavni problem bio nedostatak discipline.ti mislis drukcije,tvoja stvar
vjerojatno i jeste takticka greska sto se nije ozbiljnije postupilo prema sjevernom logoru,jer ovako izgleda na potihu predaju

kad si docekivao vojnike iz sj logora pri povlacenju,sto niste ti i tvoja jedinica otisli u ispomoc kad vec nije bilo nikog drugo?

vranicu i sj logor poredis,nemogu vjerovat. vranicu koja je nekih 700m odvojena od muslimanskih snaga i sj logor koji je imao direktnu vezu sa nasom stranom preko bakine luke...covjece sta ti je

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 20 ožu 2011, 13:39 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
Ma o cemu ti pricas vise? Jesi ista konkretno iznio? Osim da mene zajebajes kako mi ovo ne stoji, kako nije tako, kako si mislio da sam upuceniji bla bla.. Pa dobro de me ti uputi onda ako nisam upucen. Ne znam sta drugo da ti kazem. Postavljas glupa pitanja, nisi bio vojnik ok, a sta si bio onda? Jedino cu te cijeniti ako si bio sanitet, a za ostalo vise manje... Ma nije ni vazno sta si bio, pitas glupa pitanja. Pricas o stvarima u kojima nisi bio sa mnom koji sam bio. I mene ispravljas. Nidje veze opet ti kazem. Nemam ja vremena s tobom se prepirat i objasnjavat sto nisam preplivao Neretvu pa a covjeka ljudi moji... Hajde evo redom da ti objasnim kad si vidim upucen pa da rijesimo to jednom oko logora, ili pozovi tog tvoga poznanika pa ga sjedi za kompjuter pa nek ti on diktira a ti tipkaj.
1. Hajde ti meni sada reci po cemu sam za domobrane pretjerao? Ali konkretno mi odgovori. Ja sam bio tamo na licu mjesta i 80% ljudi je bilo 50+ godina. Znaci ja sam ih svojim ocima vidio. I one sto su preplivali i neke sto su bili u logoru i neke sto su ostali u logoru. Po cemu sam ja to pretjerao u tome? Okani se sad Bijelog Polja. Moze? Konkretan odgovor ako moze jer na nijedno moje pitanje ja nisam dobio odgovor, osim sto me propitkujes non stop. Po cemu je to logor bio odlican za obranu?? Kako se to mogao uspjesno obraniti? Moze odgovor na ova pitanja?
2. Sta ti mene ustvari pitas? Sto nisam preplivao Neretvu i pomogao nasima u logoru? Eto kolko imas u glavi. Taman koda je pretrcat 10 metara. Pitas bolan glupa pitanja, gdje da predjem??? Jel preko onog viseceg mosta opet te pitam? Kako ti zamisljas to, da dodjemo u ispomoc? Daj mi reci kuda bi to ti dosao i kako? Moze i odgovor na ovo pitanje ako je moguce. Kuda? I kako?
3. Kakvu bolan direktnu vezu o cemu ti pricas covjece, pa gdje si bio i sta si radio kad tako pricas volio bih bas znat. Kakva direktna veza preko bakine luke?? Onaj most jel? Skakala? Neretva? Daj mi sad odgovori koja je to direktna veza izmedju logora i nase strane? Zrak? Znas ti uopce koliko je cistine od druge obale Neretve do zidina logora? Koji je to prostor?
4. Jeste. Poredim vranicu i logor samo po jednoj liniji a to je da su i jedni i drugi bili odsjeceni i bilo im je nemoguce pomoci. I ti sad govoris zasto se nije islo u ispomoc. Zato poredim. Jer je glupo pitanje. I moze ga postavit samo netko tko veze nema o ratu i koji puske nije vidio. I nije mi nista covjece opet ti kazem. Ova tvoja pitanja mene stvarno dovode do zakljucka da si bio neko piskaralo u ratu i da si dosta cuo a malo prozivio. Ako si bio sanitet, oprosti. Sve ostalo - zajebi. I jos za kraj tebi za info. Vranica nije bila 700 metara odvojena od muslimanskih snaga jer su muslimanske snage bile u hotelu Mostar ali to ne mijenja cinjenicu da su bili odsjeceni i da im pomoc nije mogla doci bas kao i sto je sjeverni logor bio odsjecen i nije imao nikakvu vezu sa bakinom lukom i nije mu se moglo pomoci. Eto tako, i nemoj me vise morit ako nista onda cijeni sto sam bio tu u to vrijeme kad vec cijenis vojnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 27 ožu 2011, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ruj 2009, 12:52
Postovi: 95
pagan je napisao/la:
ako hum nije pao,ko onda pobi one domobrane na humu zivota ti? sto je receno ljudima u naseljima koja leze na humu da se sklone jer je hum pao? ne znam sta si radio u ratu pa ne znas da je se hum opet zauzimao i ko ga je zauzimao (da ne navodim ime postrojbe)?


Momak, lupaš neke stvari koje si eventualno negdje načuo ili pročitao.

Hum nije pao tog jutra. To je jedina istina. U biti, od kompleksa bunkera i utvrda na Humu, Armija je uspjela zauzeti dva bunkera, ništa više.

Sljedeće, na Humu su poginula samo 3 bojovnika. Glavnina okršaja se odigrala na prijevoju Stotina, prema Rodoču, što je točno ispod brda Hum sa južne strane, na putu prema Sokolu i Jasenici. Tamo su izginuli ti bojovnici, njih 11. Armijaši su ih uhvatili na spavanju. Poslije se razvila borba u prvih par zgrada u Koloniji i armijaši su uz velike gubitke ubrzo vraćeni natrag, a svi položaji su povraćeni. Zbog tih dejstava na Stotini i u Koloniji, izdana je zapovijed o izmještanju civila zone od napadnute Kolonije do škole u Rodoču, a ne nikako zbog pada Huma, jer Hum nije bio pao.

U biti, cijeli taj napad na Hum je riješen u par sati. Naše elitne snage (a nisu Tutići) su povratile ta dva bunkera na Humu, a armijaši su se povukli prema kraju litice koja gleda ka Donjoj Mahali. Tu su ih počeli derati naš tenk i PAM-ovi. Prizor kao iz filmova.

Treba napomenuti i to da se ta ekipa armijaša, koja se uspela na Hum, uspela sa sjeveroisočne strane brda, iznad pekarne Roko, ili ako slabije znaš teren, na potezu gdje je franjevački samostan. Ista stvar kao i na Stotini južno, naši spavali ili slabo osmatrali padine brda.

Uglavnom, kada je stvar propala, počela je bježanija armijaša onim strmim liticama prema Donjoj Mahali. Naš tenk i PAM-ovi su ih imali kao na dlanu. Mislim da nije potrebno dalje pričati. Mislim preko 100 iz stroja izbačenih armijaša - desetkovani.

Njihov napad je počeo u 5.00 h ujutro, a već u podne su naše smjene mirno ručale i palile cigar i na Stotini, i na Humu.

Toliko o operaciji Neretva na tom dijelu bojišta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 28 ožu 2011, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
nisam citao,bio sam u mostaru tada

da nisi mozda falio.zar se mudzahiri nisu upravo spustili niz padinu gdje je sada kriz,dolac,kraj panjevine i upali u zahum nasim iza ledja?

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 28 ožu 2011, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
pagane ne tlači više, dobio si odgovore iz prve ruke, a te priče rekla kazala ostavi za neko drugo mjesto


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 28 ožu 2011, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60229
Lokacija: DAZP HQ
jel zna netko onu priču kad je neki naš iz zajebancije gađao kamion ABIH na putu prema Rujištima i direkt ga pogodio i pobio nekoliko vojnika ABIH?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 15 tra 2011, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2011, 18:04
Postovi: 45
tiha voda je napisao/la:
Tko je drzao Pisvir u ratu, zna netko?

Gledajuci tu planinu, brdo, sto li je.. ko god je bio gore, drzao je u saci one ispod. Ako su muslimani bili gore, u Gracacu i Ustirami nisi mogao disati? ako je HVO bio gore, drzi se cijela kotlina Doljana na dlanu, do Jablanice.

imaš Ostrožac, Ribiće sve do Konjica si mogao rokati dalekometnom Atriljerijom sa pisvira pa cijeli klis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 16 tra 2011, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2011, 18:04
Postovi: 45
pjosip je napisao/la:
outlaw1000 je napisao/la:
slika



Slika je mala.


Imaš li veću sliku ?

probaj na: http://www.plbih.info/cms/Neretva-93.925.0.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 06 svi 2011, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 01:49
Postovi: 808
pjosip je napisao/la:
Zanimljiv isjecak iz arhive sa slobodanpraljak.com koji iz muslimanske perspektive govori o razlozima neuspjeha operacije Neretva 93:

slika

Inače tekst je pisao sarajevski "novinar" Šefko Hodžić.

Evo nešto i o kupovini granata:

slika


Pa lijepo vam je čovjek predočio dokumentaciju.Samo obratite pozornost na datume.
Ukratko,Hum je prvi put napadnut u lipnju 93,i jeli tad pao ili nije ne znam,ali znam da je kod nas bilo dosta žrtava i nije napadnut samo Hum već i cijeli južni dio mostarske općine uključujući Bunu,Gubavicu,pa čak i Domanoviće.Na gubavici Čapljinci imali 5-6 mrtvih.Na Pjescima iznad Žitomislića Čitlučani imali par poginulih.Malo kasnije pokojni Denis Bevanda-Bata,pokojni Slaven Ćorić-Zambo i ta luda ekipa Grdana vraća Bunu.Mogu o ovim pokojnima.
Dakle radi se o kraju lipnja i početku srpnja 93`.U isto vrijeme na potezu oko Carskih vinograda ,navodno,od naše vatre stradava izvjestan broj pripadnika tamo neke postrojbe.Hum je drugi put napadnut u rujnu iste godine i tad je pao(provjerite kod momaka iz mostarskog PZO-a),a vratile su ga tamo neke postrojbe uz 4-5 žrtava,a kojom prilikom je i moja malenkost dala svoj skromni obol.Hvala ALOJZU,ŽACU,PINTI,puk.Kožulu itd.Ako se ikad nisam osjećao vojnikom to je bilo tad.Bilo me stid gledati momke kako rade svoj posao. Po mrtve im dođe kampanjola i to je to...Hvala im.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 09 svi 2011, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ruj 2009, 12:52
Postovi: 95
caruga je napisao/la:
Pa lijepo vam je čovjek predočio dokumentaciju.Samo obratite pozornost na datume.
Ukratko,Hum je prvi put napadnut u lipnju 93,i jeli tad pao ili nije ne znam


Nije pao! Tog dana je najjči udar bio u Podhumu, na raskrižju Rokova pekarna-franjevački samostan.

caruga je napisao/la:
ali znam da je kod nas bilo dosta žrtava i nije napadnut samo Hum već i cijeli južni dio mostarske općine uključujući Bunu,Gubavicu,pa čak i Domanoviće.Na gubavici Čapljinci imali 5-6 mrtvih.Na Pjescima iznad Žitomislića Čitlučani imali par poginulih.Malo kasnije pokojni Denis Bevanda-Bata,pokojni Slaven Ćorić-Zambo i ta luda ekipa Grdana vraća Bunu. Mogu o ovim pokojnima.


Bunu nitko ne vraća iz prostog razloga što Buna nije niti pala. Sve naše prva crte su ostale na svojim mjestima i vojska po bunkerima. Radilo se o ubačenim diverzantskim grupama, od Bune, Hodbine, Rotimlje, Gubavice, Stanojevića, do Pijesaka i Domanovića. Prvu crtu nigdje nisu probili, a poslije su postupno te diverzanstske grupe eliminirane, najveći dio već prvog dana njihovog napada. U tih par dana na tom južnom sektoru su imali oko 130 mrtvih.

caruga je napisao/la:
Hum je drugi put napadnut u rujnu iste godine i tad je pao (provjerite kod momaka iz mostarskog PZO-a),a vratile su ga tamo neke postrojbe uz 4-5 žrtava,a kojom prilikom je i moja malenkost dala svoj skromni obol.Hvala ALOJZU,ŽACU,PINTI,puk.Kožulu itd. Ako se ikad nisam osjećao vojnikom to je bilo tad.Bilo me stid gledati momke kako rade svoj posao. Po mrtve im dođe kampanjola i to je to...Hvala im.


Hum nije bio pao niti tada. Armija je uzela dva-tri bunkera, ali nije cijeli Hum, i tu im je akcija propala. Usput, pozdravi mi Kožula. Reci da ga je pozdravio prijatelj iz srednje škole!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 12 svi 2011, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 01:49
Postovi: 808
Mostar je napisao/la:
caruga je napisao/la:
Pa lijepo vam je čovjek predočio dokumentaciju.Samo obratite pozornost na datume.
Ukratko,Hum je prvi put napadnut u lipnju 93,i jeli tad pao ili nije ne znam


Nije pao! Tog dana je najjči udar bio u Podhumu, na raskrižju Rokova pekarna-franjevački samostan.

caruga je napisao/la:
ali znam da je kod nas bilo dosta žrtava i nije napadnut samo Hum već i cijeli južni dio mostarske općine uključujući Bunu,Gubavicu,pa čak i Domanoviće.Na gubavici Čapljinci imali 5-6 mrtvih.Na Pjescima iznad Žitomislića Čitlučani imali par poginulih.Malo kasnije pokojni Denis Bevanda-Bata,pokojni Slaven Ćorić-Zambo i ta luda ekipa Grdana vraća Bunu. Mogu o ovim pokojnima.


Bunu nitko ne vraća iz prostog razloga što Buna nije niti pala. Sve naše prva crte su ostale na svojim mjestima i vojska po bunkerima. Radilo se o ubačenim diverzantskim grupama, od Bune, Hodbine, Rotimlje, Gubavice, Stanojevića, do Pijesaka i Domanovića. Prvu crtu nigdje nisu probili, a poslije su postupno te diverzanstske grupe eliminirane, najveći dio već prvog dana njihovog napada. U tih par dana na tom južnom sektoru su imali oko 130 mrtvih.

caruga je napisao/la:
Hum je drugi put napadnut u rujnu iste godine i tad je pao (provjerite kod momaka iz mostarskog PZO-a),a vratile su ga tamo neke postrojbe uz 4-5 žrtava,a kojom prilikom je i moja malenkost dala svoj skromni obol.Hvala ALOJZU,ŽACU,PINTI,puk.Kožulu itd. Ako se ikad nisam osjećao vojnikom to je bilo tad.Bilo me stid gledati momke kako rade svoj posao. Po mrtve im dođe kampanjola i to je to...Hvala im.


Hum nije bio pao niti tada. Armija je uzela dva-tri bunkera, ali nije cijeli Hum, i tu im je akcija propala. Usput, pozdravi mi Kožula. Reci da ga je pozdravio prijatelj iz srednje škole![/quote

Mostarac moram primjetiti da imaš čudnu neku percepciju glede "padanja" i "uzimanja".De se ti to još malo raspitaj,a možeš i kod onih momaka što ih spominješ na jednom forumu osim pok.Bačve naravno,s kim se oni ono gađali na Buni "teglama",oko staklenika i hotela.
Ko je taj dan držao Hadžialagića kičin,Kajgin Kičin,kt 199.,prostor oko Bajevićeve kuće itd.De mi molim te,crtni,i jeli ovaj prostor pripada BUNI.
Ko ono "doleti" na Bunu u jednom rozom sportskom autu svjetski poznatog vlasnika,taj dan i zašto?
Priča o držanju linija ti ne drži vodu nikako,iz jednostavna razloga što su muslimani otišli mnogo dalje ,odnosno i bili su dole cijelo vrijeme,pa ne bih o "držanju linije" koja ničemu ne služi.Podsjeti me ova priča na jednu situaciju sa Srbima,oko Glamoča, i njihovog držanja linije.Kasno skontaše neke stvari.Pa najebaše.Ovo ti kaže najebator.
Po istoj logici ovi su mogli zauzeti i Čapljinu i Metković,a "more bit" i Dubrovnik.Ta dole ih je svakako više od Hrvata.
O ostalim nebulozama oko Huma,broja mrtvih muslimana,ne bih puno.Jer su nebuloze.
Ovo u vezi Huma rekoh,jer opet možeš pitati iste momke u vezi nekih stvari.

PS Kožula nisam vidio od tada,a to da si mu školski kolega čisto sumnjam. Mislim da puno čitaš Praljkovu arhivu.Nema bolan u arhivi puno toga. :zubati :zubati


:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 13 svi 2011, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ruj 2009, 12:52
Postovi: 95
caruga je napisao/la:
Mostarac moram primjetiti da imaš čudnu neku percepciju glede "padanja" i "uzimanja".De se ti to još malo raspitaj,a možeš i kod onih momaka što ih spominješ na jednom forumu osim pok.Bačve naravno,s kim se oni ono gađali na Buni "teglama",oko staklenika i hotela.
Ko je taj dan držao Hadžialagića kičin,Kajgin Kičin,kt 199.,prostor oko Bajevićeve kuće itd.De mi molim te,crtni,i jeli ovaj prostor pripada BUNI.
Ko ono "doleti" na Bunu u jednom rozom sportskom autu svjetski poznatog vlasnika,taj dan i zašto?
Priča o držanju linija ti ne drži vodu nikako,iz jednostavna razloga što su muslimani otišli mnogo dalje ,odnosno i bili su dole cijelo vrijeme,pa ne bih o "držanju linije" koja ničemu ne služi.Podsjeti me ova priča na jednu situaciju sa Srbima,oko Glamoča, i njihovog držanja linije.Kasno skontaše neke stvari.Pa najebaše.Ovo ti kaže najebator.
Po istoj logici ovi su mogli zauzeti i Čapljinu i Metković,a "more bit" i Dubrovnik.Ta dole ih je svakako više od Hrvata.
O ostalim nebulozama oko Huma,broja mrtvih muslimana,ne bih puno.Jer su nebuloze.
Ovo u vezi Huma rekoh,jer opet možeš pitati iste momke u vezi nekih stvari.

PS Kožula nisam vidio od tada,a to da si mu školski kolega čisto sumnjam. Mislim da puno čitaš Praljkovu arhivu.Nema bolan u arhivi puno toga. :zubati :zubati


:zubati [/u]


Vidim da poznaješ neke detalje oko tog napada. Vjerojatno si bio na terenu u to vrijeme ili ti je netko pričao detalje iz prve ruke.

Govoriš o Grdanima! Da, Grdani su odigrali taj dan veliku ulogu, ali nisu jedini i jedinu. Bilo je i drugih postrojbi koje su odigrale i mnogo težu, i opasniju, i veću ulogu taj dan: PPN Ludvig Pavlović-Gubavica, Bušići-Dubrave, satnija Buna-Buna, Ortiješ, Lakiševine, posebice jedan njezin vod, itd...

Ja ti opet ponavljam da prve crte (generalno) nisu bile uopće pale, osim onih koje su padale uvijek pri svakom pokušaju muslimanskog napada. Radi se o dijelu crte od rijeke Bune do Rotimlje. Znaš i ti najvjerojatnije cijelu priču oko tog dijela crte, i koliko je puta padala, i koliko puta je napadana, i koliko je puta ostavljena bez dovoljno ljudstva, kao što najvjerojatnije i znaš zona odgovornosti koje postrojbe je bio taj dio crte. Ta crta je tri puta pokazala propusnost, a najveću tih dana o kojima pričamo. Ako si toliko upućen u zbivanja, znaš i to da bi na taj dio crte, umjesto po vojnim mjerilima potrebnih i pozvanih 120 ljudi, ta dotična postrojba dovezla maksimalno 30-40 ljudi, koji su zbog toga normalno bili nadrkani, ljuti, ogorčeni i bezvoljni. I ja bih bio! Gdje si vidio da gazda suvenirnice, kafića ili restorana, pun love, riskira glavu na ratištu? Zato je ta postrojba u ratu i dobila jedno "popularno ime"! Sa bazom od kojih 20-30.000 stanovnika je u vrijeme najžešćeg sukoba sa ARBiH ta postorjba završila kao jedna bojna.

Znači, sve te diverzantske grupe su prolazile i šetkale po tom dijelu, i to se znalo i ranije. Znaš i to da su Grdani došli kao interventna postrojba upravo u rejon njihove matične, općinske postrojbe, kao što znaš i to da je poslije tog napada ta postrojba zamijenjena sa 1. brigadom "Knez Domagoj"! I tada je za pokrivanje tog dijela crte trebalo 120 ljudi, a u sklopu "Knez Domagoj" brigade bi došlo njih 140-150. Od tada nije prošla niti muha! Toliko o tom muslimanskom prodoru i padanju prostora.

Govoriš o gađanju "teglama" oko staklenika i hotela! Svaka čast! A sada ću ja tebi spomenuti nabacivanje ručnim bombama preko betonskog zida na udaljenosti od 10-15 m. Pa bio je rat, čovječe! Sve znam i sve sam vidio. Nisi mi otkrio ništa novoga!

I opet ću ti po X-ti put ponoviti! Poslije tih par dana njihovog diverzantskog pokušaja, od Bune, Hodbine, Gubavice, Pijesaka, Stanojevića, Domanovića, na tom širem rejonu je prikupljeno 128 tijela poginulih muslimanskih vojnika. Govorim o cijelom prostoru, a ne samo o Buni. Rat nikada nije samo posao jednog sela, već uvijek ima širi kontekst. I nije rat samo ono što ti vidiš i doživiš na onom km2 gdje osobno ratuješ.

U vezi Huma znam poimenice i ljude, i postrojbu, koja je išla u vraćanje dijelova (bunkera) koje je zauzela ARBiH. Mislim da nema razloga da pominjemo imena tu na forumu, iako si ti već "slučajno" spomenuo neka, reda radi valjda ili već zbog čega. A kad već pričaš o Humu, trebao si izreći istinu do kraja i reći da je zapovjednik jedne satnije HVO-a sa lijeve obale Neretve završio u zatvoru na par dana jer nije dopustio da njegovih "50 dragovoljaca vraća" Hum. Ljudi se tako "dragovoljno ponudili", da u povijest uđu kao "najveći heroji", od samo 8.000 pripadnika HVO-a Mostar, koliko je tada bilo na spisku. Kamo sreće da smo ratovali po spisku, ne bi se do Bugarske zaustavili.

O Kožulu više ne bih! To što si počeo sa spominanjem imena ljudi je i dokaz određene nezrelosti i naivnosti na ovom forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 16 svi 2011, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 01:49
Postovi: 808
Mostar je napisao/la:
caruga je napisao/la:
Mostarac moram primjetiti da imaš čudnu neku percepciju glede "padanja" i "uzimanja".De se ti to još malo raspitaj,a možeš i kod onih momaka što ih spominješ na jednom forumu osim pok.Bačve naravno,s kim se oni ono gađali na Buni "teglama",oko staklenika i hotela.
Ko je taj dan držao Hadžialagića kičin,Kajgin Kičin,kt 199.,prostor oko Bajevićeve kuće itd.De mi molim te,crtni,i jeli ovaj prostor pripada BUNI.
Ko ono "doleti" na Bunu u jednom rozom sportskom autu svjetski poznatog vlasnika,taj dan i zašto?
Priča o držanju linija ti ne drži vodu nikako,iz jednostavna razloga što su muslimani otišli mnogo dalje ,odnosno i bili su dole cijelo vrijeme,pa ne bih o "držanju linije" koja ničemu ne služi.Podsjeti me ova priča na jednu situaciju sa Srbima,oko Glamoča, i njihovog držanja linije.Kasno skontaše neke stvari.Pa najebaše.Ovo ti kaže najebator.
Po istoj logici ovi su mogli zauzeti i Čapljinu i Metković,a "more bit" i Dubrovnik.Ta dole ih je svakako više od Hrvata.
O ostalim nebulozama oko Huma,broja mrtvih muslimana,ne bih puno.Jer su nebuloze.
Ovo u vezi Huma rekoh,jer opet možeš pitati iste momke u vezi nekih stvari.

PS Kožula nisam vidio od tada,a to da si mu školski kolega čisto sumnjam. Mislim da puno čitaš Praljkovu arhivu.Nema bolan u arhivi puno toga. :zubati :zubati


:zubati [/u]


Vidim da poznaješ neke detalje oko tog napada. Vjerojatno si bio na terenu u to vrijeme ili ti je netko pričao detalje iz prve ruke.

Govoriš o Grdanima! Da, Grdani su odigrali taj dan veliku ulogu, ali nisu jedini i jedinu. Bilo je i drugih postrojbi koje su odigrale i mnogo težu, i opasniju, i veću ulogu taj dan: PPN Ludvig Pavlović-Gubavica, Bušići-Dubrave, satnija Buna-Buna, Ortiješ, Lakiševine, posebice jedan njezin vod, itd...

Ja ti opet ponavljam da prve crte (generalno) nisu bile uopće pale, osim onih koje su padale uvijek pri svakom pokušaju muslimanskog napada. Radi se o dijelu crte od rijeke Bune do Rotimlje. Znaš i ti najvjerojatnije cijelu priču oko tog dijela crte, i koliko je puta padala, i koliko puta je napadana, i koliko je puta ostavljena bez dovoljno ljudstva, kao što najvjerojatnije i znaš zona odgovornosti koje postrojbe je bio taj dio crte. Ta crta je tri puta pokazala propusnost, a najveću tih dana o kojima pričamo. Ako si toliko upućen u zbivanja, znaš i to da bi na taj dio crte, umjesto po vojnim mjerilima potrebnih i pozvanih 120 ljudi, ta dotična postrojba dovezla maksimalno 30-40 ljudi, koji su zbog toga normalno bili nadrkani, ljuti, ogorčeni i bezvoljni. I ja bih bio! Gdje si vidio da gazda suvenirnice, kafića ili restorana, pun love, riskira glavu na ratištu? Zato je ta postrojba u ratu i dobila jedno "popularno ime"! Sa bazom od kojih 20-30.000 stanovnika je u vrijeme najžešćeg sukoba sa ARBiH ta postorjba završila kao jedna bojna.

Znači, sve te diverzantske grupe su prolazile i šetkale po tom dijelu, i to se znalo i ranije. Znaš i to da su Grdani došli kao interventna postrojba upravo u rejon njihove matične, općinske postrojbe, kao što znaš i to da je poslije tog napada ta postrojba zamijenjena sa 1. brigadom "Knez Domagoj"! I tada je za pokrivanje tog dijela crte trebalo 120 ljudi, a u sklopu "Knez Domagoj" brigade bi došlo njih 140-150. Od tada nije prošla niti muha! Toliko o tom muslimanskom prodoru i padanju prostora.

Govoriš o gađanju "teglama" oko staklenika i hotela! Svaka čast! A sada ću ja tebi spomenuti nabacivanje ručnim bombama preko betonskog zida na udaljenosti od 10-15 m. Pa bio je rat, čovječe! Sve znam i sve sam vidio. Nisi mi otkrio ništa novoga!

I opet ću ti po X-ti put ponoviti! Poslije tih par dana njihovog diverzantskog pokušaja, od Bune, Hodbine, Gubavice, Pijesaka, Stanojevića, Domanovića, na tom širem rejonu je prikupljeno 128 tijela poginulih muslimanskih vojnika. Govorim o cijelom prostoru, a ne samo o Buni. Rat nikada nije samo posao jednog sela, već uvijek ima širi kontekst. I nije rat samo ono što ti vidiš i doživiš na onom km2 gdje osobno ratuješ.

U vezi Huma znam poimenice i ljude, i postrojbu, koja je išla u vraćanje dijelova (bunkera) koje je zauzela ARBiH. Mislim da nema razloga da pominjemo imena tu na forumu, iako si ti već "slučajno" spomenuo neka, reda radi valjda ili već zbog čega. A kad već pričaš o Humu, trebao si izreći istinu do kraja i reći da je zapovjednik jedne satnije HVO-a sa lijeve obale Neretve završio u zatvoru na par dana jer nije dopustio da njegovih "50 dragovoljaca vraća" Hum. Ljudi se tako "dragovoljno ponudili", da u povijest uđu kao "najveći heroji", od samo 8.000 pripadnika HVO-a Mostar, koliko je tada bilo na spisku. Kamo sreće da smo ratovali po spisku, ne bi se do Bugarske zaustavili.

O Kožulu više ne bih! To što si počeo sa spominanjem imena ljudi je i dokaz određene nezrelosti i naivnosti na ovom forumu.



Momče... :zubati
Sve su mi ovo pričali... :neznam :zubati
Ja ti veze o ovom nemam... :neznam :zubati
Ratovao sam ne samo na 1,762 ne kilometara2,već na 1m2(samo oko Mostara i Bune) :zubati


PS
Naivan stvarno jesam.Kako onda tako i sada,samo što danas stvarno nemam više živaca da bih se "šonjo" sa šupcima poput tebe.Zašto?Zato jer je šupaka i previše!!! :evotigana :evotigana

ODJEBI LAŽOVE LOGISTI"Ć"ARSKI !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 21 svi 2011, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 06:39
Postovi: 128
Hum je pao 4 puta i mi ga peti put vratili :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 13 srp 2011, 11:13 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2011, 10:51
Postovi: 1
Najprije pozdrav svima....ovdje sam procitao dosta istina i izkarikiranih teorija.istina koju znam je da su na humu pala dva bunkera,pao je PAM.Tukao je dva dana po rodoču i onda im se radi pregrijavanja zaglavio.Propaganda sa istočne obale je tvrdila da se armija nalazi u prvoj osnovnoj,ali famozna rokova pekara im je bila daleko.Svi koji su bili dole znaju gdje je bila rincusa,kupusara....Rodocani su bili na humu,mi 4 bojna kod crkve.za akciju se znalo i nedrzi teorija iznenadnoj akciji.samo je nas problem bio lako cemo.na soliterima su izvidjaci redovno bili balzamirani tako da nisu bili u stanju vidjeti ni krdo slonova a ne nesto drugo.Tri dana smo bili izmjesani sa armijom.Broj od 8 poginulih pripadnika armije je neistinit,nemogu reci smijesan jer se radi o gubitku ljudskih zivota.Svi koji smo bili dole znamo koliko ih je ostalo oko vidackove kuce poslije akcije....povratak izgubljenih polozaja je bio velicanstven ali i nedovrsen jer je ljudsvo bilo pod pobjednickim zanosom i moglo se krenuti i dalje a ne stati na liniji prije napada.nejasno i nestvarno ali ok,tako su rekli veliki.
Pozdrav svim suborcima i onim casnim i postenim sa druge strane. :herceg_bosna


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 209 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO