HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 12:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koliko je rat pomogao,a koliko odmogao
PostPostano: 09 kol 2009, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 kol 2009, 18:59
Postovi: 4
Lokacija: KUPRES
zanima me da kazete,jeli sad bolje ili su ipak bila bolja vremena u bivsoj jugi.....
kakav je sad standard,a kakav je bio prije,i sta mislite sada da li je se prije bolje prolazilo ako kazete koje ste vjere u sredini gdje ta vjera nije zastupljena,ili sad!!!
jeli vam neugodno ili vas je strah reci npr.u sarajevu da ste hrvat ili katolik!!!

eto to je uglavnom sto ocekivam od ove teme,pa cu vam podijeliti i ja svoja iskustva iz sarajeva!!!!

pozzzzzz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko je rat pomogao,a koliko odmogao
PostPostano: 10 kol 2009, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Hrvatima je svakako pomogao u ekonomskom smislu. Hercegovina više nije pasivni, depopulacijski kraj nego Kalifornija :palacgore2
Srednja Bosna je Švicarska ili Austrija, a dokaz da ne lupetam bezveze se nalazi na regionalnim podforumima Hercegovina i srednja Bosna.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko je rat pomogao,a koliko odmogao
PostPostano: 10 kol 2009, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
može to i puno bolje, samo da je ekonomiju osloboditi balasta politike.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko je rat pomogao,a koliko odmogao
PostPostano: 10 kol 2009, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
bolje je bilo u bivšoj drzavi , radnik je bio zasticen ko medvjed , nisi mogo ostat bez posla nikako , da spucas direktora stosem opet bi radnicki savjet rekao , hajd da mu oprostimo , ima zenu djceu , gdje cemo ga ostavit bez posla , popravit ce se ...o pravima i polozaju radnika danas ne trebam pisati ...ko radi bilo gdje zna kako mu je ....
drugo , sloboda ...spavaj gdje hoces , hodaj gdje hoces ,niko te nedira , nisu se zakljucavala auta , vrata od kuce ili stana , danas najbolji posao imaju oni sto ugradjuju zastite u auta ili oni s blindiranim vratima , to sve govori...
tako da kad uporedim samo ove dvije najosnovnije stvari , posao i zivot , daleko je bolje bilo prije ....

a bas me interesuje da napises svoja iskustva iz Sarajeva ...moja su extra u gradu nemam niti sam imao ikada ikakvih provokacija ni problema ,dok u predgradju gde su se odselili Srbi i dosli Muslimani iz istocne Bosne imam izuzetno neprijatna iskustva , bacali su mi bombu u dvoriste dva puta , doduse to je bilo 96-97 , tim doslejenim je tebalo 2-3 godine da se pocnu pozdravljati sa mnom ...sad je puno bolje ,ali i dalje nisu za suzivota , da dodje fo furtutme ponovo nedaj boze bilo bi ili ja njih ili oni mene 100 posto ...tako da je grad i predgradje ko nebo i zemlja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko je rat pomogao,a koliko odmogao
PostPostano: 10 kol 2009, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 23:54
Postovi: 573
Betandwin je napisao/la:
bolje je bilo u bivšoj drzavi , radnik je bio zasticen ko medvjed , nisi mogo ostat bez posla nikako , da spucas direktora stosem opet bi radnicki savjet rekao , hajd da mu oprostimo , ima zenu djceu , gdje cemo ga ostavit bez posla , popravit ce se ...o pravima i polozaju radnika danas ne trebam pisati ...ko radi bilo gdje zna kako mu je ....
drugo , sloboda ...spavaj gdje hoces , hodaj gdje hoces ,niko te nedira , nisu se zakljucavala auta , vrata od kuce ili stana , danas najbolji posao imaju oni sto ugradjuju zastite u auta ili oni s blindiranim vratima , to sve govori...
tako da kad uporedim samo ove dvije najosnovnije stvari , posao i zivot , daleko je bolje bilo prije ....

a bas me interesuje da napises svoja iskustva iz Sarajeva ...moja su extra u gradu nemam niti sam imao ikada ikakvih provokacija ni problema ,dok u predgradju gde su se odselili Srbi i dosli Muslimani iz istocne Bosne imam izuzetno neprijatna iskustva , bacali su mi bombu u dvoriste dva puta , doduse to je bilo 96-97 , tim doslejenim je tebalo 2-3 godine da se pocnu pozdravljati sa mnom ...sad je puno bolje ,ali i dalje nisu za suzivota , da dodje fo furtutme ponovo nedaj boze bilo bi ili ja njih ili oni mene 100 posto ...tako da je grad i predgradje ko nebo i zemlja

mozes to i sa druge strane gledati,danas moras pokazati inicijativu da opstanes i da si osiguras dostojan zivot.po meni to nije prirodan mentalitet ocekivati da ti drzava sve sredi,i da imas sve garantirano.cemu se onda trudit?da ima i drugi ekstrem,da radnik izgubi sva prava,i to postoji,tu se mora naci sredina.

znaci,ako si bija podoban sistemu moga si jako fino zivit,sve ti je bilo na gotovo.samo to ne vodi razvitku nego stagnaciji,i takav sistem nije odrziv.pogledaj jugoslaviju,pogledaj istocnu njemacku,kubu,sovjetsku uniju itd.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koliko je rat pomogao,a koliko odmogao
PostPostano: 15 kol 2009, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 kol 2009, 18:59
Postovi: 4
Lokacija: KUPRES
tvoja su iskustva jako gadna i jako opasna bila ali pak je to bilo nakon zavrsetka,rata,ja sam dosao iz grada u kojem se nisam nikad niceg bojao jer svi smo bili hrvati u sredinu u kojoj nisam znao kako da se ponasam ili kako da se postavim u odredjenim situacijama,na fakultetu je stvar dobra jer sam sve upoznao i to su ipak koliko toliko solovani ljudi,dok ostalo stanovnistvo nije bas prijatno!!!
teska je situacija pa kad ti jebu mater ustasku,pa kad napadju katolicki dom u kojem zivis, i kad se bojis navecer sam otici do trgovine,nisam se nadao da ce ovako biti u sarajevu,ali stvarno je tesko,nadam se da ce doci bolja vremena,kad nitko prema nikome neci imati predrasuda!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO