HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 19:15 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Djedica s oceve drane sudac u Travniku za vrjeme HDH,mucki streljan za grob mu se nikada saznalo nije zadnji put je viden kako ga vode na Bazbunar, brat mu bi masinovoda, streljan na Komaru kad je vlakic pun partizana strmoglavio niz Komar, drugi mu brat pobjeze zavrsi na blajburgu,potom u Italiji, Francuskoj, pa u Kanadu.

Po majci djedica je bio domobran, oficir i ucestvovao u obrani Travnika. Ostali su manje vise po Argentini,Kanadi, Americi,...pod sloganom "spasavaj se ko moze"

Jedan dogadaj koji je mozda promjenio i moju malenkost,nasao sam nekakav kriz odlikovanje u podrumu strpao ga u dep pa sa ekipom vanka. Posto je bila zima, od prijatelja sam uzeo sinjel,jer mu je otac bio neka kvaka u vojsci. E na taj sam sinjel stavio taj kriz, pa u kafic a kasnije u skolu...i niksta se desilo nebi da nije taj dan bio cas marksizam i narodno samoupravljanje...e tu je nastao HAOS...strpase me u maricu ni skolski prag nisam nagazio. Nazvase cacu na posao i mater...mene pustise nedugo ...ali stari je ostao dva dna! Dobio sam takav degenjek, da sam sedam dana kuci lezao. Spasi ga za dlaku prijatelj koji je bio, kako sam kasnije saznao, neko velik u policiji. Danas bi film "otac na sluzbenom putu" bio vrlo popularan i kod mene... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Mahom u ustašama. Cak je jedan u malo daljnoj rodbini bio visoki duznosnik, na podrucju opcine Srebrenica. S majcine strane. Uspjesno neutralizirao cetnickog zlocinca Jezdimira Dangica. :D. I sa oceve strane mahom ustase i domobrani, handzarlije. Jedan u zelenom kadru Ibrahima Pirica-Pjanica.


Inace, Srebrencani su bili vatrene ustase i mnogo ih je se nakon rata krilo po srebrenickim sumama, od komunisticke odmazde. Tako od moje majke otac se krio po sumi, a njegovi srodnici mu u strogoj tajnosti dostavljali hranu.


Bio je slucaj u Srebrenici, da su jednog Bosnjaka ustasu skinuli gologa, i vucali ga po gradu.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:45 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Kod mene su bili svi lojalni NDH-aziji,brat od rahmetli nene streljan kod Zidanog Mosta pripadnik ustasha navodno po prichama bio u PBZ-u u Zagrebu,djevojka mu prezivjela tad kad su ih partizani u Sloveniji zaustavili ,njega streljali ona prezivjela,od zene amidza nije se nikad vratio kao ni jos 72 muslimana svi odreda iz jednog sela,vecina su bili Domobrani,amidza zenin dobrovoljac...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Melcher je napisao/la:
Bio je slucaj u Srebrenici, da su jednog Bosnjaka ustasu skinuli gologa, i vucali ga po gradu.


Zanima me: Što ti misliš da je on mislio za sebe da je? I kako su ga vidjeli oni koji su mu to učinili?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Junuz Djipalo je napisao/la:
Melcher je napisao/la:
Bio je slucaj u Srebrenici, da su jednog Bosnjaka ustasu skinuli gologa, i vucali ga po gradu.


Zanima me: Što ti misliš da je on mislio za sebe da je? I kako su ga vidjeli oni koji su mu to učinili?




Ne znam. Bosnjaci Podrinja su spas nasli upravo u Ustasama, odnosno Crnoj legiji. Partizanima se nije vjerovalo, pogotovo ovim istocnobosanskim, jer su cesto koketirali sa srpskom bratijom Cetnicima. Oni koji su mu to ucinili su ga gledali po tipicnoj srpskoj semi, dakle kao Turcina, Muslimani ili u najboljem slucaju kao Srbina muhamedanske veroispovesti.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidi ti Bošnjaka. Sve ustašija teška.

Moja oba djeda nisu nigdje bila. Neutralci.
Poslije rata isto nisu bili politički aktivni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ali jedan djed je toliko pričao o WWII kao da se borio kod Staljingrada. Sjećam se da sam kao dijete bježao iz kuće, te priče mi bile dosadne.
Kao "Broj 1" iz Alan Forda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ti su najgori koji su bili nigdje, moj je uvijek govorio kako je bio nigdje. I onda počne takve priče pričat o WWII, i onda: šuljamo se mi šuljamo, kad ono partizani... :laugh

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nema što on govoriti. Zna selo i rodbina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
moji bili ustaše i domobrani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
Melcher je napisao/la:
Mahom u ustašama. Cak je jedan u malo daljnoj rodbini bio visoki duznosnik, na podrucju opcine Srebrenica. S majcine strane. Uspjesno neutralizirao cetnickog zlocinca Jezdimira Dangica. :D. I sa oceve strane mahom ustase i domobrani, handzarlije. Jedan u zelenom kadru Ibrahima Pirica-Pjanica.


Inace, Srebrencani su bili vatrene ustase i mnogo ih je se nakon rata krilo po srebrenickim sumama, od komunisticke odmazde. Tako od moje majke otac se krio po sumi, a njegovi srodnici mu u strogoj tajnosti dostavljali hranu.


Bio je slucaj u Srebrenici, da su jednog Bosnjaka ustasu skinuli gologa, i vucali ga po gradu.


lol ...bošnjak ustaša .... tada se zasigurno pisao hrvatom (i islamske vjeroispovjedi), a ne bošnjakom.... i da podrinjaca muslimana podosta bilo u crnoj legiji jure francetića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Melcher je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Zanima me: Što ti misliš da je on mislio za sebe da je? I kako su ga vidjeli oni koji su mu to učinili?




Ne znam. Bosnjaci Podrinja su spas nasli upravo u Ustasama, odnosno Crnoj legiji. Partizanima se nije vjerovalo, pogotovo ovim istocnobosanskim, jer su cesto koketirali sa srpskom bratijom Cetnicima. Oni koji su mu to ucinili su ga gledali po tipicnoj srpskoj semi, dakle kao Turcina, Muslimani ili u najboljem slucaju kao Srbina muhamedanske veroispovesti.


Sigurno da se smatrao Hrvatom . Recimo u Bijeljinji i u nekim mjestima u Istočnoj Bosni je bilo Muslimana koji su se smatrali Srbima i bili su u Četnicima.

slika

PilotInstruktor je napisao/la:

Meni je prapradjed bio časnik na brodu cara Ferdinanda. :zivili


Moj poludjed je bio u Hitlerovoj mladeži , rodom je iz Sarajeva.Folksdojčer ,njegovi otac i mati su bili neki visoki dužnosnici u Austro Ugarskoj i ja ću sutra uslikat pozlaćene čaše od Franje Josipa.A stavit ću i sliku poludjeda iz Hitlerove mladeži ,sad mi je prekasno da slikam.

Za poludjeda sam rekao .Ostali su bili u Domobranima,svi su redom nestali odnosno pobijeni ,sa mamine strane.
Sa očeve strane su bili prijeratni HSS-ovci ,veliki štovatelji lika i djela Stjepana Radića. Poslije rata Križari i taj djed je proveo 27 godina u zatvoru ,goli otok i Zenica.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
Obojici djedova su na pocetku rata bili navukli uniforme(jednom domobransku,drugom crnolegijasku ako se ne varam) ali su se obojica uspjeli izvuci.Jedan se izvukao "preko veze" a drugi(crnolegijas)je odustao sam kad je vidio da je vrag odnio salu ali cijelo vrijeme rata morao od svih skrivati.Mislim da je obojici ipak najvise pomoglo to sto su imali puno djece.

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Od supruge su preci turbo lud put imali. Sa očeve strane. Jedan bio komunistički ilegalac, odslužio svoje u Jasenovcu.

Baka bila komunistkinja i partizanka.
Poslije rata dobila turbo PTSP i šizila. Kraj rata je uhvatio u Sloveniji. Boga pitaj što je tamo radila sa Simom Dubajićem. I ostalim obrijanim četnicima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
BBC je napisao/la:
Ali jedan djed je toliko pričao o WWII kao da se borio kod Staljingrada. Sjećam se da sam kao dijete bježao iz kuće, te priče mi bile dosadne.
Kao "Broj 1" iz Alan Forda.


http://hr.wikipedia.org/wiki/369._poja% ... _pukovnija

369. pojačana pješačka pukovnija (njemački: 369. Verstärktes Infanterie-Regiment) (poznata i kao Kroatische Legion (Hrvatska Legija) ili 369. legionarska pukovnija) je bila postrojba vojske NDH koja je od osnutka u ljeto 1941. pa do predaje Rusima početkom veljače 1943. godine djelovala u sklopu Wehrmachta (vojske Trećeg Reicha) na istočnom bojištu.
Da napomenem ,bili su dobrovoljci.U toj regimenti je bio i djed dikobraza.

slika

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Daily Mail je u Engleskoj nešto kao Index.hr u Hrvatskoj. Svako malo stave neki dosadan članak o nacistima. (pun slika)

Ali ispod u komentarima ih Englezi pravo jebu. Većina komentara hvale SS uniforme, disciplinu, parade. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
PilotInstruktor je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Deda sa majcine strane je bio kraljev vozac


Meni je prapradjed bio časnik na brodu cara Ferdinanda. :zivili


Našao sam slike.. Kao što rekoh,visoki dužnosnici u AU. Ovo mi je baba na slici. :zubati

slika

slika

slika

slika

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
BBC je napisao/la:
Od supruge su preci turbo lud put imali. Sa očeve strane. Jedan bio komunistički ilegalac, odslužio svoje u Jasenovcu.

Baka bila komunistkinja i partizanka.
Poslije rata dobila turbo PTSP i šizila. Kraj rata je uhvatio u Sloveniji. Boga pitaj što je tamo radila sa Simom Dubajićem. I ostalim obrijanim četnicima.


silovala pripadnike hrvatske domovinske vojske...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Puno gledaš Angelinine filmove.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Komedija je da samo par forumaša ima nekog tko je bio u Partizanima ,gledajući Bošnjačke i Hrvatske forumaše.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
mario_cro je napisao/la:
Melcher je napisao/la:



Ne znam. Bosnjaci Podrinja su spas nasli upravo u Ustasama, odnosno Crnoj legiji. Partizanima se nije vjerovalo, pogotovo ovim istocnobosanskim, jer su cesto koketirali sa srpskom bratijom Cetnicima. Oni koji su mu to ucinili su ga gledali po tipicnoj srpskoj semi, dakle kao Turcina, Muslimani ili u najboljem slucaju kao Srbina muhamedanske veroispovesti.


Sigurno da se smatrao Hrvatom . Recimo u Bijeljinji i u nekim mjestima u Istočnoj Bosni je bilo Muslimana koji su se smatrali Srbima i bili su u Četnicima.

slika

PilotInstruktor je napisao/la:

Meni je prapradjed bio časnik na brodu cara Ferdinanda. :zivili


Moj poludjed je bio u Hitlerovoj mladeži , rodom je iz Sarajeva.Folksdojčer ,njegovi otac i mati su bili neki visoki dužnosnici u Austro Ugarskoj i ja ću sutra uslikat pozlaćene čaše od Franje Josipa.A stavit ću i sliku poludjeda iz Hitlerove mladeži ,sad mi je prekasno da slikam.

Za poludjeda sam rekao .Ostali su bili u Domobranima,svi su redom nestali odnosno pobijeni ,sa mamine strane.
Sa očeve strane su bili prijeratni HSS-ovci ,veliki štovatelji lika i djela Stjepana Radića. Poslije rata Križari i taj djed je proveo 27 godina u zatvoru ,goli otok i Zenica.





U pravu si Mario. Bilo ih je i u cetnicima, sto je svakako sramotno s obzirom sto su ti isti cetnici cinili muslimanskom puku Podrinja. :rigam


Ali, ako govorimo opcenito, musko istocnobosansko muslimansko pucanstvo je bilo skoro iskljucivo u ustasama i domobranima. Crna legija je jako postovana od tih ljudi.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
mario_cro je napisao/la:
Komedija je da samo par forumaša ima nekog tko je bio u Partizanima ,gledajući Bošnjačke i Hrvatske forumaše.


Nije uopće čudno, s obzirom da su se uglavnom javili forumaši iz BiH. Da su se javili Dalmatinci i Purgeri, cijela tema bi bila obojena u crveno.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 24 ožu 2012, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Melcher je napisao/la:
U pravu si Mario. Bilo ih je i u cetnicima, sto je svakako sramotno s obzirom sto su ti isti cetnici cinili muslimanskom puku Podrinja. :rigam


Naravno ,sramotno sa obzirom na zločine koji su počinjeni .No ajmo malo pogledat iz perspektive tog vremena. Četnici su većinom bili Srbi,al bio je jako mali dio i Hrvata i Bošnjaka. Oni su na početku bili "kraljeva vojska" ,odane Kraljevini Jugoslaviji,to bi bilo objašnjenje otkud ostali tu .Isticali su se brutalnošću,klanjem ,rezanjem glava..to neznam objasnit. Bilo ih je i više grupacija. Crnogorski četnici su surađivali sa Ustašama ,Sekula Drljević i bili su za Crnogorsku samostalnost. Neke frakcije su bile u svađi a većina surađivale.Mnogi četnici su i prešli u Partizane jer su shvatili da se na kraju bore za istu stvar ,Jugoslaviju ,samo ova je bila komunistička a prijašnja je bila kraljevina.To mjenjanje oznaka je bilo posebno izraženo u Istočnoj Bosni. Probat ću nać snimku kako nijemci zarobljavaju partizana i četnika.

Ministry of Sound je napisao/la:
mario_cro je napisao/la:
Komedija je da samo par forumaša ima nekog tko je bio u Partizanima ,gledajući Bošnjačke i Hrvatske forumaše.


Nije uopće čudno, s obzirom da su se uglavnom javili forumaši iz BiH. Da su se javili Dalmatinci i Purgeri, cijela tema bi bila obojena u crveno.


U H. Zagorju su partizani bili stvarno rijetkost . Neznam kako je u Zagrebu ,dok mi je situacija u Dalmaciji bila poznata. Mada Dalmatinci nisu išli zbog komunizma u partizane,dokaz za to imate u tom da su svoje brodice koje su zarobili od Nijemaca i Talijana nazivali po katoličkim svecima.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 25 ožu 2012, 02:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Bolje i da su Bošnjaci bili u Ustašama, nego u četnicima ili partizanima. Otac domovine i hrvatstva dr. Ante Starčević ovako govori o bosansko-hercegovačkim Muslimanima: Muhamedovci Bosne i Hercegovine, s turskom, s muhamedanskom pasminom ne imaju ništa; oni su hrvatske pasmine, oni su najstarije i najčistije plemstvo, što ga Europa ima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naši preci u Drugom svjetskom ratu
PostPostano: 25 ožu 2012, 02:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Vii je napisao/la:
Bolje i da su Bošnjaci bili u Ustašama, nego u četnicima ili partizanima. Otac domovine i hrvatstva dr. Ante Starčević ovako govori o bosansko-hercegovačkim Muslimanima: Muhamedovci Bosne i Hercegovine, s turskom, s muhamedanskom pasminom ne imaju ništa; oni su hrvatske pasmine, oni su najstarije i najčistije plemstvo, što ga Europa ima.

slika

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO