HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8511 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 341  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
plavo korisničko ime je napisao/la:
četnik dodik se boji gubitka podrške iz beograda. zato i napaljuje ne-baš-inteligencijom-obdarene četnike dačića i nikolića. napeta situacija u srbiji osigurava i pozicije četnike u bosni i hercegovini.


Ajde ustašo, iskuliraj malo. Shvatili smo koji si kalibar. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
DzoniBG je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Smije li Kosovo uopće imati vojsku?


Ne smeju u klasicnom smislu...

Imali su Kosovski zastitni korpus, to je nesto izmedju vojske i policije, imaju specijalizovanu obuku, koriste se u hitnim situacijama kod nekih katastrofa, ciste mine, civilna zastita... 2009 je preimenovano u "kosovske bezbednosne snage", i tada je odluceno da imaju 2.500 pripadnika i 800 rezervista.

Imaju lako naoruzanje, nemaju klasicne vojne formacije, pristup teskom naoruzanju... nesto kao laka konjica, to se ne moze smatrati za armiju.

Druga je prica koliko su oni ustvari naoruzani, jezgro toga cini bivsi OVK(UCK), i to samo bog zna koliko im je naoruzanja dostupno.

Dok im je NATO tu, nemaju zime, jednom kad se skloni, predvidjam da ce opet biti tuche, a tad nece dobro proci...

Srbija treba da se tiho i konstatno naoruzava, osavremenjuje opremu, jaca koordinaciju izmedju klasicne vojske i policije... ustrebace to kad tad, ali dok ne kucne cas, ovakve izjave su kontraproduktivne.


hvala na iscrpnom odgovoru...

Zanimljivo Dodik bi Vojsku Srbije na gotovs, a BiH bi demilitarizirao odnosno ukinuo OS BiH :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Icebreaker je napisao/la:
Što će na kraju bit s Kosovom? Znam da nije tema ali da se uvalim čisto s pitanjem. Hoće li se pregovarati o podjeli, budući da je sjeverni dio etnički srpski? Pa ono, spasit što se spasit da?


Neće se pregovarati, iako bi to Srbi sada htjeli. Ostali nisu zainteresirani. Možda se uspiju izboriti za nešto slično RS, ali i to je teško bez suradnje i priznanja Kosova. Jedino ako se situacija bitno promijeni, a to sigurno neće biti u skoro vrijeme.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
DzoniBG je napisao/la:
:bored

Po Kumanovskom sporazumu Kosovo je teritorija pod kontrolom UN i KFOR-a, svaki neovlasceni ulazak tamo predstavlja direktnu objavu rata snagama UN, odnosno NATO pakta.

Ovakvi predlozi su totalno neozbiljni i glupavi, koja je svrha toga uopste... nikakva, osim sto Dodika nista ne kosta da bubne koji populizam, ono sto neko voli da cuje...

Mile, mani se gluposti, ako nemas koji konstruktivni predlog, pusti i ovakve nebuloze...

Dodik nije predlagao da VS udje na teritoriju Srbije koju kontrolise NATO i zaratuje .Nazvao je to avanturizmom.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 27 svi 2012, 13:39
Postovi: 107
DzoniBG je napisao/la:

Srbija treba da se tiho i konstatno naoruzava, osavremenjuje opremu, jaca koordinaciju izmedju klasicne vojske i policije... ustrebace to kad tad, ali dok ne kucne cas, ovakve izjave su kontraproduktivne.

eto, potvrdilo se, četnik. isto to mu vrijedi i za bosnu i hercegovinu i hrvatsku. šuti dok je kontrapoduktivno, i oštri noževe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Opasna ova izjava, nema sta. U politici ne treba opasno zboriti, vec trenirati shvatanje govora tela i onog "sto hocu reci" ne bi li pokusao odobrovoljiti... hm... koga? Ne znamo ni koga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
plavo korisničko ime je napisao/la:
eto, potvrdilo se, četnik. isto to mu vrijedi i za bosni i hercegovinu i hrvatsku. šuti dok je kontrapoduktivno, i oštri noževe.


:zubati

U noževe se razumeš, to je sigurno.

Što se našeg Mileta tiče, klasična izjava za malo dizanja popularnosti. Mada, nešto se često petlja zadnjih dana. Možda malo da o'ladi i bavi se svojom stranom Drine. Dok je NATO dole, nema VS šta da traži. Tj, sa ovim što je dole bi se i izašlo na kraj, ali šta posle? Tako da, sedimo i čekamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Icebreaker je napisao/la:
Što će na kraju bit s Kosovom? Znam da nije tema ali da se uvalim čisto s pitanjem. Hoće li se pregovarati o podjeli, budući da je sjeverni dio etnički srpski? Pa ono, spasit što se spasit da?


Vode se tehnicki pregovori oko trgovine, dokumenata, tablica...

Srbija se ucenjuje da polako priznaje deo po deo nezavisnosti za satro ulazak u EU, do sada Tadic i Jeremic nisu popustili, nema clanstva u UN, nema prijema u sportke organizacije, nema bilo kakvog indirektnom priznanja Pristine...

Videcemo kako ce se to sada razvijati...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Jagnjeca brigada je napisao/la:
plavo korisničko ime je napisao/la:
eto, potvrdilo se, četnik. isto to mu vrijedi i za bosni i hercegovinu i hrvatsku. šuti dok je kontrapoduktivno, i oštri noževe.


:zubati

U noževe se razumeš, to je sigurno.

Što se našeg Mileta tiče, klasična izjava za malo dizanja popularnosti. Mada, nešto se često petlja zadnjih dana. Možda malo da o'ladi i bavi se svojom stranom Drine. Dok je NATO dole, nema VS šta da traži. Tj, sa ovim što je dole bi se i izašlo na kraj, ali šta posle? Tako da, sedimo i čekamo.

Treba da se petlja sto vise. Ovi sto su do sad petljali su se potpuno spetljali


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 27 svi 2012, 13:39
Postovi: 107
teranova je napisao/la:

Ajde ustašo, iskuliraj malo. Shvatili smo koji si kalibar. :kava

ja nisam ustaša. ustaše su počinili zločine. a ja takve ne podržavam. četnikošo :bihzastava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
plavo korisničko ime je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Ajde ustašo, iskuliraj malo. Shvatili smo koji si kalibar. :kava

ja nisam ustaša. ustaše su počinili zločine. a ja takve ne podržavam. četnikošo :bihzastava


Koga ti podržavaš, Hasane?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Svarog je napisao/la:
Dodik nije predlagao da VS udje na teritoriju Srbije koju kontrolise NATO i zaratuje .Nazvao je to avanturizmom.


Nije to direktno rekao, ali sta znaci "podizanje pripravnosti"?!

To znaci - spremni smo za rat, necemo krenuti odmah, ali ako nesto krene kako ne treba, tu smo...

Ne radi se to tako, i NATO i Albanci se na to smeju, revolver vadis samo ako si spreman da pucas... ako nemas bojeve metkove, ako te provale da pucas corcima, odmah svi prave sprdacinu od tebe.

MI treba sa tim NATO da budemo najbolji moguci u diplomatskom smislu, da omogucimo da nasi ljudi ostanu dole da zive...a to iskljucivo zavisi od njihove volje... ako im nesto pretimo, onda vrlo lako mogu da rezonuju - ovi su budale... i da napujdaju Siptare u jos jedno etnicko ciscenje...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
DzoniBG je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Dodik nije predlagao da VS udje na teritoriju Srbije koju kontrolise NATO i zaratuje .Nazvao je to avanturizmom.


Nije to direktno rekao, ali sta znaci "podizanje pripravnosti"?!

To znaci - spremni smo za rat, necemo krenuti odmah, ali ako nesto krene kako ne treba, tu smo...

Ne radi se to tako, i NATO i Albanci se na to smeju, revolver vadis samo ako si spreman da pucas... ako nemas bojeve metkove, ako te provale da pucas corcima, odmah svi prave sprdacinu od tebe.

MI treba sa tim NATO da budemo najbolji moguci u diplomatskom smislu, da omogucimo da nasi ljudi ostanu dole da zive...a to iskljucivo zavisi od njihove volje... ako im nesto pretimo, onda vrlo lako mogu da rezonuju - ovi su budale... i da napujdaju Siptare u jos jedno etnicko ciscenje...


Reci prosto - mi ne možemo ništa. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 13 lip 2012, 23:56 
Offline

Pridružen/a: 27 svi 2012, 13:39
Postovi: 107
mahalušo, skini kesu s glave, da vidiš malo dunjaluka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
DzoniBG je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Dodik nije predlagao da VS udje na teritoriju Srbije koju kontrolise NATO i zaratuje .Nazvao je to avanturizmom.


Nije to direktno rekao, ali sta znaci "podizanje pripravnosti"?!

To znaci - spremni smo za rat, necemo krenuti odmah, ali ako nesto krene kako ne treba, tu smo...

Ne radi se to tako, i NATO i Albanci se na to smeju, revolver vadis samo ako si spreman da pucas... ako nemas bojeve metkove, ako te provale da pucas corcima, odmah svi prave sprdacinu od tebe.

MI treba sa tim NATO da budemo najbolji moguci u diplomatskom smislu, da omogucimo da nasi ljudi ostanu dole da zive...a to iskljucivo zavisi od njihove volje... ako im nesto pretimo, onda vrlo lako mogu da rezonuju - ovi su budale... i da napujdaju Siptare u jos jedno etnicko ciscenje...

Kontam sta kazes .
Mislim da ipak nisi razumio Dodika na pravi nacin . Visoka borbena gotovost VJ na granici sa KiM, ne znaci novi rat sa NATO , ona bi pokazala bi da si jos ziv , jer samo ziv mozes pregovarati

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
teranova je napisao/la:
Reci prosto - mi ne možemo ništa. :kava

ne! Treba optimizovati tako da najvise ne odgovara - nama.
Znaci, nista ne raditi, a kad je raditi obavezno u svoju stetu. I pride objasniti i drugima, milom i silom, da nikako nista ne rade. I tako u krug do u beskonacost, dimenzija vreme ne postoji.
Optimizacija za drugog, casna i korisna uloga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
plavo korisničko ime je napisao/la:
mahalušo, skini kesu s glave, da vidiš malo dunjaluka.

:D cuj mahaluso


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
teranova je napisao/la:

Reci prosto - mi ne možemo ništa. :kava


Mozemo...ali ne mozemo sad...

To treba da bude ozbiljna strategija za narednih 15-20 godina...

Mi na Kosovu nismo bili punih 500 godina kao drzava, u zadnjih 100 nikad nismo imali potpunu kontrolu nad zbivanjima tamo, to nam je bio meki trbuh u koji su nas udarali u svakom ratu...

Treba napraviti presek sta imamo sad... imamo kompaktan sever, i rastrkane ljude po enklavama... opstanak Srba dole zavisi od filigranske politike ne guranja prsta u oko Americi.

U narednim godinama prvo treba videti kako da preskocimo ovu globalnu krizu... svo to vreme raditi na podizanju ugleda armije, i spolja i iznutra... da saljemo ljude u misije sirom sveta, da ti vojnici budu u svakom trenutku upotrebljivi.

Tu prica o neutralnosti ne pali, mi treba da kazemo - necemo zvanicno u NATO, ali cemo slati ljude u misije gde ce se kaliti, uvezbavati, biti u toku sa najnovijim vojnim dostignucima.

To je fer ponuda za koju mislim da bi imali razumevanja u Americi... a tako bi dobili neku vrstu osiguranja da Siptari nece sprovesti jos jedan stampedo, jer ako izgubimo Srbe dole, onda sve postaje besmisleno.

Da vidis ti za jedno 15 godina kad se promeni geopolitika, i mi vukli pametne poteze... da vidis kako ce moci da se ocerupa siptarska crna orlusina...

A ne ovako, kao nesto pretimo, podizemo pripravnost... to je kurtonska prica, za jednu upotrebu... sreca da Dodik ipak ne odlucuje kakvi ce se potezi vuci...a da odlucuje, ne bi mu ovo padalo na pamet, i zato sam u startu rekao da je ovo neozbiljno.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Svarog je napisao/la:
Mislim da ipak nisi razumio Dodika na pravi nacin . Visoka borbena gotovost VJ na granici sa KiM, ne znaci novi rat sa NATO , ona bi pokazala bi da si jos ziv , jer samo ziv mozes pregovarati


Administrativnoj liniji sa KiM.

Šta znači povišena borbena gotovost? Kao da jedinice u KZB već nisu u tom stanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Mislim da ipak nisi razumio Dodika na pravi nacin . Visoka borbena gotovost VJ na granici sa KiM, ne znaci novi rat sa NATO , ona bi pokazala bi da si jos ziv , jer samo ziv mozes pregovarati


Administrativnoj liniji sa KiM.


naravno

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Malo podici gotovost, to je na mestu i objasniti lepo da smo se malo podigli


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ali šta to znači?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Politike su ti kao ljudi politicari, pozer covek - pozer politika. Sta mozes od coveka pozera ocekivati/ Kako shvata zivot kao pojedinac tako shvata i politiku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Za Glavine opservacije treba koktel hashisha, prljavog heroina, LSD-a i metamfetamina... da bi mozda nesto uhvatio...

U suprotnom... mrka kapa...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik: Podigao bih pripravnost Vojske Srbije
PostPostano: 14 lip 2012, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
DzoniBG je napisao/la:
Za Glavine opservacije treba koktel hashisha, prljavog heroina, LSD-a i metanfetamina... da bi mozda nesto uhvatio...

U suprotnom... mrka kapa...


Glava je inače lucidan, ne znam šta mu je večeras. :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8511 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 341  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 289 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO