HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 ruj 2024, 12:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 109  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 04:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Antone moj, tebi se nešto desilo u Iranu, nekakva katarza, preobraćenje, stockholmski sindrom? Meni je nepojmljivo da netko sa ovoliko žara može braniti zemlju u kojoj je (kao turist) proveo samo 10 dana :neznam

Nešto si izostavio u cijeloj priči, to garantiram :biceovodobro

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 10:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23804
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ja vjerujem, da ima i da se nama u Europi i posebno Americi plasiraju dosta oblikovane i selektirane slike iz Irana. To jest, mediji nam malo prodaju spin da se stvori negativna percepcija.

Ali definitivno, ta zemlja nije demokratska i nema ljudska prava na visokom nivou. I kad se stvorena medijska slika uzme sa rezervom, opet ostaje predsjednik sa ekstremnim stavovima, značajno umanjena prava za žene, značajan upliv religije u vođenje države i općenito miješanje religije i države, demokratski procesi značajno "regulirani" (umanjeni) od strane nekih mula, ostaci zaostale tradicije u mnogim područjima države još dominiraju i sl.

Jednostavno država, koju ne bih volio da se priključi klubu država sa nuklearnim naoružanjem.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 10:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32376
RajvoSa je napisao/la:
Antone moj, tebi se nešto desilo u Iranu, nekakva katarza, preobraćenje, stockholmski sindrom? Meni je nepojmljivo da netko sa ovoliko žara može braniti zemlju u kojoj je (kao turist) proveo samo 10 dana :neznam

Nešto si izostavio u cijeloj priči, to garantiram :biceovodobro


Pa dobro, Anton i jest u pravu. Obzirom da SA financira vehabije i promovira svoju verziju Islama, ispravno bi bilo reći da se Sarajevo pretvara u Rijad, a ne u Teheran.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

958 of 2558 - 37.45%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 11:38 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 23:40
Postovi: 278
lider30 je napisao/la:
Ja vjerujem, da ima i da se nama u Europi i posebno Americi plasiraju dosta oblikovane i selektirane slike iz Irana. To jest, mediji nam malo prodaju spin da se stvori negativna percepcija.

Ali definitivno, ta zemlja nije demokratska i nema ljudska prava na visokom nivou. I kad se stvorena medijska slika uzme sa rezervom, opet ostaje predsjednik sa ekstremnim stavovima, značAjno umanjena prava za žene, značajan upliv religije u vođenje države i općenito miješanje religije i države, demokratski procesi značajno "regulirani" (umanjeni) od strane nekih mula, ostaci zaostale tradicije u mnogim područjima države još dominiraju i sl.

Jednostavno država, koju ne bih volio da se priključi klubu država sa nuklearnim naoružanjem.


Iran se za razliku od Hrvatske i sličnih banana-država može pohvaliti apsolutnom slobodom strateških industrijskih , proizvodnih,financijskih i drugih kapaciteta. Svi strateški naftni i plinski proizvodni pogoni u vlasništvu su države, socijala je Europski nedosanjani san, a moral i poštenje ljudi je toliki da pomislite da ste u nekoj zemlji naivaca.

Druga stvar su razne političke i vojne grupacije koje koriste položaj i resurse Irana, te utjecaj islamskog učenja na narod da bi ojačali svoje unutarnje pozicije. Iran na vanjskopolitičkom planu stoji odlično i ima saveznike u Indiji,Rusiji i Kini što je vjerovali ili ne polovica svjeta. Ovu drugu polovicu svjeta drže Shell i texaco a čini mi se da njihova "ljubav" prema Iranu ima uzroke negdje drugdje a ne u opasnosti od Islamskog terorizma

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Antone moj, tebi se nešto desilo u Iranu, nekakva katarza, preobraćenje, stockholmski sindrom? Meni je nepojmljivo da netko sa ovoliko žara može braniti zemlju u kojoj je (kao turist) proveo samo 10 dana :neznam

Nešto si izostavio u cijeloj priči, to garantiram :biceovodobro


Pa dobro, Anton i jest u pravu. Obzirom da SA financira vehabije i promovira svoju verziju Islama, ispravno bi bilo reći da se Sarajevo pretvara u Rijad, a ne u Teheran.


Već sam fekalnom analogijom usporedio Saudijsku Arabiju i Iran na topicu "Reminiscencije". No neću opet ponavljati - uglavnom iz pijeteta prema žrtvama u demonstracijama protiv Ahmedinedžada...ipak predstavljaju tračak nade kojeg nema u Saudijskoj Arabiji ("oporba" je tamo još gora).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 11:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
RajvoSa je napisao/la:
Antone moj, tebi se nešto desilo u Iranu, nekakva katarza, preobraćenje, stockholmski sindrom? Meni je nepojmljivo da netko sa ovoliko žara može braniti zemlju u kojoj je (kao turist) proveo samo 10 dana :neznam

Nešto si izostavio u cijeloj priči, to garantiram :biceovodobro


15 dana.

I opet je to 15 dana više od svih kojima su puna usta Irana, a sve što znaju o njemu je iz žutog tiska.
Ne znam šta bi ostavio i koji bi mi motiv bio za moje upise.Meni je nepojmljivo da netko sa toliko žara napada Iran, a vidio ga nije.To mi je nepojmljivije od toga što ja branim taj Iran, jer ako ništa drugo, bar sam bio tamo i upoznao ljude s kojima sam ostao u kontaktu.I planiram opet otići tamo, čim budem financijski mogao.

Easternborder je to sve fino sumirao:

Easternborder je napisao/la:
Iran se za razliku od Hrvatske i sličnih banana-država može pohvaliti apsolutnom slobodom strateških industrijskih , proizvodnih,financijskih i drugih kapaciteta. Svi strateški naftni i plinski proizvodni pogoni u vlasništvu su države, socijala je Europski nedosanjani san, a moral i poštenje ljudi je toliki da pomislite da ste u nekoj zemlji naivaca.

Druga stvar su razne političke i vojne grupacije koje koriste položaj i resurse Irana, te utjecaj islamskog učenja na narod da bi ojačali svoje unutarnje pozicije. Iran na vanjskopolitičkom planu stoji odlično i ima saveznike u Indiji,Rusiji i Kini što je vjerovali ili ne polovica svjeta. Ovu drugu polovicu svjeta drže Shell i texaco a čini mi se da njihova "ljubav" prema Iranu ima uzroke negdje drugdje a ne u opasnosti od Islamskog terorizma


I nemam šta nadodati.

U biti imam.Evo jedan link sa bajkerskog foruma, gdje idu ljudi neopterećeni politikom, pa pročitaj npr. ovaj putopis.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,10682.0.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Priznat ću ti da si u pravu kada sa vlasti smjene Ahmedinedžada i ajatole i da dotični po mogućnosti završe kao Čaušesku :neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 11:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
RajvoSa je napisao/la:
Priznat ću ti da si u pravu kada sa vlasti smjene Ahmedinedžada i ajatole i da dotični po mogućnosti završe kao Čaušesku :neznam


Gle, iskreno me brige za tvoje mišljenje, ionako ga ne bi promijenio pa sve i da vidiš Iran.Ti si jednostavno primjer takvog zaguljenog razmišljanja, i nema tu lijeka.
Ja pišem ispravke zbog ljudi koji ne zauzimaju niti jednu stranu, a objektivni su.Da si imalo objektivan, pročitao bi bar onaj putopis, gdje piše čovjek kojeg ne zanima politika.Ali kao što rekoh, ima li smisla tebe razuvjeravati?Naravno da ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 05 ruj 2009, 14:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23804
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Anton je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Priznat ću ti da si u pravu kada sa vlasti smjene Ahmedinedžada i ajatole i da dotični po mogućnosti završe kao Čaušesku :neznam


Gle, iskreno me brige za tvoje mišljenje, ionako ga ne bi promijenio pa sve i da vidiš Iran.Ti si jednostavno primjer takvog zaguljenog razmišljanja, i nema tu lijeka.
Ja pišem ispravke zbog ljudi koji ne zauzimaju niti jednu stranu, a objektivni su.Da si imalo objektivan, pročitao bi bar onaj putopis, gdje piše čovjek kojeg ne zanima politika.Ali kao što rekoh, ima li smisla tebe razuvjeravati?Naravno da ne.


Pročitao sam ja skoro cijeli topic i čovjek piše o gostoljubivosti naroda, ugodnosti iskustva s ljudima u što ne sumnjam.
Opet putopis ne obara tezu, da je Iran duboko nedemokratska zemlja, sa faličnim demokratskom procedurom, sa cenzurama i ugroženim ljudskim pravima čitavih skupina ljudi u društvu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 ruj 2009, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 11:12
Postovi: 1281
markozzz je napisao/la:
na biračkom mjestu tramošnica koje je čisto hrvatski kraj u toj općini svi birači su glasovali za NSRZB, dok ta stranka u srpskim selima nije dobila skoro niti jedan glas...


U pravu si, sad sam pogledao sva biračka mjesta u Pelagićevu i zaista u srpskim mjestima gotovo nitko ne glasa za NSZRB, tako da je postotak Hrvata nešto veći nego što sam procjenio, negdje oko 14%, što je najveći postotak od svih općina u RS, šteta što barem takav postotak nije u Brodu i Derventi

Citat:
evo našao sam taj podatak, ali pogriješio sam...to je još od 2003god. govori o broju ministara u tuzlanskoj županiji(9 muslimana, 2 srbina i 1 hrvat)..isprika..


Ne treba isprika, jer ne tako davno u Tuzlanskoj i Sarajevskoj županiji zaista je bilo više Srba nego Hrvata, kao što si rekao. Trenutno ima više Hrvata, mada je po mom mišljenju upitan opstanak i jednih i drugih u navedenim županijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 ruj 2009, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 09:53
Postovi: 609
evo kako izgleda opcina Pelagicevo:
slika

svasta !
muslimani su zadrzali sva njihova sela u federaciji a nasih ni nista .

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 ruj 2009, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
frane je napisao/la:
svasta !
muslimani su zadrzali sva njihova sela u federaciji a nasih ni nista .


Ma samo me zanima koja gamad nas je predstavljala u pregovorima u Daytonu. Vratišmo pola novošeherskih sela i strateško važan dio Crnog Vrha pa vratišmo ono selo kod Mrkonjić Grada (jel Majdan) umjesto da ga spojimo sa Jajcem + obranjeno Pougarje (Dobretići) i imali bi dobru većinu u Jajcu. Pa onda kod Stoca je trebalo vratiti Stjepan Križ, strateški nebitno za Srbe, u Posavini se mnogo toga moglo dogovorit bez da se dira u "koridor", pa komušanski kraj...

A što se tiče općine Pelagićevo, treba uzeti većinu u njoj a nakon toga formirati općinu Tramošnica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 ruj 2009, 12:37 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 09:53
Postovi: 609
[quote="frane"]evo kako izgleda opcina Pelagicevo:
slika

ja stvarno ne shvacam kako su mogla naselja Turic, Tramosnica..sva Hrvatska naselja bivse opcine Gradacac ici u rs ? :neznam

mogle su komotno biti prikljuceni federaciji a da se ne dira u koridor . ovo je totalno nelogicno i debilno nacrtano .
ona srpska naselja Donji Skugric ,Krcevljani ,Tolisa su mogli biti dio opcine Modrice .

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 ruj 2009, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 23:34
Postovi: 573
Evo jedna od mene, Vitez, sadašnje stanje po naseljima.

Ovo je verzija 1.0, namjeravam je još par puta ispravit.

kad sam bojao naselja uzimao sam u obzir izbore, stanje '91 i rat.

Nisam stavio boju na naselja G.Večerisku i Gaćice, valjda će netko reć kakvo je stanje sad i ispravit ću.


Privitak/ci:
Vitez.jpg
Vitez.jpg [ 29.37 KiB | Pogledano 9824 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 09 ruj 2009, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 11:12
Postovi: 1281
Teško je pravit procjenu prema naseljima, jer sa izbora nemamo podatke za sva naselja pojedinačno, nego za biračka mjesta koja obuhvaćaju i druga naselja pored onih u kojim se nalaze. Meni je ovako ispalo kad sam pravio proocjene:

slika

Procjena etničkog sastava prema biračkim mjestima:

Dubravica H 59 - M 41
Šantići H 88 - M 12
Krušćica H 42 - M 58
Bila H 90 - M 10
Vitez H 65 - M 35
Počulica H 7 - M 93
Preočica M +99
Rijeka H 89 - M 11
Gornja Večeriska H 63 - M 37
Jardol H +99
Divjak H 48 - M 52
Mali Mošunj H 97 - M 3
Krčevine H 94 - M 6
Nadioci H 54 - M 46
Zabilje H 65 - M 35
Vraniska H 4 - M 96
Lupac M +99
Bukve H 2 - M 98


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 09 ruj 2009, 03:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72998
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Karta BiH prema popisu 1885.
Po naseljima.

http://www.upload3r.com/serve/080909/1252444798.png
Velika: http://www.megaupload.com/?d=N0WFI0GJ

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 09 ruj 2009, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 23:34
Postovi: 573
Evo još jedna karta, općine Široki Brijeg podijeljene po naseljima.

Nije potpuno točno, pa ako ne'tko vidi grešku nek ispravi.


Privitak/ci:
SelaŠB.jpg
SelaŠB.jpg [ 19.25 KiB | Pogledano 9797 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 09 ruj 2009, 19:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23804
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
frane je napisao/la:
frane je napisao/la:
evo kako izgleda opcina Pelagicevo:
slika


ja stvarno ne shvacam kako su mogla naselja Turic, Tramosnica..sva Hrvatska naselja bivse opcine Gradacac ici u rs ? :neznam

mogle su komotno biti prikljuceni federaciji a da se ne dira u koridor . ovo je totalno nelogicno i debilno nacrtano .
ona srpska naselja Donji Skugric ,Krcevljani ,Tolisa su mogli biti dio opcine Modrice .


Nevjerojatno. Ovako je urađeno na koliko mjesta duž granice RS i Federacije. Ne mogu vjerovati. Tko je bio glavni geografski stručnjak u pregovaranju u Daytonu, da podignemo optužnicu protiv njega? :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 09 ruj 2009, 20:38 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 09:53
Postovi: 609
frane je napisao/la:
frane je napisao/la:
evo kako izgleda opcina Pelagicevo:
slika


to je oko 6.500 Hrvata sto su se mogli vratiti svojim kucama da su ta naselja prikljucena federaciji .

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 ruj 2009, 17:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23804
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
markozzz je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Nevjerojatno. Ovako je urađeno na koliko mjesta duž granice RS i Federacije. Ne mogu vjerovati. Tko je bio glavni geografski stručnjak u pregovaranju u Daytonu, da podignemo optužnicu protiv njega? :neznam

kažu haris silajdžić :zubati


Ova ekipa BH Hrvata, koja je bila u Daytonu, je definitvno loše odradila posao. Pogotovo vidljivo po ovakvim stvarima, gdje se nisu pazila sela ili čitave skupine sela, koje su bile uz granicu. Ako je Dayton prihvaćen - već kakav je, mogli su bar paziti na ovakve stvari.

Stvarno zrelo za optužnice za veleizdaju. :thumbdown Još je gore, što svi znamo da su Daytonom naveliko mijenjane općinske granice po ustroju iz 91' .

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 12 ruj 2009, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72998
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Nije etnička, ali je među većim geografskim dostupnim na netu.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... of_BiH.jpg

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 14 ruj 2009, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Primjetiću da imate poprilično loš pristup etničkoj podjeli bih.

Kao osnovu za podjelu i crtanje etničkih granica treba uzeti vlasništvo nad gruntom. Ove sadasnje granice opcina su vjestacke i nema smisla da muslimani budu vecina u opcini gdje hrvati imaju preko 60% grunta ili ti vlasnistva nad zemljom, sumama itd. Ako se tome doda izvlašteno zemljište za potrebe industrije onda su brojevi jos veći.

Uzeću primjer tuzlanskog kraja. sve vase karte i statistike pokazuju da su muslimani u vecini, automatski te opcine bojite u zeleno, bez obzira sto veliko podrucje tih opcina (tuzla, zivinice, lukavac, banovici) čine hrvatska naselja sa ogromnim gruntom.

Mene ne zanima ako se muslimani trpaju po gradu po stanovima i sto od sve imovine imaju taj stan i auto. Mene zanima da s ja o svom gruntu kao privatnom vlasnistvu odlucujem sto cu i kako cu sa njim. Ako se ubire porez od tih nekretnina, zelim da taj novac ide u zajednicu koja ce se brinuti da do mog imanja dodje voda, struja, cesta, da se u mojoj zajednici izgradi skola gdje ce se djeca uciti pozdravljati sa dobar dan, gdje se nece prekidati nastava zbog nekog vjerskog obicaja (iftar).

Nemoze tudji zub u mojoj glavi. Nemoze neko ko zivi u gradu ili ti stanu imati sve privilegije, a na racun mojih poreznih davanja. Moj novac MORA biti uložen u moju zajednicu.

Ovakvim pristupom gdje ce se ograditi svoj grunt, nemozete nikoga povrijediti, niko nemoze reci da je ostecen, jer se u njegovo (muslimani, srbi) ne dira, dzaba im sve njihovo.

Ovakvim bojanjem u zeleno i plavo hrvatskih imanja odričemo se ogromnih prirodnih resura, pravog bogastva. Opet cu navesti primjer Tuzlanskog kraja, vecina rudnog blaga (ugalj, sol) lezi ispod hrvatskih naselja. Veliki tuzlanski giganti, TE, Siporex, HAK, leze na zemlji koja je oduzeta od hrvata iz Husina, Rapača i Šićkog Broda, dakle na hrvatskom gruntu.

Razmislite, nemate sta izgubiti.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 14 ruj 2009, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
U pravu si ti, iskreno i ja bi volio da je to tako jednostavno. Ali znamo i ja i ti da nije bitna zemlja nego narod koji živi na toj zemlji. Tragom tvojih razmišljanja, a da bi se pomirili "ljudi i grunt" trebalo bi gledati naseljena mjesta (imaš kartu po nacionalnosti po naseljima 1991 na 1. Str ove teme).U 90% slučajeva gdje je pojedini narod većina u nekom naselju tu je njegova zemlja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 00:03 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Ultras1986 je napisao/la:
U pravu si ti, iskreno i ja bi volio da je to tako jednostavno. Ali znamo i ja i ti da nije bitna zemlja nego narod koji živi na toj zemlji. Tragom tvojih razmišljanja, a da bi se pomirili "ljudi i grunt" trebalo bi gledati naseljena mjesta (imaš kartu po nacionalnosti po naseljima 1991 na 1. Str ove teme).U 90% slučajeva gdje je pojedini narod većina u nekom naselju tu je njegova zemlja.


Na mom gruntu samo ja mogu zivjeti, nikakav drugi narod. Olako se odričemo velikog bogastva, pristajemo da nas stjeraju u torove, a imamo ogromna prostranstva. Tocno je što kažeš za tu kartu, ali opet ako gledas po naseljenim mjestima, zapostavljas prava pojedinca ili manjine i ostavljas prostor za manipulaciju i izgovor za sukobe. Bitno je da se svaki pojedinac izjasni kojoj administrativnoj jedinici ili čestici hoce da pripada sa svojim nekretninama.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 00:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
To je idealizam i nemoguće ga je ostvariti. Slažem se ja s tobom da je to dobro ali je neizvodivo. Šta bi sa zgradama? Primjerice 1. Kat je Herceg Bosna; 2. Kat je Bosna; 3. Kat opet HB itd...?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 109  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO