HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 11:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Frankopan je napisao/la:
Nije mi uopce jasno zasto se moramo nekome pravdati da smo srusili ( ako smo) stari most.



A nismo.

****** posla.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 04 ruj 2009, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Mudro zbori...

...Koliko god u Sarajevu slijepo insistirali na unitarizmu, ne smijemo se umoriti od promicanja jednog drugačijeg modela, modela teritorijalne nacionalne konstitutivnosti, tražeći sugovornike na bošnjačkoj strani. Taj model je toliko prirodan da će to jednog dana svi shvatiti. On bi promovirao stvarnu nacionalnu odgovornost na sve tri strane, kako je to primjetio jedan strani diplomat ovih dana. On nam svima možda daje manje nego smo htjeli, ali zato više nego možemo dobiti u perspektivi beskrajnih sumnjičenja i blokade političkoga sustava.
Ako se smije vjerovati svojim očima i ušima, izgleda da je i u famoznoj „međunarodnoj zajednici“ sve više onih koji ne isključuju nijedno ustavno rješenje u Bosni i Hercegovini. Inače diplomatski i politički korektan stav o prihvatljivosti „svakog rješenja o kojem se dogovore tri konstitutivna naroda“ stanuje u sve većem broju svjetskih metropola. Za hrvatsku pregovaračku poziciju dobro bi bilo da se upravo s takvim jasnim stavom oglase Pantovčak, Banski dvori i Zrinjevac. Tom stavu se nema što prigovoriti, on je u potpunosti u skladu s proklamiranim načelima međunarodnoga poretka: nemiješanje, uvažavanje …


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 04 ruj 2009, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pročitajte dobro ove upise korisnika "luna i astra" braćo i sestre Hrvati...neprijatelja treba dobro upoznati - ****** peksinluk i pogana turska narav u svom najgorem izdanju. Ja sam uvijek za kulturni dijalog i kompromis gdje god moguće, ali sa ovakvim jalijašima se razgovara samo sa "Ćakijom" :evotigana

Ako je on pak reprezentativan uzorak njihovog naroda, onda se zemlji ne piše dobro :neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 18 ruj 2009, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
RajvoSa je napisao/la:
Pročitajte dobro ove upise korisnika "luna i astra" braćo i sestre Hrvati...neprijatelja treba dobro upoznati - ****** peksinluk i pogana turska narav u svom najgorem izdanju. Ja sam uvijek za kulturni dijalog i kompromis gdje god moguće, ali sa ovakvim jalijašima se razgovara samo sa "Ćakijom" :evotigana

Ako je on pak reprezentativan uzorak njihovog naroda, onda se zemlji ne piše dobro :neznam


Malo kulture Rajvosa nije na odmet :zubati

Ipak si ti oličenje kulture slikovito opisane u čuvenim Krležinim riječima :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 18 ruj 2009, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Sultan je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Pročitajte dobro ove upise korisnika "luna i astra" braćo i sestre Hrvati...neprijatelja treba dobro upoznati - ****** peksinluk i pogana turska narav u svom najgorem izdanju. Ja sam uvijek za kulturni dijalog i kompromis gdje god moguće, ali sa ovakvim jalijašima se razgovara samo sa "Ćakijom" :evotigana

Ako je on pak reprezentativan uzorak njihovog naroda, onda se zemlji ne piše dobro :neznam


Malo kulture Rajvosa nije na odmet :zubati

Ipak si ti oličenje kulture slikovito opisane u čuvenim Krležinim riječima :biceovodobro


Iz konteksta se vidi da je to upućeno korisniku "luna i astra", a ne cijelom narodu. Ako on prijeti istreblijenjem onda mora očekivati neku vrstu odgovora :zivili

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
pjosip je napisao/la:
luna i astra je napisao/la:

I ja sam cuo da su ustase same palile granatirale Dubrovnik i Vukovar i da je Tudzman svojerucno postavio eksploziv u svoju kancelariju da bi svalio krivicu na neduznu JNA ali ja za razliku od tebe ima vise od 5 godina tako da ne vjerujem u basne i jeftinu propagandu.



Zašto, misliš da je takvo što nemoguće ? Ja ne bih unaprijed ništa otpisao. Sve se treba provjeriti i vidjeti na osnovu kakvih dokaza su postavljene takve optužbe.


Sve je to moguće, no za razliku od priča (primijeti kako su ovdje u pitanju _priče) mi kod rušenja Starog Mosta imamo snimak kod kojeg se vidi sasvim drugačije rušenje Starog Mosta od snimka kojeg je pustila muslimanska RTV Mostar.

Čak su i na haškom sudu nedvojbeno dokazali da je taj snimak editiran i prilagodjavan.

Za početak odgovori napitanj zašto bi muslimanska televizija išla editirati snimke ?

Kad odgovoriš na to pitanje odgovori i na slijedeća:

- kakva je to vodena zavjesa koja se diže po rijeci Neretvi neposredno prije detonacije ?
- zašto se Most raspada u lijevom nosaču ?
- zašto je dim crn na snimku RTV MO a tenkovske granate imaju bijeli dim ?
- zašto se na snimku RTV MO ne vidi granata koja ga je srušila iako je na haškom sudu službeno potvrdjeno da se na PAL sustavu snimanja (25 sličica u sekundi) granata mora uočiti na usporenoj snimci i pregledu svake sličice ?
- kako to da tenk, koji optužuju da je ispalio granatu koja je srušila most, nasnimku RTV MO pada pod pravim kutem a sam tenk je udaljen 1 kilometar zračne linije i na jednakoj visini, koji je to kut ispaljenja kad takav ne postoji kod tenka ?



Citat:
Dokaze za rusenje i zatiranje svih tragova Bosnjaka imas predate na sudu u Haagu pa ako ti imas neke druge informacije otidzi tamo pa spasi svoje generale koji su optuzeni za zlocinacki poduhvat u koji je ukljuceno i rusenje /unistavanje kulturnih /materijanih dobara Bosnjaka od strane HVO-a. Cekam da vidim kad ces otici .



Nema tamo nikakvih "dokaza" o zatiranju Bošnjaka. Tamo su optuženi za ratne zločine a ne za nekakav genocid protiv Bošnjaka.

Na stranu sad priča da u većini tog doba Bošnjaci nisu niti postojali. Oni su osnovani kasnije na političkom kongresu. Do tad su bili Muslimani ili kako su se već zvali.



@Stari most , 7:00 - 7:30 , čoek zna :palacgore2

http://www.youtube.com/watch?v=fecTRh9BZ78


@Dokazi o "zatiranju" bošnjaka:

Dokazi itekako postoje. Zna se tačno kako je haški tribunal okarakterisao djelovanje hz-hb,i činjenica je da je tadašnja ratna politika hz-hb osuđena za "etničko čišćenje". Ko ne vjeruje, neka malo prelista haške dokumente i arhivu. To su stvari koje su dokazane i oko čega ne želim polemisati.

I momak ( luna i astra ) nije spomenuo nikakav genocid protiv bošnjaka od strane hvo-a, i nemoj da stavljaš svoje riječi u tuđa usta. Nije kulturno.

@Bošnjaci

Bošnjaci kao bošnjaci su uvijek postojali i postojaće dok je svijeta. Ne želim da ti iznosim dokaze u korist ove teze, samo ću napomenuti da je jedan od najvećih srba Vuk Karadžić koji je prije 100 g. u svojim djelima spominjao "bošnjake" :neznam

Što se tiče toga, još samo da te podsjetim da je dolaskom A-U u BIH ukinut bosanski jezik ( a znamo šta jezik predstavlja jednom narodu ), a kasnijim političkim igrama poslije ww1 i ww2 nastojalo se ukinuti naziv "bošnjak", a proglasiti "muslimanima" i na taj način im oduzeti narodnost i svesti ih samo na vjersku grupu.

I o kakvim ti kongresima ba pričaš???

I nismo tada ( 93' ) mi bošnjaci osnovani, već nam je samo vraćeno "bošnjaštvo" koje nam je bilo oduzeto :ban

I još nešto... šuplja ti je priča :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Upozorenje za mitomaniju, na ostale se ne bih osvrtao, no za dio gdje se tvrdi o navodnom ukidanju bosanskog jezika od strane A-U monarhije:

Citat:
U doba austrougarske vladavine naziv bosanski jezik postaje i službeni naziv za jezik u Bosni i Hercegovini. U početku se upotrebljavao sa nadopunom zemaljski, pa se zvao bosanski zemaljski jezik, a javljao se i naziv srposkohrvatski i hrvatskosrpski. U doba kad je na čelu zemaljske vlade bio Benjamin Kallay (od 1882, austrougarski upravitelj Bosne i Hercegovine, mađarski povjesničar), u svim oblastima službene upotrebe ustalio se naziv bosanski jezik. To je bilo vrijeme unutarnjih političkih borbi za formiranje jedinstvene bosanske nacije i zajedničkog bosanskog jezika. U sklopu te politike iskorišten je istorijski naziv bosanski jezik, kojem je dat poseban politički značaj.


Izvor:Gramatika bosanskog jezika,

Autori: Dž. Jahić, S. Halilović, I. Palić

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Sultan je napisao/la:
jedan od najvećih srba Vuk Karadžić koji je prije 100 g. u svojim djelima spominjao "bošnjake" :neznam


Bošnjak je arhaično regionalno ime za Bosanca, čak i najveći velikosrbi iz 19.stoljeća koristili su termin Bošnjak, jer su sve Bošnjake, odnosno Bosance smatrali Srbima. Ti impliciraš da je Karadžić mislio na zaseban narod Bošnjake, ustvari on je mislio na stanovnike tada većinski srpske regije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 00:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Starfucker226 je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
jedan od najvećih srba Vuk Karadžić koji je prije 100 g. u svojim djelima spominjao "bošnjake" :neznam


Bošnjak je arhaično regionalno ime za Bosanca, čak i najveći velikosrbi iz 19.stoljeća koristili su termin Bošnjak, jer su sve Bošnjake, odnosno Bosance smatrali Srbima. Ti impliciraš da je Karadžić mislio na zaseban narod Bošnjake, ustvari on je mislio na stanovnike tada većinski srpske regije.


A ti impliciraš da je Vuk mislio to što ti misliš da je mislio :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sultan je napisao/la:
Starfucker226 je napisao/la:

Bošnjak je arhaično regionalno ime za Bosanca, čak i najveći velikosrbi iz 19.stoljeća koristili su termin Bošnjak, jer su sve Bošnjake, odnosno Bosance smatrali Srbima. Ti impliciraš da je Karadžić mislio na zaseban narod Bošnjake, ustvari on je mislio na stanovnike tada većinski srpske regije.


A ti impliciraš da je Vuk mislio to što ti misliš da je mislio :neznam


Nećeš moći diskutirati u ovom stilu gdje bubneš glupost, netko ti dokaže da si u krivu, a to objašnjenje onda ignoriraš. Što bi ljudi gubili vrijeme ispravljajući propagandu koju ovdje ostavljaš. Konkretno, priznaj da si slagao (ili da ti damo odstupnicu - zbunio) sa podatkom o ukidanju bosanskog jezika pod A-U.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Ministry of Sound je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

A ti impliciraš da je Vuk mislio to što ti misliš da je mislio :neznam


Nećeš moći diskutirati u ovom stilu gdje bubneš glupost, netko ti dokaže da si u krivu, a to objašnjenje onda ignoriraš. Što bi ljudi gubili vrijeme ispravljajući propagandu koju ovdje ostavljaš. Konkretno, priznaj da si slagao (ili da ti damo odstupnicu - zbunio) sa podatkom o ukidanju bosanskog jezika pod A-U.


Jasno mi je da su nas bošnjake uvijek ovi oko nas smatrali srbima ili hrvatima, i da ste vi jedni druge nazivali srbima ili hrvatima. Nije važno, može se nekoga nazivati i vanzemaljcem. To mi je jasno.
Al mi nije jasno odakle to da su nas srbi imenovali bošnjacima???
I zbog čaga bi nam srbi nadijavali ime bošnjaci kada su nas, kao što veli ovaj praljki, smatrali srbima???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sultan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Nećeš moći diskutirati u ovom stilu gdje bubneš glupost, netko ti dokaže da si u krivu, a to objašnjenje onda ignoriraš. Što bi ljudi gubili vrijeme ispravljajući propagandu koju ovdje ostavljaš. Konkretno, priznaj da si slagao (ili da ti damo odstupnicu - zbunio) sa podatkom o ukidanju bosanskog jezika pod A-U.


Jasno mi je da su nas bošnjake uvijek ovi oko nas smatrali srbima ili hrvatima, i da ste vi jedni druge nazivali srbima ili hrvatima. Nije važno, može se nekoga nazivati i vanzemaljcem. To mi je jasno.
Al mi nije jasno odakle to da su nas srbi imenovali bošnjacima???
I zbog čaga bi nam srbi nadijavali ime bošnjaci kada su nas, kao što veli ovaj praljki, smatrali srbima???


Ne zanima me to, zanima me tvoja tvrdnja o ukidanju bosanskog jezika za doba A-U.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Sultan je napisao/la:
I zbog čaga bi nam srbi nadijavali ime bošnjaci kada su nas, kao što veli ovaj praljki, smatrali srbima???


Iz istog razloga zbog kojeg je Dalmatince nazivao Dalmatincima, stanovnici regija koje on smatra srpskim, otkud je on znao da ćete vi više od stoljeća kasnije bošnjačko regionalno ime uzeti kao nacionalno :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Starfucker226 je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
I zbog čaga bi nam srbi nadijavali ime bošnjaci kada su nas, kao što veli ovaj praljki, smatrali srbima???


Iz istog razloga zbog kojeg je Dalmatince nazivao Dalmatincima, stanovnici regija koje on smatra srpskim, otkud je on znao da ćete vi više od stoljeća kasnije bošnjačko regionalno ime uzeti kao nacionalno :neznam


Opet ona teza "Bosna je samo regija",bla,bla,bla :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Ministry of Sound je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

Jasno mi je da su nas bošnjake uvijek ovi oko nas smatrali srbima ili hrvatima, i da ste vi jedni druge nazivali srbima ili hrvatima. Nije važno, može se nekoga nazivati i vanzemaljcem. To mi je jasno.
Al mi nije jasno odakle to da su nas srbi imenovali bošnjacima???
I zbog čaga bi nam srbi nadijavali ime bošnjaci kada su nas, kao što veli ovaj praljki, smatrali srbima???


Ne zanima me to, zanima me tvoja tvrdnja o ukidanju bosanskog jezika za doba A-U.


I dalje stojim iza svoje tvrdnje o ukidanju bos. jezika pod A-U


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sultane bola, slabo zastupaš interese svog naroda, možeš ignorirati koliko god hoćeš ali si uhvaćen u laži o ukidanju bosanskog jezika za A-U. Sad će svi posjetioci foruma na osnovu tvog upisa zaključiti da su Bošnjaci priglupi lažovi i mitomani, što ja mislim ipak nije fer zaključak :zubati

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sultan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ne zanima me to, zanima me tvoja tvrdnja o ukidanju bosanskog jezika za doba A-U.


I dalje stojim iza svoje tvrdnje o ukidanju bos. jezika pod A-U


:smajl049 :smajl049

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Ministry of Sound je napisao/la:
Sultane bola, slabo zastupaš interese svog naroda, možeš ignorirati koliko god hoćeš ali si uhvaćen u laži o ukidanju bosanskog jezika za A-U. Sad će svi posjetioci foruma na osnovu tvog upisa zaključiti da su Bošnjaci priglupi lažovi i mitomani, što ja mislim ipak nije fer zaključak :zubati


Ne zastupam ja ovdje nikakve interese svoga naroda niti ikoga želim zastupati. Zastupam jedino sebe i stojim iza onoga što kažem.

A nije ni čudo što su bošnjaci priglupi kada se zna od koga su nastali ( cvijeće i te stvari ) :neznam

Nije krv voda :zubati

A mitomaniju smo vjerojatno naslijedili od istočnih susjeda :smajl013

Čudna kombinacija, zar ne??? :smajl008


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 19 ruj 2009, 01:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sultan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Sultane bola, slabo zastupaš interese svog naroda, možeš ignorirati koliko god hoćeš ali si uhvaćen u laži o ukidanju bosanskog jezika za A-U. Sad će svi posjetioci foruma na osnovu tvog upisa zaključiti da su Bošnjaci priglupi lažovi i mitomani, što ja mislim ipak nije fer zaključak :zubati


Ne zastupam ja ovdje nikakve interese svoga naroda niti ikoga želim zastupati. Zastupam jedino sebe i stojim iza onoga što kažem.

A nije ni čudo što su bošnjaci priglupi kada se zna od koga su nastali ( cvijeće i te stvari ) :neznam

Nije krv voda :zubati

A mitomaniju smo vjerojatno naslijedili od istočnih susjeda :smajl013


Glede mitomanije, Srbi su druga regionalna liga istok, u poređenju sa vama.

A reci mi, kako bi moderacija trebala postupati sa lažovima (nadam se ne namjernim)? Bubnuo si neistinu, dokazano je da si u krivu, a tvoj je odgovor - "ostajem pri onome što sam rekao" (naravno bez dokaza). To je miniranje diskusije i širenje propagande.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Bošnjak..007, Dr. Van Nostrand, goran2hr, Naša Kvačica, Nebula i 230 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO