HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 ruj 2024, 06:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 22:13
Postovi: 5809
Fakat, koliko je samo love trebalo za Stari most.Da nam bude još "stariji i ljepši".Pa Turci zapeli sa onim nacrtima, valjalo je i njih "podmazati" :)

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
emt je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Sarajevo svojim glupostima koči i maltretira ostatak društva. Vode se pregovori za državnu vladu oni mlate o ratu i ratnom retorikom napadaju Srbe i Hrvate.

To znači samo jednu stvar. Uopće im nije stalo da se napravi državna vlada.


Dobro Bakir je ispao malo glup sa onim pismom.No ne možeš poreći da je i vas naše federalne partnere pomenuo :sega

Ali Dodik godinama pravi "požare" sije nacionalnu mržnju i netrepeljivost, ne radi ništa konkretno da se Bošnjaci i Hrvati vrate na svoje.Samo njegovo bogastvo kao i Bakirovo je upitno napravljeno..Ima ijedan Srbin ovdje da bi to otvoreno rekao?Nema Dodo je TITO :)Ne opravdavam Bakira, no on s tim pismom je izgleda samo htio ispasti "veći Dodik od Dodika"..kao što Junuz reče.Takmiče se u glupostima.A što se tiče državne vlade biće napravljena kad ih MZ prislili.I jedne i druge i treće.Hvala Bogu HR ide u EU, tako da do bilo kakve eskalacije nasilja ne vjerujem da će doći na vratima Evrope.To je jedino bitno.


bez ljutnje, a šta bi to dodik trebao napraviti da se hrvati i bošnjaci vrate u r.s., sve što je do njega on je napravio, mislim ne on osobno, vraćena je imovina, šta bi trebao, otvarati radna mjesta i zapošljavati preko veze, dajte ne lupajte više o povratku.

pitajte bilo kojeg hrvata iz posavine a koji živi u hrvatskoj, bi li se vratio i pod kakvim uvjetima u bih, garantiram da ih 99% to neće učiniti ni pod kakvim uvjetima...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 15:41 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 22:13
Postovi: 5809
osa je napisao/la:
emt je napisao/la:

Dobro Bakir je ispao malo glup sa onim pismom.No ne možeš poreći da je i vas naše federalne partnere pomenuo :sega

Ali Dodik godinama pravi "požare" sije nacionalnu mržnju i netrepeljivost, ne radi ništa konkretno da se Bošnjaci i Hrvati vrate na svoje.Samo njegovo bogastvo kao i Bakirovo je upitno napravljeno..Ima ijedan Srbin ovdje da bi to otvoreno rekao?Nema Dodo je TITO :)Ne opravdavam Bakira, no on s tim pismom je izgleda samo htio ispasti "veći Dodik od Dodika"..kao što Junuz reče.Takmiče se u glupostima.A što se tiče državne vlade biće napravljena kad ih MZ prislili.I jedne i druge i treće.Hvala Bogu HR ide u EU, tako da do bilo kakve eskalacije nasilja ne vjerujem da će doći na vratima Evrope.To je jedino bitno.


bez ljutnje, a šta bi to dodik trebao napraviti da se hrvati i bošnjaci vrate u r.s., sve što je do njega on je napravio, mislim ne on osobno, vraćena je imovina, šta bi trebao, otvarati radna mjesta i zapošljavati preko veze, dajte ne lupajte više o povratku.

pitajte bilo kojeg hrvata iz posavine a koji živi u hrvatskoj, bi li se vratio i pod kakvim uvjetima u bih, garantiram da ih 99% to neće učiniti ni pod kakvim uvjetima...


Trebao bi da, osigurati radna mjesta.Osigurati donacije ljudima za popravak i izgradnju kuća.Normalne uvjete za život i školovanje djece.To što se neki žele ili ne žele vratiti, nije ni moje iz Sarajeva da odlučim , a ni tvoje iz HR.Ti a ni ja nemamo pravo tuđe odpisati ili izvršiti prenos imevine...ni na jednom pedlju teritorije BiH.U RS-u do trećeg razreda djeca u školama ne uče latinicu.Znači njihova pismenost za budućnost je upitna.Treba li još nešto da nabrojim ?

Takođe osuđujem i napade na Hrvate i Srbe povratnike u federaciju gdje su Bošnjaci većina..Ili obratno.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
emt je napisao/la:
osa je napisao/la:

bez ljutnje, a šta bi to dodik trebao napraviti da se hrvati i bošnjaci vrate u r.s., sve što je do njega on je napravio, mislim ne on osobno, vraćena je imovina, šta bi trebao, otvarati radna mjesta i zapošljavati preko veze, dajte ne lupajte više o povratku.

pitajte bilo kojeg hrvata iz posavine a koji živi u hrvatskoj, bi li se vratio i pod kakvim uvjetima u bih, garantiram da ih 99% to neće učiniti ni pod kakvim uvjetima...


Trebao bi da, osigurati radna mjesta.Osigurati donacije ljudima za popravak i izgradnju kuća.Normalne uvjete za život i školovanje djece.To što se neki žele ili ne žele vratiti, nije ni moje iz Sarajeva da odlučim , a ni tvoje iz HR.Ti a ni ja nemamo pravo tuđe odpisati ili izvršiti prenos imevine...ni na jednom pedlju teritorije BiH.U RS-u do trećeg razreda djeca u školama ne uče latinicu.Znači njihova pismenost za budućnost je upitna.Treba li još nešto da nabrojim ?

Takođe osuđujem i napade na Hrvate i Srbe povratnike u federaciju gdje su Bošnjaci većina..Ili obratno.


gledaj, država ne otvara radna mjesta, to čine privatni poduzetnici, iluzorno je takvo nešto očekivati, ako je vraćena imovina, a bogami i mnoge kuće su obnovljene, a ljudi ne dolaze, do njih je ne do dodika.
ja vidiš shvaćam i te ljude, znam puno hrvata iz okolive siska i petrinje koji su došli iz bih, ima ih koje su protjerali srbi a bogami i bošnjaci, ma nikom ne pad anapamet da se vraćaju, nitko ne želi doći u situaciju da opet mora bježati, seliti i slično, nadalje velik je protek vremena, ljudi su se skućili, zaposlili, rodila se djeca, školuju se ovdje, i rekoh ti nikom ne pada napamet povratak. ne zato što ja ili ti o tome možemo odlučivati, ljudi sami odlučuju o tome.

vidiš i to što djeca ne uče latinicu je jedan od razloga , a isto tako0 i škole u federaciji gdje nema programa na hrvatskom jeziku ili preciznije onog sustava "dvije škole pod jednim krovom", koji bošnjaci zovu fašističkim, a valjda antifašističkim smatraju nametanje izobrazbe na nematerinjem jeziku.

ma ima tu svašta. jučer sa bio kod kuma za bajram, ima puno familije u austriji, iznenadio sam se kad mi je rekao da su svi uzeli austrijsko državljanstvo i odrekli se bosanskog i oni i djeca, a nisu protjerani, iz otoke su, ali im na pamet ne pada da se vraćaju u bih.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 22:13
Postovi: 5809
Glavni problem povratka prestavlja strah ljudi koji su u manjini u pojedinim sredinama.Nije to samo u RS-u nego i u federaciji.

Država i njeni organi poslije skoro 20 godina očigledno nisu u stanju osigurati osnovne uvjete ljudima, a to je sigurnost na cjelokupnoj teritoriji BiH.Poražavajuća činjenica.

Sve ostalo što si naveo djelomično stoji.I što se tiče federacije i što se tiče RS-a.Međutim pozitivan preokret je neophodan, ako ne želimo ponovo ratovati za 30 godina.

Znači na poboljšanju uvjeta povratka trebaju sve tri strane složno raditi.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
emt je napisao/la:
Glavni problem povratka prestavlja strah ljudi koji su u manjini u pojedinim sredinama.Nije to samo u RS-u nego i u federaciji.

Država i njeni organi poslije skoro 20 godina očigledno nisu u stanju osigurati osnovne uvjete ljudima, a to je sigurnost na cjelokupnoj teritoriji BiH.Poražavajuća činjenica.

Sve ostalo što si naveo djelomično stoji.I što se tiče federacije i što se tiče RS-a.Međutim pozitivan preokret je neophodan, ako ne želimo ponovo ratovati za 30 godina.

Znači na poboljšanju uvjeta povratka trebaju sve tri strane složno raditi.


varaš se, ako želiš ponovo ratovati, samo izmješaj stanovništvo i imat ćeš problem isti tren, multietničnost nije nikakva prednost kvalitetnom životu.
navedoh svoj primjer jednom. otac mi je iz zagorja, tamo žive isključivo hrvati, nije bilo rata od bune matije gupca, majka mi je iz tuzle, tamo se malo, malo zakuha. o tome kako koji kraj živi i izgleda ne treba ni pričati, kad dođeš u zagorje kao da si sošao u austriju, kad dođeš u tuzlu kao da si došao u bih.....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 22:13
Postovi: 5809
osa je napisao/la:
emt je napisao/la:
Glavni problem povratka prestavlja strah ljudi koji su u manjini u pojedinim sredinama.Nije to samo u RS-u nego i u federaciji.

Država i njeni organi poslije skoro 20 godina očigledno nisu u stanju osigurati osnovne uvjete ljudima, a to je sigurnost na cjelokupnoj teritoriji BiH.Poražavajuća činjenica.

Sve ostalo što si naveo djelomično stoji.I što se tiče federacije i što se tiče RS-a.Međutim pozitivan preokret je neophodan, ako ne želimo ponovo ratovati za 30 godina.

Znači na poboljšanju uvjeta povratka trebaju sve tri strane složno raditi.


varaš se, ako želiš ponovo ratovati, samo izmješaj stanovništvo i imat ćeš problem isti tren, multietničnost nije nikakva prednost kvalitetnom životu.
navedoh svoj primjer jednom. otac mi je iz zagorja, tamo žive isključivo hrvati, nije bilo rata od bune matije gupca, majka mi je iz tuzle, tamo se malo, malo zakuha. o tome kako koji kraj živi i izgleda ne treba ni pričati, kad dođeš u zagorje kao da si sošao u austriju, kad dođeš u tuzlu kao da si došao u bih.....


I ja sam pola Tuzlanka.No TZ nikad nije nastradala koliko su meni poznate historijske činjenice.

A što se tiče izmiješanosti stanovništva, mi moramo naučiti živjeti jedni sa drugim.BiH nije Australija, pa da je to nekakvo prostranstvo.Nego planinska državica i svi smo stisnuti i pobacani.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
emt je napisao/la:
osa je napisao/la:

varaš se, ako želiš ponovo ratovati, samo izmješaj stanovništvo i imat ćeš problem isti tren, multietničnost nije nikakva prednost kvalitetnom životu.
navedoh svoj primjer jednom. otac mi je iz zagorja, tamo žive isključivo hrvati, nije bilo rata od bune matije gupca, majka mi je iz tuzle, tamo se malo, malo zakuha. o tome kako koji kraj živi i izgleda ne treba ni pričati, kad dođeš u zagorje kao da si sošao u austriju, kad dođeš u tuzlu kao da si došao u bih.....


I ja sam pola Tuzlanka.No TZ nikad nije nastradala koliko su meni poznate historijske činjenice.

A što se tiče izmiješanosti stanovništva, mi moramo naučiti živjeti jedni sa drugim.BiH nije Australija, pa da je to nekakvo prostranstvo.Nego planinska državica i svi smo stisnuti i pobacani.


nije stradala, zar se groblja nisu proširila u ratu. vi prvo morate naučiti jedni kraj drugih, a kad to uspije onda treba ići dalje, a nije bih tako mala, pa nizozemska je nešto manja od hrvatske pa u njoj živi 16 milijuna ljudi, ako se ne varam, a nama uvijek malo prostora, pa pola hrvatske i bih je prazno....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 07 stu 2011, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 22:13
Postovi: 5809
osa je napisao/la:
emt je napisao/la:

I ja sam pola Tuzlanka.No TZ nikad nije nastradala koliko su meni poznate historijske činjenice.

A što se tiče izmiješanosti stanovništva, mi moramo naučiti živjeti jedni sa drugim.BiH nije Australija, pa da je to nekakvo prostranstvo.Nego planinska državica i svi smo stisnuti i pobacani.


nije stradala, zar se groblja nisu proširila u ratu. vi prvo morate naučiti jedni kraj drugih, a kad to uspije onda treba ići dalje, a nije bih tako mala, pa nizozemska je nešto manja od hrvatske pa u njoj živi 16 milijuna ljudi, ako se ne varam, a nama uvijek malo prostora, pa pola hrvatske i bih je prazno....


Proširila se jesu groblja, ali ne toliko kao drugdje.Ja mislim da taj kraj uvijek relativno dobro prođe, zbog geografskog položaja.To da važi za NL, no imaš nerazvijene krajeve BiH, koje ne možeš uporediti sa NL.Bilo kakvo preseljenje stanovništva ponovno ne bi urodilo plodom sigurno.A ni "crtanje" nekih novih razgraničenja.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 21 ožu 2012, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2011, 03:27
Postovi: 5
Zasto svi u svojim komentarima zaobilazite srz teme Radi se o Diskriminaciji svih Nesrba a posebno Konstitutivnih naroda Muslimana i Hrvata jer je sam naziv rs tkz'republika srpska ' Nepobitno Diskriminirajuci jer taj dio drzave BiH je neotudzivo vlasnistvo i Hrvata i Muslimana te ostalih Nesrba
Da bi stvar bila jasnija evo primjer ;Koje reakcije bi bile da se recimo umjesto rs taj dio drzave po Dejtonu KANTON zove republika hrvatska RH ili republika muslimanska RM da li bi Srbi to prihvatili i ne bi li se osjecali Diskriminirani A NEDISKRIMINACIJA je nesto sto je zagarantovano svim rezolucijama o ljudskim pravima
Pa dajte onda pokusajte dati realne postene komentare Hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 21 ožu 2012, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23524
RS je Dayton. Bez obzira što netko mislio o tome, to ostaje.
Btw: BiH u budućnosti; RS, RB i (HR) HB :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 21 ožu 2012, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Mikeli je napisao/la:
Zasto svi u svojim komentarima zaobilazite srz teme Radi se o Diskriminaciji svih Nesrba a posebno Konstitutivnih naroda Muslimana i Hrvata jer je sam naziv rs tkz'republika srpska ' Nepobitno Diskriminirajuci jer taj dio drzave BiH je neotudzivo vlasnistvo i Hrvata i Muslimana te ostalih Nesrba
Da bi stvar bila jasnija evo primjer ;Koje reakcije bi bile da se recimo umjesto rs taj dio drzave po Dejtonu KANTON zove republika hrvatska RH ili republika muslimanska RM da li bi Srbi to prihvatili i ne bi li se osjecali Diskriminirani A NEDISKRIMINACIJA je nesto sto je zagarantovano svim rezolucijama o ljudskim pravima
Pa dajte onda pokusajte dati realne postene komentare Hvala


da su se bolje borili, mislim ti nesrbi, vjerojatno ne bi bili diskrimirani, brutalno, ali istinito....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 21 ožu 2012, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
A da ukinemo i naziv Bosna? Ili bolje da ukinemo naziv Bošnjaci i mogućnost naziva Bosanci. Mislim da to diskriminiše druga dva konstitutivna naroda.

Stvarno nije u redu. :nono


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Diskriminirajuci naziv rs mora nestati
PostPostano: 21 ožu 2012, 19:31 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 22:13
Postovi: 5809
osa je napisao/la:
Mikeli je napisao/la:
Zasto svi u svojim komentarima zaobilazite srz teme Radi se o Diskriminaciji svih Nesrba a posebno Konstitutivnih naroda Muslimana i Hrvata jer je sam naziv rs tkz'republika srpska ' Nepobitno Diskriminirajuci jer taj dio drzave BiH je neotudzivo vlasnistvo i Hrvata i Muslimana te ostalih Nesrba
Da bi stvar bila jasnija evo primjer ;Koje reakcije bi bile da se recimo umjesto rs taj dio drzave po Dejtonu KANTON zove republika hrvatska RH ili republika muslimanska RM da li bi Srbi to prihvatili i ne bi li se osjecali Diskriminirani A NEDISKRIMINACIJA je nesto sto je zagarantovano svim rezolucijama o ljudskim pravima
Pa dajte onda pokusajte dati realne postene komentare Hvala


da su se bolje borili, mislim ti nesrbi, vjerojatno ne bi bili diskrimirani, brutalno, ali istinito....


slika

Osa, pogledaj malo kartu i geografski polozaj tog stanovnistva, za koje tvrdis da se nisu "dovoljno" snazno borili.
Obzirom da si i sam ucestovavao u borbama, realno kakve su sanse imali ovi u (npr) Zvorniku, Visegradu,Bratuncu,Rudom,Cajnicu i sl ? Srbija je udaljena od Sepka (sela u okolici grada Zvornika, to znam iz pouzdanih izvora) 300 m vazdusne linije ?Pa onda redom baci pogled na ostale zauzete opcine od strane VJ i VRS.Necemo pominjati omjer snaga u ljudstvu i naoruzanju.Samo prokomentiraj molim te geografski polozaj.I sto se je moglo dodatno prduzeti, da se sprijeci ono sto se dogodilo, progon nesrpskog stanovnistva iz tih dijelova BiH.

Pogledaj mostove i povezanost sa Srbijom u ZV, samo.Da ne trazim dalje.Preko Drine.

slika

slika

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Patriota i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO