HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 14:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 22 kol 2011, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10407
Lokacija: Banja Luka
TG-B.B.B je napisao/la:
Nisu srbi pmagali nama iz nekog suosjećanja ili neznam cega, skupo smo mi platili to njihovo pomaganje, što u nafti a što u KM, cisterne i cisterne iz hercegovine su išle za rep. šumsku

Vama ,kao sto su nama,MZ nije uvela embargo na sve osim vazduha . A za ratovanje nafta je prjeko potrebna.

Sjecam se, mogao si preci s kraja na kraj BL i da nigdje ne naidjes na cesti na civilno auto .

Evo jednog meni jako dragog spota, uradjenog u oktobru 95 .na kome se to moze nazrjeti .



A konkretnije sto se teme tice ...
Mozda je to Slobo i trazio ,ali mnogo stosta mi njega nismo poslusali . Bar koliko ja znam, u dosta situacija smo se nasli Hrvatima . Svakako ne iz ljubavi bratske , ali kako god sagledas stvari jasno je bilo ,i tad i sad, da imamo slicne probleme , i da smo kojom srecom cvrsce i ranije napravili napravili pametan dogovor , vecina tih danasnjih problema ne bi postojala.
Jasno je meni da je u to vrjeme trajao srpskohrvatski sukob u Hrvatskoj , ali opet , mozda se i moglo.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 22 kol 2011, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Pišo niz vjetar, HVO je ionako bio pometen u tim krajevima

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 22 kol 2011, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 22:38
Postovi: 4406
Junuz Djipalo je napisao/la:
Svakom ko je ikad prošetao središnjom Bosnom je jasno da paljenje vatre između Hrvata i Bošnjaka je ludost.

Tolika je izmješanost da mora biti velikih žrtava u bilo kakvom sukobu. Ista izmiješanost govori kako su ili oni nastali od nas ili mi od njih, kakogod, i svakako bi trebalo raditi na iznimno dobrim odnosima s puno kompromisa i razumijevanja. Naprosto drugog puta nema. Bez obzira kako se država zvala, entitet, ili kanton...


Sad ces rec da su turci prije u BiH bili nego hrvati pa smo mi od njih nastali?
Katolicki svecenici hodali muslimanskim selima nakon sto su osvojili Bosnu i tjerali muslimane da se prekrste?
Hrvati krali muslimansku djecu i pravili od njih elitne vojnike jer su njihova djeca bila nesposobna zbog incesta i jeba.anja rodica i tetki???
A nebi nikome normalnom palo napamet da ratuje ni u jednom slucaju pa se opet ratuje i gine i bas zato muslimani oce da ociste srednju bosnu od hrvata jer je jako pomjesana srednja Bosna i muslicima smeta da im hrvati gledaju zene i "truju" in katolicanstvom!!
Pa idi u Kakanj pa ces vidit kako je njima sad "zao" hrvata jer je Sutjeski kraj osto pustan, tamo je zivilo ipak vise hrvata nego muslimana i sad kad su hrvati otisli u nekim mjesanim selima ostalo po 5-6 muslimanski kuca. Tu nema ni prodavnice niti se isplati slat autobus u ta sela pa sta mislis da oni nezale bas zbog toga sto ti navodis?? A kad in pitas za poso u cementari, rudniku ili elektrani opet nema posla za hrvate "nek idu u Hrvatsku radit" .....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 22 kol 2011, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37283
Lokacija: Gl. grad regije
Moj pokojni tetak, Srbin, inženjer u cementari, otišao za vrijeme rata, bio u VRS, vratio se u Zenicu, tražio natrag posao, primili ga...

Katolički svećenici (naši fratri pogotovo) bi jedva dočekali da pokrštavaju, uostalom, zato su i poslani u BiH... Što rade kad idu u misionare?

Svakako smanjit tenzije, nekako se previše bavimo vremenom kad još ni Amerika nije bila otkrivena... I meni je povijest zanimljiva, ali treba je koristit na pozitivan način.

Koliko puta možeš reći nekom Bošnjaku da je nastao od Hrvata i da je izdao vjeru?

Možeš jednom, ne moraš 20 x isto ponavljat, ako te već veseli...

No, opet koliko je u vrijeme Turaka uopće bilo hrvatske nacije kakva je danas? Nikako!

Činjenica je da smo zapravo mogli postat i jedan narod, zajedno sa Srbima i Bošnjacima, i Crnogorcima, uz samo mali hirić povijesti...

Trebamo čuvat i pazit na svoje ali, ako je moguće, bez pretjerivanja i omalovažavanja drugih...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 23 kol 2011, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 19:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Junuz Djipalo je napisao/la:
Moj pokojni tetak, Srbin, inženjer u cementari, otišao za vrijeme rata, bio u VRS, vratio se u Zenicu, tražio natrag posao, primili ga...

Katolički svećenici (naši fratri pogotovo) bi jedva dočekali da pokrštavaju, uostalom, zato su i poslani u BiH... Što rade kad idu u misionare?

Svakako smanjit tenzije, nekako se previše bavimo vremenom kad još ni Amerika nije bila otkrivena... I meni je povijest zanimljiva, ali treba je koristit na pozitivan način.

Koliko puta možeš reći nekom Bošnjaku da je nastao od Hrvata i da je izdao vjeru?

Možeš jednom, ne moraš 20 x isto ponavljat, ako te već veseli...

No, opet koliko je u vrijeme Turaka uopće bilo hrvatske nacije kakva je danas? Nikako!

Činjenica je da smo zapravo mogli postat i jedan narod, zajedno sa Srbima i Bošnjacima, i Crnogorcima, uz samo mali hirić povijesti...

Trebamo čuvat i pazit na svoje ali, ako je moguće, bez pretjerivanja i omalovažavanja drugih...



Ovo opasno zaudara na SDP. Junuze, sa tvojom maskom integraliste, ti si veca stetocina i od komsica. Kada bi ti se dale njegove ovlasti. Kao nevino pricas sto je bilo, u stilu nije bilo nacija, a sve to u bosni, sve dvosmisleno. Pa kao upozoravanje na opasnosti od nehajnog iskazivanja tko kojem narodu pripada...Da je to bila amorfna masa(mozda je i bila, ali je genetski pripadala hrvatskom puku, sto se tebi ne da izustiti, a mozda je bilo i srpske svijesti) Skontao sam sto zelis rec, ali to kazes na taj nacin, da bi se mnogi o bilo cemu zapitali. A glumis dusu od covjeka. Hiric povijesti... pa tako su nastali i tvoji iz zenice i okoline im. Pa opet ne znaju sto su. Dok Hrvati znaju sto su. Zajebaniji si od bihaca 100 puta, o zapovjedniku i ljljanu da i ne pricam. Hrvatske nacije kazes...Dakako je nije bilo, u ovakvom pogledu, ali sto ne pomenes Bosnjacku naciju, kao plagijat svih plagijata.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 23 kol 2011, 00:51 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 22:38
Postovi: 4406
Netreba dizat tenzije ali ko in dize??
Nebavim se ja stvarim prije 200 godine nego sa sadasnjom politikom.
Ako si iz Zenice, neznam kako je tamo bilo, mozda si cuo sta bilo u Kaknju nakon utakmice Hrvatska - Turksa??
Bilo je i na frugim mjestima u BiH, ali u nas so otisli UZ ORATNJU POLICIJE znaci nisu to pojedinci to je organizirano bilo skandirali ovo je turska i neke druge parole i izsarali po hrvatskim kucama polumjesec i zvijezdu cak i po kucama gdje su zivjeli ljudi unutra a sve to je pratila policija! I sta sad je trebo covjek u kuci...??? Sta bi ti, pogotovo ako si malo stari i prezivijio rat i vrate ti se slike oni dana iz 93´ kako kuce gore i onda vidis kako i sad hodaju oko tvoje kuce a njihova policija stoji tu i gleda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 23 kol 2011, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
U sred najbrojnijeg bošnjačkog kantona:

slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 23 kol 2011, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 22:38
Postovi: 4406
To je jedinstveni slucaj!! A gdje se slavila pobjeda Turske nad Hrvatskom to mi svi dobro znamo... SVUGDJE po BiH, i na mjestima je to cak i policija pratila i cuvala. Tako da se nemoze to usporedivat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milošević: "Dopustiti da ARBiH pregazi Hrvate u Središnjoj Bosni"
PostPostano: 31 kol 2011, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 09:39
Postovi: 361
Junuz Djipalo je napisao/la:
Moj pokojni tetak, Srbin, inženjer u cementari, otišao za vrijeme rata, bio u VRS, vratio se u Zenicu, tražio natrag posao, primili ga...

Katolički svećenici (naši fratri pogotovo) bi jedva dočekali da pokrštavaju, uostalom, zato su i poslani u BiH... Što rade kad idu u misionare?

Svakako smanjit tenzije, nekako se previše bavimo vremenom kad još ni Amerika nije bila otkrivena... I meni je povijest zanimljiva, ali treba je koristit na pozitivan način.

Koliko puta možeš reći nekom Bošnjaku da je nastao od Hrvata i da je izdao vjeru?

Možeš jednom, ne moraš 20 x isto ponavljat, ako te već veseli...

No, opet koliko je u vrijeme Turaka uopće bilo hrvatske nacije kakva je danas? Nikako!

Činjenica je da smo zapravo mogli postat i jedan narod, zajedno sa Srbima i Bošnjacima, i Crnogorcima, uz samo mali hirić povijesti...

Trebamo čuvat i pazit na svoje ali, ako je moguće, bez pretjerivanja i omalovažavanja drugih...

ovakvog licemjera kao sto si ti odavno nevidjeh i ne porcitah.. dugo si se skrivo jarane mjesani.... :pistolji


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO