HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 277 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zračna luka Mostar
PostPostano: 06 svi 2009, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ne znam kakve su u novije vrijeme avio linije sa aerodroma u Mostaru. Mislim da ne može Mostar pretendirati da bude veći regionalni centar bez dobre zračne povezanosti sa Europom. To je, pogotovo za business, neophodno. Dakle, minimalno dva puta tjedno za Frankfurt uz uobičajenu povezanost sa Zagrebom.

U svijetu, grad bez međunarodnog aerodroma odmah otpada, kao moguća sjedište zastupstva, franšiza za velike korporacije. Poslovni čovjek - pogotovo menadžeri i vlasnici u Europi su navikli obaviti posao za dan/dva i vratiti se bez velikih napora. Ne može se očekivati da će oni drndati satima ili čak i danima po cestama. Aerodrom sa međunarodnim linijama bi vrijedio za Mostar, koliko i izgradnja koridora Vc.

Jedno vrijeme je bilo aktualno, a i po meni je idealno mjesto za izmještaj aerodroma na područje Kruševa, odnosno kad se izađe na Vardu, kad se krene prema Čitluku bilo gdje s lijeve strane. Idealno za Mostar, Međugorje i cijelu Zapadnu i Južnu Hercegovinu i potez Metković - Ploče u Hrvatskoj.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 06 svi 2009, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
lider30 je napisao/la:
Ne znam kakve su u novije vrijeme avio linije sa aerodroma u Mostaru. Mislim da ne može Mostar pretendirati da bude veći regionalni centar bez dobre zračne povezanosti sa Europom. To je, pogotovo za business, neophodno. Dakle, minimalno dva puta tjedno za Frankfurt uz uobičajenu povezanost sa Zagrebom.

U svijetu, grad bez međunarodnog aerodroma odmah otpada, kao moguća sjedište zastupstva, franšiza za velike korporacije. Poslovni čovjek - pogotovo menadžeri i vlasnici u Europi su navikli obaviti posao za dan/dva i vratiti se bez velikih napora. Ne može se očekivati da će oni drndati satima ili čak i danima po cestama. Aerodrom sa međunarodnim linijama bi vrijedio za Mostar, koliko i izgradnja koridora Vc.

Jedno vrijeme je bilo aktualno, a i po meni je idealno mjesto za izmještaj aerodroma na područje Kruševa, odnosno kad se izađe na Vardu, kad se krene prema Čitluku bilo gdje s lijeve strane. Idealno za Mostar, Međugorje i cijelu Zapadnu i Južnu Hercegovinu i potez Metković - Ploče u Hrvatskoj.



i sada je llokacija idealna..ali koja korist kad nece pticurine da slete...

men se cini ima od BH airlinesa linija za tursku 1 tjedno...i da je bio za zagreb od croatia airlinesa 2x tjedno


a gledajuci im po web stranici izgleda da trenutno nitko ne leti u mostar ....


sto je po meni veeelika steta...jer imati ovakakv strateski polozaj zracne luke....sa blizinom Medjugorja, jadrana, samog MOstara, ..i plus toga ogroman broj sunacnih dana tijekom godine...nema magle..nema nicega...spusti cijenu aerodromske taxe...i automatski si konkurentan i dubrovniku i splitu i sarajevu....


sletis..uzmes rentacar i za satak vremena si na moru u Makarskoj....ili za 2 sata trknes do dubrovnika i odes u hotel gdje si chekirao sobu...ili za trknes do Blidinja i Kupresa...ili se zaletis u split ili sarajevo....

a najveci razlog zasto sletejti u Mostar a ne recimo u dubrovnik ili split jer taj sto bio bio konkuretniji u svemu radi cijene...
cijene iznamljivanja auta su vjeruje dosta povoljnije nego u hrvatskoj...

sve bi se ono moglo...ali nece...

sto ...ne znam...

samo znam da bi valjalo kad bi htjelo :)

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 06 svi 2009, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Ne grade se više aerodromi "zato što bi to dobro bilo".

Mora doći privatni investitor i u tome vidjeti kristalno jasan profit.


Državno ulaganje u regije kroz "razvojne projekte" će biti svedeno na minimum.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 07 svi 2009, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Da ne bude u Mostaru ovako ko u Banja Luci:

Izvor: http://www.ekapija.ba/website/bih/page/211307
6. Prazni letovi za Europu

Uz obrazloženje o potrebi stvaranja zračne linije s EU, Vlada RS potpisala je u travnju ugovor s austrijskom zrakoplovnom kompanijom AustroJet o otvaranju linije Banja Luka - Salzburg - Banja Luka. RS je, međutim, za šest mjeseci ostvarila gubitak od oko 732.000 KM zbog tog ugovora kojim se Vlada RS obvezala da će austrijskoj kompaniji doplaćivati neprodane karte, odnosno prazna mjesta u zrakoplovu koji je na liniji Banjaluka - Salzburg letio tri puta na tjedan. Ugovor je istekao polovicom listopada, a prema neslužbenim podacima, od 30. travnja do 15. listopada na liniji Salzburg - Banjaluka - Salzburg prevezeno je 950 putnika. Prosječno je u jednom letu bilo 11,3 putnika u zrakoplovu s 37 putničkih sjedišta.


Kao prvo ne zam , odakle im ideja za liniju prema Salzburgu. Po meni niegdje veze. DA je bar Beč, bila bi pet puta punija.

Kao druga činjenica je da u BiH još nije zaživjela navika (utjecaj i lošeg standarda) vožnje avionom, tako da je to općenito otežavajuća okolnost kad praviš projekcije broja putnika ili eventualnih letova bilo gdje u BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 18 ruj 2009, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Opet se vraćam na ovu temu. Bez međunarodnog aeorodroma u Mostaru, moglo bi i ovo malo sjedišta većih tvrtki otići u Sarajevo.
Zar ne mogu mudre glave sjesti i vidjeti potrebe Hercegovine + Metković Ploče, Vrgorac, Imotski + turističke potrebe Međugorja, pa da oforme jednu solidnu međunarodnu zračnu luku.

Irski Ryanair bi bio zainteresiran zbog Međugorja održavati barem pola godine redovite tjedne linije za Dublin.
Tjedna veza za Frankfurt također obvezna. Ostalo po potrebi (najviše Zagreb i Rim).

Zašto ne izmjestiti aerodrom sa postojećeg mjesta malo jugozapadnije i otvoriti prostor postojeće zračne luke za gradnju grada. :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 01 stu 2010, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kad će taj mostarski aerodrom privući niskotarifne kompanije. Zna li iko. ko je u toj upravi aerodroma?
Međugorje ove godine obara sve rekorde tursitičkih dolazaka - najbolja godina ikad. A masa Hercegovaca dolazi na blagdane na okolne regionalne aerodrome.
Sarajevo trenutno kupi sve business letove u BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 stu 2010, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
lider30 je napisao/la:
Da ne bude u Mostaru ovako ko u Banja Luci:

Izvor: http://www.ekapija.ba/website/bih/page/211307
6. Prazni letovi za Europu

Uz obrazloženje o potrebi stvaranja zračne linije s EU, Vlada RS potpisala je u travnju ugovor s austrijskom zrakoplovnom kompanijom AustroJet o otvaranju linije Banja Luka - Salzburg - Banja Luka. RS je, međutim, za šest mjeseci ostvarila gubitak od oko 732.000 KM zbog tog ugovora kojim se Vlada RS obvezala da će austrijskoj kompaniji doplaćivati neprodane karte, odnosno prazna mjesta u zrakoplovu koji je na liniji Banjaluka - Salzburg letio tri puta na tjedan. Ugovor je istekao polovicom listopada, a prema neslužbenim podacima, od 30. travnja do 15. listopada na liniji Salzburg - Banjaluka - Salzburg prevezeno je 950 putnika. Prosječno je u jednom letu bilo 11,3 putnika u zrakoplovu s 37 putničkih sjedišta.


Kao prvo ne zam , odakle im ideja za liniju prema Salzburgu. Po meni niegdje veze. DA je bar Beč, bila bi pet puta punija.

Kao druga činjenica je da u BiH još nije zaživjela navika (utjecaj i lošeg standarda) vožnje avionom, tako da je to općenito otežavajuća okolnost kad praviš projekcije broja putnika ili eventualnih letova bilo gdje u BiH.


Uopste nisam znala za ovu relaciju sa Banja Lukom.
Nedavno nesto trazim i kao od 01.11.eto od danas Banja Luka-Cirih,Banja Luka -Frankfurt za oko 180 eura. :eek Ponude za 1 €..itd..
Onda pronadjem i ovo..
http://www.glassrpske.com/vijest/3/drustvo/45958/cir/Uskoro-letovi-za-Bec-Cirih-i-Frankfurt.html
Pogledavsi datum,predizborna kampanja je cinila svoje.Ali mi se ovo svidja:"
Citat:
Не вриједи улагање и издвајање из буџета за аеродром ако ће на овај начин и даље функционисати. Нови менаџмент предузео је одређене мјере преговарања око отварања нових линија под околностима да нема учешћа у суфинансирању из буџета - истакао је Чубриловић.
Prica se godinama i o aerodromu u Trebinju..sve ostaje na pricama.
Tivat leti dobro radi.
U BL ne vidim tu pozitivnu nulu.. ekonomsku opravdanost.
Pozitivnije gledam na mostarski.(i on je na nuli :zubati )Iako mi se ne svidja sto se od "Medjugorja" razvio biznis,iznenadilo me koliko ljudi je upuceno u njegovo cudo.Sve to,kad saberes i oduzmes je nista tj.neizvodljivo za odrzavanje aerodroma..tek o nekom rentabilnom poslovanju da i ne govorimo.
Za Salzburg...unapred propast..bzvz..
Austrian airlines je stvarno dobar ali i mnogo skuplji(Bec-Sarajevo nema skupljeg leta u Evropi).
Letos sam isla sa Cro.airlin. Sa - Zg,Zg-Wien.. to su avijoncici ko igracke..Ima manje od 100 sedista.Propeleri.. :zubati ..a prva klasa je odvojena nekim paravancicem.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 stu 2010, 00:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Meni je sestra iskoristila SkyEurope do koske. :zubati Pa i za 10 Eura se letilo do Bruxellesa ili Amsterdama. Ne bih se čudio da su zbog takvih jeftinoća i propali.

Ima još RyanAir, Germanwings, ma mogu se odraditi aranžmani u kombinaciji sa Međugorjem da bude nekoliko vrhunskih linija. Iraca na tisuće i tisuće svake godine dolazi u Međugorje. Zašto ne bi doli preko aerodroma u Mostaru, a ostali bi imali jednu redovitu liniju za Dublin.

To je samo jedan primjer. Razdaljina Međugorje Mostar je manje od 30 km.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 stu 2010, 01:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Sky je bio stvarno sega.Vidis nemam pojma ni da je propao.Na zalost nikad nisam uspela naci tako nesto.Obicno je to bio neki datum za pola god.unapred.
Sad razmisljam jednom prilikom dal sky ili niky..isla sam do Bg..kao za 29 eura,medjutim nije taxa bila uracunata tako da je izaslo oko 120 €.To mi je najjeftinijij let.
Ideja imas..jos se baci u aktuelnu vlast i imas i posao..
Meni ostavi da organizujem taj prevoz od Mostara do Medjugorja u extra-luxuznim busovima..i sve 5... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 stu 2010, 02:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Urbana je napisao/la:
Sky je bio stvarno sega.Vidis nemam pojma ni da je propao.Na zalost nikad nisam uspela naci tako nesto.Obicno je to bio neki datum za pola god.unapred.
Sad razmisljam jednom prilikom dal sky ili niky..isla sam do Bg..kao za 29 eura,medjutim nije taxa bila uracunata tako da je izaslo oko 120 €.To mi je najjeftinijij let.
Ideja imas..jos se baci u aktuelnu vlast i imas i posao..
Meni ostavi da organizujem taj prevoz od Mostara do Medjugorja u extra-luxuznim busovima..i sve 5... :zubati


S Nikkijem sam letio do Parisa. Airbus bez zvučne izolacije. :zubati Dosta je jeftin, ali je bio last minute.
SkyEurope je ipak bio vrh u niskotarfnim letovima. Bilo je došlo da se dvoumiš ili otići u grad na kavu ili trknuti do Londona, ako uhvatiš u dobro vrijeme kartu. :sega

Te kompanije su čudo, dosta promoviraju letove avionom kod ljudi i stvaraju naviku. Šta je Talijana dolazilo u Međugorje ovih godina i ove godine - ja ne znam da ima itko u Italiji a da nije bio u Međugorju. :neznam
Znači linije za Italiju bi vazda bile pune.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 svi 2011, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Hoće li Mostrar konačno postati hercegbosanska metropola?

Novi sustav za instrumentalni prilaz na zračnu luku Mostar je konačno instaliran te je time jedna od prepreka za povećanje prometa na ovoj zračnoj luci, otklonjena.


http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/hoce-li-mostar-konacno-postati-hercegbosanska-metropola-3410.html

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 03 svi 2011, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija




Kalibracija sustava 26.4.2011.:

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 04 svi 2011, 02:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Robbie MO je napisao/la:




Kalibracija sustava 26.4.2011.:

Ove vijesti volim!
Kakav je ovo bio let?
Avion mi izgleda dosta veliki ...
Charter probni?
:HercegBosanac

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 17 svi 2011, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
:palacgore1 :palacgore1 :palacgore1
MEĐUGORSKI TURISTI OŽIVLJAVAJU ZRAČNU LUKU
U roku mjesec dana kreće zračna linija Pescara - Mostar
Uspostava zračne linije Pescara – Mostar ponovno je aktualizirana te se očekuje kako će u roku mjesec dana ova charter linija postati redovita. Predstavnici Gradske uprave, Bh. Airlinesa, Zračne luke Mostar te turističke agencije Fortuna Tours ovaj tjedan putuju u Pescaru kako bi se dogovorili svi detalji vezani uz ovu charter liniju.

slika

Direktor Zračne luke Mostar Marin Raspudić je kazao kako je riječ o operativnom sastanku nakon kojega će se znati svi detalji, točno vrijeme uspostave leta, njegova redovitost i sl.

Image"Nama je sezona već počela, već imamo charter linije iz Italije, kao i zračne linije iz Irske, Bejruta i dr. Ova linija s Pescarom će samo pridonijeti povećanju broja turista i nadamo se kako će Grad uspješno završiti taj projekt. Ove godine očekujemo rekordan broj putnika i uvjeren sam kako će ova sezona biti najbolja od ponovnog otvaranja mostarske Zračne luke", kazao je Raspudić za Dnevni list .

Iz Gradske uprave se doznaje kako su talijanska regija Abruzzo i Grad Mostar osigurali financijska sredstva da se linija uspostavi, te kako više nema značajnijih prepreka da se ista ne realizira.

Zračna luka Mostar je nakon što je nedavno instaliran instrumentalni prilaz od sada više dostupna europskim zrakoplovnim kompanijama, a instaliranje instrumentalnog prilaza bio je i jedan od uvjeta da se uspostavi linija Pescara - Mostar.

2011. će biti rekordna poslijeratna godina

Uspostavom ove zračne linije uvelike bi se oživio promet Zračne luke Mostar, te bi ista trebala zabilježiti i više letova i veći promet putnika, jer u odnosu na prijeratnih stotinu tisuća putnika, sada je promet na razini deset do petnaest posto.

Ideja za uspostavu ovoga leta iskazana je prošle godine kada je veliku volju u nastojanju da se uspostavi ova zrakoplovna linija izrazio sam gradonačelnik Pescare prilikom svog posjeta Mostaru, kada je kazao, između ostalog, kako bi ista doprinijela daljnjem poboljšanju i, prije svega, jačanju religijskog turizma.


S obzirom da veliki broj Talijana dolazi u Međugorje, želja je da se dio tih putnika preko Pescare dovede u Mostar, a zatim u Međugorje. Uspostava linije je postala upitna krajem prošle godine kada je jedna privatna talijanska zrakoplovna tvrtka odustala od organiziranja charter leta te se u javnosti spominjalo kako je Pescara - Mostar još jedan u nizu propalih najavljivanih projekata Gradske uprave.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 17 svi 2011, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
Uspostavom ove zračne linije uvelike bi se oživio promet Zračne luke Mostar, te bi ista trebala zabilježiti i više letova i veći promet putnika, jer u odnosu na prijeratnih stotinu tisuća putnika, sada je promet na razini deset do petnaest posto.




Statistika s aerodroma Bosne i Hercegovine (BHDCA):
http://www.bhdca.gov.ba/site/index.php? ... 32&lang=hr

Travanj:
http://www.bhdca.gov.ba/site/index.php? ... 32&lang=hr
Broj putnika:
Sarajevo: 49.489
Mostar: 2.193
Banja Luka: 719
Tuzla: 54

Ožujak (prije instaliranja nove opreme u Mostaru koja je bila uvjet za čarter letove):
http://www.bhdca.gov.ba/site/index.php? ... 32&lang=hr
Broj putnika:
Sarajevo: 40.803
Banja Luka: 640
Mostar: 696
Tuzla: 12


Naša mostarska zračna luka bi morala uvećati promet bar 8-10 puta.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 17 svi 2011, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Robbie MO je napisao/la:
Naša mostarska zračna luka bi morala uvećati promet bar 8-10 puta.

Definitivno. Mostar je na potencijalno jako dobrom prometnom položaju, kada je riječ o zračnom prometu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 24 svi 2011, 06:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Austrijski stručnjaci iz "Fachhochschule Camups" iz Beča dolaze u Mostar predstaviti analizu mostarske zračne luke
Uskoro konferencija o potencijalu zračne luke Mostar
slika
Sredinom lipnja ove godine Grad Mostar bit će domaćin stručnjacima za upravljanje rizikom "Fachhochschule Camups" iz Beča, koji će, uz sudjelovanje predstavnika Međunarodnog aerodroma - Zračne luke Mostar i Gradske uprave Mostara, naglasiti potencijal međunarodnog aerodroma - Zračne luke Mostar, priopćeno je iz Gradskog vijeća Grada Mostara.

Kroz dvodnevnu konferenciju predstavit će se analiza mostarske zračne luke, koja je izrađena od strane projektnog tima "Fachhochschule Campus", a u okviru znanstvenog studijskog projekta. Gradu Mostaru kao projektnom partneru, studija će, biti ustupljena besplatno na raspolaganje.

Cilj sastanka stručnjaka u Mostaru je informiranje predstavnika vlasnika kao i nadležnih iz oblasti politike Gradske uprave o rezultatima studije.

Diskusija o mogućnostima Strategije razvoja poslovanja za unapređenje Međunarodnog aerodroma - Zračne luke Mostar trebala bi označiti zračnu luku kao pozitivni gospodarski čimbenik cijele regije.

U slučaju donošenja konsensualne odluke od strane nositelja odlučivanja za početak izrade konkretne Strategije za unapređenje poslovanja kao i analize svih dostupnih mogućnosti financiranja jednog ovakvog infrastrukturnog projekta, planira se slijedeća konferencija za jesen 2011. u Mostaru, navodi se u priopćenju.

http://www.bljesak.info/content/view/74694/158/

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 20 lip 2011, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Robbie MO je napisao/la:
Citat:
Uspostavom ove zračne linije uvelike bi se oživio promet Zračne luke Mostar, te bi ista trebala zabilježiti i više letova i veći promet putnika, jer u odnosu na prijeratnih stotinu tisuća putnika, sada je promet na razini deset do petnaest posto.




Statistika s aerodroma Bosne i Hercegovine (BHDCA):
http://www.bhdca.gov.ba/site/index.php? ... 32&lang=hr

Siječanj:
Broj putnika:
Sarajevo: 30.484
Banja Luka: 560
Mostar: 554
Tuzla: 0

Veljača:
Broj putnika:
Sarajevo: 34.148
Banja Luka: 422
Mostar: 0
Tuzla: 0

Ožujak (prije instaliranja nove opreme u Mostaru koja je bila uvjet za čarter letove):
http://www.bhdca.gov.ba/site/index.php? ... 32&lang=hr
Broj putnika:
Sarajevo: 40.803
Banja Luka: 640
Mostar: 696
Tuzla: 12

Travanj:
http://www.bhdca.gov.ba/site/index.php? ... 32&lang=hr
Broj putnika:
Sarajevo: 49.489
Mostar: 2.193
Banja Luka: 719
Tuzla: 54



Naša mostarska zračna luka bi morala uvećati promet bar 8-10 puta.



podaci za Svibanj
Broj putnika:
Sarajevo: 56.812
Mostar: 4034
Banja Luka: 680
Tuzla: 8
:herceg_bosna

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 20 lip 2011, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
U 2010. godini Mostar je sudjelovao s mizernih 3% u zračnom prometu BiH.

Nakon uvođenja nove opreme u ožujku, udio se penje na 4% u travnju i 7% u svibnju 2011.
Od lipnja počinju čarter letovi s Pescarom (međugorski turisti).

Sve ispod 25% bi nam trebalo biti malo, za dulji rok.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 23 srp 2011, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
http://dnevnik.ba/novosti/bih/zra%C4%8D ... od-17rujna

Zračna veza Mostar-Pescara od 17.rujna
slika
Poznat točan datum

Uspostava redovite zrakoplovne linije Mostar - Pescara počet će letom 17. rujna. Tada bi iz Zračne luke Mostar poletio prvi zrakoplov, koji bi trebao označiti možda i jednu novu eru kada je u pitanju prometna povezanost Mostara, Međugorja i drugih turističkih potencijala Hercegovine. Potpisan je ugovor, koji je označio i kraj pregovora, piše Večernji list.



- Mislim da je realizacija ovoga projekta od velikog značenja za Mostar, ali i cijelu regiju Hercegovine. Imamo mogućnost međunarodnog povezivanja, budući da je Pescara sama po sebi dobro povezana s drugim dijelovima Europe, posebno kada su u pitanju niskobudžetni prijevoznici, koji na taj način nude mogućnosti jeftinijeg putovanja. Očekujemo isto priljev većeg broja tamošnjih turista, kojima će na taj način dostupniji biti Mostar, ali i cijela Hercegovina i svi njezini turistički potencijali. Jednostavno se nadamo da će to biti početak korisne prakse koja će se proširiti, kazao nam je mostarski gradonačelnik Ljubo Bešlić.



Ovaj projekt su sufinancirali Grad Mostar, ali i talijanska pokrajna Abruzzo. Treba naglasiti kako je Mostar već odobrio sredstva u iznosu od 30.000 eura, a regija Abruzzo izdvojila je 70.000 eura kako bi se ovaj projekt realizirao.



- Izdvajanje ovih sredstava je jamac za održivost spomenutog projekta. Ako se ovo pokaže kao pravi recept, tada se ovim primjerom možemo povezati i s drugim odredištima. Nakon što se javnost uvjeri kako funkcionira projekt koji smo započeli, vjerovat će nam kada u pitanju budu i neki drugi projekti - dodao je gradonačelnik Mostara Ljubo Bešlić. (R.I. Dnevnik.ba)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 23 srp 2011, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Robbie MO je napisao/la:
U 2010. godini Mostar je sudjelovao s mizernih 3% u zračnom prometu BiH.

Nakon uvođenja nove opreme u ožujku, udio se penje na 4% u travnju i 7% u svibnju 2011.
Od lipnja počinju čarter letovi s Pescarom (međugorski turisti).

Sve ispod 25% bi nam trebalo biti malo, za dulji rok.

Znaš nije toliko važan procenat kao broj putnika. :)

U svakom slučaju veoma pozitivan pomak.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 kol 2011, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Robbie MO je napisao/la:


podaci za Svibanj
Broj putnika:
Sarajevo: 56.812
Mostar: 4034
Banja Luka: 680
Tuzla: 8
:herceg_bosna


Lipanj:
Broj putnika:
Sarajevo: 62.994
Mostar: 5.087
Banja Luka: 536
Tuzla: 1.143

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 kol 2011, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Samo jako! je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:


podaci za Svibanj
Broj putnika:
Sarajevo: 56.812
Mostar: 4034
Banja Luka: 680
Tuzla: 8
:herceg_bosna


Lipanj:
Broj putnika:
Sarajevo: 62.994
Mostar: 5.087
Banja Luka: 536
Tuzla: 1.143


:klanjam

Ode ove godine definitivno na preko 30 k putnika. Tko bi rekao prije pola godine, a vjerojatno i preko 40 k zbog Pescare.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 02 kol 2011, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Uprava Aerodroma Mostar najavljuje da bi ove godine mogla imati 36.000 putnika, što je dva puta više od lanjskog prometa.

Mostar mora puno više ulagat u aerodrom.Turistima imamo šta ponudit tokom čitave godine,o ljetnim mjesecima i blizini mora da i ne govorim.

Idealno bi bilo izgradit,super market,autobusni kolodvor i eventualno hotel u sklopu aerodroma.Znam je trenutno SF,ali o tim stvarima se mora razmišljat u budućnosti.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zračna luka Mostar
PostPostano: 25 kol 2011, 01:36 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
...Kako da je u Tuzli broj putnika skocio sa 8 na 1.143 ???????


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 277 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO