HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 01 srp 2009, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Der_Stürmer je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Fine slike, a ljUbUški je istinski centar ZHŽ-a, a ne Široki! :-top


Ljubuški nije centar ZHŽ-e zbog ogromnog broja muslimana koji su živjeli u njemu. Evo uzet ćemo popis iz 1991.

Ljubuški je općina površine 289 km², a imao je 1592 muslimana ili kako se sad zovu Bošnjaci.
Široki + Grude + Posušje tj. ostatak ZHŽ ima 1067 km², a sveukupno muslimana 9+4+6=19
Što znači ostatak ZHŽ koji je površinom veći od Ljubuškog 3,7 puta, ima 83,7 puta manje muslimana i bilo bi jako glupo da Ljubuški bude središte ZHŽ. I Široki ima najviše Hrvata od sviju općina.


Kao prvo ne radi se sigurno o ogromnom broju muslimana. A kao drugo ne bi bilo glupo da je Ljubuški središte ZHŽ.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 01 srp 2009, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
hercegovac1981 je napisao/la:
Kao prvo ne radi se sigurno o ogromnom broju muslimana. A kao drugo ne bi bilo glupo da je Ljubuški središte ZHŽ.


Dobro ne bi bilo glupo ali pogledaj usporedbu, a uz to Široki je imao najveći broj Hrvata u ZHŽ.
Ljubuški možda je imao najveći broj stanovnika ali taj broj nabijaju Bošnjaci...
Ovo sam napisao kao odgovor Zapanom_Mostaru koji stalno govori da Široki ne bi trebao biti centar Županije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 01 srp 2009, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Ma Ljubuški ili Široki... isti qurac... tko je vidio županiju, pazi ŽUPANIJU od 4 općine... s nekih, koliko... 80 - 90000 stanovnika?
Ta županija je napravljena samo iz razloga da bi se smanjio broj Hrvata u HNŽ, tj. da bi se tamo stvorilo stanje približno 50/50 po broju Hrvata i Bošnjaka.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 01 srp 2009, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Evo i od mene jedna slika iz ljubuške općine. Valjda nikome iz Ljubuškog, a i šire, ne moram govoriti koje je ovo brdo. Uostalom... vidi se :-zubati

slika

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 02 srp 2009, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Vuco je napisao/la:
Evo i od mene jedna slika iz ljubuške općine. Valjda nikome iz Ljubuškog, a i šire, ne moram govoriti koje je ovo brdo. Uostalom... vidi se :-zubati


Da nije Venerin brijeg!? :-neznam :-umirem :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 02 srp 2009, 17:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ja bi ga nazvao Glavica. :-umirem

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 02 srp 2009, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
:-zubati

Sva sreća da naši preci nisu bili tako bezobrazni pa su brdu dali ime... Klobuk. :-top2 :-hrvatinic

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 02 srp 2009, 20:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Vuco je napisao/la:
:-zubati

Sva sreća da naši preci nisu bili tako bezobrazni pa su brdu dali ime... Klobuk. :-top2 :-hrvatinic


U blizini ovog brda, lik siječe i ruši dio brda, da bi dobio zemlju za poljoprivredu. Vjerojatn nasipa i dobit će stepanste terase ili nešta. Spomenik ljudskoj/hercegovačkoj marljivosti. :-zubati

Inače kroz cijelo Ljubuško polje je sustav kanala za navodnjavanja star preko 100 godina. Još ga je Austrougarska napravila. Masa kanala kroz cijelo polje.

Dobra zemlja, sunce i voda. Zapadni dio općine je i jedan dio ljudi je oduvijek dobro živio od poljoporivrede u ljubuškoj općini.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 05 srp 2009, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
lider30 je napisao/la:

U blizini ovog brda, lik siječe i ruši dio brda, da bi dobio zemlju za poljoprivredu. Vjerojatn nasipa i dobit će stepanste terase ili nešta. Spomenik ljudskoj/hercegovačkoj marljivosti. :-zubati

Inače kroz cijelo Ljubuško polje je sustav kanala za navodnjavanja star preko 100 godina. Još ga je Austrougarska napravila. Masa kanala kroz cijelo polje.

Dobra zemlja, sunce i voda. Zapadni dio općine je i jedan dio ljudi je oduvijek dobro živio od poljoporivrede u ljubuškoj općini.

Da, dobro - živio - od poljoprivrede. Danas nažalost druga priča. Kad se samo sjetim svih onih polja... a tek duhana. Koliko god oko vidi samo duhan. Zadnji put sam ga vidio prije par godina gore negdje oko Borajine, a ima nešto kraj ceste Grude - Široki.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 14 srp 2009, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
hercegovac1981 je napisao/la:
Der_Stürmer je napisao/la:

Ljubuški nije centar ZHŽ-e zbog ogromnog broja muslimana koji su živjeli u njemu. Evo uzet ćemo popis iz 1991.

Ljubuški je općina površine 289 km², a imao je 1592 muslimana ili kako se sad zovu Bošnjaci.
Široki + Grude + Posušje tj. ostatak ZHŽ ima 1067 km², a sveukupno muslimana 9+4+6=19
Što znači ostatak ZHŽ koji je površinom veći od Ljubuškog 3,7 puta, ima 83,7 puta manje muslimana i bilo bi jako glupo da Ljubuški bude središte ZHŽ. I Široki ima najviše Hrvata od sviju općina.


Kao prvo ne radi se sigurno o ogromnom broju muslimana. A kao drugo ne bi bilo glupo da je Ljubuški središte ZHŽ.



Tako je....mislim da će u budućnosti Ljubuški biti najveća općina(po broju stanovnika) u ZHŽ,a da će Ljubuški biti veći grad os ŠB jer ima bolje predispozicije za razvoj(pogodniji položaj).

Ništa kontra ŠB,samo moje mišljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 15 srp 2009, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58269
Lokacija: DAZP HQ
cromwell je napisao/la:
hercegovac1981 je napisao/la:

Kao prvo ne radi se sigurno o ogromnom broju muslimana. A kao drugo ne bi bilo glupo da je Ljubuški središte ZHŽ.



Tako je....mislim da će u budućnosti Ljubuški biti najveća općina(po broju stanovnika) u ZHŽ,a da će Ljubuški biti veći grad os ŠB jer ima bolje predispozicije za razvoj(pogodniji položaj).

Ništa kontra ŠB,samo moje mišljenje.


a odakle bi ljubuški namakao višak ljudi?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 15 srp 2009, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 13:09
Postovi: 381
Ni Ljubuski mi SB nisu neki useljenicki magneti pa da privlace ljude(kao ni citava ZH). Znaci u njihovom "hrvanju" pobijedit ce onaj koji zadrzi mlade, i jos vaznije koji bude imao veci natalitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 15 srp 2009, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
ero je napisao/la:
Ni Ljubuski mi SB nisu neki useljenicki magneti pa da privlace ljude(kao ni citava ZH). Znaci u njihovom "hrvanju" pobijedit ce onaj koji zadrzi mlade, i jos vaznije koji bude imao veci natalitet.


Što znači da će u njihovom "hrvanju" pobijedit Široki. Samo pogledaj podatke fzs-a za ZHŽ.
Rođeni/umrli za 2008. u Ljubuškom 201/224, a Široki 301/231, ali dobro to baš i nije točno jer ih se dosta rađa u Hrvatskoj.
Broj sklopljenih brakova, u Ljubuškom 111, a u Širokom 141.
Osnovno obrazovanje, u LJubuškom ukupno 2663, a u Širokom 3435.
Ćini se da Široki pobijeđuje u njihovom "hrvanju"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 16 srp 2009, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
dudu je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


Tako je....mislim da će u budućnosti Ljubuški biti najveća općina(po broju stanovnika) u ZHŽ,a da će Ljubuški biti veći grad os ŠB jer ima bolje predispozicije za razvoj(pogodniji položaj).

Ništa kontra ŠB,samo moje mišljenje.


a odakle bi ljubuški namakao višak ljudi?



Nemam neki konkretni temelj za svoje razmišljanje(osim boljeg položaja ljubuškog),ali to je moje mišljenje,jednostavno takav osjećaj imam.
Osim toga Ljubuški mi je malo draži od ŠB.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 16 srp 2009, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 13:09
Postovi: 381
Ljubuski je blize granice pa se vjerovatno vise djece radja u Hrvatskoj. Po meni Ljubuski ima ljepsi pejsaz, a blizu je mora. Dok sa druge strane SB je 25 min od Mostara, ima bolje demografske pokazatelje, sam grad se u 20 god. udvostrucio. Ali ako dodje do osnivanje Herceg-Bosne vjerovatno ce se prekrojit i zupanije i nestat ce tog rivalstva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 19 srp 2009, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58269
Lokacija: DAZP HQ
Župa Grljevići

Župnik je u svome izvješću Ordinarijatu za prošlu godinu napismeno istaknuo: obitelji - 202; vjernika - 930; krštenih - 10; krizmanih - 12; vjenčanih - 9; umrlih - 17;

Župa Vitina

Vitina je brojem župljana premašila brojku od 3.000. Prošle 2008. godine kršteno je 45 djece, prvi put pričešćeno 49 trećoškolaca, krizmano 36 osmoškolaca, vjenčano 18 bračnih parova, a umrlo 38 čeljadi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 19 srp 2009, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58269
Lokacija: DAZP HQ
Župa Humac

U 2008. župa je imala 176 krštenih i 133 preminule osobe. Prvopričesnika je bilo 221, krizmanika 234.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 19 srp 2009, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58269
Lokacija: DAZP HQ
popis krštenih iz jedne ljubuške župe, čisto da se vidi mjesto rođenja.

1. ****. Rođen u Splitu 16. veljače 2007. Kršten u Splitu. Kum je bio ****.
2. ****. Rođen u Ljubuškom 19.veljače 2007.Kum je bio ****.
3. ****. Rođen u Metkoviću 10. svibnja 2007. Kumovi su bili ****.
4. ****. Rođen u Metkoviću 5. lipnja 2007. Kum je bio ****.
5. ****. Rođen u Osijeku 24. srpnja 2007. Kum je bio ****, kršten je u Našicama. (povratnici na Hardomilje)
6. ****. Rođen u Ljubuškom 27. kolovoza 2007. Kum je bio ****.
7. ****. Rođena u Mostaru 24. rujna 2007. Kuma je bila ****.
8. ****. Rodio se u Zagrebu 29. rujna 2007. Kum je bio ****.
9. ****. Rođena u Ljubuškom 26. listopada.2007. Kuma je bila ****.

više od pola u hrvatskoj na ovom malom primjerku :palacgore1

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 19 srp 2009, 16:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dudu je napisao/la:
Župa Humac

U 2008. župa je imala 176 krštenih i 133 preminule osobe. Prvopričesnika je bilo 221, krizmanika 234.


Humačka župa i dalje raste po krštenjima. U ljubuškoj općini ima još šest župa. Ukupno 7.

Godine 2006. je bilo 159 krštenih u župi Humac. (tvoj podatak http://www.forum.hr/showthread.php?t=321454&page=7 :zubati ).

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 27 srp 2009, 11:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Početak suradnje Čakovca i Lubuškog
slikaLJUBUŠKI – U prostorijama Općine Ljubuški jučer je održan prvi u nizu sastanaka povodom povezivanja i unaprjeđivanja suradnje između općine Ljubuški i Čakovca i Međimurske županije. Domaćin sastanaka je bio načelnik općine Ljubuški Nevenko Barbarić, a njegovi gosti su bili gradonačelnik Čakovca Branko Šalamon, župan Međimurske županije Ivica Perhoč, te dožupan Matija Posavec i generalni konzulat Republike Hrvatske u Mostaru Velimir Pleše.

Važnost suradnje

Barbarić je naglasio koliku važnost ima suradnja između ova dva kraja, a i Hrvatske općenito, od koje se mogu iskoristiti iskustva čime bi se ubrzao napredak ovog kraja. “Danas smo s našim gostima razgovarali o suradnji između Ljubuškog i Čakovca, a također i Međimurske županije općenito. Razgovarali smo i o proširenju suradnje na područje kulture, sporta te ostala područja”, rekao je Barbarić. Načelnik je s gostima obišao i lokacije u okolici Ljubuškog tako da su razgovarali i o gospodarskim mogućnostima. Oduševljenje suradnjom i ovim krajem dijelili su i Međimurci. Međimurski župan Ivica Prehoč je istaknuo koliko je iznenađen blizinom dvaju krajeva, smatrajući to kao prednost za produbljenje suradnje. “Doživljavao sam ovaj dio Hercegovine kao krš, a ovdje sam zatekao nešto drugo. Uvjerio sam se u to da ima jako puno obradive površine i jako puno zelenila, a to je jedno bogatstvo koje sigurno krasi ovaj kraj”, rekao je Prehoč.

Simbolični darovi


Međimurska županija je jedna od bogatijih županija u RH, jedno od njezinih bogatstava je i voda kojom je bogat i ljubuški kraj, zbog čega ova suradnja ima temelje i na osnovu ovih razgovora koji su započeli, bit će puno prostora za suradnju u gospodarskom smislu. Gradonačelnik Čakovca je istaknuo obvezu koju imaju, a to je povezivanje čime bi se stvorila svojevrstan razmjena ljudi i dobara između Ljubuškog i Međimurja. “Svatko od nas ima svoje iskustvo i mora se učiti od tuđih iskustava kako bi išli naprijed”, rekao je gradonačelnik Čakovca Branko Šalamon. Na kraju sastanka predstavnici su razmijenili simbolične darove, tradicionalne za njihov kraja, kao malu uspomenu na početak suradnje. Čakovečki gradonačelnik je na kraju naglasio kako očekuje uzvratan posjet Čakovcu “Pozivamo naše domaćine u Međimurju da nastavimo ovo što smo danas započeli. U sklopu posjeta gosti će posjetiti i tradicionalnu ljubušku manifestaciju “Ljubuško silo”, na kojoj će biti predstavljeni običaji i tradicije ovog kraja, a sudjelovat će i različite folklorne skupine iz Hercegovine i Hrvatske.
(poskok)

:palacgore2

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 06 kol 2009, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Nadam se da goste iz Čakovca na putu prema Ljubuškom nije "uvatia" radar u Proboju. Inače ograničenje na tom mjestu je 50, a radar slika tek kod brzine preko 80 na sat. Ne znam, obično tolerancija mjerenja brzine iznosi 3 km/h, a tolerancija od 30 km/h... e to valjda ima samo u Hercegovini. :smajl007 :smajl007

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 07 kol 2009, 15:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Vuco je napisao/la:
Nadam se da goste iz Čakovca na putu prema Ljubuškom nije "uvatia" radar u Proboju. Inače ograničenje na tom mjestu je 50, a radar slika tek kod brzine preko 80 na sat. Ne znam, obično tolerancija mjerenja brzine iznosi 3 km/h, a tolerancija od 30 km/h... e to valjda ima samo u Hercegovini. :smajl007 :smajl007


Bez obzira na toliku toleranciju, ja sam jednom platio kaznu. Kažu da je se radar ua zapadnihercegovačkoj županiji isplatio za dva/tri mjeseca. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 07 kol 2009, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
S obzirom koloiko je mladosti izginulo po cestama te radare treba postaviti na svaku okuku.

Ne znam dal bi plako ili proklinjao ali za sve postoji lijek-tko se ima zelju utrkivati postoje rally utrke. Ali nece, radije jurcaju u onim kantama po onim losim cestama i ginu ko muhe.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 07 kol 2009, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
lider30 je napisao/la:
Bez obzira na toliku toleranciju, ja sam jednom platio kaznu. Kažu da je se radar ua zapadnihercegovačkoj županiji isplatio za dva/tri mjeseca. :zubati

Mene su jednom, dok nije bio radar, zaustavili s nekih 80 i nešto, malo smo se zapričali i na kraju kažu drugi put malo lakše i prođoh liše :zubati
Zbog toga i je dobar radar. :palacgore1

A ni ovaj nije loš http://ljubuski.net/1144-ostecen-radar-u-vitini :smajl037

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubuški
PostPostano: 07 kol 2009, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
pjosip je napisao/la:
S obzirom koloiko je mladosti izginulo po cestama te radare treba postaviti na svaku okuku.

Ne znam dal bi plako ili proklinjao ali za sve postoji lijek-tko se ima zelju utrkivati postoje rally utrke. Ali nece, radije jurcaju u onim kantama po onim losim cestama i ginu ko muhe.

Ono što je najgore u svemu je što stradaju nedužni ljudi.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO